PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות זריזה (כי Black Friday) בעניין שמשה קדמית

נדב42
23-11-18, 10:18
הי,

אז השמשה הקדמית פורקה מהויטארה, ומסתבר שלר ממש שמרו עליה טוב אצל הזגג והיא התנפצה :(

האפשרויות:

א. להפעיל ביטוח שמשות - לא רלוונטי, גם כי לא הגון וגם כי למבטח הספציפי אין שמשה כזו במלאי (התקשרתי לברר כלקוח מזדמן)
ב. להעביר את השמשה מהבודי הלבן (אין בה סדקים או פגמים נראים לעין), לא יעלה לי כלום אבל ישאיר את הבודי הלבן (המשמש כמחסן חלפים בינתיים) חשוף. אפשר לכסות בניילון כמובן.
ג. לחפש בארץ שמשה מפירוק
ד. לחפש בארץ שמשה חדשה תחליפית
ה. להזמין מיפן שמשה מקורית חדשה (סדר גודל של 2500 ש"ח כולל משלוחה ומיסים)

נקודת חשובה מבחינתי היא שאני לא רוצה לדפוק את הפחח, שבאמת נותן את הנשמה על האוטו וראו ורואים את זה לאורך כל הדרך.

עכשיו למה בכלל כל ההתלבטות ? למה לא לקחת את השמשה מהבודי הלבן וזהו ?

איכשהו יש לי תחושה שברכב חדש ניגוב המים מהשמשה הקדמית טוב משמעותית מאשר ברכב ישן. היתה לי את התחושה הזו גם כשקניתי ויטארה חדשה מהניילונים אי שם ב- 1997, כך שלא מדובר בטכנולוגיה מהשנים האחרונות. משום מה ברכב ישן, ולא משנה איזה מגבים התקנתי, הניגוב פחות טוב באופן משמעותי.

מאחר והויטארה בתהליך שיקום מושקע מעל הראש, וממילא צריך לפתור את בעיית השמשה הקדמית, אני בהחלט שוקל להחליף לשמשה חדשה. אף פעם לא החלפתי שמשה קדמית לתחליפית האם יש הבדל באיכות ?

בקיצור, דעות מנומקות תתקבלנה בברכה, ורצוי בזריזות כי בלאק פריידי במגה-זיפ (15%) נגמר עוד 19 שעות (כן, בודק גם אצל האחרים)

תודה :)

ariel-ro
23-11-18, 10:28
לדעתי לשלם 2500ש"ח לשמשה מקורית זה טירוף בשביל רכב שכזה.
ברכבים הישנים הללו אין חיישנים, מפשירי אדים וכד' בשמשה הקדמית, ולכן אין שום סיבה לקחת שמשה מקורית.
אם אתה שואל אותי, הייתי מפעיל את ביטוח השמשות, לזה הוא נועד. הגינות היא לא פקטור במקרים האלה(מתי חברת הביטוח הייתה הגונה איתך?). בעניין המלאי - אם תתקשר ותרצה להזמין, לדעתי יוכלו לדאוג לך לשמשה חלופית, גם אם ייקח עוד כמה ימים.
אם עדיין אתה רוצה להיות צדיק יותר מהאפיפיור, אז האופציה הבאה בתור בעיני היא לפרק את השמשה מהויטרה הישנה, תאטום עם ניילון, דיקט וכד' הרי גם ככה היא מושבתת ושום דבר לא ייקרה איתה.
במחיר שתחסוך תשים באחת מהסדנאות בארץ "ציפוי ננו" שייתן לך ניגוב מאוד איכותי.(יש חומרים דוחי מים שמצפים בהם את השמשה, מגניב לאללה;) )

נדב42
23-11-18, 10:47
ציפוי ננו יהיה בכל מקרה, על כל האוטו.

עזוב רגע את הכסף, עדיף שמשה מקורית ישנה או תחליפית חדשה ?

אה, ושכחתי לציין עבור מי שלא מכיר, ויטארה דור ראשון, מודל 1994.

מישהו יודע לומר למה הניגוב ברכב ישן פחות טוב ?

avikkllk
23-11-18, 10:52
אם הכסף לא אופציה כאן
אז לך על חדשה,העולם התקדם ביצור בזכוכית וגם כמו שאתה אומר ביכולת בניגוב של והישרים על השמשה

רואים את זה בטנדר הישן של אבא שלי ורכב הפרטי שלי (1996-2018)לצורך העניין

מה גם אם תפרק מהישנה
ותפרק לא טוב תגלה סדק וכו
ייקח לך זמן להזמין גם חדש,

בפירוקיות היום לא שומרים מי יודע מה על הזכוכיות מה גם רוב הרכבים אחרי תאונה שם אז סיכוי שהחלונות שלמים לא גבוהה במיוחד

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

סולי
23-11-18, 10:54
אני רק אמליץ לך להזמין גומייה מקורית לשמשה..
..

