PDA

צפייה בגרסה מלאה : מאווררים של מונדאו לסיקס

erezb1
22-07-18, 09:24
רוצה להתקין ולא סגור על מאווררים מאיזה שנתון מתאימים לסיקס.
בנוסף, אודה לקישור למד דיגיטלי מתאים שידע להדליק אותם בטמפ' מסויימת
תודה

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

udical
22-07-18, 10:42
אני התקנתי אצלי מאוורר בודד 2 שלבי של וולוו 940. עובד לא פחות ממדהים. שואב בערך 3500CFM בגבוהה.
השתמשתי בטרמוסוויץ' דו שלבי 82-87 87-82 של Facet. יש להם לכל מיני טווחי טמפ.
יש לי בבית צינור נירוסטה 38ממ נוסף עם תבריג בשביל הטרמוסוויץ' שאני מנסה לעזור לחבר למכור.
מתקינים אותו על הצינור העליון.
דבר איתי אם אתה צריך פרטים נוספים :-)

erezb1
22-07-18, 11:16
אני התקנתי אצלי מאוורר בודד 2 שלבי של וולוו 940. עובד לא פחות ממדהים. שואב בערך 3500CFM בגבוהה.
השתמשתי בטרמוסוויץ' דו שלבי 82-87 87-82 של Facet. יש להם לכל מיני טווחי טמפ.
יש לי בבית צינור נירוסטה 38ממ נוסף עם תבריג בשביל הטרמוסוויץ' שאני מנסה לעזור לחבר למכור.
מתקינים אותו על הצינור העליון.
דבר איתי אם אתה צריך פרטים נוספים :-)

אז אני לא צריך שעון דיגיטלי שיציג חום ויקבע תחילת/הפסקת עבודה ?
הטרמוסוויץ' מפעיל לבד את המאוורר ?

udical
22-07-18, 11:19
בדיוק.

אגב, דוגמאות לטרמוסוויץ' דו שלבי:
https://www.onlinecarparts.co.uk/facet-2180776.html
https://www.autodoc.co.uk/facet/2180778

de fox
22-07-18, 11:55
מנצל"ש

אודי, כשהתקנת ונטה חשמלית, נשארת עם האלטרנטור הקודם או שידרגת?

udical
22-07-18, 12:12
נשארתי עם הקודם והוא אכן נשרף.
שיפצתי, ונשרף שוב בטיול שמיד אחריו.
התוספת של 30 אמפר למערכת לא עברה בשלום, בטח לא כשיש עוד תוספות (פנסי ערפל, מקרר, משאבה חשמלית, HEI...)
עכשיו אני עם מחוזק (105A במקום 62), ומקווה לטוב

יונימוג אדום
22-07-18, 18:15
חברים , אין ארוחות חינם !!
מאוורר מכני צורך X אנרגיה מהמנוע על מנת לקרר , מאוורר חשמלי זקוק לכמעט אותה אנרגיה לקרר אבל בדרך הוא ממיר אותה ממכני לחשמל .
מעמיס על האלטרנטור , מערכת חשמל נוספת ( מקור לתקלות - נכון אודי ? ) , מאוורר חשמלי שעובד באבק ומין הסתם גם נשחק בהתאם .
והחשוב מכל - הסיקס "סובל" מאוד מפשטות מערכות - למה לסבך ????
עדיין לא פגשתי סיקס שנתקע בשטח עקב מאוורר מכני שקרס - מאוורר חשמלי פגשתי גם פגשתי - ויותר מפעם אחת .
זאת דעתי .

אילן

חנן-ג'יפולוג
22-07-18, 18:26
לדעתי, אתם מכוונים לא נכון את הטמפ של הפעלת המאוורר, וגורמים לעומס יתר על מערכת החשמל.
בכיוון שכזה, יתכן שהמאוורר מקרר את המים ברדיאטור, והטרמוסטט בכלל סגור, ואז זו המחשה מעולה למושג פולגז בניוטרל.
הטמפ' המקובלות להפעלת מאווררים הן יותר לכיוון ה97 מעלות למהירות ראשונה ו110 לשנייה. במצב כזה, המאווררים עובדים לעתים נדירות, אם בכלל. גם יעילות החלפת החום עולה פלאים עם הטמפ'.

