PDA

צפייה בגרסה מלאה : סדק פנימי בגוף הטורבינה

tallevi
21-03-19, 20:45
באמצע שיפוץ של הטורבו.
גיליתי סדק קטן בקיר הפנימי במיקום של השסתום פריקה (wastegate), מצ"ב תמונות.

מה אתם אומרים? קריטי? זניח? לדלג או אולי לנסות לתת נגיעה עם אלקטרודה?

בתיאוריה דרך הסדק יכולים לעבור גזים שאמורים להגיע לטורבינה מה שעלול לפגום ביעילות הטורבו...לי זה נראה כלום בפיתה...אבל אני בכל זאת שואל אולי אני טועה...

תודה למגיבים,

טל.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190321/66a492ac8e77aeb52b8d3ae612b82770.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190321/82acf3462584263117c3fb186e5297b4.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190321/782b882967444ccaf487b1e6d01394b4.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190321/1a6afb22a5b4fb604bdf967f6e467ac6.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20190321/812c3f1cefbd05a495fd6788bc227045.jpg

עידו לוריה
21-03-19, 22:19
אתה תפגוש אותו בהמשך עם תתעלם ממונו.
תחליף אותו .

עידו

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

נדב ש.
21-03-19, 22:28
אל תתעלם, תחליף בית, אחרת הטורבינות יעבדו במהירות יותר גבוהה וישחקו מייסבים, ותגיע לעוד שיפוץ מהר מאוד.

איציק - 4X6ZH
22-03-19, 03:37
טורבו מת !

בלוויה שלו הוא מסוגל לקחת איתו את כל המנוע

איציק

אבי XT
22-03-19, 08:19
מצטרף לשאר. הסדק הזה יתפתח, והאופציה לכשל + הוצאות גדולות בהמשך היא לא קטנה.

Sent from my PH-1 using Tapatalk

tallevi
22-03-19, 10:29
למדתם בפקולטה לנביאי זעם כולכם יחד?!

מה יש לכם?

א. לדעתי הסדק הזה הוא פגם ביצור והיה שם מהיום הראשון של הטורבו, נראה מיקום קלאסי לשחרור מאמצים שמתפתחים ביציקה, (אין עומסים מכאניים על המבנה).

ב. אין לסדק הזה לאן להתפתח יותר. זאת המחיצה הפנימית וזה הולך להישאר שם.

ג. זה לא השפיע על עבודת הטורבו עד כה. לחץ הגידוש נמדד ונמצא בתחום הספסיפיקציות.

ד. אין שום סיכוי לנזק נוסף, נניח שברים שישתחררו מהאזור לכיווון המנוע...כי זה לא הכיוון, מקסימום אם תישבר חתיכה היא תלך ישר לאגזוז.

ה. (לנדב) הפוך..אם כבר מהירות הטורבינה תקטן כתוצאה מבריחת גזים דרך הסדק הזה, לא תגדל.

אם אמצא בית טורבינה בקלות ובזול, זאת אפשרות, אולי אפילו איזה טורבו פסול שנזרק הצידה יכול לעזור, מכירים מקום כזה שאוכל לברר?

שאלה נוספת, בפירוק האגזוז נגזר לי אחד משלושת הגוז'ונים, קדחתי ניקיתי והברזתי, אבל היכן ניתן להשיג כזה? (או שאתארגן על בורג פלדה כזה ללא ראש וזהו...) מצ"ב תמונה.

טל.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190322/65802ad1e353d8fabd12b9a23e957a0b.jpg

lizard
22-03-19, 10:44
שאלה.
שאלת מה לעשות בקשר לסדק. אמרו לך להחליף את החלק.
התעלמת.
אז למה שאלת אם בכל מקרה אתה לא מתכוון להחליף?

בקשר לאגזוז, יש בכל מיני בירגיות ברגים שיכולים להתאים אבל לדעתי היית רק צריך לקדוח ולשים בורג רגיל. ללא הברגה.

נדב ש.
22-03-19, 10:56
שאלת שאלה, וקיבלת תשובות, תעשה מה שאתה חושב אבל למה שאלת מלכתחילה אם אתה יודע את התשובה מראש?

הסדק כמו שאני רואה אותו נימצא בדיוק בחלק שהשסתום פריקת לחץ אמור ליסגור אותו משמע תהיה בריחת גזים מהאזור לכיוון האגזוז=השקעה של יותר סל"ד מנוע להאצה אבל בת'כלס הרכב לא יאיץ אלא רק יעלה סל"ד וזה אומר השפעה על סחיבה ומהירות טורבינות יותר גבוהה, זה שאתה מגיע לנתוני גדישה זהים לספרות לא אומר שהמצב בהכרח תקין, כיצד בדקת הנ"ל? צריך להשוות גדישה במאמץ וסל"ד תואם, כבר ראיתי סדקים כאלה.
אם אתה במאמץ והמנוע ממשיך לגדוש ולהאיץ אז כנראה שלבינתיים אין השפעה, זה לא אומר שאולי בהמשך לא תהיה בריחת גזים.
לשם השוואה לתקלה דומה זה ווסטגייט תקול, ניפתח ופורק לחץ מוקדם מידי מה שגורם לאותם תופעות שתיארתי.