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

boaz avrahami
23-11-18, 10:57
בשיפוץ הזה יש המון סנטימנט ומעט הגיון.
אף אחד לא יכול להיכנס לנעליך בשיקולים האלו...

לדעתי שמשות ישנות מאבדות מכושר הניגוב שלהם מהסיבה שהן מאבדות את הציפוי שמרחו עליהן במפעל וגם צוברות שריטות קטנות ושחיקה מהמגבים. תוך 2-3 שנים גם שמשה חדשה תגיע למצב דומה.

לגבי שמשה חלופית קשה לי לומר.
פעמיים התקינו לי שמשות חלופיות בליסינג בגלל סדק שהתפתח במקוריות.
לא זוכר הבדל מהותי באיכות... אבל בעיקרון אני סולד מחלפים חליפיים שאין לי הוכחה שהם טובים מהמקור

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב42
23-11-18, 11:07
אני רק אמליץ לך להזמין גומייה מקורית לשמשה..
..

האמת שבדיוק בשביל להתייעץ על זה נסעתי לפחח, ואז הוא סיפר לי שהשמשה התנפצה ...

לגבי המחיר של חדש - 2500 ש"ח לגמרי לא זניחים עבורי, אחרת לא הייתי בכלל עוצר להתייעץ. אני משקם את הויטארה במחשבה לשמר אותה להרבה שנים. אם שמשה מקורית תיתן לי הבדל משמעותי, אשקיע את הכסף.

ואין לי מושג מה האיכות של שמשה תחליפית חדשה ... (כמובן שאם יש למישהו דעה/נסיון, חשוב לציין את מקור השמשה התחליפית הרלוונטית..)

איל מ
23-11-18, 12:08
אני לא מבין שני דברים:
א. מה זה לא הגון? בדיוק בשביל זה יש ביטוח.
ב. אז מה אם אין במלאי? שיזמינו. זה לא שאתה חייב את זה עד יום ראשון כדי לנסוע לעבודה.

נדב42
23-11-18, 12:16
לא הגון כי זו לא תאונה.
השמשה פורקה לצורך עבודת פחחות והתרסקה כשהיתה מונחת אצל הזגג. לא נראה לי שביטוח השמשות אמור לכסות מצב כזה ...

avikkllk
23-11-18, 12:18
והזגג שניפץ אותה?לא אמר לכסות את זה?

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

נדב42
23-11-18, 12:20
בשיפוץ הזה יש המון סנטימנט ומעט הגיון.

הגיון כלכלי אין, זה ברור והיה ידוע מראש.
אני מנסה לשמור על הגיון כללי, וגם על מסגרת תקציב כלשהי.
ברור שהכי טוב להחליף הכל לחדש, אבל זה לא סוג התקציב והפרוייקט במקרה הזה, ומכאן ההתלבטות והשאלות.

גיא
23-11-18, 12:20
והזגג שניפץ אותה?לא אמר לכסות את זה?

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

+4
גם ככה אתה משלם לו מליונים.

שיהיה יותר זהיר בעתיד ..
אמור להיות לו ביטוח למיקרים כאלו.

Sent from my iPhone using Tapatalk

נדב42
23-11-18, 13:34
הזגג בן דוד, איזה ביטוח בדיוק ?
ולא חייבו אותי על פ/ה של השמשה (זה התגלה אחרי שסגרנו את המחיר והוא לא ביקש תוספת, אמר במפורש שעליו)

נכון שאני משלם הרבה כסף, אבל זה גם ה מ ו ן עבודה. אצל יהודי הייתי משלם פי 3.

אז אני לא מחפש לדפוק אותו או להכניס אותו להוצאות מיותרות. אני כן רוצה לצאת מזה עם הויטארה מוכנה היטב לשנים הבאות.

אז האפשרויות נעות בטווח העלויות שבין 0-2500 ש"ח, ובטווח הזה אני צריך לבחור את האפשרות הנכונה לרכב שנבנה לעוד שנים רבות. ועזבו לרגע את מי שנושא בעלות - אסתדר עם הפחח בצד הכספי.

גיא
23-11-18, 13:42
אז תלך עם הלב.

avikkllk
23-11-18, 13:44
לפי ה שאה אומר לדעתי חדשה אין ספק.

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

נדב42
23-11-18, 14:16
אוף זה מתסכל.
ועצם התסכול מתסכל גם הוא, כי בסופו של דבר מדובר בחתיכת זכוכית שתהייה צלולה קצת יותר או קצת פחות, זה לא עניין של חיים ומוות, מה הסיפור ??

