PDA

צפייה בגרסה מלאה : בושינגס (בוקסות) מאוקולונים? זה עניין מוכר?

matikrimerman
16-03-19, 10:42
אז הפאגרו מתחיל את תהליך השידרוג. לאחר החלפת נוזלים ובדיקה כללית של הרכב הועלו מספר ר'יגקטים לפי רמת דחיפות, שהעיקרי בהן היה החלפת הבוקסות במשולשים, שכן לפי המכונאי שבדק את הרכב, לא יהיה אפשרי לבצע כיוון פרונט לאחר ההגבה שאני מתכנן לעשות.

ההמלצה שלו היית להתקין בושינגס מפוליאוריטן (סופר פרו). הבעייה היא ששמעתי שהבושינגס האלה כל כך חזקים שהאנרגיה בעצם עוברת למשלוש עצמו ומעקמת אותו. מעבר לזה גם הצעת המחיר הייתה מאוד גבוה (אזור ה10 אש"ח לאחר כיוון פרונט ומע"מ). אני עדיין אוסף הצעות מחיר, אבל די ניראה שזה הייה סיפור יקר מאוד, וכמו שאמרתי בהתחלה, אם הבושינגס האלה בסופו של דבר הורסים את המשולשים המקוריים, זה אולי לא צעד נון בטווח הארוך.

החלופות הראשונה שמצאתי היא הן להתקין משולש סיני זול. ברור שזה לא יחזיק מעמד הרבה זמן, אבל בהתאם למחיר העבודה, אולי יהיה עדיף להחליף סט זול פעם-פעמיים בשנה (הרכב מתוכנן לטיולי משפחות, לא אתגרי עבירות) , במקום להוציא המון כסף על בושינגס שבסופו של דבר יהרסו את המשולשים המקוריים ואז אני אצטרך בכל אופן ללכת על סיני זול.

החלופה השנייה שהוצעה לי היא התקנת בושינס שעשויים מאוקולון בחצי מהעלות של התקנת בושינג עשויים מפוליאוריטאן.

מכיוון שמעולם לא שמעתי על בושינגס שעשויים מאוקולון, קיוויתי לקבל חוו"ד מהאנשים פה בפורום: זה חרטא? זה עמיד? זה סופג את הזעזועים? יש פה אנשים שהתנסו עם זה?

כמובן שאשמח לשמוע אם למישהו יש הצעות לבושינגס אחרים שמתאימים לפא'רו 03 ארוך, או בכלל יבואני/יצרני בושינגס אחרים בארץ, שאוכל לחקור.

תודה.

נדב ש.
16-03-19, 10:53
הבוקסות של סופר פרו מעולות ומתוכננות בדיוק לעבודת מתלים, החומר עצמו גמיש ולא קשה, בטוח שיותר גמיש מאוקולון, לא יודע מי אמר לך שבוקסות מאוקולון עדיפות...
לא יודע איך הגעת לחישוב של 10k החלפת בוקסות לרכב, כנס לאתר של "כתום" וצור איתם קשר.

https://www.katompu.co.il/blank-1/פגרו-קינג-c24268008

כמובן אפשר גם להזמין מחו"ל אבל קח בחשבון אישורים וכו'.

matikrimerman
16-03-19, 11:03
הבוקסות של סופר פרו מעולות ומתוכננות בדיוק לעבודת מתלים, החומר עצמו גמיש ולא קשה, בטוח שיותר גמיש מאוקולון, לא יודע מי אמר לך שבוקסות מאוקולון עדיפות...
לא יודע איך הגעת לחישוב של 10k החלפת בוקסות לרכב, כנס לאתר של "כתום" וצור איתם קשר.

https://www.katompu.co.il/blank-1/פגרו-קינג-c24268008

כמובן אפשר גם להזמין מחו"ל אבל קח בחשבון אישורים וכו'.

תודה נדב.

את האתר שלהם כבר בדקתי, החלקים עצמם זה בסביבות 2000 ש"ח, אבל יש המון עבודה שכרוכה בהוצאה והכנסה של הבוקסות. אני מסכים איתך ש10K זה המון, אבל זו הצעת המחיר שקיבלתי. אני בהחלט אתור איתם קשר ואבדוק עלות התקנה דרך מי שהם ממליצים עליו.

הסיבה שנאמר לי שהאוקולן עדיף הוא מכיוון שהם לא מזיקות למשולש, אבל כאמור, אין לי מושג ירוק, לכן מתייעץ.

