PDA

צפייה בגרסה מלאה : היילקס ישן או שאני טועה?

GodsFather
08-04-19, 23:59
שלומות,

אני בוחש במחשבה של היילקס ישן לטובת נסיעות יומיות וכמובן קצת טיולים. להלן ההסבר, אשמח אם תרפו או תחזקו את ידי...

הצורך העיקרי - נסיעה יומית מודיעין הרצליה וחזרה.
רכב אישי שלי, יש עוד פרייבט בבית לשימוש שאר היושבים ושאר הנסיעות גם כשאני בבית.

ראיתי קצת לוחות ולכן אני חושב שאני ריאלי בחיפוש של היילקס הכי קרוב לסטנדרט שיש עם המינימום הנדרש לנסיעה אמינה בכביש. צמיגי 31, מתלים סבירים, מכלולים תקינים, פח וחשמל סבירים. לא לועס סלעים ולא רכב מסעות, לזה לא נכנס לתקציב ורק מגדיל סיכון בנפילה על לימון.

תקציב רכישה - עד 30 אשח.
שם בצד עד 5 אשח ליישור קו כלשהו ואיזו הפתעה טכנית לא צפויה ברמת המנוע/גיר וכד.
ביטוח נלקח בחשבון.
דלק, אני משער בכלי תקין ולא עמוס, 1:8-9?

התלבטות בין דגם 2 סרנים חיים שעוד מעט יכנס לשלב האספנות אבל גם יותר נדיר ולרוב שחוט לבין הדגמים היותר חדשים לכאורה שפחות שחוטים והשוק מוצף בהם.
אם אני מוותר על הסרן החי מקדימה, אני למעשה פותח לעצמי את שאר שוק הטנדרים, לטוב ולרע...

סוגיה שעוד לא הבנתי אם שווה התייחסות - חקיקת רכב מזהם. האם אנחנו מדברים על מדבקה ורישוי בלבד או על אלמנט שמותקן ברכב מהסוג הזה ומהשנתונים של שנות ה90.

פתוח לרעיונות נוספים, כשהמסגרת היא התקציב וכן שמדובר ברכב נפוץ ופשוט לתחזוקה, בין אם עצמית לאדם הירוק ובין אם להכנס למוסך באופן רגוע יחסית.

האלטרנטיבה למשימה היא אופנוע, כפי שכתבתי בשרשור אחר.

עד כאן.

א.

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

הירשפלד יובל
09-04-19, 00:54
זמן זה דבר יחסי , ארוך/קצר. לפי חשבוני ,ויתקנוני אם טעיתי , ההיילקס הישן ביותר שיובא לארץ עם 2 חיים היה 93. זה משאיר אותך עם עוד 4 שנים לפחות עד שיגיע למצוות/אספנות. עד אז זה רכב מיושן עם 2 טסטים בשנה. אני מהסיבה הזו של 2 טסטים , שלא מסוגל נפשית , הקפאתי ל-87/88 , 4 שנים + את הרשיונות (היה לי דימקס מהעבודה ) , עד שיגיע למצוות/אספנות. תחליט אם אתה רוצה להיכנס למסלול של 2 טסטים בשנה.

amirmoshe
09-04-19, 07:46
מנסיון כבעלים של היילקס כזו:

שם לרגע את נוחות הנסיעה והשימושיות.

- גניב מאוד
- שני טסטים בשנה
- אגרה וביטוח של מסחרי
- בוחני תנועה בדרכים
- אזורים שאסור להכנס אליהם ועוד יתרחבו
- לעבור טסט...

בטוח יש עוד כמה קשיים.

ומצד שני.. בכל נסיעה בשטח אני מבין למה קניתי אותו...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

omri_t
09-04-19, 07:49
מודיעין הרצליה זה נסיעה מזעזעת שמכילה את כל פקקי ישראל באשר הם בכל כיוון בכל שעה.
מסע כזה בטנדר ישן דיזל ידני חוויה מדכאת לדעתי.
עשיתי זאת בעבר...

בנוסף בדוק עלויות קבועות שנתיות לנסועה הזו שאינה קטנה+ עלויות ביטוח שלמיטב זכרוני גבוהות בהיילקס....

לא בטוח שזה כיוון נכון מול אופנוע שבו היתרונות מוכרים ומובהקים.

נמרוד
09-04-19, 09:28
לך על דור שישי, תחילת שנות אלפיים. אז אין סרן חי, מצד שני יש קצת יותר מנוע, ויש יותר היצע, הוא לא מבוקש כל כך כמו הדור 5 עם סרן קדמי חי, ואתה עדיין לא עם שני טסטים.

מבחינת עבירות יש נעילה אחורית מקורית, ולסרן הקדמי יש לוקרייט בקלות ובזול. צמיגי 31 יש להרבה כלים ברשיון.

ד ו ר ו ן
09-04-19, 09:39
מנסיון כבעלים של היילקס כזו:
שם לרגע את נוחות הנסיעה והשימושיות.
- גניב מאוד
- שני טסטים בשנה
- אגרה וביטוח של מסחרי
- בוחני תנועה בדרכים
- אזורים שאסור להכנס אליהם ועוד יתרחבו
- לעבור טסט...
ומצד שני.. בכל נסיעה בשטח אני מבין למה קניתי אותו...
גניבות תלויה במקום שאתה גר.
10שני בדרום לא נגעו בטנדר, פעמיים תוך שנה במרכז, לך תבין.
אגרה וביטוח למסחרי? תעשה סקר שוק, המחירים צנחו ביחס למה שהיה לפני אי אלי שנים.
בוחני תנועה? שים את ההגבהה/צמיגים/כננת ברשיון.. עצרו אותי לביקורת כמה פעמים, זה היה המיקוד.
כנ״ל לגבי טסט.

״אזורים שאסור להכנס״?.. תיאורטית מרכז חיפה, וגם זה בפועל לא עובד עדיין לפי מה שנאמר כאן, יש חדש?

שני טסטים זה ניג׳וס. גם אם אין בעיות מעבר.

שם בצד את השימושיות..
אני נוסע בפרייבט בכבישים האלו, הגמל קשור באורווה, ועדיין, אני נהנה לנסוע בו, זה מצב רוח אחר, רגוע יותר.

ועם כל זה, אם אפשר לפצל, פרייבט קטן ליום-יום ורכב טיולים, לדעתי זה עדיף.
הפרש הדלק השנתי לבד יכסה לך את הרישוי וחלק מהביטוח של הטנדר.
או חדש יותר, שיוריד חלק מסוגיות שמתלוות לרכב מיושן.

וכן, בשטח הוא מתגמל בגדול.

נדב42
09-04-19, 11:19
אתם מפספסים את העיקר - אמיר צריך הצדקה מאיתנו לקנות רכב שהוא יהנה ממנו בשטח, אז קבל: קנה מה שעושה לך טוב, ממילא אתה הנהג העיקרי ברכב, קנה מהלב :)

ד ו ר ו ן
09-04-19, 12:16
אתם מפספסים את העיקר - אמיר צריך הצדקה מאיתנו לקנות רכב שהוא יהנה ממנו בשטח, אז קבל: קנה מה שעושה לך טוב, ממילא אתה הנהג העיקרי ברכב, קנה מהלב :)

אמיר,
אם אתה לא מכיר את הרכב, תעשה סיבוב על אחד בכביש ובשטח.
רצוי דווקא אחד לא עם קפיצים מקוריים(עדיין רואה כאלו בכביש), הם זוועה ובקלות ניתן לשפר משמעותית את איכות החיים בכביש ומאד בשטח עם קפיץ חליפי איכותי.
עולה קצת אבל שווה כל שקל בגדול.

אתה נוסע בכבישים מישוריים יחסית, אז המנוע האטמוספרי לא יהיה לך מגבלה לדעתי. נוסעים רגוע.

אני עם אחד פרטי בן 22.. מתוכם 17 אצלי, עד לאחרונה רכב יומיומי גם בפקקים.

GodsFather
09-04-19, 13:05
תודה כולם, הנה קצת מענה -

אין לי בעיה עם הטסטים ואפילו חלילה עם השוטרים, הרכב יהיה הכי קרוב לרגוע שיש ועם רישוי מלא ככל האפשר. נכון שאין חסינות ואני אפילו יודע על עמדה קבועה בכניסה למודיעין אבל עדיין, זה המחיר שאני מוכן לספוג.

גניבות - מבין ועדיין... נשים ברזלים שיאטו ויבאסו את בני הבליעל... נחביא אם אפשר.

נמרוד, חרף מה שטענתי בפסקה הראשונה, שנתונים שיהיו על גבול ה20 שנה יביאו אותי לעשור של טסטים כפולים לעומת שנים בודדות, האם היתרונות של הרכב מצדיקים?

ביטוח לא מדאיג אותי כלל.

נסעתי ונהגתי ברכב כזה בעבר במספר הזדמנויות, אני גם מגיע מעולמות הסמוראי והויטרה, לא רכבי מירוץ ולא אמריקאים מפנקים...

נדב צודק, אני מחפש הצדקה, אבל לא בכל מחיר. צריכת הדלק והבלאי הן שמדאיגות אותי בעיקר, נסועה של מעל 100 ק"מ ליום לרכב ישן כזה, מה דינה?

asafk
09-04-19, 13:22
מה זה 100 קילומטר לעומת המיליון שהוא כבר עשה?

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

ishc
09-04-19, 13:28
לפני 3-4 שנים בערך הייתי באותו חיפש.
התקציב היה 45 ועדיין לא מצאתי ההיילקס ראוי.
כולם היו שבורים, לעוסים ומלאי קומבינות. זה אכן אוטו אגדי באמינות שלו וזו הסיבה היחידה שיש עוד כאלו נוסעים אבל הם במצב רע ברוב המוחלט של המקרים.
מעבר לכך גם אני הגעתי מהסמוראי ועדיין כל סיבוב על אחד כזה, אטמוספרי או לא ביאס לי את התחת בגלל האין מנוע.
אחרי שנשברתי מהיילקס ופתחתי את הראש לעולם ה-SUV המצב והאופציות כבר היו שפויות יותר.
ועדיין, בתקציב שלך, רכב בן 15-20 כרכב עיקרי לנסיעה של לעבודה זה בעייתי. אם אתה מוכן לחיות עם ההשלכות וברור לי שאתה מכיר אותן אז יאללה.
תסתכל בלוחות על פאגרו 2.8 ידני, יש אחד 98, נעול כפול בתקציב שלך ומניסיון זה אחלה אוטו לטיולים [emoji12]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

נדב42
09-04-19, 13:30
יופי, מתקדמים :)

ועכשיו לשאלה הממקדת הבאה: האם אתה רוצה את ההילקס (או איזו עגלה שלא תבחר) איתך בכל מקום (כי אתה אוהב לנהוג בו או כי אתה רוצה את הזמינות של ירידה לשטח בספונטניות בפקק או כל תירוץ אחר), או שבא לך שיהיה לך רכב שטח כזה לטיולים וליומיום היית מעדיף להתנייד עם פרייבט או אופנוע ?

ותענה לשאלה הזו לפי הכיף ולא לפי אילוצי תקציב ...

אם אתה רוצה להתנייד על ההילקס ביומיום, שא ברכה וסע לשלום.

אם אתה מעדיף נוחות של פרייבט או לחילופין חופש מפקקים עם אופנוע, אפשר להמשיך ולחפש את המודל הכלכלי שיאפשר את זה. הנסועה הצפוייה שלך גבוהה ורכב חסכוני יחזיר את עצמו מהר יחסית...

זיף
09-04-19, 14:25
אני מתנייד על היילקס ביומיום, שנת 97. צריכת הדלק בהחלט נסבלת (1 ל10 בקלות בחורף ו1 ל9 בקיץ). עם נסיעה של 100 קמ כל יום עלויות אחזקה עלולות להציק.
הבעיה אצלך שכל הנסיעות במרכז ובפקקים... אני מאד נמנע מלרדת למרכז עם הטנדר , ואצלי האלטרנטיבה לזה היא רכבת.

omri_t
09-04-19, 17:10
רכבת?
פחחחח

עדיף אופניים

נדב42
09-04-19, 17:23
האמת שעל קו מודיעין-הרצליה, עדיף רכבת בשגרה, וכשצריך יהיה את ההיילקס זמין, לא נשמע לי סידור רע כל כך ...

GodsFather
09-04-19, 17:45
האמת שעל קו מודיעין-הרצליה, עדיף רכבת בשגרה, וכשצריך יהיה את ההיילקס זמין, לא נשמע לי סידור רע כל כך ...טעות בידיך.

א. אין רכבת ישירה להרצליה אלא עצירה והחלפה.

