PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'יפ זול לנער בן19

121ge12
26-01-19, 20:19
הי, אני מחפש גיפ זול תקציב באיזור 25אלף אבל עדיף כמה שפחות.
מה אתם הייתם ממליצים? המליצו לו על משהו בסגנון של סמוראי אבל אני לא אוהב את הצורה שלו.
חשבתי על מיצובישי פג'רו באיזור שנת 2000-2003 או לנד קרוזר. מה דעתכם?

lizard
26-01-19, 20:52
קיה ספורטז, טרנו. יש מלא. רצוי רכב שאפשר לטפל בו לבד כי ב25 אלף אתה קונה חצי נבלה

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

erezgur
26-01-19, 21:33
כדי שיהיה קל יותר להמליץ על משהו שמתאים לכם צריכים לפרט את הדרישות. ראה שרשור דביק בראש הפורום עם שאלות - נסה לענות בקצרה על כל השאלות ויהיה כל יותר לעזור לך.

על פניו נראה שיהיה קשה למצוא משהו מתאים יותר מסמוראי או ג'ימני או ויטרה - סוזוקי, אבל אם יהיה עוד מידע על הצורך אולי....

...נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

121ge12
27-01-19, 00:25
קיה ספורטז, טרנו. יש מלא. רצוי רכב שאפשר לטפל בו לבד כי ב25 אלף אתה קונה חצי נבלה

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

כדי שיהיה קל יותר להמליץ על משהו שמתאים לכם צריכים לפרט את הדרישות. ראה שרשור דביק בראש הפורום עם שאלות - נסה לענות בקצרה על כל השאלות ויהיה כל יותר לעזור לך.

על פניו נראה שיהיה קשה למצוא משהו מתאים יותר מסמוראי או ג'ימני או ויטרה - סוזוקי, אבל אם יהיה עוד מידע על הצורך אולי....

תקציב:25

2. גודל / קיבולת הרכב: 5מקומות

3. נסועה שנתית ותחזוקה: . תחזוקה יחסית זולה

4. אופי השימוש והטיולים: ליום יום ולשטח קל, בינוני ואולי אפילו קשה
5. העדפות ותנאי סף: אוטומטי

למה לא ממליצים בכלל על פגרו ולנד קרוזר? מה שהיתרון של פגרו בשבילי הוא זה שמישהו מהמשפחה מנהל מוסך מיצובישי אז יכול להיות שהטיפולים יהיו יותר זולים.

yoni_0000
27-01-19, 00:49
לנדקרוזר הכי שבור מתחיל בפי 2 מהתקציב שלך.
פאג'רו אולי תמצא אבל הוא יהיה נבלה.. פאג'רו ספורט אולי כן תמצא מציאה.

לדעתי בתקציב הזה הביחס עלות מול תועלת, ספורטאז', מהדורות הראשונים.
עלות אחזקה של פרייבט קוריאני שזה משהו שאין אצל הג'יפים היפנים הגדולים, גדול ביחס למשפחת סוזוקי הקצרה, סביר בשטח כסטנדרט, עם קצת שיפורים אפשר לקחת אותו רחוק... כרגע אתה לא צריך יותר.

נדב ש.
27-01-19, 08:13
שכח מטויוטה בתקציב הזה.
פג׳רו עד שנת 2000, יהיה קשה למצוא אבל מאמין שתימצא.
יש לי חבר שמתלבט אם למכור, שנת 99, מוגבה, צמיגי שטח, אם תרצה אשאל אם הוא מוכר ואם גמיש במחיר.

נדב42
27-01-19, 08:27
בתקציב הזה כנראה שתצטרך לעשות הרבה פשרות. אני הייתי מתפשר על הגיר האוטומטי. זה יחסוך לך (אצל רוב היצרנים) הרבה בעיות (לא רק גיר, גם התחממויות) וישאיר לך יותר כוח מנוע זמין.

אם אתה נשאר עם הדרישה לאוטומט, ואני מניח שאתה מחפש גם משהו שיהיה זול יחסית לחיות איתו - ויטארה דור ראשון (עד 1998) ארוכה.

אם זה רלוונטי עבורך ולא תמצא בחיפוש באתר, אוכל לסייע בטיפים לבדיקה.

