PDA

צפייה בגרסה מלאה : כדאי לשפץ CJ7 לבד,או?

עודד הראל
24-01-06, 22:59
יש לי CJ7 שנת 80 והוא זקוק לשיפוץ מסיבי.
המנוע לא מניע כרגע עקב בעיה של כיוון מפלג. אני יודע שכשאפתור את הבעיה הזו,המשך התהליך יהיה החלפת מערכת הבולמים על מנת להגביה, מערכת חשמל חדשה (כי באמת עבר זמנה)
ופחחות.

השאלה שלי היא אם כדאי לי להשקיע סכום 'נכבד' של כסף (אני מעריך) ולשלוח למוסכניק או, לפרק את הג'יפ לבדי ולעשות את פרויקט השיפוץ לבד?

בקישור 'מתחילים' למעלה ראיתי שמסבירים כיצד לתחזק את הג'יפ אם יש לך את הציוד המתאים.
אז בקשר לזה אין לי בעיה בכלל, יש לי את כל הציוד שצריך (מהמפתח רינג, בוקסות וכו' ועד קומפרסור תעשיתי ומנוף ידני) הכל נמצא במחסן גדל ליד הבית.
השאלה אם זה מיוחס גם לשיפוץ?
במידה ואחליט לשפץ, תוכלו להדיך אותי?
תודה עודד.

נמרוד
25-01-06, 01:06
קרא את זה, היטב:
http://www.jeepolog.com/36.html

(סיכום פרויקט השיפוץ של עירא)

ניר ל
25-01-06, 22:38
לך על זה !
אם יש לך מקום וזמן לעבוד על הרכב, אל תחשוש, כל הדרכה שתצטרך תוכל לקבל כאן.

עירא
26-01-06, 00:36
נתחיל מזה, כמו שני אמר, כל עזרה שתהיה זקוק לה אתה תמצא כאן.

אבל

תתחיל בלהגיד לעצמך מה אתה רוצה.
כשאני התחלתי את השיפוץ של הג'יפ שלי חשבתי שזה יהיה פרוייקט של חודש. בסופו של דבר מצאתי את עצמי משקיע ארבעה חודשים שלמים של עבודה וסכום כסף גדול מאוד על הג'יפ. (בוא נסכם את זה שכנראה בגללו אני עדיין לא הייתי על המאצ'ו פיצ'ו).
בדיעבד, אני לא מצטער אפילו לרגע, זו הייתה חוויה מיוחדת במינה.
אם זה מתאים לך (זמן / כסף / מקום) לך על זה.

עירא

בני
26-01-06, 01:18
אני יכול להגיד לך שאין לי את התנאים שלך,
לעומת זאת אני אספר לך שאני גר עם שכנים ואני לא מאובזר כמו שהייתי רוצה ליהיות בכל הקשור לכלי עבודה. יש לי חניה מקורה.

ועדיין, גם אם ה 4x4 שלי במצב של נסיעה הוא עדיין דורש המון עבודה על מנת שהוא יהיה כמו שהייתי רוצה, עצם המחשבה שמישהו נוגע לי באוטו כבר מעצבנת אותי כך שלתת את האוטו למוסכניק טוב ככל שיהיה לא באה בחשבון, המקסימום זה לבוא אם החלק למוסך וגם זה לא יקרה מהר.

בסופו של דבר אין כמו ההשקעה שלי באוטו שלי, שלא לדבר על זה שאני לומד להכיר את האוטו טוב יותר.
דרך אגב אין לי נסיון במכונאות או פחחות ואם שני אלה אני מתמודד היום,
זה האוטו הראשון שלי ועוד לא דיברתי על הפחד המעצבן הזה מהאוטו, אבל זה כבר נושא אחר.

בהצלחה, בני.

asafk
26-01-06, 10:05
יש שיפוץ כמו שעירא עשה- פרק את הג'יפ עד לשלדה, ותבנה אותו מחדש. ויש לתקן כל פעם משהו אחר- לפי תכנית עבודה שאתה בונה מראש, ככה שבסוף כל חלק בג'יפ- נגעת בו, ואתה יודע שהוא ב100% תקין.
אם אין לך את המקום לפרק ג'יפ- הדרך השניה אפשרית ויותר קלה. בין שיפוץ גיר להחלפת צמת חשמל- יש לך עדיין ג'יפ שלם ונוסע. זה לוקח יותר זמן, בסה"כ- אבל התוצאה כמעט זהה.

אסף.

-->