PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלת מברגות

kitt
25-02-19, 21:22
שלום לכולם,
השאלה מתחילה במברגת מקיטה כחולה שקיבלתי עם סוללות Ni-CD, מהר מאוד מצאתי תירוץ "סיבה" (בשביל אישתי) כדי לקנות מברגת אינפקט גם מקיטה כחולה עם סוללות 9.6V אבל Ni-MH שמתאימות למברגה, כדי לחיות עם סוללות שמחזיקות יותר ונטעטות טוב יותר (עוד לא היו li-ion אז...) היום גם ה Ni-MH כבר לא כל כך מחזיקות טעינה... ועכשיו לשאלה:
כמובן שמבחינת סוללות הכל יהיה ליתיום, האם לקנות מברגה פשוטה מהמבצעים הום סנטר (מישהו מכיר את המברגות של incgo או איך שקוראים להם..) והם ללכת על 12 או 18V? בידיעה שאין להם אימפקט שמשתמשת באותן סוללות?
מצד שני ללכת על משהו בסגנון של worx סט של מברגה + אינפקט. או שללכת על סט של worx יותר יקר אבל שהסוללות שלו יתאימו גם לכלים אחרים בהמשך (למשל משחזת זוית וכד'), או שבכלל ללכת שוב לכיוון של מקיטה כחולה 10.8 או 12V.
אומנם המברגות הן לעבודות ביתיות אבל אני לא מחפש מברגה עם חוט כי יש לי איזורים בגינה שמעיק להביא לשם כבל מאריך.
מצטער על האורך, תודה על התשובות.

omri_t
25-02-19, 21:35
אני חושב שכלי עבודה קונית מבית טוב.
כל "מותגי ההום סנטר"
מבחינתי הם מבחינת מוצר שטיבו לא ברור.
אני משתדל לקנות כלים ממותגי כלי עבודה גדולים ומוכרים.

אישית לאחרונה אני מצטיעד בסט דיוולט
שעליו יש לי רק שבחים לומר.

המלצתי- תבין מה הצרכים שלך
ואז תמצא את הדגמים שעונים עליהם מבית טוב.

עידו לוריה
25-02-19, 21:41
מקיטה כלים מעולים בעיני, משתמש בסט 12.4v כבר 20 שנים באמצע בערך הוחלפו סוללות סט נוסף בן כ 8 שנים 18v .
ויש לי גם מילווקי 18v אני פחות מתחבר אליו ...כבד מגושם ...
את שאר הירקות שצינת אני לא מכיר .

עידו

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

boaz avrahami
25-02-19, 21:59
מה השימוש המיועד לאימפקט?
האם אתה מתכנן על כלים נוספים שיתבססו על אותן סוללות?
אם כן , איזה?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

פלג_
25-02-19, 22:47
הכלים של וורקס לא רעים בכלל בטח לשימוש ביתי.
היבואן הוא סמיקום, יש להם עוד הרבה כלים שעובדים על אותם סוללות.
כגון פטישון, דיסק, מפוח, ג׳קסו וכו'.

ביחס למותגים הוותיקים הוא יותר זול ובהחלט מספק.
שים לב שרצוי סוללה של 4 אמפר ולא 2 אם בעתיד תקנה כלים שצורכים קצת יותר אנרגיה ממברגה

elibaba
25-02-19, 23:13
אני משתמש מבסוט של וורקס (בבית, שימוש בינוני).
יש לי מברגה ואימפקט ואין לי תלונות.

זה לא העוצמה ומשך החיים של מקיטה, אבל בהתחשב במחיר התמורה טובה יותר.

jacob72
26-02-19, 01:53
זה מאוד אינדיווידואלי, זה משהו אישי לדעתי.
אני תמיד מעדיף לרכוש מותג, עם אחריות,ואמינות שילווה אותו שנים.

ובנוסף צריך להתאים אותו לצרכים שלך. יש לי מברגת אימפקט מקיטה 9 וולט ,אם אני לא טועה יותר מ 6 שנים.
לצרכים של בית זה מעל ומעבר, למרות שאני לא בטוח שיש היום עוד 9 וולט,אלא רק 12 וולט ,אני לא בטוח.

מצד שני הבדלי המחיר כיום בין מותג ,למוצר שהוא שם לא ידוע, הם מאוד נמוכים

אם תיקח את הפרשי המחיר ,נניח 400 שח לטובת הדוגמה, ותחלק ל 5 שנים ( הזמן שכלי טוב ישרת אותך) , זה ייצא תוספת השקעה של כ 6 שח לחודש .
כך עובד הראש שלי ,מבחינתי זה שווה ההשקעה.
ובאופן אישי מבחינתי , אין מקום בכלל לחשוב לרכוש מוצר לא ידוע.