דרור ברלי
27-01-19, 09:49
ויטארה
טראנו
טרופר
פאג'רו
גאלופר
אולי גם סורנטו ורקסטון מהראשונים

זו החבורה שלדעתי תוכל למצוא ב-K25 כלים במצב סביר
כולם ישנים, כולם נחשבו פעם לחסונים ואמינים והיום הם כבר לא כל כך כאלה - אמינותם מאחוריהם ויש להם רגישויות אופייניות שנובעות מהגיל המתקדם. כולם יהיו יקרים לאחזקה אבל זה התקציב ואתה לא רוצה סמוראי ואני לא נכנס לך לכיס ולמקורות ההכנסה.

ובכל זאת, אל תקנה אוטומטי. אוטו ישן עם גיר אוטומטי זה מלכודת רעה שבגלל חוסר ידע אתה הולך אליה בעינים עצומות לרווחה.

שגיא S
27-01-19, 10:49
לדעתי אל תתפתה לרכבים גדולים שאולי נראים יותר "מרשימים" אבל בפועל אין לסוזוקי סמוראי/ג'ימני/ויטארה נחיתות מולם במסלולים רגילים.

אתה צעיר, ויכול להנות מהחוויה של לסוע בסמוראי או ויטארה פתוחים (ויטארה יותר נוחה בכביש, סמוראי יותר "קשוח") או אם אתה רוצה סגור אז ג'ימני הכי חדש שתמצא יהווה בשבילך דלת כניסה מצוינת לתחביב ולא כואבת מדיי לכיס.

נדב ש.
27-01-19, 11:00
לא בטוח שויטרה וטרנו יתאימו לשטח קשה אם לא מושקעים ומותאמים לכך, ולא בטוח שיעלו 25k...
גם גאלופר או פג׳רו מנוע 2500 לא הייתי נוגע.
פג׳רו 2800 עדיף, נעול אחורה, צמיג 31...
גם ג׳ימיני אם תמצא אחד מסודר בתקציב הנ"ל עדיף.

דרור ברלי
27-01-19, 11:48
איזה "שטח קשה"?
הבחור בן 19. עוד לא יודע מימינו ומשמאלו, מה קשה ומה לא.
כאילו שפג'רו 2800 בן 20-22 לא יתקיל אותו בצרות מכל הכיוונים...
הוא ילמד דרך הכיס והארנק והטלפונים ממנהל הבנק. כמו שכולנו למדנו.
וזו אחלה מסננת לניפוי בין מי שלמרות כל הקשיים באמת נכנס לתחביב הזה ברצינות, לבין אלה שאחרי חצי שנה הראשונה בה האוטו יותר מושבת מאשר נוסע והעו"ש צולל עמוק למינוס, מחליטים שהבנו את הקטע, מיצינו ועוברים לתחביב אחר, פחות מחייב.

נדב ש.
27-01-19, 12:37
צודק.
אבל הוא ציין שהולך לטייל בשטח בינוני/קשה...
מצד שני קשה למצוא 4x4 בן 20 בתקציב הזה שלא יהיה נבלה...

דרור ברלי
27-01-19, 13:32
הוא בהגדרה מחפש נבלה.
הוא רק עוד לא יודע עד כמה זו תהיה נבלה.
ובתור אחד המייצגים של מגזר הנבלות, אני יכול להכריז שנבלה זה לא משהו שמתאים לכל אחד... ולא כל אחד בנוי לחיים עם נבלה. אבל עד שמנסים, לא יודעים.

erezgur
27-01-19, 13:50
הבעיה, מבחינת ההמלצה שלי, היא שהוא מחפש רכב ל-5 נוסעים. אחרת אין ספק שגימני, ויטרה או סמוראי היו הבחירה המתאימה.

הוא ילמד על בשרו, דרך הכיס, מה המשמעות של לקנות בזול רכב שעלות החזקתו יקרה. יש דברים שכנראה צריך לחוות באופן אישי.

דרור ברלי
27-01-19, 14:06
יש כלל, שרבים שוכחים או סתם לא יודעים וזה המקום להזכיר:

אוטו שכשהיה חדש עלה המון כסף והיה אוטו של עשירים, נשאר אוטו של עשירים גם כשהוא בן 20, מוגדר כ"נבלה" ושווה 5%-10% מערכו כחדש.
וזה כי...

תדירות הטיפולים - נשארת אותו דבר.
מחיר החלפים - רק עולה.
מחיר שעת עבודה במוסך - רק עולה.
תדירות התקלות והתיקונים והצורך באותם חלפים ובאותם ביקורים במוסך - רק עולה.