הרי אם לא היתה נשברת השמשה מלכתחילה, אז בכלל לא היתה שאלה. הייתי אולי ממתין לגומייה חדשה וזה היה סוף הסיפור.
ואז נשברה השמשה. אז מה ? הרי יש לי עוד אחת. ואם השנייה תישבר לי מאיזושהי סיבה אז לא תהייה לי בעייה להפעיל ביטוח (וגם תהייה לי עוד גומייה חדשה כי הן נמכרות רק בחמישיות...). את הבודי שעומד אצלי בחצר אפשר לסגור עם ניילון או פתרון זול אחר. הוא לא יישאר אצלי לנצח.

מצד שני, אני מייעד את הויטארה להיות רכב יומיומי וממילא אין שמשה מורכבת וככל הנראה אחכה למשלוח מיפן של הגומיה (אין להשיג בארץ או באיביי). נניח לרגע שהפחח יספוג 500 ש"ח, האם שווה לי לשלם אלפיים ש"ח לשמשה מקורית חדשה ? האם ההבדל משמעותי בינה לבין תחליפית לבין ישנה מקורית ?

זה בוודאי לא קריטי, השאלה אם זה משמעותי (ורק מזכיר שאני יכול לפעמים להיות קצת יקה פוץ ...).
שמשה חדשה תחליפית תעלה בארץ (אם תהייה במלאי) באזור 800-900 ש"ח, כולל מע"מ ולא כולל התקנה. ביררתי מול מספר זגגים והתשובות דומות.
זגג שביקרתי בכפ"ס אמר שאעזוב את השטויות ואעביר את השמשה מהלבנה.

אוווווף.

סולי
23-11-18, 14:52
גם הזגג וגם החבר הטלפוני אמר את אותו הדבר... ...

תנקה אותה היטב תוודא שהיא תקינה חלקה... לא השחיזו ולא ריתכו על ידה.. ורוץ על זה.

tallevi
23-11-18, 15:25
אולי זה יעזור לך לנקות את המצפון, לא חייבת להיות תאונה על מנת ששמשה תינזק. מספיק שעפה אבן קטנה (או כל חפץ אחר), מהרכב שלפניך...

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

נדב42
23-11-18, 15:33
או מהכלבלב שלפניך...

תודה אורי, עכשיו תראה מה עשית ...
(קשה לצלם את זה עם טלפון, וקשה לראות, יש שם שני חריצים בצד הנהג...)

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181123/42f377293285b31a479fa7273c7a5054.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181123/3f0dd7d4af99e4f6dd8da4d750d90a57.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181123/d2a52e5cd3eb4a9eb70440b1a57ea1d5.jpg

אם לא היית מסביר לי איך לנקות, כנראה לא הייתי שם לב בחיים, עכשיו איך אני ארכיב את השמשה הזו ??

איל מ
23-11-18, 16:29
אולי זה יעזור לך לנקות את המצפון, לא חייבת להיות תאונה על מנת ששמשה תינזק. מספיק שעפה אבן קטנה (או כל חפץ אחר), מהרכב שלפניך...

טל.

מה שהוא אמר. בשביל זה יש ביטוח שמשות שמשלמים עליו אקסטרה.
ואני מכיר הרבה אנשים שבגלל סדק בשמשה הביטוח לא היה מוכן להחליף, ונרמז להם בעדינות ע"י הסוכני ביטוח, שאם השמשה תתנפץ או תיסדק לגמרי, היא תוחלף.....

נדב42
23-11-18, 16:41
בואו אנסח לכם את זה במילים פשוטות: זה לא מקרה שהביטוח מכסה, ובשביל 800-900 ש"ח אני לא עומד לעשות הונאת ביטוח.

דיברתי עם הפחח והסברתי לו שהשמשה שאצלי בבית שרוטה.
עכשיו נותרו לי 2 אפשרויות:

א. הפחח יארגן שמשה חלופית וזה לא יעלה לי שקל
ב. אני אזמין שמשה מקורית חדשה והפחח יממן מחיר של תחליפי בארץ, כלומר תעלה לי משהו בתחום של 1500-200 ש"ח (אם אני מזמין היום, ב- Black Friday, או ליתר דיוק ב- 13 השעות הקרובות ...)

asafpeleg
23-11-18, 16:48
הפחח יארגן שמשה זה מחר מישהו מתעורר ולא מוצא את הויטארה שלו?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

נדב42
23-11-18, 17:02
לא, הוא יארגן תחליפית. הציניות מיותרת.

asypeer
23-11-18, 17:05
חבל על הכסף נדב, 2500₪ בשביל שמשה? בטיול הראשון מאבן היא יכולה להישרט או לקבל איזה צ׳יפ. שישתדל להשיג לך שמשה יפה וזהו..רכב שטח בסופו של יום.
אני אישית הייתי מנסה לאמץ איזה תרחיש מהפוליסה של השמשות, שהם ישלמו פעם אחת לשם שינוי ;)

סולי
23-11-18, 17:06
קדימה, חליפית. .

