PDA

צפייה בגרסה מלאה : השקת הJL בארץ - המחיר התנפח

ariel-ro
03-12-18, 16:57
אהלן,

עיקרי הדברים-
מחירים:
ספורט קצר: 300,000 ש"ח
ספורט ארוך: 330,000 ש"ח
סהרה קצר: 390,000 ש"ח
סהרה ארך: 420,000 ש"ח
רוביקון קצר: 380,000 ש"ח
רוביקון ארוך: 400,000 ש"ח

כל הדגמים מגיעים עם מנוע 2.0L טורבו ותיבה אוטמטית 8 הילוכים.
אבזור(מתמצת דברים רלוונטים)-
ספורט-
חיישני חניה
סט מיגונים מקורי
מערכת מולטימדיה 7' KEYLESS

סהרה-(בנוסף לספורט)
חישוקי 18'
מדרגות צד מפונפנות
חיישנים קידמיים
תאורת לד
מושבי עור
חימום מושבים
מסך מולטימדיה גדול יותר + מסך לוח שעונים גדול יותר
מערכות בטיחות אקטביות

רוביקון-(בנוסף לספורט)
צמיגי 255/75R17
חיישנים קדמיים
תאורת לד
מסך מולטימדיה גדול יותר
וכמובן חבילת השטח המוכרת מהJK

אריאל

yoni_0000
03-12-18, 17:03
פחחחחחח

שיהיה להם בהצלחה... שוק היבוא האישי הולך לפרוח.

ש01
03-12-18, 18:23
סמל"ת...
מאוד אגרסיביים במכירה.
רוצה לומר - ימצאו את הדרך להנחות של עשרות אלפי ש"ח...

מה נתוני המנוע?

opl
03-12-18, 18:35
רק אומר...https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181203/0a31499b8123f55280339518e6c2298a.jpg

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

yoni_0000
03-12-18, 18:36
לא רעים, אומרים עליהם דברים טובים..
הספק של 270 כ"ס אבל מומנט גדול יותר בסל"ד נמוך יותר מה3.6. הצריכת דלק גם טובה יותר. על אמינות אין עדיין נתונים.
ועדיין, ראיתי סרטון ביוטוב, ה3.6 יותר מהיר או לפחות זהה בהאצות בכל הסיטואציות.
סמל"ת גוזרים קופון גדול פה... רק בישראל יצדיקו עליה של 80 אלף שקל כשהמחיר של הרכב "שם" עלה ב4 אלף דולר.
סמל"ת "למדו" ממוכרים ביד 2. הם רק שכחו שבמחיר כזה אנשי השטח לא יקנו ואנשי הלקשורי יפנו לחלופות יותר מפנקות כמו טויוטה ולנד רובר..

מי שמשלם 400K על רוביקון "ערום" הוא פשוט פראייר...

נדב ש.
03-12-18, 18:38
אריאל ויוני, תמצאו קודם מתחרה ראוי בסכום של 350-400 אלף...
כזה שמגיע מהיצרן עם סרנים, יחס 4.1 , נעילות, צמיגי שטח בריאים...
ונעזוב רגע את עיניין היבוא אישי שלא מתאים לכל אחד.
לדעתי גם מחירי המשומשים יעלו(אם זה לא קרה עד עכשיו).

לדעתי גם השינוי בתיבת ההעברה מבורך, יכולת שילוב לנסיעת כביש, דומה מאוד ל TOD בטרופר.

yoni_0000
03-12-18, 18:43
JK... אתה יכול לבנות מפלצת עבירות ב400K מJK בן פחות משנתיים... או לקבל JL ערום.
זה גם הזמן לקנות חדש מסמל"ת, הם נפתרים מהמלאי, המחירים ירדו משמעותית.

נדב ש.
03-12-18, 18:49
הם רק שכחו שבמחיר כזה אנשי השטח לא יקנו ואנשי הלקשורי יפנו לחלופות יותר מפנקות כמו טויוטה ולנד רובר..

מי שמשלם 400K על רוביקון "ערום" הוא פשוט פראייר...

לדעתי הרוביקון JL בכלל לא ערום.

לנדקרוזר זה suv "יוקרה" בתחפושת לדעתי, לא מתקרב לדיסקו 4 (את ה 5 אני לא מכיר) שגם מגיע מאובזר פי כמה ומגיע עם נעילות מקוריות ועוד מערכות שהיפנים מנסים לחקות.

הרוביקון אולי לא נוח ומפנק כמוהם, אבל בנוי נכון ומאובזר נכון למי שמחפש פשרה לכביש ולשטח.

bezzat
03-12-18, 18:56
לא מיבאים דגם דיזל ?

yoni_0000
03-12-18, 18:59
נדב, היבואן מקטין לרוביקון את הצמיגים למידה שכמעט אין לה היצע צמיגי שטח, מביא את המנוע המודרני וה"יוקרתי" יותר במקום הזול הפשוט והמוכח, דוחף הרבה תוספות וגאדג'טים שמקפיצים את המחיר אבל אנחנו לא באמת צריכים אותן... לעזאזל.... הוא משווק את הסהרה בתור גרסת הפרימיום... לא קשה להבין לאיזה שוק היבואן מכוון ולצערי בשוק הזה המתחרים גוברים עליו בהרבה.

מי שרוצה JL ובאמת מתכוון לנסוע איתו לשטח שיעשה לעצמו ולחשבון הבנק שלו טובה ויקנה ביבוא אישי..

sgill
03-12-18, 19:00
JK... אתה יכול לבנות מפלצת עבירות ב400K מJK בן פחות משנתיים... או לקבל JL ערום.
זה גם הזמן לקנות חדש מסמל"ת, הם נפתרים מהמלאי, המחירים ירדו משמעותית.

את הרוביקון JK האחרון שהיה לסמלת קנה חבר שלי שלשום. קבל מחיר טוב ותוספות. ההפרש לרוביקון JL פשוט לא משתלם. ולדעתי גם השנמוך למנוע 2 ליטר מוגדש הוא לא עדיף לשטח.

דור אריאל
03-12-18, 19:00
לא מיבאים דגם דיזל ?

בינתיים לא

Liranayalon1
03-12-18, 20:54
באתר האמריקאי הסהרה זול מהרוביקון ב-3K בערך.
מאוד מעניין איך הם הגיעו לתמחור שלהם.
הרכב הזה הוא כבר לא רכב זול גם בארה"ב, אבל המחירים של סמל"ת זו שערוריה.

ariel-ro
03-12-18, 20:59
אריאל ויוני, תמצאו קודם מתחרה ראוי בסכום של 350-400 אלף...
כזה שמגיע מהיצרן עם סרנים, יחס 4.1 , נעילות, צמיגי שטח בריאים...
ונעזוב רגע את עיניין היבוא אישי שלא מתאים לכל אחד.
לדעתי גם מחירי המשומשים יעלו(אם זה לא קרה עד עכשיו).

