PDA

צפייה בגרסה מלאה : מוגבל החלקה - תקול ?

jlavi2002
23-05-18, 20:57
אם במצב 4X2 גלגל אחורי באויר והגלגל על הקרקע לא זז... (נניח בור בשטח ) - האם ניתן להניח שה LSD תקול ??
תודה.

איל מ
24-05-18, 08:12
אם הההוא שבאוויר מסתובבת אז כן.

נדב ש.
24-05-18, 08:24
ברוב הטרופרים המוגבל החלקה כבר לא תקין, או בגלל שחיקה-אחרי ק"מ מסויים כבר נישחק ופחות מתפקד אם בכלל.
או בגלל טיפול לא נכון ושימוש בשמן רגיל ולא ייעודי למוגבל החלקה.
זה נכון לעוד רכבים שמשתמשים באותו מפרט של דיסקיות וקפיצים שנישחקים, בדרך כלל אחרי 150k ק"מ והלאה.

סירטון של ניק(מי שמכיר):
https://youtu.be/-z6IzpfgqME

ד ו ר ו ן
24-05-18, 08:56
אם במצב 4X2 גלגל אחורי באויר והגלגל על הקרקע לא זז... (נניח בור בשטח ) - האם ניתן להניח שה LSD תקול ??
תודה.

הרוב המוחלט של מגביל החלקה לא יכולים להתמודד עם העברת כוח במצב עמידה אלא רק כשיש כבר תנועה של הרכב.

כשמם כן הם, מוגבלים.
מוגבלים ביכולת להעביר מספיק חיכוך כדי להתגבר על הפרש של 100% בין הציריות על אותו סרן, כי אם כן, זו הייתה נעילה מלאה.

מעבר לכך ששיטת הבדיקה המתוארת לא נכונה, תוסיף מה שנדב צרף, על בלאי לאור גיל הדיסקיות.

tallevi
26-05-18, 11:06
מוגבל החלקה זה טוב אולי לשיפור אחיזה בכביש רטוב, דרכי עפר וכד'...ממש לא פונקציה לשטח אמיתי. עובד על עקרון של כוח חיכוך בין טבעות חיכוך המורכבות על הסיידגיר, לא משנה....בגדול... כלום בפיתה בכל מה שקשור לצרכים שלנו, גם כשזה חדש דנדש עם שמן "מקורי מיוחד" מהיצרן.

נ.ב. רק לצורך תיקון, ברור מעקרון היישום שהנעילה עובדת תמיד! לא קשור מצב עמידה או לא...פשוט ממצב עמידה נדרשים מומנטים הרבה יותר גדולים ממצב נסיעה, מומנטים שחורגים בהרבה מהמומנט המוגדר שהמוגבל החלקה מסוגל לספק.

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

איל מ
26-05-18, 18:13
אני נוטה לא להסכים.
טיילתי רבות עם חבר בעל גאלופר קצר ישן ומוגבל החלקה שלמרבה הפלא עבד קצת (אחרי מאתיים ומשהו אלף קילומטר). היו הרבה מקרים בהם ראו בבירור שהמוגבל עזר לעבור בדיוק את החצי מטר שצריך בהצלבה בעליה.
כשזה עובד זה בהחלט תוספת מכובדת לעבירות שנקרית על הדרך. (לא חייב להיות מעלה גיבור, יכול להיות סתם יציאה חפורה של השביל מתוואי הנחל או משהו בסגנון).

tallevi
26-05-18, 19:08
אני נוטה לא להסכים.
טיילתי רבות עם חבר בעל גאלופר קצר ישן ומוגבל החלקה שלמרבה הפלא עבד קצת (אחרי מאתיים ומשהו אלף קילומטר). היו הרבה מקרים בהם ראו בבירור שהמוגבל עזר לעבור בדיוק את החצי מטר שצריך בהצלבה בעליה.
כשזה עובד זה בהחלט תוספת מכובדת לעבירות שנקרית על הדרך. (לא חייב להיות מעלה גיבור, יכול להיות סתם יציאה חפורה של השביל מתוואי הנחל או משהו בסגנון).איל,

אתה יכול לא להסכים בכיף...אין לך את הדרעק הזה אז מה אכפת לך...

אבל רק בלי סיפורי אגדות בבקשה..

היה לי את השטות הזו בטראנו, ואני בדיוק למה זה תורם..(תחושות תסכול בעיקר..)

אבל אם אתה לא משוכנע תבדוק את זה במספרים, הרי זה מדיד.

למוגבל החלקה יש נתון מומנט מקסימלי, תתחיל משם. תתרגם אותו לכח דחיפה בגלגל, תשווה את זה לכל הדחיפה המצופה מהגלגל המנוטרל כדי לייצר התקדמות של הרכב בשיפוע (נניח 20 מעלות) ואז תסיק מסקנות, אני שבדקתי את זה הגעתי לערכים מגוחכים ביחס לכוחות הדחיפה הדרושים בשטח.