GodsFather
22-07-18, 18:45
אבל זה אומר שהטרמוסוויץ הוא הבעיה, לא?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

golyat
22-07-18, 18:56
ואני דווקא ניתקלתי בסיקסים שטחנו רדיאטורים עם מאוורר מכאני.
אני לא יודע מה הייתי מעדיף בשטח. מאוורר מכאני שטוחן את הרדיאטור או מאוורר חשמלי שמפסיק לעבוד.
יש היום מניפות מכאניות גמישות של flex a lite.
עשויות מגומי או ניילון. מוצר מעניין וזול. נראה לי שזו פשרה לא רעה. זה שוקל כלום ובהאצה הגמישות של הלהבים מורידה מהעומס על המנוע.
הזמנתי אחת כזו לניסיון.. נראה איך זה יתפקד.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

בוזי
22-07-18, 19:04
לדעתי המאוורר המכני היה נכון ומתאים ליום שתיכננו אותו. כיום אנחנו נמצאים במקום אחר טכנולוגית ויכולים לממש פתרון שהוא נכון יותר מבחינה אנרגטית.
מאוורר מכני נותן את המקסימום (וגוזל אנרגיה בהתאם) בזמן שהוא מיותר לגמרי (נניח שיוט בכביש), ונותן את המינימום מתי שהוא הכי נדרש - למשל בזחילה איטית.
זה מחייב התקנה של מאוורר שהוא אובר קיל, ומבזבז אנרגיה רבה (וגם פוגע בביצועים).
מאוורר חשמלי לעומתו, עובד רק מתי שהוא נדרש (בנסיעה איטית) וצורך אנרגיה בהתאם.
אני מעריך שמאוורר חשמלי שמקונפג נכון לא יעבוד במהירות של מעל 30 קמ"ש בכלל.

udical
22-07-18, 19:43
חברים , אין ארוחות חינם !!
מאוורר מכני צורך X אנרגיה מהמנוע על מנת לקרר , מאוורר חשמלי זקוק לכמעט אותה אנרגיה לקרר אבל בדרך הוא ממיר אותה ממכני לחשמל .
מעמיס על האלטרנטור , מערכת חשמל נוספת ( מקור לתקלות - נכון אודי ? ) , מאוורר חשמלי שעובד באבק ומין הסתם גם נשחק בהתאם .
והחשוב מכל - הסיקס "סובל" מאוד מפשטות מערכות - למה לסבך ????
עדיין לא פגשתי סיקס שנתקע בשטח עקב מאוורר מכני שקרס - מאוורר חשמלי פגשתי גם פגשתי - ויותר מפעם אחת .
זאת דעתי .

אילןהכל נכון.
גם לא צריך הצתה אלקטרונית. אפשר פלטינות.
גם לא צריך בוסטר. אפשר ישיר.
גם וישרים אפשר מופעלי ידית כמו בפייבים הישנים.
ותזכיר לי, איך קוראים למכשיר הזה שעושה... רוח קרה? מתחרז עם גנן וענן? ;-)

אין נכון או לא נכון. הכל עניין של מה שרוצים ולאיזה מטרה. :-)

Sent from my SM-J701F using Tapatalk

talb_s
23-07-18, 06:09
ואני דווקא ניתקלתי בסיקסים שטחנו רדיאטורים עם מאוורר מכאני.
אני לא יודע מה הייתי מעדיף בשטח. מאוורר מכאני שטוחן את הרדיאטור או מאוורר חשמלי שמפסיק לעבוד.
יש היום מניפות מכאניות גמישות של flex a lite.
עשויות מגומי או ניילון. מוצר מעניין וזול. נראה לי שזו פשרה לא רעה. זה שוקל כלום ובהאצה הגמישות של הלהבים מורידה מהעומס על המנוע.
הזמנתי אחת כזו לניסיון.. נראה איך זה יתפקד.

