PDA

צפייה בגרסה מלאה : קלוקינג לCJ

yoni_0000
23-06-18, 23:11
אז למי ששאל מה זה, זה טבעת מתאם שיושבת בין הטרנספר לגיר, שמאפשרת לסובב את הנקודה הנמוכה של הטרנספר לפי מעלה ולהגיע למצב של בטן שטוחה (?)

בשביל להגיע למצב של בטן שטוחה לגמריי (גשר גיר פלטה - דו מימדי) צריך בנוסף גם להגביהה יחסית את הגיר, כאשר ציר הסיבוב של כל השרשרת הזו (מנוע-גיר-טרנספר) הוא תושבות המנוע.

ולשאלה : בהנחה שהתחשבתי בנושא של clearence מהבודי, אין בעיה לשנות את זווית הישיבה של המנוע בכמה מעלות? מצריך תיקון ל זווית דרייבשאפט האחורי? טיפים נוספים?

דרור ברלי
24-06-18, 08:00
תצטרך לעשות פחחות יצירתית בריצפה.

מציע לך להתייעץ עם יואב Hitoy שביצע פרויקט כזה לתפארת.

golyat
24-06-18, 08:11
זוית היוק של הטרנספר צריכה להיות שווה לזוית היוק בסרן. לכן שמגביהים את הרכב מנמיכים טרנספר ומתקנים עם קלינים את זוית הסרן.
אם אתה מעוניין להגביה את הטרנספר והרכב שלך מוגבה לדעתי אין מנוס מגל הינע עם קרדן כפול מאחורה.
קדימה לא בטוח שיהיה צורך.
כמו כן אם מורכב אצלך גיר סופה תצטרך לחתוך חלק מתושבת הידית של הטרנספר.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

נמרוד
24-06-18, 15:08
ולשאלה : בהנחה שהתחשבתי בנושא של clearence מהבודי, אין בעיה לשנות את זווית הישיבה של המנוע בכמה מעלות? מצריך תיקון ל זווית דרייבשאפט האחורי? טיפים נוספים?

מצריך תיקון לזוית דרישפט אחורי בטוח, אבל בג'יפ ארוך (104 אינץ' בסיס גלגלים) יתכן שהנמכה של הסרן האחורי כולו (הורדה של זוית הפיניון לכיוון הרצפה) כדי לשמור על מקבילות מספיקה. אבל זה לא בעייה גדולה. בסך הכל אתה מרים את היציאה האחורית של הטרנספר לא בהרבה, ואת הסרן האחורי אפשר לסובב בגדול איך שרוצים.

הבעייה הגדולה יותר היא דווקא הדרישפט הקדמי. את היציאה הקדמית של הטרנספר אתה מרים בהמון על ידי פעולת הקלוקינג, מצד שני אתה מקטין קצת את הזוית. הבעייה היא שאת הסרן הקדמי אי אפשר לסובב על הציר שלו איך שרוצים, כי זוית הפיניון וזוית הקסטר בנויות לתוך הסרן ואי אפשר להפריד בינהן (אלא על ידי פרוק וריתוך מחדש של הנאקלים בזוית נכונה). יש בינהן אם אני זוכר נכון כ10 מעלות. בלתי אפשרי להגיע למקבילות, וגם לשמר זוית קסטר סבירה של 4 מעלות. רוב הג'יפים המוגבהים שאתה רואה נוסעים עם זוית קסטר של 0-2 מעלות, וזו, לענ"ד, הסיבה היסודית לשיוט וההיגוי הגרוע שלהם. זה בגלל הגבהות של נדנדות ארוכות, עוד לפני שעשו קלוקינג.

להערכתי אין מנוס מקרדן כפול דווקא בדרישפט הקדמי, אם רוצים קלוקינג וגם זוית קסטר נורמלית.

מוני אורבך
24-06-18, 15:39
מחזק את דבריו של נמרוד.
אצלי ב FJ אחד הבעלים הקודמים עשה הגבהה בלי להתיחס לזווית הקסטר.
כתוצאה מכך הגיפ היה משייט לא יציב ובכלל די זועה במהירות גבוהה.
אני תיקנתי את זווית הקסטר והתוצאה היתה גיפ יציב להפליא כמעת כמו סופה.