ד ו ר ו ן
22-03-19, 11:19
תהיה בריחת גזים מהאזור לכיוון האגזוז=השקעה של יותר סל"ד מנוע להאצה אבל בת'כלס הרכב לא יאיץ אלא רק יעלה סל"ד.
גם אני הייתי מחליף, אבל בהכרח אם המנוע מעלה סל״ד, והגיר לא בניוטרל, איך לא תהיה האצה?
אולי התכוונת שיהיה אבדן כוח בכל סל״ד נתון?

נדב ש.
22-03-19, 11:29
גם אני הייתי מחליף, אבל בהכרח אם המנוע מעלה סל״ד, והגיר לא בניוטרל, איך לא תהיה האצה?
אולי התכוונת שיהיה אבדן כוח בכל סל״ד נתון?

לא בכל סל"ד נתון.
כשתרצה להאיץ, ברכב אוטומטי לתת "קיקדאון", בגיר ידני להוריד הילוך נניח בעליה, הסל"ד יטפס נניח ל 3000 אבל הרכב לא ידחוף את עצמו, ישאר באותה מהירות או אפילו יאיט, כי במקום שהטורבו יגדוש אוויר למנוע הווסטגייט מתנהג כ"פתוח" והגזים יצאו דרך הסדק או כמו בדוגמה ווסטגייט תקול.

ד ו ר ו ן
22-03-19, 12:35
נדב,
תסביר לי איך טכנית אם הגיר מחובר למנוע, אז יכול להתקיים מצב של עליית סלד בלי האצה.

tallevi
22-03-19, 12:53
שאלה.
שאלת מה לעשות בקשר לסדק. אמרו לך להחליף את החלק.
התעלמת.
אז למה שאלת אם בכל מקרה אתה לא מתכוון להחליף?

בקשר לאגזוז, יש בכל מיני בירגיות ברגים שיכולים להתאים אבל לדעתי היית רק צריך לקדוח ולשים בורג רגיל. ללא הברגה.

שאלתי לצורך התייעצות. לשמוע דעות נוספות. למה אתה חושב/מרמז שזה מחייב?!
כל דעה/עצה שאתה מקבל ממישהו אתה מבצע??

מה זה "אמרו לך"?? ייעצו יהיה יותר נכון, אתה לא חושב??

בנוסף, לא התעלמתי. ממש לא. דווקא התייחסתי בפירוט.

בקשר לבורג, העליתי את האפשרות לבורג פלדה כאופציה, אבל אם ניתן להשיג גוז'ון חלופי תואם, אז אני מעדיף.

טל.

איל מ
22-03-19, 12:58
כיוון נוסף, לגבי סדקים וגזים.
היכן שגזים חמים בורחים דרך סדק, יש עליה משמעותית בחום הנוצר (מכיר את זה ממנועי אופנועים עם בריחות מהסעפת או מאטמי ראש). עד אילו טמפרטורות זה יכול לעלות? לא יודע, גם ככה כל האזור רותח. אני הייתי מחליף.

- - - Updated - - -

נדב,
תסביר לי איך טכנית אם הגיר מחובר למנוע, אז יכול להתקיים מצב של עליית סלד בלי האצה.

יכול להעיד על הקורה בדיסקו בלבד.
גיר ממוחשב. עובד מול המנוע. מחליף הילוך בשילוב של כמה תנאים, כשהסל"ד מול מצב מצערת הוא רק אחד מהם. מאוד ייתכן שזיהוי של "חוסר כוח" יתן לגיר להעלות יותר סל"ד.
אצלי למשל, לפני משחק עם התוכנה, היה צריך לתת הרבה גז כדי שהאוטו יתחיל להתגלגל. ממש הרגיש כמו גיר מחליק.

אבל זה דיסקו, שכידוע חייב להיות מתחכם. אין לי מושג מה הולך אצל פותש

tallevi
22-03-19, 13:13
לשם השוואה לתקלה דומה זה ווסטגייט תקול, ניפתח ופורק לחץ מוקדם מידי מה שגורם לאותם תופעות שתיארתי.