איפה חוסכים?
ירידת ערך - כבר לא רלוונטית בנבלות האלה. למחירון ולמספר הידיים אין משמעות, רק למצב האוטו בפועל.

ביטוח מקיף - את רוב הנבלות כבר קשה לבטח מקיף, אם בכלל.
יש שיגידו שאין צורך במקיף, אבל סטטיסטיקת הגניבות מוכיחה שדווקא יש צורך... והעובדה שה"חסכון" בגלל שקשה/בלתי אפשרי לבטח, הוא לאוו דווקא לטובתנו.

עבודה עצמית - חלק מהעלויות אפשר להקטין משמעותית אם מזמינים חלקים מחו"ל ובעיקר אם מטפלים לבד - מה שקשה לי לראות שקורה כאן (והלוואי שאני טועה ושפות"ש דווקא מתכוון ללמוד לעבוד לבד על האוטו - הן כדי לחסוך כסף והן לצורך ההנאה והלימוד שיתנו לו הרבה סיפוק).

אבל אני לא נכנס לכיס שלו.

נדב42
27-01-19, 14:23
הבעיה, מבחינת ההמלצה שלי, היא שהוא מחפש רכב ל-5 נוסעים. אחרת אין ספק שגימני, ויטרה או סמוראי היו הבחירה המתאימה.

והוא גם רוצה גיר אוטומטי, לכן ויטארה ארוכה..

elephant man
28-01-19, 08:06
מה עם פורסטר?
דור ראשון (99-02) בטוח נכנס בתקציב עם שאריות נדיבות ליישור קו ושיפורים.
אמינות, גם כנבלה ישנה, טובה.
אין צורך במוסך מומחה.
נוח מאוד לטיפול עצמי וזול לתחזוקה- פירקיות מלאות בחלפים, שיתוף חלקים עם דגמים רבים של היצרן.
הגבהה, מיגון, צמיגי שטח מלא וזהו.
ומניסיון אישי, יכול להגיע רחוק מאוד בידיים הנכונות.
יעשה בית ספר מצוין כהכנה לרכב אמיתי.

erezgur
28-01-19, 09:47
4. אופי השימוש והטיולים: ליום יום ולשטח קל, בינוני ואולי אפילו קשה

אם הוא באמת מתכוון לעשות שטח קשה - אני לא סבור שפורסטר מתאים.

ייתכן ועדיין יש כאן חוסר בשלות מבחינת הגדרת הצורך ומבקש מעט זמן כדי להתחיל לסנן ולהבין מה אפשרי והיכן להתפשר.

opl
28-01-19, 09:59
כשמישהו חסר נסיון בן 19 כותב שהוא הולך לעשות שטח קשה אני מאמין לו יותר מאשר מישהו חסר נסיון בן 50 שיכתוב אותו דבר.

אם יש לך קרוב משפחה שמנהל מוסך של מיצובישי אז תיעזר בו ושהוא ימצא לך את הרכב, זה יתרון אדיר. אל תתפשר על דגם ללא נעילה אחורית.

tallevi
28-01-19, 14:19
כשמישהו חסר נסיון בן 19 כותב שהוא הולך לעשות שטח קשה אני מאמין לו יותר מאשר מישהו חסר נסיון בן 50 שיכתוב אותו דבר.

אם יש לך קרוב משפחה שמנהל מוסך של מיצובישי אז תיעזר בו ושהוא ימצא לך את הרכב, זה יתרון אדיר. אל תתפשר על דגם ללא נעילה אחורית.כשמישהו חסר נסיון בשטח אומר לך שטח קשה, אני מאמין לו שהוא חושב שיש לו מושג מה זה שטח קשה, כאשר למעשה אין לו...ואז אני יכול להיות בטוח שהוא מתכוון למעשה לשטח קל למדי...

haggaigi
29-01-19, 00:11
חד משמעית טראנו, אם תחפש טוב יש מציאות. תוכל לקנות גם קצר ולקבל עדין מקום לחמישה אנשים, אם כי ממליץ לך על ארוך, תלוי קילומטראז שאתה מתכנן לעשות. הדיזל 3000 מנוע הכי טוב, אבל יחסית יקר יותר להחזקה. לי אישית יש בנזין, מנוע פשוט וחלש, גיר ידני, יש תקלות ובלאי, אבל במחירים יחסית סבירים לשאר הנבלות.
בהצלחה.

-->