נדב42
23-11-18, 17:12
רענן (טלפונית) טוען בתוקף להרכיב מקורית בלבד. חדשה או משומשת...

נדב42
23-11-18, 17:19
אני אישית הייתי מנסה לאמץ איזה תרחיש מהפוליסה של השמשות, שהם ישלמו פעם אחת לשם שינוי ;)

כמו שכתבתי, לא יקרה. לא אעשה הונאת ביטוח בשביל 800-900 ש"ח.

סולי
23-11-18, 17:19
רענן (טלפונית) טוען בתוקף להרכיב מקורית בלבד. חדשה או משומשת...מה הטענות?

נדב42
23-11-18, 17:21
שזה לא איכותי ועמיד כמו המקורי.

הכוכב הכחול
23-11-18, 17:27
לדעתי אחרי כל ההשקעה,
רק חדשה ומקורית כמובן.
הבדל של קצת מעל 1000 ואתה מקבל את המוצר הטוב המקורי והאיכותי ביותר לויטרה שלך.

המשומשת מהזגג, באיזה מצב תהייה?
חלקה ונקייה??

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

נדב42
23-11-18, 17:28
מהזגג לא תהייה משומשת, אלא תחליפית חדשה.

וההבדל הכספי מבחינתי יהיה 1500-2000 ש"ח (אם אני מזמין היום. מחר עוד 15%)

סולי
23-11-18, 17:35
במה זה בא ליידי ביטוי?
שזה לא איכותי ועמיד כמו המקורי.ציפויים ? קימורים? צבע?

אצלי בסמו זו שמשה פשוטה. ישרה לגמרי..הותקנה חלופית... הגוון שונה מעט מהמקור.. ממה שהזגג סיפר.. מסנן uv חרטא שלא הייתה במקורית,לא נפלתי...

היה ברור לי שאבן ממשאית... או פירפור גלגלים מבבון חולף והלכה לה עוד שמשה,
חלק עם בלאי מסויים ברכב שטח.

אתה גם ככה עושה ציפוי ננו לשמשה... אז באמת לא מבין ממה ההתלבטות.
אני יכול להצדיק השקעה של 2500שח... על הרבה דברים לרכב .. בקלות.. ואמרתי לך שלדעתי יהיו הפתעות עם הכנסה של שמשה ממגה זיפ לארץ..ובתקווה שהכל יגיע שלם בפעם הראשונה.
במקרה הזה חליפית ב700-800שח..

סולי
23-11-18, 17:37
עימרי למיטב זכרוני שבר שמשה או שתיים בפרויקט שלו.
אם אני צודק את השמשה שלו הזגג חתך במקום מחומר גלם.

נדב42
23-11-18, 17:39
זו לא באמת אופציה, השמשה קמורה.

הכוכב הכחול
23-11-18, 17:41
לפני 18 שנה נהגתי בצ'ילה על היילקס עם שמשה חליפית.
אבן קטנה אחת וכל השמשה התנפצה לרסיסים.
270 ק"מ בלי שמשה קדמית בגשם רוחות ברד וכל המסביב. .

מקורית ללא כל ספק.

בדקת ב ayamaya ובאתר הנוסף שהומלץ בשרשור של אסף?
(זה עם הפילטרים)

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

avikkllk
23-11-18, 17:45
איה שטויות,
אני בעבודה שלי נוסע הרבה בשבילים לא סלולים עד ביום עם פרייבטים חדשים מהעבודה כולם כמעט התנפצו באבן אחד ואם לא התנפצו אז נסדקו..למזלי שבוע שעבר קיבלנו טנדר , נקווה לטוב
לטעמי תחליפי או מקורי זה לא משנה
הרי סוזוקי לא מייצרים לך שמשה לויטרה 94 לטעמי הם בעצמם עושים תחליפית

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

נדב42
23-11-18, 18:16
בדקת ב ayamaya ובאתר הנוסף שהומלץ בשרשור של אסף?
(זה עם הפילטרים)

כן. אמאימה כמעט כפולים במחיר ולאמפקס אין את השמשה.

OFF-RoaD
23-11-18, 21:07
נסעתי על עשרות רכבים עם שמשות תחליפיות מהזן הנחות ביותר, שצהל מתקין...

לא רואה שום סיבה להוציא סכום כזה על שמשה מקורית. לא בעמידות (לך תדע איזה תקנים יש בצ'ילה, ואיזה אין...) ולא בנראות. חלון זה חלון זה חלון.