נדב ש.
16-03-19, 11:18
אם אתה חושב שחלקים מקוריים יחזיקו אצלך אז תבדוק עלויות, זכור לי שהמחיר ירד קצת, עבודה יותר קלה וקצרה להחליף "אחד באחד" במקום בוקסות.
אגב את החלקים שאתה מחליף תישמור כספייר ובעתיד תוכל להחליף רק את הבוקסות, אפילו אולי בעבודה עצמית.

http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3443-תחזוקה-החלפת-בושינגים-במשולש-תחתון-פאג-רו-קינג

תיעזר במדריך של saar.

עידו לוריה
16-03-19, 11:20
אקולון הוא חומר לא מתאים לבוקסות למשולשים מכמה סיבות אחת חומר קשה יותר מאשר הפוליורטאן שתים אקולון במהלך החיים שלו שותה מיים ומתרחב עד כדי כך שהוא נועל את המפרק שתי הסיבות הללו מספיקות בכדי לעקם משולש הרבה יותר מאשר הפוליורטאן .

עידו

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

ד ו ר ו ן
16-03-19, 11:43
+לנדב,
ובנוסף, למה שנאמר, אוקולון זה חומר קשיח ובתור בוקסות הם אלו שלא ישככו ויעבירו עומסים לשילדה ויגרמו לנסיעה קשה ויותר סיכוי לבלאי במשולשים.

assafy
16-03-19, 12:22
לא נישמע לי סביר מחיר עבודה של 8000 ש"ח להחלפת בוקסות. בעבודה דומה שהייתה לי בעבר זה לא עלה על 1500 ש"ח אם אני זוכר נכון.
תאסוף הצעות מחיר ממקומות אחרים.

matikrimerman
16-03-19, 12:30
אם אתה חושב שחלקים מקוריים יחזיקו אצלך אז תבדוק עלויות, זכור לי שהמחיר ירד קצת, עבודה יותר קלה וקצרה להחליף "אחד באחד" במקום בוקסות.
אגב את החלקים שאתה מחליף תישמור כספייר ובעתיד תוכל להחליף רק את הבוקסות, אפילו אולי בעבודה עצמית.

http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3443-תחזוקה-החלפת-בושינגים-במשולש-תחתון-פאג-רו-קינג

תיעזר במדריך של saar.

אכן קראתי את המדריך, ואשמור את המשולש המקורי אם נחליף משולשים, למרות שאני לא חושב שאני עדיין ברמה טכנית מספיק גבוה להחלף לפבד את הבושינג. אבל אולי בעתיד.
ממה שאני מצליח להבין מהאתר הזה (https://mitsubishi.epc-data.com/pajero/V78W/lrhf9/) (לא סגור על איזה דגם באתר הזה מקביל לGLX, אז בחרתי משהו יחסית בסיסי) רק המשולשים הקידמיים מגיעים ל$800, לפני משלוח, מיסים וכו... אני משער שלקנות מקורי בארץ, אם בכלל עדיין יש, לא יהיה זול יותר.

אקולון הוא חומר לא מתאים לבוקסות למשולשים מכמה סיבות אחת חומר קשה יותר מאשר הפוליורטאן שתים אקולון במהלך החיים שלו שותה מיים ומתרחב עד כדי כך שהוא נועל את המפרק שתי הסיבות הללו מספיקות בכדי לעקם משולש הרבה יותר מאשר הפוליורטאן .

עידו

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

+לנדב,
ובנוסף, למה שנאמר, אוקולון זה חומר קשיח ובתור בוקסות הם אלו שלא ישככו ויעבירו עומסים לשילדה ויגרמו לנסיעה קשה ויותר סיכוי לבלאי במשולשים.

תודה, שכנעתם אותי לרדת מאופצית אוקילון

hadtomer
16-03-19, 13:26
מה המצב. ראשית- חשוב להבין שבכל הקשור בבוקסות אוקולון וכו יש הרבה דעות. חשוב שתוודא האם מי שכותב לך שזה חרא או שזה טוב באמת צבר ניסיון על סט כזה. אני אישית לא יוגע כיצד והאם ניתן להכניס בוקסות מאוקולון.

