PDA

צפייה בגרסה מלאה : כל כך טוב לו בנעילות שהוא ... לא רוצה לצאת

gilur
22-12-18, 20:54
יצאנו היום מהמפגש אחרי כמה שעות של נהיגה בשטח בנעילות כאלה ואחרות (בעיקר 4X4 ודיפרנציאל מרכזי, אבל גם אחורי מידיי פעם).
לפני החזרה לכביש יצאתי מהנעילות (כמובן ב-N)..או ככה קיוויתי :)

מי שמכיר - ברוב המיקרים הנורות של הנעילות לא כבות אלא מהבהבות...
לא התרגשתי והתחלתי לנסוע אבל בהרגשה - זה היה עדיין 4X4 נעול מרכזית.
עצרתי בצד - הכנסתי שוב לנעילה והוצאתי כשבין כל שלב אני חוזר ל-D ושוב N.
לא עזר...
בנוסף היה לי רעש של תיקתוקי ברזל בערך מ- 60-70 קמ"ש ומעלה.
- כבר ניתקלתי בזה שהנעילות לא משתחררות הרעש הפעם היה חדש לי ובנוסף זה לקח הרבה יותר זמן (כולל 2 עצירות כיבוי מלאות).

בסופו של דבר זה עבר לבד...
1. לא כיף..
2. אני תוהה אם הרעש הוא לא משהו ש"אוכל" את עצמו (גלגלי שיניים?..)

בקיצור - ממה זה בא ואיך מטפלים בזה?
(בהמשך להודעה הבאה: פאג'רו קצר 2001, דיזל 3.2 אוטומט)

איל מ
22-12-18, 21:06
איזה אוטו?
היה לי מקרה דומה עם האנטר. (ובכלל מערכת השילוב המחורבנת של מיצובישי).
בסוף הנורה היחידה שהמשיכה להבהב היתה זו של הדיפרנציאל המרכזי שחיוותה כאילו שאני במצב 4*4 כביש.
אחרי נסיעה לא קצרה נטחן הדיפרנציאל הקדמי. למרות שלכאורה הייתי במצב שאינו בעיתי (מבחינת החיווי, לא מבחינת מה שהיה בפועל).

gilur
22-12-18, 21:15
סורי - פאג'רו 2001 קצר דיזל 3.2 אוט'

איל מ
22-12-18, 21:20
יש בעיות מוכרות עם הסולונואידים. לא מעט שרשורים על כך בפורום מיצובישי.

gilur
22-12-18, 21:56
יש בעיות מוכרות עם הסולונואידים. לא מעט שרשורים על כך בפורום מיצובישי.

הזוג הבעייתי הוחלף לא מזמן ויש לי הרגשה שהבעיה לא משם (כשהם היו תקולים - היה לי אור מעילה מרכזית מהבהב כמעט תמיד. אחרי ההחלפה זה הסתדר ונעילות משתלבות יפה)

יש עוד כיוונים? או שבכל זאת - סולנואידים?

opl
23-12-18, 08:05
אני לא הכי מכיר את המערכת של הקינג כי היא קצת שונה מהQ אבל;

1. המערכת הזאת גאונית. בזכותה בעלי מיצובישי יכולים לנעול דיפ קדמי בעלות נמוכה להחריד. להנות ב-4X4 מכל המצבים שבעולם. מה לעשות שצינורות וואקום נסדקים (50 שקל יעלה להחליף את כולם) סלאונידים מתעייפים (עוד 50 שקל) ולעיתים משלב צרייה נתפס (עוד 150 שקל). יעשה בשכל מי שמתכן להחזיק את הרכב עוד שנים ויעשה ריענון לחלקים הללו.
2. סלאונידים - אלה שעל הכנף שולטים בנושא משלב הצרייה הקדמי ולא בנושא הדיפ המרכזי.
3. בדגם הקודם השילוב של הטרטנספר הוא מכאני - ידית ששולטת על מזלגות. בקינג אני חושב שהעסק עבר לחשמלי ולדעתי שם הבעיה שלך.

