PDA

צפייה בגרסה מלאה : מילה טובה . מוסך משה זר מאיידים והזרקות בע"מ . פ"ת .

הירשפלד יובל
17-03-19, 00:51
אחרי שמאייד AISIN/AISAN שמורכב ברכב , שיגע אותי ובסוף השתגע בעצמו ולא עזר לי גם פלאג שקוף לכיוון תערובת שהבאתי מבריטניה, מימשתי את עצתם של חלק מחברי הפורום וניגשתי למשה זר בפ"ת. החיים לימדו אותי בין היתר 2 דברים . 1 : כל אחד ואחד מאיתנו והמקצוע שלו . 2 : משפט ששמעתי מדודתי ז"ל על דודי ז"ל שהיה פרופסור מכובד בפיזיקה ונתן הרצאות ברחבי העולם . כנשאל פעם בקימברידג' לעלות ההרצאה , אמר X פאונד. שאלו המארחים : X פאונד עבור 45-60 דקות , ענה הדוד : אתם לא משלמים עבור 45 דקות , אתם משלמים עבור 45 שנה .
כל ההקדמה הנ"ל הייתה כדי לתאר את העונג , לפחות עבורי להגיע/להיכנס למה שנקרא אצלי מוסך של פעם . גילאי העובדים לפי מה שהתוועדתי הוא 50-70 , אולי היו שם כאלו שחצו את המספרים המצויינים. המוסך מטפל בין היתר/בעיקר ברכבי אספנות . הייתה שם טרייומף שלשאלת העובד אם אני מזהה את הדגם , הפעלתי את מעט הגלגלים שנותרו , נזכרתי בקטלוג 74 שהיה לי ובשלוף ציינתי : TR7 , מה שהתברר במעבר לישבן המכונית כנכון. אחד העובדים שעבד על הרכב סיפר לי על רנו 12 שנת 74 תקינה שברשותו.
הגעתי בבוקר , המאייד שבזיהוי האחרון כאשר היה עדיין מורכב על הרכב זוהה/שויך לדיהטסו שרייד , זוהה לאחר פירוקו מהרכב כשייך למיצ'ובישי לאנסר , פורק והונח על שולחן העבודה . פורק לרמת בורג/קפיץ כאשר גוף המאייד הוכנס לטבילה/השרייה בחומר ניקוי . מכיוון שהורכב מאייד לאנסר על בלוק/ראש סוויפט , בורג התערובת שהיה עם ראש שטוח מול סעפת היניקה היה ללא אפשרות כיוון עם מברג והוחלף ע"י משה לבורג עם ראש משושה 8mm שכעת ניתן לכוון אותו עם מפתח פתוח מלמעלה. העובד שלו מפרק ומרכיב את המאיידים על שולחן העבודה בעיינים עצומות - כוחו של הרגל/נסיון. קפיץ המשנק נמצא כפגום ובעת ההרכבה היה דיון/ויכוח בין משה לעובד שהרכיב את המאייד על הזוית שיש לכוון את מצערת המשנק ושמעתי שהוזכרה עיר מגורי י-ם. לשאלתי באיזה הקשר , שיפועים או טמפ' ? נעניתי בטמפ' . רזולוציה כזו לא בטוח שהייתה זוכה להתייחסות/טיפול בכל מוסך. כמו כן נמצא במפלג שהדיאפרגמה במקדם ההצתה הייתה פגומה. משה ניגש לפחי הזבל השחורים מאחור לחפש בעודפים מקדם הצתה חלופי ולבסוף נמצא אחד. כמו כן הוחלפו משקולות תאוצה . המאייד והמפלג הורכבו חזרה בשלמותם ולאחר מכן ברכב. הרכב הונע הגיע לטמפ' עבודה , כוון CO, הורד מ-7.4% ל-2-2.5% ובוצעה בין היתר לבקשתי בדיקת קומפרסיה ( בינתיים קניתי לי מד קומפרסיה של סיגנט משלי. ) : 4X190PSI . משה יצא עם הרכב לסיבוב וכשחזר אמר שהרכב מגיב סביר/טוב ומכוון שחווה בנסיעה את קפיצי העלים וצמיגי הניילון , המליץ לי להוריד מעט את לחץ האוויר בצמיגים.
עלינו למשרד , סגרנו חשבון . המחיר היה סביר לחלוטין בהתחשב ש-3 אנשים עבדו על הרכב ( ממוצע של 120 שנות עבודה/נסיון לדעתי )
ןנפרנו לשלום. חזרתי לי-ם , הרכב מגיב/נוסע לגמרי אחרת . המנוע לא נהיה של האמר/יוקון/לאנדקרוזר , אבל הוא עובד עגול , בסלד סרק נכון ומצליח בקלות יחסית להאיץ כולל ממהירויות נמוכות/סל"ד נמוך וכעת אני לא חייב בכל כביש לאמץ לי את הנתיב הימני כברירת מחדל. כעת הרכב מסוגל גם עם קיט ההפחתה לעקוף דברים נוספים מלבד סלעים/אבני שפה ומשאיות/טרקטורים . צריכת דלק שהיתה גבוהה קודם נבדקת כעת .( הרכב לא נוסע כעת הרבה ).
לסיכום : מוסך מומלץ , עוסקים גם בהזרקות ומכונאות כללית , ניסיון מצטבר של עשרות שנים , יחס אדיב , שירותיות ומחירים הוגנים/סבירים.

סולי
21-03-19, 10:31
אז כמה עלה התענוג?

