PDA

צפייה בגרסה מלאה : מקרר ברכב השטח - מי צריך את זה?

asafk
05-04-19, 14:41
אין לי מקרר באוטו. כשאני יוצא לטיול אני לוקח צידנית. או לא.
לטובת דיון פורה, הנה הדליפה מהשרוול הסיבות בגללן גם כנראה לא אתאמץ להצטייד באחד.
לא שותה קולה בשטח.
הבשר שיוצא בבוקר מהמקרר או המקפיא - לא צריך קירור עד הערב הראשון. ואם מדובר בשני לילות - אז צידנית מספקת בהחלט.
לשתיה - צידנית עם קרחון או שניים מצויינת. במיוחד אם הקרחון הוא בקבוקי המים של היום השני והשלישי.
אני מעדיף להוציא את אלפי השקלים הבאים, כל פעם מחדש, על משהו אחר...
מקרר קבוע בארגז של הטנדר - לא מאפשר לו לשמש כטנדר.
כל המקרריסטים ה'כבדים' ממלאים את הפורום בדיונים מרתקים על זרמים ובקרות ומעקבים ומיתקונים. זה מעולה. אבל המסקנה שלי היא שמקרר הוא דבר מסובך שמשעבד אותך להתעסק בו ואני אוהב דברים פשוטים ויש לי מספיק דברים להתעסק בהם...

בקיצור.... וזו הרמה להנחתה... מה יש לכם מהמקררים האלה?

(אני מזהיר מראש - תגובה בסגנון 'לא תבין עד שתנסה' אינה לגיטימית).

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Saar
05-04-19, 14:46
לא תבין עד שתנסה :)
וברצינות, זה פשוט נוח.
אני לא מתעסק בצריכת זרם ושאר העניינים.
אני יודע שהמצבר עלול להיות חלש מדי, יש לי כבלים ובוסטר איתי וזהו .
מאז שיש מקרר לא זורקים שאריות, מה שנשאר מהטיול בד"כ חוזר למקרר בבית.
אין יותר סימני שאלה ביום השלישי האם האוכל קר/חם/מופשר מדי.
עריכה, יש לי עוד כמה דקות עד שהאירוע יתחיל :)
לפני הטיול אני לא עסוק בהקפאת/קירור בקבוקים/אוכל.
אני שם במקרר ברכב תוך כדי טיול את מה שאני רוצה לקרר.
כל מה שקשור באוכל נהיה הרבה יותר פשוט וקל לתפעול וניהול.

איל מ
05-04-19, 14:53
אני מחזיר שאריות גם עם צידנית.
אני לא מטייל יותר משלושה ימים, וגם זה לא קורה הרבה. בד"כ זה יומיים.
אני לא מתחשבן על פתיחות.
אני מבשל וישן בד"כ רחוק מהאוטו (בין כמה מטרים לבין כמה עשרות בודדות).
אני לא מעוניין בלשדרג את האוטו ומערכותיו. גם החשמל שיש כרגע הוא יותר מדי.
אני משתמש באוטו גם ביומיום, וביומיום- האוטו צריך להיות ריק.
אני התנסיתי במקרר. זה לא דבר רע.

אבל זה...
רק אני ;)

shachar
05-04-19, 16:13
כי אפשר לקחת מגוון מוצרים שדורשים קירור ולהחזיר אותם למקרר בבית בלי לחשוש שמשהו התקלקל.
כי ממילא צריך לקחת קופסא לאוכל אז שתקרר
כי לא צריך להילחץ מזה שמישהו לא סגר את הקופסא.
כי אפשר לקרר גם את המים שלא הבאת בקופסא

אלון_ק
05-04-19, 16:48
לא צריך. רוצים. כמו אוהל בן רגע. כי כשאתה יכול להרשות לעצמך טוב יותר, זה נעים.

כי בניגוד לחפירות גיפולוג, אין שום סיבה להתעסק עם מקרר. אפס חשיבה. מחבר וממקם פעם אחת, משם זה שקוף. לדעתי כמובן.

כי בירה על גבול הקפואה, תמיד, בלי הכנות מראש, זה כבר תנאי. התברגנו.

כי זה משמש ביום יום. עברת בסופר ויש עוד סידור אחרי באוגוסט? אין בעיה. נסעת לחמותך עם סלט שאסור שיתחמם, קיצרת דרך השטח והנסיעה לקחה בטעות 6 שעות והפסדת את ארוחת החג? בטעות?!?! -הסלט בסדר. זה מה שירגיע את אישתך.

הטענה של בקבוקי המים שמשמשים ביום השלישי לא תקפה לדעתי, כי ביומיים הראשונים הם תופסים נפח. אז שים מדחס בנפח הזה, ודחוף עוד בקבוק מים בסוף היום הראשון. כמו שהיית עושה בבית. נוח.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

ishc
05-04-19, 17:00

כי בניגוד לחפירות גיפולוג, אין שום סיבה להתעסק עם מקרר. אפס חשיבה. מחבר וממקם פעם אחת, משם זה שקוף. לדעתי כמובן.

כי זה משמש ביום יום. עברת בסופר ויש עוד סידור אחרי באוגוסט? אין בעיה. נסעת לחמותך עם סלט שאסור שיתחמם, קיצרת דרך השטח והנסיעה לקחה בטעות 6 שעות והפסדת את ארוחת החג? בטעות?!?! -הסלט בסדר. זה מה שירגיע את אישתך.

הטענה של בקבוקי המים שמשמשים ביום השלישי לא תקפה לדעתי, כי ביומיים הראשונים הם תופסים נפח. אז שים מדחס בנפח הזה, ודחוף עוד בקבוק מים בסוף היום הראשון. כמו שהיית עושה בבית. נוח.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk+1
לא יכולתי לנסח טוב יותר

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

GodsFather
05-04-19, 17:02
+1
לא יכולתי לנסח טוב יותר

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalkיש לאלון יכולת כזו...

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

נדב42
05-04-19, 17:03
קודם כל, סחטיין על פתיחת שרשור ממוקד לשאלה הלגיטימית במקום לבלגן שרשורים אחרים עם ייעוד אחר.

את המקרר יש לי מאז שקניתי את הצ׳רוקי, לפני כן היתה צידנית, מהביוקר. המקרר שלי הוא מקרר מגירה מותקן קבוע ולכן אני לא צריך/יכול לסחוב אותו אל ומהג׳יפ אלא רק את המגירה הנשלפת ששוקלת כמה מאות גרמים.

לפני המקרר נמנעתי מלהחזיר מזון מבושל או כזה שמצריך קירור. הצידנית לעולם לא היתה מגיעה הביתה קרה לאחר טיול סופ"ש והרבה מזון היה נזרק או לא היה נלקח מראש. ירקות זוכים להובלה בקירור והופכים לחטיפים נהדרים בימים חמים, וכמובן, תמיד יש בירה (שחורה) קרה בשלוף, לא חשוב כמה פעמים ולכמה זמן פתחתי את המקרר.

מקרר הוא לא חובה, הוא לגמרי מותרות. גם רכב שטח. כל אחד בוחר לעצמו את המותרות שלו וזה לגיטימי.

לגבי ההתעסקות במדידות, חישובים ופתרונות - כמו כל דבר אחר בגיפולוג, יש את אלו שמתעניינים בפרטים, בודקים ומוצאים פתרונות, יש את אלו שנהנים מהפתרונות שנמצאו בלי שהם צריכים לעשות בעצמם את הדרך הארוכה, ויש את אלו שלא אכפת להם... הכל טוב [emoji5]

zivo
05-04-19, 17:26
אסף,
אני אוסיף רק נקודה אחת, שאני חושב שפיקששת בכל הדיון.
מבחינתי, כל הסיבה לדיון, זה להיות מסוגל לבנות מערכת של "שגר ושכח".
לא רוצה לתכנן מראש.
לא רוצה לחשוב מתי לפתוח וכמה מהר אני סוגר.
לא רוצה לזכור, "שעוצרים.... מעביר\ משנה\ מנתק\ מכבה".
ולמחרת שמניעים...הכל מחדש בסדר הפוך.

ולכן,
יש לי מקרר קבוע, ועכשיו יש גם מצבר קבוע .....
ואני פשוט לא חושב , ולא משקיע בזה ( בשטח) ,
ויש לי מים קרים וקירור בלי הגבלה.
לא משנה, לא משחק , לא מתעסק עם זה בשטח.

נמרוד
05-04-19, 18:54
אסף,
אני אוסיף רק נקודה אחת, שאני חושב שפיקששת בכל הדיון.
מבחינתי, כל הסיבה לדיון, זה להיות מסוגל לבנות מערכת של "שגר ושכח".
לא רוצה לתכנן מראש.
לא רוצה לחשוב מתי לפתוח וכמה מהר אני סוגר.
לא רוצה לזכור, "שעוצרים.... מעביר\ משנה\ מנתק\ מכבה".
ולמחרת שמניעים...הכל מחדש בסדר הפוך.

ולכן,
יש לי מקרר קבוע, ועכשיו יש גם מצבר קבוע .....
ואני פשוט לא חושב , ולא משקיע בזה ( בשטח) ,
ויש לי מים קרים וקירור בלי הגבלה.
לא משנה, לא משחק , לא מתעסק עם זה בשטח.ללא ספק. פחות מזה לא היה מקובל, אחרי שהקדשת לנושא חלק ניכר מחייך הבוגרים[emoji16]

zivo
05-04-19, 19:24
ללא ספק. פחות מזה לא היה מקובל, אחרי שהקדשת לנושא חלק ניכר מחייך הבוגרים[emoji16]
אם אני מבין את הלוגיקה,
אז הCJ שלך מתוכנן להיות רכב על...... :-)

נמרוד
05-04-19, 19:28
בדיוק.

assafy
05-04-19, 19:39
אחרי טיול של היום. מצב כ12 וחצי שעות מהיציאה.
צידנית רכה הכי פושטית.
בירות שנשארו קרררות. קרחומים קרים (אך כבר מופשרים). בקבוק ליטר וחצי שנשאר עדיין חצי קפוא. כמובן בשיא הקיץ זה לא היה המצב אבל לטיול יומי בעונה הזו זה מספיק לי.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190405/6f3edb4869c18c753feeabbdcb45fe2c.jpg

ד ו ר ו ן
05-04-19, 20:26

בול בפוני.

בואו נודה, בעיניינים טכניים אנחנו לא מעט פעמים מזיינים בשכל ומסבכים את הפשוט כי זה חלק מהתחביב.

בסוף, החלק הכי ״מורכב״ בהתקנת מקרר זה לשים חוט עבה מספיק עם פיוז מתאים.
יצרני המקררים כולם שמו הגנות שאמורות לדאוג שלפחות לילה אחד שלם ניצן לעבור עם מקרר עובד בלי להניע.

כל השאר זה הפלפולים שחלקנו נהנים מהם.

hadtomer
05-04-19, 20:37
חוזר כעת מטיול. הבירות של ASSAFY אכן היו קרות מאוד ולזכותו יאמר שהוא מרוויח את מקומו בכבוד רב. אני מטייל 9 שנים ללא מקרר. לרוב מדבר. צידנית "קולמן" גדולה בת שש משרתת אותי נפלא מהיום שנרכשה. לאחרונה שופצרה באמצעות התקנת פותחן מדגם "שלושה שקלים בשוק בנצרת". בלילה שלפני אני מקפיא קופסת פלסטיק בגודל של בערך קופסת נעלים ולצידה עוד כמה כוסות מים חד פעמיות. את הקוביה הענקית אני ממקום במרכז הצידנית, שם את האוכל והשתיה, על זה כמה כוסות קרח קפואות ושלום על ישראל. המטרד היחיד בו נתקלתי היה העובדה שלפעמים בירה קרה מדי עושה לי בריין פריז. הכי הרבה שטיילתי היה שלושה ימים, ובחיים שלי לא מצאתי את עצמי במצב ללא קרח.

omri_t
05-04-19, 20:38
קניתי וואקו משומש מאחד מהחברים כאן לפני כמה שנים טובות .