פרויקט של קלוקינג אינו טרוויאלי אלא יוצר הרבה בעיות שנראות מנוריות, אבל הסיכום הכולל שלהם גדול.
יש לחשוב טוב טוב על כל ההשלכות האפשריות.
להיכנס לפרויקט כזה טוב אם אתה נכנס לפרויקט שיפוץ רציני שבו גם כך אתה מפרק את כל הגיפ.

yoni_0000
24-06-18, 15:51
למה..?

יודע מה? שומר על גובה מקורי של הגיר או מגביהה מינורית. אין צורך לגעת בדייבשאפט אחורי והרכבת בודי ליפט.

עשיתי קלוקינג - גשר גיר חדש ע"ב החורים המקוריים (פלטת 6 מ"מ עם כיפופים וחורים) - דרייבשאפט קדמי - סיימתי...

ידיות שילוב? מוציא את המכסה גיר המקורי בקבינה ותופר אחד מבד במקום פלטת הברזל.. מה עוד?

מוני אורבך
24-06-18, 16:46
כבר ענו לך, הבעיה בדריבשפט הקידמי לא האחורי.
הקידמי יוצא מאוד גבוה, הוא עלול לגעת בבודי בזוויות מסוימות, צריך לדאוג לזה.
הזווית שלו יוצאת מאוד חדה ואסור לסובב את הסרן הקידמי == קרדן כפול.
הידיות המקוריות כבר לא יתאימו בזווית. צריך ליצר ידיות חדשות שיתאימו ויעבדו טוב.
חלקים מהטרנספר עלולים לגעת בבודי, צריך לחתוך ולרתך מחדש שלא יפריע.
גשר גיר צריך לתכנן ולבנות מחדש.

כמו שאמרתי הרבה בעיות קטנות שהופכות את הענין לפרויקט של ממש.
לא סיפור גדול ממש לא !
אבל דורש עבודה ותשומת לב, זה לא סיפור של אחר הצהרים אחד כשמשעמם לך.
אם זה מקובל עליך, לך על זה. בהחלט פרויקט חביב.

golyat
24-06-18, 21:48
מה המטרה?
אם המטרה היא להגיע לבטן שטוחה לחלוטין. תהיה לך הרבה עבודת מסגרות וגם בג'יפ ארוך במיוחד עם גיר סופה ( לא יודע איזה גיר יש אצלך..) לא תצליח להגיע לזוית דריי שפט אחורי נכונה אם הקפיצים אצלך גבוהים מהמקור.
אם המטרה היא רק להגביה את החלק הנמוך של הטרנספר ז"א שתושבת הגיר לא משנה גובה ןרק הטרנספר מסתובב אז הבעיה קטנה בהרבה.
כשעשיתי את זה בג'יפ אצלי הרמת החלק האחורי של רכבת הכח רק שיפרה את מקבילות היוקים של הדריישפט הקידמי. בעצם שאתה מרים את הגיר מאחורה היוקים של הטרנספר כמעט מקבילים לשילדה. כמעט כמו היוק של סרן קידמי סטנדרטי.
היוק של הסרן האחורי מצביע למעלה.
אם הג'יפ לא מוגבה אתה יכול להוריד את היוק של הסרן האחורי ולהישאר עם זויות סבירות. אם הג'יפ מוגבה אתה תצטרך קרדן כפול.
בסוף מהסיבה הזו ויתרתי על בטן שטוחה והסתפקתי בלהרים את החלק הנמוך של הטרנספר עד לגובה תושבת הגיר.

yoni_0000
24-06-18, 22:35
אוקיי. הבנתי שבטן שטוחה לגמריי זה הרבה עבודה..
אם אני משאיר את התושבת גיר בגובה שלה, עם הגיר המקורי של הסיקס, בכמה אני יצליח לסובב את הטרנפר? לפחות לגובה של התושבת גיר?

כי אחרת כל הבלאגן הזה לא נותן כלכך הרבה.

מוני אורבך
25-06-18, 07:25
במקרה הזה, אם אתה נכנס לכזה פרויקט, עדיף לעשות את זה עד הסוף.
אם יהיה לך קצת בטן, זה יעצבן אותך בכל פעם שיתקע במשהו.
אגב, אם אתה שם דבל טרנספר הרבה מהבעיות הללו כמעת ונפתרות, לחלק הקידמי בכל אופן.
בכלל שהטרנספר הולך הרבה אחורה, יש לך דרישפט קידמי מאוד ארוך, כלומר הזוויות משתנות מעט.
בזמנו אצלי עם סופה לא מוגבהת לא היתי צריך לעשות כלום לא עם הקידמי ולא עם האחורי.
ואני חושב שגם עם הגבהה קלה (2 אינץ) לא תהיה בעיה.
כנ"ל לגבי הבודי, הטרנספר רחוק מאוד ממנו ולא צריך לחתוך דבר.
דבל טרנספר זה פרויקט הרבה יותר ראוי ושווה, מנסיון..
ועל הדרך תוכל כבר לעשות קלוקינג.
אחרי שיהיה לך דבל טרנספר תבין עד כמה כל שאר הפרויקטים (קלוקינג הגבהה וכו) משניים.

