PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפור איכות הסאונד בג'ימני

k9.amit
15-07-18, 09:53
אני כותב בפורום הכללי ולא בפורום סוזוקי כי בסופו של דבר הדגם כאן לא באמת משנה.

אני רוצה לשפר את איכות השמע של המוזיקה באוטו. הג'ימני מגיע במקור עם רמקולים 4". כיום מורכבים רמקולים 6.5" עם מתאמים שלא כל כך מתאימים, כך שהפלסטיק שמכסה על הרמקול קצת בולט החוצה ולא יושב במקום, והרעידות שלו לתדרים מסוימים הם חלק מהבעיה.
אני רוצה לחזור חזרה ל-4" המקוריים, אבל לקנות זוג רמקולים טובים. אני לא מבין כלום בעולם הסאונד לרכב ואשמח לקבל המלצות.
הרדיו המותקן הוא Pioneer DEH-X1853UB, הספק מקסימלי 50W*4, הספק מתמשך 22W. התנגדות 4 אום.
כרגע לא מעוניין להכניס סאב מגבר ותוספות אחרות, אלא אם כן באמת אין ברירה.

לשם ההבהרה, אני לא מעוניין להפיל אדניות וללמד את כל העיר מהי מוזיקה, פשוט רוצה לשמוע שירים באיכות טובה באוטו, בלי כל הרעשים הנלווים של פלסטיקים רועדים ותדרים שהרמקול לא מצליח להכיל כששומעים מוזיקה בווליום גבוה. (בכל זאת ג'ימני, מזגן זה פיקציה, חלונות פתוחים וצריך לשמוע משהו..)

תודה מראש לעוזרים.

ofer_b
15-07-18, 10:29
לא מומחה אבל באותה "בעייה" עם הגרנד ויטרה שלי.
אני החלפתי לרמקולים קדמיים קומפוננט (ז"א רמקול + טוויטר). הצריך התקנה פשוטה (פרוק דלת, התאמת הרמקול, קצת חיווט למחלק תדר והתקנה של הטוויטר). איכות השמע שופרה בהרבה אבל עכשיו מה שחסר לי זה תחום הדרים הנמוכים (יעני בס). אין לי מקום לסאב אבל אני כנראה אשתמש בזוג מאחור ואשים רמקולים טובים לבס + מגבר כלשהוא.

רמקולים קניתי מאמזון, יש שם מבחר מותגים במחירים מאוד נוחים יחסית לארץ - למשל את אלו http://a.co/0pIP8Z6
לפי מה שקראתי והבנתי, קומפוננט עדיף על רמקול 2.3.4 way, הגודל כן קובע (לכן אל תרד ל 4").
לגבי הגברה (אם וכאשר) - יש שם גם מגברים זולים, אני נוטה ללכת לכיוון מגבר קלאס D (הנפוצים הם קלאס AB): היתרונות שלו הם צריכת זרם נמוכה ופחות התחממות וגם גודל פיזי קטן. מובן שזה יצריך עוד התעסקת עם חיווט וכו', אבל לדעתי (הלא מקצועית) יחידת סטיראו לבדה לא מסוגלת לדחוף רמקולים מספיק לאיכות סאונד טובה.

k9.amit
16-07-18, 12:43
תודה.
אז אני מבין באמת שהחלפת רמקולים בלבד לא תתן את השיפור הרצוי.
מישהו מכיר מתקין טוב באזור באר שבע/אשקלון?

מוטי טויוטה
17-07-18, 03:10
למה לא לעשות.מתאמים כמו שצריך?
קח טבעת הגבהה שמיועדת ל6.5,תתקין אותה על הפלסטיק שמחפה על הרמקול המקורי (אחרי שחתכת שהרמקול יוכל להיכנס כמובן), תעגן את חיפוי הפלסטיק ע'י בורג נוסף עם ריבט נאט לבודי וקיבלת אחלה תושבת שלא רועדת. ככה מותקן אצלי.

Sent from my SM-N9500 using Tapatalk

OFF-RoaD
17-07-18, 06:50
בויטרה שהיתה לי (97, יותר מקרקשת מהג'ימיני שלך) התמודדתי עם הבעיה עם התקנת שני רמקולים 16*9 בתוך קופסאות חיצוניות (בגודל של קופסת נעליים בערך). נכון, אלו רכבים קטנים מראש ואין מקום, אבל מיקום מעל בתי הגלגלים האחוריים לא תפס יותר מדי נפח ונתן סאונד מדהים ברכב (ביחס לאיכות המוצר. סט די פשוט של פיוניר, ללא הגברה).

לדעתי ותר על ההתקנה בדלתות, או שתוסיף שם סט קומפוננט קטן בגודל המקורי עם טויטר על הדשבורד, וצרף לו רמקולים בבגאז (אפשר לעשות אותם פריקים, לטיולים וכאלה שממש חייבים כל סמ"ק נפח ברכב. אצלי עשיתי, לא פירקתי מעולם).

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

איל מ
17-07-18, 08:00
בסופה, בזמנו, תליתי את הרמקולים על הקשת התהפכות שמאחורי/מעל הנהג.
מניח שבג'ימני זה יצריך יותר עדינות כדי לא לגרום נזק, אבל המיקום הוא אידיאלי, הן מבחינת סאונד, והן מבחינת תפיסת מקום.

ד ו ר ו ן
17-07-18, 08:49
לא פחות חשוב היא השקעה בשיפור בידוד רעשים ברכב.

יונימוג אדום
17-07-18, 18:57
סיקס פתוח ( רק ברזנט גג ) .
זוג רמקולים של BOSS המיועדים לסירות וRZR מותקנים על הקשת המרכזית .
הרדיו - רודסטאר פשוט .
סאונד בריא וצלול גם במהירויות תלת סיפרתיות .

אילן

-->