gilur
23-12-18, 09:57
אני לא הכי מכיר את המערכת של הקינג כי היא קצת שונה מהQ אבל;

1. המערכת הזאת גאונית. בזכותה בעלי מיצובישי יכולים לנעול דיפ קדמי בעלות נמוכה להחריד. להנות ב-4X4 מכל המצבים שבעולם. מה לעשות שצינורות וואקום נסדקים (50 שקל יעלה להחליף את כולם) סלאונידים מתעייפים (עוד 50 שקל) ולעיתים משלב צרייה נתפס (עוד 150 שקל). יעשה בשכל מי שמתכן להחזיק את הרכב עוד שנים ויעשה ריענון לחלקים הללו.
2. סלאונידים - אלה שעל הכנף שולטים בנושא משלב הצרייה הקדמי ולא בנושא הדיפ המרכזי.
3. בדגם הקודם השילוב של הטרטנספר הוא מכאני - ידית ששולטת על מזלגות. בקינג אני חושב שהעסק עבר לחשמלי ולדעתי שם הבעיה שלך.

היי
צינורות וסלונואידים שעל הכנף החולפו.
- תודה על החידוד לעניין הסלונואיד של הדיפ המרכזי. אחפש איפה הוא ממוקם.
- משלב ציריה - אבדוק ..

אכן בקינג חשמלי.

תודה

opl
23-12-18, 10:34
אולי לא הייתי מובן או שהתיאור לא ברור לי

נורות מהבהבות ירוקות = סלנואידים בכנף/משלב צרייה/צנרת וואקום

נורת דיפ מרכזי מהבהבת = בעיה חשמלית בין הידית לטרנספר כולל משהו בשני החלקים הללו, לרוב מפסקי טרנספר.

gilur
23-12-18, 12:43
אולי לא הייתי מובן או שהתיאור לא ברור לי

נורות מהבהבות ירוקות = סלנואידים בכנף/משלב צרייה/צנרת וואקום

נורת דיפ מרכזי מהבהבת = בעיה חשמלית בין הידית לטרנספר כולל משהו בשני החלקים הללו, לרוב מפסקי טרנספר.

כשקניתי אותו אכן היה לי סימפטום הנורה המאכזית שמהבהבת קבוע (בלי אורות גלגלים).
אחרי החלפת רוב הצינורות ושני הסולנואידים - זה נפתר כמעט לגמרי. (לפעים צריך נסיעה של כמה דקות / כיבוי והנעה מחדש והכל תקין).
במעבר מ 2X4 ל- 4X4 וכן לנעילה מרכזית - קיבלתי חיווי תקין.
ביציאה ל- 2X4, החיווי לגלגלים האחוריים נישאר קבוע, הקידמיים והאמצעי הבהבו.

אבל - בהרגשה - האוטו נישאר נעול. הוא לא שיחרר נעילות.

erezgur
23-12-18, 13:38
לא יודע אם זה תקף לרכב שלך, אבל בהרבה מקרים נסיעה קצרה ברברס מסייעת הדיקטטור לוקרים, 4x4 שלא חוזר ל- 4x2 וכו'...

...נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

gilur
23-12-18, 14:13
לא יודע אם זה תקף לרכב שלך, אבל בהרבה מקרים נסיעה קצרה ברברס מסייעת הדיקטטור לוקרים, 4x4 שלא חוזר ל- 4x2 וכו'...

...נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

יבדק בפעם הבאה שזה יחזור :)

ELKABETS
23-12-18, 21:47
אם יעזור לך..
נורת דיפרנציאל מרכזי מהבהבת בקביעות לאחר כל נסיעה של 10-15 דקות פתרתי ע"י החלפת כל חמשת המתגים בטרנספר.

