PDA

צפייה בגרסה מלאה : מידע על אקזמפלר ספציפי

מוטי טויוטה
07-11-18, 11:13
אהלן חברים
מישהו במקרה מכיר את הרכב הספציפי הזה? אולי הבעלים כאן אפילו?
אפשר גם בפרטי. תודה רבה 121824

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

איל מ
07-11-18, 20:41
אתה מחליף את הסמוראי ב.....זה?
לפי הטיולים שהעלית כאן, אתה תצטרך להשקיע הון בנעילות ובציריות מחוזקות.

מוטי טויוטה
07-11-18, 20:53
חלפה בראשי המחשבה לעבור לדיסקו, בין המחשבות למכור את הסמוראי ולשפר את הגימני שברשותי.
צמיג 265 ונעילה אחורה לא תספיק לזיק וכו? נשמע קצת תמוה לרכב שמתהדר להיות רכב שטח אורגינל
הייתי עם הסמו בנחל עדשה השבוע, ובא לי כבר רכב עם מרחק סרנים ארוך יותר ויותר מקום, בלי לרדת ברמת העבירות.

six 4 life
07-11-18, 21:46
אל תעשה את זה לעצמך
על אחת כמה וכמה בתור אחד שמגיע מסוזוקים
זה יהיה טראומתי

מוטי טויוטה
07-11-18, 21:49
עלויות אחזקה? עבירות? תקלות?

איל מ
07-11-18, 21:49
איפה קראת שיש לדיסקברי 265 ונעילה אחורית?
דיסקברי מקורי מגיע עם צמיג 29" (וגם פחות) וסרנים פתוחים. ברגע שאתהרוצה להגדיל גלגל או לעשות עבירות אתה חייב לשים ציריות מחוזקות שעולות הון (בזמנו הרבה שמו מחוזקות זולות שלא היו באמת מחוזקות). בנוסף, הדיפ' המקורי הוא עם שני סטליטים ולא ארבע, ולכן גם יש צורך לחזק אותו. מכיוון שההבדל בין דיפ' מחוזק לבין נעילה נשלטת הוא לא כזה גדול, כבר שמים נעילה.

לא חסרים דיסקברים משופרים מהתחת אם אתה מחפש רכב לעבירות.
במצב סטוק הוא היה ברמה מעל שאר המתחרים של תקופתו אבל, לא לשכוח שבמקור זה כולה suv. והוא מתהדר בלספק ללקוחות שלו (דאז) רמת חיים גבוהה, לצד עבירות טובה מאוד. תשווה דיסקו סטנדרטי לסמוראי סטנדרטי, לא למה שאתה מוכר.

מוטי טויוטה
07-11-18, 21:52
לא קראתי שהוא בא סטוק. מאמין שזה משהו שאפשר להוסיף.
לא ידעתי על עניין הקייסים הפתוחים וכו.
חשבתי רכב עם נתוני בסיס כאלו ומורשת כזו אמור לתת מענה טוב יותר

נמרוד
07-11-18, 22:05
עלויות אחזקה? עבירות? תקלות?

Sent from my SM-N950F using Tapatalkגם, וגם, וגם [emoji1]

נדב ש.
08-11-18, 09:40
איפה קראת שיש לדיסקברי 265 ונעילה אחורית?
דיסקברי מקורי מגיע עם צמיג 29" (וגם פחות) וסרנים פתוחים. ברגע שאתהרוצה להגדיל גלגל או לעשות עבירות אתה חייב לשים ציריות מחוזקות שעולות הון (בזמנו הרבה שמו מחוזקות זולות שלא היו באמת מחוזקות). בנוסף, הדיפ' המקורי הוא עם שני סטליטים ולא ארבע, ולכן גם יש צורך לחזק אותו. מכיוון שההבדל בין דיפ' מחוזק לבין נעילה נשלטת הוא לא כזה גדול, כבר שמים נעילה.

אני בעצמי נסעתי על הציריות המקוריות נעול 3 שנים ועשיתי כמעט הכל, עד שהיתעקשתי עם זיק במצב הרע שלו ושברתי אחת אחורית אז כבר הזמנתי אשקרופט מחוזקות, אם לא הייתי מתעקש מאמין שהייתי נוסע עליהם עוד הרבה, ומכיר עוד כמה דיסקו 1 ו 2 שנוסעים על המקוריות עדיין בלי בעיה.
לגבי הדיפ' לדעתי אתה טועה יש 4 סטליטים, אבל ברור שאם ניטחן עדיף כבר נעילה.

לא חסרים דיסקברים משופרים מהתחת אם אתה מחפש רכב לעבירות.
במצב סטוק הוא היה ברמה מעל שאר המתחרים של תקופתו אבל, לא לשכוח שבמקור זה כולה suv. והוא מתהדר בלספק ללקוחות שלו (דאז) רמת חיים גבוהה, לצד עבירות טובה מאוד. תשווה דיסקו סטנדרטי לסמוראי סטנדרטי, לא למה שאתה מוכר.

+1
חבר קנה כזה לפני שנה נעול כפול ב 30K.
ה TDI300 יותר חלש מה-TD5 בהרבה ולא נתון לשיפורים כמו ה TD5, ולכן המידה המומלצת לדעתי היא 235/85 ולא 265.
אם תעלה עוד קצת בתקציב תוכל למצוא לדעתי TD5 משנתונים מוקדמים שמבחינה מכנית שונה בהכל מה TDI300 .

חוץ מיזה אם אתה מחפש עבירות יש עוד שטיקים שצריך לסדר ב TDI300, לדוגמה הקופלונג בגל הינע אחורי, מוטות רדיוס אחוריים וכו'.

ד ו ר ו ן
08-11-18, 10:23
המידה המומלצת לדעתי היא 235/85 ולא 265.
ו'.
על אותו הגאנט זה יותר אותו הקוטר.. הפרש זניח.
הרוחב פחות משמעותי מבחינת העומס על הצירייה.

Slowly..

נדב ש.
08-11-18, 10:25
על אותו הגאנט זה יותר אותו הקוטר.. הפרש זניח.
הרוחב פחות משמעותי מבחינת העומס על הצירייה.

Slowly..