אפשר קישור למניפה?
תודה!

golyat
23-07-18, 07:46
https://www.amazon.com/Flex-lite-418-Black-Driven/dp/B00029J3XO
זו דוגמא. יש כל מני מידות.
החוות דעת טובות. המחיר זול יותר מכל מניפה אחרת.
ב50 דולר עד הבית אתה רוצה גם כח אמפראג'?

moutzi
23-07-18, 14:31
לדעתי שמרכיבים 2 מאווררים הסיכוי ששניהם ישרפו נמוך מהסיכוי לפגיעת המאוורר ברדיאטור.
בנוסף בד״כ הפאן קלאץ מתקלקל ואז יש בעיה...
מעבר לזה מה הבעיה לקחת מאוורר נוסף או אפילו מניפה בארגז כלים?
מקסימום מחליפים.
99 אחוז מהמכוניות נוסעות עם חשמלי בלי בעיה.
נסעתי די הרבה עם המאווררים החשמליים עם האלטרנטור המקורי בן העשרים ולא קרה לו כלום...
מאווררים של פורד מונדאו

talb_s
24-07-18, 06:01
https://www.amazon.com/Flex-lite-418-Black-Driven/dp/B00029J3XO
זו דוגמא. יש כל מני מידות.
החוות דעת טובות. המחיר זול יותר מכל מניפה אחרת.
ב50 דולר עד הבית אתה רוצה גם כח אמפראג'?

נראה מוצר מאוד מעניין ואיכותי, תעדכן בבקשה שתקבל את שלך לגבי ההתאמה והיעילות.
ניסיתי בעבר להתקין את המניפה הישנה שלהם שיש לה להבים ממתכת אבל זה קיצר לי את המרחק לרדיאטור בצורה רצינית וגם המרחק עם הרצועות מנוע התקצר עד כדי כמעט מגע בטורים גבוהים.
תודה!

asafk
24-07-18, 21:03
לדעתי המאוורר המכני היה נכון ומתאים ליום שתיכננו אותו. כיום אנחנו נמצאים במקום אחר טכנולוגית ויכולים לממש פתרון שהוא נכון יותר מבחינה אנרגטית.
מאוורר מכני נותן את המקסימום (וגוזל אנרגיה בהתאם) בזמן שהוא מיותר לגמרי (נניח שיוט בכביש), ונותן את המינימום מתי שהוא הכי נדרש - למשל בזחילה איטית.
זה מחייב התקנה של מאוורר שהוא אובר קיל, ומבזבז אנרגיה רבה (וגם פוגע בביצועים).
מאוורר חשמלי לעומתו, עובד רק מתי שהוא נדרש (בנסיעה איטית) וצורך אנרגיה בהתאם.
אני מעריך שמאוורר חשמלי שמקונפג נכון לא יעבוד במהירות של מעל 30 קמ"ש בכלל.מניפה מכנית ללא מצמד נותנת ספיקה מקסימלית בסלד גבוה (למשל זחילה בשטח בהילוך כוח) וספיקה נמוכה בסלד נמוך (למשל שיוט בכביש בג'יפ שיחסי ההעברה שלו מתאימים לגודל הגלגלים).
ולא לפי מהירות הנסיעה.

ועם מצמד מניפה... זה בכלל סיפור אחר שכבר כן לוקח בחשבון את טמפרטורת הרדיאטור.

אסף.

asafk
24-07-18, 21:04
http://www.jeepolog.com/forums/content.php/1301-jeepolog-archive

אסף.

udical
24-07-18, 21:05
אני חושב שאתה מתבלבל קצת במספרים.
זחילה בסיקס? 1000-1200 סלד גג. והרבה מקטעי עמידה ב 700סלד.

כביש מהיר? 2000-2200 סלד

Sent from my SM-J701F using Tapatalk

golyat
24-07-18, 21:53
הגיעה המניפה הגמישה..
חיפשתי פשרה בין המאוורר המכאני הכבד לבין מניפות חשמליות. התקנתי מניפות חשמליות. אבל בעליות לרמת הגולן בקיץ עם מזגן הרכב התחמם. אין לי מקום לפאן קלאץ.
היום הגיע מאמריקה מניפה גמישה. הרכבתי. מתאים ויושב יפה בתוך הכונס.
מחר שרב קיצוני. 42 מעלות בצל.
יוצא ב12 בצהריים לעלות עם מזגן מהכינרת לרמה. אם הפורד פוקוס לא מתחמם והוא עושה את זה כל יום אז גם הסיקס לא צריך להתחמם.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180724/111cf523de3c0c717b3f1dd2246989cb.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20180724/2a55a898a3c1441894e82a0d954a6dab.jpg

six 4 life
24-07-18, 23:42
golyat , יש לך מניפה חשמלית בקדמת מעבה המזגן שלך או שאתה פשוט סומך על המכנית שתקרר גם את הרדיאטור מנוע שלך וגם את המעבה?

