PDA

צפייה בגרסה מלאה : בלם חניה משתחרר מעצמו

רונן וסרמן
01-09-03, 11:39
שלום לחברים
בלם ביד שלי (בלם חניה ) תמיד משתחרר מעצמו בפתאומיות ואני ממש חושש (אני תמיד משאיר את הג'יפ בהילוך) .הדבר המרגיז הוא בנסיעות שטח בעליות תלולות כשהמנוע נכבה לי
(וזה קורה לי המון-אבל זה אני ולא הג'יפ)אני צריך למשוך בלם חניה כדי לעמוד בביטחה ואין על מי לסמוך רק......
האם יש משהו לעשות?? :shock:

נמרוד
01-09-03, 11:53
שלום לחברים
בלם ביד שלי (בלם חניה ) תמיד משתחרר מעצמו בפתאומיות ואני ממש חושש (אני תמיד משאיר את הג'יפ בהילוך) .הדבר המרגיז הוא בנסיעות שטח בעליות תלולות כשהמנוע נכבה לי
(וזה קורה לי המון-אבל זה אני ולא הג'יפ)אני צריך למשוך בלם חניה כדי לעמוד בביטחה ואין על מי לסמוך רק......
האם יש משהו לעשות?? :shock:

גם עם בלם היד תקין לחלוטין, אסור לסמוך עליו! אסור! לא בעליות ולא בירידות! בשביל זה אתה יושב בתוך הג'יפ, רגל על הדוושה. עוזב את הג'יפ כשהוא בהילוך + בלם יד + מעצורים לגלגלים, ובעצם, לא עוזב את הג'יפ בכלל....

אפשר לסמוך על בלם היד במישור, ולכן, עצירה ועזיבת הג'יפ רק במישור או גלגל בתוך חריץ או נגד סלע או במצב כזה שהוא לא יכול להדרדר מעצמו, מה שלא יהיה.

אני בתור טנקיסט ותיק על מגחי 6ב' וג' עם מנגנוני בלמי יד (יותר נכון רגל, כמו בג'יפ) מכאניים נוראיים, לימדתי תמיד את הנהגים שלי שאין כזה דבר "לתפוס בלם" (כך זה נקרא). לא קיים. מחנים את הטנק במישור, נותנים לו לעצור מעצמו ואז יודעים שהוא לא ידרדר. לא תופסים בלם בחנייה, וגם כשעומדים בעמדות אש בשיפועים במשך דקות ארוכות, לפעמים שעות, הרגל על הבלם, תמיד!

רונן וסרמן
01-09-03, 12:32
נמרוד
תודה על התגובה ,אני מסכים איתך בהחלט!!!
אבל הבלם לא אמור להשתחרר איזה חלק עלי לבדוק /לחזק/ להחליף????

ניר ל
01-09-03, 12:33
וגם כשעומדים בעמדות אש בשיפועים במשך דקות ארוכות, לפעמים שעות, הרגל על הבלם, תמיד!

לא יודע איך זה במג"ח, אבל במרכבה ס'2 אין משמעות לרגל על הבלם - לפחות שתי רגליים ותמיכה של הגב חזק בכיסא הנהג....
הוראה כנ"ל הייתה גורמת אצלנו למרד נהגים מיידי בוותיקה, ולנכויות פרמננטיות בקרב נהגי פלוגת מסלול...

לעניינינו - נסה לשמן את מנגנון הרגלית, אם כי קרוב לוודאי שהוא שחוק ודורש החלפה. בכל מקרה תפנים את מה שיעץ לך נמרוד.

נמרוד
01-09-03, 12:42
וגם כשעומדים בעמדות אש בשיפועים במשך דקות ארוכות, לפעמים שעות, הרגל על הבלם, תמיד!

לא יודע איך זה במג"ח, אבל במרכבה ס'2 אין משמעות לרגל על הבלם - לפחות שתי רגליים ותמיכה של הגב חזק בכיסא הנהג....
הוראה כנ"ל הייתה גורמת אצלנו למרד נהגים מיידי בוותיקה, ולנכויות פרמננטיות בקרב נהגי פלוגת מסלול...

כנ"ל במג"ח... לא היה מרד, כי פעם אחת כמעט הרגתי את הנהג שלי. עמדנו שעה קלה בעמדת תצפית בתור מחלקת עתודה בתרגיל דו"ץ מול הפלוגה המבצעית השנייה (והשנואה כמובן) בגדוד. וידעתי שהבלם דפוק, ואמרתי לו שלא יתפוס, והוא בכל זאת תפס. וברגע שקיבלתי את הפקודה להכנס למשחק, האידיוט מילל בקשר פנים "אני לא מצליח לשחרר..."... בעמדה על גבעה, בפני כל שרשרת הפיקוד של צה"ל ( לא ציינתי שהתרגיל היה ליקוק תחת לכבוד ביקור של הרמטכ"ל) נאלצתי לסובב את הצריח לאחור, להכנס בעצמי לתא הנהג על הגופה של האידיוט, לשחרר בעצמי את הבלם באלימות. אני לא זוכר מה עשיתי לו אחרי התרגיל, וגם לא מה שמו ואיפה קברתי אותו... סוג של הדחקה. אבל וויכוחים בנושא הזה לא היו יותר בפלוגה ב' :twisted:

Bulldog
01-09-03, 22:03
תבדוק את השחיקה בשיניים שעל הרגלית, זה בחלק העליון שלה שמוסתר ע"י הלוח שעונים.
עומר

ערן המסוקס
01-09-03, 22:45
הרגלית מחוברת ע"י 3 ברגים. מאוד קל לפרק אותה. פרק אותה ונקה אותה היטיב. גרז את כל הנקודות.
יש קפיץ שמחזיק את השן שתופסת את מסילת השניים, ייתכן שהקפיץ עייף וצריך לאלתר שם משהו שיחזיק אותו טוב יותר.
גם אצלי קיימת הבעייה ואני אנסה את הטריק הזה בקרוב.

-->