ב. לא מדובר בהרצליה נטו אלא במקום סמוך להרצליה שאליו אין רכבת.

ג. תחנת הרכבת רחוקה מאד מהמשרד, כמעט ברמה של לשקול להשאיר שם טוסטוס...
אגב אופציה שנלקחה בחשבון גם כן אבל לא פרקטית, גם לא אופניים חשמליים/יות.

לענייננו -

התנועה תהא מ443 על כביש 6 ברובה, גם אם בנתיב הימני בלבד ומשם לכביש 5 ועוד קצת. לא נכנס כמעט לסבך עירוני מורכב כמו פיתוח או תל אביב.

אשמח להבהרה על ההערה של החבר לגבי התחזוקה - תגדיר מציק...
אני טיפוס שמקפיד על טיפולים בזמן ואף מחמיר מכך, חלפים מקוריים ונוזלים איכותיים בלבד או משופר איפה שהוכח שמועיל.

נדבר רגע על הגנרלית - אופנוע לא יעבור בקלות עד כמעט הטלת וטו בגלל הנסועה, טנדר יעבור בקושי אבל יעבור כל עוד אשמור על התקציב ולא אשתולל עם שדרגת נפוצה וטיולי שבירה, פרייבט ירדים אותי, דאציה/xv לא בתקציב.

GodsFather
09-04-19, 17:47
לפני 3-4 שנים בערך הייתי באותו חיפש.
התקציב היה 45 ועדיין לא מצאתי ההיילקס ראוי.
כולם היו שבורים, לעוסים ומלאי קומבינות. זה אכן אוטו אגדי באמינות שלו וזו הסיבה היחידה שיש עוד כאלו נוסעים אבל הם במצב רע ברוב המוחלט של המקרים.
מעבר לכך גם אני הגעתי מהסמוראי ועדיין כל סיבוב על אחד כזה, אטמוספרי או לא ביאס לי את התחת בגלל האין מנוע.
אחרי שנשברתי מהיילקס ופתחתי את הראש לעולם ה-SUV המצב והאופציות כבר היו שפויות יותר.
ועדיין, בתקציב שלך, רכב בן 15-20 כרכב עיקרי לנסיעה של לעבודה זה בעייתי. אם אתה מוכן לחיות עם ההשלכות וברור לי שאתה מכיר אותן אז יאללה.
תסתכל בלוחות על פאגרו 2.8 ידני, יש אחד 98, נעול כפול בתקציב שלך ומניסיון זה אחלה אוטו לטיולים [emoji12]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalkתודה צחי, לא מתקרב לפגרו בשלב זה. אם כבר אז טנדר מיצובישי וגם שם אני חרד לעלויות החלפים והטיפולים בשילוב בעלים מזלזל....

GodsFather
09-04-19, 17:51
יופי, מתקדמים :)

ועכשיו לשאלה הממקדת הבאה: האם אתה רוצה את ההילקס (או איזו עגלה שלא תבחר) איתך בכל מקום (כי אתה אוהב לנהוג בו או כי אתה רוצה את הזמינות של ירידה לשטח בספונטניות בפקק או כל תירוץ אחר), או שבא לך שיהיה לך רכב שטח כזה לטיולים וליומיום היית מעדיף להתנייד עם פרייבט או אופנוע ?

ותענה לשאלה הזו לפי הכיף ולא לפי אילוצי תקציב ...

אם אתה רוצה להתנייד על ההילקס ביומיום, שא ברכה וסע לשלום.

אם אתה מעדיף נוחות של פרייבט או לחילופין חופש מפקקים עם אופנוע, אפשר להמשיך ולחפש את המודל הכלכלי שיאפשר את זה. הנסועה הצפוייה שלך גבוהה ורכב חסכוני יחזיר את עצמו מהר יחסית...מעבר למה שכתבתי מעלה -

האידאל יהיה אופנוע דוש/סקרמבלר עבורי ורכב שטח לשימוש כפרייבט לאישה ביומיום כמו רקסטון או אפילו xv/duster

לצערי זה לא ישים כרגע ולכן אני פונה לטנדר עבורי ופרייבט עבורה. כי אם כבר לפנות לשטח, אז שיהיה פוטנציאל גבוה להתקדמות בעתיד.

שגיא S
09-04-19, 17:59
מהכרות מקרוב עם היילקסים של חברים (עד 97) וחלקים של היילקסים שמסתובבים פה ושם...היילקס הוא ממזמן לא האגדת אמינות שהיה פעם.

ואני לא מדבר על רכבים קיצוניים...

זה לא רכב זול או קל לאחזקה, החלקים בפירוקיות נעלמו והיום רוב החלקים מתנקזים לשניים-ארבעה אנשים שדורשים מחירים גבוהים.
היכולת להביא מארה"ב יורדת בגלל המכס/משרד התחבורה
ושלא נדבר על המחיר שלו ביום יום.

לדעתי - אם אתה לא מנצל את היכולת שלו להגיע רחוק מאוד בשטח, ואתה לא מתכוון לנצל את היכולת העמסה שלו כטנדר - אין שום סיבה לקנות את הרכב הזה.

שלא נדבר על זה שדורון/חנן לא מייצגים בכלל את השוק ורוב ההיילקסים שבורים ברמה כזאת או אחרת.

נדב42
09-04-19, 18:07
טעות בידיך.

א. אין רכבת ישירה להרצליה אלא עצירה והחלפה.

ב. לא מדובר בהרצליה נטו אלא במקום סמוך להרצליה שאליו אין רכבת.

ג. תחנת הרכבת רחוקה מאד מהמשרד, כמעט ברמה של לשקול להשאיר שם טוסטוס...
אגב אופציה שנלקחה בחשבון גם כן אבל לא פרקטית, גם לא אופניים חשמליים/יות.

לענייננו -

התנועה תהא מ443 על כביש 6 ברובה, גם אם בנתיב הימני בלבד ומשם לכביש 5 ועוד קצת. לא נכנס כמעט לסבך עירוני מורכב כמו פיתוח או תל אביב.

ואיך אתה חושב לעבור מכביש שש להרצליה ?
גם 5 וגם 531 סובלים מפקקים קשים בכיוון הזה בשעות העומס

לא כתבת כמה רחוק המשרד מהרכבת ובעיקר מה התוואי - יש קלים ויש מסוכנים. החלפת רכבת זה לא סיפור ובמקרה הזה אפילו לא צריך להחליף רציפים אם תחליף בשלום בבוקר ובאוניברסיטה בערב. ואופניים חשמליים מתקפלים אפשר להעלות לרכבת בכל שעה.

Saar
09-04-19, 18:27
אם אתה לא נעול על טנדר דווקא ומחפש גרוטאה פשוטה של פעם, יש כמה אופציות ...
אישית, אני בחרתי בדיסקו 1. מזכיר את ההיילקס מבחינת תאוצה :)
רכב פשוט וטיפש, חלקים בשפע (זולים יחסית ברובם), אבל, תמיד יש משהו שדורש התייחסות, אם זה חלון/מנעול או שטות אחרת.
עדיין, תקבל 2 סרנים חיים ובתקציב שלך כנראה גם רכב נעול לפחות מאחורה ועדיין תשאר עם עודף.
איכות החיים אני מעריך טובה מאשר ההיילקס.

שאר האופציות הן יפניות סטנדרטיות, אתה בטח מכיר...

יקיר גרין
09-04-19, 18:30
שלומות,

אני בוחש במחשבה של היילקס ישן לטובת נסיעות יומיות וכמובן קצת טיולים. להלן ההסבר, אשמח אם תרפו או תחזקו את ידי...

אני הייתי במצב דומה עם היילקס 97 כמעט מקורי לנסיעות יום-יומיות, ומעט טיולים, ואחרי שנתיים החלטתי להפריד רשויות ולקנות פיאט פונטו לנסיעות יומיומיות, והטנדר הפך לרכב טיול בלבד.
ההפרש בעלויות הדלק והאחזקה של הרכבים היה גדול מעלות הביטוח וטסט של הפיאט (למרות שהמטרה לא היתה חסכון בכסף)
זה גם אפשר לי לטפל בטנדר לבד, ולא להיות לחוץ שהוא יהיה זמין לנסיעה לעבודה בראשון בבוקר.

אז מנסיוני, לא הייתי ממליץ.

asafk
09-04-19, 18:39
אני בעקרון בטוח שגרוטאה בתור רכב יומיומי זה רעיון לא טוב.
את המשמעות של רכב מיושן אתה מכיר. את המשמעות של רכב מזהם אף אחד לא באמת מכיר.
וזה נבלה ישנה עם מליון קילומטר. עם כל מה שזה אומר.
יש הרבה שמשתמשים בהיילקס מוטות פיתול כרכב עבודה יומיומי - לדעתי גם זה על גבול הלא חכם אבל קצת יותר הגיוני.
ההיילקסים שני סרנים זה שוק כמו כל מכונית אספנות מיוחדת. אין חלקים זמינים על המדף - או ייבוא או לקנות מאחד מכמה סוחרים חובבים שיושבים על כל המלאי וקובעים את מחירי השוק.
זה לא שיש אופציה יותר הגיונית במחיר הזה .... אז אם מצאת כלי טוב, שמור, שצריך להשקיע בו ביישור קו פחות ממחיר הקנייה.... וואלה זה יכול להיות סביר. תעשה אותו סטוק לחלוטין, על צמיגים צרים שיהיה חסכוני, תתייחס אליו כמו לרכב אספנות שחייב להיות בו הכל מקורי - וזו הדרך היחידה להחזיק גרוטאה ולהשתמש בה.

אסף.

ishc
09-04-19, 19:40
תודה צחי, לא מתקרב לפגרו בשלב זה. אם כבר אז טנדר מיצובישי וגם שם אני חרד לעלויות החלפים והטיפולים בשילוב בעלים מזלזל....

Sent from my LON-L29 using Tapatalkאחרי 4 שנים עם הפאגרו שכמעט 100% מהתזוקה מתבצעת במוסכים אני יכול להגיד שהשד לא נוראי וכמעט כל מי שאני מכיר שמחזיק רכב שטח בשנתונים האלו ומטייל בשטח כולל עבירות מדבר מזדמנת מדבר על אותן עלויות.
ואגב, זה לא חייב להיות פאגרו, איסוזו, טויוטה, ניסאן או כל SUV אחר יהיו אותו דבר.
לפאגרו יש כמה יתרונות די מובהקים לדעתי אבל אם תרצה, נקשקש בפרטי כדי לא לחפור.

amirmoshe
09-04-19, 19:58
גניבות תלויה במקום שאתה גר.
10שני בדרום לא נגעו בטנדר, פעמיים תוך שנה במרכז, לך תבין.
אגרה וביטוח למסחרי? תעשה סקר שוק, המחירים צנחו ביחס למה שהיה לפני אי אלי שנים.
בוחני תנועה? שים את ההגבהה/צמיגים/כננת ברשיון.. עצרו אותי לביקורת כמה פעמים, זה היה המיקוד.
כנ״ל לגבי טסט.

״אזורים שאסור להכנס״?.. תיאורטית מרכז חיפה, וגם זה בפועל לא עובד עדיין לפי מה שנאמר כאן, יש חדש?

שני טסטים זה ניג׳וס. גם אם אין בעיות מעבר.

שם בצד את השימושיות..
אני נוסע בפרייבט בכבישים האלו, הגמל קשור באורווה, ועדיין, אני נהנה לנסוע בו, זה מצב רוח אחר, רגוע יותר.

ועם כל זה, אם אפשר לפצל, פרייבט קטן ליום-יום ורכב טיולים, לדעתי זה עדיף.
הפרש הדלק השנתי לבד יכסה לך את הרישוי וחלק מהביטוח של הטנדר.
או חדש יותר, שיוריד חלק מסוגיות שמתלוות לרכב מיושן.

וכן, בשטח הוא מתגמל בגדול.אל תתווכח לשם הוויכוח.

אגרת טסט של 1400 שח לשנה לרכב בן עשרים ו.. זה לא מעט.
3000 שח לחובה ומקיף לנהג יחיד מעל גיל 35 זה לא מעט.
כששוטר תנועה חוצה כביש ראשי ומסמן לי לעצור מקילומטר - סיפור אמיתי.
לא יודע איפה אתה גר. אבל הרכב הזה עדיין נבזז בערימות.

אני עדיין מאוהב ברכב הזה.
אבל.להגיד שבכל נסיעה אני לא שם ווייז ומפחד ממשטרע זה יהיה שקר.