ואם כבר, זכוכית זה מוצר מהונדס, כמו כל דבר אחר. תחפש נתונים מספריים שיראו לך אם יש הבדל בין מקורי לתחליפי, ומה הוא.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

8ball
23-11-18, 23:18
מניסיון אחרי שאיזה אידיוט ריתך תושבת לפרוזקטורים מעל החלון הקדמי והשלאקה נזלה לו על הזכוכית כי הוא התעצל לקדוח ברזל 3 מ"מ אז התיך אותו ואת השמשה על הדרך, והתקין שמשה חליפית על ויטרה, אין הבדל. זה נבלה וזה טרפה. בסוף זו זכוכית עטופה בניילון וזהו. לא טכנולוגיה מטורפת. מחזיק כבר שלוש ו... שנים. לא מצטער לרגע

נדב42
24-11-18, 00:53
אני שונא להחליט בלחץ, אז החלטתי לא להחליט בלחץ.

היום אני לא קונה שמשה חדשה מקורית.
אקח עוד כמה ימים להחליט, אולי אוכל לראות בעיניים שמשה חלופית בארץ, למדוד עובי של המקורית ולהשוות וכדומה.
כן הזמנתי את גומיות השמשה (פנימית וחיצונית) ועוד כמה חלקים שהתבלו בצורה משמעותית והגיע הזמן להחליפם.

בקרוב יש גם שני קיברנטי ואולי עד אז אהיה יותר חכם. וגם אם בסופו של דבר אחליט לרכוש מקורית ולא אמצא קופון הנחה אחר, זה יעלה לי עוד 300 ש"ח לפני מיסים. זה מה יש כרגע.

נדב42
24-11-18, 12:00
והנה, מגהזיפ האריכו את הקופון בעוד יומיים ...

avikkllk
24-11-18, 13:22
מכיר סימנים מלמעלה?
אם לא נעים מאוד.

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

liontamer84
24-11-18, 21:34
לדעתי,
שהפחח ישים לך חליפית חדשה על חשבונו.

רגע לפני שאתה מספר לי את סיפור חייו הקשה מנשוא,
תחשוב על זה שהוא לא בדיוק מתנדבת בקיבוץ עם כל הפרויקט הזה שלך.
אחריות זו לא מילה גסה.
שיקח אותה.

נדב42
24-11-18, 21:39
תקרא שוב. הוא לקח אחריות וישלם על חליפית.
ההתלבטות שלי היא האם להוסיף את ההפרש לחדשה מקורית מכיסי.

מהזגג לא תהייה משומשת, אלא תחליפית חדשה.

וההבדל הכספי מבחינתי יהיה 1500-2000 ש"ח (אם אני מזמין היום. מחר עוד 15%)

raanan
24-11-18, 23:59
והתקין שמשה חליפית על ויטרה, אין הבדל. זה נבלה וזה טרפה. בסוף זו זכוכית עטופה בניילון וזהו. לא טכנולוגיה מטורפת. מחזיק כבר שלוש ו... שנים. לא מצטער לרגע
תתפלא אבל לייצר זכוכית אכותית זאת כן טכנולוגיה רצינית. לפני כמה מאות אפילו הייתה סוד של אומה שלמה.

איכשהו יש לי תחושה שברכב חדש ניגוב המים מהשמשה הקדמית טוב משמעותית מאשר ברכב ישן. היתה לי את התחושה הזו גם כשקניתי ויטארה חדשה מהניילונים אי שם ב- 1997, כך שלא מדובר בטכנולוגיה מהשנים האחרונות. משום מה ברכב ישן, ולא משנה איזה מגבים התקנתי, הניגוב פחות טוב באופן משמעותי.

זאת לא תחושה זאת עובדה !
אבל זה לא קשור לרכב חדש אלא לזכוכית חדשה שעדיין לא נשרטה יחסית .

לדעתי שמשות ישנות מאבדות מכושר הניגוב שלהם מהסיבה שהן מאבדות את הציפוי שמרחו עליהן במפעל וגם צוברות שריטות קטנות ושחיקה מהמגבים. תוך 2-3 שנים גם שמשה חדשה תגיע למצב דומה.

כושר הניגוב אינו טוב בשמשה ישנה בגלל שריטות מקרוניות הנובעות מחיכוך נסיעה עם אבק (אפילו אם האבק לא נראה לעין).
הפעלת המגבים גם עם התזת מים מחמירה השריטות.

כאן בד"כ ההבדל בין שמשה מקורית לתחליפית זולה , עמידות לשחיקה.

עצתי לך נדב,
העבר השמשה המקורית מהבודי הזכור לי לטובה.

רענן

עמי
25-11-18, 00:45
מצטער שאני מחזיר אותך אחורה, אבל למה אתה חושב שהנזק לשמשה לא מכוסה בביטוח ושההפעלה שלו תהיה הונאה?

אמנם הנזק הוא לא תוצאה של תאונת דרכים, אבל הוא כן נזק שהוא תוצאה של תאונה (אלא אם מישהו שבר לך את השמשה בכוונה).

