PDA

צפייה בגרסה מלאה : לנדקרוזר מול רוביקון

yoav
19-12-18, 20:28
חושבים להפרד מלנדקרוזר ארוך 2007 לטובת ג׳יפ רנגלר ( רוביקון?) ארוך. משפחה בת 5 נפשות, טיולים לא קשים ומספ פעמים מועט בשנה, שאר הזמן ישמש כרכב יום יומי. יתרונות/חסרונות?

איל מ
19-12-18, 20:49
יתרונות:
יותר סקסי. אבא יהיה מבסוט. בסיס יותר טוב לשיפורים.
חסרונות:
אין מקום לציוד, רועש חם ולא נוח בכביש. יקר לקניה. דלק יקר.

תכלס,
אם לא קונים את זה בשביל הנשמה, או בשביל לשפר לטובת עבירות, הרי שבתור רכב לטיול עם המשפחה וכרכב א' ביומיום, אין שום סיבה *הגיונית* לקנות רנגלר.

מצד שני,
מי קונה ג'יפ בגלל שיקולי הגיון?

ronbs
20-12-18, 09:49
לפי הרגש כמובן רוביקון
אבל אם הרכב מיועד בעיקר לנסיעות בכביש ה
לנדקרוזר מנצח בגדול

YoavR
20-12-18, 10:35
עם האופיין שימוש הזה?
כשאלה הם המועמדים?

נראה לי שהחלטת כבר....

דרור ברלי
20-12-18, 12:12
כמה הגזמות פרועות.

בכל מה שקשור לנהיגה - רנגלר סטנדרטי לא כזה גרוע בכביש. אולי אפילו מפתיע לטובה.
לנדקרוזר סטנדרטי לא כזה מדהים בכביש. די מרגיש כמו משאית. מגושם, מסורבל ומתנדנד.
בעבירות נטו של כלים סטנדרטים זה מול זה, אני סבור שלנדקרוזר לא נופל מרנגלר בכלום.
ההבדל מתחיל ככל שמשפרים אותם. הגבול של הלנדקרוזר מגיע מהר יותר. לעומתו את הרנגלר אפשר לשפר ולמתוח הלאה הרבה יותר רחוק, כאילו אין מחר.

הלנדקרוזר תמיד ינצח את הרנגלר בגדול בנוחות הכוללת - תא נוסעים מרווח יותר ומאובזר יותר ובוודאי "מגומר" ואיכותי יותר, מושב אחורי הרבה יותר טוב, תא מטען הרבה יותר גדול, מזגן הרבה יותר אפקטיבי, שדה ראיה טוב יותר ועוד ועוד.

רנגלר לדורותיו מקריב הרבה מאוד בנוחות ובשימושיות הכוללת שלו על מזבח העיצוב והפיצ'רים המגניבים שלו. זה חלק מקסמו. ג'יפולוג אינו מייצג מובהק של צרכני רכב רגילים. כאן אוהבים ג'יפים ועובדה שאם מציבים כאן את אפשרות הבחירה באחד בלבד - הרוב מאוד רוצה דווקא רנגלר למרות היתרונות הפרקטיים של הלנדקרוזר... כי ג'יפ קונים גם מהלב וחלומות נועדו להתגשם - במיוחד למי שיכול.

איל מ
20-12-18, 13:34
ג'יפולוג כבר מזמן לא מייצג את מה שאתה חשב שהוא מייצג.
ולפי מה שהבחור אפיין (אוטו משפחתי, יומיומי, שימושי, בלי לשפר מעבר לשני אינטש החוקיים), אין לו מה לחפש ברנגלר.
כמובן שאם פות"ש רוצה רנגלר, שיציין את זה עכשיו,
יפתח שרשור חדש שבו נכתוב כולנו את הדברים הנכונים, כדי שיוכל להראות לגברת פות"ש שזה הדבר הנכון.

nirs
20-12-18, 18:47
JL או JK?
לפחות לפי מבחני הדרכים, ה JL שיפר משמעותית את התנהגות הכביש.
ממליץ לנהוג ב 2 הרכבים ותחליט לבד...
אישית נהנה מאוד מהרוביקון גם על הכביש (JK).