והרכב שלי מתוחזק היטב. הגבהה ברשיון, צמיגי 31 ברשיון וללא נזילות ובעיות.

omri_t
09-04-19, 21:12
זרקו פה את הדיסקו וזה ליד מהותי.
אני יכול להרים לטרופר

בא לך עגלה מיוחדת
שאולי גם תהיה פרקטית למשהו מעבר לנסיעה מפה לשם.
משהו שהמנהלת תוכל לאשר לך...

אמריקאית זקנה על גז נגיד גימי או יוקון

גם תקבל אופי. גם יותר נוח. גם פחות גניב. גם יותר זול.

ד ו ר ו ן
09-04-19, 21:31
עכשיו יש קצת זמן לשבת על תשובה מאורגנת.. והתשובה מורכבת, קח כיסא.

נקודת הפתיחה היא רכב שטח ישן שעבר כחצי מליון ק"מ במקרה הטוב מהצד התחתון של המספר.
זה אומר רכב שגם אם טיפלו בו בכפפות משי, יש בלאי נורמלי שאתה תתחיל לפגוש, בלי קשר לסוג הרכב או יצרן.
מנסיוני, היילקס מתוחזק כמו שצריך צולח את מבחן הזמן הזה טוב למדי.

קודם כל, אם רצים לשורה התחתונה בקצה, אני מסכים עם יקיר, שהקומבינציה של פרייבט קטן פשוט וחסכוני+רכב שטח מזדקן לטיולים והנשמה שנוסע רק בשביל הכייף, יעלה לך כמו לנסוע כל השנה רק ברכב השטח המזדקן, מינוס עלות תקלות לא צפויות או עלות מכלולים שהגיעו זמנם, לא משנה כמה מיתולוגיים הם.
הסיבה שאני עברתי לפרייבט ביום-יום הייתה נטו הזדמנות לקבל רכב שעבר במשפחה, אחרת הייתי ממשיך לנסוע עם הטנדר יום-יום.
אין שום בעיה לשייט 100-110 בכביש 6 וזה לא מרגיש שהרגת את הרכב, ביחס לסמוראי זה שדרוג משמעותי באיכות חיים.

בשנתים האחרונות אני נוסע עם פרייבט כ-100ק"מ ביום, והגמל, שנת 97, חונה קשור בחנייה, ומחכה לטיולים/נסיעות שישי לסידורים/כשבא לי להנות קצת ולנסוע איתו לעבודה (הפרייבט פשוט משעמם.. תגידו דפוק, אני נהנה יותר לנסוע עם הטנדר).
המאזן בסוף השנה היה שהקומבינציה חסכה לי כסף ביחס לנסיעה עם הטנדר בלבד (דלק+טיפולים לאותה נסועה- לדוג', הפרייבט רק טיפול אחד ורבע, זול יחסית, ולעומתו הטנדר לאותה נסועה שנתית היה נדרש ל-3 כשכל אחד עולה לפחות כמו אותו טיפול בודד של הפרייבט.
תוסיף לזה תיקוני בלאי של רכב מזדקן שנחסכו/הורחקו כי הטנדר נוסע משמעותית פחות, ונשארתי עם טיפול וקצת לפרייבט ועוד טיפול אחד לטנדר (נסועה שנתית נוכחית לטנדר של 7000ק"מ, ויותר מפי2 לפרייבט).
הטנדר 9/10-לליטר, הפרייבט בלי להתאמץ נותן 12.5 לליטר.
החסכון ברור.

אחזקה ותחזוקה:
אין בעיה להשיג חלקים להיילקס, זה לא רכב אספנות אקזוטי.
לא לגבי מקורי ובטח לא לייבוא- בהתאם למגבלות הרגילות של ייבוא חלקי רכב.
המחירים משתנים, וכן, חלקים שאין להם ביקוש נפוץ במחסן היבואן יכול להיות שהמחיר יהיה גבוה, או שתצטרך להמתין להבאה מחו"ל (עד שבועיים), אם אתה מתעקש על מקורי, כמה זה באמת קורה?.. (וכאן נכנס היתרון הנוסף של שילוב פרייבט+רכב שטח מזדקן שלא משבית את החיים אם אירוע קיצון כזה מתרחש).

חלק תחליפי?
זה אחד הרכבים הכי נפוצים בעולם, על כל המשתמע.
יש גם חלקים מקבילים מדגמים אחרים של טויוטה, היילקס 2X4 שהיו מהם אלפים בארץ, סדרה 70 וכאלו שבכלל גנריים לטויוטה בכלל, ויש לא מעט מידע ברשת לגבי המקבילות.
אני מודע לזה שהעובדה שההיילקס אצלי 17 שנים נושאת במידה רבה באמינות המופלגת שהוא מציג אצלי, כי היסטוריית הטיפולים כולה תכלס היא שלי, אז אין לי "הפתעות של בעלים קודמים", במיוחד כשאני מכיר אישית את הבעלים הקודם שהיה יקהפוץ לא קטן, או כמו שטושי אמר: ״הרכב כזה כי הוא לא ראה מוסכניק״..

אז במבחן הזמן, רכב מתוחזק, וכזה שאתה יכול לראות את היסטוריית הטיפולים שלו, ואין שם דרמה היסטרית, אז הוא עומד יפה מאד+ במבחן הזמן.
הנבלות אלו רכבים שהיו רכבי עבודה או כאלו שעברו אצל הגורו הלא נכון, ואני רואה לא מעט כאלו עם שגיאות בנייה ודיגום אללה יוסתור, אז צריך לסנן טוב מועמדים.

זה רכב פשוט מאד לעבודה עצמית למי שלא מפחד לקרוא תרשים מכני.

אחרי שאמרנו את זה, לצורך העניין, אני חושב שלא אגזים בהערכה ש-98% מרכבי השטח המזדקנים עברו כמה ידיים, ומספיק שאחד לא היה פדנט, ויש תקלות מבשילות מעבר לאופק, יכול להיות קטנות ויכול להיות גדולות יותר- אז צריך לקחת בחשבון.
אני כן חושב שמבחן המוניטין של הדגם בהחלט משנה משהו, ואם אתה לא קונה בידיעה או הונאה נבלה ברורה, אז הם כן מזדקנים טוב יותר.

המשמעות היא שיישור הקו הראשוני הוא מה שרואים בצורה מובהקת מול העיניים, אבל קח בחשבון שאם לא מצאת חד-קרן, או אחד קרוב לזה (ואז הוא יעלה בהתאם), אז כל רכב שטח מזדקן משמעותו מכלולים שהזדקנו (גיר/שילדה/טרנספר/מנוע/שיפוץ רכיבים מתכלים בסרן וכו'), ולא משנה כמה יפה התייחסו אליהם.
וזה יגיע אצלך במשמרת, אם לא בשנה הראשונה אז מתישהו.

אתה נוסע בסמוראי זקן יחסית, אז אתה כנראה מודע לזה, רק תזכורת.

ביטוח ורישוי- נתנו כאן סכומים גבוהים ביחס למה שאני קיבלתי כהצעות מחיר- תבדוק הצעות מחיר שרלוונטיות אישית לך (מגורים/עבר וכו').

אל תתפשר על צמיגי הקורקינט, רק 31, או על הרכב או שתהיה בטוח שתוכל להכניס לרשיון, פעם זה היה תקני לחלוטין, והיום קשה יותר, אבל ההבדל עצום, בכביש ובשטח.
מעבר למצב המכני, מה שתשקיע בקנייה ברכב שמור ועם דיגום מינימלי- צמיגים/קפיצים/בולמים, ישלם את עצמו בגדול, כי אלו שיפורים מינימליים הכרחיים לרכב הזה (כמובן אלא אם מצאת את אותו חד-קרן/רכב יד ראשונה מחקלאי קשיש..)

מתנצל על המגילה ומקווה שעזר במשהו.

asafk
09-04-19, 22:44
חדי קרן קיימים.
אני מכיר את החקלאי עם 94 יד ראשונה ופחות מ300 אלף קמ על צמיגי 205 מקוריים....
בטוח כמוהו יש עוד כמה.

אסף.

shmil
09-04-19, 22:52
האופציה השנייה.

GodsFather
09-04-19, 23:07
מעבר למה שכתבתי מעלה -

האידאל יהיה אופנוע דוש/סקרמבלר עבורי ורכב שטח לשימוש כפרייבט לאישה ביומיום כמו רקסטון או אפילו xv/duster

לצערי זה לא ישים כרגע ולכן אני פונה לטנדר עבורי ופרייבט עבורה. כי אם כבר לפנות לשטח, אז שיהיה פוטנציאל גבוה להתקדמות בעתיד.

Sent from my LON-L29 using Tapatalkשמיל?

GodsFather
09-04-19, 23:11
אין כאן כוונה לקנות 2 רכבים. אלא אחד בלבד ייעודי או לוותר על זה לעוד כמה שנים...

נראה שאין ברירה אלא לכתת רגליים ולראות בעיניים גרוטאות כדי להבין כמה זה חמור.

דיסקו לא נכנס הביתה בשלב זה, אני פשוט חושש ממנו יותר מאשר היילקס שחוט.. אולי אני טועה...

לגבי ביטוח - אני מכוסה מכל בחינה, זה לא פונקציה שתשפיע על הבחירה.

לא רוצה שעטנזים מבוססי גז, אפילו שגימי יהיה באמת אחלה פתרון... אילולא הצריכה הגבוהה בסטנדרט, הייתי שוקל ברצינות.

shmil
09-04-19, 23:14
"האופציה השנייה " התייחס לכותרת, ולכן "או שאני טועה"...

רכב ישן שעושה 100 ק"מ ביום זה נהדר, למוסך, לחנות החלפים, לאובדן הזמן שלך, ולביטוח הלאומי שצריך יהיה לשלם בסוף אבטלה.....
לך, כנראה שזה לא יהיה כל כך נהדר, לא לאורך זמן.

אם היית מקטין את הקילומטרג היומי בסדר גודל, הייתי ממליץ.

חזור לשולחן השרטוט, אמיר.
ואני אומר את זה כי אכפת לי ממך.

GodsFather
09-04-19, 23:36
תודה שמיל

GodsFather
09-04-19, 23:44
ועכשיו נבחן רגע את הפשטות של הכלי המדובר...

סרנים, נאמר ושיפצנו לחלוטין (בהנחה וקורונה פיניון תקינים ולא צריך להחליף, כנל הצינור עצמו), כמה זה עולה בשימוש חלפים איכותיים.

טנרספר וגיר - מה המצב שם במקרה של קיט שיפוץ?

קלאצ?

מנוע קומפלט או...? קופסה שחורה פה...

אלטרנטור
סטרטר
רדיאטור

משאבת סולר

דרייבשאפטים - שיפוץ מלא של כל השלושה. בערך 1200 ליחידה?

צנרת גומי - נשקיע שיפור
רצועות
מצבר
בושינגים - נשקיע פה כתום נגיד

הטיפול הרגיל - שמנים, מים, פלאגים? פילטר אויר, דלק? פילטר שמן.

מה שכחתי?

לא רשמתי חשמל כללי, אשמח שמישהו יתן פה סקירה גם.

GodsFather
09-04-19, 23:51
למי שהציע טרופר, אשמח לפרטים, במיוחד אתגרים חשמליים/יוניטים והטיפול בעניין המסילה המשותפת שלכאורה כבר לא נוראי

שגיא S
10-04-19, 00:13
ועכשיו נבחן רגע את הפשטות של הכלי המדובר...

סרנים, נאמר ושיפצנו לחלוטין (בהנחה וקורונה פיניון תקינים ולא צריך להחליף, כנל הצינור עצמו), כמה זה עולה בשימוש חלפים איכותיים.

1500 שקלים לחלקים של הקדמי בארץ, 600 שקל לצד לאחורי (יפני מקורי) - רק חלקים ללא עבודה. מחירים מעודכנים לשבועיים האחרונים בתל אביב

טנרספר וגיר - מה המצב שם במקרה של קיט שיפוץ?

שוב פעם - חלקים מפירוק קשה למצוא. על שיפוצים שכשלו לא חסרים סיפורים. חבר שילם 2500 שקל ולצערנו צריך לעשות שוב פעם

קלאצ?

מנוע קומפלט או...? קופסה שחורה פה...

ממחירים ששמעתי בין 8000-15000 שקל תלוי בהסבות/חלקים/אוברול אצל גורו/שטחים
.

עניתי מנסיוני. נראה לי שכדאי שתעשה סיבוב באחד הכלים - כי תצטרך לבדוק גם סדקים בשלדה, שיפור מערכת ההיגוי, החלפת פולי לאחד קטן יותר וכו

דרור ברלי
10-04-19, 00:44
מנסיון של חבר טוב שהתלבט כמוך ובסוף החליט לקפוץ ראש לבריכה הזאת...
קנה היילקס 97 יפה. סידר ודיגם אותו. אוטו סטנדרטי לחלוטין. צמיגי 205.