לדעתי שווה בדיקה מחודשת. בהחלט יכול להיות שהנזק, כפי שארע באמת, הוא נזק שמכוסה בביטוח המקיף/שמשות שלך.

עמי

8ball
25-11-18, 03:45
רענן היקר, על אף שלפני שנים ייצור של זכוכית היה סוד כמוס, היום הוא לא כזה, והתחליפיות בסהכ די שוות למקוריות אם לא קונים איזה זבאלה תוצרת שמשון ובניו.

לראייתי דווקא בכלל כל ההסבר המפורט והמנומק על שריטות מיקרוניות הנובעות מבלאי טבעי+הסיכוי הדי גדול לסדוק/לשבור בפירוק את הישנה, הייתי ממליץ דווקא על חליפית חדשה בעיקר כאשר מצד נדב אין שום הוצאה תמורת שמשה חדשה וחסרת כל שריטות/נזק אחר.

אישית זו הייתה הבחירה שלי, מה גם שלייבא שמשה נשמע לי כמו סרט רע בארצנו

liontamer84
25-11-18, 09:32
רענן היקר, על אף שלפני שנים ייצור של זכוכית היה סוד כמוס, היום הוא לא כזה, והתחליפיות בסהכ די שוות למקוריות אם לא קונים איזה זבאלה תוצרת שמשון ובניו.

לראייתי דווקא בכלל כל ההסבר המפורט והמנומק על שריטות מיקרוניות הנובעות מבלאי טבעי+הסיכוי הדי גדול לסדוק/לשבור בפירוק את הישנה, הייתי ממליץ דווקא על חליפית חדשה בעיקר כאשר מצד נדב אין שום הוצאה תמורת שמשה חדשה וחסרת כל שריטות/נזק אחר.

אישית זו הייתה הבחירה שלי, מה גם שלייבא שמשה נשמע לי כמו סרט רע בארצנו

+1
זו ויטארה.
היא לא נוסעת 200 קמ"ש וכל מ"מ של כימור משפיע עליה.
היא תשרט.
היא תאכל הרבה אבק.
היא הרכב דיילי שלך.
לא צריך להסחף ולהגזים. גם ככה שפכת על זה הרבה יותר מדי כסף.
שהפחח ישים חליפית חדשה על חשבונו.
ושלום על ישראל.

נדב42
25-11-18, 10:15
עצתי לך נדב,
העבר השמשה המקורית מהבודי הזכור לי לטובה.

רענן

בשמשה הזו יש גם שריטות לא מיקרוניות ...

נדב42
25-11-18, 10:18
מה גם שלייבא שמשה נשמע לי כמו סרט רע בארצנו

לא מאמין שתהייה בעייה לייבא לארץ שמשה מקורית, עם מק"ט של סוזוקי שמתאים למספר השלדה שלי ..

נדב42
25-11-18, 10:20
יש למישהו כאן המלצה למקור טוב לשמשה חלופית ? רוצה לראות כזו בעיניים ...

8ball
25-11-18, 11:16
לא מאמין שתהייה בעייה לייבא לארץ שמשה מקורית, עם מק"ט של סוזוקי שמתאים למספר השלדה שלי ..

אתה אמיתי? עברת לשוויץ? קנדה? ארה"ב?

חבר יקר בוקר טוב, אנחנו בישראל. טירטרו לי את הצורה על מנוע חשמלי למשענת כיסא. זה פריט שהמקסימום שהוא יכול לגרום זה שהמשענת לא תזוז.

שמשה הוא אומר לי.. מקט... הלכתי למות מצחוק

גיא
25-11-18, 11:21
יש למישהו כאן המלצה למקור טוב לשמשה חלופית ? רוצה לראות כזו בעיניים ...

לוסיה אוטו גלאס
לדעתי הם הכי גדולים במזרח התיכון בזכוכית לרכב.

הם גם סבבה באופן כללי .. וגם מביאים חלונות למכוניות אספנות לשיפוץ.

boaz avrahami
25-11-18, 11:42
אתה אמיתי? עברת לשוויץ? קנדה? ארה"ב?

חבר יקר בוקר טוב, אנחנו בישראל. טירטרו לי את הצורה על מנוע חשמלי למשענת כיסא. זה פריט שהמקסימום שהוא יכול לגרום זה שהמשענת לא תזוז.

שמשה הוא אומר לי.. מקט... הלכתי למות מצחוק

אין בעיה מיוחדת ליבא חלון מקורי רק צריך להקפיד על הנוהל יבוא...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב42
25-11-18, 12:06
לוסיה אוטו גלאס
לדעתי הם הכי גדולים במזרח התיכון בזכוכית לרכב.

