PDA

צפייה בגרסה מלאה : התנעת הרכב בהילוך

אבי XT
19-08-18, 23:19
שלום. לפעמים בעליות אני דואג להשאיר את הרכב בהילוך. הבעיה, אני לא תמיד זוכר שאשארתי ואז מנסה להניע. כמובן בלי קלאץ' כי ככה ההרגל. השאלה, ברגע הזה שכביכול הרכב מנסה להניע והוא בעומס של עליה + בלם יד משוך.מי הם המכלולים שכביכול סובלים? סטראטר? גיר? מנוע? האם יכול להגרם נזק כלשהו לאורך זמן?
תודה רבה,

Sent from my PH-1 using Tapatalk

גיא
20-08-18, 03:06
כולם. וכן.

מומלץ תמיד להניע עם מצמד לחוץ. פחות דברים מסתובבים.

תרגיל את עצמך להחנות בהילוך כי זה נכון. זה עוד משהו שיעצור את הרכב במקרה שבלם יד יכשל. ותרגיל את עצמך להכניס לסרק וללחוץ קלאץ כשאתה מניע.

איל מ
20-08-18, 10:13
העצה להשאיר רכב בהילוך היא לא תמיד נכונה.
במיוחד לא בחניוני לילה.
יש הרבה רכבים שאם תיתן סטארטר בהילוך הם יניעו ויתחילו לנסוע, תוך שהם דורסים כל מה שבדרך.
(אתה אולי לא תעשה את זה, אבל מישהו שנשלח שניה להוציא משהו מהרכב וכו....).
אם הבלם יד תקין, והרכב חונה במישור, אין סיבה להשאיר אותו בהילוך.
ההרגל של קלאץ' לחוץ הוא בכל מקרה דבר שחייבים להכניס לראש. גם אם זה אומר תרגולים עצמאיים, או כיבוי והנעה מחדש כל פעם ששכחתי לעשות את זה.
מה שכן,.חשוב לדעת שאם השארת רכב בעליה חדה על ההילוך, יש מצב שכשתלחץ קלאץ' הוא יתדרדר אחורה, גם אם יש רגל על הברקס.
ולכן, אם החלטת שהעליה היא קשה ולכן השארת רכב בהילוך, זה סימן שגם צריכות להיות אבנים (גדולות, לא חצץ) מאחורי הגלגלים.

גיא
20-08-18, 10:42
ה "עיצה" להחנות בהילוך היא לא עיצה .. ככה לימדו אותי נהיגה אי שם בשנות ה 80 כשלמדתי.
ומאז ככה אני חונה ..

יובל48
20-08-18, 11:40
מי שנוהג ברכב עם הילוכים רגילים העניין אמור להיות טבוע לו בראש.
חונים בהילוך,מתניעים עם רגל על הקלאצ' ורגל על הבלם.
מאז שעברתי לאוטומטי מצאתי את הרכב חונה בדרייב במקום בפארקינג.
צריך לחדש בראש את ההרגלים.

נ.ב מי שסומך על בלם החנייה של סופה למשל,שלא יתפלא עם ימצא אותה בקצה הרחוב.....

ד ו ר ו ן
20-08-18, 13:26
העצה להשאיר רכב בהילוך היא לא תמיד נכונה.
במיוחד לא בחניוני לילה.
יש הרבה רכבים שאם תיתן סטארטר בהילוך הם יניעו ויתחילו לנסוע, תוך שהם דורסים כל מה שבדרך.
(אתה אולי לא תעשה את זה, אבל מישהו שנשלח שניה להוציא משהו מהרכב וכו....).
אם הבלם יד תקין, והרכב חונה במישור, אין סיבה להשאיר אותו בהילוך.

רכב חונה בהילוך זה עניין של בטיחות.
אני מעדיף שיהיה עם הילוך.
מכיר יותר מקרים של ילד/אדם שנכנסו להוציא משהו מהרכב ושחררו בטעות את בלם היד כי עברו/נשענו מעליו, מאשר מקרים בהם מישהו נכנס לרכב, בטעות הכניס מפתח לסוויץ, ובטעות נוספת הניע בלי להוציא לניוטרל.

רוצה בלי הילוך?
שים אבנים לפני ומאחורי הגלגל.