מציע לך , תשקיע במוצר איכותי ,שתהנה ממנו, שיקל עליך את העבודה ,אם יש בעייה יהיה לך לאן לפנות.
בהצלחה

kruvi
26-02-19, 07:05
יש לי את הסט המקצועי של WORX אני מאד מבסוט
לאט לאט אני מוסיף כלים שיודעים לעבוד עם אותה הסוללה כמו משחזת זווית ומגזמת שיחים .
ויש עוד הרבה כלים שיכולים לעבוד על אותה סוללה.
השימוש שלי הוא בעיקר ביתי אבל שצריך אני לוקח לעבודה (בשטח) ועושים אחלה עבודה.
ממליץ אם זה הכיוון להגיע לחנות היבואן ( סמיקום ) באבן יהודה יש מציאות לפעמים .

איתי

ishc
26-02-19, 07:13
אותי שכנעו לרכוש וורקס במקום מקיטה לפני כמה שנים אחרי שהמקיטה הנאמנה התפגרה (אחרי שירות מכובד).
שימוש בעסק לתיקון כלי מיתר ושימוש ביתי (מברגה עם פוטר), 2 רמות מתחת למקיטה לדעתי.
בדיעבד חבל שלא נשארתי נאמן.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

המשוטט
26-02-19, 08:45
אני עם סט של מקיטה 18v

ניקנה כי המילווקי היה יקר בכ 50%

לצרכי מספיק

חבר שהוא חשמלאי עםworx לדבריו מספיק בהחלט

כך שלפרופיל המשתמש שלך הייתי הולך על worx

יכול לבדוק לך אצל הספק שלנו הספקה לתעשיה בפ״ת מחיר

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Derish
26-02-19, 19:49
אותי שכנעו לרכוש וורקס במקום מקיטה לפני כמה שנים אחרי שהמקיטה הנאמנה התפגרה (אחרי שירות מכובד).
שימוש בעסק לתיקון כלי מיתר ושימוש ביתי (מברגה עם פוטר), 2 רמות מתחת למקיטה לדעתי.

וורקס אולי שתי רמות מתחת ובלאק+דקר אפילו שלוש, אבל הם גם עולים בהתאם. ובמחיר שאפשר להשיג את הבלאק+דקר באמאזון או את וורקס אפילו ב-KSP (ועם שלוש שנות אחריות) קשה מאד להצדיק מקיטה או בוש מדגם סביר למשתמש הביתי הממוצע. הרי אם כבר מקיטה או בוש אז משהו רציני, לא את המוצרים הבסיסיים שלהם שנמצאים בערך באותה קטגוריה ומרגישים כמו משהו חד-פעמי מהצד הלא נכון של סין.

בתשובה לפות"ש - הייתי בודק אופציות באמאזון UK למברגות/סטים מהסדרות הבינוניות של בוש ומקיטה שמגיעות עם שתי סוללות, אבל אם אין כרגע מבצעים מעניינים אז הולך על הוורקס בכיף. אף פעם לא מאוחר מדי לשדרג אם יופיע צורך אמיתי, ותמיד אפשר להביא את המברגה הישנה במתנה לאיזה קרוב משפחה עם שתי ידיים שמאליות.

boaz avrahami
26-02-19, 20:07
אני רכשתי סט גדול של כלים נטענים של מקיטה. רובם באיביי. לשמחתי רובם הגיעו במזוודה. גם אלו שנשלחו לארץ יצאו משמעותית זולים ממחירם בארץ.

כדאי להזמין סט אחד עם סוללה כי סוללה בלבד לא שולחים לארץ

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

shachar
26-02-19, 20:19
גם אני עם מקיטה והמשפחה שלהם כל הזמן מתרחבת.... מהסדנא לגינה.

בגלל שחלק מהכלים 36v (2*18)
נולד צורך גם בעוד סוללות
קניתי השבוע שתיים חדשות של 5A ב400 שח לאחת, נראה בסדר יחסית לאתגר בהזמנת בטריות מחו"ל
הכלים עצמם מ איביי/אמזון תלוי במבצע.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

kitt
26-02-19, 20:54
תודה לכולם על התגובות.
כמובן שמדובר על הסדרות המקצועיות (כחולה למקיטה, צהובה של Works)
על בוש ירוק אני בכלל לא מסתכל, מבחינתי הם כמו שאר מותגי המדבקה מבחינת האיכות. כלים כחולים של בוש אני מכיר כאלה מלפני עשור וקצת יותר והם עדיין עובדים וטוב (למשל פטישון של בוש יש לי), אבל בשנים האחרונות שמעתי יותר מדי אכזבות מאנשים מהסדרה הכחולה של בוש.
לגבי ייבוא מחו"ל אני אבדוק את האפשרות הזו גם. אמאזון UK או איטליה (לדעתי איטליה המחירים יהיו יותר טובים והמשלוח אמור להיות זול משמעותית).

shachar
26-02-19, 21:08
תדגום גם אמזון גרמניה

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

boaz avrahami
26-02-19, 21:18
יש מקיטה לא כחולה?!
בוש אני מכיר ירוק וכחול אבל מקיטה יש רק צבעים דקורטיביים מלבד הכחול הרגיל...

