PDA

צפייה בגרסה מלאה : יש ימים שהקליטה ברדיו טובה ויש ימים שממש גרועה, מה ההסבר לתופעה?

ybar
04-10-18, 15:19
רכב אספנות עם רדיו מקורי(משופץ),כל יום נוסע בדיוק אותו מסלול/דרך ואפילו באותם שעות, וכמובן מכוון לאותו התדר/תחנה(גלגלצ)יש ימים שהקליטה ממש גרועה שכמעט ולא ניתן לשמוע כלום במשך כל הנסיעה(10 דקות) וישנם ימים שהקליטה ממש מצוינת ושומעים דיי צלול,איך אתם מסבירים את זה?

אבנר ברוך
04-10-18, 15:30
מה המסלול?
באופן כללי, אנרגית השידור יכולה להיפגע מלחות גבוהה, משאית שנוסעת בצמוד אלייך, מסלול התנגשות עם שידור חזק בתדר קרוב, ניתוק רגעי של האנטנה שלך (החיבור למקלט הרדיו, צביטה בכבל, זאת ועוד)

איל מ
04-10-18, 15:36
או גיפאים שמשדרים בתדרים לא חוקיים (-;

(בצחק בצחוק).
בדיסקברי יש רדיו עם קליטה מוגזמת, לכן הרבה תחנות מופרעות ע"י תחנות רדיו פלסטיניות או במקרים מסוימים תחנות ביוונית (בנקודות מסוימות בדרך הביתה).
איכות הקליטה מושפעת ממליון גורמים כמו שצויין ואף מטמפרטורה, עננות, שכבות אטמוספיריות ועוד.
לכן, האופציות הן, או שהרדיו שלך קולט מעולה ומקבל הפרעות מתחנות אחרות, או שיש לך בעיית מקלט/אנטנה והקליטה גבולית.

boaz avrahami
04-10-18, 17:24
תנאי מזג האוויר משפיעים על גלי הרדיו

אבנר ברוך
04-10-18, 17:59
לפני שעוד מישהו פה יחזור על העובדה שתנאי מזג האוויר משפיעים על הקליטה, אסביר לשם שינוי למה -
טיפות מים (גשם, טל בעצים, לחות באוויר) סופגות לתוכן את האנרגיה של הגל המשודר, בדומה לחימום דייסה במיקרוגל.
ככל שייש יותר מים בתווך, פחות אנרגיה מגיעה ליעדה.
ככל שהתדר גבוה יותר , הרגישות לענין גבוהה יותר.
לכן סונאר עובד מצויין עם תדרים נמוכים.

איל מ
04-10-18, 18:05
אגב,
זה מאוד תלוי גם במזג האוויר.

גיא
04-10-18, 19:12
רציתי להגיד גם שזה תלוי לפעמים במזג האויר.

אצלי אגב באוטו הרדיו קולט לפעמים רע ולפעמים נורא ...
אז עברתי לשמוע בדיגייטל.

לדעתי הם מחלישים את איכות השידןר האנלוגי באויר. כדי לדחוף את כולנו להשתמש באפליקציה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

נמרוד
04-10-18, 20:17
כן, ברור, יש בגל"צ קצין שאחראי על החלשה הדרגתית של עוצמת השידור. כל יום שישי אחרי קולה של אמא הוא עולה עם קאטר וקוצץ סנטימטר מהאנטנה.

אבנר ברוך
04-10-18, 20:19
איכות התוכן פה משתפרת מיום ליום.

Pageup
04-10-18, 20:30
לפני שעוד מישהו פה יחזור על העובדה שתנאי מזג האוויר משפיעים על הקליטה, אסביר לשם שינוי למה -
טיפות מים (גשם, טל בעצים, לחות באוויר) סופגות לתוכן את האנרגיה של הגל המשודר, בדומה לחימום דייסה במיקרוגל.
ככל שייש יותר מים בתווך, פחות אנרגיה מגיעה ליעדה.
ככל שהתדר גבוה יותר , הרגישות לענין גבוהה יותר.
לכן סונאר עובד מצויין עם תדרים נמוכים.

אבנר, מה שאתה אומר נכון. הוא רק קצת לא מתאים כי מדברים על השפעה של ערפל/לחות/גשם
בתדרים שמעל 6GHz בעוד שתחנות רדיו הן בתחום של 90-100MHz שזה בערך פי 100 יותר נמוך.
אורך הגל בערך פי 100 יותר גדול ולכן הטיפות לא מפריעות לו יותר מדי.

