PDA

צפייה בגרסה מלאה : נורת בלם יד בלוח שעונים דולקת בזמן מתן סטרטר,על מה מעיד הדבר?

ybar
21-11-18, 19:37
יש לציין שרק ממש בזמן מתן הסטרטר היא דולקת וברגע שהרכב מתניע היא נכבית ולא נדלקת יותר כל עוד הרכב מונע.
כמובן שבלם היד מורד בטרם ניסיון ההתנעה ובכל זאת הנורה דולקת, על מה למעשה מעיד הדבר? יש מה לבדוק כשכזה דבר קורה?
נוזל בלמים בכוסית מלאה.

shmulikbg
22-11-18, 00:19
תופעה חדשה או היתה תמיד?
איזה רכב?

tallevi
22-11-18, 08:27
יש לציין שרק ממש בזמן מתן הסטרטר היא דולקת וברגע שהרכב מתניע היא נכבית ולא נדלקת יותר כל עוד הרכב מונע.
כמובן שבלם היד מורד בטרם ניסיון ההתנעה ובכל זאת הנורה דולקת, על מה למעשה מעיד הדבר? יש מה לבדוק כשכזה דבר קורה?
נוזל בלמים בכוסית מלאה.הייתי משווה מול רכב דומה. איזה רכב יש לך?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

ybar
22-11-18, 14:44
תופעה חדשה או היתה תמיד?
איזה רכב?

לדעתי התופעה חדשה,מעולם לא הבחנתי בנורה הזאת דולקת בשום שלב/מצב.
שברולט קמארו 92 מנוע סמול בלוק 305 8 צילינדר עם הזרקת דלק חד נקודתית.

itayhi
22-11-18, 22:03
הייתי מתחיל מבדיקת מפלס נוזל בלמים.

איתי

נדב ש.
22-11-18, 22:14
הנורה הזאת (!) היא גם נורת "אזהרה" כללית.

ybar
24-11-18, 11:15
הייתי מתחיל מבדיקת מפלס נוזל בלמים.

איתי

ציינתי בהודעה המקורית שנבדק נוזל הבלמים בכוסית ונמצא תקין.
לגביי הנורה אין לי מושג אם היא נורת "אזהרה" כללית או לא מאחר שמעולם לא נדלקה לי בשום מצב(נסיעה/עמידה/או בעת ניסיון התנעה).

shmulikbg
24-11-18, 21:51
כשבלם היד משוך, הנורה הזו דולקת?

ybar
24-11-18, 22:48
כן בוודאי, הנורה הנ"ל דולקת מיד "מהקליק" הראשון שמושכים את בלם היד.
אם היתה בעיה או כשל כלשהו במערכת הבלמים הנורה היתה צריכה להשאר דלוקה גם לאחר שהרכב כבר היה מונע,לא?

shmulikbg
24-11-18, 22:50
תבדוק על הבוסטר בלם אם יש יוניט. אם כן, נתק אותו ותבדוק אם התופעה עדיין קיימת.

raanan
24-11-18, 23:36
אם יש לך מערכת ABS ,
בדוק נקיון קטבים במצבר או לחילופין המצבר חלש ובדרך להחלפה .

רענן

ybar
25-11-18, 18:45
אין מערכת ABS ברכב.

boaz avrahami
25-11-18, 22:09
תיפטר כבר מהטרנטה הזו... אין לך שבוע של שקט ממנה [emoji41]

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

tallevi
25-11-18, 23:03
זה קצת כמו לגשש באפילה. תנסה להשיג את תוכניות החשמל של הרכב. עם שרטוט מול העיניים אפשר יהיה לראות מה מקצר את המינוס של הנורה במצב סטרט של הסוויצ'.

טל.

ybar
26-11-18, 15:19
אני מניח שהבעיה חשמלית מכיוון שהנורה דולקת לי בדיוק לשבריר שניה בעת מתן סטרטר וכבית מיד כשהרכב מניע או במהלך כל הנסיעה, אם היה כשל כלשהו מכני באחד מרכיביי מערכת הבלמים הנורה היתה דולקת קבוע,לא?

נדב ש.
26-11-18, 15:57
אני מניח שהבעיה חשמלית מכיוון שהנורה דולקת לי בדיוק לשבריר שניה בעת מתן סטרטר וכבית מיד כשהרכב מניע או במהלך כל הנסיעה, אם היה כשל כלשהו מכני באחד מרכיביי מערכת הבלמים הנורה היתה דולקת קבוע,לא?

לא מחייב.