golyat
25-07-18, 11:34
ללא מניפה חשמלית כרגע.
היו שתי מניפות חשמליות. המהירות הנמוכה היתה מחוברת להפעלה ב190 f והגבוהה ל205f כמו כן. המזגן היה מחובר למהירות הגבוהה. זה לא הספיק. אני מניח שמאווררים חזקים יותר היו עושים את העבןדה.
בכל מקרה כרגע מניפה מכאנית אחת ואחרי נסיעת מבחן בעליה ארוכה עם מזגן עובד הרכב לא מתחמם. עומד יציב על 190f במד חום המכאני. ועל 90 מעלות בחשמלי.
אני מבסוט. למרות לתחושתי המניפה המכאנית דורשת יותר כח מהמנוע. עם החשמליות התגובה לדוושת הגז היתה יותר מהירה.

six 4 life
25-07-18, 12:42
1. המאווררים החשמליים שלך היו מחוברים לא נכון. המהירות הנמוכה מעבר להיותה מחוברת לטמפ' הפעלה הנמוכה - צריכה לעבוד ***באופן קבוע*** כאשר המזגן דלוק, או לכל הפחות כאשר המדחס נכנס לפעולה.
2. המכנית בלבד לא תוכל לקרר גם רדיאטור מים וגם מעבה מזגן בימים חמים בעליות ללא מאוורר חשמלי בקדמת המעבה לתגבור (שגם הוא - צריך לעבוד קבוע כל עוד המזגן עובד), וגם אם בכביש זה יעבוד זה יהיה גבולי, ברגע שתגיע לפקק או לנסיעה איטית בשטח לא תוכל לעבוד עם מזגן לאורך זמן.
אם אתה בעניין של להשאיר את המכנית אחלה, מציע לך לשקול להוסיף מאוורר קדמי בחזית המעבה אם אתה רוצה שהמערכת תצליח להתקרר בכל התנאים או לפחות תצליח להתמודד איתם.

golyat
25-07-18, 14:04
תודה על העצות. אני רוצה להוסיף מניפה חשמלית. רק צריך למצוא לה מקום. צפוף שם.
המזגן היה מחובר למהירות הגבוהה של המניפות החשמליות באופן קבוע ועדיין הרכב היה מתחמם.
בעתיד אני מתכנן למצוא רדיאטור מזגן צר יותר ולהרכיב אותו יחד עם מניפה חשמלית.
היום ב40 מעלות חום הרכב לא היתחמם כל העליה מצומת כורסי לרמת הגולן. ( 12 קמ עליה.) מניפה מכאנית גמישה 18 אינץ 6 להבים.
גם בסרק בעמידה הקירור טוב.
ברור לי שמניפות חשמליות חזקות ביחד עם אלטרנטור מוגדל יעשו את העבודה.
נאסוף חלקים. מתישהו בעתיד נעשה גם את זה.

de fox
25-07-18, 15:02
רק לי עוברת בראש השאלה: מה לעזאזל אתה עושה ב 40 מעלות חום מטפס עליות בגולן עם סיקס?
:p:cool:

moutzi
25-07-18, 15:30
יש לו מזגן :)

golyat
25-07-18, 16:13
איזו שאלה מוזרה..
יום חופש מהעבודה. 40 מעלות חום בחוץ.
מה עוד יש לעשות?

six 4 life
25-07-18, 19:45
תודה על העצות. אני רוצה להוסיף מניפה חשמלית. רק צריך למצוא לה מקום. צפוף שם.
המזגן היה מחובר למהירות הגבוהה של המניפות החשמליות באופן קבוע ועדיין הרכב היה מתחמם.
בעתיד אני מתכנן למצוא רדיאטור מזגן צר יותר ולהרכיב אותו יחד עם מניפה חשמלית.
היום ב40 מעלות חום הרכב לא היתחמם כל העליה מצומת כורסי לרמת הגולן. ( 12 קמ עליה.) מניפה מכאנית גמישה 18 אינץ 6 להבים.
גם בסרק בעמידה הקירור טוב.
ברור לי שמניפות חשמליות חזקות ביחד עם אלטרנטור מוגדל יעשו את העבודה.
נאסוף חלקים. מתישהו בעתיד נעשה גם את זה.