לדעתי גם השינוי בתיבת ההעברה מבורך, יכולת שילוב לנסיעת כביש, דומה מאוד ל TOD בטרופר.

אני רק רשמתי שהמחיר עלה.
לשם שינוי לא הבעתי את דעתי האישית.
אבל אם כבר שאלת... :)
בעיני מחיר גבוה מידי ביחס למחיר בארה"ב, אבל..
שוק חופשי, כלכלה חופשית, סמל"ת חברה בבעלות פרטית.
מי שרוצה ישלם, מי שלא לא ישלם. סמל"ת זאת חברה למטרות רווח, אם היא מתמחרת בכזה מחיר כנראה שהיא יודעת מה היא עושה.(ואם לא, המחיר ירד)
עם כל ההתלהבות, אם הייתי שם 350,000ש"ח על כלי רכב(בהנחה שזה סכום כבד עבורי) הייתי קונה רכב שטח ישן, משפץ אותו מהיסוד, ובכסף שנשאר קונה איזה אלפא ג'ולייה מגניבה ליום יום.
הרבה יותר פרקטי, כיף ומהנה מאשר לנסוע עם JL עם צמיגי 35' ביום יום - ועדיין תענוג בסופ"שים לנסוע על ג'יפ ישן(שלא נופל מהJL ברמת העבירות)

nirs
03-12-18, 21:25
אפשר לייבא JL רוביקון במפרט אמריקאי עם מנוע 3.6 בכ 350.
הבחירה של היבואן במנוע 2ל תמוהה ולדעתי לא נכונה שיווקית.

Sent from my iPhone using Tapatalk

asafk
03-12-18, 21:36
המפרט האירופי פשוט מסרס את הג'יפ. ואני לא מדבר על המנוע אלא על הצמיגים. ואז עניין המחיר מגיע...
מול המחיר הזה גם ייבוא אישי "יקר" דרך סוכנות - לא רק משתלם אלא גם ובעיקר נכון יותר לשטח.

אסף.

KOOKE
04-12-18, 08:07
מצער להיווכח שסמל"ת מפספסים את כל הפואנטה של הרנגלר וממצבים אותו כעוד SUV יוקרתי מפונפן וכסמל סטאטוס במקום לרכוש את ליבם של חובבי בשטח הקשה.

יש בארץ קהילת חובבי שטח קשה ואקסטרימי שמוכנים להשקיע ברכב העבירות שלהם סכומים אסטרונומיים- רנגלר רוביקון במיפרט אירופאי מסרס ובתמחור יקר יבריח קהילה זו אל חיק היבוא האישי וחבל.

נציג סמל"ת התקשר אליי לבשר ש- JL זמין בארץ ולהזמין אותי להתרשמות ונסיעת מבחן.

קבעתי איתם ליום שישי ואדווח כאן על הרשמים שלי.

- - - Updated - - -

דרך אגב הגיעו לארץ 15 רנגלרים ביבוא מקביל דגם ה-JK עם מנוע הדיזל למי שמעוניין.

איל מ
04-12-18, 08:37
אפשר להיות חצוף ולבקש שתעשה שירות לקהילה ותביא אליו חלק מהטענות פה. שיעביר לבוס שלו.
גילוי נאות,
אין סיכוי בחיים שאקנה רנגלר חדש,
וגם לא אחד שנמצא שנתיים שלוש על הכביש,
אבל לך תדע,
אולי יום אחד,
כשהרגולציה תחנוק את האנשים והרכבים קצת יזדקנו, אוכל להרשות לעצמי נבלה של אחד, לטיולים בלבד בפארקים המוטוריים שיקימו כאן.
...או שאצטרף למחתרת פורעי החוק שנוסעת בטבע מחוץ לפארק, ובורחת מפקחים בטנדרים חשמליים.... (-; ....)-:....
מניח שהמפקד יהיה חיים רכס.

erezgur
04-12-18, 09:53
באחד השרשורים בשבוע האחרון הוזכר מישהו שיודע לייבא חלקים מחול ודוד לכל הנושאים עד למסירת החלק המוזמן ללקוח עם "שיטה" ייחודית ופשוטה שלפיה המחיר הסופי ללקוח בשקלים הוא המחיר הדולרי המקורי כפול 8...

כלומר אם הוא יודע כן לייבא רכב שלם, אבי 40,000 דולר יתורגמו ל-320 אש"ח ללקוח בארץ כולל הכל.

לא מוצא כרגע מהטלפון את השרשור המדובר עם שמו של האיש.

...נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

טרודיי
04-12-18, 09:58
רביב חייק,
מייבא גם רכבים,חפשו בפייסבוק ifound

opl
04-12-18, 10:00
אתה משווה בין לייבא קפיץ ליבוא רכב שלם קומפלט? נראה לי קצת מרחיק לכת.

אני תמיד אוהב לקרוא תגובות של חברים שמעידים על עצמם שהמחיר שערורייתי ואין מצב שמישהו בשכלו הבריא יקנה רכב שכזה (והם עצמם מעולם לא היו/יהיו בפוזיציה של לרכוש אחד שכזה) בעוד ששבילי יער פייסבוק, יוטיוב ובנשמן מלאים שלא לאמר גדושים בכאלה שכן.

Ranvahaba
04-12-18, 13:10
מצער להיווכח שסמל"ת מפספסים את כל הפואנטה של הרנגלר וממצבים אותו כעוד SUV יוקרתי מפונפן וכסמל סטאטוס במקום לרכוש את ליבם של חובבי בשטח הקשה.

יש בארץ קהילת חובבי שטח קשה ואקסטרימי שמוכנים להשקיע ברכב העבירות שלהם סכומים אסטרונומיים- רנגלר רוביקון במיפרט אירופאי מסרס ובתמחור יקר יבריח קהילה זו אל חיק היבוא האישי וחבל.

נציג סמל"ת התקשר אליי לבשר ש- JL זמין בארץ ולהזמין אותי להתרשמות ונסיעת מבחן.

קבעתי איתם ליום שישי ואדווח כאן על הרשמים שלי.