הפוך... הרוחב משפיע הרבה יותר, יותר כבד.

tallevi
08-11-18, 10:42
גם רוחב וגם קוטר משפיעים. רוחב מייצר יותר שטח מגע עם הקרקע שמעלה את הכוח המשיק לגלגל, וקוטר מעלה את אורך המנוף. שניהם מעלים את המומנט על הציריה.
לא בדקתי מי יותר, אבל לדעתי הרוחב יותר (בוא נגיד באינצ' לשניהם)

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

מוטי טויוטה
08-11-18, 11:25
יש דיסקו 1 עם td5?
חיפשתי אותו דווקא בעקבות פשטות מכנית יחסית שמאופיינת עם רכבים ישנים, לפני הגבהת כריות האוויר, חיישנים ומחשבים מוגזמים וכו

yoni_0000
08-11-18, 11:27
מוטי יש צ'ירוקי אדום שמפורסם למכירה באתר.. אם צריכת דלק גבוהה לא מפריעה לך, זה מה שאתה מחפש.

נדב ש.
08-11-18, 11:34
יש דיסקו 1 עם td5?
חיפשתי אותו דווקא בעקבות פשטות מכנית יחסית שמאופיינת עם רכבים ישנים, לפני הגבהת כריות האוויר, חיישנים ומחשבים מוגזמים וכו

לא.
הדיסקו 1 הוא באמת פשוט, אבל אם המטרה היא מראש טיולי עבירות אז צריך לטפל בכמה דברים לפני, הדיסקו 2 כמו שאני רואה את זה הוא שיפור בכל פרמטר של ה 1 וככה גם אני החלטתי ללכת על ה 2 כשבדקתי אותם, אמנם ה TD5 נחשב ל"בעייתי" יותר מבחינת חשמל(לא של 1 לא חסר, גם שם יש כל מיני שטיקים בחשמל אל תחשוב שלא) אבל היתרון שיש הכל ברשת ואם יש לך ידיים אתה תיפתור הכל לבד ותהנה מרכב נוח ומפנק( בשני המקרים). ובאמת לא נישארו רכבים עם 2 סרנים חיים, יש את האינדיאניים, וגם שם לא חסרות צרות ושינויים שצריך לעשות(או שכבר עשו מי שעשה), מה שבטוח הם לא סמוראי מכל הבחינות....

איל מ
08-11-18, 13:15
המתלים של הדיסקו 1 בנוים יותר נכון לשטח (האחורי בעיקר), מהבחינה שיותר קל להגביה מעבר לשני אינטש המקובלים. המתלים שלו דומים (עד זהים) הרבה יותר לדיפנדר. הוואט-לינק של הדיסקו 2 מחייב שינויים והחלפת זרועות מעבר לגובה מסוים.

ולגבי מה ששאלת על td5. אין דיסקו1 td5, זאת גם קומבינה שלא פשוט לעשות כי צריך גם להחליף גיר ולהוסיף abs ועוד ועוד (או לעבוד על המחשב בצורה כלשהי שאין לי מושג אם אפשרית). כשנדב כתב td5 הוא התכוון לדיסקו 2.

דיסקברי 1 או 2, הוא בסיס לשיפורים הרבה יותר מכל suv אחר (אולי למעט פאטרול שעולה פי 3). במחיר של הגבהה לsuv עם ifs, אתה יכול לעשות לך מפלצת עבירות קטנה.
ובכל מקרה,
רכב שנת 94 עם קילומטראז כזה נמוך?

ד ו ר ו ן
08-11-18, 13:40
הפוך... הרוחב משפיע הרבה יותר, יותר כבד.
ההבדל במקרה של המידות המוזכרות קטן.
לא סתם הדגשתי את המידות האלו.
במקרה הנדון, גם ההבדל ברוחב קטן, וההבדל בקוטר זניח.

ולא,
זה ממש לא הפוך,
הקוטר יותר משמעותי בהיבט הפעלת מומנט.

צריך הבדל רוחב משמעותי מאד כדי שהשפעת הרוחב תהיה גדולה מהשפעת הקוטר.

Slowly..

איל מ
08-11-18, 13:45
במיוחד בסרנים של לנדרובר, בהם לציריה אין שום תפקיד בהחזקת הנאבה.

נדב ש.
08-11-18, 13:50
איל, עד 2.5" אין מה לשנות, אולי רק את הקופלונג לצלב(בשני הרכבים), על זה יש ויכוח עדיין, אני שיניתי לצלב גיבור אחרי שנקרע לי אחד חדש בן 500 קמ וכן הרכבתי נכון והיה מקורי, אין הבדל בנסיעה עם הצלב.
הדיסקו 1 המתלה הקידמי זהה ל 2 , האחורי ב 1 לדעתי זוועה, מוטות רדיוס חלשים, הזרוע A הזאת מגבילה לא פחות.
את הזרועות וואטס ב 2 לא בעיה לשנות ויש גם מוצרים אפטרמרקט בגרושים, המתלה עובד מצויין בכל המצבים, ויש כאלה גם ששינו למוט פנהרד רגיל.

מוטי טויוטה
08-11-18, 16:22
אין בעיה להשקיע וכמעט את כל התחזוקה בסמו עשיתי לבד
לזוקים הקטנים יש סקאלה אחרת בנוגע לעבירות. כשהזהירו אותי מזיק כבר הכנו נתיב חלופי. הגעתי לשם ולא היה צריך יותר מניסיון אחד, איטי ובטוח ואני מעיד על עצמי כנהג שיש לו עוד המון מה ללמוד.
אני רוצה רכב שטח בעל יכולת לגשת למקומות כמו זיק, עדשה, וורדית אשתאול וכו. זה נקרא מפלצת עבירות? גימני מוגבה עם נעילה אחורית עברו איתי שם בלי נזק ושבירות.

לגבי האקזמפלר הספציפי הזה קרץ לי שהוא ידני. לא מאמין באוטומט לשטח. כמו כן הקילומטראז נמוך עד חשוד ובגלל זה שאלתי אם מישהו מכיר.

אני כן רוצה שקט יחסי מתקלות משביתות בעיקר ואולי דיסקו 1 לא בדיוק האקזמפלר הראשון שתופס את ההגדרה אבל משהו בו קרץ לי

יוני היקר, שוב כמו שציינתי. לא בהיבט התחזוקה ולא בהיבט הנהיגה והמאמץ אלך על אוטומט.
גם הגימני שלי וגם הסמו ידניים ואני מבסוט מאוד.