כיוון שחיברת את המזגן למהירות גבוהה המעבה למעשה לא מקורר עם מזגן עובד אלא מקבל קירור אך ורק כשהטמפ' במים מגיעה להפעלה של מהירות גבוהה וזה כבר שלב מאוחר מדי לנסות לקרר את הרכב כי גם המעבה רותח וגם רדיאטור המים חם מאוד. בשיטה הזו אגב היעילות של המזגן יורדת דרסטית מאותן סיבות.
בחיבור המזגן למהירות נמוכה באופן קבוע אתה שומר על קירור קבוע למעבה מה שמשאיר את הטמפ' מבוקרת בלי קפיצות של חום למהירות גבוהה ומטה.
טעות נוספת ועיקרית שעשית לפי מה שכתבת באחת התגובות כאן היא ששמת את יוניט ההפעלה של המאווררים בצינור העליון ולא בתחתון.
זו הסיבה שהמאווררים לא קיררו לך את הרכב וזה גם תרם לשריפת אלטרנטורים (למרות שצריך גדול יותר) - המאווררים עבדו כל הזמן בגלל הסידור הזה.
אני ארחיב עוד קצת בנושא כי כבר נכנסנו לזה ואני רוצה שאתה ומי שקורא ולא מכיר את העניין יבין את העיקרון כי אני רואה את הטעות הזאת הרבה - יוניט הפעלת המאווררים צריכה להיות באמצע הרדיאטור או ביציאה ממנו ולא בכניסה אליו או בצינור בין ראש המנוע אליו והסיבה היא שמים שיוצאים מראש המנוע תמיד יוצאים חמים, מה שיגרום למאווררים לעבוד כמעט באופן קבוע כל עוד הרכב עובד ומתאמץ אפילו טיפה (בכביש מהיר המצב עוד יותר גרוע).
הקריאה שאתה רוצה לקבל כדי להפעיל את המאווררים היא אחרי שהמים עברו ברדיאטור ולא לפני - כלומר אחרי שהרדיאטור עשה את העבודה שלו ובמידה ולא הצליח לקרר מספיק - המאווררים מתגברים אותו ונכנסים לפעולה.
הקירור של הרכב מבוצע אך ורק ע"י הרדיאטור, והמאוורר הוא אך ורק תגבור למתי שהרדיאטור לא מצליח לקרר לרמה המבוקשת.
בהתאם, בכביש מהיר המאווררים כלל לא יעבדו ואם יעבדו יעבדו מעט מאוד כיוון שבכביש מהיר הרדיאטור מקבל זרימת אויר גבוהה, היעילות שלו עולה והטמפ' הכללית יורדת ושם לרוב לא יהיה צורך במאוורר כלל.

לגביי הנושא של להוסיף מאוורר בחזית שלך כרגע, המאווררים היחידים שתוכל להכניס לשם הם ממשפחת הSPAL שמיועדים לעניינים האלו ומגיעים צרים מראש ולא יקרים במיוחד. לך על המאוורר הכי גדול שאתה יכול למצוא שיכנס לך שם.

איל מ
25-07-18, 19:50
לדעתי לא הבנת אותו.
אני מפרש שהוא חיבר את המזגן למהירות הגבוהה, ולכן הפעלת המזגן אוטומטית מפעילה את המהירות הגבוהה. בלי תלות בטמפ' (כמו בהרבה רכבים).
תקן אם טעיתי.

golyat
25-07-18, 22:06
נכון. הפעלת המזגן היתה מפעילה את המהירות הגבוהה בלי קשר לטמפרטורה.

shmil
25-07-18, 22:48
משהו בערכת הקירור שלך לא נכון.
סיקס תקין, גם עם מזגן מופעל, מחוץ לעיר כמעט ולא אמור להדרש למאווררי מונדיאו, למעט אחת לפרק זמן.
פתיחה מהירות נמוכה 95, פתיחה מהירות גבוהה 98, וכמעט לא יגיע לפתיחה הגבוהה.

