PDA

צפייה בגרסה מלאה : כננת... אחורית או קדמית?

asafk
04-10-18, 15:35
בעקבות דיון פילוסופי בין חברים...

אם אפשר להתקין על רכב טיולים רק כננת אחת..
קדמית או אחורית? בבקשה לנמק!

(ובלי התחכמות של כננת נשלפת/ ניידת, זה דיון אחר)

אסף.

נמרוד
04-10-18, 15:55
קדמית. כי לשם, קדימה, רצית להגיע כשנתקעת. לא?

YoavR
04-10-18, 17:21
קדמית.
כי הקדימה שהזכיר נמרוד הוא הרבה פעמים גם למעלה.
כננת אחורית מצריכה בניה עצמית של מתקן והליכי אישור אב-טיפוס שגוזלים כסף/זמן.
כל אישורי ההתקנה אצל הסדנאות הם לכננת קדמית (למעט פרויקטים ייחודיים ובודדים)

איל מ
04-10-18, 17:22
אם אתה באוטו מעולה (,נגיד לנדרובר), אז מאחורה, כי תצטרך לגרור את החברים שלך עם הרכבים הגרועים (נגיד, טויוטה) אחרי שעלית/עברת.
אם אתה עם רכב גרוע (נגיד, קרייזלר) אז ודאי שקדימה, כדי שתוכל להתחבר ללנדרובר שכבר עלה.

yoni_0000
04-10-18, 17:27
קדמית.. כי אם אתה הראשון, זה עם הכננת/רצועה מאחוריך יכול למשוך אותך אחורה, ואתה יכול למשוך קדימה.

כננת מאחורה תצטרך לשבת מאוד נמוך או בתוך הבגז' או שתפריע לו בצורה כלשהי.

החיווט לכננת אחורית צריך להיות מאוד מסיבי, כי נדרש להעביר פיקים גדולים של מתח לאורך לפחות 3 מטר.

דמיין מצב שנתקעת בעליה בשיפוע צד עם כננת אחורית.. כבר דחפת אותה לתחת אז אתה בסדר 😁

asafk
04-10-18, 18:56
הטיעונים בעד כננת אחורית - אם בטיול, במיוחד לבד, נתקעת - עדיף לחלץ אחורה לאדמה בטוחה ולנסות שוב, כי אם כבר נתקעת, איך תדע שמכאן הלאה תוכל להמשיך ולהתקדם? ואם תחלץ קדימה לא תוכל לחזור מעבר למכשול שעכשיו אתה תקוע עליו, אם תחליט לסגת.

מה אומרים?

אסף.

איל מ
04-10-18, 19:08
שאם כיננת קדימה ואתה רוצה לחזור, תסתובב אחרי המכשול, וכנן את עצמך חזרה.
ואם אתה לבד, איך תראה לאן אתה מכנן אם הכננת מאחור?
בוא נגיד, שלא סתם כולם שמים מקדימה.
בנוסף, כשהכננת קדימה אתה יכול למשוך בזויות יותר גדולות (ימין שמאל) ועדיין לעקוב עם הגלגלים/הגה.

נדב ש.
04-10-18, 19:24
הטיעונים בעד כננת אחורית - אם בטיול, במיוחד לבד, נתקעת - עדיף לחלץ אחורה לאדמה בטוחה ולנסות שוב, כי אם כבר נתקעת, איך תדע שמכאן הלאה תוכל להמשיך ולהתקדם? ואם תחלץ קדימה לא תוכל לחזור מעבר למכשול שעכשיו אתה תקוע עליו, אם תחליט לסגת.

מה אומרים?

אסף.

מה שאיל אמר.

נהג טוב שלא מכיר איפה הוא מטייל/ניכנס יורד מהרכב וצועד ע"מ לבדוק את המכשולים קדימה.

אבל אתה מדבר בכלל על רכב טיולים ולא רכב עבירות...

אני יכול לספור על יד אחת את הפעמים שפתחתי כננת בטיולים ועוד זה היה לחלץ אחרים, בטיולים ללא משפחות שהם גם טיולים יותר קשים זה כבר משהו אחר, ובכל הפעמים החילוץ הוא קדימה ולא אחורה, פעמים בודדות החילוץ היתבצע אחורה(נגיד בוץ) וגם אז לא היה לך אפשרות בכלל לאן לעגון אז חייב רכב שיכנן את המחולץ אחורנית.

asafk
04-10-18, 20:36
'כולם' שמים זה לא תירוץ.
בעולם שלי, של רכב צבאי 'קשוח' הכננת היא קדמית אחורית גם וגם.

אסף.

YoavR
04-10-18, 21:20
אתה עכשיו סתם מתחכם.
השאלה המקורית הייתה על ״רכב טיולים״.
בכל ההיסטוריה שלי פעם אחת יצא לי לפתוח כננת לחילוץ עצמי.
למטייל לבד לא תעזור כננת, קדמית או אחורית, אם אין לו גם ערכת עיגון מכובדת.
חוץ מביערות, ברוב אזורי הארץ מציאת נק עיגון ראויה היא האתגר האמיתי למטייל הבודד.
לכן לדעתי הדיון הזה תאורטי עד מופרך...

ד ו ר ו ן
04-10-18, 21:49
קדימה..
כי כננת היא כלי לעבור את המכשול.
כי גם הגיר יכול לעזור לך יותר קדימה.
כי אם זו עלייה, אז מה תעזור כננת מאחור?

Slowly..

נדב ש.
04-10-18, 21:53
'כולם' שמים זה לא תירוץ.
בעולם שלי, של רכב צבאי 'קשוח' הכננת היא קדמית אחורית גם וגם.

