PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות של טירון לגבי שילוב 4x4 בפאג׳רו 2001

רונן2510
27-09-18, 23:52
שלום לכולם,

ברשותי פאג׳רו ארוך שנת 2001. אשאל כמה שאלות מביכות....אבל כנראה שאין ברירה...רק כך אבין. בעלי סבלנות ואורך נשימה- אודה לכם על עזרתכם:
1) בנסיעת שטח אני ״משלב ל 4x4".... כלומר מעביר לניוטרל ומזיז את הידית הקטנה ל 4H .נוריות החיווי הקדמיות מתחילות להבהב ולא עוברות למצב של דולקות קבוע. האם מדובר בתקלה או ככה זה אמור להיות? אני מתחיל בנסיעה אבל לא מרגיש שום שינוי. כמו כן מה המשמעות של 4H? מבין שעברתי למצב של 4x4. אבל מה המשמעות?
2) מעביר ל 4HLC ואז נדלקת הנורה המרכזית בליווי , מהבהבת ותוך זמן קצר דולקת קבוע. אז אני מרגיש שינוי בהיגוי. מניח שזה בסדר. האומנם? כמו כן, מה המשמעות של החיווי הזה . כלומר..מה ״נעלתי״ והאם נעלתי? 2 הנוריות בלוח החיווי ממשיכות להבהב. השאר-קבוע.
3) מעביר ל 4LLC , החיווי של הנוריות לא משתנה. מבין שהעברתי מ High ל Low.... אשמח לקבל הסבר מה המשמעות.
4) לוחץ על כפתור R/D Lock ואז נדלקת נורה נוספת באיזור חיווי הגלגלים האחוריים, מהבהבת והופכת לקבועה. נוריות חיווי הגלגלים הקדמיים ממשיכים להבהב. תקין?.

כשביצעתי את הפעולות עם מנוע כבוי רק כדי לראות את החיווי בלוח שמעתי תגובה חשמלית מהטרנספר. מניח שעלו הסולנויידים ומקווה שהמשמעות היא שהטרנספר בסדר...
זהו..אודה מאוד למי שיסביר לי מה המשמעות של מה שתארתי והאם הכל בסדר....

תודה לעונים.

asafk
27-09-18, 23:59
ההבהוב של הגלגלים הקדמיים אומר שאין לבקרה חיווי שהם אכן משולבים. יכול להיות שהציגה משולבת אבל החיישן על הדיפרנציאל הקדמי דפוק (זו האפשרות הסבירה / שכיחה). ויכול להיות שבאמת אין שילוב.
חוץ מזה... הבנת הכל מצויין.

אסף.

guy888
28-09-18, 00:47
מעבר בין המצבים לא חייב להעשות בניוטרל למעט מעבר ל LLC (low) וחזרה.
ניתן לשלב גם בנסיעה.
לחיצה על r/d lock להפעלת הנעילה האחורית מפעילה קומפרסור וזה כנראה מה ששמעת, הוא מעל הביצה האחורית ולא בטרנספר.

אלון
01-10-18, 16:04
אחרי הכל הרכב נבנה לפני 17 שנים. מספיק שאחד מצינורות הוואקום קצת יבש או לא הדוק ובורח לחץ/תת לחץ אויר והפעולה של הנעילה מושכת זמן. כנ"ל משאבת הוואקום עצמה. גם לי יש פאגרו 2001 ועברתי על כל הצינורות ואחת מהן הייתה משוחררת. קיצרתי אותה בשני סנטימטר והעניין עובד יותר טוב... אם כי לא מהר כמו שהתכוון המשורר. אגב גם אני עובד לאט, כמעט 59 שנים על הכביש......... :)

דרור ברלי
01-10-18, 16:57
שלום לכולם,

ברשותי פאג׳רו ארוך שנת 2001. אשאל כמה שאלות מביכות....אבל כנראה שאין ברירה...רק כך אבין. בעלי סבלנות ואורך נשימה- אודה לכם על עזרתכם:

ברוך הבא לתיבת העברה סופר-סלקט של מיצובישי
התיבה נשלטת על ידי ידית קטנה כמ ובג'יפ אמיתי, בורר "מכני" לכאורה, אבל זו אחיזת עיניים - השילוב עצמו חשמלי. ולכן יש להקפיד על כמה כללים ולזכור ש...
נורת חיווי דולקת קבוע - המצב בו בחרת השתלב כתקנו.
נורת חיווי מהבהבת - עדיין אין שילוב, או שתהליך השילוב בעיצומו.
נורה מהבהבת קבוע - אין שילוב.

1) בנסיעת שטח אני ״משלב ל 4x4".... כלומר מעביר לניוטרל ומזיז את הידית הקטנה ל 4H .נוריות החיווי הקדמיות מתחילות להבהב ולא עוברות למצב של דולקות קבוע. האם מדובר בתקלה או ככה זה אמור להיות? אני מתחיל בנסיעה אבל לא מרגיש שום שינוי. כמו כן מה המשמעות של 4H? מבין שעברתי למצב של 4x4. אבל מה המשמעות?

במעבר מ-2H ל-4H (ובחזרה ל-2H) אין צורך לעצור וגם לא להעביר לניוטרל. אפשרי תו"כ נסיעה בכל מהירות.

2) מעביר ל 4HLC ואז נדלקת הנורה המרכזית בליווי , מהבהבת ותוך זמן קצר דולקת קבוע. אז אני מרגיש שינוי בהיגוי. מניח שזה בסדר. האומנם?

אכן בסדר. תקין. דיפרנציאל מרכזי נעול, תורגש התנגדות בהיגוי.