הוא מלווה אותי בטיולים ולמעשה כמעט בכל נסיעה אף מינהלתית לצימר ליותר מיום.

יש לי ספק 14v מ 230
אני אפילו לא טורח להעביר אוכל כשנוסע לצימר ומשאיר את המקרר.

מה שמים בו:
שתיה
בשר
מעדני חלב
חלב
גבינות
וכבר שימש כמקפיא גלידות וארטיקים
כמה פעמים.

בבית פעם ב... כשמאחרים המון המקרר שלי נסתם.
הופס נשלף הוואקו.

אפשר להסתדר לא רע גם בלי.
זה פינוק. אבל פינוק טוב ששווה מאוד.

לגבי כל השרשורים של מגיני המצברים ומונעי ההתרוקנות.
לטעמי יש כאן קצת שאיפה למשחקיאדה כי זה תחביב.
לא באמת חייבים את כל זה .
בליסינג אני משאיר מחובר יומיים שלושה ולא קורה כלום לא למצבר ולא לאוכל.
בסופה היה למקרר מצבר משלו שמתנתק מהרכב אוטומטית כשהמנוע כבוי.הכי פשוט.

שורה תחתונה- מומלץ בחום.
אחד טוב.
יפנק אותך הרבה שנים.

יונתןמצפה
05-04-19, 20:51
באופי הטיולים הארוכים שלי, שאני עושה פעמיים עד שלוש בשנה, ללא ספק מקרר היה שדרוג רציני.
אני מדבר על טיולים של 5 ימים עד שבוע בדרום. לרוב ללא תכנון מוקדם בכלל.
כיום, עם הסמוראי, אני בד"כ נאלץ לצאת מהשטח פעם אחת לפחות. דלק, מים, עצים, ו... קרח.
נתייחס רגע לעניין הקרח- מה בעצם יש בצידנית והאם זה חובה?
לרוב, מדובר בקצת סלטים מוכנים, גבינות, אולי קצת בשר כזה או אחר, נקניק. זהו בערך. וכשחם אז קלקר של פעם, כמו של ספי בן יוסף, עם מים קרים. כל שאר המזון לא צריך קירור, ונמצא ב"מזווה".
תכלס? שום דבר מזה לא חובה. יכול להסתדר מצויין גם בלי המזון שמחייב קירור. אבל כשאתה מטייל רכב בודד, ולא עסוק כל הזמן סביב ענייני אוכל, לעצור ולנגב קצת חומוס, או סנדוויץ' עם נקניק לדרך, עושה הבדל.
ונחזור לדיון....
מהבית אני יוצא עם בקבוקים קפואים בצידנית. כשאני כבר יוצא למלא מחדש, אני קונה שקיות קרח, להבדיל מאותם בקבוקים קפואים שאיתם יצאתי. ואז מתחיל הבלאגן בצידנית. חומוס מוצף, גבינה צהובה מומסת במים, שאריות מזון רטובות מארוחת הערב בקופסא (לא) אטומה. בעסה. יש פתרונות. והנסיון גם עוזר לא מעט כדי למנוע את הבלאגן. אבל עדיין....
לאופי טיולים כזה מקרר היה שדרוג רציני. ואם כבר זה היה המצב, אני מאמין שהיו יותר טיולים שלא הייתי יוצא לציוויליזציה בכלל. 2 ג'ריקנים של דלק, 60 ל' מים (ויש איפה למלא גם בלי ממש לצאת), עצים למדורה שאוספים בחניוני לילה.... ואוכל קר לשבוע. תענוג.
אבל כאמור, היום עם צידנית ומסתדר.

ד ו ר ו ן
05-04-19, 22:48
מה שמשעשע כאן הוא שהמצדדים בצידנית מלינים וטוענים ליחס נפח/קירור/מאזן אנרגיה וטירחת התעסקות במקרר.
כשבפועל הם עצמם עסוקים לא מעט בתכנון אריזת בקבוקים קפואים (במה זה שונה מנפח המנוע של המקרר?), או הסגפנות המוסווית תחת תירוץ בחירת אוכל פחות רגיש או בירה פושרת ביום השני והלאה..

asafk
05-04-19, 23:08
היומיום איננו שיקול עבורי. ארגז של טנדר שהספונטניות בו היא להעמיס... קטנוע / מכונת כביסה / חלון- הוא לא מקום קבע לתיבה שמחירה אלפי שקלים. וחמותי גרה בגבעתיים.

ושתיה קרה.. בטיול סופ"ש זה ממש לא עניין עם צידנית סבירה. עובדה.

אבל אני מזהה משהו מעניין אחר.
אני, בבית, לא מחזיק מקרר מלא או ארונות מלאים. קונים מה שצריך כמה שצריך - בכמויות קטנות אחת לכמה ימים - ואם חסר או שמסתדרים עם מה שיש או שיורדים לקנות.
גם בטיול, אני מתכנן תוך כדי ההצטיידות מה נאכל וכמה, ולא מצטייד באוכל טרי מעבר למה שנדרש. פועל יוצא מכך - אני לא זורק כלום בסוף הטיול, גם לא מחזיר הביתה. דברים יבשים - בהחלט כן יהיו בכמות עודפת ולפעמים זה מה שנאכל כשיתברר שלא היה מספיק מהטריים.
אתם, לעומת זאת, כותבים שהיכולת 'להחזיר הביתה ולא לזרוק' היא דבר חשוב. כלומר גם אני גם אתם לא זורקים אוכל, אבל אני מצטייד בכמות הנדרשת ולא יותר, אתם כנראה מצטיידים בעודף "לכל מקרה" ולכן נשארים בסוף הטיול עם עודפים. אני מנחש שגם בבית יש ירקות פירות ובשר לשבוע, ופעם בקנייה גדולה זורקים מהמקרר מזון רקוב.

אסף.

asafk
05-04-19, 23:13
מה שמשעשע כאן הוא שהמצדדים בצידנית מלינים וטוענים ליחס נפח/קירור/מאזן אנרגיה וטירחת התעסקות במקרר.
כשבפועל הם עצמם עסוקים לא מעט בתכנון אריזת בקבוקים קפואים (במה זה שונה מנפח המנוע של המקרר?), או הסגפנות המוסווית תחת תירוץ בחירת אוכל פחות רגיש או בירה פושרת ביום השני והלאה..יש תכנון. זה נכון. אבל אני אישית מוצא בו את נקודת האיזון מול מקרר שעולה כמו סט צמיגי שטח חדשים, ויישב בבית 340 יום בשנה.

אסף.

omri_t
06-04-19, 08:23
צמיגים נגמרים לך ב 2-4 שנים...
מקרר לא.
אבל זה לא החשבון האלטרנטיבי לכסף כי ברור שצמיגים וטיפולים אתה חייב. ומקרר הוא פינוק.

לגבי ה"קונה רק מה שצריך"
אפשר להסתדר יופי רק עם אורז יבש ומים גם בטיול של כמה ימים.
תתפנק על דלי תמרים.
זה לגיטימי ולא יפגע בחוויית הטיול עצמה.
אבל יש כאלו ששליפת המילקי בסוף האוכל או הבירה הקרה באמת בשיא החום עושה להם את זה.
הילדים לא באמת חייבים פינוק של שקית שוקו בארוחת בוקר.
ואוזו עם אשכוליות אפשר לשתות בבית.

בסופו של דבר חיינו כולנו נהדר בשטח המון זמן בלי מקרר.

הסתדרנו גם בלי מזגנים בגיפ לא רע.
גם לא תמיד היה לנו אמצעי ניווט אלקטרוניים והסתדרנו די סבבה עם מפות נייר.

מרגיש כאילו אתה מנסה לשכנע, כנראה את עצמך, למה לא צריך מקרר.
וזה בכלל לא העניין כי באמת לא צריך.

ד ו ר ו ן
06-04-19, 09:04
היומיום איננו שיקול עבורי. ארגז של טנדר שהספונטניות בו היא להעמיס... קטנוע / מכונת כביסה / חלון- הוא לא מקום קבע לתיבה
המקרר שלי יושב במחסן בין טיולים.
אין בעיה לבנות מתקן נשלף לארגז.
למעשה, בגלל שזה ארגז וחירור פחות כואב מרכב סגור, יש יותר אופציות לחיבור נתיק.

asafk
06-04-19, 09:09
עומרי, אני לא מנסה לשכנע - בטח לא את עצמי - כי אני משוכנע ובזה פתחתי. אין לי מקרר באוטו.
אבל היו דיונים אחרים שנגררו לשאלה הזו וראיתי לנכון לפתוח את הדיון הבסיסי הזה.

אסף.

shmil
06-04-19, 10:49
מקרר ברכב השטח - מי צריך את זה?

אני ושאר אלו שהתפנקו והתרגלו.
אפשר בלי, אפילו לא קשה.

אפשר גם עם ואפילו יותר נוח.
אצלי המקרר לא יוצא מהאוטו. משרת אותי גם לקניות בקיץ, בדיוק כפי שנכתב.
בטיולים - נוח יותר לא לדפוק חשבון לכלום.

ואם מה שמרתיע אותך אילו החישובים של זיו ושל דורון - תרגע, יש לא מעט אנשים שבכלל לא מעניינת אותם הצריכה של המקרר, בהנחה שהיא סבירה ופחות או יותר כמו כל שאר המקררים.

ואם זו העלות, הגרעין הקשה והוותיק מאד של האתר הגיע כבר לאיזור הנוחות שמעל גיל 40, שלא לומר יותר מזה בעשור או שניים.
זה איזור נוחות שמאפשר כבר להפסיק להתכלב אם רוצים.
רציתי.

nirs
06-04-19, 11:05
אני מניח שהסיבה לעבור מצידנית למקרר זהה לסיבה של מעבר מגיפ ספרטני למפנק יותר (כדוגמא המעבר שלי מדיפנדר לרוביקון).
מגיע הגיל (40+) שהנוחות מקבלת חשיבות גבוהה. זה קורה כמעט עם כל דבר (מיטת שטח במקום מזרון דקיק, אוהל נפתח ברגע בגודל דירה 3 חדרים במקום אוהל סיירים מ 2 יריעות ועוד ועוד....)
התברגנו....

Sent from my iPhone using Tapatalk

GodsFather
06-04-19, 11:11
אני מניח שהסיבה לעבור מצידנית למקרר זהה לסיבה של מעבר מגיפ ספרטני למפנק יותר (כדוגמא המעבר שלי מדיפנדר לרוביקון).
מגיע הגיל (40+) שהנוחות מקבלת חשיבות גבוהה. זה קורה כמעט עם כל דבר (מיטת שטח במקום מזרון דקיק, אוהל נפתח ברגע בגודל דירה 3 חדרים במקום אוהל סיירים מ 2 יריעות ועוד ועוד....)
התברגנו....

Sent from my iPhone using Tapatalkהיכולת הכלכלית שלך השתפרה ומאפשרת לך לרכוש דברים שבעבר היו רחוקים ממך משמעותית.

