PDA

צפייה בגרסה מלאה : egr אינטרקולר ומה שבניהם

daniel204
15-11-18, 18:18
שלום לכולם, שואל בשביל חבר. הרכב-ניסאן פאתפיינדר 12' מנוע 3000 V6. לפני כחצי שנה נדלקה ברכב נורת check engine , הרכב נכנס לבדיקה ולאחר חיבור מחשב הוחלט להחליף חיישן egr בעלות של כמה אלפי שקלים והוסיפו ליטר נוזל קירור.
לאחר כ- 4 חודשים הנורה שוב נדלקה, הרכב נכנס למוסך הוחלט להחליף פקק לרדיאטור, למלא שוב חצי ליטר נוזל קירור ובוצע איפוס למחשב. החבר הספיק לנסוע עם הרכב רק קמ' בודדים ושוב הנורה נדלקה, בלית ברירה חזר למוסך ונאמר לו שהנושא יועבר למחלקה הטכנית ובינתיים אפשר להמשיך לנסוע ברכב, לאחר כשבועיים שוב חזר אליהם ונאמר לו שהנושא בבדיקה והם יצרו איתו קשר, לאחר שבועיים נוספים פנו אליו ונאמר לו שיחליפו לו שוב את הEGR על חשבונם אבל צריך להחליף גם אינטרקולר וזה כבר עסק לא זול.
החבר טוען שעצם העובדה שהמוסך הודה שהEGR שהחליף לא תקין וגם לאחר שנדלקה הנורה נאמר לו שאפשר להמשיך בנסיעה עם הרכב, זה מה שגרם לצורך להחליף גם אינטרקולר.
רציתי לשאול את דעתכם המקצועית, האם יש קשר בין הEGR לבין האינטרקולר והחלפת הפקק רדיאטור או שבמקרה בטווח קצר הלכו שלושת החלקים האלו?
והאם המוסך צריך לקחת אחריות על האבחנה הלקויה?

בתודה מראש

Saar
15-11-18, 19:10
מה הבעיה באינטרקולר? לפי מה שאני מכיר זה סוג של רדיאטור שעוברים בו גזים, לא נוזל. איך הוא מתקלקל?
לא ממש מסתדר לי אובדן נוזל הקירור , אלא אם יש מחליף חום כלשהו בדרך ובו הבעיה (או שקיימת בעיה אחרת שגורמת לאובדן נוזל קירור, נזילה, בעיה בראש המנוע וכו').
מה גרם ל egr לבעיה?
בשורה התחתונה, מאוד לא ברור מהתיאור שלך.
אם זו ההתנהלות, לא בטוח שהייתי נשאר במוסך הזה.

daniel204
15-11-18, 19:25
אין שום בעיה לרכב, ביום בהיר נדלקה נורת check engine, החבר לקח את הרכב וזה מה שנאמר לו במוסך, הוא בעצמו לא מבין גדול, זה התיאור שהוא מסר לי. המוסך סביר להניח, החליף חלקים לפי הסורק תקלות.

נדב ש.
15-11-18, 19:30
נראה לי שערבבתם בין "אינטרקולר"(מצנן ביניים), לבין egr קולר שזה סוג של קירור ע"י נוזל הקירור של המנוע לגזי הפליטה שחוזרים לשריפה חוזרת במנוע, יש מקרים בהם הקולר egr ניסדק ונוזל.

daniel204
15-11-18, 19:36
אתה צודק עכשיו דיברתי איתו והוא אומר שנאמר לו שזה הקולר של הEGR, השאלה אם הנסיעה עם EGR "דפוק" גרמה נזק לקולר EGR?
או שהאבחנה של המוסך מלכתחילה היתה לא נכונה והיה צריך להחליף רק קולר בלי להחליף את הEGR?

Saar
15-11-18, 20:06
עכשיו דברים מסתדרים יותר.
לא חושב ש egr דפוק יכול לפגוע בקולר.
אני מנחש שגם הפקק לא בהכרח הלך (נוזל הקירור נעלם דרך בקולר של ה egr ולא דרך הפקק)

daniel204
15-11-18, 20:13
אז בעצם ממה שאני מבין ממך, זה שאין קשר בין התקלה של ה-EGR לבין הקולר EGR, בעצם הגיוני שיצא ששניהם הלכו בטווח קצר?
עוד דבר, זה שהחברה החליטה להחליף שוב את ה-EGR על חשבונה לא מעלה איזשהו חשד לאבחנה לקויה שאולי מלכתחילה לא היה צורך בכלל להחליף את הEGR והתקלה בכלל הייתה רק בקולר. ורק לציין שהמוסך לא מתחייב שהחלפת הקולר תפתור את הבעיה.