כמו כן, מה המשמעות של החיווי הזה . כלומר..מה ״נעלתי״ והאם נעלתי?
נעלת דיפרנציאל מרכזי. נורה דולקת קבוע = דיפרנציאל מרכזי נעול

2 הנוריות בלוח החיווי ממשיכות להבהב. השאר-קבוע.
שוב: מה שמהבהב - לא השתלב

3) מעביר ל 4LLC , החיווי של הנוריות לא משתנה. מבין שהעברתי מ High ל Low.... אשמח לקבל הסבר מה המשמעות.
בתיבת ההעברה יש שני תחומים: HIGH הוא גבוה. LOW הוא נמוך. תחום נמוך = הילוך כוח.
שילוב לתחום LOW בתיבת ההעברה שלך מחייב עצירה מוחלטת, בורר הילוכים בניוטרל, ורק אז לשלב LOW. ננורות החיווי אמורות להבהב כמה שניות ואז לדלוק קבוע - משמע מצב LOW השתלב. כנ"ל בניתוק מ-LOW ומעבר ל-HIGH. כל עוד העסק מהבהב - השילוב/ניתוק לא התבצעו.

4) לוחץ על כפתור R/D Lock ואז נדלקת נורה נוספת באיזור חיווי הגלגלים האחוריים, מהבהבת והופכת לקבועה.
נעילת דיפרנציאל אחורי. תקין.

נוריות חיווי הגלגלים הקדמיים ממשיכים להבהב. תקין?.
לא תקין.

כשביצעתי את הפעולות עם מנוע כבוי רק כדי לראות את החיווי בלוח שמעתי תגובה חשמלית מהטרנספר. מניח שעלו הסולנויידים ומקווה שהמשמעות היא שהטרנספר בסדר...
זהו..אודה מאוד למי שיסביר לי מה המשמעות של מה שתארתי והאם הכל בסדר....
כמעט הכל בסדר. לא הכל.
אבל ככה זה בתיבות העברה מפוקדות חשמלית ובכלל בכל מכלול מכני שהשליטה בו היא חשמלית/אלקטרונית ולא מכנית. תקלות-שילוב הן עניין נפוץ ורגיל גם בכלים כאלה חדשים מהניילון ולא רק מתוצרת מיצובישי אלא אצל כל יצרן שהשילוב בכלים שלו הוא חשמלי - ככה זה כשהיצרנים מחפשים לסבך את העניינים וליצור תקלות יש מאין, במקום להתקין בורר מכני אמיתי ואמין כמו שצריך.

תודה לעונים.
...

איל מ
01-10-18, 17:20
מסכים עם הפיסקה האחרונה של דרור. בהאנטר האחרון שעבדתי איתו (2016 או 17 , פחות מ50k על השעון), הנורות הבהבוללא הפסקה.
בשלב מסוים הלוח שעונים הראה שהדיף המרכזי משוחרר אבל הגלגלים הקדמיים המשיכו להבהב. נסיעה לא קצרה על הכביש (בהנחה שהדיף משוחרר אז זה לא משנה) טחנה את הסרן הקדמי.
)-:
שטויות, במילא אחרי המבחן ההשוואתי האחרון החלטתי לפזול לכיוון הנבארה....

asafk
01-10-18, 17:42
שימו לב שבמיצובישי השילוב מכני על ידי הידית.... אבל החיווי הוא מחיישן. המגן הקדמי קרוב מדי לחיישן והוא יינזק מסתם מכה קטנה שבתוך הרכב חווים כ... מכה קטנה. אז השילוב מהבהב כאילו לא משולב אבל בעצם הוא כן.

אסף.

יובל48
01-10-18, 17:57
לא מומחה לסופר סלקט,אבל אם הוא נעל דיפ. מרכזי והרגיש היגוי
קשה יותר אז,למרות שהנוריות מהבהבות,נראה שהסרן הקדמי משולב והחיווי לא תקין.

רונן2510
01-10-18, 18:51
ההבהוב של הגלגלים הקדמיים אומר שאין לבקרה חיווי שהם אכן משולבים. יכול להיות שהציגה משולבת אבל החיישן על הדיפרנציאל הקדמי דפוק (זו האפשרות הסבירה / שכיחה). ויכול להיות שבאמת אין שילוב.
חוץ מזה... הבנת הכל מצויין.

אסף.
תודה רבה אסף

- - - Updated - - -

מעבר בין המצבים לא חייב להעשות בניוטרל למעט מעבר ל LLC (low) וחזרה.
ניתן לשלב גם בנסיעה.
לחיצה על r/d lock להפעלת הנעילה האחורית מפעילה קומפרסור וזה כנראה מה ששמעת, הוא מעל הביצה האחורית ולא בטרנספר.

תודה רבה!

- - - Updated - - -

אחרי הכל הרכב נבנה לפני 17 שנים. מספיק שאחד מצינורות הוואקום קצת יבש או לא הדוק ובורח לחץ/תת לחץ אויר והפעולה של הנעילה מושכת זמן. כנ"ל משאבת הוואקום עצמה. גם לי יש פאגרו 2001 ועברתי על כל הצינורות ואחת מהן הייתה משוחררת. קיצרתי אותה בשני סנטימטר והעניין עובד יותר טוב... אם כי לא מהר כמו שהתכוון המשורר. אגב גם אני עובד לאט, כמעט 59 שנים על הכביש......... :)

בהחלט אבדוק. בינתיים יצאתי לטיול שטח והרכב עמד באתגרים בגבורה. כך שכנראה הכל עובד ויש בעיית חיווי...

תודה לכל העונים!

-->