PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה בסופה אבל יכולה לקרות גם אצל אחרים...

oferl
14-01-06, 23:16
לאחרונה כשאני מסובב את ההגה כשהרכב עומד או במהירות נמוכה אני שומע רעשים חזקים שמלווים במעין מכות וקפיצות של החלק הקדמי של הסופה. מחקר קצר העלה שמקור התופעה הוא בקפיץ העלים הקדמי-ימני. העלים מתחככים אחד בשני וזזים בתנועה של ימינה-שמאלה אחד יחסית לשני. על פניו, נראה שהפיתרון הוא כיווץ ה-"ח" שמחזיק אותם ביחד ומניעת החופש - אבל - האם לדעת המומחים יש קשר לעובדה שמוט מייצב לא מחובר? האם מישהו כבר נתקל בתופעה בעבר?

חנן-ג'יפולוג
14-01-06, 23:18
מוכר. תתעלם.

oferl
14-01-06, 23:28
להתעלם זו לא בעיה אבל לא יכול להיגרם נזק לעלים? והאם קשור למוט מייצב?

חנן-ג'יפולוג
14-01-06, 23:35
אם הייתי חושב שיגרם לך נזק לא הייתי כותב לך להתעלם. זה מוכר מעוד רכבים עם קפיצי עלים, ואין לזה תופעות לוואי. אתה יכול לנסות לטפל בזה: לשים חתיכות אוקולון בין קצוות העלים, שיתכן שזה היה קיים לך במקור, לחזק את הבנד, ועוד, אין לזה משמעות רצינית.

שחר 9
15-01-06, 00:50
מחזק את מה שחנן אמר .
אצלי בסיקס אין את השימסים מהאוקולון וישנם את אותם רעשים לא נעימים
לא מזיק רק פשוט לא נעים.
אין טעם לנסות לחזק את החבק זה לא עוזר לאורך זמן , אם אתה ממש סובל מזה אז לך לקפיצאי שיפרק ויכניס לך את השימסים בצורה מקצועית ויהיה לך שקט לתקופה מסויימת.

בהצלחה.

tzagi
15-01-06, 05:17
לשים חתיכות אוקולון=??????????
Nylon?
Teflon?

AvigdorAharon
15-01-06, 07:41
4 CJ והתופעה מוכרת.
ב CJ הנוכחי זה מופיע רק בחורף.

אביגדור

דרור ברלי
15-01-06, 13:25
תופעה מוכרת, לא מזיקה אבל גם לא נעימה, במיוחד אם נעצרת לבדיקה ע"י ניידת של משרד התחבורה. הנבלות האלה עלולים ישר לפרש את הרעשים הללו כ"בעייה במערכת ההיגוי" ולהוריד אותך מהכביש על זה.

פתרונות: לפרק את הקפיץ ולשים את חתיכות הפלסטיק שצריכות להיות מורכבות בין העלים (יש חור בקצות עלים לצורך זה, ולפלסטיקים הללו קוראים "אינסרטים" - רבים של INSERT) ובאותה הזדמנות גם לגרז את העלים - פעולה שבכל פירוק של הקפיץ כדאי לחזור עליה - נותן לעלים פעולה חלקה ושקטה יותר, וגם שומר עליהם מחלודה חיצונית.

MAZDA 4X4
21-01-06, 15:11
לשים חתיכות אוקולון=??????????
Nylon?
Teflon?

Akolon it's a kind of plastik..

Alex.

דודי
21-01-06, 19:59
קפיצי IRONMAN בהיילקס חסרי פלסטיקים. עושה אותו הרעש. דחוף מברג ספריי גריז והתופעה נעלמת לכמה חודשים.

-->