PDA

צפייה בגרסה מלאה : בגי"ה- "טחינה" בשמן מנוע

נדב ש.
28-12-18, 16:13
מנועים של טרופר 3.0 ליטר דיזל 4jx1 , כבר רכב שלישי שניתקלתי בזה(בתקופות שונות).
הגורמים הידועים זה או קולר, או סדק בראש מנוע וכו' וכו', הראש עדיין לא נישלח לבדיקה כמו זאת שביצעתי לראש אחר:

https://youtu.be/s9-4bLyHp-I

השאלה אם מישהו ניתקל בבעיה דומה כשהכשל הוא בבלוק ולא ברכיב אחר במנוע?

asypeer
28-12-18, 18:57
שואל עבור חבר שכרגע גם צריך להחליף ראש במנוע מהדגם הנ״ל.
הרכב נסע עם מי ברז ברדיאטור מספר לא מעט של שנים אצל הבעלים הקודמים וגם אצל החבר.
לאחר החלפת רדיאטור ומילוי נוזל קירור ייעודי הקורוזיה בראש הפכה למסננת..והרכב התחיל לנפח.
הראש הנוכחי פסול, טוענים שהבלוק תקין.
האם החלפת ראש במנוע הזה מצליחה או שחבל על הכסף והזמן? מבקשים 6000₪ לראש מפירוק, כולל טיימינג, משאבת מים ואטמי מזרקים.

נדב ש.
28-12-18, 21:29
שואל עבור חבר שכרגע גם צריך להחליף ראש במנוע מהדגם הנ״ל.
הרכב נסע עם מי ברז ברדיאטור מספר לא מעט של שנים אצל הבעלים הקודמים וגם אצל החבר.
לאחר החלפת רדיאטור ומילוי נוזל קירור ייעודי הקורוזיה בראש הפכה למסננת..והרכב התחיל לנפח.
הראש הנוכחי פסול, טוענים שהבלוק תקין.
האם החלפת ראש במנוע הזה מצליחה או שחבל על הכסף והזמן? מבקשים 6000₪ לראש מפירוק, כולל טיימינג, משאבת מים ואטמי מזרקים.

לא לקנות ראש מפרוק!
מניסיון של כמה ראשי מנוע(חלקם ביצעתי בעצמי), שירכוש ראש חדש חלופי סביבות 1800 שח, עוד סט אטמים סביבות 1000 שח, תוסיף על זה עבודה זה יוצא סביבות ה 6k כולל הכל, ואין בעיה עם הנ"ל, מניסיון.

נדב ש.
31-12-18, 20:37
במקרה שהראש מנוע נימצא פסול, והבלוק מלא בטחינה, כיצד מומלץ להוציא את כל הג׳יפה במידה והחלפות שמן לא עוזרות?
אני יודע על "פלאש" שעושים בדרך כלל, אבל לא בטוח שזה מומלץ למנוע הזה בגלל ההזרקה ההידראולית....

asypeer
01-01-19, 18:37
הראשים החליפיים החדשים הם סיניים?

נדב ש.
01-01-19, 19:11
הראשים החליפיים החדשים הם סיניים?

כן.
ואין בעיה איתם.

יש גם מקורי חדש(עד לא מזמן היה לפחות), עולה סביבות 5500 שח.

asypeer
01-01-19, 19:55
טוב מפה לשם הבחור כבר הוציא את הרכב מהמוסך, שמו ראש מפירוק שעבר שטח, נבדק ונמצא תקין.
על הדרך עשו טיימינג, אטמי מזרקים ומשאבת מים.
נקווה שלא ייפול בסטטיסטיקה..

נדב ש.
01-01-19, 20:44
אסור להשחיז את הראש בגלל השרוולי מזרקים, מקווה בשבילו שלא עשו שטויות...

asypeer
01-01-19, 20:49
גם אני..

נדב ש.
06-01-19, 11:46
טוב, אז לסגירת הפוסט ולדורות הבאים, הוחלף ראש שהיה פסול ועדיין הטחינה בשמן, אחרי שנישללו כל האופציות, ככל הנראה הבלוק נידפק איפשהו, אחד למיליון, אבל קורה.

ניר ל
06-01-19, 12:30
לי היה סדק בצילינדר שגרם לזרימת מים לתוך המנוע, זיהיתי אותו רק לאחר שחיטת הבלוק כי היה בחלק התחתון .

asael_10
06-01-19, 12:40
בס"ד

במקרה שהראש מנוע נימצא פסול, והבלוק מלא בטחינה, כיצד מומלץ להוציא את כל הג׳יפה במידה והחלפות שמן לא עוזרות?
אני יודע על "פלאש" שעושים בדרך כלל, אבל לא בטוח שזה מומלץ למנוע הזה בגלל ההזרקה ההידראולית....

למרות שזה כבר מאוחר, יש את המוצר הזה:
https://edt-israel.com/%D7%90%D7%95%D7%93%D7%95%D7%AA%D7%99%D7% A0%D7%95/

לא התנסיתי בו ואין לי מושג עד כמה הוא יעיל במציאות ומתאים לרכבים בעלי הזרקה הידראולית, אבל הרעיון נראה טוב לעניות דעתי.

יום טוב!

נדב ש.
06-01-19, 18:39
לי היה סדק בצילינדר שגרם לזרימת מים לתוך המנוע, זיהיתי אותו רק לאחר שחיטת הבלוק כי היה בחלק התחתון .

סדק בצילינדר קל לזהות אחרי הורדת ראש, התופעה מוכרת כבר כנוזל קירור ש"נעלם"...

- - - Updated - - -

בס"ד

למרות שזה כבר מאוחר, יש את המוצר הזה:
https://edt-israel.com/%D7%90%D7%95%D7%93%D7%95%D7%AA%D7%99%D7% A0%D7%95/

לא התנסיתי בו ואין לי מושג עד כמה הוא יעיל במציאות ומתאים לרכבים בעלי הזרקה הידראולית, אבל הרעיון נראה טוב לעניות דעתי.

יום טוב!

שום "תוסף" או חומר לסגירת סדקים לא מומלץ לא בשמן ולא במים למנוע הזה, פעם אחת בגלל השרוולים והאטמים(מעברי מים קטנים), פעם שניה כמו שציינת הזרקה הידראולית, זה יסתום את כל המערכת תוך זמן קצר מאוד.

-->