הגעת לתכלס...וכאן היתה השאלה באמת, טכנית, כמה?? כמה בריחה יכולה להיות מסדק כזה?
וזה בטח לא כמו ווסטגייט שנפתח. אולי פירורי אחוזים מזה..

טל.

נמרוד
22-03-19, 13:20
לא נכנס לענייני בריחת גזים וביצועים, אבל זה סדק לא קטן בכלל, הוא התפתח בהדרגה ואין סיבה שיפסיק לגדול עד לכשל מלא של ההאוזינג.

נדב ש.
22-03-19, 13:39
נדב,

לא הבנת אותי.... הכוונה לא לעליית סל"ד הדרגתית, הכוונה לתת טורים לסל"ד מסויים כדי לגרום לרכב להאיץ, כשגזים בורחים החוצה דרך הווסטגייט מה שקורה זה חוסר סחיבה.
תריץ לדקה השניה בערך בסירטון:

https://youtu.be/NqOQ-7lHktk

עידו לוריה
22-03-19, 13:45
דיון מיותר ... יש סדק גדול קטן מחלפים אין לא מחלפים .
סדק בגוף כזה לא עושה טוב לשום דבר וגם יכול להדליק אש בתא מנוע וכו...כך שאין פה על מה לדון .

עידו

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

נדב ש.
22-03-19, 13:45
שאלתי לצורך התייעצות. לשמוע דעות נוספות. למה אתה חושב/מרמז שזה מחייב?!
כל דעה/עצה שאתה מקבל ממישהו אתה מבצע??

מה זה "אמרו לך"?? ייעצו יהיה יותר נכון, אתה לא חושב??

בנוסף, לא התעלמתי. ממש לא. דווקא התייחסתי בפירוט.

בקשר לבורג, העליתי את האפשרות לבורג פלדה כאופציה, אבל אם ניתן להשיג גוז'ון חלופי תואם, אז אני מעדיף.

טל.

תשים לב איך ענית לנו, אנחנו נביאי זעם.... כשבסך הכל כולם פה נתנו לך את אותה התשובה....
אז אולי היא לא מוצאת חן בעיניך.... וזה בסדר גמור זכותך.
זה לא מתיישב עם תשובה אחרת שלך לא מזמן בפורום אחר כאן שבה אתה טוען שאתה מטפל ברכב כראוי ומחליף מה שצריך כשצריך עם חלקים תקינים.

tallevi
22-03-19, 15:41
תשים לב איך ענית לנו, אנחנו נביאי זעם.... כשבסך הכל כולם פה נתנו לך את אותה התשובה....
אז אולי היא לא מוצאת חן בעיניך.... וזה בסדר גמור זכותך.
זה לא מתיישב עם תשובה אחרת שלך לא מזמן בפורום אחר כאן שבה אתה טוען שאתה מטפל ברכב כראוי ומחליף מה שצריך כשצריך עם חלקים תקינים.

נעלבת מהנביאי זעם? דווקא חשבתי שזה משעשע...
ואם זה בסדר גמור אז מה לא בסדר...??
ולמה אנחנו דנים בגינוני שולחן ולא במהות?

ומבחינת המהות עדיין לא השתכנעתי, אפילו לא במקצת..

טל.

נדב ש.
22-03-19, 19:16
1. אני בטוח שלא נעלבתי.
2. בסדר גמור שזו זכותך לעשות מה שבא לך, מה שלא בסדר זה לפתוח שאלה, לקבל תשובות, ואז להישתלח במי שכתב לך והשקיע מזמנו בלעזור.
3. ואם כבר הזכרת את המהות, אז הייתי משקיע רבע דקה במחשבה מה לעשות בעיניין הטורבו והסדק, שכן שמי שכתב לך פה אלה אנשים(לא, הכוונה לא אלי, כי מה אני מבין בכלל) עם ניסיון.
שא ברכה ידידי.

tallevi
22-03-19, 19:59
לא נכנס לענייני בריחת גזים וביצועים, אבל זה סדק לא קטן בכלל, הוא התפתח בהדרגה ואין סיבה שיפסיק לגדול עד לכשל מלא של ההאוזינג.דווקא אין סיבה שימשיך להתפתח...כנראה שאתה צריך לראות את זה בעיניים. הסדק הוא במחיצה הפנימית וכנראה שכבר הגיע לסופו ואין לו לאן להמשיך.

tallevi
22-03-19, 20:50
דיון מיותר ... יש סדק גדול קטן מחלפים אין לא מחלפים .
סדק בגוף כזה לא עושה טוב לשום דבר וגם יכול להדליק אש בתא מנוע וכו...כך שאין פה על מה לדון .

עידו

Sent from my SM-G930F using Tapatalkלמה דיון מיותר עידו? אתה יכול לקבוע בדיוק כמה השפעת הסדק הזה על תפקוד המכלול? לא שרירותית. טכנית? מעשית?