אגב 190קומפרסיה לכל הבוכנות לרכב וותיק כל כך... באמת וואו! הלוואי עלי.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Eitan_S
21-03-19, 13:32
היחיד שהצליח לכוון קרבורטור של פיאט 850 לפני קרוב ל 40 שנה :D

הירשפלד יובל
21-03-19, 13:58
אגב 190קומפרסיה לכל הבוכנות לרכב וותיק כל כך... באמת וואו! הלוואי עלי.

אורי. זה לא המנוע המקורי. יש אצלי מלפני כמה שנים מנוע של סוויפט. זו הסיבה שקניתי עוד סוויפט ספייר בשביל המנוע. אחרי כן כבר קניתי לי מד קומפרסיה כדי שלא אהיה תלוי באחרים למרות שבסוף אתה רואה שזה שעון לחץ וההברגה. 14mm. ד'א : מישהו יכול להעיר את עיני למה בבדיקת קומפרסיה , גם אצל משה וגם בהוראות בסיגנט , מצערת צריכה להיות לגמרי פתוחה.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190321/f8fc53499d72a29c2056204dd0db299c.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190321/4d87d2602408d604af1b5669b799f8c2.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190321/990dd3a3135d9fabea9d03bdf7636508.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190321/e1c360db4d15d33df771e97f95c59e17.jpg

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

סולי
21-03-19, 14:04
אורי. זה לא המנוע המקורי. יש אצלי מלפני כמה שנים מנוע של סוויפט. זו הסיבה שקניתי עוד סוויפט ספייר בשביל המנוע.

גם הוא כאמור, וותיק.. סביר להניח שבן 15-20שנים...

יפה מאוד! זה נתון של מנוע חדש מנסיוני המועט. את הבדיקה ערכת על מנוע חם או קר? ביצעת בדיקה אחת בכל ציל'? או שחזרת על הבדיקה?
לגבי שאלתך על המצערת ... מניח שכדי שאוויר ימלא את חלל הבוכנה בקלות..

ומה לגבי שאלת העלות?
אם זה לא לפרסום אבין.

הירשפלד יובל
21-03-19, 14:11
[QUOTE=e-Pit@m;837650]גם הוא כאמור, וותיק.. סביר להניח שבן 15-20שנים...

יפה מאוד! זה נתון של מנוע חדש מנסיוני המועט. את הבדיקה ערכת על מנוע חם או קר? ביצעת בדיקה אחת בכל ציל'? או שחזרת על הבדיקה?

מנוע חם , לאחר שהמנוע הונע , עבד ופתח טרמוסטט. אצל משה בוצע פעם אחת או פעמיים בכל ציל' , כעת שיש לי משלי אם יהיה לי צורך/כוח/חשק אעשה בעצמי ואם ארצה אעשה מס' פעמים על כל ציל'.

סולי
21-03-19, 14:22
וואלה זכית!

ש01
21-03-19, 14:58
חחח
אני (חושב) שאני מזהה את הסוויפט...
אם אינני טועה, היתה פעם של אחותי (הרכב הראשון שלה לפני כמה וכמה שנים - קנינו לה מתנה כשחזרה מהטיול הגדול).
לפחות אחת המדבקות היתה גם אצלה

מוני אורבך
21-03-19, 21:19
מצערת סגורה מונעת כניסת אוויר חופשית למנוע.
זה מצידו מוריד את לחץ הקומפרסיה וגורם לקריאה שגויה.
אגב גם מצבר חלש או מתנע דפוק עלולים לגרום לקריאה שגויה.
על כן היצרן בדרך כלל נותן טווח של לחצים.
ועדין זה לא מוחלט..
מה שחשוב הוא שהלחצים בכל הבוכנות יהיו שווים.
מה שאומר שאין בריחת לחץ מאחת הבוכנות.
לי נראה שהלחץ גבוה מדי, אני מכיר לחץ של סביבות ה 160.
לחץ גבוה מדי עלול להגרם מבניה של פיח בבוכנות.
מה שדי סביר לנסיעה לאורך זמן עם תערובת עשירה.
האם המנוע שלך מצלצל בזמן מאמץ?

אגב בזמן הבדיקה צריך גם להוציא מצתים, כדי שהמתנע יוכל לבנות לחץ תקין.
וכמובן מנוע בטמפרטורת עבודה.

הירשפלד יובל
21-03-19, 21:45
לי נראה שהלחץ גבוה מדי, אני מכיר לחץ של סביבות ה 160.
לחץ גבוה מדי עלול להגרם מבניה של פיח בבוכנות.
מה שדי סביר לנסיעה לאורך זמן עם תערובת עשירה.
האם המנוע שלך מצלצל בזמן מאמץ?

מנוע בטמפה עבודה , מצתים בחוץ . אני נתתי סטרטר ומשה בדק בשעון קומפרסיה. אין/לא אמור להיות לו ענין לתת לי נתון שגוי , אבל כעת כשיש לי מד קומפ' משלי אוכל לבדוק זאת בעצמי. המנוע לא מצלצל בזמן מאמץ.
ואם באמת פיח כתוצאה מתערובת עשירה גרם לקבלת קריאה גבוהה , מה נזקה , והאם ניתן להסירו ?

tallevi
23-03-19, 16:36
ואם באמת פיח כתוצאה מתערובת עשירה גרם לקבלת קריאה גבוהה , מה נזקה , והאם ניתן להסירו ?

Sent from my Mi A1 using Tapatalkאינפוזיה..

-->