PDA

צפייה בגרסה מלאה : וואלה יש ג'ימני חדש

hadtomer
12-02-19, 07:17
סוף סוף יש ג'ימני חדש

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3756109,00.html

אבל המחיר הרבה יותר גבוה. ועוד בערך חודש המחיר יעלה עוד בגלל תקנות הזיהום החדשות. פייר? אני מאוד אוהב ג'ימני. אחד המוהיקנים הבאמת אחרונים.......

erezgur
12-02-19, 11:34
מי זה העיתונאי הזה?

...נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

סולי
12-02-19, 14:59
ברוח ההתקפות חסרות שחר על עיתונאי צמרת....

למה לכתוב רכב "שטח" אמיתי.... מה המרכאות אמורות להביע ?! [emoji36]

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

GodsFather
12-02-19, 15:36
ככה זה כשאתה עיתונאי "צמרת"

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

דרור ברלי
12-02-19, 17:32
וואלה יש. והוא מקסים.
אחרי יום שלם איתו, יש למה לצפות....

nirs
12-02-19, 19:26
מחמם את הלב שסוזוקי בניגוד גמור למגמה העולמית, משמרים את ה dna הבסיסי ואת הלקוחות המסורתיים ומייצרים רכב עם יכולות שטח אמיתיות.
חבל שיצרנים דוגמאת לנדרובר, מיצובישי וכו׳ לא השכילו לעשות כך.

Sent from my iPhone using Tapatalk

GodsFather
12-02-19, 19:51
יש פה עניין של הסתכלות לשוק המקומי ביפן ומגבלות מיסוי מקומיות שמחייבות את הגודל הזה ונפחי מנוע צנומים.

מעניין למה בארהב הוא לא משווק למרות ביקוש גבוה לכאורה.

נדב42
12-02-19, 20:03
וואלה יש. והוא מקסים.
אחרי יום שלם איתו, יש למה לצפות....נו, מצפים כבר ...

דרור ברלי
14-02-19, 00:23
אחרי עוד יום עם הסוכריה, קבלו טיזר

122912

הדסופה
14-02-19, 07:59
הראש בתקרה בחדש?[emoji16]

בןבן
14-02-19, 08:02

122912

יאללה דרור דבר!!! שחרר!!! תן איזו כתבה אם כבר נהגת !!! זה לא הוגן מה שאתה עושה... שב לכתוב. מחכה.

GodsFather
14-02-19, 08:18
הפרצוף הזועף של ברלי זהה לפרצוף הזועף של הרכב...

It's a match

גיא
14-02-19, 09:21
האמת הם באמת דומים ;)

והגלגלים נראים סבבה.

מיכה100
14-02-19, 10:41
סוף סוף יש ג'ימני חדש

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3756109,00.html

אבל המחיר הרבה יותר גבוה
שלב איסוף הלוקוסים. צריך להמתין חצי שנה לפחות.

גיא
14-02-19, 13:04
אפשר נ. צ. של זה ?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190214/b5ea7e3210029050b5af745a861aaee6.jpg

אני מנחש שזה ליד סנט גורג איפה שהו ?

yovavz
14-02-19, 16:22
נראה קצת כמו בונקר ירדני

גיא
14-02-19, 18:49
יש אישור לגבי הניחוש שלי.

Laikon
14-02-19, 22:21

122912

עם איזה מידת צמיגים הגיע לארץ בסוף?

Tzvika-Pick
14-02-19, 22:55
195/80R15

הייתי באולם התצוגה במטרה להזמין. לצערי אין כרגע מלאי בכלל, המעט שהגיעו או שהלך לתצוגה או להדגמה או שנמכר תוך דקות. ביקשתי לפתוח הזמנה למשלוח הבא, אמרו שאי אפשר כרגע.
בקיצור, יקר יקר אבל כרגע נחטף מהמחסנים.

דרור ברלי
14-02-19, 23:26
הראש בתקרה בחדש?[emoji16]

אחרי עוד יום עם השדון הירוק... וזה אפילו עוד לא המבחן.

כשאתה 1.90, בכל אוטו יפני הראש שלך יהיה בתקרה. אפרופו "ישיבה גבוהה". ישיבה גבוהה זה טוב רק לנמוכים.
כי בכמעט כל אוטו יפני למעט דגמי מאזדה וסובארו, מושב הנהג תמיד גבוה מדי וגלגל ההגה תמיד נמוך מדי.