Sent from my iPhone using Tapatalk

דרור ברלי
21-12-18, 02:48
ג'יפולוג כבר מזמן לא מייצג את מה שאתה חשב שהוא מייצג.
אם ג'יפולוג כבר לא מייצג את מה שהוא אמור לייצג, זה חבל.
אם זה מרחיק מכאן את הג'יפאים האמיתיים זה הרבה יותר חבל.
ברור לי שהתבגרנו (הזדקנו, מה זאת אומרת) אבל לפחות אצלי, ג'יפ אמיתי זה משהו שהרבה מעבר לאורך/רוחב/עומק הבגאז' ותכונות מסך המולטימדיה.

ולפי מה שהבחור אפיין (אוטו משפחתי, יומיומי, שימושי, בלי לשפר מעבר לשני אינטש החוקיים), אין לו מה לחפש ברנגלר.
הכל יחסי, אתה יודע. בגלל שאני מכיר טוב את שני הפציינטים אני יכול לומר לך בלב שלם - אפשר לחיות יופי ביומיום גם עם רנגלר. זה באמת לא כזה נורא (בייחוד כשאתה בא מסופה...;))

כמובן שאם פות"ש רוצה רנגלר, שיציין את זה עכשיו,
יפתח שרשור חדש שבו נכתוב כולנו את הדברים הנכונים, כדי שיוכל להראות לגברת פות"ש שזה הדבר הנכון.
...

OFF-RoaD
21-12-18, 06:32
3 אנשים בספסל האחורי של רנגלר? רק אם מדובר בילדים קטנים. נערים ומעלה - ומדובר בעונש. שלא לדבר על ציוד...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

asafk
21-12-18, 07:57
יואב, ההבדל הפרקטי היחיד בין השניים הוא המרחב הפנימי.
מכל בחינה אחרת שהיא נטו מתייחסת לתפקודים של "אוטו" - ההבדלים לא באמת מורגשים. ובהשוואה למשפחתית 'רגילה' הם דומים יותר מאשר שונים. שלא ייתנו לך את הרושם המוטעה שרנגלר זה כמו הסמוראי שהיה לך. זה עולם אחר.
כל השאר..... ויש המון הבדלים - הם "דקורציה". העיצוב, בידוד רעשים, מיקום של כפתורי חלונות..... זה הכל חלק מה'אופי' של זה ושל זה.
ואז מגיעים לשטח..... ושוב הביצועים במצב סטוק - דומים.
אבל הצורה שבה הם עושים את זה, שונה בתכלית. וכשמגיעים לקסטומיזציה.... אז בכלל אין מה להשוות את עולם האפשרויות הלא מטגבלות אבל אתה לא הולך לשם.

אסף.

דרור ברלי
21-12-18, 11:52
3 אנשים בספסל האחורי של רנגלר? רק אם מדובר בילדים קטנים. נערים ומעלה - ומדובר בעונש. שלא לדבר על ציוד...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

ממילא בשימוש משפחתי יושבים שם ילדים... אין בעיה אמיתית של מרחב. זה המושב עצמו שנמוך, שטוח ולא נוח למבוגרים או גבוהים ארוכי רגליים. העיקר מקדימה נוח. מאוד נוח. נוח כמו שצריך להיות באוטו אמריקאי, שמתכנניו היו אולי קצת רשלנים ואולי גם עישנו משהו טוב בזמן העבודה, אבל דבר אחד כן לקחו בחשבון - שבעולם יש גם נהגים גבוהים עם רגליים ארוכות, שאוהבים שגלגל ההגה נמצא מולם ולא בין הברכיים שלהם. זה הרבה יותר נוח מתנוחת הנהיגה האסיאתית הכפויה של הלנדקרוזר, עם המושב הגבוה מדי והלא תומך, וההגה הנמוך והאופקי מדי.

