PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה, מערכת מילוי אוויר מרכזית בצמיגים לפורד F350

יוביס
04-08-18, 08:34
שלום לכולם,
שמי יובל והאמת שזאת פעם ראשונה שאני כותב פה, ניסיתי לראות אם התשובה לשאלה כבר קיימת פה ולא מצאתי, מקווה שאני לא חוזר על הנושא ומטריל.

יש לי פורד F350 שנת 2013
ואני רוצה לברר על התקנת מערכת מילוי אוויר מרכזית ברכב (כמו במשאיות טטרה).
יש לי כמה שאלות ואשמח אם משהו פה ידע לעזור לי-
1. האם זה אפשרי בכלל?
2. איך זה עובד?
3. מי יכול להתקין כזאת מערכת בארץ?
4. וכמה התקנת מערכת כזאת אמורה לעלות פלוס מינוס?

הסיבה שאני מעוניין בכזאת מערכת היא שאני עובד עם הטנדר בחולות עמוקים על בסיס יומי וגורר עגלה גדולה, זמן ההורדה והמילוי אוויר כל יום הוא זמן מבוזבז שעולה לי במצטבר לא מעט כסף, בעבר קניתי קומפרסור 12V עם שתי בוכונות והוא נשרף אחרי כמה שימושים (לא עמד בלחץ העבודה) לאחר מכן התקנתי ברכב ממיר מטח 3000W וקמפרסור 220V אבל גם במקרה הזה הממיר מתח נשרף לאחר כמה שימושים וגם המילוי בקומפרסור עדיין לוקח המון זמן, 4-5 דקות לצמיג על מנת להגיע ל60 PSI.

אשמח ואודה מאוד לעוזרים, תודה רבה!

נמרוד
04-08-18, 09:18
כמו השאלה שלך, התשובה מתחלקת לשתיים. החלק השני קל אז אני אתחיל ממנו.

מערכת של מדחס + מיכל גדול שתוכל לתמוך בניפוח יום-יומי של גלגלים גדולים ניתן לבנות או לקנות. אם לקנות אז למשל:

https://www.ebay.com/itm/Viair-10007-Constant-Duty-Air-System-/253530250255?_ul=IL

אחרי שאתה מתקין מערכת כזאת, אמינה, ספיקה גדולה, ומיכל גדול, יש לך שתי אפשרויות:

- לעבור עם צינור מגלגל לגלגל. כמו שאתה עושה היום.

- לחשוב על מערכת CTIS.

מערכת ניפוח מרכזית מתחילה מגלגל שיש בו צנרת מהחישוק לחיבור אויר מרכזי ממוסב. זה הקטע המיוחד והיקר. מהחיבור המרכזי יצאו צינורות חיצוניים מכל גלגל שיגיעו למרכזיית אויר עם מערכת בקרה. כמו שניתן לראות על משאיות כבדות כמו המוביליות של תעבורה.

זו אפשרות לא בלתי אפשרית אבל רחוקה מלהיות פשוטה. אני לא מכיר מערכת על המדף שרלוונטית לרכב כמו שלך, ולבנות מערכת לבד, שתהיה גם אמינה, זה פרויקט לא כלכלי.

asafk
04-08-18, 10:30
המערכות של הטריילרים שונות ממה שמותקן במשאיות. הסיבה היא שבמשאיות האוויר עובר דרך חלק מהטבור עצמו.
יש מערכות ctis חיצוניות להתקנה, כמו teleflow הצרפתית (טוב... בזה בערך זה נגמר). יש סיכוי שיש להם מערכת מתאימה לפורד כי זו פלטפורמה שמשמשת לכלים ממוגנים בעולם. אבל זה יקר. ממש יקר.

אסף.

יוביס
04-08-18, 10:52
כמו השאלה שלך, התשובה מתחלקת לשתיים. החלק השני קל אז אני אתחיל ממנו.

מערכת של מדחס + מיכל גדול שתוכל לתמוך בניפוח יום-יומי של גלגלים גדולים ניתן לבנות או לקנות. אם לקנות אז למשל:

https://www.ebay.com/itm/Viair-10007-Constant-Duty-Air-System-/253530250255?_ul=IL

אחרי שאתה מתקין מערכת כזאת, אמינה, ספיקה גדולה, ומיכל גדול, יש לך שתי אפשרויות:

- לעבור עם צינור מגלגל לגלגל. כמו שאתה עושה היום.

- לחשוב על מערכת CTIS.

מערכת ניפוח מרכזית מתחילה מגלגל שיש בו צנרת מהחישוק לחיבור אויר מרכזי ממוסב. זה הקטע המיוחד והיקר. מהחיבור המרכזי יצאו צינורות חיצוניים מכל גלגל שיגיעו למרכזיית אויר עם מערכת בקרה. כמו שניתן לראות על משאיות כבדות כמו המוביליות של תעבורה.