אם נניח שדעתי היא שהשפעתו על תפקודו הכללי של הטורבו היא זניחה, אתה יכול לסתור זאת באופן מוכח? הנה לך דיון. אפילו מעניין (בעיני לפחות).

אין סיכוי לגרימת בעירה בתא המנוע מהסדק הזה, הוא פנימי ולא במבנה החיצוני, אין בריחת גזים החוצה.

תודה,

טל.

boaz avrahami
22-03-19, 23:45
זה סתם סדק.
לא משפיע על כלום ובטוח היה שם כשיצא מהמפעל.
תסגור ככה ואם אתה מתעקש תמרח קצת סיליקון של מקלחונים.

עזוב אותך מכל החובבנים עם הנבואות זעם שלהם.
מה הם מבינים ואיזה נסיון כבר יש להם?
תתעלם ותמשיך כמו שהתכוונת מראש [emoji56]
זה בדרך כלל מצליח לך [emoji23]

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

tallevi
23-03-19, 11:25
תסגור ככה ואם אתה מתעקש תמרח קצת סיליקון של מקלחונים.

[emoji23]

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

צחוק צחוק אבל תראו מה מצאתי...
J-B Weld 37901 Extreme Heat High Temperature Resistant Metallic Paste - 3 oz. https://www.amazon.com/dp/B01IBOBY74/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_eMFLCbPX3EZMV

עמיד עד 1300 מעלות צלזיוס, הטמפ' בטורבו מגיעות במקסימום ל 950 מעלות צלזיוס, אמור להחזיק, לא?

ד ו ר ו ן
23-03-19, 11:33
J-B Weld 37901 Extreme Heat High Temperature Resistant Metallic Paste - 3 oz. https://www.amazon.com/dp/B01IBOBY74/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_eMFLCbPX3EZMV
עמיד עד 1300 מעלות צלזיוס, הטמפ' בטורבו מגיעות במקסימום ל 950 מעלות צלזיוס, אמור להחזיק, לא?
https://youtu.be/587RuL45jS8

איציק - 4X6ZH
23-03-19, 17:38
יש שמן נחשים
ויש חומוס נחשים

בגיר אוטומטי לא משחקים עם טורק ....( כי זה נגמר רע ! )
במנוע לא משחקים עם טורבו .... ( כי זה נגמר עם המנוע !)

בהצלחה

איציק

tallevi
23-03-19, 18:59
כיוון נוסף, לגבי סדקים וגזים.
היכן שגזים חמים בורחים דרך סדק, יש עליה משמעותית בחום הנוצר (מכיר את זה ממנועי אופנועים עם בריחות מהסעפת או מאטמי ראש). עד אילו טמפרטורות זה יכול לעלות? לא יודע, גם ככה כל האזור רותח. אני הייתי מחליף.

- - - Updated - - -

יכול להעיד על הקורה בדיסקו בלבד.
גיר ממוחשב. עובד מול המנוע. מחליף הילוך בשילוב של כמה תנאים, כשהסל"ד מול מצב מצערת הוא רק אחד מהם. מאוד ייתכן שזיהוי של "חוסר כוח" יתן לגיר להעלות יותר סל"ד.
אצלי למשל, לפני משחק עם התוכנה, היה צריך לתת הרבה גז כדי שהאוטו יתחיל להתגלגל. ממש הרגיש כמו גיר מחליק.

אבל זה דיסקו, שכידוע חייב להיות מתחכם. אין לי מושג מה הולך אצל פותשהתופעה שאתה מתאר היתה קשורה לטורבו?

boaz avrahami
23-03-19, 19:23

נשאר לך 350 מעלות ספייר, מה תעשה איתם?

אפרופו, כמה עולה טורבו מפירוק שאותו תשפץ?
אני מנסה לכמת את החסכון שלך מול הסיכון.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

tallevi
24-03-19, 20:02
נשאר לך 350 מעלות ספייר, מה תעשה איתם?

אפרופו, כמה עולה טורבו מפירוק שאותו תשפץ?
אני מנסה לכמת את החסכון שלך מול הסיכון.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

את ה 350 אני ישים בצד, לחיסכון..[emoji6]

לא יודע כמה עולה מפירוק, ובכל מקרה אין כאן את המשוואה של חסכון מול סיכון (ואל תאמין לכל מה שכותבים בעיתונים - אין כאן סיכון...).

boaz avrahami
24-03-19, 21:16
ממממ....

התלבטות קשה מאוד אם להאמין ללוריה ואיציק שידיעתם המקצועית אינה מוטלת בעיניי בספק לבין לאמץ את ההבנה שלך.