הוא לא מושלם. יש בו גם טעויות - ועדיין הוא כזה מתוק שבא לאכול אותו ובאמת בא לי על אחד כזה. אוטו הרבה יותר נעים וטוב מהקודם ואני לא אובייקטיבי כי אני מאוהב בו קשות.

כל מה שהגיע (משהו כמו 40-50 יחידות) כבר מכור. ההקצאה השנתית לישראל מגוחכת - כ-400 חתיכות בלבד ואם לא תמהרו, לא יהיה לכם. לפחות לא במהלך 2019.

סולי
14-02-19, 23:35
אני חושב שלא חשוב כמה הוא טוב. אסור לקנות, להתאפק.
התמחור של היבואן הוא שוד לאור יום.

אם הצרכן הישראלי יתאפק ולא יזמין... והיבואן יתקע עם ההזמנה... המחירים ירדו פלאים.

אגב מפתיע שדווקא ממך יוצאת כזו אמירה.. צאו לקנות לפני שיגמר.

או תמהרו להתכופף ... ללא חומר סיכה.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

nir.samo
15-02-19, 00:08
זה נכון וצודק אבל לא מעשי.
"כוחות השוק" ...

בןבן
15-02-19, 09:52
עוד מעט המחירים של הגימיני הישן יעלו ... חחח ידעתי.

דור אריאל
15-02-19, 11:50
אחרי עוד יום עם השדון הירוק... וזה אפילו עוד לא המבחן.

כשאתה 1.90, בכל אוטו יפני הראש שלך יהיה בתקרה. אפרופו "ישיבה גבוהה". ישיבה גבוהה זה טוב רק לנמוכים.
כי בכמעט כל אוטו יפני למעט דגמי מאזדה וסובארו, מושב הנהג תמיד גבוה מדי וגלגל ההגה תמיד נמוך מדי.

הוא לא מושלם. יש בו גם טעויות - ועדיין הוא כזה מתוק שבא לאכול אותו ובאמת בא לי על אחד כזה. אוטו הרבה יותר נעים וטוב מהקודם ואני לא אובייקטיבי כי אני מאוהב בו קשות.

כל מה שהגיע (משהו כמו 40-50 יחידות) כבר מכור. ההקצאה השנתית לישראל מגוחכת - כ-400 חתיכות בלבד ואם לא תמהרו, לא יהיה לכם. לפחות לא במהלך 2019.

לא יודע למה שימכרו כל כך הרבה יותר מהשנים שעברו ( ב 2015 ו 2016 מכרו כ 400-500 יחידות בשנה לא יותר )

ronbs
16-02-19, 10:05
אני ביטלתי את הקניה בגלל מחיר חזירי
נשאר עם 2008 יד ראשונה שיש לי

talilim
17-02-19, 07:49

122912

איזה חמוד

asafk
17-02-19, 10:47
חלאס.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

asafk
17-02-19, 11:10
האח הגדול סותם פיות שעוסקים בנושאים לא שייכים. זה אתר ג'יפים ואת הדיונים הפוליטיים תקחו למקום אחר. הדיון הפוליטי היחיד שרלוונטי כאן הוא 'מיהו ג'יפאי'.
דרור, בתור מרקסיסט מושבע אתה צריך לגלות הבנה.

אסף.

דרור ברלי
17-02-19, 11:24
חלאס חלאס.
שאלו למה הג'ימני יקר, קיבלו תשובה. אמיתית. כלומר, קיבל מי שהספיק לקרוא....

אפשר לחזור לדיונים טכניים מעמיקים על טבעות אירוסין, כיריים, מכונות כביסה ופריקת סוללה בבריכת שחייה.

KOOKE
17-02-19, 23:58
מבדיקה קצרה בגוגל מחירו של הג׳ימני בבריטניה הוא כ70,000₪ - אז זה לא בהכרח תימחור חזירי של היבואן אלא כנראה מה שדרור כתב ושאני לא הספקתי לקרוא....

אז חרם צרכני דווקא על הדגם הזה זו לא השיטה. חרם צרכני על כל אבל כל המכוניות (מה שלא יקרה כמובן) אולי אולי יועיל.