זו אפשרות לא בלתי אפשרית אבל רחוקה מלהיות פשוטה. אני לא מכיר מערכת על המדף שרלוונטית לרכב כמו שלך, ולבנות מערכת לבד, שתהיה גם אמינה, זה פרויקט לא כלכלי.

ראשית כל תודה על ההתייחסות והמידע!
אני חושב שהבנתי את דבריך, יש לי שתי שאלות נוספות:
1. האם בעזרת המערכת הזאת (ctis) ניתן למלא ולרוקן את האוויר תוך כדי נסיעה?
2. האם אתה מכיר מישהו שמתמחה בתחום ויכול לתת לי הצעת מחיר על בניה והתקנה של מערכת כזאת?

לפי חישוב שעשיתי מערכת כזאת, בהנחה וניתן למלא את האויר ולרוקן אותו תוך כדי נסיעה, יכולה לחסוך לי בין 5000- 10000 שח בשנה רק על הזמן שלי ושל העובדים שלי, בנוסף אני מניח שהיא תחסוך לי בעקיפין גם את כמות הבלאי של הרכב והצמיגים (לא פעם אני נוסע ללא אוויר עד לתחנת דלק וממלא שמה).
אין לי אפילו מושג כללי לכמה כזאת מערכת עולה, יכול להיות שזה כן ישתלם לי כלכלית..

Avi Meir
04-08-18, 10:56
מערכת של מדחס + מיכל גדול שתוכל לתמוך בניפוח יום-יומי של גלגלים גדולים ניתן לקנות.

מידע באתר Viair (https://www.viaircorp.com/oba)

בהצלחה!

בוזי
04-08-18, 11:14
בדיוק חשבתי על זה הבוקר. האם קיימים דיפלייטורים משולבי TPMS?
מערכת כזו תאפשר הורדת אוויר לשמונת הגלגלים מתוך הקבינה, תו"כ נסיעה, ותחסוך הרבה זמן.
אח"כ ניפוח ידני אך מהיר יותר, באמצעות קומפרסור ומיכל ללחץ לא מדוייק. הדיפלייטורים כבר יפחיתו את הלחץ באופן מדוייק כשהנהג עולה לקבינה.
אפשרי?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

asafk
04-08-18, 11:21
לפי החיסכון שאתה מציג זה לא יהיה משתלם.

אבל יש ל teleflow נציג בארץ. אני אשלח לך אח''כ בהודעה פרטית את השם (אני אחפש לא בטוח ששמור לי הטלפון)

אסף.

יוביס
04-08-18, 11:40
תודה רבה לכולם!
אשמח למספרי טלפון של אנשים שיוכלו לתת לי עוד מידע והצעות מחיר.

מעבר לחיסכון הכלכלי יש גם את עניין של הנוחיות ולכן אני אהיה מוכן להשקיע בזה גם קצת מעבר לחישוב הכלכלי של שעות העבודה.. בנוסף לזה, אני מעריך שהחיסכון העקיפין בדלק יהיה משמעותי (מעריך שכ2500 שח בשנה) כי בנסיעה ללא אוויר עם טנדר מועמס ועגלה עמוסה (דבר שיוצא לי לא מעט) הטנדר אוכל לי בערך ליטר אחד ל2-3 קילומטר, וגם כאשר אני ממלא בתחנת הדלק הרבה פעמים אני ממלא רק ל40 PSI במקום 65 PSI כדי לחסוך זמן וגם אז הטנדר צורך יותר דלק..

איל מ
04-08-18, 13:45
עד שתמצא מערכת ניפוח אתה יכול לחשוב על פתרון אחר שהתנסיתי בו בעבר לניפוח אוויר בג'יפים (כשצריך לנפח כמה כלי רכב במקביל בזמן קצר).
להורדת אוויר- דיפלייטורים כמו שכתבו. אן כי אישית אני לא משתגע על זה. ואם כן אז רק מחברה טובה.
לניפוח- בלון עם אוויר דחוס בלחץ גבוה (מאוד).
מנפח צמיג 32" מ10-15 psi ל40 בשניות.

