PDA

צפייה בגרסה מלאה : אינג'קטורים בדיזל מתיישן - מה הסימפטומים לכשל?

assafy
27-06-18, 17:14
מאחר וברשותי רכב דיזל "מתבגר" עם כמעט 220K ק"מ, אני מבין שזה בערך השלב שמתחילים להיות כשלים במרססי הסולר.
מהם הסימפטומים של מרסס דיזל (אינג'קטור) שדורש החלפה? איך אני מזהה את זה?
נכון להניח שאם יש בעיה באינג'קטור אחד כבר עדיף להחליף את כל הארבעה?
איתרתי אינג'קטורים מקוריים של דנסו לריכבי בחו"ל באיזור האלף שקלים. מהם המחירים בארץ? עדיף להזמין מחו"ל?
יש מכון דיזל מומלץ באיזור ראש העין?

הרכב שלי הוא פאת'פיינדר אבל אני משאר שהשאלה שלי כללית ונכונה לכל הרכבים (לכן שמתי בפורום הכללי).

erezgur
27-06-18, 18:10
בטרופר - מחליפים רק את המזרק התקול, בלנדקרוזר את כל הארבעה - כל לפחות אני יודע.
לא יודע לומר לגבי פאת'פיינדר, אבל רק כדי לציין שזה כן תלוי בסוג הרכב.

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

נדב ש.
27-06-18, 18:51
כל מנוע והסימפטומים שלו, יכול להיות מזייף, "מתקתקים" כשמנוע קר, עשן, סחיבה וכו'.
לפני שרצים למזרקים יכול להיות גם כשל במשאבת הזרקה, חיישנים וכו'.

יש רכבים שעדיף/כדאי/מומלץ להחליף/לשפץ(החלטה של בעל הרכב) את כל הסט בגלל אי אילו סיבות וכשלים שידועים מניסיון עבר של הרכבים, או שפשוט אין אפשרות לתיקון נקודתי ועדיף רק כסט.

בטרופר דיזל 3.0- 4jx1 שונה מכל השאר כי הוא לא סטנדרטי, ההזרקה הידראולית, אין משאבת הזרקה קונבנציונלית, ניתן לבדוק בטק2 תפקוד הסולונאיד במזרק ובדיקה שנקראת בלאנס צילינדר ולזהות איזה מזרק לא תקין, איזה מה-4 חלש ולהחליף מה שצריך לפי שיקול דעת.

לא מכיר פת'פיינדר, אבל גם לא שמעתי על כשלים או בעיה גורפת במזרקים, זה לא אומר שאין רק אומר תבדוק לפני, וכמובן המשפט המוכר "אם זה לא שבור אל תנסה לתקן".

מניסיון עם שיפוץ, זה לא תמיד מחזיק הרבה, בטח שלא כמו חדש מהיצרן, ברור שעדיף חדש אבל שוב החלטה של הבעלים, תשווה מחיר של חדש בארץ מול חו"ל כולל משלוח ומיסים.

asafk
27-06-18, 18:52
שגרת הטיפולים מנחה לבדוק מזרקים בקילומטרז מסויים. במכון דיזלים שמכיר ויודע - יאמרו לך אם המזרקים תקינים.

אסף.

נדב ש.
27-06-18, 19:18
אסף, אני לא מכיר בדיקות שנידרשות בשיגרת טיפולים, לא בטרופר ולא בדיסקו, אין שום תזכורת לזה בספר.

ד ו ר ו ן
27-06-18, 19:38
יש רכבים שעדיף/כדאי/מומלץ להחליף/לשפץ(החלטה של בעל הרכב) את כל הסט.
סה״כ זה מוצג מאד מדוייק והבלתי אמור להיות די זהה בין המזרקים באותו המנוע.
בכל מנוע דיזל, אם מתחיל סימני היחלשות או בעיה עם אחד, וההערכה היא שזה בגלל בלאי וגיל, לא הייתי מחליף רק אחד, אלא את כולם.
אם אחד מראה סימני בלאי ברורים, האחרים בדרך.
אלא אם מדובר על תחזוקת שבר ולא אחזקה באמת.

assafy
27-06-18, 19:50
אכן שאלה בדבר להחליף את כל הסט באה מתוך מחשבה שכולם סימטריים ובני אותו גיל לכן אם יש כשל באחד אז השאר יבואו בעקבותיו תוך זמן קצר.
מתוך סיבוב באתרים של מכוני דיזל נראה שרבים מתמחים בשיפוץ. מישהו שיפץ מזרקים? עד כמה זה טוב?