- - - Updated - - -

דרך אגב הגיעו לארץ 15 רנגלרים ביבוא מקביל דגם ה-JK עם מנוע הדיזל למי שמעוניין.

לי כבר יצא לנסות את ה JL החדש. ללא ספק רכב מדהים שמשפר את המעט שעוד היה צריך לשפר ברנגלר.
הנקודות שעליהן אפשר להצביע שבוודאות שופרו הן :

1. בידוד הרעשים מבחוץ
2. התנהגות כביש יותר טובה מהדור היוצא, אבל אם לוקחים בחשבון שרוב הרוכשים יחליפו קפיצים ובולמים בכל מקרה זה פחות משמעותי לרוב הלקוחות הפוטנציאלים
3. הנדסת אנוש טובה יותר, או במילים אחרות, רכב יותר מפנק.
4. צריכת דלק טובה יותר

האם כל זה שווה את הפרש המחירים ? לדעתי התשובה היא חד משמעית לא.
מבחינת יכולת השטח ההבדל לעומת הדור היוצא לא קיים בכלל, ואם לוקחים בחשבון את מנוע ה 2 ליטר שזה כרגע כמו לקנות חתול בשק, לעומת ה 3.6 המוכר והאמין, אני חושב שצריך להיות משוגע כדי לקנת דרך היבואן ולא דרך ייבוא אישי. אני כבר חלמתי על טרייד עם היבואן ותוספת של כמה עשרות אלפים אבל בסכום הזה אפילו דביל כמוני לא ישקול לקנות. לא ברור מה השיקול של סמל"ת ?

זאת יריקה בפנים של כל חובבי השטח בכלל והרנגר בפרט ולדעתי הדבר היחיד שיכול להשפיע על המחיר זה חרם צרכנים.

דרור ברלי
04-12-18, 14:53
המדיניות המוצהרת של היבואן היא למצב את Jeep כמותג פרימיום/יוקרה. לא כמותג "שטח".
כל המשלוח הראשון כבר נחטף, שמה שמראה שלקהל המיועד - עשירים שמחפשים שופוני - לא כל כך אכפת מהמחיר. גם ככה חלק גדול מבעלי הרנגלרים לא יודעים בכלל כמה בוכנות וכמה סמ"קים יש במנוע ומה זה "סרן חי". מבחינתם הלוק, העובדה שהוא "חדש" וצג המולטימדיה יותר חשובים מיחסי העברה, מידת צמיג ושאר דברים שחשובים לנו, אלה שרק מריירים על האוטו אבל לא מסוגלים לרכוש אותו.....

לגבי מנוע ה-2.0T בנזין: באופן כללי הביקורות מהללות את האוטו. המנוע הספציפי הוא בעל אופי ספורטיבי שאני בספק אם מתאים לדרישות מרכב שטח שבד"כ עובד בסל"ד נמוך. מה שבטוח זה כשאנהג בו (וזה יהיה בקרוב) נדע טוב יותר.
גם ה-3.6 הנוכחי הוא לא בדיוק מנוע קלאסי של ג'יפ ואני מקווה שיגיע בהמשך כי בזמנו נאמר לי במפורש שהוא יגיע והמחיר שלו יהיה בפירוש זול יותר. אני מאמין שה-JL הושק בישראל בכוונה עם המנוע המודרני והיקר יותר כדי שיוכלו אחר כך להציע אפשרות קצת פחות יקרה.

לגבי אמינות ועמידות מנוע ה-2.0T המודרני הזה בתנאי שטח - הזמן יגיד.

Ranvahaba
04-12-18, 15:06
המדיניות המוצהרת של היבואן היא למצב את Jeep כמותג פרימיום/יוקרה. לא כמותג "שטח".
כל המשלוח הראשון כבר נחטף, שמה שמראה שלקהל המיועד - עשירים שמחפשים שופוני - לא כל כך אכפת מהמחיר. גם ככה חלק גדול מבעלי הרנגלרים לא יודעים בכלל כמה בוכנות וכמה סמ"קים יש במנוע ומה זה "סרן חי". מבחינתם הלוק, העובדה שהוא "חדש" וצג המולטימדיה יותר חשובים מיחסי העברה, מידת צמיג ושאר דברים שחשובים לנו, אלה שרק מריירים על האוטו אבל לא מסוגלים לרכוש אותו.....

לגבי מנוע ה-2.0T בנזין: באופן כללי הביקורות מהללות את האוטו. המנוע הספציפי הוא בעל אופי ספורטיבי שאני בספק אם מתאים לדרישות מרכב שטח שבד"כ עובד בסל"ד נמוך. מה שבטוח זה כשאנהג בו (וזה יהיה בקרוב) נדע טוב יותר.
גם ה-3.6 הנוכחי הוא לא בדיוק מנוע קלאסי של ג'יפ ואני מקווה שיגיע בהמשך כי בזמנו נאמר לי במפורש שהוא יגיע והמחיר שלו יהיה בפירוש זול יותר. אני מאמין שה-JL הושק בישראל בכוונה עם המנוע המודרני והיקר יותר כדי שיוכלו אחר כך להציע אפשרות קצת פחות יקרה.

לגבי אמינות ועמידות מנוע ה-2.0T המודרני הזה בתנאי שטח - הזמן יגיד.

על הנייר שיא ההספק של ה 2 ליטר מגיע בסל"ד נמוך יותר מאשר של ה 3.6, באופן תאורטי אמור לתת תוצאות יותר טובות בשטח. בפועל לדעתי זה מתכון לחיסול ראשי מנוע על בסיס קבוע

ש01
04-12-18, 15:11
+1 דרור,

בסופ"ש ישבתי עם חבר של אחי באירוע משפחתי,
עד לפני שנה מנהל מוסך מורשה קריזלר, וגיפאי בנשמתו (וכולנו יכולים לקנא על תפקידו בשירות הצבאי...)

90% מהרנגלרים שהגיעו אליו למוסך, כולל רוביקונים משופרים, לא ראו שביל קק"ל מימהם. מקסימום חנייה לא סלולה בשכונה...

רוצה לומר - לא נורא.
חובבי השפוני יקנו, ובעוד כמה שנים רכבים טובים יעשו דרכם אלינו.

(אם כי במקרה שלי - ללא גז לא אוכל להרשות לעצמי כזה ליומיום...)

