PDA

צפייה בגרסה מלאה : בלייזר 83 חופש בצלב..מה עושים?

גבי כהן
20-01-06, 00:44
ח'ברה..ברכות על השידרוג..ישר כח!
לאחר סידור רוב הבעיות הקטנות,טיפול גדול,הח' צמיגים....יש צרה חדשה...שוב דרושה עזרתכם..

בנסיעה שייוט בכביש במהירות של כ80 נשמעו רעשים מוזרים מאזור המרכב....צלילה זריזה מתחת לג'יפ התגלה חופש בצלב...!!! עד כמה שאני זוכר צלב זה לא סיפור יקר..אבל.......

אני לא מוצא דרך לפרק את הצלב...מוזר..???
קיים צלב ללא אפשרות לפירוק???

רעיונות..המלצות...וכל שאר הטיפים הרגילים..

תודה ,גבי.

נמרוד
20-01-06, 01:31
צלב לא ניתן לפרוק? לא נשמע הגיוני. אם הכוונה שלך היא שאתה לא רואה טבעות סנפרינג חיצוניות, יכול להיות שהן פנימיות. תנסה לחדד את השאלה...

polar bear
20-01-06, 16:43
אה אמ...איזה צלב זה? יש לך לפחות 4 ...

גבי כהן
22-01-06, 02:45
או קיי החופש המדובר נמצא בצלב בגל הינע האחורי בחלק הקרוב לסרן האחורי,נראה שזה חופש רציני.. אני מעמיד את הרכב..אבל עדיין לא מוצא דרך לפרק את הצלב??
מישהו אמר לי שצריך לפרק גל הינע ולקחת אותו למקום שבו יחזקו את הצלב (מקום מיוחד בחולון ..)....מוזר!!!

נמרוד
22-01-06, 10:42
אתה ללא ספק צריך לפרק את גל ההינע, אבל את הצלב אתה יכול להחליף (להחליף לחדש בלבד!) בעצמך. אם תיתן תמונה אחת של האזור, נוכל לזהות איזה מין צלב יש שם ואיך מפרקים אותו, יש כמה ואריאציות בכלים אמריקאים.

גבי כהן
22-01-06, 12:26
יש תמונות..לא מצליח להוסיף...גם לא דרך אתר עם אלבום...
יש מתנדב...אני אשלח לו למייל??? כדי להוסיף אותם לשרשור...

נמרוד
22-01-06, 12:31
http://www.jeepolog.com/ext_images/blazer_ujoint1.jpg

זו התמונה שגבי צילם.

החץ האדום מצביע על הברגים הקטנים שמחזיקים את הסטראפים Straps, זה השם של האומגות האלו. אתה מפרק אותם קודם. זה ברגים עדינים ביותר, תזהר בעיקר כשאתה מרכיב בחזרה לא להשתולל עליהם כי אתה שובר אותם כמו כלום. אחרי שאתה מוריד את שתי הסטראפים האלו בצלב האחורי והקדמי, גל ההינע ולו אצלך ביד. קח אותו לשולחן עבודה. בעיקרון הייתי אומר תזהר שכוסיות הצלבים לא יפלו לך, אין שום דבר מלבד גריז שמחזיק אותם... אבל אתה במילא הולך לזרוק את הצלבים הישנים לזבל.

עכשיו אתה צריך לפרק את שתי הכוסיות הנוספות שמחוברות לדרישפט, חץ ירוק. מהתמונה אני מבין שטבעות האבטחה אכן נמצאות בפנים, כמו בטויוטה ולא בחוץ, כמו בג'יפים בדרך כלל. בערך איפה שהחץ הכחול מצביע, יש טבעות אבטחה שמחזיקות בתוך חריץ בכוסית הצלב - מכה עם מברג במקום הנכון מעיפה אותם.

תהליך מפורט של ההחלפה היה בכתבה באתר הישן שעדיין לא הועברה לפורמט החדש :( לצערי, אבל אל דאגה - יש הסבר מצויין בספרי הטיפולים של הCJ והסופה שאתה יכול להוריד באתר במדור ספריה-----> הורדות. זה כמעט בדיוק אותו דבר, למעט המיקום של טבעת האבטחה כאמור. עלות של צלב בין 50-100 שקלים, הכלים שאתה צריך זה מלחציים שולחניות רגילות ובוקסות, או במקרה שאין אפשר עם פטיש.

גבי כהן
22-01-06, 18:52
הא נמרוד קודם תודה...אני חושב שהבנתי מה קורה פה....
למעשה הבעיה שלי היתה איך לפרק את החיבור השני בגל ההניע...אני מבין שיש טבעת והיא נמצאת בפנים....
אני עדיין לא בטוח שאני רוצה לנסות לפרק לבד....אני מנסה ללמוד עוד קצת מה קורה שם אחר כך נחליט..
אגב..הסיפור בהרכבה ,טבעת האבטחה הוא רציני?
לפרק אני חושב שלא צריכה להיות בעיה...פשוט לא מצאתי נקודות חיבור לדריישפט??

polar bear
22-01-06, 21:45
מזתומרת נקודת חיבור לדרישפט? ותיזהר כשאתה מוציא ת הדירשפט מהטרנספר, נשפך משם שמן...

אריק זמר
23-01-06, 19:07
גבי,
החלפת צלב בדרייבשאפט הינה "עבודה" קלה ביותר...עניין של דקות ל"לא מנוסים".
פירוק האומגות, דחיפת הדרייבשאפט קצת פנימה והצלב יכול לצאת אפילו בלי להוריד את כל הדרייבשאפט.
החלפת הצלב בחדש וסגירה, עניין של קצת לכלוך וכמה עשרות ש"ח.

לך על זה ושאל שאלות אם אתה נתקע. אתה מוזמן גם להרים טלפון ולקבל "חיזוק".

בברכה,
אריק זמר

גבי כהן
24-01-06, 00:05
אריק תודה....
אני כנראה עושה את העבודה לבד...
אני צריך רק לפני כן לקנות צלבים חדשים...שמן גיר...גריז...עוד משהו???

אשמח לקבל את מס' הטלפון לקבל "חיזוק בזמן אמת.."

אריק זמר
24-01-06, 22:38
אם מדובר רק על החלפת צלב, אין צורך בשמן גיר ויש צורך בקצת גריז כדי שיתפוס את הכוסיות של הצלב...
מעבר לזה, בסגירה של האומגות - סגור חזק אחרי שתוודא שהצלב ממוקם נכון, רק לא חזק מדי...ואחרי נסיעה קלילה אתה יכול לוודא שזה סגור טוב.

ybar3
26-01-06, 19:31
לגבי שלום כאחד שמחזיק בלייזר 14 שנים החלפתי לפחות3פעמים צלבים רצוי להחליףאת 2הצלבים ולבצע איזון דריישפט אחרת עלול ליקרות לך מה שקרה לי הדריישפאט נפל והיתרסק וכל החלק האחורי של הגיר היתרסק וגם היוק הקידמי נשבר אכלתי נזק גדול.
בכל שאלה אתה יכול לצלצל אלי לטלפון 0505266560

-->