ה"אמינות האגדית" של אוטו בן 20 עם חצי מיליון קילומטר, הבלגנים בטסטים ועם ניידות משרד התחבורע, שתו לו את הנשמה ואת חשבון הבנק.
הוא גילה מהר מאוד שבמציאות אין אגדות ואין פיות וגם טויוטה ישנה מתקלקלת כמו כל אוטו ישן אחר עם כל מה שמשתמע - הפתעה בכל טיול ולפעמים כל שבוע. מהר מאוד נפטר מהמציאה ולקח (בתשלומים עד הקבר) ג'ימני חדש (אז זה היה 2017 נדמה לי) ובאו שקט ושלווה לעולם.

הגדרת צרכים באופן מדויק.
אתה טיפוס מסודר והגיוני, אחד שיודע טוב מאוד שזה לא מתאים לצרכים הללו.
אבל זה מה שאתה רוצה - וגם מודה שאתה מחפש חיזוקים וצידוקים כדי ללכת על זה.
אם החשיבה היא הגיונית נטו - רד מזה. אל תתפתה.
אבל אם בא לך רק בשביל הנשמה ואתה מוכן לשלם את המחירים - לך על זה. ואז אין מה להתווכח. חיים רק פעם אחת. גם אצלי הג'יפ לא מתאים לצרכים ברוב הזמן, אבל זה מה שרציתי מאז שהייתי ילד. עברו 30 שנה, אני עדיין מאוהב - וכבר לא יכול לנסוע במשהו אחר.

שלומי
10-04-19, 02:17
מצד אחד דפנדר מצד שני גלופר, באמצע אאוטלנדר.
את הימים הארוכים בכבישים בחרתי לעשות בפריבט - החלטתי שחבל על הדלק, נוחות והאחזקה.
נדיר שבאמצע נסיעה מתוכננת ירדתי לשטח
אבל
אפשר לדבר כמו בן אדם בדיבורית.
לא יודע איך נראות הציריות שלה וגם לא מעניין אותי.
לאורך זמן זה היה לי יותר חשוב.

את הרצון לאחזקה שיפוצים ושפצורים הדפנדר מספק בזמני הפנוי בלי לפגוע בחיי היום יום.

מציע לך לקנות רכב נח שמיועד לסוע לכביש אם אתה הולך לבלות בו +- שעתיים כל יום

גיא
10-04-19, 08:06
רק בגלל שאתה כתבת את זה ...
אם תמתח את התקציב מעט. ממש מעט ... אתה כן מגיע לדאסטר 2015 דיזל.

מבחינת שטח אתה יודע לבד מה אתה צריך. אני מתיחס לתקציב.

מה שתשקיע ביישור קו של נבלה .. תדחוף את זה לתקציב קניה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Saar
10-04-19, 08:14
100 קמ ביום?
גיא כנראה צודק אם זה אופי השטח המתאים.
אם לא, הפרדת רשויות...
פרייבט פשוט וזול יהיה חדש ואמין משמעותית מכל רכב שטח דיזל עם חצי מליון קמ.
בנוסף, רכב שטח ב 20k, עם סבלנות לתקלות מזדמנות ויישור קו לאורך זמן/תקציב.

GodsFather
10-04-19, 08:27
רק בגלל שאתה כתבת את זה ...
אם תמתח את התקציב מעט. ממש מעט ... אתה כן מגיע לדאסטר 2015 דיזל.

מבחינת שטח אתה יודע לבד מה אתה צריך. אני מתיחס לתקציב.

מה שתשקיע ביישור קו של נבלה .. תדחוף את זה לתקציב קניה.

Sent from my iPhone using TapatalkIll bite on that one

תן לי דוגמה בבקשה גיא לעסקה כזו אפשרית.

GodsFather
10-04-19, 08:29
מנסיון של חבר טוב שהתלבט כמוך ובסוף החליט לקפוץ ראש לבריכה הזאת...
קנה היילקס 97 יפה. סידר ודיגם אותו. אוטו סטנדרטי לחלוטין. צמיגי 205.

ה"אמינות האגדית" של אוטו בן 20 עם חצי מיליון קילומטר, הבלגנים בטסטים ועם ניידות משרד התחבורע, שתו לו את הנשמה ואת חשבון הבנק.
הוא גילה מהר מאוד שבמציאות אין אגדות ואין פיות וגם טויוטה ישנה מתקלקלת כמו כל אוטו ישן אחר עם כל מה שמשתמע - הפתעה בכל טיול ולפעמים כל שבוע. מהר מאוד נפטר מהמציאה ולקח (בתשלומים עד הקבר) ג'ימני חדש (אז זה היה 2017 נדמה לי) ובאו שקט ושלווה לעולם.

הגדרת צרכים באופן מדויק.
אתה טיפוס מסודר והגיוני, אחד שיודע טוב מאוד שזה לא מתאים לצרכים הללו.
אבל זה מה שאתה רוצה - וגם מודה שאתה מחפש חיזוקים וצידוקים כדי ללכת על זה.
אם החשיבה היא הגיונית נטו - רד מזה. אל תתפתה.
אבל אם בא לך רק בשביל הנשמה ואתה מוכן לשלם את המחירים - לך על זה. ואז אין מה להתווכח. חיים רק פעם אחת. גם אצלי הג'יפ לא מתאים לצרכים ברוב הזמן, אבל זה מה שרציתי מאז שהייתי ילד. עברו 30 שנה, אני עדיין מאוהב - וכבר לא יכול לנסוע במשהו אחר.גימני לא יחזיק את הדרך הזו וגם פחות נוח לי, צריך 4 דלתות.

טנדר אחר גם יבוא בחשבון, גם ציינתי שאני מוכן לוותר על הסרן החי מקדימה אם באמת יש הבדל...

GodsFather
10-04-19, 08:31
עניתי מנסיוני. נראה לי שכדאי שתעשה סיבוב באחד הכלים - כי תצטרך לבדוק גם סדקים בשלדה, שיפור מערכת ההיגוי, החלפת פולי לאחד קטן יותר וכותודה שגיא, השד לא נורא מדבריך.
אם מישהו כשל בשיפוץ אז צריך גורו אחר

שיפור היגוי מיועד להגבהות קצה ולא סטנדרט.

פולי קטן לשיפור הקירור?

גיא
10-04-19, 08:49
Ill bite on that one

תן לי דוגמה בבקשה גיא לעסקה כזו אפשרית.

אבדוק בקבוצות ...

בכל מקרה האוטו הזה נמכר מהר ...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190410/5d3bead59e42a08153dc51e1c5efb515.jpg

אני לא מוכר :)

אבל המקום הראשון לחפש הוא קראסו טרייד אין.
הם מניאקים אבל כמעט בלעדיים על הסוג הזה ..

גיא
10-04-19, 09:59
https://www.yad2.co.il/vehicles/4X4?manufacturer=254&model=2590&Order=6

יש לא מעט ביד 2 ..

ד ו ר ו ן
10-04-19, 11:42
שיפור היגוי מיועד להגבהות קצה ולא סטנדרט.

שיפור הגה יכול להיות גם הבסיסית המומלצת מאד.
זרוע מגל מחוזקת מקורית אם לא הותקנה עדיין, וזרוע הגה ורדיוס מונמכים.

הגה רוחבי מיותר לחלוטין למי שלא הופך את הרכב לרכב עבירות בהגדרתו.

פולי קטן לשיפור הקירור?

לא רלוונטי למנוע אטמוספרי.
מערכת קירור סטנדרטית תקינה, זה מה שצריך.

אם זה רכב מוסב לטורבו, יש רשימה של עוד כמה דברים, פולי מוקטן הוא לא הראשון.

אני באמת חושב שאתה פוסל מהר מידי הפרדת רשויות.

GodsFather
10-04-19, 11:48
אבדוק בקבוצות ...

בכל מקרה האוטו הזה נמכר מהר ...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190410/5d3bead59e42a08153dc51e1c5efb515.jpg

אני לא מוכר :)

אבל המקום הראשון לחפש הוא קראסו טרייד אין.
הם מניאקים אבל כמעט בלעדיים על הסוג הזה ..

Sent from my iPhone using Tapatalk50 אשח מול 30 אשח זה קפיצה גדולה. אבל אבדוק עם קרסו, אולי אופציית מימון כלשהי.

GodsFather
10-04-19, 11:49
שיפור הגה יכול להיות גם הבסיסית המומלצת מאד.
זרוע מגל מחוזקת מקורית אם לא הותקנה עדיין, וזרוע הגה ורדיוס מונמכים.

הגה רוחבי מיותר לחלוטין למי שלא הופך את הרכב לרכב עבירות בהגדרתו.

לא רלוונטי למנוע אטמוספרי.
מערכת קירור סטנדרטית תקינה, זה מה שצריך.

אם זה רכב מוסב לטורבו, יש רשימה של עוד כמה דברים, פולי מוקטן הוא לא הראשון.

אני באמת חושב שאתה פוסל מהר מידי הפרדת רשויות.תודה דורון.

חברים הבהרה, אין ולא תהיה הפרדת רשויות כי זה פשוט לא בתקציב.

רכב אחד לי ואחד לאישה. כשאני זה ש"סובל" בגבולות הסביר.

גיא
10-04-19, 11:53
50 אשח מול 30 אשח זה קפיצה גדולה. אבל אבדוק עם קרסו, אולי אופציית מימון כלשהי.

כן .. אם אתה מוותר על הדיזל אז המצאי גדול יותר והם יותר לחיצים ..

אני לא ממליץ על זה מאד. אבל זה אולי עדיף על נבלה שחוטה.

זיף
10-04-19, 12:42
שמע אתה נראה לי רוצה היילקס ישן וזה הכל. אני בהחלט מבין אותך ואני גם נהנה מאד לנסוע בגרוטאה, הרבה יותר מאשר בכל רכב חדש.
חלקים זה לא כזה סיפור- יש חלקים מתאימים בחלק מדגמי ה2X4 , וגם ב4X4 מדגמים מאוחרים יותר וכלים יפנים אחרים- אפשר למצוא.
הנסועה היומית אכן מעט גבוהה מדי לרכב כזה, אבל עם טיפול זה אפשרי. אני נוסע 20K בשנה עם ההיילקס וזה סביר.

בסוף- אם אתה שואל אותי, פעוטון לילד זה איום הרבה יותר כבד לשרידות הכלכלית מאשר היילקס ישן. צריך לשים דברים בפרופורציה.

GodsFather
10-04-19, 15:41
כן .. אם אתה מוותר על הדיזל אז המצאי גדול יותר והם יותר לחיצים ..

אני לא ממליץ על זה מאד. אבל זה אולי עדיף על נבלה שחוטה.נכנסתי לאתר של קרסו, אין שום דבר בלוחות אבל אני אשים עין. הבנזין חסכוני כמו הדיזל?

גיא
10-04-19, 15:42
נכנסתי לאתר של קרסו, אין שום דבר בלוחות אבל אני אשים עין. הבנזין חסכוני כמו הדיזל?

תבדוק הודעות פרטיות

GodsFather
10-04-19, 15:44
אני רוצה היילקס אבל לא בכל מחיר. לא אם זה אסון ידוע.

הגבלתי עצמי בתנאים - כלי כמה שיותר רגוע, נסועה ספציפית שגרתית, תקציב תחום עם גמישות למקרה קצה במיוחד.

אני מבין שטרופר ארוך לא יהיה מציאה יותר טובה מבחינת הבלאי והסיכון? זה אולי הכלי היחידי הישן שאני מוכן להסתכל עליו כרגע שאינו טנדר.

ishc
10-04-19, 16:24
אתה הולך לקנות אוטו בן 15-20 עם כנראה מעל 300000 ק"מ, לנסוע עליו 25000 ק"מ בשנה ואתה מצפה לאמינות טובה.
מה זה טובה?
אתה יודע מצויין שבשנה הראשונה אתה תתקן ותסדר את כל מה שהיד הקודמת התעצלה לסדר או דחתה.
אם תקנה אוטו מספיק טוב זה יהיה מעט אבל עדיין יהיה קיים.
אני חיפשתי ההיילקס כמעט שלושה חודשים והרמתי ידיים, את הפאגרו מצאתי תוך שבועיים (וראיתי כל מיני SUV לא רק מיצובישי).
לא ברור לי למה אתה נעול על טרופר, מידת צמיגים פושרת וחוסר בנעילה אחורה לא הופכים אותו לאטרקציה בעיני.
בהצלחה

חנן-ג'יפולוג
10-04-19, 21:47
מנסיוני, לא נכון לדבר על האמינות של ההיילקס הנ"ל בהשוואה לרכבים אחרים. הדבר היחיד שניתן להשוות אותו זה להיילקס אחר מאותו דגם.
הוא בליגה משלו. גם אחרי 13 שנה אצלי, הוא מצליח להרשים אותי באופן שבו הוצאות התחזוקה שלו נמוכות יחסית וצפויות.