שנית - אני מוגבה גם, יש שיאמרו שמעל 50 מילימטרים, ולכן סבלתי במשך זמן רב מאכילת בוקסות עקבית. MOOG, MOPAR, עברתי הרבה- עד שבסוף נמאס לי והזמנתי סט מאוסטרליה של סופרפרו. המחיר בפירוש לא היה זול. בנוסף, יש לי מקדימה ,מזלג" שמחובר למשולש עם בוקסת גומי -אז כל בלאי שלה פירושו כמובן פחות גובה. בכל מקרה, שנה וחצי על SUPERPRO. מרוצה מכל רגע וממליץ בחום. לא חוויתי שום הקשחה של הנסיעה והבלאי ירד לאפס.

tallevi
16-03-19, 15:22
לא מצליח להבין מהיכן מגיעה השטות הזו של אוקולון כחומר בניה לבושינגים, בחיי שלא...

kobiarava
16-03-19, 16:48
פשוט מאוד, מגיע מזמינות ונוחות יחסית לחריטה, זה הכל. אבל כמו שאמר עידו, לא מתאים בעליל לשימוש במיסב/מפרק שכולל גם שיכוך, כי הוא לא משכך כלום אלא מעביר הלאה את כל המכה

קובי

ד ו ר ו ן
16-03-19, 17:18
פשוט מאוד, מגיע מזמינות ונוחות יחסית לחריטה,
קובי
שלא לומר בצורה ישירה עצלנות וחסכון על חשבון הלקוח?

איל מ
16-03-19, 17:21
אני מכיר כמה מקרים של שימוש באוקולון כתחליך זמני.
לגבי פוליאוריטן של סופר פרו.
אני החזקתי בגישה של להרכיב גומי מקורי, ולשמור על גמישות המפרקים, וכן, להעביר פחות מכות וויברציות לשלדה.
כשהגיעה העת להחליף, שוכנעתי ע"י המכונאי, וע"י פער המחירים בין גומיות מקוריות לבין סט מלא של סופרפרו (הסופרפרו היו זולים יותר), לנסות את הפוליאוריטן.
וואלה,
מודה שהופתעתי לטובה.
לא מורגש שינוי לרעה בהעברת זעזועים לרכב, וכן יש שיפור בכמה שהרכב מרגיש "הדוק" על הכביש (סיכוי גבוה לאפקט פלציבו, בנקודה הספציפית הזאת, אבל בכל זאת).

matikrimerman
16-03-19, 17:29
אני מכיר כמה מקרים של שימוש באוקולון כתחליך זמני.
לגבי פוליאוריטן של סופר פרו.
אני החזקתי בגישה של להרכיב גומי מקורי, ולשמור על גמישות המפרקים, וכן, להעביר פחות מכות וויברציות לשלדה.
כשהגיעה העת להחליף, שוכנעתי ע"י המכונאי, וע"י פער המחירים בין גומיות מקוריות לבין סט מלא של סופרפרו (הסופרפרו היו זולים יותר), לנסות את הפוליאוריטן.
וואלה,
מודה שהופתעתי לטובה.
לא מורגש שינוי לרעה בהעברת זעזועים לרכב, וכן יש שיפור בכמה שהרכב מרגיש "הדוק" על הכביש (סיכוי גבוה לאפקט פלציבו, בנקודה הספציפית הזאת, אבל בכל זאת).

טוב לשמוע. כמה זמן אתה עם הסופרפרו? ואתה זוכר כמה עלתה העבודה עצמה והאם החלפת את כל ה6 משולשים והזרועות האחוריות?

- - - Updated - - -

לא נישמע לי סביר מחיר עבודה של 8000 ש"ח להחלפת בוקסות. בעבודה דומה שהייתה לי בעבר זה לא עלה על 1500 ש"ח אם אני זוכר נכון.
תאסוף הצעות מחיר ממקומות אחרים.

תודה. גם לי היה נשמע הרבה, אבל אני עדיין מחכה לשאר הצעות המחיר להגיע אליי. אתה זוכר איזה משלושים ה1500ש"ח הזה כיסה?

איל מ
16-03-19, 17:53
טוב לשמוע. כמה זמן אתה עם הסופרפרו? ואתה זוכר כמה עלתה העבודה עצמה והאם החלפת את כל ה6 משולשים והזרועות האחוריות?