אמיר ב.א
24-12-18, 11:44
עוד אופצייה - חדירה של מים לקונקטורים של החיישנים, מנוע של השילוב ,

אתה יכול לפרק אותם , לנקות ולהחזיר ,

לפעמים זה מה שמסדר את העניין.

בנוסף - כמו שנאמר , נסיעה אחורה קדימה על שטח שהוא עם אחיזה נמוכה (דשא , שביל חצץ)- לא כביש.

אמיר.

gilur
24-12-18, 21:21
אם יעזור לך..
נורת דיפרנציאל מרכזי מהבהבת בקביעות לאחר כל נסיעה של 10-15 דקות פתרתי ע"י החלפת כל חמשת המתגים בטרנספר.

הפכתי היום את כל העולם - או האוטו (גם מאיזור ידית ההילוכים מבפנים וגם מלמטה ואני לא מוצא את חמשת החיישנים (ראיתי אותם בשרטוטים / בסרטון ב- youtube ועוד אבל יש לי הרגשה שאני עם איזוגירסה אחרת..)
מנוע 4M41
גירסת רכב V68W
גיר V5A51-7

מה שכן, מצאתי שני חיישנים על ה- Actuator (ויש לו צינור ואקום שאני לא מצליח לראות לאן הוא מגיע אז עוד לא הוחלף...)

יש תובנות?

ולגבי הרעש,
מצאתי גומיה קרועה שעטפה את ציר ההינע לגלגלים הקדמיים. התפרקה וכניראה שזה היה הרעש.
(יש המלצות מאיפה לקנות?)

TNX

ELKABETS
26-12-18, 21:59
כל חמשת המתגים בטרנספר יושבים בחלק השמאלי העליון שלו, אם תתכוון להחליף אותם אני אסביר לך מה צריך לעשות.
לגבי ה actuator .. יש לי תחושה ממה שאתה כתבת שהוא תפוס תחליף גם אותו לדעתי.

gilur
26-12-18, 23:43
כל חמשת המתגים בטרנספר יושבים בחלק השמאלי העליון שלו, אם תתכוון להחליף אותם אני אסביר לך מה צריך לעשות.
לגבי ה actuator .. יש לי תחושה ממה שאתה כתבת שהוא תפוס תחליף גם אותו לדעתי.

לגבי המתגים - אכן הולך להחליף אותם. הוזמנו כבר :)
איך מגיעים אליהם?

לגבי האקטואטור - לא להתחיל קודם עם צינור הואקום שלו?

ELKABETS
27-12-18, 19:21
אקטואטור הוא רכיב דיאפרגמה המפעיל מוט דחיף ע"פ פיקוד וואקום ומשלב את הסרן הקדמי להנעה,
באופן כללי חלק זה אחראי על חלק לא קטן מהבעיות של שילוב לא תקין של המערכת כתוצאה בין היתר מבוץ מים חלודה ולכלוך אחר שחודר מעבר לאקורדיון ההגנה ותוקע את המוט במקום מבלי יכולת לשלב לשחרר הנעה בסרן.
מחירו של רכיב הנ"ל בחול סביב ה 20-30 דולר סה"כ... עשה טובה לעצמך החלף אותו כולה 2 ברגים ופין. (לא תאמין למהירות השילוב שחרור)

באשר להחלפת המתגים בתיבת ההעברה..
הצטייד מראש בפנס חרום או תאורה כלשהי מראה קטנה ומפתח רינג פתוח 22 מ"מ,
לפרק מיגוני מנוע והעברה אם קיימים,
לפרק את כבל המינוס מתיבת ההעברה אל הגוף,
לשחרר מעט את ארבעת ברגים של גשר תושבת תיבת העברה,
לפרק את זרוע התלייה של המיגון (אם קיים) בתיבת ההעברה,
לפרק את כבל הפלדה מתיבת ההעברה אל גוף,
להכין ג'ק במקום בטוח מתחת לתיבת ההעברה,
לפרק לגמרי את ארבעת ברגים של גשר תיבת ההעברה (אלו ששחררת קודם),
עכשיו התיבה יושבת על הג'ק, להוריד עם הג'ק את התיבה בזהירות עד שזו תיעצר בסוף המהלך.

