PDA

צפייה בגרסה מלאה : מישהו כאן יכול לתת הסבר הגיוני למה כדאי/צריך בולם הגה?

בןבן
22-11-18, 08:08
היום כשכל התיבות הגה הידראוליות מימלא המכות עוברות דרך תיבה הידראולית ומשוכככות . דבר שני לפי ההגיון שלי ,הבולם מייצר עומס על מפרקי ההגה עד הבולם ,כולל (לדעתי) עומס קבוע על זרוע פיטמן ,מיותר? אני מבין בולם הגה במערכות היגוי מכניות לחלוטין כמו הנ''נ של פעם ,אבל היום? שווה להשקיע 800-1000 ש''ח בבולם כזה? איזה יתרון בטיחותי יש? ובנסיעות שטח טרשי למעלה מ 25 שנה עוד לא הרגשתי כזאת עייפות בידיים או ''מכות'' מההגה שיצדיקו בולם כזה.
העובדה שחלק קטן מיצרני רכבי שטח מצייד את הרכבים בבולם כזה לא מספיקה לי. תודה מראש לעוזרים.

אבנר ברוך
22-11-18, 08:25
לפי דעתי הצנועה, בולם ההגה יעזור לך במצבי קצה, נקרות במהירות גבוהה ו/או ג'ימני מעל 80 קמ"ש.
בשאר המצבים תלך עם, תרגיש בלי.

ד ו ר ו ן
22-11-18, 08:52
איזה רכב מדובר?

בסרן חי זה מאד משפיע וזה מרכיב בטיחותי מהותי במניעת השתוללות של הסרן במצבים מסויימים, בנסיעה דווקא בכביש.
בשטח, גם בנסיעה איטית, זה מפחית משמעותית את הסיכוי להגה שמסתובב עצמאית בגלל מפגש עם מכשול, מה שגורר אצבעות כואבות.. ורכב שקופץ הצידה.

השיכוך גם מפחית את העומס שחוזר לתיבה מכיוון הגלגלים.

במצב סטאטי הוא לא מפעיל כוח על שום דבר, רק בסיבוב או עומס חוזר מהסרן לכיוון ההגה ואז אתה רוצה את האפקט שלו.

Slowly..

asafk
22-11-18, 09:05
היה לי במשך מספר שנים פורד f250 עם סרן קדמי דנה 60 וגלגלי 33. הבולם הגה היה כל הזמן חוטף בשטח.
עשיתי שינוי במיקום שלו, במקום שיהיה מותקן בחלק הקדמי תחתון של הסרן, העברתי אותו לחלק הפנימי של הצפרדע זבל ליד המגרש חניה.
לא היה שום שינוי לא בכביש ולא בשטח.
יצויין שהיצרן, מראש, התקין בולם הגה רק למי שהזמין את הרכב עם 'חבילת שטח'. כלומר אפילו היצרן לא ראה בזה חלק חיוני.
מה שכן, אם כבר נוצר חופש או בלאי בתפוחים, מתלה, קינגפין - הבולם הגה ימסך ויסתיר את הרעידות כתוצאה מהבלאי הזה, וגם יסתיר מתיבת ההגה מכות חיצוניות כמו גלגל שנפל לבור תוך כדי הפניית הגה. כך שיש לו תפקיד מסויים.

אסף.

lizard
22-11-18, 09:45
לי בגראנד צרוקי אם אין בולם הגה זה מתכון לdw. נכון שזה רק פלסטר על סמפטום עמוק יותר אבל לפעמים רוצים רק פלסטר.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

מוני אורבך
22-11-18, 10:04
הכול תלוי בגאומטריה של ההיגוי.
אם יש יותר דגש על זוויות מסוימות על אחרות וכו..
לפעמים מכל מני אילוצים יוצרים (או מגבהים ואז יוצרים) מצב גבולי ל DW
ואז הבולם עוזר מאוד, כי במצבים מסוימים (שיכולים להיות ספורים) הוא מונע את הרעידות.
כל זה על הכביש כמובן.

בשטח הוא כמובן עוזר למנוע תזוזה מהירה של ההגה כתוצאה מפגיעה באבנים.
ככול שהרכב יותר כבד והגלגל יותר גדול פחות יש צורך בזה, אבל עדין..
תיבת ההגה אפילו הדראולית היא לא משכך, והיא מעבירה תזוזות חדות.
אצלי לדוגמא CJ7 שהוא יחסית קל עם גלגלי 31 יותר נעים לנסוע עם המשכך.

בראשית רגב
25-11-18, 10:37
תשובה מאוד פשוטה
להגן על התיבה מהמכות

ד ו ר ו ן
25-11-18, 11:15
תשובה מאוד פשוטה
להגן על התיבה מהמכות
בטרקטורים יש הגה הידראולי מלא, ואין בולם הגה, ולהגה יש נטייה להשתולל מכל שטות שהוא פוגש בשטח(בולדרים, תלמים, הדופן של הקוליס).

אחד הדברים הראשונים שמלמדים ב״פלחה״, זה לא לנהוג עם אגודלים בתוך ההגה.
זה בטווח שבין לא נעים לאצבעות שבורות.
עוד בעיה, כשההגה בבת אחת עף לצד אחד עד לגובל, נשברים דברים ברכב.
וזה עוד במהירויות איטיות.. בכביש זה עניין של בטיחות.
אותו כלל לרכבים הישנים בלי בולם הגה.

מעבד לתיבת ההגה, בולם הגה מפחית משמעותית אי נעימות לאצבעות..

לא כל מערכת הגה צריכה בולם, יש כאלו שהמפרקים משככים את המערכת.

-->