או במילים אחרות- אם שניים ( ועוד כאלו) אומרים לך שאתה שיכור...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

tallevi
25-03-19, 13:18
אני לא מבין מה תרמת לדיון כאן.

התייחסתי לכל מי שהגיב במלוא הרצינות ולא קיבלתי הסברים טכניים מנומקים ולכן גם לא השתכנעתי.

נדב ש. לפחות העלה תיאוריה מעניינת לגבי מצב של ווסטגייט תקול שגם אם ניתן להתווכח כמה היא מדוייקת או לא, עדיין תגובה מעניינת שניתן להתייחס אליה ואכן התייחסתי.

לעידו התייחסתי בתגובה #22 ולא נעניתי.

לאיציק עם כל הכבוד קשה להתייחס ברצינות לתגובה שלו מכיוון שהיא די לקונית ולא ברזולוציות שאני מצפה.

אז נכון, אני לא אחד שהולך לישון בקלות... אבל לפחות תתייחס עניינית.
דיברת על סיכון, תפרט ותנמק לגביו, (אני לפחות ניסיתי להסביר את מה שאני רואה שאין ולמה), ולא, להסתמך רק על "דעת גדולים" (שגם לא היתה מפורטת יתר על המידה במקרה הזה), מבלי לנמק זה לא משכנע, אנחנו לא עוסקים בדת.

ובכלל אני מציע בדיונים להתייחס עניינית ומבלי לזלזל. זה רק יועיל יותר ויעשה את הדיון מעניין הרבה יותר.

טל.

איציק - 4X6ZH
25-03-19, 15:13
לא פעם נשאלות כאן שאלות טכניות רציניות ( כמו השאלה הזאת )
שאלה פשוטה עם תמונה !!

ותשובה פשוטה ברורה חדה !!
את הטרבו הזה קומפלט לזרוק לפח .

איציק

דיונים הצעות מפה ועד להודעה חדשה
טוב כמה סבלנות יש לקרוא את כל התגובות
חלקם ללא כל בסיס סתם תגובה
חלקם אוסף של שטויות גיבוב מילים יללה שיהיה לטובת השרשור שיגדל ויהיה ארוך
השרשור תפח כבר לדף הרביעי
ומבקשים תשובה רצינית מנומקת ומשכנעת ואולי נמצא איזה קצה חוט שיצמצם את
ההוצעה הכספית .

מפתחים תאוריה שהווסט גייט ( שסתום פריקה ) נמצא על קו היציאה
והוא בכלל לא יכול לגרום נזק . ( נגיד מה שאני בכלל לא מסכים )
ומה יהיה כשהוא יגרום נזק ?
מה בכלל תפקיד שסתום הפריקה הזה ?
מה יכול להיות כשהוא ( השסתום יחליט להפסיק לעבוד )
יתקע ישאר חצי פתוח אולי יתקע במצב סגור והרכב בעליה בעומס מצערת פתוחה במצב מקסימום
אתה יודע מה הטמפרטורה בתוך הטורבו ?
אתה יודע באיזה מהירות מסתובב ציר הטורבו 50.000 אלף 150.000 אלף או לפעמים גם 250.000 RPM
כמה זה בדגם שלך ?
ונגיד שבדיוק אז לחץ הטורבו יחייב פריקה ( אבל שסתום ההגנה שלך סדוק לא תקין )
אתה חושב שהוא רק יגדיל את הפריקה . ( ומה יהיה כשהוא לא יאפשר פריקה מספקת ? )
עד לאיזה לחץ גידוש הבוכנות במנוע שלך יכולות לעמוד ?
לכמה זמן הם יכולות להחזיק לחץ גידוש גבוה ( או אולי לחץ מעל המקסימום )
מה בדיוק מתרחש בצלינדר שעבר גידוש יתר
עכשיו אנחנו כבר לא בטורבו (חזרנו הביתה הכל נראה תקין )
אבל הבוכנה כבר עברה חוויה קשה
או אולי כל הבוכנות
ומה יעשו הרינגים כאשר חצאית הבוכנה כבר לא בדיוק במקום ( רינגים תפוסים / שבורים / שרופים )

ואני יכול להמשיך ולהמשיך
נכון אצלך ברכב זה לא יכול לקרות כולם נהגים מנוסים שומעים וחשים את המנוע

איציק

אפשר להמשיך לשרשור כשאלה היא
נתפס לי הטרבו הרכב לא סוחב
או הרכב מתחמם ( ואני בכלל לא יודע שהטרבו תפוס )
ועוד
ועוד

יללה תזרוק את הטורבו הזה
או לפחות אתה יודע שיש לך בתוך המנוע רימון בלי ניצרה

tallevi
25-03-19, 18:23
איציק, אין ושוב אין שום פגם בתפקוד הווסטגייט כשלעצמו. פשוט אין.
מה שיש הוא סדק קטן שתיאורתית עלול לאפשר דליפה של חלק מסויים, כנראה זניח, של גזי הפליטה ממסלולם אל עבר הטובינה, החוצה למעקף של הטורבינה, מה שדווקא עלול לגרם, שוב תיאורטית לללחץ גידוש מופחת מהנומינלי.