עכשיו התיבה מספיק למטה כדי שתוכל להתחיל לפרק את חמשת המתגים.
נתק את מחברי חשמל של המתגים 3 בצד שמאל של התיבה ועוד 2 בצד ימין,
העזר במראה ותאורה כדי לזהות את המתגים תוכל להיעזר ולעקוב גם בחוטי החיבור שלהם כדי לחוש אותם,
חמשת המתגים יושבים בחלק העליון והשמאלי של התיבה, פרק את כולם עם מפתח רינג 22 מ"מ אחד אחד והוצא אותם בזהירות רבה יחד עם הטבעות אטימה שלהן,
להבריג את המתגים החדשים יחד עם טבעות האטימה כל אחד למקומו ע"פ סדר כרונולוגי,
חבר מחדש את חיבורי החשמל של המתגים כל אחד למקומו, ממליץ לך לסמן 1/1 בזמן הפירוק חיבורים ומתגים,
לחזור ולהרכיב בסדר הפוך כל מה שפרקת.

העבודה הנ"ל לא פשוטה כ"כ אך בהחלט אפשרית,
אגב... נצל את זמן ההמתנה למתגים שהזמנת ע"י חיזוק שרירי הצוואר.
בהצלחה.

gilur
27-12-18, 20:17
העבודה הנ"ל לא פשוטה כ"כ אך בהחלט אפשרית,
אגב... נצל את זמן ההמתנה למתגים שהזמנת ע"י חיזוק שרירי הצוואר.
בהצלחה.

קודם כל - המון תודה !!!!

לגבי האקטואטור - שכנעת אותי אבל רק לוודא - אנחנו מדברים על זה, נכון?

https://www.aliexpress.com/item/Freewheel-Clutch-Actuator-For-Mitsubishi-Pajero-V73-V75-V77-V78-V93-V97-V98-6G72-6G74-6G75/1423993083.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.3e fb4c4daSBeDC
שניראה ככה:
122403

(חוצמזה גיליתי שיש גם את זה:
https://goo.gl/images/j2pVzW
122404)

אנחנו בראשון או השני?

ELKABETS
27-12-18, 20:31
החלק בתמונה העליונה בהחלט!!! זה עם האקורדיון גומי הוא יושב בסרן הקדמי אותו אתה צריך להחליף.

החלק השני זה משהוא אחר לגמרי הוא בורר מצבים ממונע בתיבת ההעברה.
ע"פ מה שכתבת אין לך אתו בעיה. פתח סוויטש מלא ללא הנעה ושלב ל 4X4 וחזרה אם תשמע אותו עובד שכח ממנו.

gilur
27-12-18, 21:12
החלק בתמונה העליונה בהחלט!!! זה עם האקורדיון גומי הוא יושב בסרן הקדמי אותו אתה צריך להחליף.

החלק השני זה משהוא אחר לגמרי הוא בורר מצבים ממונע בתיבת ההעברה.
ע"פ מה שכתבת אין לך אתו בעיה. פתח סוויטש מלא ללא הנעה ושלב ל 4X4 וחזרה אם תשמע אותו עובד שכח ממנו.

מעולה :)
את הראשון כבר יש לי ואת השני לא חחח
יאללה - שיגמר הגשם

opl
27-12-18, 22:39
קל להבין האם ההקטואטור תקין או לא... מישהו משלב כשהרכב מונע בניוטראל ומישהו מביט ורואה האם האקטואטור משלב את הצרייה... יתכן וצריך להזיז קצת את הגומי שלו.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

-->