בשטח, בעצירה קצרה בשיפוע, אם אני לא מכבה מנוע עם הילוך משולב, אני שם אבן.

amirmoshe
20-08-18, 14:06
הכל טוב. וגם אני במקומות קיצוניים חונה בהילוך.
רק חשוב לזכור שאם רכב אחר נתן לך מכה כשאתה בהילוך זה לא בריא...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

איל מ
20-08-18, 14:32
רק לגבי דורון,
ראיתי מקרה שחוכמולוג רצה להדליק שניה אורות אז פתח סוויץ. רק שפתח יותר מדי והרכב התחיל לנסוע בראשון (ובלם יד של דיפנדר לא מסוגל להתמודד עם ראשון low).
את הבלם יד שלי אי אפשר לשחרר בטעות (לא שזה משנה היום, כי כרגע אני כבר לא בדיפנדר ידני ובמילא האוטו בP).
ובכל מקרה בלי קשר לכן הילוך לא הילוך,
בחניון אבנים בגלגלים. אפילו הילד בן ה3 יודע את זה ושם אבנים קטנות בגלגלים של המכוניות צעצוע (-:

ד ו ר ו ן
20-08-18, 14:35
רק לגבי דורון,
ראיתי מקרה שחוכמולוג רצה להדליק שניה אורות אז פתח סוויץ. רק שפתח יותר מדי והרכב התחיל לנסוע בראשון:
ודרס אוהל?
סיפור מפורסם.
תמיד יהיו אידיוטים שיעקפו כל מנגנון הגנה.

השאלה מה התרחיש הסביר והנפוץ.

אבי XT
20-08-18, 18:08
תודה למגיבים. חסר לי איזו נקודה בצד הטכני...
הרי, ברגע שהרכב בהילוך - הנקודה החלשה כביכול היא רפידות הקלאץ' אז ברור שהיא חוטפת. הסטארטר גם כן במאמץ דיי משמעותי. נגיד שגם תושבות המנוע.אבל המנוע, איך הוא מושפע? הרי גם אם הוא כן מסתובב, זה רבע סיבוב, והוא בנוי לזה. על בדיוק מופעל עומס?
שואל כרגע רק כדי לנסות להבין איפה נמצא הבלאי ברגע שמנסים להניע רכב לחצי שניה בהילוך.

Sent from my PH-1 using Tapatalk

יונתןמצפה
20-08-18, 18:23
ביחס לדיון שהתפתח מהצד...
ברכבים מודרניים ידניים הרכב לא יניע אם לא לוחצים על הקלאצ'. בטיחותית.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

k9.amit
20-08-18, 18:44
ביחס לדיון שהתפתח מהצד...
ברכבים מודרניים ידניים הרכב לא יניע אם לא לוחצים על הקלאצ'. בטיחותית.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalkאם כבר העלית את הנושא,
אכן בi20 למשל בלי ללחוץ על הקלאץ' אין סטרטר.
זה גרם לי לחשוב, מה קורה אם רוצים להניע בדרדור? זה משפיע? או שהלחיצה על הקלאץ' רק מבטלת את הסטרטר אבל לא את ההנעה עצמה?

גיא
20-08-18, 18:52
רק את הסטארטר.
בקאיה יצא לי פעם פעמיים להניע בהילוך.

בדאסטר אגב אין את זה.

asafk
20-08-18, 19:44
אני אתרום מעולם הפולקסווגנים הישנים...
הסכנה בחניה בהילוך .. יש לנבלות האלה נטייה להתנעה ספונטנית (עצמונית). יש בעלי חיפושיות שמדווחים שהאוטו חונה במרחק רב מהמקום בו הוא חנה.
הסכנה לחניה עם בלם חניה.. הרפידות ישנות ומכילות ברזל, התוף עשוי ברזל, רטיבות מהשלולית שרגע לפני החניה, והרפידות עד הבוקר דבוקות לתוף. זה לפעמים משתחרר בקלות עם תרגיל של הקפצת קלאץ' קדימה ואחורה. אבל יש בעלי טרנספורטרים שנאלצים על הבוקר לפרק גלגלים אחוריים ולפוצץ את התופים האחוריים במכת פטיש מכוונת היטב.

Ask me how i know.....

אסף.

ד ו ר ו ן
20-08-18, 20:32
וואי-וואי כמה רעש הכנסת לדיון..

-->