ד ו ר ו ן
27-06-18, 20:42
אני רק שאלה:
יש בעיה או שאתה מנסה להקדים משהו שלא בטוח בכלל שיש לו בעיה?

assafy
27-06-18, 20:50
המכונאי שלי בטיפול האחרון אמר שנשמע לו שיש בעיה לפי שמיעה.
אין לי הנעה קשה וגם לא מודד עליה משמעותית בצריכת דלק אבל כן יש תקתוקים לפעמים, בעיקר כשהמנוע קר.
זה יכול לגרום לנזק אם אני מושך את זה קצת?

נדב ש.
27-06-18, 20:54
סה״כ זה מוצג מאד מדוייק והבלתי אמור להיות די זהה בין המזרקים באותו המנוע.
בכל מנוע דיזל, אם מתחיל סימני היחלשות או בעיה עם אחד, וההערכה היא שזה בגלל בלאי וגיל, לא הייתי מחליף רק אחד, אלא את כולם.
אם אחד מראה סימני בלאי ברורים, האחרים בדרך.
אלא אם מדובר על תחזוקת שבר ולא אחזקה באמת.

קרא מה כתבתי, זה נכון לרוב הרכבים, לא לטרופר, כשתבין מה קורה במנוע טרופר תכתוב לנו מהי תחזוקת שבר.

נדב ש.
27-06-18, 21:00
המכונאי שלי בטיפול האחרון אמר שנשמע לו שיש בעיה לפי שמיעה.
אין לי הנעה קשה וגם לא מודד עליה משמעותית בצריכת דלק אבל כן יש תקתוקים לפעמים, בעיקר כשהמנוע קר.
זה יכול לגרום לנזק אם אני מושך את זה קצת?

זה מה שקורה גם במנועי הלנדקרוזר D4D , תקתוקים במנוע קר שאט אט נעלמים כשהמנוע טיפה מתחיל להיתחמם ונעלמים לגמרי בטמפ' עבודה.
לא רוצה להפחיד וגם אני לא מכיר את המנוע בפת'פיינדר, אבל ראיתי לא מזמן מנוע "פתוח" של לנדקרוזר שנסע עם התקלה הנ"ל עד לכשל טוטאלי של אחד המזרקים, המראה לא מלבב, המנוע ניתן לתיקון ברוב המקרים, החלפת בוכנה ועוד...

asafk
27-06-18, 21:14
אסף, אני לא מכיר בדיקות שנידרשות בשיגרת טיפולים, לא בטרופר ולא בדיסקו, אין שום תזכורת לזה בספר.טרופר הוא חריג. אם כבר הוצאת מזרק לבדיקה - תחליף אטמים ושרוולים או השד יודע מה מחליפים שם... (במנועים גדולים עם אותו סוג מזרקים משפצים יזום כל כמה עשרות אלפי שעות).
כל השאר.. זה שיצרן הרכב לא מציין את הבדיקה לא אומר שיצרן המזרקים לא.... כל יצרני המזרקים שאני מכיר מנחים על בדיקה תקופתית. יש כל המון שעות עבודה ויש כל הרבה שעות.... תלוי בטכנולוגיה.
בסוף יש בחלקם אטמי גומי (אורך חיים מקובל של 8 שנים) , קפיצים (אורך חיים מקובל של כמה מיליוני מחזורים), מעברים עדינים שנסתמים עם הזמן ועוד.. זה חתיכת מכלול עדין ומסובך שעובד המון. חייב תחזוקה.

אסף.

ד ו ר ו ן
27-06-18, 21:22
, לא לטרופר, כשתבין מה קורה במנוע טרופר תכתוב לנו מהי תחזוקת שבר.
מי דיבר על טרופר?
ומהיכן אתה מניח שאני לא יודע מה יש שם?..