דרור ברלי
04-12-18, 15:50
על הנייר שיא ההספק של ה 2 ליטר מגיע בסל"ד נמוך יותר מאשר של ה 3.6, באופן תאורטי אמור לתת תוצאות יותר טובות בשטח. בפועל לדעתי זה מתכון לחיסול ראשי מנוע על בסיס קבוע

מנוע זה רק גוש ברזל.
צריך לעשות סוויץ' בראש ולהפנים שחוץ מהנוסטלגיה והמסורת (שטוענת בתוקף שג'יפ אמיתי מוכרח 6 בוכנות בטור בנפח של לא פחות מ-4 ליטר), הנפח ומספר הבוכנות לא באמת קריטיים. גם הנתונים על הנייר לא כאלה חשובים. חשובה השורה התחתונה. מה הוא נותן בפועל.

המנוע הזה מאוד מרשים במספרים על הנייר. השאלה איך המספרים האלה מושגים.
שיא הספק - 270 כ"ס (קצת פחות מה-285 כ"ס של מנוע ה-3.6) אבל בסל"ד קצת יותר נמוך - בהחלט סבבה. זה 90 כ"ס יותר מהמנוע (הכפול בנפח) של סופה, זה יותר מפי 2 (!!!) מהספק המנוע (בנפח עוד יותר גדול מכפול) של ה-CJ... אז אי אפשר לומר שזה מנוע חלש.

שיא המומנט של ה-2.0T גם כן מרשים: כמעט 41 קג"מ ב-3,000 סל"ד.
6 קג"מ יותר ממנוע ה-3.6 של JK.
10 קג"מ יותר מסופה בנפח 4.0
12 קג"מ יותר מ-CJ בנפח 4.2
זה אחלה. אם כי ממנוע-טורבו כזה הייתי מצפה לשיא מומנט על פני טווח סל"ד רחב, שמתחיל הרבה יותר נמוך עד לטווח קצת יותר גבוה. אלא שמנועי ה-6 בטור הישנים יודעים לתת הרבה מומנט בסל"ד שאני תוהה אם המנוע הקטן הזה מסוגל להסתובב בו מבלי לדומם.... אבל הם מנועים מיושנים שהיחס בין קוטר למהלך-בוכנה שלהם מלמד שהם מיועדים לרוץ לסל"ד גבוה. לכן גם ההספק שלהם נמוך יחסית לנפחם. אבל הנפח הגדול מכתיב צריכת דלק מאוד גבוהה כל הזמן.

מנוע ה-3.6 הרבה יותר מודרני ממנועי ה-I6 הישנים. יש לו הספק רציני ונתון מומנט טוב, אבל הוא מנוע של סל"דים גבוהים שהגיע ממכוניות כביש, לא הכי אידיאלי לרכב שטח. את המומנט שאנחנו אוהבים וצריכים גם הוא מספק כפועל יוצא של נפח גדול, זה עולה בהמון דלק.

ה-2.0T מספק נתונים דומים מפחות נפח ובתיאוריה זה אמור לשפר צריכת דלק. השאלה היא איך נראות עקומות ההספק והמומנט במנוע הזה. איך הוא מתפקד ב-1,000-1,500 סל"ד. עוד משהו חשוב - בהגדרתו זה לא מנוע פשוט, קל לטיפול עצמי ועמיד כמו שהיינו רוצים לראות ברכב שטח אמיתי. איך הוא ישרוד טביעות בבוץ ושפריצים של מים בחורף?... סילוני חול וטונות של פודרה בקיץ, שהשבילים שלנו התברכו בהם?... איך הוא יעמוד במבחן השנים ובטיפולם "המקצועי" של מכונאים עבריים?.... אלוהים גדול.
לצערי, אני לא עתיד לרכוש JL בקרוב אז מבחינתי התשובה ברורה: מישהו אחר יתגלח על המציאה הזו ואז נהיה חכמים יותר.

לגבי צריכת דלק - המנוע הזה בודאות ישתה פחות דלק. כמה פחות? נעשה מבחן ונדע. אם כי לדעתי רוב רוכשי הרנגלר ב-400,000 שקל לא באמת מוטרדים מצריכת דלק.

sgill
04-12-18, 16:35
גם אני הופתעתי מהמנוע 2 ליטר המוגדש, בייחוד מזה שהביאו רק אותו. גם אני חושב שהמחיר שערורייתי ולא מגיע להם שימכרו אפילו רנגלר אחד.

אבל, את סמל"ת מעניין רק דבר אחד והוא לא הג'יפאים ויכולת השטח של הרכב וגם לא אם המנוע מתאים לשטח או לא. ובטח לא שכועסים עליהם שאישרו רק 32 לרוביקון ולא 33 כמו בארה"ב.

הם חושבים רק אבל רק מכירות, איך ימכרו יותר.

אז נכון שלנו זה נראה שהם עושים הכל בכדי לא למכור ולדחוף אותנו לכיוון הייבוא האישי מארה"ב.

אבל מבחינתם.. אם הם ממצבים את הג'יפ (וזנ מה שהם מנסים לעשות) כ SUV יוקרתי, כמו שבראלי אמר, ואני מסכים איתו, אז הם מכוונים לשוק גדול ששם נמצאים הלנדקרוזר, הפאג'רו אם עוד יש כאלו למכירה, הדיסקברי ואולי גם SUV רכים יותר אבל ברמת המחירים הזאת.

עכשיו מבחינתם לתפוס 10% מהשוק הזה, זה יותר מלתפוס 100% מהשוק של הג'יפאים שבאמת קונים את הרכב כדי לשפר ולטייל בשטח.
הזמן יגיד איזה נתח משוק ה SUV היוקרתיים הם תפסו ואם ההימור היה משתלם. אגב, מבחינתם הם לא הפסידו את כל הג'יפאים בכל מקרה. חלק, אלו שהפרוטה והאלפייה מצוייה בכיסם יקנו מהם בכל מקרה ובכל מחיר.

כנראה שבסוף התהליך, אם המנוע יוכיח את עצמו לאורך זמן, גם הג'יפאים ירוויחו כי יהיו יותר רכבי יד שניה (אם הם באמת ימכרו יותר וינגסו בשוק הגדול של ה SUV פרימיום) ואולי המחיר ירד.

נדב ש.
04-12-18, 16:59
לא רק המנוע השתנה, גם התיבת הילוכים שונתה מ 4 הילוכים תוצרת קרייזלר ל 8 הילוכים תוצרת zf... אז זה גם מעניין...
רק אומר...

sgill
04-12-18, 18:05
לא רק המנוע השתנה, גם התיבת הילוכים שונתה מ 4 הילוכים תוצרת קרייזלר ל 8 הילוכים תוצרת zf... אז זה גם מעניין...
רק אומר...