assafy
15-11-18, 20:43
נראה לי שעדיין יש בלבול בפרטים. הegr כולל כמה מרכיבים.
אצלי שזה אמנם מנוע 2.5 ליטר על צינור הegr יש חיבור של מי הקירור. רק אם החלק הזה נסדק אני יכול להבין בריחה של נוזל קירור.
לא מבין מה הקשר בין egr לפקק של הרדיאטור.

daniel204
15-11-18, 21:05
נראה לי שעדיין יש בלבול בפרטים. הegr כולל כמה מרכיבים.
אצלי שזה אמנם מנוע 2.5 ליטר על צינור הegr יש חיבור של מי הקירור. רק אם החלק הזה נסדק אני יכול להבין בריחה של נוזל קירור.
לא מבין מה הקשר בין egr לפקק של הרדיאטור.

אחרי הסדר שנעשה פה ברור שאין קשר לפקק של הרדיאטור. מה,גובה של סהר אני מבין שגם אין קשר בין EGR דפוק לכך שישפיע על הקולר של הEGR.

ממה שאני מבין כרגע, הקולר מכלתחילה היה דפוק והמוסך בחוסר מקצועיותו החליף פעמיים EGR ופקק רדיאטור ללא צורך, תקנו אותי אם אני טועה.

asafk
15-11-18, 21:20
ככה זה נשמע.

אסף.

daniel204
15-11-18, 21:35
תודה רבה חברים!!

tallevi
15-11-18, 21:37
עצוב ומרגיז לשמוע שוב ושוב סיפורי עיוויים המתארים רמה כ"כ ירודה של אבחון מצד המוסכים הגדולים. אני פשוט מרחם לפעמים על אנשים שנקלעים למצבים כאלה ואשר תלויים לחלוטין ברמת המקצועיות של המוסכים.

לגבי המקרה הספיציפי הנ"ל, אף אחד לא יכול באמת לדעת מה התקלה או מה היתה התקלה, ומתאור התקלה הלא מקצועי והכל כך חסר, אין אפשרות אפילו לניחוש "מושכל" כלשהו.

מה שכן, אני לא מאמין שהחלק החדש שהוחלף אינו תקין. הרבה יותר הגיוני שהוחלף לחינם בשל אבחון לקוי. על פי תאור הפות"ש, לא צריך להיות מבין גדול כדי להבין לפחות את זה.

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

איציק - 4X6ZH
16-11-18, 01:30
רוב מוחלט של המוסכים לא יודעים לקרוא ולהבין את קודי התקלה
לוקחים את קוד התקלה הסופי ( זה שהדליק את מנורת התקלה )
קופצים ראש לחלק הקשור לקוד ופשוט מחליפים

בודדים הטכנאים ( מכונאים ) שיודעים לקרוא את כלל נתוני המערכת
לשבת לחשוב < לעשות עוד כמה בדיקות < ורק אז לתת איבחון .

לצערי גם רוב בעלי הרכב ממש לא משתפים פעולה ( אין זמן להשאיר את הרכב לבדיקות )
גם כשהרכב הוא רכב באחריות המצב לא יותר טוב ( למוסך לא משלמים תשלום מלא )
בהרבה מיקרים הצעת המחיר אינה מקובלת על בעל הרכב ( ואז הוא ממשיך .... לחבר התורן שיודע " הכל " )
גם השרשור הזה הוא שילוב של חוכמת הרשת והצעות בגרוש .
רוב המוסכים לא יודעים את ההיסטוריה הטכנית של הרכב ( גם כשיש אפשרות לברר את עברו הטכני של הרכב
לא קוראים / לא שואלים / כלום ... מפרק מחליף
ועל הדרך רק מהפרוק הרכבה לא פעם נגרם נזק נוסף .
תוסיפו למשוואה את מחיר החלקים השערוריתי ויש לכם מירשם בדוק למחול שדים .

וזאת רק האתחלה
עוד כמה שנים ( שנים בודדות ) מערכות הרכב ההיברידי יהיו יותר נפוצות
ותראו איזה מסיבת שיכורים תיהיה כל פעולת תיקון ותחזוקה ברכב .