איל מ
08-11-18, 17:54
אל תבין לא נכון.
אם תשפר את הדיסקו כמו ששיפרת את הסמוראי תקבל רכב הרבה הרבה יותר עביר.
גם במצב סטוק הוא מפצה במהלך מתלה על העדר נעילה, אבל....
עדיין, אין נעילה, ועדיין הציריות רגישות למקומות שהן עבירות בהגדרה (אני נוסע על דיסקברי, ועל דיפנדרים כבר עשרים שנה, מעולם לא שברתי ציריה בטיול. מצד שני אני גם לא מחפש לכבוש בעצמי כל מעלה או מדרגה. היתה תקופה קצרה שבה עשיתי טיולי עבירות וגם שם, איפה שלא עברתי בזחילה, או בהתקדמות איטית עם מומנט, או שהלכתי סביב או שהתחברתי לרצועה).
הפעם היחידה בה שברתי ציריה לא היתה בטיול והיתה עם רכב שעמוס ב1Ton יותר ממה שהיצרן מרשה.

נדב42
08-11-18, 19:27
מוטי יש צ'ירוקי אדום שמפורסם למכירה באתר.. אם צריכת דלק גבוהה לא מפריעה לך, זה מה שאתה מחפש.

יוני היקר, שוב כמו שציינתי. לא בהיבט התחזוקה ולא בהיבט הנהיגה והמאמץ אלך על אוטומט.
גם הגימני שלי וגם הסמו ידניים ואני מבסוט מאוד.

אמנם אוטומטי, אבל לא נחשב בעייתי מבחינת אמינות או התחממות. ואם אתה כמוני ומוכן לקנות רק ידני, בדוק כמה תעלה הסבה לידני, מניח שהיא לא מורכבת מדי והגיר הידני לא יקר.
(ואני מקווה שבקרוב ייתפנה לי גיר כזה :) )

האמת שאם כבר, אז הייתי מחכה להזדמנות של גיר 6 הילוכים לצורך ההסבה, ואני מניח שיהיו קונים לאוטומטי (לסופות).

רק ראה הוזהרת, אם אתה לוקח סיבוב עליו, יש סיכוי שכבר לא תרצה לקנות שום דבר אחר ...

ולא, הצ׳רוקי שלי לא למכירה ...

מוטי טויוטה
08-11-18, 21:14
עברתי שנה וחצי לא קלות על הסמוראי. המון החלפות והמון תיקונים ביישור קו.
לא מחפש להיכנס לפרויקטים, להסבות וכו.
לתקן גיר בעלות 30 אחוז מהרכב זה לא בשבילי, ושטח גז ברקס כנל.
אין נעילות בכלל? או שפשוט יקר מאוד לנעול?

ishc
08-11-18, 22:32
עברתי שנה וחצי לא קלות על הסמוראי. המון החלפות והמון תיקונים ביישור קו.
לא מחפש להיכנס לפרויקטים, להסבות וכו.
לתקן גיר בעלות 30 אחוז מהרכב זה לא בשבילי, ושטח גז ברקס כנל.
אין נעילות בכלל? או שפשוט יקר מאוד לנעול?

Sent from my SM-N950F using Tapatalkזה שרשור מעניין אבל נק אחת אל תשכח הדיסקו או כל רכב שטח זקן הוא סוג של פרויקט אם לא בשיפורים אז בתחזוקה.
אם אתה הולך לעשות הכל לבד זה מצב לא רע אבל מנוע, גיר, מיריות או כל רכיב אחר עולים כסף גם אם מרכיבים לבד.
היתרון של הסוזוקים הוא בגודל המכלולים.
להוריד גיר של דיסקו בחניה יהיה פחות כיף מגיר של סמוראי.
אני לא יודע איך אתה עם צריכת דלק, אבל אם היא לא שיקול לך על רכבי בנזין (ואם זה רכב רק לטיולים קנה סופה), דיזל מבאס בהרבה מקומות.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

איל מ
08-11-18, 22:37
יש נעילות.
יקר (הרוב שמים נשלטות והן לא זולות).
אבלללל.
יש הרבה דיסקוטקים משופרים נעולים ומוגבהים. צריך פשוט לחכות לאחד.

erezgur
08-11-18, 23:31
מומלץ לקריאה בסופש - השרשור המופלא של חיים רכס על הדיסקו שלו...

...נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

מוטי טויוטה
09-11-18, 01:18
אהלן ארז. לא הצלחתי למצוא בחיפוש. אשמח לקישור
שורה תחתונה אם כבר לחפש, אז אחד משופר וידני מה שלא מאמין שקיים צירוף כזה
כנראה שאשאר רק עם הגימני ופשוט אשפר אותה. מבאס להתקע ב235 אבל בתור סטודנט ובשנה הבאה חייל לא רואה אופציה אחרת.

ד ו ר ו ן
09-11-18, 01:59
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/23471-%D7%94%D7%A4%D7%A8%D7%94-%D7%94%D7%A7%D7%93%D7%95%D7%A9%D7%94-%D7%A0%D7%A9%D7%97%D7%98%D7%94-%D7%94%D7%99%D7%95%D7%9D-%D7%94%D7%93%D7%99%D7%A1%D7%A7%D7%95-%D7%94%D7%95%D7%A4%D7%A9%D7%98-%D7%9E%D7%A4%D7%9C%D7%A1%D7%98%D7%99%D7% A7

Slowly..

נדב ש.
09-11-18, 06:35
יש נעילות.
יקר (הרוב שמים נשלטות והן לא זולות).
אבלללל.
יש הרבה דיסקוטקים משופרים נעולים ומוגבהים. צריך פשוט לחכות לאחד.

למה יקר? אשקרופט יותר זול מ arb ופי 2 יותר טוב.
במחיר שמבקשים על דיפ'(אחרי שפיצלחת אותו) שמים כבר נעילה, בגלל זה הרבה נעולים.

מוטי טויוטה
09-11-18, 06:45
הגעתי לתגובה 400 בשרשור שלו וכרגע מתעסקים בציליה ומיכל מים. אם מישהו זוכר באיזה שלב הגענו לחלק של השיפורים או מכני אני אשמח.
שמתי לב שרשם שיש לו לוקרייט מאחור. קיים?

איל מ
09-11-18, 10:20
לא היו לו שיפורים לעבירות.
רוב השיפורים (בעיניו) היו לרכב מסעות.
בתכלס, הוא לקח אוטו והרס אותו. אם רצה אוטו בלי ריפודים ומערכות, היה צריך לקנות דיפנדר.

gp1
10-11-18, 05:52
...

Saar
10-11-18, 07:22
יש דטרויט לדיסקברי.
נסעתי על אחד כזה, לא הרגשתי את הנעילה אלא בפניה חדה יחסית. שאר האוטו היה זוועה בעיני ולכן לא קניתי.

boaz avrahami
10-11-18, 08:10
לא היו לו שיפורים לעבירות.
רוב השיפורים (בעיניו) היו לרכב מסעות.
בתכלס, הוא לקח אוטו והרס אותו. אם רצה אוטו בלי ריפודים ומערכות, היה צריך לקנות דיפנדר.