אסף.

אמרת לא להיתחכם...

ת'כלס אם אין לך לאן לעגן לא יעזור לך לא קדימה ולא אחורה.
בשטח סלעי ערכת עוגנים תעזור לך, בשטחים אחרים אמצעי עיגון מתאימים בהתאם, ומכאן כבר תפסת חצי מהמקום ברכב שאמור להיות לטיולים והפכת אותו לרכב חילוץ.

שורה תחתונה, רצוי ומומלץ כמה חברים טובים וקליטה סלולרית.

איל מ
04-10-18, 22:03
יצא לי לעבוד עם כננת כמה עשרות פעמים בלבד.
(בלי לספור תרגולים והדגמות)
מתוכם רק פעם אחת הכננת באמת היתה הפתרון הנכון.
הסיבה שבשאר הפעמים הכננת נפרשה היא או בשביל הווסאח, או בשביל הווסאח. בכל אחד מהמקרים הללו משיכה עם רצועה או משיכה עם כבל סינטטי ושינוי כיוון היו עושים עבודה מהירה ויעילה יותר.
אגב,
היתה פעם אחת שנתקעתי לבד יפה יפה וכננת היתה שולפת אותי בשניות, לרוע המזל זה היה בג'יפ בלי כננת. אבל זה כבר סיפור יפה לפוסט אחר.

מידבר
04-10-18, 22:26
טירפור. גם קדימה גם אחורה. לא סוכן שלהם:)

ד ו ר ו ן
04-10-18, 22:47
הסיבה שבשאר הפעמים הכננת נפרשה היא או בשביל הווסאח, או בשביל הווסאח. בכל אחד מהמקרים הללו משיכה עם רצועה או משיכה עם כבל סינטטי ושינוי כיוון היו עושים עבודה מהירה ויעילה יותר.
אגב,
היתה פעם אחת שנתקעתי לבד יפה יפה וכננת היתה שולפת אותי בשניות, לרוע המזל זה היה בג'יפ בלי כננת. אבל זה כבר סיפור יפה לפוסט אחר.
כננת אולי דורשת יותר הכנה ותפעול בחילוץ, אבל מאפשרת חילוץ הרבה יותר נשלט ומבוקר מאשר משיכות עם רצועות.

הרבה יותר נוח להשתמש במכפיל עם כננת מאשר ברצועות.

Slowly..

נדב ש.
04-10-18, 23:11
כננת אולי דורשת יותר הכנה ותפעול בחילוץ, אבל מאפשרת חילוץ הרבה יותר נשלט ומבוקר מאשר משיכות עם רצועות.

הרבה יותר נוח להשתמש במכפיל עם כננת מאשר ברצועות.

Slowly..

הרבה יותר טוב להישתמש במכפיל, יותר איטי, פחות עומס וכו' וכו'.

בוזי
05-10-18, 08:18
כננת קדמית, לא כי היא עונה על כל התרחישים, אלא כי זה יותר נוח ופרקטי.
אם ממש צריך לכנן אחורה, שולפים את ההייליפט ומשתמשים בו בתור מכשיר משיכה.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

ערן CJ
05-10-18, 08:34
קדמית!
כננת היא כלי אימתני ואלים. מפעילה כוחות שחוזק מבנה הרכב אינו מסוגל להם. חשוב לכוון את הגלגלים לכיוון כללי של המשיכה. אם המשיכה בניגוד לכיוון הגילגול של הגלגלים אנחנו מפעילים כוחות הרסניים על השילדה ומכלולי ההיגוי / מתלים. ראיתי בחיי משיכות כננת שהוציאו רכב ממכשול אך השאירו את מכלוליו מרוסקים על המכשול...
העיגון אינו תמיד במיקום הרצוי. ההיגוי מאפשר להתכוונן ולהתאים אל כיוון המשיכה. בנקודה הקריטית של החילוץ, זה מה שימנע שבר יקר וכואב שמקורו בכשל של חוזק מבנה הרכב לעומת עוצמת הכננת.
ערן CJ

PW
05-10-18, 09:57
אני רק אניח את זה כאן

121334

boaz avrahami
05-10-18, 10:07
כננת אחורית כי כננת ב 90 אחוז מהמקרים משמשת לחילוץ צד ג.
מאחור חוסך לך להסתובב

איל מ
05-10-18, 13:08
אני רק אניח את זה כאן

121334

זה מוכר, הוא בכוונה לא ביקש פתרונות. רק דיון פילוסופי

golyat
05-10-18, 21:46
יש מספיק משקל מאחורה ברכב טיולים... כננת מקדימה מאזנת בקצת ואם אפשר להוסיף שני ג'ריקנים מקדימה מה טוב.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

יונתןמצפה
05-10-18, 22:01
ברוב המקרים בהם נכחתי כשנפתחה כננת זה היה כדי להחלץ ממצב לא נעים. מצב כזה לרוב קורה בטיפוס כשהרכב לא בדיוק עושה מה שרצינו והאף נופל לאחד הצדדים. כננת מקדימה מייד מבטלת את הסיכון ברוב התרחישים הנ"ל.
איך במצבים כאלו תעזור לך כננת מאחורה?

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

אומי5
07-10-18, 08:11
אותי לימדו שהמצב הכי מסוכן השטח זו עליה שנכשלה.
שם אני רוצה קדמית.
ברוב שאר המצבים, נמצא פתרון בנחת.

דרור ברלי
07-10-18, 12:36
אם כבר להתחכם אז...
כננת מרכזית על צריח מסתובב, כמו בכלים שמתחרים בקרואטיה.....

-->