אף שלגישתי ארז טעה במעט, הוא לא טעה בעקרון - אין לחבר מהירות גבוהה להפעלת המזגן, ויש לשמר את היתירות לאחר כך.
לגישתי, אגב, גם את המהירות הנמוכה של המאווררים אין צורך לחבר קבוע להפעלת מזגן, אם מדובר בנסיעה חוץ-עירונית.

הטעות של ארז, לגישתי, היא ברצון למקם את מד הטמפרטורה ביציאה מהרדיאטור. יש מקום ספציפי ותקין לזה - בתוך משאבת המים, וזה המקו הנכון. אין סיבה לסבך את מערכת המים דווקא ביציאה מהרדיאטור, מקום שם הכי פחות נגיש לטיפול.
גם אם העקרון של מדידת הטמפרטורה נכון, ניתן להתגבר עליו בנקל בחישוב הטמפרטורה בו ייכנס המאוורר לעבודה - נמוכה 95, כפי שכתבתי וגבוהה 98.

הסט-אפ הזה עובד, יחד עם בקר דיקסל ורגש במשאבת המים, בהרבה מאד סיקסים וסופות, כולל המוגדלים ביניהם, ועובד טוב.
אין צורך להחליף סוס מנצח!! :)

six 4 life
25-07-18, 23:20
נשים בצד לרגע דיעה אישית לצורך העניין ונפתח מכסה מנוע של כל פרייבט ממוצע נכון להיום ונבדוק איפה הרגש/ יוניט שמפעילה את המאווררים נמצאת. איפה הוא נמצא? ברובם המוחלט של המקרים הרגש ימצא על הרדיאטור, במיקום שנמצא החל מהשליש העליון של הרדיאטור ומטה מהסיבות שציינתי. זה משהו שכל היצרנים עושים ומבססים את הפעלת המאווררים שלהם עליו שנים אחורה מאז שנכנס המאוורר החשמלי לרכבים בגלל הצורך בקירור למנוע רוחבי ולא טורי ולאחר מכן לצורך התיעלות.
המאוורר החשמלי או יותר נכון מערכת הקירור החשמלית צריכה לדעת וכמה שיותר במדויק מתי יש צורך לתגבר את הרדיאטור, וכדי לקבל את הקריאה הנכונה ביותר לדרישה הזו היא חייבת לקבל מידע על המים שיוצאים מהרדיאטור לפני שהם חוזרים אל המנוע כיוון שבנקודה הזו הם סיימו סופית את מעגל הקירור וזו הנקודה הכי קרה אליה הם הגיעו במחזור הנוכחי. המערכת צריכה לדעת מתי הנקודה הזו חמה מדי, משמע הרדיאטור צריך תגבור כיוון ששוב - המאוורר נועד לתגבר את הרדיאטור - לא לקרר את המנוע, ולכן ההפעלה שלו צריכה להתבצע רק ע"י הרדיאטור בנקודה שבה היצרן הספציפי החליט לשים את הרגש שלו (תלוי בתצורת הרדיאטור ומעגלי הזרימה שלו - דודים אנכיים או אופקיים, תעלות ישרות או מפותלות, רדיאטור מעורב קירור שמן גיר ועוד).
לעבוד על בערך ועל הפרשי טמפרטורה תמיד אפשר, וזה יעבוד גם עם חיישן ביציאה מהמנוע, אבל התנודתיות בחום המנוע תהיה תכופה יותר, המאווררים יעבדו יותר ומערכת החשמל תעבוד קשה יותר. אז זה עובד, אבל זה רחוק מלהיות אופטימלי וזאת בסופו של דבר השאיפה עם כל מערכת ברכב (הזרקה, הצתה, גם קירור ועוד).

golyat - אם בנסיעה עם מאווררים עובדים קבוע במהירות גבוהה עם מזגן הג'יפ שלך היה מתחמם אז אני כמובן חושב כמו שמיל, סיכוי לא רע שבנקודת זמן הזו היתה לך (אם עכשיו הכל תקין אולי כבר אין?) בעיה אחרת במערכת הקירור שלך, למרות שהתנאים שאתה מתאר הם קיצוניים ויכול לקרות מקרה כמו שתארת בשטח ב38-40 מעלות עם מזגן במהירות איטית. כבר נוכחתי להיות בסיקס ברמה גבוהה מאוד ובנוי נכון עם מזגן במצב כזה עם מזגן שהתקשה לקרר וחום שטיפס לאט, אבל מצבי קיצון הם סיפור אחר.