בזמנו היה לי סופה עם קפצים סטנדטיים ללא הגבהה, צמיגי 33 נעילות ודבל טרנספר.
הדבר הזה לא עצר בשום מקום, פשוט עלה ועלה.
זיק וורדית מצלעות עשוש מעלה רמון, ועוד כמה מעלות חסרי שם, את כולם עלתה הסופה בטיול אחד !.
אה ובין לבין עשתה 150 קילומטר ביום.
מתברר שבגיפים זה 80 אחוז רכב 20 אחוז נהג (-:

lizard
25-06-18, 08:40
איך עשית דאבל טרנספר? בקרוב מתחיל לשפץ את הגיפ שלי,כבר אספנות, ובונה אותו מחדש.

מוני אורבך
25-06-18, 08:52
בזמנו קניתי אותו ממשהו בפורום.
אפשר לעשות מחצי טרנספר של סופה, אך צריך לקנות/ליצר ציר מתאם.
אם זה מענין אותך הסתכל בקישור הבא:

https://behemothdrivetrain.com/

מוני

נמרוד
25-06-18, 09:02
דאבל טרנספר לג'יפ CJ של אמנון

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=70725&d=1362345177&stc=1
(http://www.jeepolog.com/forums/content.php/2867)

ד ו ר ו ן
25-06-18, 10:24
והתוצאה היתה גיפ יציב להפליא כמעת כמו סופה.
O.
סופה חדשה סטנדרטית זה רכב משייט..

להשוות רכב מודרני עם IFS לרכב כמעט בן 30 זו לא מחמאה.. זה אומר שה-FJ בבעיה..

נמרוד
25-06-18, 10:39
מוני התכוון לCJ... הF התפלקה לו.

yoni_0000
25-06-18, 11:47
הדבלר מחכה לתקציב ולזמן... למי שמחפש, קשה מאוד למצוא קיט. 2 קיטים שמצאתי בנרות ורלוונטים לימינו אנו:

https://www.facebook.com/FrogFab/
סדנא קנדית - רצו למכור לי את הקיט ב520$ כולל משלוח בתוך ארה"ב. קיבלו המלצות חמות בפורמים האמריקאים. ענו רק בפייסוש.

http://froehlichsuspension-com.3dcartstores.com/NP231-Doubler-Adapter_p_14.html
עוד סדנה שיושבת בוישנגטון סטייט ומוכרת מעכשיו לעכשיו.

אני והדבלר נדבר בסוף התואר.

נמרוד
28-06-18, 10:13
אני והדבלר נדבר בסוף התואר.

במקום לדבר עם אדון דאבלר, מציע לך לדבר עם אדון לומקס. זה מה שאני מתכנן. דנה 300 משופץ ומוסב ל4:1 זה טרנספר מושלם, ומייתר את כל השינויים, שכולם לא לטובה, שנדרשים כדי להכניס דאבלר (=תיבת העברה נוספת) בין הגיר לטרנספר.

http://www.jbconversions.com/products/dana300/

http://www.jbconversions.com/images/products/lomax/row3-2.jpg
http://www.jbconversions.com/images/products/lomax/d300_parts.jpg

shmil
28-06-18, 11:10
ואני חולק עליך.
יחסי ההעברה המקוריים של הטרנספר (בלואו, כמובן), יחד עם צמיג 31 ויחס מקורי בביצים, הם האידיאליים לנסיעה בשטח.
הוסף לזה 2X4 לואו, וזה נהדר.
אין צורך כמעט אף פעם להעביר ל-היי, ואתה משייט בדרך כלל על 2-4, איפה ש"מהיר" עובר ל-5.
ברגע שאתה יורד ל1:4 בטרנספר, זה כבר מפסיק להיות מהירויות שיוט בטיול רגיל, והופך רק לקראולר.