תבדוק אם יש לך חיישן לחץ על הבוסטר(מתחת המשאבת ברקס) בלמים.

ybar
26-11-18, 19:32
תבדוק על הבוסטר בלם אם יש יוניט. אם כן, נתק אותו ותבדוק אם התופעה עדיין קיימת.

אני אבדוק מחר את העניין,
שמוליק, במידה ואכן יש יוניט, מה בעצם תפקידה?
אגב,אתה ונדב(שהגיב אחרון) מתכוונים לאותו החלק(חיישן לחץ)?

נדב ש.
26-11-18, 21:06
אני אבדוק מחר את העניין,
אגב,אתה ונדב(שהגיב אחרון) מתכוונים לאותו החלק(חיישן לחץ)?

לא שמתי לב ששמוליק הגיב.... כנראה שמתכוונים לאותו דבר.

החיישן בדרך כלל מוברג לבוסטר, חיישן וואקום.
קרה לי פעם בטרופר שהנורה נידלקה וכבתה בנסיעה בלי קשר לכלום, אחרי בדיקה כללית שנימצא הכל תקין הוחלף החיישן הזה שעלה 50 שח אם אני זוכר נכון והתקלה ניפתרה.

shmulikbg
27-11-18, 00:07
לא שמתי לב ששמוליק הגיב.... כנראה שמתכוונים לאותו דבר.

החיישן בדרך כלל מוברג לבוסטר, חיישן וואקום.
קרה לי פעם בטרופר שהנורה נידלקה וכבתה בנסיעה בלי קשר לכלום, אחרי בדיקה כללית שנימצא הכל תקין הוחלף החיישן הזה שעלה 50 שח אם אני זוכר נכון והתקלה ניפתרה.

אכן התכוונו לאותו החיישן.

tallevi
27-11-18, 07:56
אני אבדוק מחר את העניין,

זה בעצם ואקומסטט, תפקידה להתריע על כך שלא מגיע ואקום למגבר הבלם (בוסטר).

גם אצלי היא השאירה את הנורה של הבלם-יד דולקת קבוע. יכול להיות שאצלך הסימפטום קצת שונה אבל המקור זהה.

ybar
27-11-18, 19:01
בדקתי היום את העניין,אין ישירות על הבוסטר עצמו שום חיישן/יוניט ,אבל מה שכן ברכבים ישנים ללא מערכת ABS ישנו חלק Brake Proportioning הנקראValve שזה למעשה "ווסת כוח בלימה אחורי" שתפקידו לווסת את נוזל הבלמים בין הגלגלים הקדמיים לאחוריים בהתאם לעומס ועליו כן הבחנתי באיזה קונקטור חשמלי בנוסף לצינורות הבלם הקשיחים,אוליי הוא מקור הבעיה?מכירים את הווסת הזה?

נדב ש.
27-11-18, 19:27
גם ברכבים מהעשור הקודם לפחות דוגמת טרופר(אבל שם אין חיישן, יש אפשרות לכוון) יש ווסת בלימה שיושב מתחת הרכב ותפקידו לווסת את כוח הבלימה בין הקדימה לאחורה.

יכול להיות שזה קשור לנורה הזאת.

ybar
27-11-18, 19:33
אצלי הווסת הזה לא יושב מתחת לרכב אלא בתא המנוע ממש מתחת למסטר צילינדר ליד הבוסטר.

איל מ
27-11-18, 19:43
אני אזרוק עוד כיוון.
ברכבים ישנים, היה על חלק מהכבלים נקודה עם מתכת, ורוכב שיושב עליה. כשהכבל מתוח (או משוחרר, תלוי בפונקציה), הרוכב נמצא בדיוק מעל המתכת ונותן חיווי מסוים (מדליק או מכבה מנורה.
חפש אם לא מתחבא לך משהו כזה ברכב. ייתכן שבסטארטר, כשהרכב רועד זה נותן חיווי בגלל ויברציות.
(תכלס, כיוון קלוש, אבל כבר שללת הרבה אחרים).