וזה מה שהוא עשה בהמשך כנה טויוטה דיפנדר (75) ומאז הוא מאושר עד הגגון

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

Saar
10-11-18, 09:32
כמו כל קניה, אם מגדירים מראש מה רוצים,
קל יותר להיות מרוצים....

אני עם דיסקו חצי שנה, בינתיים מרוצה.
התיקונים עד כה לא הפתיעו אותי (תפוחים, טיימינג ברקסים וכו'... כמעט אחד לאחד מה שהיה לי בגראנד צ'ירוקי שקניתי ופחות מהקינג שהיה לי)

סולי
10-11-18, 21:55
מבלי להתייחס למשקל ולמידות הגדולות יותר... רק לצייו שלדעתי אם אתה מגיע מרכב נעול כפול .. אל תצפה לעבירות קרובה עם נעילה אחורית בלבד.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

GodsFather
10-11-18, 22:50
רכב עם מרחק סרנים גדול יותר ומהלכים טובים יותר, דווקא יכול להיות בסדר.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

מוטי טויוטה
11-11-18, 01:49
תודה חברים. ירדתי מהעניין

איל מ
11-11-18, 08:11
חבל.

נדב ש.
11-11-18, 08:38
תודה חברים. ירדתי מהעניין

למה? ירדת לגמרי מעיניין ההחלפה?

מוטי טויוטה
11-11-18, 10:33
הבנתי שהוא לא ברמת השטח שאני מחפש, ואחד משופר, נניח ואמצא ידני, עובר בהרבה את התקציב שלי.
תודה לכל המייעצים על הזמן

GodsFather
11-11-18, 11:48
מה אתה מחפש?

ככל הנראה הכיוון יהיה היילקס מאותו גיל אם כך...

omri_t
11-11-18, 13:52
אני רק אוסיף לדיון שבסופו של דבר זה יסתכם לדיפנדר היילקס או סופה.

יש דברים שכנראה לא באמת משתנים.

האקזמפלר האחרון שציינתי הוא אגדה לטעמי.

איל מ
11-11-18, 14:04
הבעיה היא שבמחיר של היילקס/דיפנדר/סופה שחוטים,
הוא יכול לקנות שלושה דיסקואים.
אם היו דיפנדרים טובים במחירים סבירים לא הייתי על דיסקברי. עם כל הנוחות שלו.
וזה גם לא עניין של עבירות. זה עניין של נשמה.

מוטי טויוטה
11-11-18, 20:36
לא בדיוק אייל
בדיוק קפץ דיסקו דור ראשון משופר לטעמי. מעבר לעובדה שהוא אוטומט, הוא מבקש 70 אלף.
מה אני מחפש? לא ברור יותר מידי כרגע. כל החלפה של הסמוראי ברכב אחר שהוא לא הגימני שברשותי (אחרי שנשפר אותו) כנראה יכניס אותי לעוד יישור קו של שנה וחצי והוצאה לא פשוטה בכלל. לא יודע אם אני בנוי לזה כרגע בסוף הלימודים בואכה גיוס חזרה לצבא

מצד שני, בא לי גלגל 31 ומרחק סרנים [emoji2369]

איל מ
11-11-18, 21:18
32" אם כבר.

סולי
11-11-18, 21:23
100" בסיס גלגלים.. יש אפילו סמוראים כאלו (:

הירשפלד יובל
11-11-18, 22:03
מוטי . אם ירדת מזה ירדת . החבר שמכר לי את הסמוראי ( ורוצה אותו חזרה ) , קנה לאחר מכן דיסקו , לא יודע איזה דגם . החבר הוא בחור עם ידיים שיודע לטפל ברכבים ולא צריך לרוץ למוסך על כל דבר . הרכב היה מרשים ומפנק , אולם אחרי זמן קצר , מכר אותו. ממנו שמעתי את המשפט : " אם הדיסקו הזה , החברים הטובים ביותר שלי צריכים להיות פקיד האשראי ומנהל הבנק "

yoni_0000
11-11-18, 22:17
מטיילים אותי דיסקואים. אין ספק שהם נוחים בטירוף, אפשר להכניס בהם הכל והם אפילו לא כלכך גרועים באמינות (ביחס לכל SUV בן 20..), אבל עדיין.. הם לא רכבי עבירות. ברור, אפשר לשפר ולחזק ולהגדיל צמיגים.. הרכב יעמוד בזה, אבל בסוף הוא עדיין כבד מאוד, התחת ארוך מדי ומרחק הסרנים קצר מדי ביחס לכלל האורך. אלו חסרונות לרכב שאמור לשמש כפלטפורמה טובה לרכב עבירות.

לצורך העניין, אני שמתי שתי נעילות אוטומטיות בסיקס ונסעתי לשלום עם צמיג 31".. החברים שלי הגביהו עם כריות, החליפו צמיגים ל33", חיזקו ציריות, יחסי העברה, נעילות של אשקרופט... בסוף אני עביר יותר.

בשורה תחתונה, לדעתי היילקס עד 97 הוא הרכב הכי מתאים כפלטפורמה לרכב עבירות עם תקציב מוגבל.

נדב ש.
11-11-18, 22:55
מטיילים אותי דיסקואים. אין ספק שהם נוחים בטירוף, אפשר להכניס בהם הכל והם אפילו לא כלכך גרועים באמינות (ביחס לכל SUV בן 20..), אבל עדיין.. הם לא רכבי עבירות. ברור, אפשר לשפר ולחזק ולהגדיל צמיגים.. הרכב יעמוד בזה, אבל בסוף הוא עדיין כבד מאוד, התחת ארוך מדי ומרחק הסרנים קצר מדי ביחס לכלל האורך. אלו חסרונות לרכב שאמור לשמש כפלטפורמה טובה לרכב עבירות.

לצורך העניין, אני שמתי שתי נעילות אוטומטיות בסיקס ונסעתי לשלום עם צמיג 31".. החברים שלי הגביהו עם כריות, החליפו צמיגים ל33", חיזקו ציריות, יחסי העברה, נעילות של אשקרופט... בסוף אני עביר יותר.

יוני מה שאתה מתאר לא מסתדר מבחינה הגיונית....
אני מכיר כמה דיסקואים שביקרו בכמריר(עבירות לא?) וסיימו אותו בלי דרמות.

omri_t
11-11-18, 23:00
בסוף זה עוד suv אולי עם גנים טובים אבל גם עם תורשה של כלsuv שמכיל פשרות לטובת נוחות.