החסרונות:
עדיין תצטרך לרדת מהרכב.
ההתפשטות המהירה של האוויר/חנקן, מקפיאה את הוונטיל ומאלצת התעסקות נוספת במניעת התופעה, או הפסקות בניפוח.
התעסקות עם לחצים גבוהים מחייבת בלונים ייעודיים ולא אלתורים. מילוי שלהם מצריך עוד ציוד. ולא כזה שאתה לוקח איתך באוטו.

amir_shai
04-08-18, 14:04
ישנה אופציה של ניפוח והורדת אוויר במקביל ליותר מצמיג אחד תוך כדי איזון הלחץ.
הנה דוגמא ל 2 אבל מניח שיש אופציה ל 4 או פעמיים עבור 2 זוגות (כי אני מניח שיש הבדל בין צמיגים מקדימה ומאחורה):

https://www.youtube.com/watch?v=xMMixOGG9VU

זה אומנם לא ללא התעסקות אבל יכול להקטין את הזמן המבוזבז לרבע.

נדב42
04-08-18, 19:05
מפחיתי לחץ להורדת האוויר במקביל
(זה לא יחסוך לך זמן, אלא את ההתעסקות. כך אתה יכול במקביל להכין קפה או להינות משתייה קרה, תלוי בעונה, בזמן שהאוויר יורד)

לניפוח מהיר אין מנוס מקומפרסור בריא עם מיכל גדול. פשוט וטיפש.

ניפוח והפחתה תוך כדי נסיעה אלו מערכות מורכבות אשר מחייבות מחבר אוויר עם יכולת סיבוב בלתי מוגבלת, ולכן מועדות לתקלות. ההתעסקות עם זה, מעבר למחיר הקנייה/בנייה, תעלה לך יותר כסף ממה שתחסוך. וזה גם פגיע חיצונית...

ד ו ר ו ן
04-08-18, 19:47
המוצר הזה מוריד אויר מלחץ כביש ללחץ שטח בכמה שניות.
ככ מהר שחייבים לשים לב שלא הורדת יותר מידי.
https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk% 2Fitm%2F132609680773

זה+קומפרסור ומיכל דחוס מתחת לרכב וצינור שמאפשר לנפח במקביל 2 צמיגים, כמו שכבר העלו כאן בשרשור, ואתה מסודר, בלי מערכות טבוריות מסובכות ויקרות.

ניסיתי דפלטורים שמרכיבים על הונטיל, עובד חפה אבל איטי מאד, לא מתאים למה שאתה מחפש לדעתי.

גם מערכות מרכזיות מנקזות אויר די לאט.

זיף
04-08-18, 22:02
יש קומפרסורים עם מיכל 25 ליטר שעובדים על 12V. לא מכיר מה הספיקה שלהם. אפשר לנסות עם מיכל אגירה נוסף.
עוד אפשרות היא קומפרסור כמו שיש לטכנאי טרקטורים ומשאיות ניידים- קומפרסור מונע בנזין, עם ספיקה גבוהה.
למשל כזה-
https://www.lkltd.co.il/%D7%9E%D7%93%D7%97%D7%A1-%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%93-%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%A2-Kawasaki--%D7%91%D7%A0%D7%96%D7%99%D7%9F-6-%D7%9B%D7%A1-300-%D7%9C%D7%93

gmb
05-08-18, 01:19
לא עדיף פשוט לשים קומפרסור גדול וחזק יותר?

היה לחבר שלי משהו כזה ברכב. בזמן שאצלי ניפחתי גלגל אחד עם הקומפרסור של ה200 שקל שעלה לי, הוא ניפח את כל הצמיגים שלו שהיו אפילו גדולים משלי, והתחיל לנפח לי גם כן את הגלגלים בנוסף אלי

עלה לו יקר, אבל אם אני לא טועה זה היה פחות מ2,000 שקלים. זה כלל קומפרסור רציני, עם מיכל שאותו זה גם מילא, ככה שתמיד היה כבר נפח אוויר כלשהו מוכן לשימוש לזרז עיניינים

רמי

ד ו ר ו ן
05-08-18, 08:22
היה לחבר שלי משהו כזה ברכב. בזמן שאצלי ניפחתי גלגל אחד עם הקומפרסור של ה200 שקל שעלה לי, הוא ניפח את כל הצמיגים שלו שהיו אפילו גדולים משלי, והתחיל לנפח לי גם כן את הגלגלים בנוסף אלי
עלה לו יקר, אבל אם אני לא טועה זה היה פחות מ2,000 שקלים. זה כלל קומפרסור רציני, עם מיכל שאותו זה גם מילא, ככה שתמיד היה כבר נפח אוויר כלשהו מוכן לשימוש לזרז עיניינים
רמי
בין קומפרסור של 200שח למערכת מורכבת ויקרה יש גם ״באמצע״.
בלי לראות מה קנית, קומפרסור של 200שח זה לא קומפרסור אמיתי לרכב שטח, אולי לפרייבט.

לא צריך להתפרע עם 2000שח לקומפרסור.
יש כאלו בפחות מ-1000 שמנפחים צמיג31 מלחץ 16 ל-45 בדקה.

-->