PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיוט

qpon12
29-10-18, 22:03
טויוטה פראדו 2001 ארוך בנסיעה בסביבות מהירות 100 הרכב מתחיל לשייט מה הסיבה?

tallevi
29-10-18, 22:46
טויוטה פראדו 2001 ארוך בנסיעה בסביבות מהירות 100 הרכב מתחיל לשייט מה הסיבה?הייתי בודק את הבוקסות של הזרועות רדיוס בסרן האחורי ואת הבוקסות של הפנהרד.

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

shmulikbg
29-10-18, 22:48
וחופשים באופן כללי.

asafk
30-10-18, 18:11
יש כמה בעיות מוכרות ונפוצות ברכב הזה שעלולות לגרום לשיוט.
מוט רדיוס אחורי שבור.
תפוחי מייצב קדמי בלויים.
בולג'וינטים בלויים.

אסף.

PW
30-10-18, 19:10
יש כמה בעיות מוכרות ונפוצות ברכב הזה שעלולות לגרום לשיוט.
מוט רדיוס אחורי שבור.
תפוחי מייצב קדמי בלויים.
בולג'וינטים בלויים.

אסף.
יקירי:
I BEG TO DIFFER לגבי תפוחי מייצב קדמי בלויים.
אפילו מייצב קדמי מנותק לחלוטין לא יגרום לשיוט בנסיעת כביש במהירות 100 קמ"ש.
במהירויות כאלה ההנחה היא כי לא מדובר בדרך משובשת, בעלת פניות הדוקות וסיבובים ברדיוס קצר משמעותית ועל כן אין משמעות לייצוב בכביש ישר ותקין פחות או יותר.
השואל לא סיפר אם מדובר ברכב עמוס, גבוה, עם גגון, ותנאי רוח חזקה בחוץ. שילוב של אלה יכול לפעמים לגרום לתופעה גם כן.
לגבי כל השאר בהחלט יתכן שיגרמו לתופעת שיוט כאמור.

asafk
30-10-18, 19:21
אתה צודק - כל אחד מהדברים יגרום לשיוט בתנאים שונים. אבל כשלא ידוע (לי) באילו תנאים מדובר- אני פורס את האפשרויות השונות.

אסף.

tallevi
30-10-18, 22:41
יקירי:
I BEG TO DIFFER לגבי תפוחי מייצב קדמי בלויים.
אפילו מייצב קדמי מנותק לחלוטין לא יגרום לשיוט בנסיעת כביש במהירות 100 קמ"ש.
במהירויות כאלה ההנחה היא כי לא מדובר בדרך משובשת, בעלת פניות הדוקות וסיבובים ברדיוס קצר משמעותית ועל כן אין משמעות לייצוב בכביש ישר ותקין פחות או יותר.
השואל לא סיפר אם מדובר ברכב עמוס, גבוה, עם גגון, ותנאי רוח חזקה בחוץ. שילוב של אלה יכול לפעמים לגרום לתופעה גם כן.
לגבי כל השאר בהחלט יתכן שיגרמו לתופעת שיוט כאמור.הייתי במשך תקופה מסויימת עם מייצב קדמי מנותק. במהירות המצויינת בהחלט הייתי מתאר את התנהגות הרכב כסוג של שיוט. אין צורך בסיבוב חד על מנת שהרכב יתנדנד מצד לצד ובצורה די מורגשת.

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

-->