לא יודע בכצה מוכרים דיסקו
אבל אני מניח שזה ממש לא שליש מסופה.

ובואו רגע נזכור שבשילוש האמור
הסופה לוקחת את כולם בנוקאוט בעלויות האחזקה.

yoni_0000
11-11-18, 23:27
יוני מה שאתה מתאר לא מסתדר מבחינה הגיונית....
אני מכיר כמה דיסקואים שביקרו בכמריר(עבירות לא?) וסיימו אותו בלי דרמות.

אם הם היו עם צמיגים גדולים אז כן יסיימו אותו למה לא.. עם מספיק כסף, אפשר להפוך כל רכב למכונת עבירות.. אבל אני בטוח שאם אני אשקיע בסיקס את הכסף שהם השקיעו בשיפורים נטו אני אסיים עם רכב הרבה יותר עביר. דיסקו זו פלטפורמה טובה לשיפורים.. יש הכל מהכל.. עדיין, אני חושב שמשפחת ג'יפ הוותיקה (נוציא לרגע את הJK, עם שוק השיפורים הרחב ביותר, אבל זול זה לא) והיילקס פלטפורמות טובות יותר מהלנדרוברים לרכב עבירות.

סולי
11-11-18, 23:41
אני לא אקח צד.. ואם אאלץ זה יהיה לטובת הסמו. (:

יוני... רק מזכיר לך את הדרך לטיול... ומהטיול... לא שדיסקו זה איזה אינדיאני מפנק..

אין לי ספק שרכב שטח ישן .. כל רכב שטח ישן יזלול בין כה וכה המון כסף יזע ודמעות מבעליו.

בכמריר הדיסקו 1 שהיה איתנו .. ואגב לא משופר בכבדות ... ולא מלוקק .. רכב טיולים עובד..לא התרגש יותר מדי בכמריר.
לא יותר מהסיקס של (על 35" למיטב זכרוני) ולא יותר מהאינדיאנים השונים שהצטרפו.

אזרוק את זה כאן:
https://photos.app.goo.gl/nin5qJu8nM7SVvrW6

ואת זה:
https://youtu.be/RFHkzCZ-TC4

נדב ש.
12-11-18, 00:24
מכיר את החבר'ה... ומכיר את הדיסקו הזה :cool:
אגב הדיסקו ועוד אחד או שניים שם נוסעים על cooper stt pro :)

מוטי טויוטה
12-11-18, 00:56
מפחד להיכנס לרכבי השטח הטהורים השחוטים.
היסטוריה של סופה בת 25 או היילקס 97 יכולה לטמון בחובה הרבה סכנות.
לא מסוגל לעבור שוב מה שעברתי עם הסמוראי הנוכחי, שנה וחצי לתקן כל מה שבעלים קודמים לפניך הרסו ועשו כלאחר יד.
הייתה לי תחושה טובה על הדיסקו, קפצה אחת ידנית והסתקרנתי. זה הכל.
כל ההילקסים עם השיפורים מפה עד חול שבפועל אין לך מה מושג מה באמת קורה שם ועד כמה השיפורים האלה יזיקו בשלב הקרוב /רחוק, כל נזקי השלדה שיכולים להיגרם וכו.
בתכלס הסמוראי עביר בטירוף,עוד לא אכזב וזלזל במקומות כמו ורדית וזיק, שוב עם נהג צעיר שיש לו עוד המון מה ללמוד.
כל עוד הסמוראי לא נמכר, אהיה איתו. אם ימכר, אשקיע בגימני שלי 15 ליחסים נעילה כפולה והגבהה ואהנה משקט יחסי, אבל עדיין תהיה צביטה בלב לעבור ליד קבוצת אינדיאניים במדבר עם צמיגי 32/3, מזגן דולק, נהימת מנוע פסיכית וכל הבית בבגאז
בסטטוס כזה בחיים, עתודאי סוף שנה רביעית עם צפי ל4.5 שנים בצבא,לא יודע כמה זה מסתדר עכשיו
מצד שני, מתי? כשיהיו ילדים?

איל מ
12-11-18, 02:57
חלום חייבים להגשים.
אם זה אינדיאני אז אינדיאני, היילס, דיסקו, לא משנה.
אבל,
לפני הבית ולפני הילדים.
כי כשאלו יגיעו, כל שקל פנוי שיהיה לך יילך לבית ולילדים.
כשאתה נכנס למערכה הזאת עם מפלצת מוצצת כעובדה קיימת, זה יותר קל.

זה טיפ שקיבלתי בזמנו מחבר נשוי, ואם לא הייתי קונה את הדיסקו אז, אני בספק אם הייתי עם רכב שטח היום.

מוטי טויוטה
12-11-18, 03:09
השאלה אם זה לא חלום כמו הסמוראי שבפועל בזמן הזה כמעט ויצא לי לטייל עד שהצלחתי להביא אותו לרמת אמינות טובה, וגם זה נפיץ כמו בכל רכב ישן ואפילו לא ישן מאוד כמו שלי.
היה לי סמו, התייאשתי וקניתי גימני חדש, אחרי חצי שנה מצאתי את עצמי עם עוד סמוראי[emoji2369]
בפועל, לא הייתי עושה את זה. טיילתי עם חבורת גימני לאחרונה ואצלם פשוט טיול רודף טיול,הכל קל, הכל זמין. כנראה שזו האופציה שתיבחר במידה וימכר הסמו, וכשתהיה עבודה נורמלית עם שכר נורמלי, נתפנק על משהו שבא מהלב ולא מחשיבה פרקטית נטו (לא מוצא כלום בגימני חוץ. מעבירות ותחזוקה זולה. כולם זהים, הכל אותו דבר, אין יחוד ואין באמת נשמה)

ishc
12-11-18, 06:58
אני לא מבין דבר אחד.
אתה לפני גיוס בתור עתודאי עם שירות חובה שבכר מינימלי לפניך. אין לי מושג באופן כללי איך מחזיקים רכב בתקופה הזו אבל למה בכלל למכור את הסמוראי?
יש לך רכב מאוד עביר, אספנות שמוריד את עלויות האחזקה ולאסי לזוג שמטייל. דווקא את הגימני הייתי מעיף וקונה באותו כסף איזו סופר מיני חסכונית ליום יום.
יש לרכב נטו לטיולים המון יתרונות וסמוראי זה רכב שיחסית קל לתחזק עצמאית בעיקר בזכות גודל מכלולים.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

tallevi
12-11-18, 08:40
אני לא מבין דבר אחד.
אתה לפני גיוס בתור עתודאי עם שירות חובה שבכר מינימלי לפניך. אין לי מושג באופן כללי איך מחזיקים רכב בתקופה הזו אבל למה בכלל למכור את הסמוראי?
יש לך רכב מאוד עביר, אספנות שמוריד את עלויות האחזקה ולאסי לזוג שמטייל. דווקא את הגימני הייתי מעיף וקונה באותו כסף איזו סופר מיני חסכונית ליום יום.
יש לרכב נטו לטיולים המון יתרונות וסמוראי זה רכב שיחסית קל לתחזק עצמאית בעיקר בזכות גודל מכלולים.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk1+