מבחינת הקילומטראז' והאמינות, לא הייתי מהסס לעשות עם ההיילקס שלי 25k ק"מ בשנה, וגם לא 100k, כמו שלא הייתי מהסס לעשות את זה עם רכב שטח אחר, חדש, בהנחה שהייתי מוכן לשאת בהוצאות הכבדות של רכב כנ"ל בנסועה כזו, דלק, צמיגים וכו'.

עם זאת, חלק גדול של ההיילקסים שתמצא בשוק המשומשים, עדיין נראה כמו היילקס, אבל הוא בוודאי לא טויוטה, אלא ערימה של חלפים סיניים חסרי שם שהורכבו בידיים שמאליות. הקילומטראז' הגבוה של רובם שמגיע ביחד עם שחיקה של מכלולים שהוחלפו בחלפים סיניים במוסכים דפוקים בטח לא משפר את התמונה.

כשעזרתי לחברים לחפש היילקס ישן נתקלתי בהרבה נבלות דוחות שלא הייתי לוקח גם בחינם, אבל נתקלתי גם בהיילקס שעשה לי חשק להחליף את ההילקס שלי מולו, ובמחיר הוגן: 35000 ש"ח.

GodsFather
10-04-19, 21:54
תודה שוב,

צחי, הייתי תחת הרושם שהטרופר עם נעילה מקורית, כנראה שאני טועה...

חנן, ומה נגמר עם ההיילקס הזה ב35?

חנן-ג'יפולוג
10-04-19, 22:04
נמכר בזמן שהחבר היסס.

ishc
10-04-19, 23:01
תודה שוב,

צחי, הייתי תחת הרושם שהטרופר עם נעילה מקורית, כנראה שאני טועה...

חנן, ומה נגמר עם ההיילקס הזה ב35?

Sent from my LON-L29 using Tapatalkאין נעילה מקורית ומעל שנת 98 אפילו ARB בקושי זמינה.
מידת צמיגים 245/70/16 שהיא לא להיט ויש שמועה שכבר לא כזה קל להעביר את הרכב ל-31 (מעבר לזה שצריך לרכוש סט ג'אנטים).
אבל האוטו מרווח והכי נוח מבין היפנים לדעתי.
מי שמגיע עם נעילה מקורית זה פאגרו ופרדו.

את ההיילקס שחנן מתאר גם אני חיפשתי אבל זה כמעט כמו חד קרן, רק באגדות.
הרכבים של חנן ודורון כנראה מאוד אמינים וטובים כאשר הם אצל אותה יד כבר יותר מעשור, משמשים בשנים האחרונות כרכבי טיולים נטו וזוכים ליחס אהוב אבל יש לי הרגשה שרוב ההיילקסים היו או רכבי עבודה מוזנחים או רכבים שנוסעים לבור/חורשן/תל חדיד וכו' בשביל להתגרזן ואז או שהם סופר משופרים והרבה מעבר לגבולות החוק או שהם לעוסים ושבורים (ויש גם את שתי האופציות יחד).

אני מאחל לך מכל הלב למצוא חד קרן כזה, בדיוק כמו שאני רציתי אבל אולי כדאי להתכונן גם לאופציה נוספת של רכבים יותר זמינים.

GodsFather
11-04-19, 00:11
מסכים איתך צחי ואני ריאלי, לא נעול על היילקס אבל לא מחפש סתם הרפתקה.

sus
11-04-19, 11:13
ברשותך, אני רוצה להוסיף התייחסות כלכלית לנושא:
עלות קילומטר בטנדר- בסביבות 1.3 ₪.
עלות קילומטר ברכב פרטי חסכוני- בסביבות 0.8 ₪.
הפרש של 0.5 ₪ לקילומטר.
בנסועה שלך זה בערך 12000 שח בשנה.
שווה?

גיא
11-04-19, 11:33
הפרש של 0.5 ₪ לקילומטר.
שווה?

איך מחשבים את זה ?

הירשפלד יובל
11-04-19, 11:36
בתחביב שלנו צריך למצוא את האיזון בין נשמה ( שעולה כסף ) לבין עלויות. אמיר , אני הבנתי שכרגע אתה לא פוזל לאספנות , יש בה מגבלות , אבל אם כבר מדברים על כסף/עלויות , כרגע סגרתי חידוש ביטוח : חובה + צד ג' + גרירה : ₪813. ( הקודם עלה לי כמדומני ₪890 , אבל המחיר בחלקו הוא בגלל שאני בא בימים ) אולי כדאי לך אם המיועד יהיה רכב ב' לחפש אספנות.

נדב42
11-04-19, 12:14
אמיר מחפש משהו שייתן לו להשתעשע ולהינות גם בדרך אל ומהעבודה (או ככה לפחות הוא סתם לי את הפה כשניסיתי לשכנע אותו שהפרדת רשויות זה טוב ...)

לגיטימי, וממקד קצת יותר טוב ...

ויטארה ארוכה ??

ד ו ר ו ן
11-04-19, 12:44
הפרש של 0.5 ₪ לקילומטר.
שווה?
בהפרש של פחות משנה אתה מחזיר הפרדת רשויות של פרייבט+ הטנדר..

ד ו ר ו ן
11-04-19, 12:46
איך מחשבים את זה ?
עלויות כוללות חלקי קמ..

גיא
11-04-19, 12:51
עלויות כוללות חלקי קמ..

כולל שבירות באשמת הנהג ?
או רק תחזוקה + דלק + ביטוח

ד ו ר ו ן
11-04-19, 12:54
כולל שבירות באשמת הנהג ?
או רק תחזוקה + דלק + ביטוח
הכל.
לפחות ככה אני מחשב..

לי יצא קצת פחות מדויד, אבל לא רחוק.

sus
11-04-19, 13:03
מבחינתי, הכל כולל הכל, כולל ירידת ערך רלוונטית.

GodsFather
11-04-19, 13:43
אמיר מחפש משהו שייתן לו להשתעשע ולהינות גם בדרך אל ומהעבודה (או ככה לפחות הוא סתם לי את הפה כשניסיתי לשכנע אותו שהפרדת רשויות זה טוב ...)

לגיטימי, וממקד קצת יותר טוב ...

ויטארה ארוכה ??Been there done that...

תודה אבל לא... חשבתי על המודל החדש יותר, גם הוא לא מציאה גדולה.. באותו סכום ועלויות אני מביא רכב יותר "אמיתי" ומרווח עם יכולת נשיאה טובה יותר.

אני שב ומדגיש - אין בעיה של עלות ביטוח, זה לא בתחשיב שלי ולא במשוואה.
יתרה מכך, גם עלות אגרת הטסט עצמה (לא המעכר/מוסך) ואפילו השתתפות בעלות הדלק עד רמה מסוימת. לצורך העניין תשוו את זה כתנאי העסקה שנחשבים להוצאות רכב, במקום רכב ליסינג.

אגב, ליסינג יד2... לא נגעתי בסוגיה הזו כאופציה

ד ו ר ו ן
11-04-19, 15:04
מבחינתי, הכל כולל הכל, כולל ירידת ערך רלוונטית.

לא הכנסתי לחישוב ירידת ערך..בשנתונים האלו זה לא רלוונטי.
המחיר תלוי מאד במצב הרכב וההבדלים גדולים מאד לרכבים באותו השנתון עד כדי פי-2.

sus
11-04-19, 15:32
כתבתי "רלוונטית" כי גם אני לא הכנסתי לטנדר-כי זה לא רלוונטי.
לפרייבט כן הכנסתי כי בשבילי זה כן רלוונטי.

asypeer
12-04-19, 09:23
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190412/940e5f0c4944e2d009f37e61b3edc5a2.jpg

לא מכיר את הרכב ובעליו, קפץ לי בפייסבוק.
מודיעין-ת״א על כזה דבר? נשמע לי תענוג מפוקפק..

ד ו ר ו ן
12-04-19, 10:06
4.88 להיילקס עם 31?

או שזה רכב שנבנה לצמיגי 33 ושונמך, או שמישהו התבלבל קצת.

זה אומר מנוע צורח במהירות כביש בינעירוני.

גם עם יחס ההעברה המקורי (4.56), מעל 110 אתה מרגיש שהרכב מתחיל להיות מחוץ לאזור הנוחות הסביר שלו מבחינת סל״ד.

שנים נסעתי בפקקים עם היילקס, העדפתי את זה בהרבה על רכבת מאחרת ועומס נוסעים בתחבורה ציבורית.
זה הלך רוח אחר, אם יש לך אותו אתה מסתדר יופי עם זה.

asafk
12-04-19, 10:09
יחסי העברה קל להחליף (וזול. אפילו חינם).
אמיר, לך לראות את הנבלה. אולי ימצא חן בעיניך. אולי תקבל מכת מציאות לפרצוף.

אסף.

GodsFather
12-04-19, 10:21
תודה, לפי הרשימה זה רכב "רע"... לועס סלעים.

אני אבדוק עם מי יש עסק. בעקרון זו דוגמה לרכב שאני אצטרך לשנמך בכמה אספקטים.. לא בטוח שזה משתלם.

asypeer
12-04-19, 10:44
אני חושב שמדובר על בעל ג׳ימני שעבר להיילקס ולא הבין למה הוא נכנס.

ד ו ר ו ן
12-04-19, 11:00
תודה, לפי הרשימה זה רכב "רע"... לועס סלעים.
אני אבדוק עם מי יש עסק. בעקרון זו דוגמה לרכב שאני אצטרך לשנמך בכמה אספקטים.. לא בטוח שזה משתלם.
לא דווקא.
יש לו ברשימה דברים טובים ועל הנייר זה רכב ״מסודר״ ולא מוגזם.
הטרנספר המקוצר נהדר.
נעילות- איזו קדמית יש שם?

גשר גיר משופר זה טוב בלי קשר ללעיסת סלעים, הוא משפר זוית בטן.

רדיאטור חדש ומוגדר זה טוב.
גם אצלי כשהגיע זמן ההחלפה שמתי אחד 3 שורות כי יש מקום בלי שינויים ברכב.

מה שקופץ לי מהרשימה זה הפולי המוקטן, לא צריך כזה במנוע אטמוספרי, האם בא לפתור בעיה בעבר?

ויחסי ההעברה, אבל זה ניתן להחלפה.

לך תראה עם הדגשים הריכולים לרכב זקן.

נמרוד
12-04-19, 15:43
אמיר, אתה טועה ולא טועה.

להתנייד שעתיים כל יום בפקקים ברכב שטח ישן שעולה 30 אלף שקל זה כנראה טעות.

אבל אם כבר החלטת לטעות, אז היילקס ב30 אלף שקל זה הטעות הכי קטנה. זה לא יהיה מהיר ולא הכי נוח אבל יניע כל בוקר והמזגן יעבוד תמיד.

חפש בסבלנות לא סרן קדמי חי עד 97, אלא משהו שלפני ויגו. 2001, 2002, 2003. מה שבא. סבלנות ואתה תמצא וזה רכב מעולה.

חנן-ג'יפולוג
12-04-19, 16:00
זה לא נראה כמו רכב מוגזם, ואני לא רואה צורך לשנמך בו כלום.
במידה והוא תקין זה נראה כמו דיל טוב.

GodsFather
12-04-19, 16:42
זה לא נראה כמו רכב מוגזם, ואני לא רואה צורך לשנמך בו כלום.
במידה והוא תקין זה נראה כמו דיל טוב.ספייסרים בגלגלים... מתכון לסרנים מחייכים ומיסבים שחוקים

יחסי העברה שהופכים את השיוט ב100 לגבולי..

אני לא פוסל לגמרי אבל זה כלי שכנראה יהיה מוגזם למטרה לשמה כיוונתי...

אנסה לקפוץ ואעדכן.

asafk
12-04-19, 16:55
בלי הספייסרים ועם צמיגים 32 צרים זה גם ישייט מהר יותר וגם יחסוך דלק לעומת ה31.

אסף.

ד ו ר ו ן
12-04-19, 17:41
ספייסרים בגלגלים... מתכון לסרנים מחייכים ומיסבים שחוקים

נראה לי חטפת רגליים קרות.. אם בגלל ספייסר(6ברגים..), אתה מתלבט.
זה לא מה שמעקם את הסרן הזה.