שונתה מ-5 (לא 4, 4 היה עד 2011) ל-8. אמנם זה צורך כנראה פחות דלק, אבל למי שבאמת יורד לשטח בגלל העברת ההילוכים המרובה זה יכול לגרום לשחיקה יותר גדולה וגם להתחממות הגיר (בעיקר אצל אלו שלא מורידים ל LOW)

KOOKE
04-12-18, 18:08
דרור, על פי מבחנים השוואתיים בחו"ל כולל מבחן על דיינו...מנוע ה3.6 עדיף ובעל עקומת מומנט והספק שטוחה יותר וליניארית יותר.

לא מכיר לעומק את סמל"ת כיבואן אבל למיטב הבנתי הם היו אמורים להיות קשובים יותר לקהל צרכני הנישה כפי שהם קשובים עד כה לקהל חובבי מכוניות הספורט האיטלקיות ונענים לדרישות השוק ומביאים מכוניות אקזוטיות יחסית כמו אלפא ג'וליה דגמי האברט וכו'.

גם אם הביאו את הרוביקון במיפרט אירופאי כל מה שנדרש מהם לאשר/ לאפשר כיבואן מידות צמיגים מאושרות אחרות וזה כבר היה קונה לב קהילת חובבי השטח.

בנסיעת המבחן אעלה את העניין בפני נציג המכירות ומקווה שזה יגיע לאוזניים קשובות.

לגבי התימחור - כן הוא מופרז לטעמי אבל אל תשכחו שגם בארה"ב הרנגלר הוא רכב יקר יחסית ותוסיפו את המיסוי המטורף בארץ כולל מדרגת המס הגבוהה יותר על "רכבי יוקרה" שמחירם מעל 200,000 ש"ח ואז נכנסים קצת לפרופורציה.

ביבוא אישי לרוב מדובר ברכב "משומש" שנסע קצת שם וזה זה סוג של הימור לגבי מצב הרכב וקלות מימוש האחריות במידת הצורך.

sgill
04-12-18, 18:19
ולעניין צריכת הדלק של מנוע ה-2 ליטר.

האמריקאים טוענים שזה לא חוסך להם כסף כי בשביל מנוע מוגדש הם צריכים לשים דלק נקי ויקר יותר. מה שמאזן להם את העלות במקרה הטוב.
בארץ הדלק (כך טוענים) מספיק טוב.

היתרון העקרי בחסכון בדלק לדעתי הוא הגדלת טווח הנסיעה בלי לרדוף אחרי תחנות דלק או לסחוב ג'ריקנים.

בתור אחד שעבר ממנוע גדול וחזק 6 צילינדר בפרייבט, למנוע 2 ליטר מוגדש 4 צילינדר עם תיבת ZF 8 הילוכים, אני יכול להגיד מנסיון שבנהיגה רגועה, המוגדש הקטן צורך פחות. עד 20% פחות. אבל בנסיעה מאומצת אין לו בעייה להשתוות למנוע הגדול גם כשהוא במאמץ.

Liranayalon1
04-12-18, 18:39
באחד השרשורים בשבוע האחרון הוזכר מישהו שיודע לייבא חלקים מחול ודוד לכל הנושאים עד למסירת החלק המוזמן ללקוח עם "שיטה" ייחודית ופשוטה שלפיה המחיר הסופי ללקוח בשקלים הוא המחיר הדולרי המקורי כפול 8...

כלומר אם הוא יודע כן לייבא רכב שלם, אבי 40,000 דולר יתורגמו ל-320 אש"ח ללקוח בארץ כולל הכל.

לא מוצא כרגע מהטלפון את השרשור המדובר עם שמו של האיש.

40K הוא מחיר בסיס, אחרי שאתה משחק קצת ומוסיף תוספות, מגיע לאיזור ה-50 בקלות (רק תוספת גיר אוטומטי 2K).
אז לפי המתמטיקה של פי 8 אתה מגיע למחיר של סמל"ת, אבל עם גודל צמיג שונה ואבזור יותר עשיר.
דרך אגב, גם אם הרכב בן שנה ועושים ייבוא אישי, ירידת המחיר בשנה היא לא גבוהה, לרנגלרים יש ביקוש גבוה גם בארה"ב.

nirs
04-12-18, 19:24

לא ולא.
אתה משלם מכס מלא על מחיר הרכב + מחיר השינוע + כל עלות נוספת בארה״ב וזה לפני אגרות נוספות בארץ.
בקיצור לעלות הבסיסית תוסיף עוד לא מעט כסף...

amir_shai
04-12-18, 19:50
לגבי מנוע ה 2.0, זכור לי שהוזכר שהרכב הזה מעין היברידי. יש לו מנוע חשמלי שעוזר בסל"ד נמוך לטובת זחילה.

Sent from my LG-H870DS using Tapatalk

מוני אורבך
05-12-18, 08:40
בנוגע למנוע 2 ליטר מודגש..
אין יש מאין בשביל כוח צריך לשרוף דלק.
היתרון במנוע המודגש לעומת ה 4 ליטר הוא שאין שרפת דלק כל הזמן.
אם עובדים בטורים הנמוכים יחסית הטורבו לא נכנס לפעולה והמנוע צורך כמעת כמו 2 ליטר.
וזה לעומת ה 4 שנדרש תמיד להזיז 6 צלינדרים ומסה מסתובבת יותר גדולה.
ברגע שלוחצים על הגז הטורבו נכנס לפעולה ומספק את הכוח.
המערכת לא חפה מבעיות, היא הרבה יותר מורכבת, יש turbo lag ועוד..
אבל זה מהווה פשרה בין חסכון בדלק לכוח.

דרור ברלי
05-12-18, 09:43
דרור, על פי מבחנים השוואתיים בחו"ל כולל מבחן על דיינו...מנוע ה3.6 עדיף ובעל עקומת מומנט והספק שטוחה יותר וליניארית יותר.

אין לי חילוקי דעות איתך. ברור לכל בר דעת שהמנועים הנכונים לאוטו כמו רנגלר הם הבנזין 3.6 והטורבו דיזל V6 בנפח 3.0 ליטר שיהיה בארה"ב (ולא ה-2.2 האירופאי עם 4 בוכנות) אבל על הנייר זה אמור לעלות בהרבה יותר דלק. והיום יצרני הרכב צריכים להתכופף בפני רגולציות ולהראות שהם עושים משהו לכיוון הירוק. אירופה הי אבכלל שוק קשה היום, עם הכרזה על גירושין קרובים ממנועי הדיזל בכלל. בדרך יש גם חוקים כנגד זיהום אוויר, מנועי בנזין שתייניים והעלאות מיסים על דלקים (לא בכל מדינה ההמונים ייצאו לרחובות וישרפו את עיר הבירה כמו בצרפת - היי! הם ניצחו את הממשלה!... אני מצדיע להם!) ומי שרוצה למכור שם מכוניות בשנים הקרובות צריך לקחת בחשבון את כל זה.
צריך גם לקחת בחשבון שמשרד התחבורע היהודי ישמח לאמץ מהתקינה האירופית כל רגולציה פוגענית שתמעך את הציבור - כי ככה זה במשרד התחבורע. כי הם יכולים וכנראה גם נהנים מזה.