בדיוק כמו שלא נוסעים לחושה בתאילנד עם חור ברצפה ומקלחות משותפות אלא לריזורט עם בריכה פרטית לכל בונגלו.

לגבי השיקול של מקרר /צידנית, אוסיף נקודה לשיקול - מקרר יכול להיות צידנית, צידנית לא יכולה להיות מקרר.
האם מקרר הוא יקר? כן, מה עושים? מחכים למבצע או מחפשים ביד2, מציאות טובות יש כל הזמן.

הדסופה
06-04-19, 13:17
מקרר לא יכול להיות צידנית. כבד מדי לשליפה

GodsFather
06-04-19, 14:10
מקרר לא יכול להיות צידנית. כבד מדי לשליפה

Sent from my iPhone using Tapatalkלא מסכים...

ד ו ר ו ן
06-04-19, 14:15
לא מבין את סוגיית הסחיבה או המרחקים מהרכב שהוזכרו כאן.

אם החנייה לא צמודה לרכב, אז בחניון קצר לוקחים מה שצריך כדי להכין אוכל, ובחניון ארוך גם ככה מפצלים בין מה שצריך קירור ונשאר במקרר, למה שצריך רק צינון ונארז בצידנית.
אז המקרר בכל מקרה נשאר לעבוד ברכב.

לוקחים לשולחן רק מה שצריך ואין טיילת הלוך-חזור.

omri_t
06-04-19, 14:55
יצא לי לקחת את המקרר פיזית לאוהל/לצימר/לחניון הלילה.

הוא כבד. זה לא צידנית.
הוא כן ישאיר את האוכל קר לזמן די ארוך ללא חשמל כצידנית.

איל מ
06-04-19, 16:34
לא מבין את סוגיית הסחיבה או המרחקים מהרכב שהוזכרו כאן.

אם החנייה לא צמודה לרכב, אז בחניון קצר לוקחים מה שצריך כדי להכין אוכל, ובחניון ארוך גם ככה מפצלים בין מה שצריך קירור ונשאר במקרר, למה שצריך רק צינון ונארז בצידנית.
אז המקרר בכל מקרה נשאר לעבוד ברכב.

לוקחים לשולחן רק מה שצריך ואין טיילת הלוך-חזור.

אז אתה לוקח גם מקרר וגם צידנית?

ד ו ר ו ן
06-04-19, 16:48
אז אתה לוקח גם מקרר וגם צידנית?
בטיול של כמה ימים גם וגם.
שם במקרר מה שצריך קרור אמיתי ורציף.

בצידנית יהיו ירקות נוספים, לחם (כדי שלא יתייבש, ושתייה נוספת שתיכנס למקרר כשנסיים את מה שהיה במקרר, ובצידנית הרבה פעמים יש גם אוכל יבש כי היא בעצם סוג של ארגז אוכל.

גיא
06-04-19, 18:20
יש פה ייתרון לקטוגניים ...

רק בשר מלפפונים וחמאה ...

;)

GodsFather
06-04-19, 18:37
יצא לי לקחת את המקרר פיזית לאוהל/לצימר/לחניון הלילה.

הוא כבד. זה לא צידנית.
הוא כן ישאיר את האוכל קר לזמן די ארוך ללא חשמל כצידנית.איזה גודל המקרר? האם השווית לצידנית באותו סדג?

תשוו תפוחים לתפוחים...

צידנית מלאה בקרחונים למיניהם, לא שונה ממקרר על מדחסו.

איל מ
06-04-19, 21:16
אני מוכן לתרום לניסוי של נדב צידנית ובה כמות הקרחומים/בקבוקים קפואים שאני לוקח לטיול.
לא מתקרב אפילו למשקל של מקרר.

omri_t
06-04-19, 21:17
תכלס צודק.
מקרר 45 ליטר עם קרחונים ישקול יותר....

boaz avrahami
06-04-19, 21:40
אני מוכן לתרום לניסוי של נדב צידנית ובה כמות הקרחומים/בקבוקים קפואים שאני לוקח לטיול.
לא מתקרב אפילו למשקל של מקרר.

כמה נפח נשאר מהצידנית 45 ליטר בניכוי הקרחומים ומה ישאר מהם אחר שתכניס כמה פעמים שתיה בטמפרטורת הסביבה

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

tallevi
06-04-19, 22:09
צידנית זה חרא. מחכה כבר לגיל הנוחות שלי (לפי החישובים שלי, אמור להגיע במקביל לגיל הפרישה...) על מנת שאוכל להרשות לעצמי את הפינוק הכל כל מיותר הזה...

טל.

asafk
06-04-19, 22:38
צידנית זה חרא. מחכה כבר לגיל הנוחות שלי (לפי החישובים שלי, אמור להגיע במקביל לגיל הפרישה...) על מנת שאוכל להרשות לעצמי את הפינוק הכל כל מיותר הזה...

טל.עכשיו רק נשאר לשכנע אותם שהזה שצורך 2 מיליאמפר יותר כשמוציאים ממנו גבינה זה חרא הורס מצברים ומשבית מנועים - שיציפו את השוק יד שניה ונוכל לקנות במחיר של צידנית כתר כחולה.

אסף.

נדב42
06-04-19, 22:58
בקיצור, כל השרשור הזה הוא קנוניה כדי להוריד את מחירי המקררים המשומשים, כדי שאסף יוכל לקנות לעצמו מקרר בזול ..

דרור ברלי
06-04-19, 23:04
נוח/לא נוח, יקר/זול, אוהל סיירים לזוג מול אוהל נפתח מעצמו לשמיניה עם דופלקס, מרפסת וג'קוזי, ואולי בכלל איזור הנוחות זה לישון בצימר מפנק?
סופה פתוחה מול גרנד צ'רוקי מפנק (זה מה שבילה אצלי היום. צעצוע מפלסטיק. לא, לא מחליף)

מקרר זה כמו גיר אוטומטי, זה כמו דיפלייטורים, זה כמו מקלחת שטח מול מקלחת מג'ריקן, זה כמו לנווט עם טבלט ולא עם סמרטפון.
זה טוב וזה נוח. זה נחמד שיש, זה לא חובה.

והאמת היא שזה בכלל לא עניין של צריך.
זה רק עניין של רוצה.

איל מ
06-04-19, 23:08
כמה נפח נשאר מהצידנית 45 ליטר בניכוי הקרחומים ומה ישאר מהם אחר שתכניס כמה פעמים שתיה בטמפרטורת הסביבה

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

הצידנית היא קולמן 51 ליטר הפשוטה. אלו שקונים בקומבו עם עוד צידנית קטנה, ותרמוקן ב250-300 ש"ח.
קרחומים בנפח של בערך 5-6 ליטר.
נשאר 45 ליטר של אחסון.
כמו שאמרתי, יוצא לטיולים של יומיים גג. חוזר עם שאריות קרות של אוכל (חומוס בקופסא חוזר למקרר).
למעשה חישבתי אחורה, ובכמה שנים האחרונות, כל הפעמים בהם טיילתי יותר מיומיים זה היה עם לינה בחדרי/אוהלי אירוח עם מטבח ומקרר. זה קורה בערך פעמיים בשנה. כל השאר- דו יומי.
בירה קרה אני לא שותה במהלך היום כי פחות מתאים לי ההוויה של נהיגה ובירה וילדים. האלכוהול נפתח אחרי שהילדים הלכו לישון.
אם אנחנו מדברים על יומיים, זה אומר בלילה הראשון (והיחיד) והבירות קפואות.
טיולי גברים אני כבר לא עושה (אם הייתי ממשיך איתם הייתי נשאר עם אופנוע, כל הרעיון בחזרה לג'יפ הוא המשפחה).
עכשיו, עם האפיון שימוש הזה, שכולל בד"כ שתי ארוחות צהריים, ארוחת בוקר אחת וארוחת ערב אחת, רוב הארוחות כוללות התרחקות של כמה עשרות מטרים מהרכב,
למה אני צריך מקרר?
רמז,
אני לא. ולכן הפסקתי להשתמש באחד.
גילוי נאות-
אני לא מכניס שתיה חמה לצידנית. אני גם לא מביא מיצים/קולה למיניהם. יש לי בקבוקי מים קרים, ובקבוקי מים קפואים (שנשארים קרים יותר מיומיים, אבל, כאמור, חוזרים חצי קפואים הביתה, אם לא הוצאתי ושתיתי אותם.

אני אומר,
וחוזר ואומר:
ברור לכל בר דעת, שמקרר טוב יותר מצידנית.
בדיוק כמו שברור שפרארי יותר טובה מקורולה.
אם היום היו מציעים לך רכב מתנה (שאתה לא יכול למכור ולקנות בכסף 50 דיפנדרים),
מה תיקח, פרארי או קורולה?
אני אקח קורולה (בהנחה ועדיין אין לי), כי זה רכב שישמש את הצרכים שלי יותר טוב.
יש אנשים, שאולי הצרכים שלהם אחרים.

נדב42
06-04-19, 23:33
יפה כתבת, איל.
בשבילי פרארי בבקשה :)

boaz avrahami
07-04-19, 00:45
כבר כמה ימים אני עם חבר במערב ארהב.
קנינו ״צידנית״ קלקר ב 6 דולר.
פעם ביום שקית קרח ואנחנו זורקים לשם פחיות ומצרכי אוכל לדרך.

זה בהחלט פתרון נחמד לדלי אמצעים אבל זה לא שווה ערך למקרר

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

sportage
07-04-19, 23:33
השפור הכי משמעותי לרכב שטח אחרי מיגון צמיגים ונעילות..

אבל אם לא מתאים לך, תמשיך עם צידנית וקרח...

אם כן תחליט לפנק את עצמך, תוסיף מתג הגנה לפריקת יתר של המצבר.

אומי5
08-04-19, 08:35
אני עם צידניות כבר שנים, עוד התקופה ששטח אחסון באמת היה בעייתי (חיפושית)
אני לא מתעסק עם בקבוקים קפואים, אני שונא לשתות מים קפואים כי זה עושה לי מגרנות, א אני קונה קרח מתחנת דלק והוא לא תופס הרבה נפח כי אני מפזר אותו בחללים שבין המוצרים.

אני מניח שמקרר יגיע כשאגיע לשלב סידור החלל בג'יפ.

ואסף בדרך לקנות מקרר, גם על היילקס הוא אמר " לי זה לא יקרה".

ronen7k
08-04-19, 08:43
זה עניין של הרגל , אני עם צידנית , ברגע שאעבור למקרר אי אפשר יהיה לחזור אחורה.

זה כמו שתנסו היום לוותר על הסמרטפון ולחזור לסלולרי רגיל בלי אינטרנט , וואצאפ ואפליקציות ניווט .