איל מ
27-11-18, 20:03
אצלי הווסת הזה לא יושב מתחת לרכב אלא בתא המנוע ממש מתחת למסטר צילינדר ליד הבוסטר.
אם להסיט שניה את הדיון,
ההבדל בין רכב פרטי או ספורט לבין suv או מסחרי, הוא שרכב מסחרי/suv יודעים לקחת משקל. המשקל יושב כמעט תמיד ברובו על הסרן האחורי.
לכן ברכבים אלו, חוץ מווסת הבלימה שמחלק את העוצמה בין קדימה אחורה, יש גם ווסת תלוי עומס.
ברכבים הישנים שלנו, זה בד"כ מנגנון מכני טיפש, עם קפיץ, שחלקו האחד מחובר לסרן (או למשהו לא מוקפץ), והשני לשלדה (או למרכב). ברגע שהרכב מועמס המרכב יורד יותר, מזיז את הזרוע של הווסת והמנגנון יודע לאפשר בלימה יותר חזקה. כמובן, שבעת בלימה משקל עובר קדימה ויש לזה גם השפעה, אבל הרעיון הוא להתמודד עם משקל משתנה מאחור.
ברכבים פרטיים, נדיר למצוא כזה בגלל שאינם מיועדים לנשיאת משא. עם זאת לא יפתיע אותי למצוא כזה על רכב ישן. וזאת בנוסף, כמובן, לווסת הבלימה שקיים בכל רכב.

עירא
28-11-18, 22:56

אם אצלך זה כמו בעוד אמריקאיות ישנות (כמו cj ) יש שסתום חלוקה שעליו יש יוניט שתפקידו להדליק את נורת בלם החנייה במידה וישנה תקלה בבלמים. פעם נוספת שהנורה הזו אמורה להידלק זה כאשר הסוויץ פתוח ובלם החנייה משוך (יש סגירת מעגל - לרוב מגע מינוס לגוף) ואז הנורית אמורה להידלק.
התופעה שאתה מתאר שבה הנורה דולקת ולאחר התנעה היא חריגה. הייתי מנסה לבודד את התקלה על ידי ניתוק המחבר של היוניט משסתום החלוקה ובודק את ההשפעה, במידה וישנה השפעה הייתי גורר את הרכב למוסך שיידע מה לעשות עם אמריקאיות ישנות.

https://content.invisioncic.com/r242346/monthly_2017_02/image.gif.a4749670249a098f488415c45c4a79 ed.gif

עירא

ybar
28-11-18, 23:06
נניח שבאמת היתה/יש תקלה כלשהי בבלמים הנורה לא היתה אמורה להידלק קבוע בלוח השעונים כל עוד הרכב מונע?

עירא
28-11-18, 23:08
כן,
ובגלל זה כתבתי שהתופעה שאתה מתאר היא חריגה, ואם יש מערכת שאני לא הייתי מעוניין שיהיו בה תקלות חריגות היא מערכת הבלמים...

asafk
28-11-18, 23:47
היומיום על שסתום החלוקה מתריע כאשר יש הפרש לחצים לא טוב בין שני המעגלים.

אם הוא מקור הבעיה (ניתקת אותו והמצב משתנה) ואם הוא דולק רק בזמן סטרטר, תבדוק אם יש הבדל כאשר אתה נותן סטרטר עם רגל על הברקס וללא.

אסף.

נדב42
29-11-18, 09:48
אני מניח שהבעיה חשמלית מכיוון שהנורה דולקת לי בדיוק לשבריר שניה בעת מתן סטרטר וכבית מיד כשהרכב מניע או במהלך כל הנסיעה, אם היה כשל כלשהו מכני באחד מרכיביי מערכת הבלמים הנורה היתה דולקת קבוע,לא?לפי זה אני מצטרף לרענן, אם יש לך בעייה של מגעים במצבר או סתם מצבר חלש זה יכול להיות הגורם. הבדיקה של זה פשוטה: נסה להתניע כשאתה מחובר עם כבלים לרכב אחר שכבר מונע, או לבוסטר טוב. אם הבעייה נעלמת תמשיך לבדוק בכיוון המגעים/מצבר, ואם לא אז תמשיך בבדיקת מערכת הבלימה...

Elad Shamir
29-11-18, 11:44
לא מכיר את הרכב הזה אבל למה בעצם אתה חושב שיש בעייה?
אם מדובר בנורה שצריכה לדלוק כשהמנוע עובד ומשהו לא תקין (כנראה חוסר וואקום) אז בזמן הסטרטר המנוע מסתובב ו(עדיין) אין וואקום עד שהוא מניע ואז יש וואקום.

Sent from my Power 3S using Tapatalk

ybar
29-11-18, 19:15
אלעד,לא נראה לי שהבנת את "הבעיה", אף נורה לא צריכה לדלוק קבוע כאשר הרכב מונע, אם היא דולקת בדר"כ זה מצביע על תקלה כלשהי, גם אצלי היא לא דולקת קבוע כשהמנוע עובד,היא דולקת בדיוק לשניה בזמן מתן סטרטר וברגע שמניע היא כבית .
אסף,אם אני מנתק את המחבר של שסתום החלוקה הנורה צריכה להידלק קבוע בלוח השעונים גם כשהרכב כבר מונע,נכון?

shmulikbg
30-11-18, 00:43
אם אני מנתק את המחבר של שסתום החלוקה הנורה צריכה להידלק קבוע בלוח השעונים גם כשהרכב כבר מונע,נכון?

