PDA

צפייה בגרסה מלאה : סירוב ביטול פוליסת ביטוח לנגרר

im_ri
05-06-18, 11:08
היי,
ברשותי נגרר שאינו בשימוש. חברת הביטוח מסרבת לבטל את פוליסת ביטוח החובה וצד ג׳ ולתת החזר יחסי על התקופה (סביב 10 חודשים).
התשובה שלהם היא שרק אם מכרתי את הנגרר ואציג להם טופס העברת בעלות, ניתן לבטל את הפוליסה.
מישהו שמע על זה? האם זה נהוג/מותר?

GodsFather
05-06-18, 13:02
לא. הם מבטלים עם "קנס" של 45 יום קיזוז.

מי הסוכן?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

im_ri
05-06-18, 13:08
ITI סוכנות לביטוח. הפוליסה בשירביט.
השאלה היא אם חובה עליהם לבטל? כי כרגע הם לא מסכימים.

- - - Updated - - -

זה מה שכתוב באתר משרד האוצר (http://mof.gov.il/hon/Consumer-Information/Consumer-Insurance/insFAQs/Pages/FAQ_Insurance_BySubject.aspx):

האם אני יכול לבטל פוליסה לביטוח רכב חובה? האם אני זכאי לקבל החזר דמי הביטוח במקרה כזה? איך מחושב הסכום המגיע לי כהחזר?

"​מבוטח יכול לבטל ביטוח חובה בכל עת, חברת ביטוח יכולה לבטל ביטוח חובה מנימוקים סבירים.
אם הביטול נעשה על ידי המבוטח עקב מכירת הרכב, גניבה של הרכב או יציאתו מכלל שימוש - סכום ההחזר שיקבל המבוטח יהיה יחסי לתקופה שלא נוצלה. אם המבוטח מבטל את הביטוח בשל סיבה אחרת - סכום ההחזר שיקבל המבוטח יהיה נמוך יותר מהחלק היחסי לתקופה שלא נוצלה. לפירוט אופן החישוב ראה סעיף 15(ד) לפוליסה התקנית."

amir_shai
05-06-18, 14:29
היי,
ברשותי נגרר שאינו בשימוש. חברת הביטוח מסרבת לבטל את פוליסת ביטוח החובה וצד ג׳ ולתת החזר יחסי על התקופה (סביב 10 חודשים).
התשובה שלהם היא שרק אם מכרתי את הנגרר ואציג להם טופס העברת בעלות, ניתן לבטל את הפוליסה.
מישהו שמע על זה? האם זה נהוג/מותר?לא מכיר.
אבל מכיר מקרים שהביטוח הוקפא.
אז תנסה להקפיא עד שתחזור להשתמש או שתמכור.

Sent from my LG-H870DS using Tapatalk

im_ri
05-06-18, 14:29
רעיון מצויין. אנסה.

im_ri
06-06-18, 17:20
הסכימו לבטל. תודה.

-->