דרור ברלי
26-07-18, 00:15
אגב "סיקסים טוחנים רדיאטורים"....

לכל מי שהחליט להישאר עם מניפה מכנית בסיקס שלו:
המפגש האלים בין המניפה לרדיאטור קורה רק כשתושבות המנוע עייפות.
ומכיוון שהתושבות המקוריות עשויות גומי שכשהוא מתיישן הוא עובר דפורמציה למצב צבירה שמזכיר מרשמלו, ואז כל יחידת ההנעה משחקת קדימה-אחורה ובזמן אימפקט כלשהו רתיעת המנוע קדימה מכניסה את המאוורר לתוך הרדיאטור ומרטשת אותו.
ועל הדרך לפעמים גם משמידים פילטר שמן ובעקבותיו את כל המנוע...

וידוא תקינות התושבות ימנע את זה.
תושבות פוליאוריטן על אחת כמה וכמה.

בוזי
27-07-18, 13:08
נשים בצד לרגע דיעה אישית לצורך העניין ונפתח מכסה מנוע של כל פרייבט ממוצע נכון להיום ונבדוק איפה הרגש/ יוניט שמפעילה את המאווררים נמצאת. איפה הוא נמצא? ברובם המוחלט של המקרים הרגש ימצא על הרדיאטור, במיקום שנמצא החל מהשליש העליון של הרדיאטור ומטה מהסיבות שציינתי. זה משהו שכל היצרנים עושים ומבססים את הפעלת המאווררים שלהם עליו שנים אחורה מאז שנכנס המאוורר החשמלי לרכבים בגלל הצורך בקירור למנוע רוחבי ולא טורי ולאחר מכן לצורך התיעלות.
המאוורר החשמלי או יותר נכון מערכת הקירור החשמלית צריכה לדעת וכמה שיותר במדויק מתי יש צורך לתגבר את הרדיאטור, וכדי לקבל את הקריאה הנכונה ביותר לדרישה הזו היא חייבת לקבל מידע על המים שיוצאים מהרדיאטור לפני שהם חוזרים אל המנוע כיוון שבנקודה הזו הם סיימו סופית את מעגל הקירור וזו הנקודה הכי קרה אליה הם הגיעו במחזור הנוכחי. המערכת צריכה לדעת מתי הנקודה הזו חמה מדי, משמע הרדיאטור צריך תגבור כיוון ששוב - המאוורר נועד לתגבר את הרדיאטור - לא לקרר את המנוע, ולכן ההפעלה שלו צריכה להתבצע רק ע"י הרדיאטור בנקודה שבה היצרן הספציפי החליט לשים את הרגש שלו (תלוי בתצורת הרדיאטור ומעגלי הזרימה שלו - דודים אנכיים או אופקיים, תעלות ישרות או מפותלות, רדיאטור מעורב קירור שמן גיר ועוד).
לעבוד על בערך ועל הפרשי טמפרטורה תמיד אפשר, וזה יעבוד גם עם חיישן ביציאה מהמנוע, אבל התנודתיות בחום המנוע תהיה תכופה יותר, המאווררים יעבדו יותר ומערכת החשמל תעבוד קשה יותר. אז זה עובד, אבל זה רחוק מלהיות אופטימלי וזאת בסופו של דבר השאיפה עם כל מערכת ברכב (הזרקה, הצתה, גם קירור ועוד).