לא מכיר לעומק את סמל"ת כיבואן אבל למיטב הבנתי הם היו אמורים להיות קשובים יותר לקהל צרכני הנישה כפי שהם קשובים עד כה לקהל חובבי מכוניות הספורט האיטלקיות ונענים לדרישות השוק ומביאים מכוניות אקזוטיות יחסית כמו אלפא ג'וליה דגמי האברט וכו'.

לא קשובים ולא חובבי רכב ולא נעליים. תאמין לי, מהיכרות - האנשים שם נחמדים וכיף לעבוד איתם, אבל אין לרובם באמת מושג בין רדיאטור לקרבורטור. הם כאן כדי לשווק ולמכור והם טובים בזה. הם משחקים במכוניות "אקזוטיות" אבל מקפידים להביא אותן רק עם גיר אוטומטי של נשים (סליחה על השוביניזם בתאריך הנפיץ...) ורכבי שטח עם צמיגי כביש. מבחינתי זה לא להיות קשוב לכלום. רק למכירות. וזה לגיטימי. תבין: מכוניות יוקרה/ספורט/שטח חדשות לא נרכשות כאן על ידי חובבי נהיגה או חובבי שטח, אלא על ידי חובבי שופוני. ולכן אין להם אג'נדות - מעניין אותם למכור ותו לא ומבחינתם אלה "מכוניות יוקרה". לא ספורט ולא שטח. והם משווקים ומוכרים אותן כ"יוקרה" וכ"פרימיום".

גם אם הביאו את הרוביקון במיפרט אירופאי כל מה שנדרש מהם לאשר/ לאפשר כיבואן מידות צמיגים מאושרות אחרות וזה כבר היה קונה לב קהילת חובבי השטח.

את אנשי היבואן לא מעניינים לא נהיגת שטח ולא השפעת גודל ופרופיל הצמיגים על ביצועים בשטח. אין שם ג'יפאים בכלל. מצד שני, לא באמת משנה להם אם הצמיג הוא 32 או 33 או 42 ותאמין לי, אם רק היתה להם אפשרות, הם היו מביאים לכם גם צמיגים גדולים ככל שאפשר וככל שמתיר היצרן - אני אומר את זה כי אני יודע. אלא שנושא המפרט האירופאי הרבה יותר קשה ומסובך משנדמה לכם - משרד התחבורע הוא המכשול רציני כאן. הלבלרונים נצמדים לתקינה האירופית כאל תורה מסיני ולא מוכנים לשמוע בכלל ובטח לא לחתום על כל דבר שלא מגיע על האוטו במקור מליין הייצור. כולל אבזור.

בנסיעת המבחן אעלה את העניין בפני נציג המכירות ומקווה שזה יגיע לאוזניים קשובות.

למה נראה לך שאיש מכירות פיון יכול לשנות מדיניות של יבואן וחוקי מדינה?...............
נראה לך שאם תביע התמרמרות ותאיים שתקנה מיבוא אישי, אז הם יקחו לתשומת לבם ויביאו לך מנוע 3.6, גיר ידני, צמיגי 35 בפרופיל שטח מלא ופגוש סלעים?.................
למעט מנוע 3.6 שלדעתי יגיע בחודשים הקרובים (אל תתפסו אותי במילה), כל היתר - תשכחו מזה. תגידו תודה שהם בכלל מביאים רוביקון ועוד צבעים חוץ מלבן, אפור מטלי ושחור (שכבר בא להקיא מהם. באמת).

לגבי התימחור - כן הוא מופרז לטעמי אבל אל תשכחו שגם בארה"ב הרנגלר הוא רכב יקר יחסית ותוסיפו את המיסוי המטורף בארץ כולל מדרגת המס הגבוהה יותר על "רכבי יוקרה" שמחירם מעל 200,000 ש"ח ואז נכנסים קצת לפרופורציה.

ביבוא אישי לרוב מדובר ברכב "משומש" שנסע קצת שם וזה זה סוג של הימור לגבי מצב הרכב וקלות מימוש האחריות במידת הצורך.

ג'יפ רנגלר הוא כבר לא כלי רכב עממי. גם באמריקה הוא יקר. תוסיפו את עלויות היבוא ואת שוד המיסים הישראלי ותגיעו לסכומים המדוברים. זה מה יש. זה אולי הג'יפ הכי טוב שיוצר מעולם, אבל הוא הפך לאוטו של עשירים בלבד. עם ה-JL, תופעת "מועדון המיליון" תלך ותקצין ואנחנו נמשיך לפנטז ולהסתדר מצוין עם מה שיש לנו היום.

...

- - - Updated - - -

לגבי מנוע ה 2.0, זכור לי שהוזכר שהרכב הזה מעין היברידי. יש לו מנוע חשמלי שעוזר בסל"ד נמוך לטובת זחילה.

Sent from my LG-H870DS using Tapatalk

מערכת היברידית-לייט. הדגם הישראלי מגיע בלי זה.
כמו סטארט-סטופ, גם זה עוד מס שפתיים לסרטן הירוק.
זה די מיותר ובתכל'ס לא הפסדנו כלום.