הסמוראי יושב בול על הסטטוס האישי שלך כרגע בחיים, ועוד אחרי שהשקעת בו והגעת למצב שאתה מתחיל להנות ממנו, אתה רוצה למכור אותו?
לדעתי חבל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

amirmoshe
12-11-18, 08:59
דווקא היום כשהיילקסים משופרים ומלוקקים נמכרים בגרוש וחצי הם יכולים להיות אלטרנטיבה טובה לרכב עבירות.
אבל צריך לזכור את נושא כניסה למרכזי ערים, 2 טסטים רעים בשנה ומשטרה/משרד תחבורה עויינים.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

סולי
12-11-18, 09:15
מלוקקים?!
רובם רוטשו על סלעים... נשברו ורותחו מחדש... וגם אז לפני שהגיעו לאותם זחלנים זה לא שהיו להם חיים קלים.

ומה עם זה שהם נגנבים ממרכז תל אביב.. זה לא שיקול?

asafk
12-11-18, 09:20
תישאר עם הסמוראי אספנות. . .
מקסימום תעבור לסיקס אספנות שבמצבו הכמעט סטנדרטי יעשה כל מה שאתה מבקש.
ונכון..... זה עלול להתברר כקופת שרצים. אבל אפשר למצוא גם כלים שמורים או משופצים.

אסף.

ד ו ר ו ן
12-11-18, 10:02
דווקא היום כשהיילקסים משופרים ומלוקקים נמכרים בגרוש וחצי הם יכולים להיות אלטרנטיבה טובה לרכב עבירות.
יש מודעות למכירה?

Slowly..

amirmoshe
12-11-18, 10:12
יש מודעות למכירה?

Slowly..ויש עוד מלא למכירה כרגע. בכל רמות השיפורים.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181112/ac0c9fda4a98361347465b5026783d5f.jpg

נדב ש.
12-11-18, 10:13
יש מודעות למכירה?

Slowly..

חבר מכר לפני שנה אחד מרוטש, 40k ש"ח, כל דלת בצבע אחר, ארגז מקוצר, גם הפנים לא היה "משהו", פעם כשסיים טיול באחד מסלולים בדרום הפעיל את הביטוח גרירה כי כבר לא יכל לנהוג בדבר המעייף הזה כל הדרך לצפון הרחוק, יושב על גלגל 35, עם כל מיני קיטים מכאן לאוסטרליה, הנמכות, יחסים, נעילות, ציריות מחוזקות וכו'.

מלוקקים?!
רובם רוטשו על סלעים... נשברו ורותחו מחדש... וגם אז לפני שהגיעו לאותם זחלנים זה לא שהיו להם חיים קלים.

ומה עם זה שהם נגנבים ממרכז תל אביב.. זה לא שיקול?

+1.

מצד שני, הבחור צעיר... נוסע על סמוראי, כוחו במותניו.

ד ו ר ו ן
12-11-18, 10:28
ויש עוד מלא למכירה כרגע. בכל רמות השיפורים.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181112/ac0c9fda4a98361347465b5026783d5f.jpg

49k לרכב מאמצע שנות 90׳ זה גרוש וחצי?
40k לשחוט זה גרוש וחצי?
מה נסגר אתכם.
יש לכם סטנדרטים אחרים כנראה.

אמנם הם משופרים מאד, וזה שווה הרבה כסף, ואם נעשה מקצועית, ועובר טסט, והרכב שמור, לדעתי שווה גם את המחיר שמבקשים.

דיסקו בשנתון הזה אתה מוצא נטושים..

Slowly..

amirmoshe
12-11-18, 10:39
40k לשחוט זה גרוש וחצי?
מה נסגר אתכם.

אמנם הם משופרים מאד, וזה שווה הרבה כסף, ואם נעשה מקצועית, ועובר טסט, והרכב שמור, לדעתי שווה גם את המחיר שמבקשים.

Slowly..הבחור מבקש 49. ולדעתי הרכב יימכר בלא יותר מ40.
לפני שלוש שנים רכב סטנדרטי עם נעילה אחורית היה נמכר ב35.
כמה עולה כרומולי? 4.7? קיט הגבהה? ועוד כל מיני??
רכבי שנמכרו לאחרונה עם היי סטיר, כרומולי, סרנים מחוזקים, שלדה מחוזקת.נמכרו בסביבות 40.
מחירים טובים בהתחשב בנסיבות..
אז נכון שהם עגלות וישנים. מי שמחפש רכב עם יכולת עבירות מכובדת, זה אחלה תמורה לשקל. לפחות בעיניי.

גיא
12-11-18, 10:49
ובשביל לעבור את השני מקומות ההזויים והבלתי מתפשרים בקצה הארץ. שווה לנסוע כל שאר השבוע בגרוטאה מתפוררת ?

באמת ?

( אלא אם זה לטיול בלבד .. וגם אז. מהנסיון האישי שלי בסמוראי משופר פלאות פתוח קצר. הנסיעה אל ומהטיול היה זוןעההההה , עם ההילקס היה סתם לא כיף )

Sent from my iPhone using Tapatalk

ד ו ר ו ן
12-11-18, 11:23
ובשביל לעבור את השני מקומות ההזויים והבלתי מתפשרים בקצה הארץ. שווה לנסוע כל שאר השבוע בגרוטאה מתפוררת ?

בדיוק, אלא אם מה שחיפשת זה רכב עבירות נטו לסופש.

( אלא אם זה לטיול בלבד .. וגם אז. מהנסיון האישי שלי בסמוראי משופר פלאות פתוח קצר. הנסיעה אל ומהטיול היה זוןעההההה , עם ההילקס היה סתם לא כיף )

יש הבדל גדול בנסיעה בין כל רכב שטח בגודל מלא לבין סמוראי.
סמוראי זה בליגת סגפנות בפני עצמו.

ליד סמוראי, היילקס מרגיש טנדר ספורט.

Slowly..