כל תרחישי הקיצון שלך (הנכונים מאוד תיאורטית) מתייחסים דווקא למצב של גידוש יתר, וזה פשוט לא המקרה כאן, אלא בדיוק הפוך.

התרחיש המסוכן השני שהעלית מתייחס לתפקוד לא תקין של הווסטגייט, ובעיקר לתוצאות ההרסניות העללות להיגרם במצב של ווסטגייט תקוע ושאינו נפתח - שוב, אין מצב כזה.

בכלל לשיטתך נראה שכל פגם הכי קטן בטורבו יגרום מהר מאוד לכשל טוטאלי של המנוע (של כל מנוע, בכל רכב) והרי אנחנו עדים למקרים שבהם כשלים בטורבו מזוהים מבעוד מועד מוחלפים מבלי שגורמים לנזקים למנוע.

אני מסכים אתך לגבי האיסור לנסות לשנות מאפיינים של הטורבו כמו לנסות להגדיל את הבוסט וכד', אבל זה לא המקרה גם כן.

טל.

boaz avrahami
26-03-19, 00:47
טל מה אתה מנסה להשיג בעצם-

אישור שכדאי להרכיב את הטורבו הסדוק?

הוראות אטימה לסדק?

יש לך חלק לא מאוד יקר ביד.
בחלק יש פגם מהותי שעלול להתפתח לנזק יקר.
למה להיות ראש קשה וללכת אם הראש בקיר אם אפשר להחליף לחלק אחר חדש או מפירוק ולשפץ?

האם זה בגלל שאתה עקשן או קמצן?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב ש.
26-03-19, 08:30
טל, למה מלכתחילה הגעת למצב שבו פירקת את הטורבו כדי לשפץ אותו? מצב שבו תוך כדי שיפוץ הבחנת בסדק הנ"ל...

מה שיפצת בטורבו? פתחת אותו לשתיים וביצעת החלפת רכיבים או שהחלפת ליבה?

אאל"ט המדובר הוא בניסן טראנו ישן(96-97?) , כמה כבר עולה הסעפת הזו בפירוקיה(בלי הטורבו עצמו)?
סתם דוגמה מרכבים אחרים טורבו מפירוק קומפלט עולה סביבות 1500 שח +/-, את החלק השבור(ללא הטורבו) לרכב שלך תשיג מקסימום להערכתי ב 500 שח +/-, לא שווה את הכאב ראש אפילו.
מנוע קומפלט לטראנו יעלה סביבות ה 8-10k שח וכאב ראש עוד יותר גדול חוץ מההתלבטות הכלכלית והכדאית האם לתקן או לזרוק את האוטו לפח.

ד ו ר ו ן
26-03-19, 09:02
עזבו אותו..

יהיה שרשור טכני מעניין של בדיעבד.

tallevi
26-03-19, 16:05
בחלק יש פגם מהותי שעלול להתפתח לנזק יקר.

זו כנראה הבעיה, שאני משוכנע אחרת.
ואני לא מחכה לאישור/גושפנקה להמשך טיפול/קבלת החלטות, הכל בסדר..

טל.

tallevi
26-03-19, 16:14
טל, למה מלכתחילה הגעת למצב שבו פירקת את הטורבו כדי לשפץ אותו? מצב שבו תוך כדי שיפוץ הבחנת בסדק הנ"ל...

מה שיפצת בטורבו? פתחת אותו לשתיים וביצעת החלפת רכיבים או שהחלפת ליבה?

פירקתי את האינטרקולר לבדיקה ותיקון, וגיליתי רטיבות משמעותית יחסית של שמן מנוע ביציאת הטורבו. זו הסיבה שהחלטתי לשפץ, לא היו אינדיקציות לתפקוד לא תקין של הטורבו טרום הפירוק והטורבו כלל לא היה בתכנון כשהחלטתי לפרק את האינטרקולר.

את האינטרקולר החלטתי לפרק ולבדוק כחלק מהנסיון לטפל בתופעה של עשן שחור, אמנם לא ממש חריג, אבל קיים.
אכן נמצא שהאינטרקולר פרוץ.

הזמנתי CHRA חדש להחלפה.

טל.

tallevi
26-03-19, 16:15
עזבו אותו..