[COLOR="silver"]- - - Updated - - -[/COLOR
לא זוכר עלות עבודה, כי עשיתי את זה יחד עם עוד לא מעט דברים.
בכל מקרה,
לא ציינתי, ולוקח את האשמה, אבל אצלי רכב עם שני סרנים חיים. כך שהעבודה לא כזאת מסובכת.
אצלי יש סה"כ 16 (או 12, תלוי איך סופרים), בושינגים, שמתוכם 8 דורשים הוצאה והכנסה בפרס.
לא כולל את הwatt link שבסרן האחורי, שבו לא נגעתי.

tallevi
16-03-19, 18:44
פשוט מאוד, מגיע מזמינות ונוחות יחסית לחריטה, זה הכל. אבל כמו שאמר עידו, לא מתאים בעליל לשימוש במיסב/מפרק שכולל גם שיכוך, כי הוא לא משכך כלום אלא מעביר הלאה את כל המכה

קובי

סבבה. אם אתה ערב מלחמה והבושינגים הם הדבר היחיד שמונע מהרכב לתפקד....

אבל לא זו ולא זו...למען האמת הבושינגים אף פעם לא נכנסים תחת הקטיגוריה של תקלת שבר, הם נשחקים לאורך זמן וניתנים לזיהוי בקלות, וגם לאחר הזיהוי ניתן למשןך איתם עוד שנתיים שלוש...או עשר....אז למה???? והכי עצוב הוא שאשכרה יוצא מזה בסוף שאנשים עוד מקבלים את זה כאופציה לגיטימית....

פוליאוריטן הוא חומר הנדסי משופר לאין ערוך מהגומי המקורי, גם בביצועים וגם באורח החיים שלו.

מה שכן, לא כל זבל עטוף בפוליאוריתן (גם אם צבעו כתום זוהר..), שווה משהו! נתקלתי כבר בבושינגים מפוליאוריטן כתום למוטות רדיוס שלא החזיקו טיול אחד!
חשוב להקפיד על מותג מוכר ואיכותי במוצרים האלו כדוגמת סופר פרו אבל לא רק! ישנם עוד מותגים המייצרים בושינגים מפוליאוריתן והם טובים לא פחות whiteline. suretrak

ד ו ר ו ן
16-03-19, 19:23
מה שכן, לא כל זבל עטוף בפוליאוריתן (גם אם צבעו כתום זוהר..), שווה משהו! נתקלתי כבר בבושינגים מפוליאוריטן כתום למוטות רדיוס שלא החזיקו טיול אחד!
חשוב להקפיד על מותג מוכר ואיכותי במוצרים האלו כדוגמת סופר פרו אבל לא רק! ישנם עוד מותגים המייצרים בושינגים מפוליאוריתן והם טובים לא פחות whiteline. suretrak
++
ערב טיול ואני מזהה שבושינג בסוף חייו.
מה שהיה זמין היכן שהייתי זה בושינג לכאורה פוליאוריטן, NoName.
התפרק ממש לחתיכות בכלום זמן עבודה ביחס לאיכותי עם שם מותג.

matikrimerman
16-03-19, 20:11
... , הם נשחקים לאורך זמן וניתנים לזיהוי בקלות, וגם לאחר הזיהוי ניתן למשןך איתם עוד שנתיים שלוש...או עשר....אז למה????....

טיפים לאיך לבדוק האם באמת כל הבושינגס צריכים החלפה או לא? מצד אחד יש לי הרגשה שאני נתון לחסדי המוסכניק שיתסכל לי עליהם... מצד שני, אין טעם לעשות חצי עבודה רק מתוך קמצנות...

ד ו ר ו ן
16-03-19, 23:18
טיפים לאיך לבדוק האם באמת כל הבושינגס צריכים החלפה או לא? מצד אחד יש לי הרגשה שאני נתון לחסדי המוסכניק שיתסכל לי עליהם... מצד שני, אין טעם לעשות חצי עבודה רק מתוך קמצנות...
במסגרת החלפת קפיצים החלפתי גם את כל הבושינג על משקל יישור קו.

במבט חיצוני, הבושינג נראה שלם, קצת עיוות שנראה סביר בהתחשב בגילו.

בפירוק מלא מהתושבת, הסתבר שהם אכולים מאד בצד הפנימי.

הבושינג שלך עברו את אותו מעמס בחייהם, אם אחד בלוי אז האחרים גם או קרוב לכך.

במקומך הייתי מיישר קו.

matikrimerman
17-03-19, 19:04
במסגרת החלפת קפיצים החלפתי גם את כל הבושינג על משקל יישור קו.

במבט חיצוני, הבושינג נראה שלם, קצת עיוות שנראה סביר בהתחשב בגילו.

בפירוק מלא מהתושבת, הסתבר שהם אכולים מאד בצד הפנימי.