אמרתי כבר קודם, הרנגלר מקריב מראש ובמודע המון פרקטיות והמון בכלל, על מזבח העיצוב המסורתי והמגניבות הכוללת. אבל היי - זה מצליח לו! הוא לא רק רכב טוב ומוצלח, הן מכנית והן בביצועים, אלא בעיקר סקסי ומגניב ונחשק. זה חלק מהקטע אם לא הקטע כולו. זה למה כשאני יורד מרנגלר, כל רנגלר, אני מסתובב ומסתכל עליו עוד כמה שניות.
ספרטני? לא נוח? תאמין לי שבהשוואה לג'יפים האמיתיים שבאמת לא לקחו שבויים, הוא מאוד מעודן והרבה יותר נוח ואפילו קצת מתפשר. אתה צריך לנסוע שבועיים שלושה בסופה או ב-CJ כדי להעריך עד כמה הרנגלר בעצם... מפנק?....:rolleyes: נדמה לי שנמרוד דיבר פעם על חוכמת ההמונים - אם המפעלים שמרכיבים רנגלרים עובדים 24/7 בשלוש משמרות כדי לענות על הביקוש, וזה ברכב שכבר מזמן לא עממי וזול, גם במולדתו - זה אומר משהו.

וזה להבדיל מהלנדקרוזר שהוא אוטו מצויין שאפשר להגיד עליו הרבה דברים טובים חוץ מאשר סקסי ומגניב. כרגיל בטויוטה, ההגיון גובר על הרגש וזו מכונה קרה ומנוכרת, יעילה למדי (ממש לא מושלמת, יש גם כמה חסרונות) שעושה את העבודה היטב (עד גבול מסוים) אבל לא מזיזה לי כלום. לא בבטן ולא בלב. ממש כמו מקרר, מכונת כביסה או טוסטר... חסר לו אופי, אופי שיש אפילו במוצרי טויוטה אחרים, ישנים יותר, כמו ההיילקס הישן או ל"ק סדרה 70 שלא לדבר על סדרות 40 ו-60 האלמותיות. לכן כשאני יורד מלנדקרוזר חדש אני מפנה גב והולך. היה נעים, היה טוב, (היה קצת מתנדנד, יש בחילה קלה) תודה וביי. אני יכול להעריך אותו מאוד אבל לא להתאהב בו ובטח לא לאהוב אותו.
יש כאלה שיכולים, הם גם לא מעטים - הם מחפשים בו דברים אחרים. אני יכול להבין אותם, מאחל להם בהצלחה ושייהנו ממנו.

OhadL
23-12-18, 09:52
אם לא היתה ברשותך לנדקרוזר זו באמת דילמה. מאחר שיש לך רכב שאתה מכיר ומתחזק ברמה גבוהה, יהיה קשה למצוא לו תחליף במשומשות.

רנגלר ל 5 זה קטן וצפוף. מקביל יותר ללנדקרוזר קצר מאשר לארוך.

אם אני הייתי צריך לבחור היום רכב חדש. אין לי ספק ש JLרוביקון היתה הבחירה.

מול ה JK הדילמה יותר קשה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

איל מ
23-12-18, 10:02
לי אין דילמה,
ברור שרנגלר.
אבל כאמור אין קשר בין מה שאני רוצה למה שאני צריך. וכדי לקנות מה שרוצים ולא מה שצריכים, יש כמה תנאים מקדימים שצריכים להתקיים. הראשון שבהם הוא משפחה מבינה.
פות"ש צריך לחזור לכאן, ולציין כמה היסוד הרגשי חזק פה בסיטואציה. וכמה ויתורים המשפחה מוכנה לעשות בשביל שזה יתאפשר.

יוני5
23-12-18, 11:15
להראות לגברת פות"ש שזה הדבר הנכון.

אהבתי את ההתייחסות הישירה ל"אחד אלוהינו".