טל.

איל מ
26-05-18, 20:41
לא אגדות.
אם יש לך הסבר אחר איך האוטו ממשיך להתקדם בהצלבה (ולא על תנופה, כי בחבורה גם ג'ימני ללא נעילות, ושם אתה רואה איך הוא נעצר ברגע שמתחילה הצלבה, ואז הוא מנסה שנית ועולה על תנופה. ההבדל בין השניים ברור), נשמח לשמוע.
צר לי שאצלך בטראנו זה לא עובד.
בנוסף,
תשאל בעלי טרופרים כשהיו חדשים, איזה יופי זה עבד.
נ.ב.
אל תשכח שסה"כ צריך להאט מעט את קצב הסחרור של הגלגל לכמה שניות בזמן שמדלגים מעל בור תו"כ תנועה.
לא לעצור אותו לגמרי ולהתחיל נסיעה מאפס.
אגב,
הנסיון מראה שלבדוק במספרים במעבדה זה נחמד.
בשטח זה לא עובד. יש יותר מדי משתנים להכניס.

נדב ש.
26-05-18, 21:45
מוגבל החלקה זה טוב אולי לשיפור אחיזה בכביש רטוב, דרכי עפר וכד'...ממש לא פונקציה לשטח אמיתי. עובד על עקרון של כוח חיכוך בין טבעות חיכוך המורכבות על הסיידגיר, לא משנה....בגדול... כלום בפיתה בכל מה שקשור לצרכים שלנו, גם כשזה חדש דנדש עם שמן "מקורי מיוחד" מהיצרן.

נ.ב. רק לצורך תיקון, ברור מעקרון היישום שהנעילה עובדת תמיד! לא קשור מצב עמידה או לא...פשוט ממצב עמידה נדרשים מומנטים הרבה יותר גדולים ממצב נסיעה, מומנטים שחורגים בהרבה מהמומנט המוגדר שהמוגבל החלקה מסוגל לספק.

טל.

הסרן האחורי בטרופר דיזל הוא גדול(מקביל לדנה 60 אולי), ולכן כנראה גם המרכיבים שלו הם over size ,תתפלא אבל כשהוא תקין ועובד הוא מצויין, נכון זאת לא נעילה אבל עדיין כשאתה במהירות זחילה סבירה ולא מהסס גז קבוע אתה לא עוצר בהצלבות ודרדרות.
וכן, יש שמן יעודי, אני משתמש בולווליין 75/90 מגיע כבר מתוסף, ויש לרכוש תוסף בניפרד למי ששם שמן רגיל, ראיתי כבר מספיק דיפ' כאלה שלא החליפו בהם שמן או שהשתמשו בשמן זול והדיסקיות/רכיבים פשוט התפרקו(יצאו חתיכות) והכל פשוט דופק ומרעיש בנסיעה, בדיפ' כזה כמו של הטרופר אין הרבה ברירה רק חלק אחר (סרן, או ראש חזיר)מפירוק שזה גם חתול בשק אם אתה לא יודע מאיפה יצא, המזל שבטרופר דיזל הוא לא כזה יקר.

tallevi
26-05-18, 22:08
השמן היעודי בטח שלא מוסיף כח חיכוך...

מה נתון המומנט שמספק המוגבל של הטרופר?

הסרן האחורי בטרופר דיזל הוא גדול(מקביל לדנה 60 אולי), ולכן כנראה גם המרכיבים שלו הם over size ,תתפלא אבל כשהוא תקין ועובד הוא מצויין, נכון זאת לא נעילה אבל עדיין כשאתה במהירות זחילה סבירה ולא מהסס גז קבוע אתה לא עוצר בהצלבות ודרדרות.
וכן, יש שמן יעודי, אני משתמש בולווליין 75/90 מגיע כבר מתוסף, ויש לרכוש תוסף בניפרד למי ששם שמן רגיל, ראיתי כבר מספיק דיפ' כאלה שלא החליפו בהם שמן או שהשתמשו בשמן זול והדיסקיות/רכיבים פשוט התפרקו(יצאו חתיכות) והכל פשוט דופק ומרעיש בנסיעה, בדיפ' כזה כמו של הטרופר אין הרבה ברירה רק חלק אחר (סרן, או ראש חזיר)מפירוק שזה גם חתול בשק אם אתה לא יודע מאיפה יצא, המזל שבטרופר דיזל הוא לא כזה יקר.

נדב ש.
26-05-18, 22:58
אולי לא מוסיף כוח אבל בטח מונע מהדיסקיות שחיקה, שימוש בשמן נכון זה א' ב'.
המומנט אאל"ט (מהזיכרון)סביבות ה 300N/M.

tzagi
04-06-18, 00:24
השמן היעודי בטח שלא מוסיף כח חיכוך...

The additive is "anti chatter"
the only reason for it is to reduce noise(and reduce wear), it helps the clutches to slip, it does not add friction.

-->