יהיה שרשור טכני מעניין של בדיעבד.מעניין כבר עכשיו...;-)

נדב ש.
26-03-19, 16:31
פירקתי את האינטרקולר לבדיקה ותיקון, וגיליתי רטיבות משמעותית יחסית של שמן מנוע ביציאת הטורבו. זו הסיבה שהחלטתי לשפץ, לא היו אינדיקציות לתפקוד לא תקין של הטורבו טרום הפירוק והטורבו כלל לא היה בתכנון כשהחלטתי לפרק את האינטרקולר.

את האינטרקולר החלטתי לפרק ולבדוק כחלק מהנסיון לטפל בתופעה של עשן שחור, אמנם לא ממש חריג, אבל קיים.
אכן נמצא שהאינטרקולר פרוץ.

הזמנתי CHRA חדש להחלפה.

טל.

אז כמו שרשמתי לפני, אתה לא יודע איך הטורבו באמת מתפקד(ולמדוד גדישה לא אומר הרבה, צריך להריץ אותו על טסט בנץ׳ לבדוק עוד הרבה פרמטרים אחרים אם רוצים ללכת לפי הספר) והינה העובדה מונחת לפניך, הוא זרק שמן לאינטרקולר ורק כשפירקת גילית את זה, עכשיו יכולות להיות כמה (ויש עוד הרבה סיבות)סיבות-
טורבו עייף שעשה את שלו.
טורבו שנישחק ועבד בתנאים לא תקינים.

תעשה חשבון לבד.

איל מ
26-03-19, 17:15
שמן (ואפילו כמות של שמן) לא מעטדה בהכרח על טורבו.
אם יש שמן לפניו (בין הפילטר לטורבו) ואחריו בכמויות דומות זה מהנשם, וגם לא בהכרח מעיד על תקלה.
כמובן שאין בזה כדי להעיד לכאן או לכאן לגבי הסדק, אבל כדאי לא לקפוץ ישר למסקנות.
(אני אישית לא הייתי ממשיך עם הסדק הזה, מהסיבה שפירטתי לפני אי אלו עמודים, ומסיבות אחרות שכבר הוזכרו).

נדב ש.
26-03-19, 17:35
אם יש שמן לפניו (בין הפילטר לטורבו) ואחריו בכמויות דומות זה מהנשם, וגם לא בהכרח מעיד על תקלה.
(אני אישית לא הייתי ממשיך עם הסדק הזה, מהסיבה שפירטתי לפני אי אלו עמודים, ומסיבות אחרות שכבר הוזכרו).

לדעתי אתה טועה וזה לא קשור לנשם, גם אם המנוע ינפח בצורה אגרסיבית אלה אדי שמן בכמות מאוד קטנה ש"תישרף" לפני שתגיע חזרה בצורה נוזלית לתוך האינטרקולר ככה שתזהה אותה.
מנוע שיורק שמן בכמות כזו מהנשם שממלאת אינטרקולר זה מנוע גמור.
שמן באינטרקולר מגיע מטורבו שהמייסבים ועוד חלקים פנימיים בו שחוקים.

tallevi
26-03-19, 17:59
אז כמו שרשמתי לפני, אתה לא יודע איך הטורבו באמת מתפקד(ולמדוד גדישה לא אומר הרבה, צריך להריץ אותו על טסט בנץ׳ לבדוק עוד הרבה פרמטרים אחרים אם רוצים ללכת לפי הספר) והינה העובדה מונחת לפניך, הוא זרק שמן לאינטרקולר ורק כשפירקת גילית את זה, עכשיו יכולות להיות כמה (ויש עוד הרבה סיבות)סיבות-
טורבו עייף שעשה את שלו.
טורבו שנישחק ועבד בתנאים לא תקינים.

תעשה חשבון לבד.

נדב אם אתה אומר שהשמן מהטורבו קשור לסדק הזה אז או שאתה ממש לא מבין איך בנוי הטורבו או שאתה לא הבנת היכן הסדק ובכל מצב אתה קצת מאכזב מבחינתי.

זריקת שמן מהטורבו מגיע מהשמן המסוחרר דרכו לשימון מסבי ההחלקה.

מעבר למסבים קיימות טבעות אטימה המונעות דליפה של השמן הזה אל מחוץ לציר אם לצד הטורבינה ואם לצד הקומפרסור.

אם קיימת זליגה של שמן אז זה רק בגלל שחיקה של טבעות האטימה או שחיקה בציר עצמו, (או סדק כלשהו בגוף הליבה אבל פחות סביר).

כל זאת מורכב וחלק מהליבה או במונח המקצועי CHRA שהוחלט להחליפה כפי שנרשם לעיל.