אם, לעומת זא, אטלס או דאבלר, נשאר לך לטיולי שטח היחס הרגיל, ומתווסף קרואולר למתי שצריך.
ואגב, אם מתגברים על נושא הדרייבשאפטים והזוויות, ומתגברים בסוף, השינוי רק שומר על הרכב ועל הקלאץ.

כשאהיה גדול יהיה לי דאבלר. :)
השאלה היא רק מתי אהיה גדול.

בוזי
28-06-18, 13:03
ואני בכלל חושב, שגיר סופה ויחס 4.1:1 בסרנים על גלגל 33 נותן את המיטב ל cj טיולים שעושה גם עבירות.
מצד אחד זחילה מספקת בזכות ראשון קצר יותר, בצד השני הילוך חמישי שמאפשר שיוט סביב 100 קמ"ש בסל"ד הנכון.
לרוק קרואלינג נטו לא היתי הולך על cj מראש.

yoni_0000
28-06-18, 16:24
בוזי למה לא בעצם? מרווח סרנים מעולה לרכב עבירות, אינסוף אופציות לשידרוגים בזול יחסית, מה עוד אתה צריך?

נמרוד, יחס העברה סופי בדבלר כמעט כפול מזה זה של יחסי העברה בטרנספר. זה באמת, לשחרר קלאץ' לשבת עם הרגליים על הדשבורד ולשחק עם ההגה. האוטו יעלה.

אני עוד בגיל שאני רוצה לעשות בו שטויות... יש איזה נחל בנגב.. כמריר קוראים לו, שקורא בשמי..
אני חושב שגם עם קיט 4:1 , בעיקר עם צמיג 33" עדיין תצטרך לעבוד שם קשה.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

בוזי
28-06-18, 16:39
פעם באמת זה היה הרכב הכי מתאים. בעיקר בגלל שלא היו הרבה אופציות אחרות, הסיקס היה נפוץ, המבנה שלו איפשר לעשות כל מה שתרצה וגם כסטוק הוא רכב די עביר תכלס.
כיום, מי שבונה רכב עבירות מקצועי על בסיס cj, בסוף מחליף הכל חוץ מהגריל הקידמי.

שגיא S
28-06-18, 17:32
בוזי למה לא בעצם? מרווח סרנים מעולה לרכב עבירות, אינסוף אופציות לשידרוגים בזול יחסית, מה עוד אתה צריך?

נמרוד, יחס העברה סופי בדבלר כמעט כפול מזה זה של יחסי העברה בטרנספר. זה באמת, לשחרר קלאץ' לשבת עם הרגליים על הדשבורד ולשחק עם ההגה. האוטו יעלה.

אני עוד בגיל שאני רוצה לעשות בו שטויות... יש איזה נחל בנגב.. כמריר קוראים לו, שקורא בשמי..
אני חושב שגם עם קיט 4:1 , בעיקר עם צמיג 33" עדיין תצטרך לעבוד שם קשה.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

יוני...את האוטו שלי אתה מכיר. אני עם צמיג קטן ממך (אבל גובה ביצה יותר גבוה), מנוע חלש יותר, ואותו בסיס גלגלים - ועבר את כמריר בשלום כמה וכמה פעמים.

הייתי בכמריר - עם ראיד והסיקס שלו, הוא עבר שם יפה מאוד את הכל. באמת נהג בצורה מרשימה מאוד.
תסע לשם. אתה תהנה מאוד.

- - - Updated - - -

פעם באמת זה היה הרכב הכי מתאים. בעיקר בגלל שלא היו הרבה אופציות אחרות, הסיקס היה נפוץ, המבנה שלו איפשר לעשות כל מה שתרצה וגם כסטוק הוא רכב די עביר תכלס.
כיום, מי שבונה רכב עבירות מקצועי על בסיס cj, בסוף מחליף הכל חוץ מהגריל הקידמי.

לדעתי זה נובע גם מהעובדה שאנשים היום מאוד מגזימים. לא צריך צמיגי 37 וסרן דנה 60 קדמי בשביל כמריר.
גם סיקס עם צמיגי 33 ושיפורים בסיסיים עובר שם, ואפילו יהנה יותר מהאתגר מאשר רנגלר מפלצתי.

הבעיה היא בעיקר שסיקסים טובים נעלמים מן העולם...ולקנות סיקס ב-40 ולהשקיע עליו עוד 40 - אולי כבר עדיף לקנות רנגלר 2007 משופר כולל הכל ב-120 אלף?