הם גם סבבה באופן כללי .. וגם מביאים חלונות למכוניות אספנות לשיפוץ.

לוסיא, מסתיים ב- א' ...
הטלפון שלהם תפוס בכל הסניפים, יש לך מספר סלולארי עבורם ?

- - - Updated - - -

או שהיא תזוז חופשי.
נהגת פעם ברכב בלי משענת למושב הנהג ?
(רמז: לא מומלץ, ובטח לא בטיחותי ...)

גיא
25-11-18, 12:18
לוסיא, מסתיים ב- א' ...
הטלפון שלהם תפוס בכל הסניפים, יש לך מספר סלולארי עבורם ?

- - - Updated - - -

לא, אני מגיע לשם כשאני צריך ...

נדב42
25-11-18, 13:59
הסיפור מסתבך ..

שמשה חלופית:

אין ללוסיא גלאס
אין לאילן גלאס
אין לדרכים
יש לאוטוגלאס, לא יקר (לא על חשבוני ממילא), אפשר לבוא לחולון לראות את השמשה לפני הקנייה.
מישהו יודע מה ואיך לבדוק, או שיכול להצטרף אלי לראות בעיניים ?

שמשה מקורית:

המק"טים במגהזיפ הם של שמשות עם פס כהה (כמו משקפי שמש) בחלקן העליון (8451562A30 , 8451562A21).
לא מצליח למצוא שמשה שקופה שקיימת במלאי ... אם יש למישהו רעיון/מק"ט אחר, אשמח לקבל אותם :)

נדב42
25-11-18, 16:15
יש גם שמשה תוצרת הארץ במלאי, של מפעל אורן מקיבוץ צובא.

מישהו מכיר ?

asypeer
25-11-18, 17:32
כן הם מייצרים שמשות לרכבים ממוגנים בדרך כלל, תבדוק שהיא לא מפוליקרבונט..

נדב42
25-11-18, 18:04
הממוגנים זה קו ייצור נפרד ...

נדב42
26-11-18, 19:48
טוב, אז לא התעצלתי (וגם היו לי זמן פנוי ורכב ליסינג זמין) והלכתי להסתכל על שמשות תחליפיות, אלו שהצלחתי למצוא לויטארה.

מצאתי 2 שמשות סיניות ואת השמשה של אורן (המפעל בקיבוץ צובא).

כל אחת בגוון אחר ובעובי אחר (5.7/5.2/5.0 מ"מ) וכולן דקות יותר מהמקורית (6.5 מ"מ). השמשה היחידה שהיתה בגוון סביר בעיני היתה דווקא אחת הסיניות, הדקה מבין כולם ...
בשמשה של אורן אין אטימה של הקנט ורואים ומרגישים את השכבות - חושף את השמשה להמסת הדבק שבין השמשות ופוטנציאל הפרדות של השכבות.
בחלק מהשמשות הפס השחור בשוליים הרגיש כמו מדבקה, לא בדיוק תורם לאיכות ההדבקה של השמשה ולחוזק המבני של המרכב בהתאמה..

בשיחה עם המתקינים באחד המקומות שביקרתי, המליצו לי להזמין מקורית חדשה מחו"ל (לא דרכם, כך שלא היה להם אינטרס כלכלי), מהסיבות הבאות:

א. לא תמיד הקימור של השמשות החלופיות תואם בדיוק לקימור של הרכב והשמשה המקורית. אמנם אפשר עדיין להדביק והם אכן עושים זאת, אבל אז מתקבלת בליטה במרכז או בפינות של השמשה, רעשי רוח, עובי לא אחיד של הדבק - פחות חזק
ב. לפעמים בחלופיות יש עיוותים קלים עקב קימור לא אחיד

זה כנראה ילך לכיוון של מקורית חדשה, מחכה לאישורים אחרונים מהחנות שהמקורית שבחרתי היא אכן ללא פס-שמש ושאר שטויות, ואזמין בשעות הקרובות...

סולי
26-11-18, 20:04
סחטיין נדב, חידשת...
אני אוהב שאתה חופר לעומק.

tallevi
27-11-18, 08:05
אני גם חושב שלשמשות תחליפיות יש חסרונות ביחס למקוריות. נשמע מאוד הגיוני מה שאמרו לך המתקינים.

המשלוח לא יעלה לך לפחות כמו השמשה? זאת חבילה לא קטנה.

מה רע בפס שמש? דווקא נשמע לי יתרון.

טל.

liontamer84
27-11-18, 08:42
מצטרף להעדפה לשמשה עם פס שמש.

זה תמיד נוח.

נדב42
27-11-18, 10:23
מעדיף לבחור בעצמי מתי לראות את השמיים ומתי למסך. בכל מקרה, הוזמן...

liontamer84
27-11-18, 12:08
מעדיף לבחור בעצמי מתי לראות את השמיים ומתי למסך. בכל מקרה, הוזמן...