גיא
19-02-19, 20:51
רוצים לקנות סוזוקי ג'ימני חדש שהושק זה עתה? המתינו ל-2020

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5466332,00.html

דור אריאל
20-02-19, 07:02
ב 4 שנים האחרונות הם לא מכרו יותר מ 500 רכבים לשנה,
נראה לי יש פה סוג של תעלול פרסומי,

גיא
20-02-19, 07:19
ב 4 שנים האחרונות הם לא מכרו יותר מ 500 רכבים לשנה,
נראה לי יש פה סוג של תעלול פרסומי,

ייתכן

אפשרי גם שפשוט בגלל שזה דגם חדש ומרגש. אנשים מתלהבים.

יש גם רכישות קיבוציות גדולות יותר. רבשצ׳ים וכו ..

opl
20-02-19, 07:50
אני לא חושב שהוא צריך תרגיל פרסומי... הוא התרגיל הפרסומי של עצמו. פייר זה לחלוטין כלי מלהיב.

דור אריאל
20-02-19, 08:17
אני לא חושב שהוא צריך תרגיל פרסומי... הוא התרגיל הפרסומי של עצמו. פייר זה לחלוטין כלי מלהיב.אבל הוא תמיד היה כלי מגניב..
לא רואה סיבה שהוא יקפיץ את המכירות דווקא עכשיו בעשרות אחוזים.
בסופו של דבר יש לו פלח שוק די מסויים של אוהבי שטח קשה עם משפחה קטנה או רווקים..
משפחה לא יכולה להסתדר עם תא מטען של 50 ליטר..

Sent from my SM-A720F using Tapatalk

גיא
20-02-19, 08:37
גם אחרי שהילדים גדלו. יש כאלו שחוזרים לאוטו קטן.

ראה את יוני.

והוא הרבה יותר מגניב מהקודם.

Tzvika-Pick
20-02-19, 09:08
זה לא תרגיל פרסומי של היבואן, יש מחסור עולמי. גם באנגליה יש פחות או יותר את אותו הסיפור:
https://www.autocar.co.uk/car-news/new-cars/suzuki-jimny-waiting-list-now-year-uk

יכול להיות שבשנים קודמות מכרו 400-500 ג'ימנים בשנה. אבל אל תשכחו שכאן מדובר בדגם חדש לגמרי, שהגעתו הייתה צפויה מזה למעלה משנה ואנשים רבים (וביניהם אני) חיכו לדגם החדש הזה ספציפית. כך שהגיוני שבשנה-שנתיים הראשונות יהיה מחסור, במיוחד לאור העובדה שסוזוקי ביפן פשוט לא מייצרת יותר רכבים. היפנים אנשים עם מנטליות שונה משלנו, לך תשכנע אותם להגביר את קצב הייצור מעכשיו לעכשיו...

בכל מקרה אם זה רלוונטי למישהו אז המשלוח הבא יגיע בסביבות אפריל-מאי והמחיר יעלה בכ-5,000 עד 10,000 ש"ח נוספים בעקבות עליית המיסוי הירוק. מי שרוצה את הדגמים עם שני הצבעים יידרש לשלם 3,000 ש"ח נוספים. בסך הכל ג'ימני אוטומטי דו-גווני כולל אגרת רישוי על הכביש - בערך 150 אלף ש"ח. לא זול בכלל...
מצד שני הפעם מכשירי תנועה, בניגוד להרגלם, הביאו את הרכב ברמת אבזור גבוהה במיוחד כולל כל מערכות הבטיחות, פנסי LED מלאים, מולטימדיה מקורית, בקרת אקלים, חימום מושבים ועוד כמה שטויות.

איל מ
20-02-19, 09:23
וכאן הם פיספסו לדעתי.
היו צריכים להביא את הגרסאות הכי זולות.

נדב42
20-02-19, 09:37
ואז היינו מייללים על רמת האבזור ועל התקנות מקוריות.

בעיני זה דווקא נראה נכון:
מסחרית - כי מה שמגביל את המכירות זה רק/בעיקר כמות הרכבים שהם מצליחים לקבל, אז למה לא את הביוקר ?
איכותית - אין מה להשוות אביזרי בטיחות אקטיבית מקוריים לצפצפנים שמתקינים בארץ
מיצוב - זה אולי נראה כמו סמוראי, נוסע בשטח כמו סמוראי, אבל בכביש הוא מודרני ומאובזר
מחיר - הוא עדיין בליגה של ג'יפון צועני ולא של הגדולים...

opl
20-02-19, 09:45
תמיד היה כלי מגניב אבל מה כבר הייתה המתיחת פנים האחרונה? כונס? וואלה יופי... פה זה חתיחת לוק חדש. אתם מקובעים לשטח, תחשבו על חברה צעירים עם כסף שרוצים רכב חדש יחסית זול אבל עם לוק ושלא יצחקו עליהם שקנו איזה ג'יפון. לדסטר יש דימוי של זול ורומני, לגימיני יש הרבה הרבה יותר.