בברכה,
יוני5

נדב42
23-12-18, 11:46
When god made man, she was only joking.

yoav
24-12-18, 21:33
תודה לכולם על ההשקעה בתגובות המפורטות.
המשפחה על חמש נפשותיה וציוד, כולל כזה לתינוק, תסע ברכב הזה בשנים הקרובות, אז למרחב אחסון יש חשיבות ניכרת ואני מבין שלטויוטה יתרון מהבחינה הזו. כנראה שתהיה עוד טויוטה לפני הרנגלר..;)

yoav21
26-12-18, 08:55
תודה לכולם על ההשקעה בתגובות המפורטות.
המשפחה על חמש נפשותיה וציוד, כולל כזה לתינוק, תסע ברכב הזה בשנים הקרובות, אז למרחב אחסון יש חשיבות ניכרת ואני מבין שלטויוטה יתרון מהבחינה הזו. כנראה שתהיה עוד טויוטה לפני הרנגלר..;)

כשנוסעים לטיול הכולל לילה עם 5 נפשות אוהל, מזרנים וציוד מלא גם לנדקרורזר לא מספיק, בשביל זה המציאו את תיקי הגג.
שלא תבין לא נכון לנדקורזר אחלה אוטו, אבל גיפ כמו שכבר כתבו טובים ממני בוחרים מהלב.
ולכן אם זה לא היה ברור עד עכשיו אז ברור ש JEEP.

יואב

נדב ש.
26-12-18, 10:20
דבר אחד אני לא מבין...
איך החלטת שרוביקון לא מתאים למשימה?
הלכת לבדוק/לראות כלים?

מטייל איתי מידי פעם אחד בטיולים ארוכים עם משפחה, עמוס כמונו, מזרנים אוהלים וכו', לא ראיתי בעיה של מקום לציוד.
אני עם דיסקברי 2 ופתוח 6 כיסאות ככה שאצלי הרוב על הגג בטיולים כאלה.

יוני5
26-12-18, 14:26
שלא תבין לא נכון לנדקורזר אחלה אוטו, אבל גיפ כמו שכבר כתבו טובים ממני בוחרים מהלב.

יואב

אין בעיה לבחור מהלב, ג'יפ, או כל דבר אחר, כל עוד הלב מיושר עם הראש ועם המציאות.

כי כשמתכחשים למציאות ולא מקשיבים לראש, ו"בוחרים מהלב", זה תמיד נגמר כסיפור איוב בלנדרובר. וכפי שידוע לכל, סיפור של לנדרובר הוא הרבה יותר אכזרי מזה של איוב המקראי.

אז עשו לעצמכם טובה, כשדברים חשובים עומדים על הפרק, תנעלו את הלב בפינת הנוסטלגיה, תקנו עם הראש ותתרחקו מלנדרובר.
לא לחינם הוא קרוי דרעקרובר.

בברכה,
יוני5

נדב ש.
26-12-18, 15:15
מדובר על רוביקון מול לנדקרוזר, מה קשור פה לנדרובר?

yoav
26-12-18, 15:24
דבר אחד אני לא מבין...
איך החלטת שרוביקון לא מתאים למשימה?
הלכת לבדוק/לראות כלים?

מטייל איתי מידי פעם אחד בטיולים ארוכים עם משפחה, עמוס כמונו, מזרנים אוהלים וכו', לא ראיתי בעיה של מקום לציוד.
אני עם דיסקברי 2 ופתוח 6 כיסאות ככה שאצלי הרוב על הגג בטיולים כאלה.

בהנחה שהשאלה כוונה אליי (?)- זה מה שהבנתי מהתגובות פה בהשוואה בין האופציות. הצצתי לרנגלר ששהה איתי במוסך והרושם היה שהוא פחות מרווח בפנים ( ויש לי 3 מושבי בטיחות לדחוס על מושב אחורי ותיקים ועגלה לתא המטען..).
תודה בכל אופן, אלך להתרשם מרכבים שגרים פה בשכונה.

נדב ש.
26-12-18, 15:36
בהנחה שהשאלה כוונה אליי (?)- זה מה שהבנתי מהתגובות פה בהשוואה בין האופציות. הצצתי לרנגלר ששהה איתי במוסך והרושם היה שהוא פחות מרווח בפנים ( ויש לי 3 מושבי בטיחות לדחוס על מושב אחורי ותיקים ועגלה לתא המטען..).
תודה בכל אופן, אלך להתרשם מרכבים שגרים פה בשכונה.

אה.
התכוונתי בהשוואה שברוביקון ל 3 ילדים שיושבים מאחור בלי מושבי בטיחות.

-->