PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיית חשמל מעצבנת בסונומה 96

eran_k
08-07-18, 00:22
הכל התחיל במשאבת דלק גמורה שנתקעתי בגללה , בסוף מילאתי טנק מלא והצלחתי לקרטע עד הבית
המשאבה הוחלפה בחדשה מקורית ACDELCO (רק המנוע לא כל בית המצוף)
מאז אני חווה מגוון בעיות
פעם אחת נזילת דלק - כנראה אשמתי כי לא סגרתי טוב את הקליפס פטנט הדפוק של GM
אחכ התנעות קשות וארוכות שתופסות רק בנסיון שלישי בערך עם פמפום בגז - נראה כמו בעיית לחץ דלק
בינתיים בנסיון לפתור ניקיתי טוב את המנוע צעדים ואת בית המצערת וחסמתי את ה EGR כי היה נראה לי שהוא נשאר תפוס גם אחרי ניקוי
פעם האחרונה הנעתי עם כבלים מרכב אחר כי המצבר כבר נחלש מרוב נסיונות.
כשחזרתי כמה ימים אחכ, כבר לא מניע בכלל - הסטרטר מסובב אבל לא מניע.
שמתי לב שאין בכל את הצפצופים שין שפותחים סוויץ וגם לא נדלקת מנורת "Check gauges" מה שאומר שכנראה אין בכלל מתח למחשב.
לא מצאתי פיוזים שרופים.
כרגע האוטו ליד הבית ודי נגמרו לי הרעיונות.
איך כל זה התחיל ממשאבת דלק חדשה??
יש מישהו באזור פרדס חנה שבא לו לנסות לעזור?
תודה ושבוע טוב

shmulikbg
08-07-18, 01:21
יש במשאבות הללו כמה סוגים, ולא כולן מתאימות לך. בדוק ששמת משאבה שמספקת לחץ נכון כמו זו שהחלפת.

lizard
08-07-18, 07:17
הבעיה שלך שהמשאבה לא מתאימה או שיש לך איזו בעיה אחרת בצנרת דלק.
גם לי היו הבעיות האלה, חשבתי לקנות משאבה חיצונית אבל זה לא פשוט כי המחשב צריך משאבה "מקורית". שמרת את המשאבה הישנה? כדי שתוכל לבדוק מק"ט ?

eran_k
08-07-18, 11:01
הבעיה שלך שהמשאבה לא מתאימה או שיש לך איזו בעיה אחרת בצנרת דלק.
גם לי היו הבעיות האלה, חשבתי לקנות משאבה חיצונית אבל זה לא פשוט כי המחשב צריך משאבה "מקורית". שמרת את המשאבה הישנה? כדי שתוכל לבדוק מק"ט ?

על פניו נראה שהמשאבה מתאימה, עשיתי כמה וכמה הצלבות עד שהגעתי לפריט הנכון.
בעייה אופיינית במנועים האלה היא נזילה מהווסת לחץ דלק, אני רק שואל את עצמי למה זה קרה אחרי שהחלפתי משאבה.
בנוסף בעיית החשמל הניכחית היא משהו נוסף

אורי79
03-08-18, 23:54
נשמע שעכשיו זו בעית חשמל/מחשב שכבר לא קשורה למשאבת דלק.

נסה לנתק את הקונקטורים של המחשב מנוע, לנקות עם ספריי מגעים ולחבר חזרה.

ובדוק מתח מצבר עם מד מתח.

omri_t
04-08-18, 10:40
תבדוק לחץ דלק.
שהצינורות הלוך וחזור למיכל תקינים.

מעבר לזה בדוק חיווט
וכמובן תאימות המשאבה לספיקה והלחץ

eran_k
04-08-18, 12:30
כמה התפתחויות מאז,
בעיית החשמל נפתרה ע"י חשמלאי רכב, הייתה בעייה בסוויץ עצמו שלא קשורה לדלק
מבחינת דלק, בדקתי לחץ דלק בעזרת שעון
כשפותחים סוויץ הלחץ עולה לאזור 60 PSI (תקין), אבל מייד מתחיל לרדת ויורד מהר, כלומר המערכת לא מחזיקה לחץ כלל.
אחרי 2-3 מחזורי פריימינג כאלה אפשר להניע, ואז הלחץ בסרק עומד על אזור 52 שזה קצת נמוך, המנוע לא עובד עגול והסורק מראה קיזוז דלק שלילי בערך -18% בבנק אחד ודומה בבנק השני, גם יש קצת ריח דלק מהאגזוז
מצד אחד נשמע כמו עכביש דולף, או מהממזרקים או מהווסת.
מצד שני אני חושד שיש בריחת לחץ או משיכת אוויר דרך אחד החיבורים של משאבת הדלק, צינור ה RETURN שבור ומתוקן עם אפוקסי.
מה שמבלבל אותי זה שאם באמת אין לחץ ויש כניסת אויר למערכת התערובת לא הייתה אמורה להיות ענייה והקיזוז חיובי?

-->