דניאל מאירי
05-12-18, 12:16
אני באופן אישי לא הייתי קונה רכב מגודל כזה עם מנוע 2 ליטר שמוציאים לו את המיץ.
יש מצב שכחדש הוא סבבה לגמרי, אבל צריך לראות אחרי 200 אלף ק"מ מה המצב.
אני לא הייתי משלם סכום כזה כדי לבדוק.
שאלו שיש להם יבדקו, אני אמשיך לעקוב.
כנראה אני קצת אולד סקול.
דניאל

נדב42
05-12-18, 12:23
אל תדאג, מי שמשלם סכום כזה לא יבדוק איך הוא מחזיק 200k ק"מ...

boaz avrahami
05-12-18, 14:29
חכו עם הרכישה.
המחיר שלו עומד לצנוח דרמטית אחרי מבחן הריסוק המאכזב שלו

https://youtu.be/zFFXmzG0GDc

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ד ו ר ו ן
05-12-18, 14:49
מבוכה גדולה לג'יפ רנגלר: כוכב אחד בלבד במבחן הריסוק

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5420421,00.html

איל מ
05-12-18, 15:07
שטויות,
באתר ג'יפולוג הוחלט: המסה יותר חשובה!
ובכלל, בואו נשווה תפוזים לתפוזים. זה לא פרייבט לטוב ולרע.
נ.ב.
כרגיל,
הילדה דנה (בטח כבר נערה) שוב הרימה את ראשה המחוצ'קן, והורידה עוד כוכב לjl.
למה היא בכלל מסתובבת בכביש כל היום? מה, היא ***ה?

nirs
05-12-18, 15:18
מבוכה גדולה לג'יפ רנגלר: כוכב אחד בלבד במבחן הריסוק

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5420421,00.html

כמה קיבל ה jk בזמנו?

ד ו ר ו ן
05-12-18, 16:20
שטויות,
באתר ג'יפולוג הוחלט: המסה יותר חשובה!
ובכלל, בואו נשווה תפוזים לתפוזים. זה לא פרייבט לטוב ולרע.

זה בכלל לא בלתי סביר שהניקוד הוא נמוך מאד בגלל נזק להולכי רגל ורכבים אחרים.

הם כן מציינים היעדר מערכות בטיחות אקטיביות כמרכיב מוריד ניקוד.

opl
05-12-18, 16:53
תסתכלו על ה"ילדים" מאחורה... במיוחד על הראש שלו שנחבט בצדי הרכב.

ariel-ro
05-12-18, 17:06
50% בהגנה על מבוגרים זה ציון נמוך מידי. - ללא קשר למערכות אקטיביות.

ד ו ר ו ן
05-12-18, 17:18
50% בהגנה על מבוגרים זה ציון נמוך מידי. - ללא קשר למערכות אקטיביות.

מה היי האחוזים של המתמודדים האחרים?
55% או 80%?

asafk
05-12-18, 17:22
אין בסגמנט שלו (ג'יפ אמיתי) מתמודדים אחרים.

אסף.

ariel-ro
05-12-18, 17:45
מה היי האחוזים של המתמודדים האחרים?
55% או 80%?

איזה מתמודדים? חלק ממי שנבחן איתו(להוציא את הפנדה) קיבלו 96% בהגנה על מבוגרים ו84% בהגנה על ילדים.

טויטה היילקס בעל שלדת סולם מקבל 85%.
לכן 50% לרכב מודרני זה נמוך.

ברור לי שבפורום הזה זה לא רלוונטי.(כי אין לו מתחרים, כי זה ג'יפ אמיתי וכו' וכו')
אבל בעיני זה פשוט ביזיון שהם משחררים רכב שמקבל כוכב אחד במבחני ריסוק.
גם אם הייתי בעל הממון, לא הייתי קונה JL חדש רק בגלל זה, ואם זה היה לאישתי(כי הרי ממתגים אותו כרכב יוקרה) ודאי שלא הייתי קונה לה רכב כזה.

נדב ש.
05-12-18, 18:00
בשורה התחתונה, תסתכלו על תא הנוסעים שנשאר שלם.
חלק מהניקוד הוא העדר מערכות בטיחות אקטיביות.

מה שמעניין יהיה לראות זה התנגשות בינו לבין פרייבט מודרני.

https://youtu.be/g4kotKuAXuU

גם האיוניק לדוגמה מתרסקת לגמרי מול קיר.

https://youtu.be/oMqJrXldUQo

קחו את הלנדקרוזר לדוגמה, וגם תיזכרו בתאונה המצערת האחרונה שקרתהבה יושבי הטויוטה יצאו כמעט ללא פגע.

ד ו ר ו ן
05-12-18, 18:05
איזה מתמודדים? חלק ממי שנבחן איתו(להוציא את הפנדה) קיבלו 96% בהגנה על מבוגרים ו84% בהגנה על ילדים

זה בדיוק העניין.. מול מי בחנו.

מול רכבים פרטיים בקטגוריית מחיר כמו שציינו, רכבים עתירי מערכות הגנה אטרקטיביות אבל לא ברי השוואה אליו בפלח סוג?

או שזו בדיקה מוחלטת מול האנרגיה שהבובות והחיישנים הרגישו בתוך הרכב?

ariel-ro
05-12-18, 18:51
דורון,
הפרמטר של Adult Occupant משכלל בתוכו אך ורק בטיחות פאסיבית.(אותם מבחנים לכל הרכבים)
הפרטמר של הילדים משקלל גם בטיחות פאסיבית, וגם חיבורי ISOFIX וכד' ויכולת לחבר כיסאות בטיחות.

פתחתי עכשיו את הדוחות-(כל הדוחות נמצאים באתר של Euroncap)
עבור הפרמטר של הגנת מבוגרים-
בהתנגשות חזיתית מול מכשול מתעוות הניקוד שהוא קיבל נמוך משמעותית מV60/508 שנבחנו באותו המבחן.
גם בהתנגשות בקיר הציון שהתקבל הוא נמוך יותר.
בהתנגשות צידית ע"י רכב הציון הוא אותו הציון.
בצליפת שוט גם אותו הציון.
ומשום מה הוא לא נבחן בהתנגשות מול עמוד ולכן קיבל על כך ציון 0. - לא פורסם מדוע, זאת שאלה מעניינת שבהחלט יכולה להוריד ניקוד סתם.

אבל אי אפשר להוציא את הבטיחות האקטיבית מהתמונה, שהיא חשובה לא פחות מהבטיחות הפסיבית.

kobiav9
05-12-18, 18:58
צריך גם להסתכל בעין אובייקטיבית ולא להתלהם:

- אין 6 כריות כי הגג מתפרק ואי אפשר לשים שם כריות.
- גובה הפגוש הוא כזה (ואין מה לעשות מרווח הגחון הוא מעל 20 ס״מ) שהוא פוגע במרכז המסה של ילדים.

דרור ברלי
05-12-18, 20:35
צריך גם להסתכל בעין אובייקטיבית ולא להתלהם:

- אין 6 כריות כי הגג מתפרק ואי אפשר לשים שם כריות.
- גובה הפגוש הוא כזה (ואין מה לעשות מרווח הגחון הוא מעל 20 ס״מ) שהוא פוגע במרכז המסה של ילדים.