מציע לך קונספט מהפכני, לא לחפש מחלוקת כשאין כזו.

נדב ש.
27-06-18, 21:33
מי דיבר על טרופר?
ומהיכן אתה מניח שאני לא יודע מה יש שם?..

מציע לך קונספט מהפכני, לא לחפש מחלוקת כשאין כזו.

אתה החלטת וכתבת שמי שמחליף מזרק אחד הוא בסטטוס תחזוקת שבר.

נדב ש.
27-06-18, 21:39
טרופר הוא חריג. אם כבר הוצאת מזרק לבדיקה - תחליף אטמים ושרוולים או השד יודע מה מחליפים שם... (במנועים גדולים עם אותו סוג מזרקים משפצים יזום כל כמה עשרות אלפי שעות).
כל השאר.. זה שיצרן הרכב לא מציין את הבדיקה לא אומר שיצרן המזרקים לא.... כל יצרני המזרקים שאני מכיר מנחים על בדיקה תקופתית. יש כל המון שעות עבודה ויש כל הרבה שעות.... תלוי בטכנולוגיה.
בסוף יש בחלקם אטמי גומי (אורך חיים מקובל של 8 שנים) , קפיצים (אורך חיים מקובל של כמה מיליוני מחזורים), מעברים עדינים שנסתמים עם הזמן ועוד.. זה חתיכת מכלול עדין ומסובך שעובד המון. חייב תחזוקה.

אסף.

מכיר גם את המנועים הגדולים, את הטכנולוגיה בטרופר לקחו מקטרפילר, שם יש מה שאתה אומר, אבל שם גם הם עובדים בטולרנסים אחרים לגמרי.
ד"א לא חייב בכל פתיחה להחליף אטמי שרוולים.

לא מכיר מה הנוהל לגבי יצרני המזרקים עצמם, כן מכיר כל מיני מנועים שגמעו גם 700k ק"מ בלי לגעת ועדיין מתפקדים כראוי, מתדלקים רק בתחנות מסודרות ומוכרות, וכמובן שלא עברו שום טראומה מסויימת בעברם.

asafk
27-06-18, 22:30
אני מוכן להמר שאם תיקח מנוע דיזל עם חצי מליון קילומטרים שעובד יפה וחלק ונקי, ותמדוד לו הספק וצריכת דלק, ואז רק לשפץ מזרקים ומשאבה, תשיג הספק וצריכת דלק טובים יותר.
כי תכלס המשאבה והמזרקים לא רק עובדים הכי קשה במנוע, הם גם מהחלקים המדוייקים והעדינים ביותר במנוע, ואם זה לא מספיק, ההשפעה של אי תקינות, אפילו קלה ולא מורגשת לכאורה, משמעותית.

רק השבוע, במקרה ראיתי תמונות של מנוע טורבו דיזל של רכב קל שעבד ממש יפה. ממש. קצת התחמם מדי פעם אבל לא משהו משמעותי. מתחת לכל זה היו מזרקים מחוסלים אטם ראש שרוף ועוד כמה דברים. זה שהמנועים האלה סובלים בשקט ולא מתלוננים... לא תמיד זה לטובתם.

אסף.

נדב ש.
27-06-18, 22:44
ברור לגמרי אסף.
אף מנוע שהגיע למעמד הזה לא יעבוד כביום היוולדו, אבל עדיין עובד, לרוב אלה מנועים "טיפשים" כמו לדוגמה טרופר 3.1, 900k על ה odo, לא היתחמם ולא מתחמם, עובד יום יום, לא מתלונן, ברור שאם תכניס אותו לשיפוץ זה רק יאריך לו ימים וישפר הכל.
דיסקו 1 tdi300 , עם יותר מ 700k ,
15 שנה באותה בעלות, כנ"ל.

אמיר ב.א
28-06-18, 10:05
בדיפנדר שיפצתי מזרקים בסביבות 500K קילומטרים ,

לא יודע אם זה נעשה שם בעבר , אבל זה בהחלט שיפר את הסחיבה והביצועים שלו(תמורה טובה ל400 שח שזה עלה).