גיא
20-02-19, 10:18
למדו מטויוטה ...

הלקוחות קונים עם נסיעת מבחן ובלי ואפילו בלי רכב תצוגה ... קונים ...

דור אריאל
20-02-19, 10:32
את התשובה אם הם הצליחו להגדיל את המכירות ב עשרות אחוזים נדע רק בסוף 2020..

opl
20-02-19, 11:01
בוודאות יצלחו. ככה זה עם כל דגם חדש. זה לא רכב, זה סמל סטטוס. מי צריך נסיעת מבחן, זה רק לחכמולוגים שחושבים שהם מבינים משהו.

asafk
20-02-19, 11:26
בסופו של דבר יש לו פלח שוק די מסויים של אוהבי שטח קשה....

לא זה השוק. חובבי השטח הם מיעוט.
בשכונה הקודמת שגרתי בה כל רכב שלישי היה ג'ימני. בשכונה הנוכחית כל רכב חמישי הוא ג'ימני. ורובם 'לא רואים שטח'.

אסף.

edish
20-02-19, 11:30
לפי רמי גלבוע, תא המטען קטן מהדגם הקודם שהיה גם הוא פצפון.

מעניין, בסשן הקודם שלי עם ג'יפים שהסתיים ב2011-12 הג'ימני לא היה כזה להיט בתודעה ( אולי אצלי ..), היו גם הרבה יותר אפשרויות בחירה, כשחפשתי לפני שנה פתאום הוא התבלט במיוחד בסעיף העלות תועלת עם הילה בוהקת של ג'יפ -ג'יפ.

מיכה100
20-02-19, 11:32
גם אחרי שהילדים גדלו. יש כאלו שחוזרים לאוטו קטן.

ראה את יוני.

והוא הרבה יותר מגניב מהקודם.

האמת שגם אני קצת חושב בכיוון..
אבל פאקינג 150 אלף זה לא צחוק, פלוס אובדן ערך, פלוס ביטוח מקיף..
בעצם מה רע לי עם הדיסקו :).

נדב42
20-02-19, 11:52
מה ההזדעקות הזו על המחיר ?
תפקחו עיניים ותסתכלו סביב - זה לא הג׳ימני שעולה ביוקר, אלא המדינה שלנו.

למה, איזה ג׳יפ חדש תקנו היום ב-135k, או אחרי ההתייקרות (של כולם) ב-150k ? ועוד עם אביזרי בטיחות מקוריים כלולים במחיר ולא איזה דרעק שמותקן בארץ וגורם יותר נזק מתועלת ?

נדב42
20-02-19, 12:07
לפי רמי גלבוע, תא המטען קטן מהדגם הקודם שהיה גם הוא פצפון.

שמעתי על זה גם, לפי התיאורים זה ממש מביך.

מצד שני, מרחב המחייה לנוסעים במושבים האחוריים שופר משמעותית וגם ארוכי-רגליים כבר יכולים לשבת שם.

האמת ? נראה לי כמו החלטה אמיצה ונכונה. ממילא תא המטען בג׳ימני לא מספיק לציוד של 4 אנשים ליום טיול אז לפחות שישבו בנוחות, ובתור בונוס יש מרזבים שאפשר לקבע אליהם גגון ראוי. בשימוש הנפוץ יותר שבו נוסעים ביחיד או בזוג, ממילא מקפלים את המושב האחורי או שמים עליו ציוד, אז זה לא באמת משנה.

edish
20-02-19, 12:43

מצד שני, מרחב המחייה לנוסעים במושבים האחוריים שופר משמעותית וגם ארוכי-רגליים כבר יכולים לשבת שם.

מצד שלישי גם האורך הכללי קצר בכמה ס"מ אז לא ברור עד כמה מתא המטען הלך לטובת ארוכי רגליים

פלג_
20-02-19, 12:50
אורך כללי זה לא אינדיקציה.
זה נתון מקצה לקצה, שינוי של ס''מ בודדים יכול לבוא לידי ביטוי גם בפגוש.