מה שלא דובר פה זה ה בראש לס.
כדאי מאוד שתקנה מברגה כזו.
חזקה מאוד ביחס לרגילה וגם מחזיקה על סוללה אחת יותּר זמן

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

Derish
26-02-19, 21:47
על בוש ירוק אני בכלל לא מסתכל, מבחינתי הם כמו שאר מותגי המדבקה מבחינת האיכות.
אבחנה שגויה, גם אם מאד נפוצה בפורומים של 'מבינים'. (להבדיל מפורומים של מבינים)

הסדרה הירוקה של בוש קצת יותר קלה ופשוטה (אבל לא פחות ארגונומית או איכותית) מהסדרה הכחולה שלהם, ואמורה לענות על כל צרכיו של המשתמש הביתי +. ההבדל העקרוני בין מברגות מדבקה למיניהן לבין מוצרים איכותיים יותר הוא באיכות החומרים, דיוק ההרכבה ורמת הרכיבים האלקטרוניים. מהבחינה הזאת מוצרי בוש, אפילו בסדרה הירוקה, עדיין נמצאים בצד הנכון של הסקאלה, גם אם אינם בנויים לתלפיות או מציעים סוללות בהספק גבוה. הם בסה"כ באים עם קצת פחות כוח וחיים עשר שנים במקום עשרים, אבל שוב - המחיר נוטה להיות בהתאם.

לחובבי הז'אנר שרוצים להתעמק בהבדלים, מומלץ לצפות בכמה סרטוני פירוק של AVE ביוטיוב. אחרי זה הרבה יותר קל לנתח את ערימות המידע (הלא תמיד מדוייק) שמסתובבות ברשת. אפילו פה בג'יפולוג, מעוז הגבריות האחרון של החברה הישראלית.

יש מקיטה לא כחולה?!
יש מקיטה לבנה עם סוללות 10.8 שזכתה למוניטין אמינות גרוע מאד בשנים הראשונות לקיומה . יתכן שהמצב השתפר מאז.

מה שלא דובר פה זה ה בראש לס.
בראשלס זה נהדר, אבל קשה להצדיק כלכלית אם אתה לא בונה איתה פרגולות ולא פותח/סוגר ארגזי סחורה מעץ מדי יום.

זלמן 1
26-02-19, 21:48
מקווה שלא אסקל.
רכשתי לפני שנתיים לערך סט פוטר ומקיטה בראש לס (ללא פחמים) 18v של חברת..... hunter.
למרות שאין להםשם מי יודע איזה, ומהיכרות שלי עם כלי עבר אהם אהם. כנראה שעברו איזה שינוי ואני ממש מרוצה מהסט מברגות ועובד איתו לא מעט. הסוללות אאל"ט 3 אמפר. יותר מסביר שיספקו אותך נאמנה, והתגובות מחברים נוספים טובות. יש להם עוד כל מיני כלים נוספים אך לי יש רק את המברגות. לצערי אין לי אחוזים :)
הצלחה

erezgur
26-02-19, 22:18
מקווה שלא אסקל.
רכשתי לפני שנתיים לערך סט פוטר ומקיטה בראש לס (ללא פחמים) 18v של חברת..... hunter.

למה הכוונה מאקיטה של האנטר?

זלמן 1
26-02-19, 22:22
למה הכוונה מאקיטה של האנטר?
מרוב ההמלצות על מאקיטה התבלבלתי.
הכוונה סט של פוטר ואימפקט;)

Derish
01-03-19, 02:01
האם לקנות מברגה פשוטה... מצד שני ללכת על משהו בסגנון של worx סט של מברגה + אינפקט.
מקווה שאני לא פוגע בפרטיות, אבל חבר הפורום מוטי טויוטה (http://www.jeepolog.com/forums/member.php/23874) פרסם בתחילת פברואר בפורום הסמוך סט מברגות (https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?668261) משומש קלות שעשוי להתאים לצרכיך ולפתור את הדילמה. לא בטוח אם זה עדיין רלוונטי, אבל לדעתי שווה בדיקה.

-->