אני מריח השקה במפגש ג'יפולוג מתקרבת

נדב42
27-11-18, 13:57
אתה מוותר על המנגל לטובת השקה ?
(וחוצמזה, לא נראה לי שהיא תהייה מוכנה להשקה עד אז, יש עוד כמה דברים חוץ מהפחחות, רובם עבודה עצמית ...)

גיא
27-11-18, 14:02
אני מריח השקה במפגש ג'יפולוג מתקרבת

אין שם את הצובר גז וכל מערכת הצינורות ....

לא רעיון טוב.

liontamer84
27-11-18, 14:59
אין שם את הצובר גז וכל מערכת הצינורות ....

לא חייבים להיות מפונקים.
הסתדרנו עוד לפני שהבחור פה הפך לסניף של נובל אנרג'י

גיא
27-11-18, 15:25
לא חייבים להיות מפונקים.
הסתדרנו עוד לפני שהבחור פה הפך לסניף של נובל אנרג'י

לא בטוח שבועז יסכים איתך ..

נדב42
27-11-18, 16:16
את המנגל אפשר להפעיל גם על בלון קמפינג, לא זה העניין, זה כל הציוד מסביב, המקרר, אין מקום בויטארה להכל.

וחוצמזה כרגע קיבלתי הודעה ממגהזיפ ש:

א. זמן אספקה של השמשה הוא חודש
ב. הם טעו במחיר המשלוחה ויש תוספת של מעל מאתיים דולר ...

עוצר לחשב מסלול מחדש ...

OFF-RoaD
27-11-18, 17:13
אני הייתי מסתכל על זה כך:
שמשה חליפית כרגע לא תעלה לך שקל. שקוף מבחינתך (סטגדיש). תבחר את הכי טובה מבין האופציות, ותרכיב.

אם תיפול הזדמנות למשלוח ימי בזול, או שתמצא אחת מפירוק בארץ, תמיד תוכל להחליף שוב, ואז, גם תהיה לך אחת שתכסה את הויטרה הלבנה...

בנוסף - הייתי בודק אופציה לתיקון השריטות בשמשה של הלבנה. אם הן שטחיות אולי אפשר להעלים אותן. ראיתי שעושים את זה בזכוכית של מעקות בבניין, וזה נראה טוב.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

נדב42
31-12-18, 15:16
סוף דבר:

המחיר וזמן ההמתנה ממגה-זיפ היו מוגזמים בעליל, וגם החנויות היפניות המקבילות לא היו מציאה גדולה (יותר יקרות משמעותית).

אז מבין השמשות שראיתי ולא היו שרוטות, נותרו 2:

א. שמשה סינית מיבוא באוטוגלס, 700 ש"ח
ב. שמשה תוצרת אורן ב א. א. גלס בירושלים, 770 ש"ח

החלטתי ללכת על הסינית כי הגימור שלה בשוליים נראה יותר טוב וגם יותר אהבתי את הגוון שלה. הגעתי לאוטוגלס חולון ו... אמרו לי שאין. התפלאתי מאוד כי 4 ימים לפני כן ראיתי במו עיני 7 שמשות כאלו חדשות דנדשות מסודרות יפה בארגז, ואפילו צילמתי את הכיתוב עליהן.
אחרי שביקשתי שיבדקו שוב כי לא סביר שימכרו 7 שמשות של ויטארה דור ראשון תוך 4 ימים, הגיע מישהו עם שמשה אחרת (של אורן מצובא), מלוכלכת ושרוטה. כמובן שסירבתי לקבל אותה אפילו בהנחה והלכתי לדבר עם הבעלים...

מה אגיד לכם, חבל שלה צילמתי בוידאו או אפילו הקלטתי את מה שקרה שם. במשך חצי שעה חטפתי צרחות מפה עד הונולולו, נשלחתי לאשפוז פסיכיאטרי כי מדדתי את עובי השמשה עם קליבר, למדתי עד כמה אני אפס ושעובי מודדים לדברים אחרים (אתם מקבלים פה גרסה מצונזרת ומנומסת של הדברים כמובן)... לא הצלחתי אפילו להשחיל "טוב, תודה לך ויום טוב" ... הסיבה היחידה שנשארתי שם מעבר לדקה ורבע היתה שהחלטתי להשאר ולהינות מההצגה. באיזשהו שלב שקלתי להוציא את הטלפון כדי להקליט להנאת הציבור, אבל חששתי שהבבון יכה אותי ...

בקיצור, אני לאוטוגלס חולון לא חוזר יותר בחיים. יצאתי משם, נסעתי מזועזע לירושלים, וחזרתי עם שמשה חדשה של אורן מצובא שראיתי כמה ימים קודם ...

ובא לציון גואל :)

-->