golyat - אם בנסיעה עם מאווררים עובדים קבוע במהירות גבוהה עם מזגן הג'יפ שלך היה מתחמם אז אני כמובן חושב כמו שמיל, סיכוי לא רע שבנקודת זמן הזו היתה לך (אם עכשיו הכל תקין אולי כבר אין?) בעיה אחרת במערכת הקירור שלך, למרות שהתנאים שאתה מתאר הם קיצוניים ויכול לקרות מקרה כמו שתארת בשטח ב38-40 מעלות עם מזגן במהירות איטית. כבר נוכחתי להיות בסיקס ברמה גבוהה מאוד ובנוי נכון עם מזגן במצב כזה עם מזגן שהתקשה לקרר וחום שטיפס לאט, אבל מצבי קיצון הם סיפור אחר.
איזה תרמוסוויץ׳ אתה ממליץ להתקין ביציאה או בתוך הרדיאטור? של כמה מעלות?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

yoni_0000
23-04-20, 00:15
הגיעה המניפה הגמישה..
חיפשתי פשרה בין המאוורר המכאני הכבד לבין מניפות חשמליות. התקנתי מניפות חשמליות. אבל בעליות לרמת הגולן בקיץ עם מזגן הרכב התחמם. אין לי מקום לפאן קלאץ.
היום הגיע מאמריקה מניפה גמישה. הרכבתי. מתאים ויושב יפה בתוך הכונס.
מחר שרב קיצוני. 42 מעלות בצל.
יוצא ב12 בצהריים לעלות עם מזגן מהכינרת לרמה. אם הפורד פוקוס לא מתחמם והוא עושה את זה כל יום אז גם הסיקס לא צריך להתחמם.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180724/111cf523de3c0c717b3f1dd2246989cb.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20180724/2a55a898a3c1441894e82a0d954a6dab.jpg

רשמים לאחר שנתיים? שווה?

golyat
23-04-20, 18:25
עובד יופי.
18 אינץ זה יותר מדי.
16 מספיק.
חבל שנגמרו המשלוחים חינם מאמזון.

נמרוד
26-04-20, 16:49
עובד יופי.
18 אינץ זה יותר מדי.
16 מספיק.
חבל שנגמרו המשלוחים חינם מאמזון.

תזכיר לנו מותג ודגם? קישור?

golyat
26-04-20, 20:46
flex a lite nilon fan.
standart rotation. 16 inch.
אלו הנתונים. לא יודע להעלות קישור.

נמרוד
26-04-20, 21:13
תודה, ותוכל להרחיב לגבי הקביעה ש16 מספיק? לך יש 18? הבדלים, התאמה לכונס וכו...

golyat
30-04-20, 19:25
תודה, ותוכל להרחיב לגבי הקביעה ש16 מספיק? לך יש 18? הבדלים, התאמה לכונס וכו...
ה18 נכנס בכונס עם מעט מאוד מרווח.
כשהתקנתי אותו לא היה לי כונס. והכל היה טוב.
עכשיו יש לי ולכן עברתי למניפה עם פאן קלאץ שנכנסת בקונס.
שאמזון יחזרו לשלוח לארץ אזמין לי מניפה 16 אינץ.

yoni_0000
06-05-20, 21:53

השתמשת בספייסר? הזמנתי את המניפה וניסיתי להרכיב אבל היא נוגעת בפולי של הקראנק בצורה משמעותית.. גם הברגים לא ארוכים מספיק.

נמרוד
06-05-20, 22:08

18 עבר טוב בלי כונס? אז למה התקנת כונס?

golyat
07-05-20, 20:56
אכן צריך ספייסר וברגים ארוכים יותר.
המניפה 18 הרגישה גדולה מדי.
בלי כונס כל כניסה לשלולית גורמת לכל תא המנוע להרטב, מים שמשפריצים על המניפה מתפזרים ומתיזים לכל עבר. כונס מונע חלק מזה.
מעבר לזה המניפה פשוט גדולה מדי למנוע. מעל 2000 סלד זה נשמע כמו מנוע של רחפת. לכן לדעתי 16 זו המידה הנכונה.

talb_s
08-05-20, 07:04
יוני , גם מאיפה מקורית יושבת עם ספיסר... הוא לא מתאים?

yoni_0000
08-05-20, 16:29
לא... מדדתי והמקורי נותן בדיוק אינץ'.. אני צריך עוד חצי אינץ' לפחות. אני גם עם מנוע סופה.

-->