מיסבים?
בשביל הקנה מידה, החלפתי מיסבי גלגל יזום ב465kקמ בפעם הראשונה כי פתחתי את הסרן למשהו אחר, ונמצא חופש אפסי במיסבים.
אני לא בעד ספייסרים, אבל כמה זה יוריד?
אז תחליף עוד 300,000קמ ולא 400,000קמ?

יחסי העברה זה פתיר אבל כנראה גם נדרש לשינוי ברכב הספציפי, אבל הייתי בודק בעצמי באמת מהו יחס ההעברה בפועל.

ד ו ר ו ן
12-04-19, 17:43
בלי הספייסרים ועם צמיגים 32 צרים זה גם ישייט מהר יותר וגם יחסוך דלק לעומת ה31.
אסף.

זה יחס העברה ל-33.

תצרוכת הדלק לא תזוז לדעתי.
ההשפעה של 31 ביחס למקור (כמעט 30), זניחה.

GodsFather
12-04-19, 18:39
חלילה רגליים קרות, פשוט שילוב השדרוגים אומר לי משהו על הייעוד של הרכב לפחות ביד הנוכחית. זה גם מסתדר עם הפולי המוקטן המיועד לשיפור קירור בזחילת/עמידת סלעים ביום חם.

אעדכן בממצאים

נדב42
12-04-19, 19:23
ומה רע ב-33 ?

חנן-ג'יפולוג
12-04-19, 19:31
לא השתכנעתי.

ספייסרים, גם אם ישארו, לא חושב שתהיה השפעה דרמטית, ואם תחליט להיפטר מהם והם נדרשים עקב החישוקים שהורכבו שם, זה יעלה לך בסט חישוקים סטנדרטי. אין סיבה לשים ספייסרים לקונפיגורציה המתוארת, שהיא זהה לרכבים שלי ושל דורון.

לגבי מהירות השיוט, אני חולק על דורון, שכנראה מסתמך על אוזן רגישה, כי אין בדגם הזה מד סל"ד.

ניתן לעשות חישוב על סמך נתונים, אבל בחישוב גס: זה רכב שמגיע בשלישי למאה קמ"ש. 120 קמ"ש לא מדגדגים לו את הקו האדום בחמישי, לא בסטנדרט, וגם לא עם יחסי ההעברה האלה.

חנן-ג'יפולוג
12-04-19, 19:43
תוספת: חישבתי שהסל"ד במאה קמ"ש בהילוך חמישי על צמיג 31 הוא 2661. טיפה יותר מחצי הדרך לקו האדום.

הקו האדום של המנוע הזה מגיע ב4800 סל"ד. שיא ההספק ב4000 ושיא המומנט ב2200.

חנן-ג'יפולוג
12-04-19, 19:54
אגב, לא יצא לי להגיע עד לשם, אבל בהילוך שלישי, ובקו האדום, אתה ב110 קמ"ש.

GodsFather
12-04-19, 19:56
חנן, אם כך אנחנו מדברים על נסיעה בסלד מעל שיוט כאמור. לטוב ולרע.

לגבי הספייסרים, מסכים.

נדב, לא רוצה 33 לרכב שלא נולד ככה בשלב זה, בשל הנסועה הרבה על הכביש ובהתחשב בזה שכנראה לא כל המכלולים שופרו בהתאם. רוצה רכב פשוט.
בנוסף, 33 מושך עיניים הרבה יותר מ31.

חנן-ג'יפולוג
12-04-19, 20:05
אני לא מכיר מונח מקצועי של שיוט. את אגדות הנהגים על מהירות שיוט אני מכיר.
אני גם מכיר אך ורק נזקים של סל"ד נמוך אצל אותם נהגים. לא נתקלתי מעולם בנזקי סל"ד גבוה, כל עוד הוא נשאר מתחת לקו האדום.

ד ו ר ו ן
12-04-19, 21:12
לגבי מהירות השיוט, אני חולק על דורון, שכנראה מסתמך על אוזן רגישה, כי אין בדגם הזה מד סל"ד.

חישבת את זה ליחס המקורי או ל-4.88?

זה לא עניין של רעש מנוע.
אצלי עוד השקעתי לא מעט בבידוד רעשים והקבינה מאד שקטה.

והסל״ד הוא לא רק מספר אבסולוטי יבש, אתה יודע טוב שמנועם שונים מרגישים אחרת באותו סל״ד.
לי מרגיש שהרכב הזה, במהירות 110 בכביש 6 נמצא באזור נוחות, ומכר לכך זה מרגיש שאתה מאמץ את המנוע, גם אם הסל״ד תקין על הנייר.

אתה מרגיש בנול למשוך את הצנוע לקו האדום?.. 80 בשלישי מרגיש לי הרבה מאד.

ויכול להיות גם שאני מרגיש יותר מידי..

ד ו ר ו ן
12-04-19, 21:17
הפולי המוקטן המיועד לשיפור קירור בזחילת/עמידת סלעים ביום חם.
הפולי המוקטן הוא אילתור מקומי להגברת ספיקת נוזל הקירור במנועי טורבו בנסיעה מאומצת בכביש.
המנוע הזה לא מתחמם בנסיעה איטית/זחילה, גם לא באמצע הקייץ עם מזגן מלא.

GodsFather
12-04-19, 21:18
אני לא מכיר מונח מקצועי של שיוט. את אגדות הנהגים על מהירות שיוט אני מכיר.
אני גם מכיר אך ורק נזקים של סל"ד נמוך אצל אותם נהגים. לא נתקלתי מעולם בנזקי סל"ד גבוה, כל עוד הוא נשאר מתחת לקו האדום.צריכת דלק כפועל יוצא מסלד גבוה נחשב?

שנינו מבינים מה הכוונה לשיוט, אם אתה רוצה לומר שמדובר בשלב בנסיעה שלא בריא לרכב, חידשת לי... הילוך 5 במקרה של הרכב המדובר, יחס העברה נמוך מ1:1 בגיר. רק לוודא שאנחנו על אותו הגל, בהינתן הפער בידע המקצועי בינינו.

GodsFather
12-04-19, 21:20
הפולי המוקטן הוא אילתור מקומי להגברת ספיקת נוזל הקירור במנועי טורבו בנסיעה מאומצת בכביש.
המנוע הזה לא מתחמם בנסיעה איטית/זחילה, גם לא באמצע הקייץ עם מזגן מלא.אבל זה לא מנוע עם טורבו במקרה הנל

ד ו ר ו ן
12-04-19, 21:28
אבל זה לא מנוע עם טורבו במקרה הנל

אדרבא..
זה מנוע שבשיא החום באוגוסט עם מזגן במדבר בנסיעה איטית, מד החום עומד על שליש.

נתקלתי בכאלו שהתקינו פולי קטן כי ״שכנעו אותם שכדאי״.
לא יודע מה הסיפור של הרכב הספציפי.
אבל אני בדיעה כמו חנן, לא הייתי משנה כלום במה שיש עליו.
המפרט נראה טוב.

חנן-ג'יפולוג
13-04-19, 00:04
חישבת את זה ליחס המקורי או ל-4.88?

זה לא עניין של רעש מנוע.
אצלי עוד השקעתי לא מעט בבידוד רעשים והקבינה מאד שקטה.

והסל״ד הוא לא רק מספר אבסולוטי יבש, אתה יודע טוב שמנועם שונים מרגישים אחרת באותו סל״ד.
לי מרגיש שהרכב הזה, במהירות 110 בכביש 6 נמצא באזור נוחות, ומכר לכך זה מרגיש שאתה מאמץ את המנוע, גם אם הסל״ד תקין על הנייר.

אתה מרגיש בנול למשוך את הצנוע לקו האדום?.. 80 בשלישי מרגיש לי הרבה מאד.

ויכול להיות גם שאני מרגיש יותר מידי..

חישבתי את זה ליחס המקורי. אז ב4.88 זה יהיה 2900 סל"ד, פלוס מינוס. זה עדיין 60 אחוז מהקו האדום.

במישור אני בד"כ ב100 קמ"ש מעביר לחמישי. אם זו עלייה, אני אעביר במאה משלישי לרביעי, ולא אעלה בכלל לחמישי. גם ב120. הרעיון בניצול הספק ממנוע הוא להישאר באיזור שיא ההספק, 4000 למנוע הזה, ולמרות שעד היום לא הסתכלתי על טבלאות, מסתבר בדיעבד שהימרתי די במדויק.

כן, סל"ד גבוה יותר גורר אתו צריכת דלק גבוהה יותר, במידת מה, אבל הוא גם מוריד מומנט מהמנוע. פחות הצמדות של הטבעות לצילינדר, פחות שחיקה, יותר שימון, יותר קירור, והכי חשוב עם מנוע חלש כל כך, יותר הספק זמין.

להאיץ בסל"דים שנמוכים משיא ההספק זה לנצל רק חלקית את המנוע, ובמיוחד במקרה של המנוע הכל כך חלש הזה, זה פשוט מבאס וחסר טעם. מה זה משאיר לך כשאתה מגביל את עצמך ל3000 סל"ד? 50-60 כוחות סוס על יותר משני טון? :( ואז, אתה מעביר לרביעי ב80 קמ"ש... 2500 סל"ד, 45-50 כ"ס לפני מס. זה כואב לקרוא מספרים כאלה.

נסחפתי עם התיאוריה. השורה התחתונה מבחינתי היא שלא הייתי משנה כלום ברכב הנ"ל.

GodsFather
13-04-19, 08:35
חנן, אנחנו באותו הכיוון וההתנהלות מבחינת הילוכים מול קמ"ש/סל"ד וקשב לרכב.

ishc
13-04-19, 20:02
תכלס, כהיילקס האוטו הזה נשמע סופר מעניין.
אשכרה מדגדג לי לראות אם הוא מעוניין בהחלפה על הפאגרו אבל אני מתאפק כי אני יודע שזה מטומטם

asypeer
14-04-19, 16:47
תגיד מה עם הטנדרדוג הזה?
למכירה: טנדר סאנגיונג אקטיון ספורטס שנת 2008, 4X4 טורבו דיזל אוטומטי
https://r.tapatalk.com/shareLink?share_fid=22239&share_tid=111993&url=http%3A%2F%2Fwww%2Ejeepolog%2Ecom%2F forums%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D111993&share_type=t

GodsFather
14-04-19, 16:57
....

איל מ
14-04-19, 17:46
תגיד מה עם הטנדרדוג הזה?
למכירה: טנדר סאנגיונג אקטיון ספורטס שנת 2008, 4X4 טורבו דיזל אוטומטי
https://r.tapatalk.com/shareLink?share_fid=22239&share_tid=111993&url=http%3A%2F%2Fwww%2Ejeepolog%2Ecom%2F forums%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D111993&share_type=t

אתה רציני?

asypeer
14-04-19, 20:12
למה לא..? במחיר של היילקס 1995 אתה רוכש רכב צעיר בהרבה עם חצי מהק״מ. לנסיעה יומית כזו נראה לי שהגב יהיה אסיר תודה.
לא מלך היופי, אבל הרבה אוטו במעט כסף.

asafk
14-04-19, 21:11
נכון. אופציה...
מעניינת...

אסף.

אלדר
14-04-19, 21:48
אמיר שלחתי לך הודעה מעניינת.

GodsFather
14-04-19, 22:29
יש שם תמונה של בחורה?

GodsFather
27-04-19, 01:15
טוויסט בעלילה - פורסטר.

שנתונים שנכנסים בתקציב 2006-2008
אם/עם לחיצה קשה אפשר גם 2009, יעני הדגם החדש יותר.

חסרון - כולם עם 200+ אלף ק"מ ואני נוטה להאמין שעברו שטח לא מעט. 4 ידיים ועוד מרעין בישין.

יתרון - עלות רכישה סבירה ביותר עם עודף ליישור קו ואולי אפילו שיפור הגבהה אם ממש נמצא אחד תקין.

בעד / נגד?

מוסך מומלץ לבדיקה במרכז ומוסך מומלץ בירושלים?

נקודות קריטיות לבדיקה עצמית לפני שבכלל מתקדמים?

יש חבר פורום יקר שמוכר אימפרזה 2003 אבל אני חושש שאני אהרוס אותה בניסיון להפוך אותה לפורסטר... לא פסלתי אבל מודע לבעייתיות שלי.

boaz avrahami
27-04-19, 07:26
אתה תשלם בדלק ומהר על החיסכון ברכישה.
פורסטר אוכל 1:8 כמו גדול

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

GodsFather
27-04-19, 08:05
תודה בועז,

דלק, לא מהווה בעיה, לפחות לא ביחס שציינת. יש כיסוי הוצאות דלק חודשי.

omri_t
27-04-19, 09:03
טוויסט בעלילה? יותר עברנו ערוץ....