שמתחילים לחשוב על זה ממש , כנראה רוצים את זה ...:cool:

boaz avrahami
09-04-19, 23:30
זה מדעי

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190409/1e7fc7df22386f3c103dc9ebae2a0bad.jpg

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

six-86
14-04-19, 09:11

קלעת בול !!
אחרי כ 15 שנה עם צידנית עברתי למקרר ,
וכמו שנאמר , מקרר זה העניין של רוצה ולא חייב , אבל זה משדרג את חווית הטיול פי כמה ...
עם צידנית אנחנו מוצאים את עצמנו בסוף היום הראשון כשהתחתית שלה מים וכשיש בשר אז לא כזה כייף שהמוצרים נרטבים ממים "אדומים" ,
עם מקרר מרשה לעצמי לסחוב מוצרי חלב מבלי לחשוש , ובימי הקיץ גם גלידות , אין ספק שזה אחד ההשקעות הכי שוות ,
בקיץ האחרון יצאתי לטיול בלי מקרר (נמכר לטובת מקרר קטן יותר) , חזרתי עם טעם הכי מר שהיה לי בשטח ,
ולגבי ההתעסקות , אם מאמצים שיטת "שגר ושכח" אין מה להתעסק ,
אצלי יש 2 מקררים (אחד 18 ליטר בין הכיסאות הקדמיים , השני 40 ליטר בתא מטען), ועוד לא נתקלתי בבעיות כלשהן כולל בעיות התנעה בבקרים .

גיא
14-04-19, 10:54
בסופ"ש האחרון היינו עם המושפחה המאד מורחבת בצימר. לא שטח.
לקחנו את המקרר איתו מהאוטו .. ואפילו אשתי שהיתה נגד ביזבוז הכסף הנוראי על המקרר הזה שאיש לא צריך הודתה שהמקרר הזה הוא הקניה הכי טובה מאז שהכרנו... ממנה זה שווה הרבה :)

אפילו ששכחתי בבית את הכבל 220 ונאלצתי לקחת בלילה את המקרר חזרה לאוטו, אפילו שפתחו וסגרו אותו 1000 פעמים בלי שום משמעת והבנה של כל ה"בעיות" שעלו פה באתר .. אפילו שלמחרת עשינו פיקניק רחוק מאוטו ושוב לקחנו אותו 100 מטר .. וחזרה.

אף אחד ( כולל אני ) לא התרגש לא מהמשקל ולא ממה יקרה למצבר .. ( האוטו הניע בקלות בבוקר ) המקרר חזר לאוטו בלילה עם 10 מעלות פלוס וירד חזרה ל 3 בתוך 6 דקות ..

באמת מגזימים פה עם הלחץ.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190414/8bf337341631b1962277f5739e2cdb03.jpg

zivo
14-04-19, 12:54
בסופ"ש האחרון היינו עם המושפחה המאד מורחבת בצימר. לא שטח.
לקחנו את המקרר איתו מהאוטו .. ואפילו אשתי שהיתה נגד ביזבוז הכסף הנוראי על המקרר הזה שאיש לא צריך הודתה שהמקרר הזה הוא הקניה הכי טובה מאז שהכרנו... ממנה זה שווה הרבה :)

אפילו ששכחתי בבית את הכבל 220 ונאלצתי לקחת בלילה את המקרר חזרה לאוטו, אפילו שפתחו וסגרו אותו 1000 פעמים בלי שום משמעת והבנה של כל ה"בעיות" שעלו פה באתר .. אפילו שלמחרת עשינו פיקניק רחוק מאוטו ושוב לקחנו אותו 100 מטר .. וחזרה.

אף אחד ( כולל אני ) לא התרגש לא מהמשקל ולא ממה יקרה למצבר .. ( האוטו הניע בקלות בבוקר ) המקרר חזר לאוטו בלילה עם 10 מעלות פלוס וירד חזרה ל 3 בתוך 6 דקות ..

באמת מגזימים פה עם הלחץ.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190414/8bf337341631b1962277f5739e2cdb03.jpg

גיא,
בדיוק כמו הדיון על הציריות והנעילה.. .
עפ זה נראה נפלא, ובכלל לא ברור ממה אחרים חוששים, ואז מתחילות התופעות.
לא יודע איזה מצבר יש לך (70?) אבל דבר אחד בטוח, במקרה הטוב, אתה מקצר לו את החיים.
אבל מאחר שכבר עברת את הבעיה "הגדולה " של חיבור אביזר למדידת הספקים, למה אתה לא משתמש בו גם בשטח?
תמדוד שימוש אמיתי, ותבין למה אני כל כך בטוח בנזק שאתה גורם למצבר שלך.

גיא
14-04-19, 12:58
גיא,
בדיוק כמו הדיון על הציריות והנעילה.. .
עפ זה נראה נפלא, ובכלל לא ברור ממה אחרים חוששים, ואז מתחילות התופעות.
לא יודע איזה מצבר יש לך (70?) אבל דבר אחד בטוח, במקרה הטוב, אתה מקצר לו את החיים.
אבל מאחר שכבר עברת את הבעיה "הגדולה " של חיבור אביזר למדידת הספקים, למה אתה לא משתמש בו גם בשטח?
תמדוד שימוש אמיתי, ותבין למה אני כל כך בטוח בנזק שאתה גורם למצבר שלך.

בעיקר כי אני לא חרדתי .. ולא בודק כל 5 דקות .. מה מידת הסוכר בדם .. כמה קילו ירדתי וכמה מיקרו אמפרים ירדו מהמצבר .. הוא חדש, באחריות .. ומצידי שימות .. יש אחריות.

לגבי הנעילות .. תכלס, יש פה כמה עשרות דאסטרים עם נעילה אחורית מתקתקת. אחד מהם שבר שתי ציריות .. וכל השאר יוק. יותר מזה, שוחחתי עם מנהל המוצר במפעל שמייצר אותן וממנו שמעתי שיש עוד ציריה אחת שנשברה לפני כמה שנים באבחזיה ( ככה כותבים את זה ? ) ועוד 2 אצלי .. גם אדריאן בדק עם מנהל ייצור במפעל הדאסטרים ברומניה שהיה בשוק מציריה שנשברה .. וברוסיה, אני היחיד שקנה ציריות אחוריות .. השניה שהורכבה כתוב עליה שיוצרה ב 2014 ..

אולי זה באמת הנהג שלקח את האוטו יותר מידי רחוק.

יש כאלו שמשתוללים הרבה יותר ממהוא ששבר. ולא ברור לי שהסיבה היא הנהג / הנעילה / הציריה / העליה / השכנה / ...

ד ו ר ו ן
14-04-19, 13:43
בחייאת..
לא להפוך את זה לעוד שרשור דאסטר..

גיא
14-04-19, 13:46
בחייאת..
לא להפוך את זה לעוד שרשור דאסטר..

אני כתבתי על המקרר .. שאגב, אם אני מבין נכון, יש לו 3 רמות של הגנה על המצבר ( מבחינת גובה הוולטים ) כרגע מוגדר על הבינוני.

asafk
14-04-19, 18:32
בחייאת..
לא להפוך את זה לעוד שרשור דאסטר..נכון. זה דיון על מקרר ברכב *שטח*.

,,[emoji1787][emoji1787][emoji849][emoji849]

אסף.

yoni_0000
14-04-19, 18:50
המסקנה שלי היא שמקרר הוא דבר מסובך שמשעבד אותך להתעסק בו ואני אוהב דברים פשוטים ויש לי מספיק דברים להתעסק בהם...

כמו כל התחביב הזה, בערך.

ד ו ר ו ן
14-04-19, 18:50
נכון. זה דיון על מקרר ברכב *שטח*.
,,[emoji1787][emoji1787][emoji849][emoji849]
אסף.
אם תצליח להסביר לי את הקשר לתגובה המפורטת על הציריות של הדאסטר, וואלה עוזב.

zivo
14-04-19, 20:18
אם תצליח להסביר לי את הקשר לתגובה המפורטת על הציריות של הדאסטר, וואלה עוזב.
השרשור הזה, לפחות שליש מהודעות לא קשורות לשום דבר ( החל מפילוסופיה ועד קרחונים בטבע), מה קפצת על ההודעה הזו דווקא? :-)

asafk
14-04-19, 21:11
אם תצליח להסביר לי את הקשר לתגובה המפורטת על הציריות של הדאסטר, וואלה עוזב.התייחסתי למשהו אחר.
אבל חבל על עוד דיון...

אסף.

boaz avrahami
14-04-19, 22:22
גיא,

אתה לא חרדתי (עדיין) כי המקרר לא תקע אותך בלי כושר התנעה. אם אין לך בוסטר ואתה מטייל לבד אז בקייץ בר תשנה תקליט.

אגב, אם צריך לפרשן את אסף הוא לגלג לפי הבנתי על זה שדאסטר אינו רכב שטח אבל נעלם לכם ההומור ברומניה.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

zivo
14-04-19, 23:16
עוד רגע הוא יענה לך שיש לו בוסטר, ופעם נוספת, הדיון יפקשש את הנקודה שלו ויתבזר .....
הנקודה נורא פשוטה - אורך החיים של המצבר.
כל מי שמספר פה בגאווה איך הרכב הניע אחרי לילה עם מצבר, ולכן הכל בסדר, פשוט מרמה את עצמו.
אחרי אין ספור וויכוחים והתכתבויות, כל מי שבדק באמת, שימוש בשטח (ולא כל מני חלטורות וספקולציות), לא יורד ממוצע של 1AH (וזה עוד מספר זהיר של שימוש בחורף).
בהנחה שעוצרים לקראת 17:00 ויוצאים למחרת ב 8:00, זה אומר 15 שעות, שמתורגמות ל 15AH.
מי שיש לו מצבר יחיד של 70AH, ויפרוק ממנו 15AH, הרכב יניע בלי בעיה, השאלה האמיתית היא - כמה פעמים אפשר לעשות את זה, לפני שהמצבר ימות?
לתרגיל "האופטימלי" הזה, צריך להוסיף מקרים פחות אופטימלים (ולכן אני פחות אוהב את הניסוי שנדב מציע, לעומת בדיקה אמיתית בשטח) -
מה קורה בקיץ, שגם בלילה הטמפ' לא יורדת מ 15 מעלות (לעומת מפגש ג'יפולוג, שהטמפ' יורדת ל 5 מעלות ואנשים מכוונים את המקרר ל 7...)?
מה קורה שרוצים לקרר בקבוקים חדשים?
שרוצים לפתוח את המקר מבלי לעשת חשבון?
בכל המקרים האלו, הצריכה הממוצעת תעלה, ואז זה כבר 1.5AH או קרוב ל 2AH..... ועל 15 שעות זה כבר 22-30AH, וזה כבר רוצח את המצברים.

מה שלא יודעים, לא כואב.

גיא
14-04-19, 23:21
אז מניעים ל10 דק לפני שהולכים לישון.

והבנתי שדאסטר הוא לא רכב שטח. אבל מצד שני הייתי בצימר. לשם אפשר להגיע גם עם פולקסואגן הנעה אחורית.

ד ו ר ו ן
14-04-19, 23:37
מי שיש לו מצבר יחיד של 70AH, ויפרוק ממנו 15AH, הרכב יניע בלי בעיה, השאלה האמיתית היא - כמה פעמים אפשר לעשות את זה, לפני שהמצבר ימות?
.
מצבר הצרכנים שלי הוא סטארטאפ 70אמפ רגיל.
הוא עובר את התרגיל הזה כ-10 פעמים בשנה ועדיין חי.
עבר מזמן את תקופת האחריות.
אמנם זה לא מצבר הנעה, אבל הוא מחזיק יפה גם עם הפריקות האלו.

נדב42
14-04-19, 23:50
עוד רגע הוא יענה לך שיש לו בוסטר, ופעם נוספת, הדיון יפקשש את הנקודה שלו ויתבזר .....

אתה בטוח שהוא זה שמבזר את הדיון ?
קרא שוב את הנושא והודעת הפתיחה, ושחרר..