הבושינג שלך עברו את אותו מעמס בחייהם, אם אחד בלוי אז האחרים גם או קרוב לכך.

במקומך הייתי מיישר קו.

מסכים, זה באמת הכיוון.

tallevi
17-03-19, 19:34
מההודעה הראשונה שלך אני מבין שאין צורך מיידי בהחלפת הבושינגים אלא המלצה של החלפה בעקבות הגבהה מתוכננת, נכון?
אם כך אז כנראה שאין לך בעיה מוחשית בבושינגים.

מה שכן אני מסכים עם חוות הדעת של המכונאי, הבושינגים המקוריים לא חיים טוב עם הגבהות או יותר נכון עם הגדלת מהלך המתלה, וזה לא בגלל סוג החומר אלא יותר בגלל העקרון המכאני בתפקוד השונה בין המקוריים לבושינגים המשודרגים דוגמת סופר-פרו. רוצה לומר, השדרוג אינו רק בסוג החומר.

matikrimerman
18-03-19, 16:46
מההודעה הראשונה שלך אני מבין שאין צורך מיידי בהחלפת הבושינגים אלא המלצה של החלפה בעקבות הגבהה מתוכננת, נכון?
אם כך אז כנראה שאין לך בעיה מוחשית בבושינגים.

מה שכן אני מסכים עם חוות הדעת של המכונאי, הבושינגים המקוריים לא חיים טוב עם הגבהות או יותר נכון עם הגדלת מהלך המתלה, וזה לא בגלל סוג החומר אלא יותר בגלל העקרון המכאני בתפקוד השונה בין המקוריים לבושינגים המשודרגים דוגמת סופר-פרו. רוצה לומר, השדרוג אינו רק בסוג החומר.

המכונאי אמר שאני לא אצליח לבצע כיוון פרונט אחרי ההגבהה במצבם הנוכחיים של הבושינגיס, אז אני חושב שהבעיה כן מוחשית. מאחורה רואים מאוד בבירור את הקריסה של הצמיגים פנימה עקב השיחקת הבושינגס העליונים.

עכשיו מה שנותר לבדוק היא האם כדאי/צריך להחליף "על הדרך" גם את הבושינג במוטות רדיוס ובזרוע האחורית (עם התפוח), אני אקח את הרכב למקום בו אני מתכוון לבצע את ההגבהה שיעשו בדיקה מקדימה ויגידו לי בדיוק על מה אנחנו מדברים. בשאיפה שהעלות לא תיהיה דיל ברייקר

asypeer
18-03-19, 16:57
על איזו הגבהה מדובר? הרכב שלך ללא סרנים, כל הגבהה מעל 5 ס״מ תייצר לך לא מעט בעיות בהמשך.

matikrimerman
18-03-19, 16:59
על איזו הגבהה מדובר? הרכב שלך ללא סרנים, כל הגבהה מעל 5 ס״מ תייצר לך לא מעט בעיות בהמשך.

הגבהה "נורמלית" ומורשית.. ס"מ של ולדמן כניראה. שומדבר מטורף

נדב ש.
18-03-19, 18:28
הגבהה בפג׳רו קינג מקשיחה את הרכב בגלל המתלים הניפרדים בארבע פינות, לא רק שמהלך המתלה אינו "גודל" אלא בדיוק ההיפך, הוא יקטן כי הקפיצים "מותחים" את המשולשים כלפי מטה אל סוף מהלך הפתיחה שלהם מה שיגרום לבוקסות המקוריות לקרוס במהירות אם הם גבוליות עכשיו.
אם הבוקסות במיתלים גבוליות על סף השחוקות ההמלצה היא להחליף את כל הסט ולא חצי, לא רק שזה יעשה טוב להתנהגות הרכב אלא גם לך כנהג, מניסיון עם מתלים ניפרדים ובוקסות מקוריות בשילוב עם הגבהה וטיולי שטח אתה תבקר בתדירות גבוהה בכיווני פרונט בגלל שכשהגומי נישחק הוא משנה את צורת עבודת המתלה ומתלה לא מכוון שוחק צמיגים וכו' וכו'.

בוקסות משופרות מפוליאוריטן עמידות יותר ועוד כל מה שפירטו לך למעלה, אז אם מתוכננת הגבהה אולי כדאי לעשות את כל העבודה ביחד כי כבר מתעסקים במיתלים כדי להקטין עלויות, השקעה אולי גדולה אבל שווה כל שקל.

2 הסנט שלי.

-->