PDA

צפייה בגרסה מלאה : דפיקה/חופש בבק אקס או מקום אחר

ep2
13-06-18, 16:32
התייעצות... פג'ארו ארוך 2008, כשעוזבים את דוושת הגז ונותנים שוב, מרגישים דפיקה די משמעותית. לא יודע אם זה מגיע מהציר, או מאיזושהי תושבת. מוסכניק אחד אמר שזה בוקסות של הביצה האחורית, אחד אחר אמר שזה בוקסות משני צידי הגלגל. מה התופעה הנפוצה?

kruvi
17-06-18, 07:26
בד"כ זה קורה מחופש בבוקסות של הבקאקס (כמו שאמר לך המכונאי הראשון) אבל יש
מצב שיש לך גם חופש בתפוחים של במוט מייצב האחורי

בהצלחה

איתי

ep2
17-06-18, 09:05
התחושה שלי היא שזה באמת מהבקאקס. הוא אמר שבוקסות זה ענין מאוד יקר. יכול להיות שעדיף להחליף את כל הבקאקס בחלק מפירוק. מה דעתך?

ד ו ר ו ן
17-06-18, 09:08
גל הינע בלוי ואפילו סתם לא מגורז (אבל במידה פחותה), יכול לגרום לתופעה כזו.

נדב ש.
17-06-18, 09:28
התחושה שלי היא שזה באמת מהבקאקס. הוא אמר שבוקסות זה ענין מאוד יקר. יכול להיות שעדיף להחליף את כל הבקאקס בחלק מפירוק. מה דעתך?

בשנתונים המוקדמים מ 2001 ההחלפה של הבוקסות לא ממש יקרה, ידוע שהעבודה קצת קשה, לא יודע אם זה ממש שונה ב 2008, שווה לבדוק קודם.
לא נישמע לי הגיוני שלהחליף את כל המכלול יהיה יותר זול, יש מצב שיעלה אותו מחיר אבל שוב אתה מקבל חלק מפירוק שאתה לא יודע מה מצבו וכמה זמן יחזיק.

opl
17-06-18, 11:02
אני לא ממש מכיר את המערכת כי היא שונה מה-Q אבל לא נראה לי שיש שם מה לגרז...
120025

נדב ש.
17-06-18, 11:31
אכן אין מה, זה מכלול סגור, בנוי כ cv joint, הוא לא "זז" פרט לתנועה מעגלית ולכן הבלאי שלו נמוך מאוד, כמעט כמו בכל מתלה מסוג ifs.

opl
17-06-18, 11:58
120026

דווקא בקדמי יש צלב - אחד. עם פיטמה.

נדב ש.
17-06-18, 12:07
כדאי לבדוק מה יש בדיוק ברכב, גם בטרופר יש הבדלים בגל הינע קידמי כאשר בספר מצויין צלב בצד אחד ובפועל אין, ולהיפך, יש הבדלים בין דיזל לבנזין וכו'.

בכל מקרה גם לצלב אין שם הרבה שחיקה כי אין לו תנועה חדה.

ד ו ר ו ן
17-06-18, 13:16
אכן אין מה, זה מכלול סגור, בנוי כ cv joint, הוא לא "זז" פרט לתנועה מעגלית ולכן הבלאי שלו נמוך מאוד, כמעט כמו בכל מתלה מסוג ifs.
יש הרבה.
אם האטימה נפגעה ונכנס חול, זה נשחק מתרופף והדרך לדפיקות קצרה.

לא יודע אם זו הבעיה ברכב הספציפי, אבל זו בהחלט אופציה לבדיקה.

kruvi
17-06-18, 17:16

לא הייתי רץ להחליף את הבקאקס כדאי לברר אולי בכתום על בוקסות תחליפיות או להזמין מחו"ל.
ממליץ ללכת למקום שמבין ברכב שלך ויוכל לתת לך פיתרון (לא דרך המקלדת)

בהצלחה.

איתי

-->