לאחותי פורסטר מהשנתונים האמורים.
נרכש במאמץ כלכלי קל.
רכב יחיד בבית במקביל לאופנוע.

מה שהניע את המהלך זה רצון לרכב מעט גדול מפריווט ומרווח.
שיאפשר נסיעת שבילים ויציאה נוחה ופשוטה לחופש/טיול משפחות.
בורגנות עאלק- פנאי/ספורט.

אחרי שנתיים וקצת, תובנות כצופה מהצד:
אוכל דלק ברמה לא סבירה.
אחזקה לא זולה.
לא מהנה במיוחד לנהיגה
"בור בגיר" שמטריף את הבעלים.
לא מאוד גדול ולא מאוד מרווח נוחות סבירה.

בקיצור לא עפים עליו.

לדעתי אין עליו פוזה בכלל
שטח לא תעשה איתו
וכנראה בכל סיבוב ביער בן שמן תקבל על תתבאס שאתה נשאר על השביל קקל ולא מטפס פה ושם.

אם כבר, והייתי כמוך מגיע לאזור הזה- תקנה טרופר
הרבה יותר אוטו בכל פרמטר בהרבה פחות כסף.

אגב הנושא המקורי.
חבר קנה פרה ראנר.
מצא אוטו שמור עם קמ נמוך ייחסית והמחיר היה בסדר בהשוואה לרגיל.
נדמה לי שאפילו החליף לסרן עם נעילה אבל איני בטוח.

OFF-RoaD
27-04-19, 09:45
אני עם עומרי. בסכום הזה תמצא טרופר שמור ויפה, תקבל ג'יפ אמיתי שנוח להסתובב איתו ביום יום.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

asafk
27-04-19, 10:05
כשהיו חדשים נסעו נהדר בשטח.
כשהם ישנים ומרוטים הם ישנים ומרוטים.
בסכום כזה... ואם כבר עברת לסגמנט אחר.... לחפש לך קאיין...??

אסף.

איל מ
27-04-19, 10:06
כשנכתב כאן טנדר קוריאני הרמתי גבה.
לא כי אני פוסל, אלא כי התחלת מטןיוטה דגם "עז".
עכשיו אתה מדבר על פורסטר.

שב שניה מחדש ותחשוב מה אתה רוצה ומה אתה צריך ואיפה זה יכול להפגש.

מצד אחד רכב שטח קשוח, מצד שני רכב יומיומי לכיסוי קילומטראז', מצד שלישי תקציב מוגבל, ומצד רביעי לא הפרדת רשויות (אתה אמרת).

הרביעיה הזאת לא ממש מתכנסת, תחליט איפה אתה מוותר.

נדב42
27-04-19, 10:36
אם צריכת הדלק עדיין מקובלת, WJ יכול להיות פשרה מצויינת בין נוחות ליכולות שטח. אם לא, הייתי עושה נסיעת מבחן על טרופר דיזל, לבדוק אם אתה מתחבר אליו. זה בכל זאת עניין אישי ...

boaz avrahami
27-04-19, 10:47
זה אמור להיגמר בדאסטר אפילו אם תצטרך לעשות קצת מתיחות תקציב. זה האוטו הכי נכון עבורך

אין עוד מכונית כמוה שמשלבת יכולת כביש שטח וחסכוניות. פשוט אין!

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב42
27-04-19, 11:19
כבר כתבו לך ...

תודה בועז,
דלק, לא מהווה בעיה, לפחות לא ביחס שציינת. יש כיסוי הוצאות דלק חודשי.

GodsFather
27-04-19, 12:07
כשנכתב כאן טנדר קוריאני הרמתי גבה.
לא כי אני פוסל, אלא כי התחלת מטןיוטה דגם "עז".
עכשיו אתה מדבר על פורסטר.

שב שניה מחדש ותחשוב מה אתה רוצה ומה אתה צריך ואיפה זה יכול להפגש.

מצד אחד רכב שטח קשוח, מצד שני רכב יומיומי לכיסוי קילומטראז', מצד שלישי תקציב מוגבל, ומצד רביעי לא הפרדת רשויות (אתה אמרת).

הרביעיה הזאת לא ממש מתכנסת, תחליט איפה אתה מוותר.יש הרבה טויוטות שחוטות, כולנו יודעים. לא אמרתי שירדתי מהעניין אלא שבמקביל אני שוקל עוד אפשרויות אחרות.

את הפורסטר אני מכיר מדגם 2009 ודגם אחריו מנסיעות מבחן ארוכות שביצעתי, סה"כ עושה לי בסדר. מרווח דיו, יותר מפרייבט ויותר גבוה במקור ועם אופציות שיפורים סבירות.
כיום אני עם גולף נוסע בשבילי בן שמן וירושלים, הפורסטר יעשה את זה יותר טוב וזה יכול להספיק לי עד שאת הגולף נעיף.

שאלתי על טרופר בשרשור הזה והורידו אותי מזה... אז עכשיו הוא טוב? אם כן, אחלה, מוסיף חזרה לרשימה.

דאסטר יקר כרגע. גם דגם הבנזין. יש פה כמה חברים שמנסים לעזור בעניין אבל כרגע זה יצריך מימון נוסף שאני מעדיף להימנע ממנו.

אני משתדל לא להנעל על רכב יחיד אלא פתוח לכמה אפשרויות

omri_t
27-04-19, 12:09
לא יודע בכמה נמכר wj
אבל אם הדלק לא על חשבונך אתה נבטל את החיסרון המרכזי באמריקאית שתיינית.
כידוע זה הכי מפנק והכי זול לתחזוקה.
ולטעמי הכי הרבה בגיפ בלי להתכלב בכלל.

boaz avrahami
27-04-19, 12:17
אני רואה ביד 2 גם בפחות מ 50k שח דאסטר 4x4 2015 לפני מומ.
התקציב שלך היה כמדומני 35.
נראה לי ששווה את המאמץ הלא גדול...

yad2.co.il/s/c/io6rqb

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

גיא
27-04-19, 12:47
הקטע של הדלק ..

אני גם מקבל השתתפות בדלק. והסכום ( שמחושב לפי נסיעה דומה באוטובוסים פלוס עמלת סבבה נדיבה ) מכסה לי את הסולר. ולרוב עם טיפה ספייר. לפני הדאסטר היתה הריאו המאד חסכונית ... ידנית מנוע 1.2 ואז הסכום היה בקושי מספיק עד לפעמים לא מכסה את הוצאות הדלק. ואז לא כל כל טיילתי.

לא יודע אם יש לימיט להחזרי דלק. אבל אם כן. אמריקנית שתיינית / סובארו. עלול להתגלות כיקר.

ishc
27-04-19, 13:15
אם טרופר חזר להיות אופציה לא הייתי נתקע עליו ובודק כל SUV דיזל שנכנס בתקתיב
טראנו
סוזוקי xl7
פאגרו קינג
אולי אפילו פראדו ישן
אצל כולם האחזקה לא תהיה זולה וכולם יאכלו דלק ברמת 1:7-8.
מה עם האופציה של סורנטו, יונדאי טראקן, סאניאנג למיניהם?
הם יהיו קצת יותר חדשים מהיפנים ואם הפורסטר מספק אותך הם בכלל יהיו סבבה.
אם המטרה היא אוטו טיולים (חוץ מהשימוש היומיומי) לטיולים בהרכב משפחתי לא הייתי יורד מ-SUV או טנדר מבחינת גודל.

GodsFather
27-04-19, 14:09
לא suv ישן... למעט הטרופר שמשום מה שיבחו אותו בעבר יותר מהאחרים ואז קטלו אותו פה על מידת צמיגים בעייתית וחוסר נעילה ועוד...

סורנטו רקסטון פחות כרגע...

פורסטר?
היילקס - נדיר למציאה.
דאסטר - האידאל אבל מעל התקציב, עם כל הרצון הטוב לכושר המיקוח...

אלדר
27-04-19, 14:14
אמיר, מה אתה מחפש מבחינת יכולות שטח?

erezgur
27-04-19, 14:18
מתייחס רק למה שרשמת על קטילת הטרופר -
צמיגים יש שתי מידות מאושרות המקורית 245-70-16 והשניה 31' (מחייב החלפת חישוק ל-15').
אמנם אין נעילה אבל הילוך מתלה מטורף שבהחלט מאפשר לצאת לכל טיול שבו עוברים בעלי נעילה אחורית ללא כל רגשי נחיתות.

אני כ-14 שנים על טרופרים ומעולם לא ידעתי מוגבל מבחינות אלו (ועדיין עם המידה המקורית וצמיג AT).

...נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

OFF-RoaD
27-04-19, 14:18
לא suv ישן... למעט הטרופר שמשום מה שיבחו אותו בעבר יותר מהאחרים ואז קטלו אותו פה על מידת צמיגים בעייתית וחוסר נעילה ועוד...

סורנטו רקסטון פחות כרגע...

פורסטר?
היילקס - נדיר למציאה.
דאסטר - האידאל אבל מעל התקציב, עם כל הרצון הטוב לכושר המיקוח...

Sent from my LON-L29 using Tapatalkלטרופר אפשר לאשר (חוקית לגמרי, 10 דק' במכון רישוי, בלי קומבינות) 31/10.5/15. איך זה בעייתי?

ויש גם נעילות אחוריות נשלטות. לעניות דעתי אין צורך והרכב עביר מספיק גם בלעדיהן (בטח בהשוואה לשמות אחרים שנזרקים פה), אבל יש.

איל מ
27-04-19, 14:49
הטרופר, דומה לשאר הsuv מאותן שנים.
גרף הפופולריות התזזיתי שלו נובע מכך שבהתחלה לא הכירו את תופעת המזרקים ולא ידעו להתמודד. ידעו רק ש"בטרופרים מנועים מתאבדים".
זה הוביל לצניחת מחירים מטורפת בהשוואה למתחרים (טרופר עלה בזמנו שליש ופחות, מלנדקרוזר מקביל).
יותר ויותר אנשים התחילו לגלות (בזכות אנשים ברשת, ולא בזכות היבואן שנשאר באפילה עוד תקופה), שהפתרון פשוט.,זה בשלב בו השוק מלא בטרופרים במחיר מציאה.
לאט לאט השמועה התפשטה והטרופר הזול נהיה פופולרי יותר ויותר.
מכאן ועד עליית מחירים ויישור קו עם המקבילים (למעט כמובן הלנדקרוזר, שתמיד הקפיד לשמור על מחיר הרבה מעל כולם), הדרך הפכה לקצרה וסלולה.
כאמור, כל היפנים, וגם אנגלי אחד יתנו היום בערך אותו דבר. העלויות יהיו תלויות בעיקר בהסטוריה של האקזמפלר. אבל את זה אתה בטח כבר יודע.

boaz avrahami
27-04-19, 15:30
אתם סגורים על זה שאין נעילות לטרופר?
למיטב זכרוני מהימים שסוזי ( שמוליק לודביג) היה כותב פעיל יש גם אחורית ואפילו קדמית...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ishc
27-04-19, 16:04
אתם סגורים על זה שאין נעילות לטרופר?
למיטב זכרוני מהימים שסוזי ( שמוליק לודביג) היה כותב פעיל יש גם אחורית ואפילו קדמית...

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94יש קדמית אוט' ולדעתי גם נשלטת.
אחורית יש רק לדגמים הישנים, עד 98 אוט' ועד 99 גם נשלטת.
זה לפי מה שאני זוכר.

GodsFather
27-04-19, 16:07
אמיר, מה אתה מחפש מבחינת יכולות שטח?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalkמוכן לשבילים (יעני דסטר, פורסטר לפני שגיא נכנס לתמונה) אבל אם יהיה משהו מעבר מבלי לשדרג בטירוף, אהלן וסהלן.

לכן במקור כתבתי היילקס הכי קרוב למקורי/חוקי/סטנדרטי שיש. ומכאן הפשרה היא רק לטובת רכב יותר צעיר ולכן פורסטר שצעיר בכמעט עשור או דאסטר נכנסים לתמונה.

אילולא אילוץ תקציב, כמובן שדאסטר היה הכי אידאלי, אבל ה35 זה רף עליון שאני מעדיף לא להגיע אליו...

OFF-RoaD
27-04-19, 16:27
יש קדמית אוט' ולדעתי גם נשלטת.
אחורית יש רק לדגמים הישנים, עד 98 אוט' ועד 99 גם נשלטת.
זה לפי מה שאני זוכר.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalkיש hf נשלטת גם לשנתונים החדשים. להבנתי, אפשר לנעול שני סרנים בכל טרופר.