דרור ברלי
28-06-18, 18:03
הג'יפ של ראיד על 35 וסרן דנה 44 קדמי. שיפורים "קלילים" ללא ספק.

בוזי
28-06-18, 20:21
בשביל לנסוע פעם או פעמיים בחיים לכמריר, לא צריך הרבה.
להערכתי סיקס נעול כפול, גם על 31, יעבור הכל. מקסימום יצטרך קצת בנייה וישלם קצת באורך חיי הקלאץ׳.
בשביל לעשות את כמריר פעם בשבוע, כבר צריך יותר, הרבה יותר.

boaz avrahami
28-06-18, 21:46
בוזי, בשביל כמריר יש אובר קלוקינג

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX
4Z7BOZ

סולי
28-06-18, 21:56
אתה טועה בוזי... גם לראיד על ה35 זו לא היתה אוטוסטרדה...

לדעתי 33 ויחסים שמתאימים לאופי הזה של נהיגה , הם מאסט לייצר הרפתקנות כמו כמריר.. ולזחילת סלעים בכלל.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

golyat
29-06-18, 08:41
אני עם יחסים 4.10 בסרנים על צמיגי 31 ואפילו במדרגה בנקרות הייתי רוצה הילוך איטי יותר.
אפשר לעלות שם גם בלי נעילות ועם יחסים סטנדרטיים זה נכון. ונכון שאם יהיה לי דאבלר אשתמש בו אולי פעמיים בשנה וכל פעם למאה מטר או פחות.
אין שום היגיון להתקין דאבלר. יומיים עבודה. 3000-4000 שקל וכו.
כמו שאין היגיון לקנות מקרר לאוטו ב3000 שקל בשביל שני טיולים בשנה של מעל יומיים שהצידנית לא מספיקה.
אין בכלל היגיון בלהחזיק cj.
ועדיין. יהיה לי cj עם מקרר ודאבלר ועוד מלא דברים שאין בהם היגיון.

yoni_0000
26-12-18, 19:24
טוב.. אז התחלנו:

122379

שלב ראשון היה להוריד את הטרנספר ולהרכיב את הקיט יחסי העברה של טרהפלקס ואתה הציר החדש לטבעת הקלוקינג.

122380

השלב הבא, הרכבת הטרנספר במצב הרצוי. רכשתי קיט של ADVANCE ADAPTERS, בה טבעת קלוקינג המאפשרת ארבעה מצבים. בחרתי במצב השני שכן גם שם הטרנספר כמעט אופקי, ותושבת הגיר גם ככה יושבת נמוך יותר. לאחר מספר הרמות והורדת של הבן יונה הכבד הזה, התחלנו את הדקורציה בריצפה... בנוסף, האוזן בצד נהג של הטרנספר, זו שמחברים אליה את הידית המקורית הייתה חייבת ללכת.

ניתן לראות שבשילוב של הרמה של רכבת הכוח, הגעתי לאפשרות של בטן שטוחה לחלוטין.

122381
122382
122383

הטרנספר ממוקם ונגמר פרק הונדליזם שבריצפה..
נשאר לבנות גשר גיר חדש,להתאים דרייבשאפטים וזוויות, לסגור את החור ועוד כמה שטויות קטנות.

בינתיים, המגבלה היחידה שאני נתקל בה מבחינתי היא הדרייבשאפט הקדמי, שבסגירה מלאה יגע בסטרטר.. אם למישהו יש רשמים או תובנות בנושא, אשמח לשמוע.

golyat
26-12-18, 21:19
מנסיון. הקלוקינג גורם לדריישפט הקידמי לגעת בהואזינג!. לא סתם גל ההינע הקידמי בסיקס הוא צר. הפתרון הוא שילוב של כמה שינויים קטנים. כמות השינויים וגודלם כגודל הבעיה.
1. להרים את המנוע. בעצם כמו להנמיך את הגשר גיר רק בצד השני..
2. להנמיך במפסטופים מקדימה.
3. לשייף את ההאוזינג באזור המגע.
4. אם הדריישפט הקידמי שלך לא בעובי המקורי אלא רחב יותר. זה הזמן לחזור לקוטר המקורי.
5. להזיז את מיקום החורים בגשר גיר מעט לכיוון הנוסע. כל סמ משמעותי. בעצם להסיט את הרכבת מעט.
תבחר איך נכון לך לגשת לנושא..

-->