איציק

tallevi
16-11-18, 23:21
רוב מוחלט של המוסכים לא יודעים לקרוא ולהבין את קודי התקלה
לוקחים את קוד התקלה הסופי ( זה שהדליק את מנורת התקלה )
קופצים ראש לחלק הקשור לקוד ופשוט מחליפים

בודדים הטכנאים ( מכונאים ) שיודעים לקרוא את כלל נתוני המערכת
לשבת לחשוב < לעשות עוד כמה בדיקות < ורק אז לתת איבחון .

לצערי גם רוב בעלי הרכב ממש לא משתפים פעולה ( אין זמן להשאיר את הרכב לבדיקות )
גם כשהרכב הוא רכב באחריות המצב לא יותר טוב ( למוסך לא משלמים תשלום מלא )
בהרבה מיקרים הצעת המחיר אינה מקובלת על בעל הרכב ( ואז הוא ממשיך .... לחבר התורן שיודע " הכל " )
גם השרשור הזה הוא שילוב של חוכמת הרשת והצעות בגרוש .
רוב המוסכים לא יודעים את ההיסטוריה הטכנית של הרכב ( גם כשיש אפשרות לברר את עברו הטכני של הרכב
לא קוראים / לא שואלים / כלום ... מפרק מחליף
ועל הדרך רק מהפרוק הרכבה לא פעם נגרם נזק נוסף .
תוסיפו למשוואה את מחיר החלקים השערוריתי ויש לכם מירשם בדוק למחול שדים .

וזאת רק האתחלה
עוד כמה שנים ( שנים בודדות ) מערכות הרכב ההיברידי יהיו יותר נפוצות
ותראו איזה מסיבת שיכורים תיהיה כל פעולת תיקון ותחזוקה ברכב .

איציק

זה בדיוק מה שאני חושב על רמת המקצועיות בענף, ואתה עוד "מצד הכלה" ואומר את הדברים האלו. לא פשוט...
אני חושב שמסיבת השיכורים כבר כאן לא מעט שנים. פשוט כל עוד מדובר על פעולות תחזוקה שגרתית, הכל פיקס, אבל ברגע שמופיעה תקלה אמיתית מאתגרת, או הו.... מתחילות המסיבות...

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Itazak
05-11-21, 07:02
שלום. ניסאן פאתפינדר 2006 מנוע 2.5.
יש למשהו מושג איפה אפשר להשיג שסתום egr?

eyalski
05-11-21, 09:48
אין ספק שעדיף לעשות מחקר ברשת, באתרים מהארץ וחו'ל ולקרוא על פתרון הבעיות לפני שמפרקים ומחליפים חלקי רכב.
בלנדקרוזר 2007 שלי, היו המון פעמים של נורת צ'ק אנג'ין, בעיקר תקלות EGR ובאמצעות קורא תקלות שנותן את הכיוון הכללי של הבעיה, אבל בדרך כלל לא את הפתרון במדויק. אצלי, היו הרבה תקלות שנבעו מצמת חשמל לא בריאה, זו שעוברת למזרקים ולחיישנים שעל ראש המנוע והסעפת. בעיה נוספת היא צינורות ואקום סדוקים או משוחררים.
פעמיים הייתי במוסך שטיפל ברכב, הם פירקו סעפות וניקו את הEGR ומערכת הקירור שלו, טיפול מזרקים וכיו'ב ולאחר זמן מסויים התקלה חזרה.

הבנתי שזו לא הבעיה, ניסיתי להבין מה קורה ומצאתי שלמעשה הבעיה הייתה בנתק בקונקטורים שנבע מגידי נחושת קרועים בחוטים שלא נראים מבחוץ או מהתנתקות של החוט.

הקונקטורים האלה, אחרי מספר פעמים של משיכת החוטים הדקיקים שלהם, הם מוקד חשוב לבדיקה, שמושכים את החוטים חזק או נלחמים בשחרור הקונקטורים, פוגעים בטעות בחוטים.

קשה לבדוק את מצב המגעים, בטויוטה, אי אפשר להחליף חלקי צמה או קונקטורים וצריך לקנות צמה קומפלט.

כאן מגיע לעזרתנו, אדון עלי אקספרס שבו אפשר למצוא את כל הקונקטורים של כל היצרנים במחירים שפויים מאוד ולהחליף את כל הקונקטורים הישנים שבהם המגעים לא יציבים יותר.

זהו, אין יותר קריאת תקלה, לא של EGR לא של מד כמות אוויר, מד טמפ' סעפת או כל דרעק אחר.

שבת שלום.

-->