בדור החמישי של הסלולאר מדברים על 60GHz ואז זה כבר חתיכת בעיה (יחד עם טווחים יותר
קטנים משמעותית בגלל אורך הגל הקטן באותו הספק) ואז כבר מדברים על Base Station במרחק
שקטן מ 50 מטר (היום בדור 4 מדברים על סדר גודל של 300 בתוך העיר) כדי לא לגרום לניתוקים
שיש ערפל או יורד גשם שלא לדבר על ירידה במהירות האינטרנט רחמנא ליצלן שמדברת על 1Gbps
בסלולאר.

אבנר ברוך
04-10-18, 21:00
מכיר א העניין לעומק, את הגרפים את התאוריה ואת הפרקטיקה, גשם משפיע בעיקר על תדרים מעל 11ghz, אבל בפועל צמחיה ירוקה וחומרים מחזירים משפיעים גם על תדרים נמוכים יותר.
לפי דעתי, הבעיה שמוזכרת פה נובעת בעיקר משידור בעייתי וגורמים שמשדרים באופן לא חוקי.

ד ו ר ו ן
04-10-18, 22:16
איכות התוכן פה משתפרת מיום ליום.

כי הוספנו בצל לבליל המלל.

Slowly..

ybar
04-10-18, 22:52
מה המסלול?
באופן כללי, אנרגית השידור יכולה להיפגע מלחות גבוהה, משאית שנוסעת בצמוד אלייך, מסלול התנגשות עם שידור חזק בתדר קרוב, ניתוק רגעי של האנטנה שלך (החיבור למקלט הרדיו, צביטה בכבל, זאת ועוד)

בעיקרון המסלול הקבוע הוא בתוך איזור התעשיה של חולון.

Pageup
05-10-18, 02:20
מכיר א העניין לעומק, את הגרפים את התאוריה ואת הפרקטיקה, גשם משפיע בעיקר על תדרים מעל 11ghz, אבל בפועל צמחיה ירוקה וחומרים מחזירים משפיעים גם על תדרים נמוכים יותר.
לפי דעתי, הבעיה שמוזכרת פה נובעת בעיקר משידור בעייתי וגורמים שמשדרים באופן לא חוקי.

אם מדברים על צמחייה, אז יערות (אמיתיים) זה קירות, ו"יערות" ושיחים זה מחסום לא קל.
צמחיה רטובה ועופרת הם היינו הך. חומרים מחזירים יכולים לפעמים להיות בעייתים,
אבל יש לא מעט מקרים שהם גם עוזרים, במיוחד בתנאים של חוסר בקווי ראיה, ההחזרים
מהם הם מה שיגרמו לך כן לקבל קליטה.

תמיר333333
05-10-18, 04:07
רכב אספנות עם רדיו מקורי(משופץ),כל יום נוסע בדיוק אותו מסלול/דרך ואפילו באותם שעות, וכמובן מכוון לאותו התדר/תחנה(גלגלצ)יש ימים שהקליטה ממש גרועה שכמעט ולא ניתן לשמוע כלום במשך כל הנסיעה(10 דקות) וישנם ימים שהקליטה ממש מצוינת ושומעים דיי צלול,איך אתם מסבירים את זה?

שם את כל הכסף שלי שזה לא קשור לדרך או למזג האויר. זה קשור לרדיו. הוא לא תקין. שפץ שוב.

בצל

ybar
05-10-18, 13:18
הרדיו תקין לחלוטין,שופץ באחת המעבדות הנחשבות ביותר בארה"ב(לא בארץ)ממש עד לרמת הבורג, כל הפונקציות עובדות מצוין כולל הפאנל והתאורה.
מה ששכחתי לציין שזה רדיו אמריקאי שעובד בתדרים אמריקאים(לא כויל לתדרים אירופאים) כלומר קופץ בספרות אי זוגיים ולכן ה91.8 גלגלצ של ישראל זה למעשה 91.9 ברדיו הזה.
שזה ככל הנראה "הבעיה" למרות שגם ב91.9 הקליטה דיי טובה ברוב המקרים.

boaz avrahami
05-10-18, 14:51
צריך לפתוח לך ולנועם תת פורום [emoji23]

יש רכיב שמתישב על האנטנה ומסנכרן את התדרים של רדיו אמריקאי למה שנהוג בישראל.