הנקודה נורא פשוטה - אורך החיים של המצבר.
כל מי שמספר פה בגאווה איך הרכב הניע אחרי לילה עם מצבר, ולכן הכל בסדר, פשוט מרמה את עצמו.
אחרי אין ספור וויכוחים והתכתבויות, כל מי שבדק באמת, שימוש בשטח (ולא כל מני חלטורות וספקולציות), לא יורד ממוצע של 1AH (וזה עוד מספר זהיר של שימוש בחורף).
בהנחה שעוצרים לקראת 17:00 ויוצאים למחרת ב 8:00, זה אומר 15 שעות, שמתורגמות ל 15AH.

זו לא הנקודה של השרשור הזה, יש שרשור אחר לנקודה הספציפית הזו ...

לתרגיל "האופטימלי" הזה, צריך להוסיף מקרים פחות אופטימלים (ולכן אני פחות אוהב את הניסוי שנדב מציע, לעומת בדיקה אמיתית בשטח) -
מה קורה בקיץ, שגם בלילה הטמפ' לא יורדת מ 15 מעלות (לעומת מפגש ג'יפולוג, שהטמפ' יורדת ל 5 מעלות ואנשים מכוונים את המקרר ל 7...)?
מה קורה שרוצים לקרר בקבוקים חדשים?
שרוצים לפתוח את המקר מבלי לעשת חשבון?
בכל המקרים האלו, הצריכה הממוצעת תעלה, ואז זה כבר 1.5AH או קרוב ל 2AH..... ועל 15 שעות זה כבר 22-30AH, וזה כבר רוצח את המצברים.

אתה מוזמן להציע הצעות ייעול לבדיקה בשרשור הרלוונטי, שזה לא כאן. רק מזכיר שהניסוי מתוכנן להתבצע בעונה חמה יותר ...

מה שלא יודעים, לא כואב.

עם זה אני מסכים, רק לא מבין למה אתה כל כך מתעקש להכאיב למי שלא רוצה לדעת ...

asafk
14-04-19, 23:52
גיא,

הוא לגלג לפי הבנתי על.....

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

חלילה, אני לא מלגלג.
מתבדח. כדי להחזיר דיונים למסלול צריך לפעמים קצת קלילות...

בכל מקרה עוד הבחנה מעניינת.
כשטיילתי בניו זילנד, באוטו-פרה, לא היה מקרר. רק צידנית. כל לילה בקמפינג שהיה בו מקרר או מקפיא, השתמשנו בו וכך קנינו עוד יומיים קרים בצידנית. וחלב וגבינות ויוגורט... לא התקלקל כלום חודשיים והיו הרבה לילות בלי מקרר.

וגם... כששכרתי פולקסווגן קליפורניה, שמתי לב שלמרות שיש בו מקרר, אין בו מצבר נוסף ואין מד זרם ובכל זאת כל בוקר הוא מניע - וזה ציוד מקורי. לא תוספת של אסייתים כמונו. הגרמנים שתיכננו את מאזן האנרגיה של הקליפורניה לא הרגישו בעיה עם פרופיל פעולה שנחשב כאן בלתי אחראי. אבל זו שוב סטיה מהדיון ויש לי תחושה שעוד נצטער על זה.

אסף.

גיא
15-04-19, 00:05
אולי זה פשוט בסדר לא להתכלב על המצבר ?
כל 3/4 שנים מחליפים אותו וזהו.

מצבר זה חלק מתבלה. כמו שמן. כמו פילטר. כמו טטריס ...

חוצמיזה. עוד לא יצא לי להשתמש בקבוצת ואצאפ לחילוץ. אולי זה יהיה על מצבר מת .. אבל לפחות יהיה לי משהו קר להציע למחלצים ;)

boaz avrahami
15-04-19, 08:26
גיא,

תצבור קצת נסיון עם המקרר לפני שאתה מרעיף עלינו מסקנות

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

גיא
15-04-19, 10:23
על פי דעתך. כמה זה ׳קצת׳ ?

ד ו ר ו ן
15-04-19, 10:27
על פי דעתך. כמה זה ׳קצת׳ ?

לילה חם למשל.

zivo
15-04-19, 10:28
א

חוצמיזה. עוד לא יצא לי להשתמש בקבוצת ואצאפ לחילוץ. אולי זה יהיה על מצבר מת .. אבל לפחות יהיה לי משהו קר להציע למחלצים ;)

אז בבקשה, גם הקביעה הזו (של גיא), שגוייה ביסודה.
ההגנות על על המקרר, מיועדות לעצור את המקרר לפני שהמצבר נחלש ולא יכול להניע.
בקיצור, שלא תוכל להניע, הבירה כבר לא תהיה קרה :-(

ועוד רגע, כל חסידי הצידנית, יקפצו ויגידו שזו עוד נקודה לטובת צידית, יש בירה קרה גם שאתה נתקע בלי מצבר......

ד ו ר ו ן
15-04-19, 10:43
אז בבקשה, גם הקביעה הזו (של גיא), שגוייה ביסודה.
ההגנות על על המקרר, מיועדות לעצור את המקרר לפני שהמצבר נחלש ולא יכול להניע.
..
לא מדויק.
מצבר חלש במתח 12v ואף טיפה נמוך מכך, שהמקרר התנתק ממנו עדיין לא יניע מנוע דיזל או בנזין גדול.

המקרר הוא אינדיקטור מקדים למצבר חלש.
אתה רואה שהמקרר מתנתק או לא מצליח להכנס לעבודה למרות לכאורה מתח תקין.

הנעת המדחס דורשת פיק זרם גבוה מאד לשבריר שנייה ואם המצבר לא במיטבו, אז גם אם המתח בגבול התקין, המקרר והמנוע לא יניעו.
היינו שם.. למדנו בדרך היקרה..

גיא
15-04-19, 10:46
תגידו .. רציני ( לשניה .. אני יודע שזה נורא קשה פה ) ...

אתם באמת חושבים שכל אדם מין השורה ( למשל צייד דובים או מודד שעובד בחוץ או צ'אק נוריס ) באמת עורך מחקרים ומדידות לפני שהוא מחבר מוצר מדף לאוטו שלו ?
אתם זוכרים שהמקררים האלו ( לא כולל של זיו ) מגיעים עם שקע מצית מעאפן ? אתם זוכרים שקונים את זה גם כאלו שלא בדיוק זוכרים מה עושה הידית הזאת שבין הכפתור של המזגן והידית שאמורים למשוך בחניה ( אבל ראבאק .. יש פארקינג .. לא באמת צריך את הבלם חניה .. מה אנחנו מהתנ"ך ? )

ד ו ר ו ן
15-04-19, 11:04
זוכרים..
מקרר לרכב זה באמת שגר ושכח.

אם זאת,
יש כמה תופעות שכדאי להכיר לקראת התקנה מוצלחת שתמנע המון תסכול בהמשך, כמו חוט בעובי מתאים, אוורור, וכו.
ובאגים נפוצים שאפשר לזהות בקלות כמו לכאורה מתח מצבר תקין ומקרר שמסרב לעבוד, או רכב לא מניע..

נסעתי לטיולים עם מקרר ומצבר יחיד כשנה לפני שהוספתי מצבר שני.
הוספת המצבר השני היא נטו מטעמי נוחות וגמישות תפעול.

גיא
15-04-19, 11:07
נסעתי לטיולים עם מקרר ומצבר יחיד כשנה לפני שהוספתי מצבר שני.
הוספת המצבר השני היא נטו מטעמי נוחות וגמישות תפעול.

איי רסט מיי קייס !

( ואני מרגיש שזה היה קל עד כדי חשוד )

בוזי
15-04-19, 11:35
חלילה, אני לא מלגלג.
מתבדח. כדי להחזיר דיונים למסלול צריך לפעמים קצת קלילות...

בכל מקרה עוד הבחנה מעניינת.
כשטיילתי בניו זילנד, באוטו-פרה, לא היה מקרר. רק צידנית. כל לילה בקמפינג שהיה בו מקרר או מקפיא, השתמשנו בו וכך קנינו עוד יומיים קרים בצידנית. וחלב וגבינות ויוגורט... לא התקלקל כלום חודשיים והיו הרבה לילות בלי מקרר.

וגם... כששכרתי פולקסווגן קליפורניה, שמתי לב שלמרות שיש בו מקרר, אין בו מצבר נוסף ואין מד זרם ובכל זאת כל בוקר הוא מניע - וזה ציוד מקורי. לא תוספת של אסייתים כמונו. הגרמנים שתיכננו את מאזן האנרגיה של הקליפורניה לא הרגישו בעיה עם פרופיל פעולה שנחשב כאן בלתי אחראי. אבל זו שוב סטיה מהדיון ויש לי תחושה שעוד נצטער על זה.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalkהמקרר של הגרמנים לא עובד על גז?
(שאלה רצינית, לא הומור שואה, דיר בלאק)

asafk
15-04-19, 11:59
חשמלי לגמרי. חסכנים.
(יש דגם ללא כיריים - ללא גז).

אסף.

גיא
15-04-19, 12:03
חשמלי לגמרי. חסכנים.
(יש דגם ללא כיריים - ללא גז).

אסף.

גם ב RV ששכרנו בסקוטלנד היה מקרר על גז.
נראה שזה דיי נפי/וץ

boaz avrahami
15-04-19, 12:04
המקרר של הגרמנים לא עובד על גז?
(שאלה רצינית, לא הומור שואה, דיר בלאק)

לא, לא המקרר על גז... המקלחות

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

zivo
15-04-19, 14:02
תגידו .. רציני ( לשניה .. אני יודע שזה נורא קשה פה ) ...

אתם באמת חושבים שכל אדם מין השורה ( למשל צייד דובים או מודד שעובד בחוץ או צ'אק נוריס ) באמת עורך מחקרים ומדידות לפני שהוא מחבר מוצר מדף לאוטו שלו ?
אתם זוכרים שהמקררים האלו ( לא כולל של זיו ) מגיעים עם שקע מצית מעאפן ? אתם זוכרים שקונים את זה גם כאלו שלא בדיוק זוכרים מה עושה הידית הזאת שבין הכפתור של המזגן והידית שאמורים למשוך בחניה ( אבל ראבאק .. יש פארקינג .. לא באמת צריך את הבלם חניה .. מה אנחנו מהתנ"ך ? )

גיא,
ביקשת רציניות לשניה, אז בבקשה.
1- מקררים מגיעים עם שקע מצית, בגלל שיקולי מכירה ומחיר, לא בגלל שזה הכי נכון או טוב. ובכלל, עבור פחות מ4A שצורך מקרר, לשקע מצית אין בעיה, זו בעיקר שאלת אמינות (שאני מוציא את המקרר מהטרופר, ושם אותו בבגאז' של הרכב ליסינג, גם אני מחבר אותו לשקע מצית).
2- חלק מכל התרבות של האתר הזה (ותרבות ה 4X4 בישראל), זה איך לשנות משהו שיצא מהחנות בתצורה אחת, לתצורה אחרת, שיותר מתאימה לצרכים שלנו (למרות שניתן לקנות, בד"כ יותר ביוקר), משהו שמתאים לצרכים שלנו.
דוגמה - אני מכיר מישהו, שקנה דאסטר, הוסיף לו מיגונים, הגביה, החליף צמיגים, הוסיף נעילה....... ועכשיו הוא מטיל עם הרכב במקומות שדצי'ה לא באמת התכוונו.
האם זה מה שהתכוון היצרן? האם אין רכב שמסוגל לעשות את זה מבלי שינויים? ובכל זאת, היה מי שהחליט שהוא מעדיף לעשות שינויים ולא לקנות רכב אחר :-)
ובכלל, למה נכון להחליף סוג של בולם או צמיג, ולא נכון להחליף מחבר חשמלי?