זה לגמרי פריט אופנה כרגע, אנשי שטח לדעתי הוא אחוז מאוד קטן מקהל היעד.

אפילו לאמא שלי שבפניסיה הוא עשה חשק.
בגדול מה היא צריכה יותר.
ואם מסתכלים על המחיר, סביר להניח שהוא ישמור על ערכו לבסוף יותר מכל מיני או משפחתית אחרת.

נדב42
20-02-19, 13:37
מצד שלישי גם האורך הכללי קצר בכמה ס"מ אז לא ברור עד כמה מתא המטען הלך לטובת ארוכי רגלייםארוך רגליים ספציפי מדווח על שיפור משמעותי מאוד, בפועל.

דרור ברלי
20-02-19, 14:57
ג'ימני קטן כי הוא צריך לעמוד בתקנות מכוניות Kei-Car היפניות. אלה שפוטרות את בעליהן מהצורך בבעלות רשומה על מקום חניה פרטי משלהם. שם זה קריטי.
המגבלות הן אורך עד 3.4 מטרים, רוחב עד 1.48 מטרים, גובה עד 2 מטרים, נפח מנוע עד 660 סמ"ק, אפשרי מוגדש ועם הספק מירבי עד 64 כ"ס. זה המפרט של הג'ימני ביפן. בדגמי הייצוא יש מנוע אטמוספרי גדול וחזק יותר, גלגלים יותר רחבים ויותר גדולים ומפשק גלגלים גדול יותר עם כנפונים בולטים.

כדי להגדיל מרווח רגליים מאחור, הוקטן תא המטען עוד. למעשה זהו לא תא מטען ואפילו לא תא כפפות, עיתון של יום שישי מקופל ייכנס לשם די בקושי. רוצים להעמיס מטען? קפלו את המושב האחורי. מרווח הרגליים מאחור מספיק אפילו לי. ניסינו. נסענו בו ארבעה. לא תענוג גדול, אבל נסבל איכשהו. האבזור יפה ביחס לדגם הקודם. מפרט בטיחות אקטיבי לא רע, בקרת שיוט, מסך מולטימדיה גדול, פנסי לד, חימום למושבים, חישוקי סגסוגת. אפילו גלגל ההגה סופסוף מתכוונן לגובה...

כושר ייצור מוגבל ועודף ביקוש בעולם אחראים להקצאה נמוכה יחסית לשוק שלנו.
המחיר יקר? כאן אני עוצר. אתם יודעים בדיוק למה (רמז, זה לא רק היבואן) ויודעים את דעתי.

Tzvika-Pick
20-02-19, 15:22

האמת ? נראה לי כמו החלטה אמיצה ונכונה. ממילא תא המטען בג׳ימני לא מספיק לציוד של 4 אנשים ליום טיול אז לפחות שישבו בנוחות, ובתור בונוס יש מרזבים שאפשר לקבע אליהם גגון ראוי. בשימוש הנפוץ יותר שבו נוסעים ביחיד או בזוג, ממילא מקפלים את המושב האחורי או שמים עליו ציוד, אז זה לא באמת משנה.

עם כל הכבוד לרמי...
בתור אחד שהחזיק עד לא מזמן ג'ימני ככה שהוא מכיר טוב מאוד את תא המטען של הישן ובדק את המידות של החדש על הנייר ובפועל - זה שטויות.
גם בדגם הקודם תא המטען היה פצפון. בדגם החדש יש תחושה שתא המטען הרבה יותר קטן, אבל זה בגלל שמשענות הגב של המושב האחורי מקבלות זווית קלה אחורה (ריקליינר כזה) מה שמוריד עוד את נפח האין תא מטען. מה ששוכחים להגיד זה ש -
1. בקליק אחד אפשר לשנות את הזווית של המושב האחורי, להפוך אותו ללא נוח כמו המושב האחורי הקודם ולהחזיר את רוב נפח תא האין מטען שעבד.
2. ברגע שמקפלים את המושבים האחוריים בדגם החדש מקבלים תא מטען הרבה יותר גדול ושימושי, בגלל שהסירו את מחזיקי הכוסות המטופשים שהיו בדגם הישן ועכשיו נוצרת רצפה כמעט שטוחה לכל רוחב הרכב.

הג'ימני זה רכב למטייל בודד, גג לזוג. היה ונשאר.

-->