לרוב מגיעים לזה מסימפטומים כמו סחיבה לא טובה , צריכת דלק לא טובה, וכו'

וזה לאחר בדיקה של שאר הדברים הטריויאלים , מתחילים בפשוטים כמו פילטרים וכו ועד ליותר מסובכים כמו משאבת הזרקה ומזרקים.

אמיר.

ron5555
09-07-18, 11:03
שלום לכולם
היכן ניתן לבדוק אינג'קטורים באזור המרכז?
תודה

נדב ש.
09-07-18, 11:05
דיזל השרון.
אין לי ניסיון איתם אבל יש להם המלצות טובות.

ishc
09-07-18, 12:05
שלום לכולם
היכן ניתן לבדוק אינג'קטורים באזור המרכז?
תודה

מכוני דיזל, מאיזה איזור אתה?

Sent from my iPhone using Tapatalk

ron5555
09-07-18, 14:06
אזור המרכז. ראשל"צ - ת"א

ishc
09-07-18, 14:21
יש את דיזל רמלה, לא מניסיון אישי אלא מהמלצות בקבוצה של בעלי פאג׳רו

Sent from my iPhone using Tapatalk

ron5555
09-07-18, 14:36
תודה

Raccoon
09-07-18, 20:57
אני שיפצתי משאבה מכנית ב"דיזל רוטור" בתל אביב. טפו טפו, הכל מצוין.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

ron5555
11-07-18, 09:47
הייתי בדיזל רמלה לבדוק אינגקטורים - קרוזר דיזל 2005
שאל אם יש בעיה - אמרתי אין בעיה - אני רק רוצה לדעת אם יש התחלת בעיה כי האוטו עשה 207000 ק"מ.
האוטו מעשן? - לא
צריכת דלק השתנתה? - לא. 3 שנים 1:10 בכביש פתוח
עובד עגול? - כן
מניע טוב- כן

אמר לי סע לשלום - אל תתעסק עם זה. כשתהיה בעיה - תחליף.

bezzat
14-07-18, 07:32
מעדכן,
שגם לי היו חששות בכל זאת 285k.... ברכב wj crd 2.7
פרקתי את 5 מזרקים והם נמצאו תקינים
על הדרך הוחלפו 5 טבעות אטימה ...עד לפעם הבאה

tzagi
14-07-18, 08:45
Hold your horses!!!!!!!!!!!!!
220000 KM is NOTHING for a diesel injector.
A good CLEAN injector will last well OVER 500k
this is what you need:
https://www.ebay.com/itm/1-Liqui-Moly-Diesel-Purge-Fuel-Additive-500-ml-Can-2005/350771410243?hash=item51ab9af543%3Ag%3A8 9QAAOSw1BlZThE~&_sacat=0&_nkw=liqui+moly+diesel+purge&_from=R40&rt=nc&_trksid=p2481622.m570.l1311.R2.TR2.TRC0. A0.H0.Xdiesel+purge.TRS0

Follow the directions and expect at least another 200k out of it.

It works, guaranteed.

asafk
14-07-18, 10:13
כן ג'ו. מזרק נקי. זה המפתח.
אבל מה הסיכוי שכל החיים המזרקים המסכנים ראו בעיקר דלק נקי? זה לא מנוע קאמינס בן 40 שלא משנה איזה סולר תאכיל אותו - הוא יסתדר. כאן דלק קצת מזוהם ישקיע לכלוך רב שאף חומר ניקוי לא יסיר אחרי שנים רבות.
וחוץ מזה עדיין גומיות אטמים הן גומיות. וגומי מתיישן. שום ניקוי לא עוצר הזדקנות של גומי...

אסף.

tzagi
14-07-18, 11:57
I currently work at a automotive shop
Not a wrench, too old for that shit
If anyone cares...google BBV.Vegas
recently I had a client that drives a 2015 Dodge ram 3500 (cummins))
He uses is to transport new 5th wheels from Indiana
to the west coast (naturally an Israeli)

After a long lecture about fuel filter changes I recommended the purge.
a month later he came back and hugged me!
his fuel mileage improved by 2 MPG (according to him)
and he didn't even used it correctly, he just pored in in the tank.
That is no chump change over a 7000 km trip.
SHEMEN NEHASIM? its not.

-->