3- לגבי הדיון האין סופי על מקררים וצריכת הזרם שלהם -
שכל אחד יעשה את החשבון שלו, אבל עובדה פיזיקלית, יש רק אחת, כמה אמפר זה צורך, ומה המצבר מסוגל לתת. זה ממש לגיטימי, וכך אני עובד עד היום, לחבר את המקרר למצבר(ים) של הרכב.
יש מי שפשוט דואג לכבות את המקרר שהמנוע כבוי (נדמה לי שחנן הוא דוגמה כזו).
יש מי שדאג להוסיף מצבר צרכנים יעודי (דורן גם פירט במפורש את החשבון של עלות ואורך חיים של מצבר עופרת לעומת מצבר פריקה עמוקה. ודרך אגב, לדעתי הוא צודק בחשבון).
ויש מי שבוחר להשאר עם מצבר אחד, ולא לנתק בעצירה (אני חושב שזה הכיוון שאתה מכוון).
אני בסדר עם כל אחת מההחלטות האלו, כל אחד והשיקולים וההעדפות שלו.

אין לי בעיה אם מי שאומר שהוא נוסע עם מזגן, והוא יודע שהרכב לוקח יותר דלק, אבל זו ההעדפה שלו, יש לי בעיה עם מי "שמסביר" לי, שזה לא לוקח יותר דלק - פיזיקה ועובדות, יש רק אחת, פרשנות ומסקנות, שכל אחד יעשה את החושבים שלו.

מאחר וברור לי! שפריקה עמוקה של מצבר עופרת מזיקה למצבר, כל המטרה שלי היתה לנסות להבין שני דברים -
1- כמה באמת צורך מקרר בלילה של חניה?
2- מה באמת ההשפעה של הפריקות האלו על אורך החיים של המצבר?
ולא פחות חשוב, חשבתי שחלק ממטרות האתר הזה, לחלוק את המידע הזה (ושכל אחד יעשה את החשבון שלו).
אבל שאומרים לי אין בעיה, זה מזכיר לי את ההוא מהדוגמה של המזגן.

בניגוד לרב תגובות "החפיף" פה, אני חושב בדיוק כמו דורון - כל המטרה להשקיע בתכנון, ובבניה, על מנת שהשימוש בשטח יהיה כמה שיותר פשוט ושקוף (שאני מציע לכם לשים מדידה, זה לצרכי לימוד של הבעיה, לא לצרכי שימוש).
בניגוד לכל הקומבינציות והחוכמות שהציעו פה (לקרר מראש, להקפיא מראש, בקרה על כמות פתיחות, לכבות, להדליק, לנתק, לחבר, למצוא תחנת דלק ולקנות קרח.....) אותי, הדבר היחידי שמדאיג לגבי השימוש במקרר - בדיוק כמו בבית, לזכור להכניס בקבוק מים או בירה במקום זה שהוצאתי.
צורת השימוש שדורון ואני מכוונים, הרבה יותר פשוטה מכל "מהנדסי התהליכים" שמציעים פרוצדורות מהחלל.....

LAST BUT NOT LEAST
ולא קשור למקררים -
לא מעניין אותך, אל תקרא, אבל למה לחרב ולהתלהם על אחרים?
מסיבות ששומרות להם (חלק מכל תרבות הדיון במרחב הציבורי?), יש פה אנשים שאו באמת לא מבינים את הדיון הטכני, או שפשוט מפריע להם דיון טכני נקי, והם נהנים להחריב ולבזר אותו.
אני מכיר, לפחות 2-3 אנשים, שאני מאוד סומך עליהם (כל אחד בתחומו), ואני מרבה להתייעץ איתם, שהפסיקו לכתוב פה.
כולם, אומרים בדיוק אותו הדבר על תרבות השיחה פה.

אני ארשה לעצמי דוגמה אחת -
אני ממש לא מצליח להבין את מי שמסוגל לנהל שירשור שלם על מפסק אורגינלי של חשמל, או על טענה שהפילטר שמן ששטויוטה מוכרים בארץ לא תואם למקור (מצטער, לא קונה את זה. אם זה נכון, תמצא עורך דין טוב, ותקרע להם את הצורה עם תביעה יצוגית)....
אבל בדיון על צריכת חשמל ושימוש של מקרר, כותב שאין הבדל וכל המקררים אותו הדבר.

איך שהוא, האתר הזה הופך ליעיל יותר עבור שאלות "בגי"ה" ופחות לגבי יכולת לקחת נושא ולפתח אותו לעומק (ומי שזה לא מעניין אותו, שלא יקרא).

מצטער, התרבות הזו, גדולה עלי.

גיא
15-04-19, 14:11
גיא,
ביקשת רציניות לשניה, אז בבקשה.
1- מקררים מגיעים עם שקע מצית, בגלל שיקולי מכירה ומחיר, לא בגלל שזה הכי נכון או טוב. ובכלל, עבור פחות מ4A שצורך מקרר, לשקע מצית אין בעיה, זו בעיקר שאלת אמינות (שאני מוציא את המקרר מהטרופר, ושם אותו בבגאז' של הרכב ליסינג, גם אני מחבר אותו לשקע מצית).
2- חלק מכל התרבות של האתר הזה (ותרבות ה 4X4 בישראל), זה איך לשנות משהו שיצא מהחנות בתצורה אחת, לתצורה אחרת, שיותר מתאימה לצרכים שלנו (למרות שניתן לקנות, בד"כ יותר ביוקר), משהו שמתאים לצרכים שלנו.
דוגמה - אני מכיר מישהו, שקנה דאסטר, הוסיף לו מיגונים, הגביה, החליף צמיגים, הוסיף נעילה....... ועכשיו הוא מטיל עם הרכב במקומות שדצי'ה לא באמת התכוונו.
האם זה מה שהתכוון היצרן? האם אין רכב שמסוגל לעשות את זה מבלי שינויים? ובכל זאת, היה מי שהחליט שהוא מעדיף לעשות שינויים ולא לקנות רכב אחר :-)
ובכלל, למה נכון להחליף סוג של בולם או צמיג, ולא נכון להחליף מחבר חשמלי?

3- לגבי הדיון האין סופי על מקררים וצריכת הזרם שלהם -
שכל אחד יעשה את החשבון שלו, אבל עובדה פיזיקלית, יש רק אחת, כמה אמפר זה צורך, ומה המצבר מסוגל לתת. זה ממש לגיטימי, וכך אני עובד עד היום, לחבר את המקרר למצבר(ים) של הרכב.
יש מי שפשוט דואג לכבות את המקרר שהמנוע כבוי (נדמה לי שחנן הוא דוגמה כזו).
יש מי שדאג להוסיף מצבר צרכנים יעודי (דורן גם פירט במפורש את החשבון של עלות ואורך חיים של מצבר עופרת לעומת מצבר פריקה עמוקה. ודרך אגב, לדעתי הוא צודק בחשבון).
ויש מי שבוחר להשאר עם מצבר אחד, ולא לנתק בעצירה (אני חושב שזה הכיוון שאתה מכוון).
אני בסדר עם כל אחת מההחלטות האלו, כל אחד והשיקולים וההעדפות שלו.

אין לי בעיה אם מי שאומר שהוא נוסע עם מזגן, והוא יודע שהרכב לוקח יותר דלק, אבל זו ההעדפה שלו, יש לי בעיה עם מי "שמסביר" לי, שזה לא לוקח יותר דלק - פיזיקה ועובדות, יש רק אחת, פרשנות ומסקנות, שכל אחד יעשה את החושבים שלו.

מאחר וברור לי! שפריקה עמוקה של מצבר עופרת מזיקה למצבר, כל המטרה שלי היתה לנסות להבין שני דברים -
1- כמה באמת צורך מקרר בלילה של חניה?
2- מה באמת ההשפעה של הפריקות האלו על אורך החיים של המצבר?
ולא פחות חשוב, חשבתי שחלק ממטרות האתר הזה, לחלוק את המידע הזה (ושכל אחד יעשה את החשבון שלו).
אבל שאומרים לי אין בעיה, זה מזכיר לי את ההוא מהדוגמה של המזגן.

בניגוד לרב תגובות "החפיף" פה, אני חושב בדיוק כמו דורון - כל המטרה להשקיע בתכנון, ובבניה, על מנת שהשימוש בשטח יהיה כמה שיותר פשוט ושקוף (שאני מציע לכם לשים מדידה, זה לצרכי לימוד של הבעיה, לא לצרכי שימוש).
בניגוד לכל הקומבינציות והחוכמות שהציעו פה (לקרר מראש, להקפיא מראש, בקרה על כמות פתיחות, לכבות, להדליק, לנתק, לחבר, למצוא תחנת דלק ולקנות קרח.....) אותי, הדבר היחידי שמדאיג לגבי השימוש במקרר - בדיוק כמו בבית, לזכור להכניס בקבוק מים או בירה במקום זה שהוצאתי.
צורת השימוש שדורון ואני מכוונים, הרבה יותר פשוטה מכל "מהנדסי התהליכים" שמציעים פרוצדורות מהחלל.....

LAST BUT NOT LEAST
ולא קשור למקררים -
לא מעניין אותך, אל תקרא, אבל למה לחרב ולהתלהם על אחרים?
מסיבות ששומרות להם (חלק מכל תרבות הדיון במרחב הציבורי?), יש פה אנשים שאו באמת לא מבינים את הדיון הטכני, או שפשוט מפריע להם דיון טכני נקי, והם נהנים להחריב ולבזר אותו.
אני מכיר, לפחות 2-3 אנשים, שאני מאוד סומך עליהם (כל אחד בתחומו), ואני מרבה להתייעץ איתם, שהפסיקו לכתוב פה.
כולם, אומרים בדיוק אותו הדבר על תרבות השיחה פה.

אני ארשה לעצמי דוגמה אחת -
אני ממש לא מצליח להבין את מי שמסוגל לנהל שירשור שלם על מפסק אורגינלי של חשמל, או על טענה שהפילטר שמן ששטויוטה מוכרים בארץ לא תואם למקור (מצטער, לא קונה את זה. אם זה נכון, תמצא עורך דין טוב, ותקרע להם את הצורה עם תביעה יצוגית)....
אבל בדיון על צריכת חשמל ושימוש של מקרר, כותב שאין הבדל וכל המקררים אותו הדבר.

איך שהוא, האתר הזה הופך ליעיל יותר עבור שאלות "בגי"ה" ופחות לגבי יכולת לקחת נושא ולפתח אותו לעומק (ומי שזה לא מעניין אותו, שלא יקרא).

מצטער, התרבות הזו, גדולה עלי.

אז בקיצור אתה חושב שאני מחרב את האתר ... :(
קשה .. קשה ..