סביר להניח שלא.

ybar
30-11-18, 12:12

אם הוא מקור הבעיה (ניתקת אותו והמצב משתנה) ואם הוא דולק רק בזמן סטרטר, תבדוק אם יש הבדל כאשר אתה נותן סטרטר עם רגל על הברקס וללא.

אסף.

אסף, מה אני אמור בעצם לראות/להרגיש כאשר אני מנתק את שסתום החלוקה?

asafk
30-11-18, 16:26
שסתום חלוקה יש בו כניסה מהMC עבור הבלמים הקדמיים, ושתי יציאות לבלמים הקדמיים, כניסה מהMC לבלמים האחוריים, ממנה השמן עובר דרך שסתום מפחית לחץ ויוצא ליציאה לבלמים האחוריים. בין שתי הכניסות יש טובלן שזז כאשר הלחץ ביניהן שונה - או כי יש בעיה ב MC או כי באחד הקוים יש דליפה ולא נבנה בו לחץ.
כשהטובלן זז, הוא לוחץ על המפסק סוגר מעגל ומדליק את הנורה.
אם תנתק את המפסק ומפסיקה התופעה - אתה יודע שהוא מה שמדליק את הנורה. אם אין שינוי זה אומר שהמקור הוא אחר.
אם זה קורה רק כשאתה מניע עם רגל על הברקס או גם כשלא, זה תקלות שונות.

אסף.

ybar
02-12-18, 15:25

אסף.

בדקתי היום את העניין,אין שום שינוי במצב כאשר ניתקתי את המחבר של שסתום החלוקה, ואין גם שום שינוי בזמן מתן סטרטר עם או בלי רגל על דוושת הברקס, כלומר בכל המצבים הנורה נדלקת לשניה בזמן מתן סטרטר ומיד כבית כשהמנוע עובד.

asafk
02-12-18, 15:34
אז משהו אחר מדליק אותה.

אסף.

moriseven
02-12-18, 16:22
אין מערכת ABS ברכב.

אתה בטוח שאין ABS?
לי יש קורבט 86 ויש מערכת ABS

ybar
02-12-18, 18:03
בטוח 100 אחוז, אצלי בקמארו אין מערכת ABS .

נדב ש.
02-12-18, 18:03
לפי זה אני מצטרף לרענן, אם יש לך בעייה של מגעים במצבר או סתם מצבר חלש זה יכול להיות הגורם. הבדיקה של זה פשוטה: נסה להתניע כשאתה מחובר עם כבלים לרכב אחר שכבר מונע, או לבוסטר טוב. אם הבעייה נעלמת תמשיך לבדוק בכיוון המגעים/מצבר, ואם לא אז תמשיך בבדיקת מערכת הבלימה...

בדקת את נושא המצבר כמו שרענן הזכיר ונדב 42 הציע?

ybar
02-12-18, 18:06
מחר אני אבדוק גם את הכיוון הזה ואעדכן.

ybar
04-12-18, 22:40
בדקת את נושא המצבר כמו שרענן הזכיר ונדב 42 הציע?

בדקתי היום גם את כיוון המצבר בעזרת בוסטר נוקו אייכותי טעון אך לצערי גם הפעם אין שום שינוי והנורה נדלקת בכל מצב בזמן מתן הסטרטר.
יש עוד כיוונים לבדיקה?

boaz avrahami
04-12-18, 23:19
זה נראה אצלך ככה לוח השעונים?

https://youtu.be/SyaBHC9-mIk

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ybar
05-12-18, 15:12
כן בועז ככה בדיוק, אבל בסרטון הזה נראה שבלם היד משוך קבוע במהלך ניסיונות ההתנעה.

boaz avrahami
05-12-18, 16:39
אז תתחיל להניע גם עם בלם יד...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

איל מ
05-12-18, 17:15
אני לא השתכנעתי עדיין שיש לך תקלה.
נורת האזהרה היא גם נורת אזהרה כללית.
בהרבה רכבים חצי מהנורות מהבהבות בהתנעה. (שמן, מצבר וכו...).

נדב ש.
05-12-18, 17:34
אני לא השתכנעתי עדיין שיש לך תקלה.
נורת האזהרה היא גם נורת אזהרה כללית.

רשמתי לו את זה באחת התגובות.

-->