מוטי טויוטה
12-11-18, 12:03
רכבים משופרים מידי גם מחוץ למשוואה.
א כי אני לא רוצה להיות עביר מידי, לא בא לי להשתעמם ולא לאתגר את עצמי.
ב כי זו פגיעה קשה באמינות ואני מעדיף לטייל מאשר לתקן ולרדוף אחרי נזקי שיפורים
רכבים משוגעים עם 33 ורשימת שיפורים עם יותר מילים באנגלית מאשר בעברית מחוץ לתחום מבחינתי.
ראיתי ש31 אצלנו זה סיפור, ורכבים אחרים פשוט דוחפים וסאלמת. לא יחסים, לא חיזוקים, לא ציריות, לא הגבהה מיוחדת,וזה דיי סיקרן אותי.
חשבתי שדיסקו הוא כזה, ושבקלות נועלים כפול וחשבתי לעצמי לחכות ולמצוא אחד שלא טייל מידי. נזקי השטח(והכביש, היילקס חיים קלים גם בנסיעה רגילה לא חווה) ברכב בן 20פלוס, בטח במשופר אוברקיל לא בשבילי.

בנחל עדשה היה חסר לי מעט גובה, גם גובה ביצה מהרצפה וגם גובה נקודות חיבור עלים (כלומר גם גודל גלגל וגם הגבהת המרכב) ובטח שאורך, כמעט בכל מדרגה חייב איבטוח של כל החבר'ה מהטיול, כל התמונות שצילמנו היו מהקטעים הפשוטים בקטעים האמת מעניינים היידים של כולם היו תפוסות.

למה למכור את הסמוראי? נטו תחושת בטן
הוא עונה על כל דרישות העבירות הסבירה פלוס, הדרך לטיול ומהטיול סבילה כל עוד זה לא בחורף קשה. אולי פיתחתי אנטי מסויים אחרי הפתעה בכל מכלול פעם אחרי פעם ושריפה של לא מעט כסף עליו. או בעצם די הרבה.זה עוד כשהכל בעבודה עצמית, עזרת חברים וחלקים מחול.

דרור ברלי
12-11-18, 12:16
או שפשוט מיצית. גם זה בסדר.
גם זה קורה לפעמים.
רגע של חולשה, בלהבלהבלה.
בסופו של דבר זה רק אוטו ולפעמים בא לשנות.

אפילו לי עברו שני רגעי חולשה שכאלה. טוב שעברו והלכו כלעומת שבאו.

נדב ש.
12-11-18, 12:31
40k לשחוט זה גרוש וחצי?
מה נסגר אתכם.

Slowly..

לעומת מה שהושקע ברכב, כן. קח אותו תפרק לחלקים ותרוויח אולי יותר.
שווה את המחיר? למה כי יש לו את הסמל הניכסף?

איפה יש דיסקו נטושים?

גם דיסקו באותו שנתון עם אותם פרמטרים מבקשים בערך אותו מחיר.
בשני המקרים מה שקורה בזמן המכירה זה לא מה שפורסם זה בטוח.
בשני המקרים מה שהושקע ברכב לא משקף את המחיר המבוקש זה ברור.
מי שקופץ מעל למחיר השוק פשוט נישאר תקוע ולא מוכר.

לפותח השרשור, אולי אתה צעיר(בלי לפגוע), אבל אתה צריך להפנים שכל רכב ישן שתיקנה יהיו לך הפתעות ותיקונים, אם לא מיד עם הקניה אז אחריה או אחרי כמה טיולים כמו שעברת עם הסמוראי, והכל תלוי מי ואיך טיפל, אם הלך טרנספר והחלפת חרא בחרא מפירוק לא פתרת כלום, גם הוא ילך עוד מעט.
זה המעגל פחות או יותר.

בעדשה אני ועוד דיסקו דילגנו, היו איתנו טרופרים עם 31 שהיתקשו באותם מקומות בגלל מרווח גחון, אז גם 31 לא יפתור לך את זה.

שגיא S
12-11-18, 12:33
למה למכור את הסמוראי? נטו תחושת בטן
הוא עונה על כל דרישות העבירות הסבירה פלוס, הדרך לטיול ומהטיול סבילה כל עוד זה לא בחורף קשה. אולי פיתחתי אנטי מסויים אחרי הפתעה בכל מכלול פעם אחרי פעם ושריפה של לא מעט כסף עליו. או בעצם די הרבה.זה עוד כשהכל בעבודה עצמית, עזרת חברים וחלקים מחול.

שמע, מעטים האנשים שנשארים עם סמוראי/ג'ימני לאורך זמן ומתוך בחירה.
ולא רק זה, אני חושב שאני מטייל עם 90% מהם באופן קבוע. כולל 2 לילות במדבר בסופש האחרון.
לא כל סמוראי מתנהג כמו הרכב שלך. אתה קנית רכב שבור ולא מטופל וזה היה ידוע מראש...הקנייה הייתה לא רציונלית ופשוט עשית עסקה לא טובה.

אצלי באוטו - ברגע שהחלפתי מכלול, לא נוגע בו יותר. והרכב נסע במשך שנתיים וחצי כרכב יומיומי כמעט, כולל ביקור בהמון מקומות קשים בארץ (כולל כמריר כמה וכמה פעמים).
אבל! אני את הכסף השקעתי בבנייה של הרכב - הכל שמתי חדש ואיכותי (לא הודי מאיביי), ואני נוסע עם האוטו באמינות מלאה בו
ואת 2018 אני מסיים עם 2 טיפולים שוטפים, ובלי נזקים ושברים בכלל (שוב - 3 פעמים כמריר ועוד לא מעט שבתות/לילות במעלות של בן שמן וכדומה).

אתה יכול להרגיש בנוח להחליף את הרכב...אתה בצד ההגיוני של האוכלוסיה. תישאר עם הג'ימני. אל תשפר לקיצון כי אתה לא רוצה בתור חייל להתעסק עם טסטים ומאעכרים וכדומה.

SUV זה הוצאה גדולה מדיי ומיותרת בשבילך.

מוטי טויוטה
12-11-18, 12:38
אני חושב שהטיפול ברכב היה הטוב ביותר שיכלתי לתת
מה שהיה אפשר חדש אז חדש, מה שמשופץ משופץ ברמה הכי גבוהה.
הקטע הוא שעוד לא נגעתי במכלולים גדולים- ציריות מנוע גיר טרנספר לא עשו בעיות - ועדיין אני פחות 15k+ אחרי מחיר קניה לא זול כלל לכשעצמו.
דבר גרר דבר, עוד אחד קטן ועוד אחד קטן עד לתקופה הזו שהוא באמת שקט.
זה פסיכי במונחים שלי.
לכשיגיע הטיפול במכלולים אלו כנראה שאתייאש.