נדמה לי שלביא בעלים של אחד כזה.
תברר לגבי איכות הקליטה של זה.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181005/6d2156936d37202ef4235adfb9274909.png

agabay
05-10-18, 17:52
ישנו אפקט שנקרא duct
בגדול שכבות של עננות/ לחות יכולות לשמש כרפלקטור לגלי רדיו ולהגדיל את הטווח האפקטיבי של המשדר
אבל יותר סביר שמה שמשפיע הם שידורים צולבים שגורמים לשיבוש בקליטה

תמיר333333
06-10-18, 05:47
הרדיו תקין לחלוטין,שופץ באחת המעבדות הנחשבות ביותר בארה"ב(לא בארץ)ממש עד לרמת הבורג, כל הפונקציות עובדות מצוין כולל הפאנל והתאורה.
מה ששכחתי לציין שזה רדיו אמריקאי שעובד בתדרים אמריקאים(לא כויל לתדרים אירופאים) כלומר קופץ בספרות אי זוגיים ולכן ה91.8 גלגלצ של ישראל זה למעשה 91.9 ברדיו הזה.
שזה ככל הנראה "הבעיה" למרות שגם ב91.9 הקליטה דיי טובה ברוב המקרים.

אה שכחת לציין :) והם חופרים ומשפריצים פה את האמא של הבבלת בלי קשר.

אז זו הבעיה, תחליף רדיו ותראה שהכל בסדר. מזג אויר ותדרים משפיעים דומה על כל הרדיויים שיש. תחבר אוזניה לסלוללרי וזה רדיו. תבדוק במקביל ותדע לחדד את הבעיה וגם את הפתרון.

מישהו הציע מרחיב תדר .. נשמע לי הזוי. לפתור בעיה פשוטה בעזרת עקמומיות מרובה.

איל מ
06-10-18, 09:19
תמירשלושלושלושלושלוש,
קרא שוב על איזה רכב הוא נוסע ולמה הוא מתעקש דווקא על הרדיו הזה.
אאלט הוא גם פרסם בעבר פוסט לגבי חיפוש רדיו מודרני עם פאנל רטרו וללא תוצאות משביעות רצון (יתכן ואני מתבלבל במשתמש).

תמיר333333
06-10-18, 09:49
תמירשלושלושלושלושלוש,
קרא שוב על איזה רכב הוא נוסע ולמה הוא מתעקש דווקא על הרדיו הזה.
אאלט הוא גם פרסם בעבר פוסט לגבי חיפוש רדיו מודרני עם פאנל רטרו וללא תוצאות משביעות רצון (יתכן ואני מתבלבל במשתמש).

פגעת בי אחי, 6 פעמים 3 לא 5

איל מ
06-10-18, 10:08
אני יודע, האצבעות שלי לא בכושר. 😞
התנצלותי הכנה.

erezgur
06-10-18, 10:31
פגעת בי אחי, 6 פעמים 3 לא 5
אני ספרתי 4 פעמים 3 בתגובה של אחיך

גיא
06-10-18, 11:18
לדעתי יש 5 פעמים.

ש01
07-10-18, 10:28
רציתי להגיד גם שזה תלוי לפעמים במזג האויר.

אצלי אגב באוטו הרדיו קולט לפעמים רע ולפעמים נורא ...

סופסוף נקודה לרעת הדאסטר...

גיא
07-10-18, 11:24
סופסוף נקודה לרעת הדאסטר...

חחח יש עוד כמה .. אני חושב שציינתי די בכנות דברים שמפריעים לי באוטו ( ויש ! )

בנושא הרדיו, האנטנה המקורית ארוכה נורא .. נתפסה לי בכל מיני דברים בחניה תת קרקעית בחורב / חיפה .. עד שנשברה .. אז מקמצנות קניתי חליפית קצרה ( 10 ס"מ ) והיא באמת גרועה .. נוסף לעובדה שגלגל"ץ בחיפה לא הכי משו משו בגלל ההרים / הגאיות וההסתרים .. ונוסף לעובדה שיש מידי פעם הפרעות של תחנות ערביות מלבנון ..

מצד שני, יש לי כרטיס סים במערכת המולטימדיה ואני שומע את הגלגל"ץ שלי באפליקציה .. עובד טוב.

תמיר333333
07-10-18, 14:04
לדעתי יש 5 פעמים.

יש שם אשליה אופטית. ספרת את הל' נכון ?

רק ככה אפשר להתפקס.

מכיר את הבדיחה של החרטים ? קיצרתי 6 פעמים את המוט, ועדיין נשאר קצר...

אז על אותו משקל הנושא של הרדיו..

-->