אתה זוכר שכמו שזכותך לחפור עד מוות בכל מיקרו ואט .. זכותי להגיד שזה לא מעניין אותי ( לא החפירה שלך במיקרו ואטים .. אלא המיקרו ואטים עצמם ) ... ?

asafk
15-04-19, 14:26
המטרה של הדיון הזה (למרות כל הסטיות בדרך) היא לאפשר למי שזה חשוב לו לדון במיליאמפרים ובאמפרים ובטמפרטורת הסודה - בדיון שזה עניינו, ולהשאיר את השאלה הבסיסית "מקרר כן או לא" - נפרדת.
אל תטעה זיו, אני לא חושב שהעיסוק הממוקד והעמוק בנושא טכני כזה או אחר הוא לא ראוי. מה שניסיתי להציג הוא שלמרות שאותך זה מעניין, לא כל מי שמתקין מקרר - זה מעניין אותו. אני לא פוסל את עצם הדיון, אני מתרעם על גישה שפוסלת את כל מי שלא מתעניין בדיון.
כשנכנסתם למבחן של אייל בגישה של 'כל מי שמשתמש במקרר חייב למדוד הספק' זה מה שעשיתם.
אל תפסול את חוסר ההתעניינות של מישהו - כמו שלא טוב לפסול את עצם ההתעניינות באותו נושא.

אסף.

shachar
15-04-19, 14:28
כמה מצברים ואיזו צריכה יש לחשב כדי להחליף שתי ציריות אחוריות של דאסטר מ 2014

ברוסיה ?

עם נעילה ובלי נעילה

נדב42
15-04-19, 14:33
זיו, הפעם לטעמי אתה זה שמפספס, פשוט כי אתה מתעקש להעלות את הנקודה שלך בשרשור הלא נכון. ואם כבר העלית הסתייגויות לגבי הניסוי שאני מתכנן, אז אנא ממך - הצע מבחן יותר טוב בשרשור הרלוונטי, אני מבטיח להתייחס עניינית שם :)

zivo
15-04-19, 15:27
המטרה של הדיון הזה (למרות כל הסטיות בדרך) היא לאפשר למי שזה חשוב לו לדון במיליאמפרים ובאמפרים ובטמפרטורת הסודה - בדיון שזה עניינו, ולהשאיר את השאלה הבסיסית "מקרר כן או לא" - נפרדת.
אל תטעה זיו, אני לא חושב שהעיסוק הממוקד והעמוק בנושא טכני כזה או אחר הוא לא ראוי. מה שניסיתי להציג הוא שלמרות שאותך זה מעניין, לא כל מי שמתקין מקרר - זה מעניין אותו. אני לא פוסל את עצם הדיון, אני מתרעם על גישה שפוסלת את כל מי שלא מתעניין בדיון.
כשנכנסתם למבחן של אייל בגישה של 'כל מי שמשתמש במקרר חייב למדוד הספק' זה מה שעשיתם.
אל תפסול את חוסר ההתעניינות של מישהו - כמו שלא טוב לפסול את עצם ההתעניינות באותו נושא.

אסף.

אסף,

1. מסכים אתך שהשרשור הזה התבדר מזמן, בדיוק מה שכוונתי על תרבות ההתבזרות.
2. אני לא חושב שכל אחד מתעניין בכל הפרטים, אבל אני כן חושב, שכמו בכל תחום, שאתה עושה משהו, כדי להבין בגדול. מה אתה מציע, לקנות מקרר ולהתקע בטיול הראשון? להרוג מצבר כל חצי שנה? ולכן, גם חזרתי ואמרתי, מי שהדיון הטכני גדול עליו, לא חייב, שילך ישר למסקנות. אבל תפסיקו להתלהם על מי שכן מוכן לסכם לכם את החומר.
4"כשנכנסתם למבחן של אייל בגישה של 'כל מי שמשתמש במקרר חייב למדוד הספק' זה מה שעשיתם. " זה כבר עיוות גס. אף אחד לא אמר שכל מי שמשתמש חייב למדוד (תראה לי דוגמה אחת, ואני מפרסם, בשם מי שזה לא יהיה התנצלות). האמירה של כמה מאתנו היתה שמי שעושה מבחן מקררים חייב להתייחס להספק.
כל המטרה של מבחן טוב, זה לחסוך מהמשתמש הפשוט את הבדיקות . (דרך אגב, אני לפחות, נסיתי להיות מאוד זהיר בהערה שלי, והקפדתי לפרגן על המאמץ. לעומת זאת, ראיתי כמה וכמה, מנהלי פורומים, שקפצו להעיר הערות שכל תחליטן לרכך ולהסיט את הביקורת, אבל אני מתקשה לזכור הערה אחת שלהם, ענינית לגבי הביקורת. מי שמפחד מביקורת, לא מתקדם!!! ).
5. מעולם לא פסלתי את חוסר ההתענינות של מישהו. מי שזה לא מעניין, שלא יקרא ולא יבזבז את זמנו.
פסלתי את הקבירת ראש בחול של אנשים, שאומרים לי זה עובד.... זו כבר לא חוסר התענינות, זו כבר התענינות וקביעת עובדה (שלדעתי שגוייה, ולכן טרחתי לתקן ולהעיר).
6. לצערי, הדיון על המקררים, כמו דיונים אחרים, בכלל לא עמוק ולא ממוקד. הדיונים האלו נהיים ארוכים וטרחניים, בדיוק בגלל שהם לא ממוקדים. וזאת בדיוק אחת הטענות שלי על כל אלו שממש בכוונה (אין לי הסבר אחר) מפזרים את הדיון.
תקח לדוגמה את ההערה על החוסר בבדיקות אנרגיה כחלק ממבחן מקררים. מי שחושב שזה לא נתון חשוב, שיקום ויסביר למה. שיתמודד ענינית עם הטענה של כמה משתמשים, כבדים, שזה חשוב להם. במקום זה, הדיון מתפזר על צידניות (אז למה לא הוספתם אותם למבחן???).
פשוט מדהים כמה נכתב פה על מקררים, ועדיין, מי ששוקל לקנות מקרר לא יצליח לקבל פה תשובות הכי בסיסיות לגבי צריכת האנרגיה והסיכוי שלו להתקע בשטח בלי התנעה.
לעומת זאת, הוא יקבל מידע לאיזה מקרר יש פותחן מובנה.
מאחר ואני קצת מכיר אותך, אני בטוח שבתחומים אחרים, אתה הרבה יותר עמוק וממוקד.

zivo
15-04-19, 15:33
זיו, הפעם לטעמי אתה זה שמפספס, פשוט כי אתה מתעקש להעלות את הנקודה שלך בשרשור הלא נכון. ואם כבר העלית הסתייגויות לגבי הניסוי שאני מתכנן, אז אנא ממך - הצע מבחן יותר טוב בשרשור הרלוונטי, אני מבטיח להתייחס עניינית שם :)

ברומא התנהג כרומאי....
לא אני העליתי פה את נושא צריכת האנרגיה. אני רק הגבתי שהדיון כולו התפזר.
לגבי הצעת מבחן, ישבתי אצלך בבית, על גבינות (מצויונות דרך אגב, למי שלא מכיר), וניסיתי להסביר את דעתי. אין לי מה להוסיף :-)

נמרוד
15-04-19, 15:48
אז בקיצור אתה חושב שאני מחרב את האתר ... :(
קשה .. קשה ..

אתה זוכר שכמו שזכותך לחפור עד מוות בכל מיקרו ואט .. זכותי להגיד שזה לא מעניין אותי ( לא החפירה שלך במיקרו ואטים .. אלא המיקרו ואטים עצמם ) ... ?

אם דיון לא מעניין אותך, אל תקרא ואל תגיב.

גיא
15-04-19, 16:04
אם דיון לא מעניין אותך, אל תקרא ואל תגיב.

כן אמא

למרות שהבנת הנקרא ... כתבתי בדיוק מה לא מעניין אותי.

אבל נראה שאחרי רכס וברנרד אתה מחפש מישהו חדש לחסום ... וסימנת אותי כבר מזמן.

אז נראה שפגעתי בך בצורה שהכבוד שלך לא יכול לסבול ... שוט.

בוזי
15-04-19, 16:08
כן אמא

למרות שהבנת הנקרא ... כתבתי בדיוק מה לא מעניין אותי.

אבל נראה שאחרי רכס וברנרד אתה מחפש מישהו חדש לחסום ... וסימנת אותי כבר מזמן.

אז נראה שפגעתי בך בצורה שהכבוד שלך לא יכול לסבול ... שוט.

Sent from my iPhone using Tapatalkנראה לך?! אתה שופך המון תוכן לאתר, זה מעלה אותו בגוגל.

asafk
15-04-19, 16:09
.. זכותי להגיד שזה לא מעניין אותי ( לא החפירה שלך במיקרו ואטים .. אלא המיקרו ואטים עצמם ) ... ?

זה ממש מה שניסיתי גם לומר. גם לא להתעניין - או 'לקבור ת'ראש בחול' - מותר. ובסדר. וזה לא גורע בכלום מהדיון של מי שזה כן מעניין אותו או שיעשה מבחן כזה. מותר ומעניין וממש בסדר.

עכשיו נחזור לנושא המקורי?

אסף.

ד ו ר ו ן
15-04-19, 16:29
איי רסט מיי קייס !
( ואני מרגיש שזה היה קל עד כדי חשוד )
אחרי שנה הבנתי שבשביל השקט הנפשי, לא לחשוב כמה תאורת מחנה דולקת ומניעת צפצופים לפנות בוקר בחניון אני מתקין מצבר שני..
[emoji41]

נדב ש.
15-04-19, 16:45
מה קרה לכם? השתגעתם כולכם? כן מעניין, לא מעניין, כן לחסום-לא לחסום..... :confused:
שכחתם שפסח עכשיו? אין לכם אישה על הראש? לכו לנקות את המקרר..... או בעצם צידנית.... :.
או צאו לאיזה טיול זה כבר יותר עדיף....:cool:

אהה ובקשר למקרר.... היה פינוק כשהיה לי אחד לפני שנים...

איל מ
15-04-19, 17:06
זיו,
הבעיה היא לא מה אתה עושה או הדיון הטכני.
הבעיות הן שתיים:
יש כמה נושאים שדורסים כל שרשור (פעם זה היה הריב מה יותר טוב לנדרובר-ג'יפ-טויוטה, שמח שלפחות זה נגמר, אחר כך זה היה האם מותר לבעלי דאסטר לרדת משבילי קק"ל, וכן הלאה).
והשניה,
היא השלילה המוחלטת של דברים שלא מתאימים לך (לא ספציפית ל"זיו", אלא למי ששולל פתרונות של אחרים, ובטוח שהוא יודע יותר טוב).

ד ו ר ו ן
15-04-19, 17:11
זיו,
יש דברים בנושא המקררים שאני מסכים איתך לגביהם, ויש פחות.

יש דברים שמעניינים אותי ועוד 2-3 שרוטים ואני שמח שיש לדפיקות הזו במה כאן באתר ביכולת לרדת לפרטי פרטים, זה מה שמבדיל אותו מאתרים אחרים.

יש דברים שאני חושב שהם הגזמה בהתייחס להישג המבוקש בסוף הלילה-שהבירה תמשיך להיות קרה והאוטו יניע.

לכולם מקום, אבל לא בשרשור הנוכחי.

erezgur
15-04-19, 17:21
אני קורא מהצד והשיח מעניין אותי.
עזבו את הויכוחים-לשם-ויכוח, את ההתנגדויות המיותרות.
צריך להביא מספר סולמות שיאפשרו לאנשים לרדת מהעץ אליו טיפסו ולהמשיך לנהל דו שיח תרבותי בפורום.

יכול להבין את מי שלא מעוניין לשקוע בפרטים, את מי שמעוניין בשורה התחתונה, את מי שאוהב לאסוף עובדות רלוונטיות לפני קבלת החלטות, את מי שמתעייף כאשר יש יותר מפסקה אחת בתגובה ויותר משתי תגובות בשרשור וגם את מי שעובר וקורא את כל ההודעות בשקיקה.
אבל ממש אין סיבה לריב בגלל זה.

...נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

zivo
15-04-19, 18:14
זיו,
הבעיה היא לא מה אתה עושה או הדיון הטכני.
הבעיות הן שתיים:
יש כמה נושאים שדורסים כל שרשור (פעם זה היה הריב מה יותר טוב לנדרובר-ג'יפ-טויוטה, שמח שלפחות זה נגמר, אחר כך זה היה האם מותר לבעלי דאסטר לרדת משבילי קק"ל, וכן הלאה).
והשניה,
היא השלילה המוחלטת של דברים שלא מתאימים לך (לא ספציפית ל"זיו", אלא למי ששולל פתרונות של אחרים, ובטוח שהוא יודע יותר טוב).

1- מסכים , ומודה. למרות שאני מודע להתבדרות, שעולה נושא מסויים, ולא בשרשור הנכון, גם אני חוטא בתגובה .... וכן, זה חלק מהתרבות.
2- לגבי השלילה של מה שלא מתאים לי, אני חושב שאני ממש לא הכתובת להערה כזו.
ופה אני חושב שאתה (וגם אסף קודם), מפקששים. לאורך כל הדרך, ובכל הדיונים, אני מנסה להפריד בין העובדות והאמת הפיזיקלית, לבין ההתאמה וההעדפות האישיות.
שמנסים להגיד לי שהבטיחות נסיעה על כביש של צמיג MT היא כמו של AT, אני לא אקבל את זה. זו עובדה פיזיקלית, ומה שמעניין זה העובדות ולא התחושות וההעדפות של כל אחד. לעומת זאת, אם מישהו אומר שהוא מכיר את העובדות \ פיזיקה, והוא מעדיף אחד או שני, אני לא מתווכח.
אותו הדבר בתחום המקררים-
מי שרוצה לקחת את המצבר לקצה, ולשים מקרר על מצבר אחד, בהצלחה.
מי שרוצה לנתק את המצבר בעצירה, בהצלחה.
מי שרוצה לשים שני מצברים במקביל, בהצלחה, שניים עם הפרדה לצרכנים, בהצלחה.
אבל אני מקווה שכל מי שעושה את זה, עושה את זה מתוך הבנה, ושיקול דעת.
וללא שום קשר לבחירה האישית של כל אחד, מי שיעלה טענה טכנית (למשל, שאין שום בעיה לשים מקרר על מצבר יחיד), אם אני אחשוב שהטענה שגויה, אני אציג את הגישה שלי.
זה הבדל מהותי בין דעה, לבין עובדות, והרבה אנשים (אפילו ראש הממשלה שלנו...) נוטים לבלב ביניהם.

asafk
15-04-19, 21:55
נחזור לפסים מעשיים.
(כולם גמרו להיעלב? יופי. עכשיו תיכנסו עוד פעם. יש כזו בדיחה, נעזוב).
אני מפתח הבנה לזה שאין כזה דבר מקרר בשטח לרכב סטנדרטי בלי הכנות מיוחדות (חשמל ומיתקון) ברכב ובלי הכנה מנטלית.
לכן אני אשאר עם צידנית. אני רוצה שהטנדר יישאר סטנדרטי.

לגבי הקמפר זה סיפור אחר ושם יש 'חשמל בית' מקורי, שאני בזהירות מסב לליתיום. אבל גם שם אני לא בטוח שמקרר הוא בסדר העדיפויות- פחחות למסגרת החלון הקדמי ולשתי נקודות חלודה נוספות בעדיפות. וגם אז - בשביל 3 גיחות קמפינג בשנה להשקיע במקרר...?? דווקא שם, אם כבר, אני חושב, וגם לא ברצינות, ברצינות על מקרר 'קוביה' משרדי.

אסף.

boaz avrahami
15-04-19, 21:59
לדעתי ובלי שבדקתי, לך בדיזל יש לדעתי עודפים גדולים של אמפרים.
דווקא לטנדר זה נשמע סידור הכי פשוט

אתה יכול להעביר כבל דרך השנורקל. לפחות יהיה לו שימוש

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

GodsFather
15-04-19, 22:19
איזה הכנות בטנדר צריך לעשות שמקשות עליך את המעבר? שקע אנדרסון ועריסה נשלפת?

נדב42
15-04-19, 22:25
מקרר לא צורך יותר מ- 5 אמפר, כל שקע מצית סוחב את זה בלי בעייה.

אנחנו אוהבים למתקן כל דבר ולהוליך חוטים בצורה מסודרת, ואז החוטים נהיים ארוכים יותר וצריך חוטים עבים יותר, ואם המקרר יעבוד ימים רצופים אז צריך מחברים טובים יותר ... אתה מבין לאן זה הולך.

מעשית, שום דבר לא מונע ממך מלהניח מקרר במושב האחורי ולחבר אותו לשקע המצית. זה יעבוד בלי בעייה. אם אתה רוצה לזרוק אותו בארגז מאחורה ולהוליך חוט פרוביזורי זה גם יעבוד, רק תכוון את הגנת המצבר למתח נמוך יותר כי יש לך ירידת מתח על הקו.

את הגישה הקלילה אפשר ליישם גם עם מקרר, לא חייבים צידנית בשביל זה ...

tallevi
15-04-19, 22:29
טוף... נחזור לשאלה המקורית.

איך שאני רואה את זה מבחינת צריך או לא, אז ניתן להגדיר שמי שמרבה לטייל טיולים ממושכים של מעל לשלושה ימים באופן קבוע ובעיקר בעונה החמה, אז זה באמת עולה לדרגה של צורך נדרש.

אם זה היה המצב אצלי, אז בהחלט שהייתי מתארגן על קופסא עם מדחס שיודעת להזיז חום ממקום למקום ובלי לחשוב יותר מידי..אבל זה לא.

אני כל-כך לא שאם נניח הייתי מוצא מקרר זרוק שצריך שיפוץ בכמה גרושים, גם לא הייתי מתאמץ...כי אני פשוט לא צריך! בנוסף לכך נושא העומס של הצרכן השמנמן הזה על המצבר של האוטו זה בשבילי עוד דאגה על הראש, שממש לא בא לי עליה בלי סיבה ממש טובה..

ובסיכום שני תנאים:

1. טיולים ארוכים של שלושה ימים לפחות!!
2. תדירות טיולים גבוהה יחסית.

לא מקיים את התנאים ובכל זאת השכבת אלפי שקלים על מקרר?? אז או שאתה מפונק או שיש לך כסף מיותר או צירוף של שניהם יחד..

מקיים את התנאים ועדיין מסתובב עם צידנית?? אז או שאתה סגפן או שאתה חסכן..

טל.

zivo
15-04-19, 23:49
נחזור לפסים מעשיים.
(כולם גמרו להיעלב? יופי. עכשיו תיכנסו עוד פעם. יש כזו בדיחה, נעזוב).
אני מפתח הבנה לזה שאין כזה דבר מקרר בשטח לרכב סטנדרטי בלי הכנות מיוחדות (חשמל ומיתקון) ברכב ובלי הכנה מנטלית.
לכן אני אשאר עם צידנית. אני רוצה שהטנדר יישאר סטנדרטי.

לגבי הקמפר זה סיפור אחר ושם יש 'חשמל בית' מקורי, שאני בזהירות מסב לליתיום. אבל גם שם אני לא בטוח שמקרר הוא בסדר העדיפויות- פחחות למסגרת החלון הקדמי ולשתי נקודות חלודה נוספות בעדיפות. וגם אז - בשביל 3 גיחות קמפינג בשנה להשקיע במקרר...?? דווקא שם, אם כבר, אני חושב, וגם לא ברצינות, ברצינות על מקרר 'קוביה' משרדי.

אסף.

ואם זה מקרר משרדי, הוא לא צורך אנרגיה?
ובעיה נוספת, הסידור פנים, מקרר לשטח צריך להפתח מלמעלה ( או מגירה), תחשוב מה קרה לתכולה בזמן נסיעה בשטח.
אני אישית, לא אוהב 220 בשטח, נראה לי לא בטיחותי.
ברגע שנולדה תאורת לד, העפתי את ה PL והממיר.

moutzi
16-04-19, 14:05
רק שמקרר משרדי יש גם ב 300 שח...
אולי זה יכול להוות פיתרון ביניים לחסכנים :)

erezgur
16-04-19, 14:48
היה כאן שרשור על מקרר משרדי (400 שח) שעובד ברכב שטח כבר 10 שנים (אצל צביקה, sportage).
מוזמן לחפש את השרשור ולהתרשם

...נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

GodsFather
16-04-19, 14:57
רק אני חושב על עסק להשכרת מקררים?

גיא
16-04-19, 15:19
מאז אתמול אני קורא את השרשור כולו שוב ומנסה להבין מה בעצם אסף שאל פה ..

התשובה שנתנה והכי נראית לי נכונה היא "מי צריך את זה ? ... זה שרוצה את זה" ... לא פחות ולא יותר.

מפה זה נהיה קשקשת ( שכולם פה אוהבים מאד )

לשאלה שלך, למה שמישהו ישכור מקרר לאוטו ?
מה היתרון פה ?
אני חושב על הלוגיסטיקה של ללכת להביא ולהחזיר ואשתי תחשוב על הג'יפה ששמו פה השוכרים הקודמים .. ולא רואה את זה קורה.

GodsFather
16-04-19, 19:02
אם הייתי רוצה, הייתי מציג מודל עסקי. מניח שיש לזה ביקוש רק לא בקהילה הזו.

גם אוהלים היו שהשכירו, ושם יש ג'יפה לא פחות נוראית...
אז אשתך לא קהל היעד, יש עוד :)

tallevi
16-04-19, 19:30
מאז אתמול אני קורא את השרשור כולו שוב ומנסה להבין מה בעצם אסף שאל פה ..

התשובה שנתנה והכי נראית לי נכונה היא "מי צריך את זה ? ... זה שרוצה את זה" ... לא פחות ולא יותר.

אז אפשר להרחיב את הסיכום שלך גם בכלל לכל התחום שלנו, מי צריך רכב שטח ? ...זה שרוצה את זה...

לדעתי השאלה במקום מכמה סיבות..

א. להגדיר את הצורך...האם מקרר שטח הוא מאסט לכולם או יותר נייס טו הב...

ב. להכניס קצת פרופורציות.

ג. היכן זה נכנס בסדר העדיפות של מי שנכנס לשטח. מתגובות מסויימות כאן ושם, לא אתפלא אם יהיו כאלה שיכנסו לתחום וירכשו מקרר לפני מיגונים, צמיגים, ביטוח חובה...

ובקיצור לעשות קצת סדר..

טל.

asafk
16-04-19, 19:35
בדיוק.

אסף.

zivo
16-04-19, 20:22
Don't ask silly question if you don't want silly answer

asafk
16-04-19, 20:27
גם זה נכון.....

אסף.

נדב42
16-04-19, 20:41
ברור שזה לא חובה, בשביל זה לא צריך שרשור לנושא. הערך של השרשור הוא בהצגת היתרונות והחסרונות, סוגי שימושים שאולי לא חשבנו עליהם, ומה צריך מסביב בשביל המקרר.

השרשור לגמרי במקומו. הברברת, כרגיל, סוטה ומתברברת, ומכיוון שלסטיות מהדיון הזה כבר יש כמה שרשורים ייעודיים (שבעקבותיהם הוא נפתח), אז בעיני במקרה הזה הברברת מיותרת.

-->