יודע שיש לנדקרוזרים שזה קיט ההגבהה שלהם או ממיר אוריאה בסילברדו. אני לא שם.

שגיא, אתה, סולי, רייכנד, פלג ועוד כמה הם עוף זר בתחום. ושלא ישתמע אחרת, הלוואי והיו עוד.
מראש נכנסת לפרויקט שהוצאת פי שלוש ממני כנראה וקיבלת רכב מתוחזק ואמין, דיי ברור שהוא יהיה כזה אחרי תהליך כזה. על סמוראי טנדר זו עוד השקעה אני יכול לסבול, על קצר כביכול "לא נדיר", לא הייתי עושה את זה.
דווקא מהשיחות שלנו אתה צריך לדעת שאין אצלי הודי מאייבי. עיין בתמונות בינינו בווטסאפ.
וואגנר, מקורי, lowrange, כנראה שזה מה שעלה לרכב.

אגב, אם אשאר עם הגימני בסוף, אין מצב שלא אשפר אותו לכמו הסמוראי לפחות. אני לא כזה מפונק.

ד ו ר ו ן
12-11-18, 12:53
לעומת מה שהושקע ברכב, כן. קח אותו תפרק לחלקים ותרוויח אולי יותר.
שווה את המחיר? למה כי יש לו את הסמל הניכסף?
אם לא הייתי ברור, זו הייתה ביקורת.
אני חושב שהיילקס עם רשימת שיפורים כמו הרכב בקישור, בצורה שמתואר, זה רכב בעייתי.
לי אישית זה צועק רכב שצריך להשקיע בו באיפוס מערכות כי יש שם ערב-רב של שינויים.

השקיעו ביחסי העברה קיצור טרנספר וצמיגי 35 ומצד שני מערכת מתלים תוצרת בית?..
ואיפוס=כסף, זה עוד לפני סוגיית שינויים שמאתגרים אותך בנסיעה בכביש ציבורי.

איפה יש דיסקו נטושים?

משמר השבעה 2.. בדרה עם שיחים מסביב,
רמת השרון 2 ברחובות צדדיים עם קורי עכביש, עלים ובלי אויר בצמיגים.

בדרום ראיתי יותר מאחד.

זה לא מעסיק אותי, זה רקמה שחולף מול העיניים.
וחבל, זה דור של רכבים שלא יחזור.

Slowly..

גיא
12-11-18, 12:59
חיפה רחוב מונטיפיורי

Sent from my iPhone using Tapatalk

asypeer
12-11-18, 13:02
רמת גן אבא הילל..

נדב ש.
12-11-18, 13:12
עצוב. לכל רכב שכנראה יגיע בסוף למצב כזה.

דרור ברלי
12-11-18, 14:05
בחולון היה אחד בנזין שעמד והתפורר לו ברחוב יותר משנתיים עד שפינו אותו...

ד ו ר ו ן
12-11-18, 15:06
מוטי,
נבחרת.
עליך להציל דיסקברי.

Slowly..

opl
12-11-18, 15:21
אף אחד לא מזיל דמעה על דיסקברי 1 ואני כותב את זה בתור חובב לנדרובר מושבע.

נדב ש.
12-11-18, 15:21
זה לא בשבילו, כמו גם כל מה שהציעו לו כאן.
שישאר עם מה שהוא מכיר, לדעתי.

מוטי טויוטה
12-11-18, 16:20
סיקס שמור זו אולי האופציה היחידה הסבירה,מלבד הגימני.
אספנות, 31 בקלות, קהילה עוטפת, פתוח ועם הרבה נשמה.
נראה איך נתקדם עם הסמוראי ומשם נמשיך.
כחודשיים לא חייג טלפון אחד. לכלי שבחודשים האלה הושקעו סביבות 7k ש"ח בקלות ברכב, בדברים שהם לא מאסט. לכו תבינו.

opl
12-11-18, 16:27
האשליה הכי גדולה היא שמישהו יעריך את ההשקעה שלך ברכב כמו שאתה מעריך.

נמרוד
12-11-18, 16:56
אצלי במושב יש שתי גוויות דיסקברי בחצרות של אנשים.

GodsFather
12-11-18, 17:38
האשליה הכי גדולה היא שמישהו יעריך את ההשקעה שלך ברכב כמו שאתה מעריך.בול...

opl
12-11-18, 19:06
"הקטע הוא שעוד לא נגעתי במכלולים גדולים- ציריות מנוע גיר טרנספר לא עשו בעיות - ועדיין אני פחות 15k+ אחרי מחיר קניה לא זול כלל לכשעצמו.
דבר גרר דבר, עוד אחד קטן ועוד אחד קטן עד לתקופה הזו שהוא באמת שקט.
זה פסיכי במונחים שלי.
לכשיגיע הטיפול במכלולים אלו כנראה שאתייאש. "

חוסר ביטחון מכאני הוא הרסני. התרופה היחידה שאני מצאתי עבורו הוא להקיף עצמך בחברים עם בעיות דומות/רכב דומה ולהבין שבעצם כולם אוכלים חרא, מי בכפית ומי בכף.

*חוץ מבעלי היילקס כמובן.

ד ו ר ו ן
12-11-18, 19:17
סיקס שמור זו אולי האופציה היחידה הסבירה,מלבד הגימני.

אתה רציני?
נרתע מהילקס בן 20~ והולך על רכב שטח בן 30+?

מחירים של סיקס שמור משופץ ואיכותי זה לא פחות, אם הם בכלל נמכרים, ובסוף אתה ברכב ספרטני מיושן שאיכות החיים בו לא בהרבה יותר טובה מסמוראי.

כן,
נסעתי לא מעט בסיקס, זו דעתי.

אם זה הכיוון, חפש היילקס שנת 95, עם 31 ברשיון, הכי מקורי שתמצא, עוד קצת הוא אספנות, ותעבוד עליו לאט.

רוצה יותר מנוע על חשבון תא נוסעים נורמלי?
לך על סופה.

גימני?
וואלה נראה לי שעוד לא החלטת באמת מה בא לך.
יכול להיות שהסמוראי עוד לא הולך?

איך שלא תסובב את זה, תצתרך לשלם לא מעט.
או בקנייה של רכב מדוגם ושמור, או בבנייה של רכב שמור ומקורי.

Slowly..

מוטי טויוטה
13-11-18, 00:28
באמת עוד לא החלטתי מה בא לי. על זה כל השרשור ידידי היקר.

-->