כמובן שיש עוד הנדסה שלמה מסביב למכלול הזה וכמובן שישנם כמה פרמטרים שמאפיינים את הטורבו (turbo trim, A/R, compressor map, pressure ratio) שמעניינים את מחלקת ההנדסה יצרני הרכב ואת מפתחי הטורבו עצמם.
אתה באמת רומז שכל מי שמפרק טורבו צריך להבין בכל הדברים האלה???

גם יצרן הרכב ממליץ על בדיקות כגון חופש בציר, נזילות שמן, תקינות ויזואלית של הטורבינה/קומפרסור ובדיקת תפקוד של מפעיל הווסטגייט (מהלך כפונקציה של לחץ), בטח שלא בדיקה על טסט בנצ'

וכן, עשיתי את החשבון לבד...

טל.

tallevi
26-03-19, 18:02
(אני אישית לא הייתי ממשיך עם הסדק הזה, מהסיבה שפירטתי לפני אי אלו עמודים, ומסיבות אחרות שכבר הוזכרו).נכון מאוד איל, נכון מאוד.

מכיוון שאצלי הבלו ביי גז מנותק כבר כמה וכמה שנים...אין את האופציה הזאת ולכן אין לשמן שנצפה מקור אחר מלבד הטורבו.

טל.

נדב ש.
26-03-19, 18:18
טל, לא הבנת מה רשמתי, קח אוויר תינשום וקרא שוב.

אתה לא צריך להסביר לי איך טורבו עובד או בנוי, פירקתי כמה כאלה מעבר של לפרק רק ליבה ברכבים שונים בחיים...

יצרן הרכב נותן הוראות לבדיקות תקופתיות במוסך.

אתה פירקת טורבו ופתחת אותו לשתיים, רשמתי לך שאם אתה רוצה לדעת מה מצב הטורבו צריך בדיקה מעמיקה ולא רק החלפת ליבה בבית, מי אמר לך שהליבה שהזמנת תקינה?
אתה יודע כמה ליבות כאלה ראיתי שהתפרקו? שלא היו מאוזנות??
סחטיין, "שיפצת" טורבו.

לעיניין הסדק המדובר, כמו שאני זיהיתי הוא בדיוק איפה שהווסטגייט אמור לסגור, משמע אין שם אטימה ואתה יכול להמשיך להיתווכח פה עם כולם עד מחר, בורחים מישם גזי פליטה, האיזור כנראה מגיע לטמפ' גבוהות ממה שאמור להגיע.
ההחלטה שלך לא להחליף חלק קריטי שבור במנוע רכב נכונה? ימים יגידו... בעצם לא ימים כי זה לא רכב יומיומי נכון? אלא מס' ק"מ.

אני חושב שהכל נאמר פה.
שא ברכה 2 .

tallevi
26-03-19, 22:49
נדב הבנתי טוב מאוד מה רשמת (לפניך...).
רשמת שאני לא יודע איך עובד ואיך מתפקד הטורבו ועל סמך מה? על סמך זה שאיבחנתי בדליפת שמן מהטורבו כאשר פורק האינטרקולר...מה הקשר ואיך הגעת למסקנה (המאוד שגויה) הזאת, אלוהים יודע...

אבל בסדר, אתה יכול להמשיך עם הברכות...

טל.

מוטי ג.
27-03-19, 01:18
תסלחו לי, לא הבנתי מה המטרה כאן.
פותש לא ממש מתעניין בעמדתכם , או לפחות לא באופן שבה הטענות שלכם מוצגות.
אתם ממשיכים להתעקש על משהו שהוא כבר מזמן החליט, וכתב את זה כמה פעמים.

מה היעד בשרשור?

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

tallevi
10-04-20, 03:38
ממרחק הזמן והקילומטרים...

הסדק האמור נאטם באמצעות החומר שעלה כאן בשרשור והוזמן במיוחד לשם כך. https://www.amazon.com/dp/B01I...cm_sw_r_cp_apa_i_eMFLCbPX3EZMV
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200410/764408a484e7f226d3cf1b28d31f9b9b.jpg

...

האטימה אז נראתה כך:

...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200410/18f0da86ce2afd6605061ea6e6f7eb6a.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200410/a2888f77b4afd00ab272d9918291e4b4.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200410/bf0d4dd67744e7c91cf580bbd428c79d.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200410/ef3238226dddc0722e72483e9e32f123.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200410/9b72dda4ff700b5bbcbc54d042501279.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20200410/6fdaebb6a51fc301c4d44c354ac7826f.jpg

נכון לעכשיו, (מאז השיפוץ), הטורבו עובד כמו שעון שוויצרי, ולעת עתה לא נראה שנזדקק ל"כתבה טכנית מעניינת" בקרוב.

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

-->