בדיוק כך.
גם את הג'ימני הם קטלו.

זה רכב שטח ויש לזה מחיר בכביש.
מי שציוני מבחני הריסוק הם הפרמטר הקובע מבחינתו אם לרכוש רכב חדש - שלא יקנה רנגלר ולא ג'ימני.
נראה לי ש-Jeep וסוזוקי יסתדרו מצוין בלעדיכם.

nir.samo
05-12-18, 20:52
מהנדס בישיבה במטה ג'יפ אי שם:
ביקשתם גג מתפרק עשינו
ביקשתם לקפל את השמשה עשינו
ביקשתם לפרק את הדלתות עשינו
ביקשתם חיישנים עשינו.
עכשיו אתם אתם אנשי השווק שואלים למה אין מספיק כריות אויר?
(שם את מפתחות הרנגלר שלו על השולחן ויוצא בזעם).
122161

דרור ברלי
05-12-18, 22:38
מהנדס בישיבה במטה ג'יפ אי שם:
ביקשתם גג מתפרק עשינו
ביקשתם לקפל את השמשה עשינו
ביקשתם לפרק את הדלתות עשינו
ביקשתם חיישנים עשינו.
עכשיו אתם אתם אנשי השווק שואלים למה אין מספיק כריות אויר?
(שם את מפתחות הרנגלר שלו על השולחן ויוצא בזעם).
122161

+100

sgill
06-12-18, 07:51
שאלה של אחד שלא מבין במבחני ריסוק:

נניח שלבעל הג'יפ יותר חשובים הוא ומשפחתו שבתוך הרכב מאשר מה קורה בחוץ בזמן תאונה.

האם פגושי ברזל ומדרכות צד חסונות יגנו על הנוסעים ברכב או לא?

מצג אחד הם חזקים יותר מפגושי הפלסטיק, אבל מצד שני הם לא מרככים את עוצמת המכה.

איל מ
06-12-18, 08:14
זה תלוי במה הוא נכנס.
אם ברכב קטן, כנראה שהמסה תנצח.
אם בחפץ נייח או משאית אז זה תלוי כמה הוא נכנס מתחתיהם.

נדב ש.
11-12-18, 07:05
http://m.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=7186&docID=299120&lang=HE

גיא
11-12-18, 07:14
http://m.sport5.co.il/articles.aspx?FolderID=7186&docID=299120&lang=HE

דרור ...

תעשה לי ילד ;)

kobiav9
11-12-18, 07:31
+1

boaz avrahami
11-12-18, 07:39
דרור, באמת כתבה מצויינת אבל ממש לא במקום.
במקום לתת למכירות להיפגע ולמחיר לצלול אתה נשכב על הגדר בשבילם. חבל...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

גיא
11-12-18, 09:02
דרור, באמת כתבה מצויינת אבל ממש לא במקום.
במקום לתת למכירות להיפגע ולמחיר לצלול אתה נשכב על הגדר בשבילם. חבל...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ההפך שיקנו. והרבה.

ויקנו חדש עוד שנתיים ..

והרבה !!!

ליד החמישית ... יהיה מחיר שפוי כבר.

דרור ברלי
11-12-18, 10:06
דרור ...

תעשה לי ילד ;)

אין לי מספיק ילדים עד כה, שאתה מציע לי לשלם מזונות גם לך?..............:confused:

boaz avrahami
11-12-18, 10:08
אל תדאג, הוא לא יכנס להריון.
הוא סתם רוצה דפיקה [emoji41]

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

גיא
11-12-18, 10:28
;)

ד ו ר ו ן
11-12-18, 11:54
אל תדאג, הוא לא יכנס להריון.
הוא סתם רוצה דפיקה [emoji41]

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

הציעו לו גם מעשה סדום ברומניה אבל הוא רק עושה טיזינג..

מי שיעשה חיפוש על דאסטר ומעלות באתר יכול לקבל רושם שהדאסטר קרע את על המקומות המיתולוגיים בנגב..
[emoji41]

גיא
11-12-18, 12:08
Branding ....
מיצוב בעברית

;)

אני תכלס עושה עבודה לא רעה בכלל.

בכל מקרה מעלה משורה בעוד שבוע וחצי.

תתפוס מקום ביציע.

נדב ש.
11-12-18, 12:09
דאסטר זה הרוביקון החדש, התמונה והקישור בתחילת הפוסט זה במסווה.

דאסטר JL .

איל מ
11-12-18, 12:36
הצחיק אותי לקרוא את הטוקבקים.
סתם,
העציב.
תכלס הם מייצגים את הדעה של הרוב המוחץ. )-:

המשוטט
11-12-18, 12:48
הצחיק אותי לקרוא את הטוקבקים.
סתם,
העציב.
תכלס הם מייצגים את הדעה של הרוב המוחץ. )-:בול

״אופירה אסייג של עולם הרכב״

פייר נעלבתי בשמך....

אתה הרבה יותר וולגארי ;-)

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

sgill
11-12-18, 13:04
ה - JL נכשל במבחן ריסוק איך שלא תהפוך את זה.

זה שיש לו שלדת סולם, גג ודלתות מתפרקים וחלון קדמי מתקפל זה חלק מהסיבות. אבל זה לא תירוץ לשים אותו במבחני ריסוק יעודיים לרכבי שטח (אם יש כאלו בכלל).

גם רוביקון משופר (שמתחפש לחוקי) עושה את מרבית הקילומטרים בכביש. ושם, מה לעשות, הוא בטוח פחות מרכבים אחרים שהם זולים בהרבה.

מי שרוצה רכב שטח עם חלקים מתקפלים ומתפרקים, זה לא בא בחינם תרתי משמע. גם מתבטא במחיר גבוה וגם בציוני ריסוק נמוכים.

ולענין הדאסטר - מתי ההופעה? בשישי אחה"צ או בשבת בבוקר?

עריכה: רק עכשיו קראתי את הכתבה של דרור לעניין מבחני הריסוק.... הסבר מצויין וממצה.

גיא
11-12-18, 15:38
יש סיכוי שאני אבחן את המצב בשישי ואז נדע אם יש הופעה בשבת.
( אם ישאר משהו מהאוטו .. )

sgill
11-12-18, 15:58
תעשה בנייה בשישי, ובשבת תעלה כמו כביש 6

נדב ש.
11-12-18, 16:14
רעיון מצויין, יש לקנות "שק בטון", בשישי תיצק, בשבת תעלה.
:cool:

נדב ש.
11-12-18, 20:59
https://m.ynet.co.il/Articles/5423124

-->