Asaf-a
27-04-19, 16:52
אני לא הצלחתי להבין את הלוגיקה שלך בצרכים כך שטווח הרכבים המתאימים למשימה נא בין היילקס לפורסטר.... מחיר הרכישה הוא רק חלק מעלות הרכב הכוללת, מסיבות אלו הייתי עושה מאמץ לכיוון דסטר, אולי הבנזין למרות שפחות עדיף לשטח בהשוואה לדיזל.

אופציות נוספות שטרם הוצעו זו היצירות המאותגרות עיצוב מבית סאניונג ודיהטסו, קרי הסאניונג אקטיונג ודיהטסו טריוס, יכול שהן יתנו לך את הפשרה שאתה מחפש, כל אחת בקצה שונה של היכולות ובמחיר נוח.

לגבי הפורסטר בשנים שציינת, חפש הודעות של משתמש בשם איש הפיל באנגלית, יוכל לתת לך תחושה טובה לגבי מעטפת היכולות שלו.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

GodsFather
27-04-19, 16:59
יכולות השטח של הפורסטר ברורות לי. כשם של הsuvים ושל הטנדרים.

אני תוהה על התחזוקה והבלאי בהינתן שהרכבים עם 200 אלף ק"מ לפחות. והנסועה תהיה כ100 ק"מ מצטבר ביום בינעירוני - מודיעין הרצליה וחזרה בערב.

זהו.

טריוס לא בא בחשבון, אעדיף גימני. והסיבה שגימני לא, היא 2 דלתות... ושוק מקביל לטויוטה - לא פרופורציונלי.

asafk
27-04-19, 17:02
אני מבין היטב את המנעד הרחב..... השימוש הבסיסי והמחיר ברורים - השאר... מה שבא בא, כל גרוטאה חוויה שונה.
פורסטר - מהדורות הנכונים - ככל שאני חושב על זה יכול להיות פתרון מצויין. יש גם שמורים מאוד (חבר פירסם כאן לפני כמה חודשים יד ראשונה מדור שני, אני מכיר עוד שניים בסגנון).
אוטו כזה אמנם לוקח הרבה דלק ואמנם החלקים יקרים אבל אם הוא מיושר הוא אוטו טוב ואמין ויעיל ביותר - ועם הגבהה גם הרבה כיף בשטח.

אסף.

Asaf-a
27-04-19, 17:07
יכולות השטח של הפורסטר ברורות לי. כשם של הsuvים ושל הטנדרים.

אני תוהה על התחזוקה והבלאי בהינתן שהרכבים עם 200 אלף ק"מ לפחות. והנסועה תהיה כ100 ק"מ מצטבר ביום בינעירוני - מודיעין הרצליה וחזרה בערב.

זהו.

טריוס לא בא בחשבון, אעדיף גימני. והסיבה שגימני לא, היא 2 דלתות... ושוק מקביל לטויוטה - לא פרופורציונלי.

Sent from my LON-L29 using Tapatalkואקטיון?

assafy
27-04-19, 17:12
לפורסטר לפני דור 3 לא היתה בקרת אחיזה ובשילוב מהלך מיתלה מוגבל זה מאוד אתגרי בהצלבות. לא יודע מה רמת המחירים אבל ממליץ לעשות מאמץ לכיוון דור 3 (החל מ2008 שהיתה שנת החלפת הדגם אז לשים לב) שיש לו גם בקרת אחיזה וגם גיר פלנטרי רגיל כך שאפשר להגיע איתו די רחוק (לי היה כזה).
אבל זה לא רכב להתחיל לחבוט אותו במדרגות סלע.

ד ו ר ו ן
27-04-19, 17:20
הלכת לבדוק את ההיילקס שעלה כאן?

(נטו מתוך עניין כמה פער יש בין המודעה והמציאות..).

raanan
27-04-19, 19:00
לטרופר אפשר לאשר (חוקית לגמרי, 10 דק' במכון רישוי, בלי קומבינות) 31/10.5/15. איך זה בעייתי?

ויש גם נעילות אחוריות נשלטות. לעניות דעתי אין צורך והרכב עביר מספיק גם בלעדיהן (בטח בהשוואה לשמות אחרים שנזרקים פה), אבל יש.

לאחר קמיפנג לילה שפגשנו את איש הדאסטר (גיא) ,
היה טיפוס עליה קטנה עם הצלבות כשהטרופר נטול הנעה קדמית (ציריה ) ,
גיא הופתע מהטיפוס ללא 4X4 כלל .

לטרופר 99+ מהלך מתלה מאחור הכי משמעותי מבין ה SUV , בתוספת מוגבל החלקה יעיל , הוא מסתדר עם כל מסלולי הטיולים השגרתיים.

ניתן לוסיף נעילה קידמית אוטומטית . ARB כבר לא מייצרים נעילה קידמית .
מאחור אין נעילה כמוצר מדף , אפשר בקומבינות או בהחלפת סרנים לדגם הישן יותר. אבל,
זה לא מומלץ עקב ציריות דקות יותר שהתאימו למנועים החלשים יותר בדגם הקודם .

לדעתי,
בשטח, טרופר סטנדרטי יגיע רחוק יותר מכל סובארו / דאסטר משופר .

רענן

OFF-RoaD
27-04-19, 19:15
יש נעילה נשלטת לטרופר של hf קדימה ואחורה כמוצר מדף גם למודלים החדשים.

אני לא יודע לומר איזה דגם (ולמען האמת, גם לא מוצא באתר שלהם תחת השם המסחרי "טרופר"), אבל יודע בוודאות שמותקנות כבר לא מעט כאלו בארץ, משיחות בקבוצות הוואטסאפ והפייסבוק השונות.

ishc
29-04-19, 16:49
כמו אסף, תאכל לנו את הראש ותקנה רכב בנאלי
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190429/5a933fcfde204d4ac1c94a62f80fae79.jpg

GodsFather
29-04-19, 16:52
תודה אבל אני אוותר על התענוג המפוקפק הספציפי.

לגבי אכילת הראש, עד כה היה רק מנה ראשונה

הירשפלד יובל
29-04-19, 17:08
[QUOTE=ishc;842436]כמו אסף, תאכל לנו את הראש ותקנה רכב בנאלי

ואילו הם הבנאלים ולעומתם הלא בנאלים ?גם זה יחסי ובעיני המתבונן.

Sent from my SM-J320F using Tapatalk

שגיא S
29-04-19, 18:04
הלכת לבדוק את ההיילקס שעלה כאן?

(נטו מתוך עניין כמה פער יש בין המודעה והמציאות..).

לדעתי נמכר כבר לחבר'ה מהמגזר השכן. ראיתי אותו עושה עבירות קשה בסופש הקודם

ishc
29-04-19, 19:27
תודה אבל אני אוותר על התענוג המפוקפק הספציפי.

לגבי אכילת הראש, עד כה היה רק מנה ראשונה

Sent from my LON-L29 using Tapatalkאני מקווה שמובן שהכל בהומור.
אכילת ראש זה חלק חשוב ממהות הפורום

GodsFather
29-04-19, 19:54
הכל בסדר צחי, מנה שניה מגיעה תכף

ishc
29-04-19, 19:56
הכל בסדר צחי, מנה שניה מגיעה תכף

Sent from my LON-L29 using Tapatalk[emoji1787][emoji106][emoji106][emoji106]

GodsFather
14-05-19, 12:09
ממשיכים להתגלגל,

יש אקזמפלר שעבר בדיקה שלי ואף קיבל את ברכת אחד חברי הפורום. כולל בדיקת היסטורית רכב במוסך שתאמה את התיאורים של המוכר והפרסום ואת מראה הרכב במציאות.

הסוגיה - סוחר..
על פניו עושה רושם שאינו סליזי לגמרי, אבל בכל זאת..

ממה להזהר, מה יש באפשרותי לבדוק לגבי הסוחר עצמו? למה הם מחוייבים על פי חוק שיכול להגן עליי?

תודה

א.

הירשפלד יובל
14-05-19, 12:38
אמיר , מניח שעשית את השיקולים שלך בהתאמה למה שהמעסיק מוכן לתת.היו לי בעבר hilux+dmax של המעסיק/ליסינג ותקופה מסויימת , במיוחד לפני שנשרק'ה הגיע לאספנות , הקפאתי לו רשיון לכ-4 שנים. היום יש לי c3 מהעבודה ונשרק'ה שלי ,עלי בעלויות מצחיקות.
חבר ויתר על רכב מהעבודה , קיבל במקום ,החזר חודשי מכובד וקנה טראנו. כשהתקלקל x.y.z והרכב הוכנס לתיקון ( לא בהכרח רציני ) , נאלץ כל פעם למצוא רכב חלופי כולל שבוע שהטראנו אילץ אותו לשכור רכב. אמרתי לו , עזוב , קח רכב מהמעביד ותשחק עם ה-4x4 לבד. לא יודע מה גמר. אבל יש לנושא יתרונות וחסרונות לכאן ולכאן.

Sent from my SM-J320F using Tapatalk

GodsFather
14-05-19, 13:07
יובל, תודה, לא רלוונטי.

geva dover
14-05-19, 13:19
א. ההיילקס שפורסמה כאן שייכת לחבר, עשתה עבירות. לא משהו מטורף או קשה. הפולי מוקטן שלי זה כמו שאמרו כאן :" כי שכנעו אותי" ויש לו המון יתרונות במדבר, לצערי גם היחס בסרנים הוא מאותה סיבה..
חוץ מזה הרכב יחסית שמור
ב. אין פחד גדול בלקנות היילקס. צריך להביא חבר שמבין והרבה סבלנות. אני מכיר הרבה שנפלו על נבלות שכל הרכב קובמינות ומכיר אחד או 2 שנפלו על מכרה זהב. זה הכל עניין של סבלנות ומזל. דא אני בצד השני של הסקאלה, קניתי רכב שחוט מארץ השחוטים ועכשיו אני נוהג על חד קרן.

שלחתי לך הודעה בפרטי, אתה מוזמן לשאול שאלות ולחפור קצת יותר על הנושא, אשתדל לענות לך על הכל

ד ו ר ו ן
14-05-19, 15:21
א. ההיילקס שפורסמה כאן שייכת לחבר, עשתה עבירות לא משהו מטורף או קשה.
.
לעשות עבירות קשה עם היילקס לא בהכרח מעיד שעבר חיים קשים.

ההיילקס הסטנדרטי לחלוטין של הגד״ש שעבדתי בו פעם, עבד הרבה יותר קשה בסדרי גודל, למרות שחיצונית נראה ״סטנדרטי לגמרי״ כולל צמיגי הקורקינט.
צריך לבדוק לגופו של רכב.

הפולי מוקטן שלי זה כמו שאמרו כאן :" כי שכנעו אותי" ויש לו המון יתרונות במדבר,
סלח לי אבל פולי מוקטן זה פלסטר לבעיה אחרת ואין לו שום יתרון בשום מצב ברכב הזה עם מערכת קירור תקינה.

Slowly..

geva dover
14-05-19, 15:53
לעשות עבירות קשה עם היילקס לא בהכרח מעיד שעבר חיים קשים.

סלח לי אבל פולי מוקטן זה פלסטר לבעיה אחרת ואין לו שום יתרון בשום מצב ברכב הזה עם מערכת קירור תקינה.

Slowly..
הבחור התקין מאותה סיבה 4.88, אתה יודע יש אנשים שמתקינים דברים רק כי איזה גורו אמר שצריך ולא כי באמת צריך..

asafk
14-05-19, 16:05
ממשיכים להתגלגל,

יש אקזמפלר שעבר בדיקה שלי ואף קיבל את ברכת אחד חברי הפורום. כולל בדיקת היסטורית רכב במוסך שתאמה את התיאורים של המוכר והפרסום ואת מראה הרכב במציאות.

הסוגיה - סוחר..
על פניו עושה רושם שאינו סליזי לגמרי, אבל בכל זאת..

ממה להזהר, מה יש באפשרותי לבדוק לגבי הסוחר עצמו? למה הם מחוייבים על פי חוק שיכול להגן עליי?

תודה

א.

Sent from my LON-L29 using Tapatalkלא צריך לחשוש מסוחר רק כי הוא סוחר.
אתה מוגן יחסית יש חוק "גילוי נאות". מבחינה זו אתה יותר מוגן כשאתה קונה מסוחר.

תתחדש.

אסף.

ד ו ר ו ן
14-05-19, 16:28
הבחור התקין מאותה סיבה 4.88, אתה יודע יש אנשים שמתקינים דברים רק כי איזה גורו אמר שצריך ולא כי באמת צריך..

לפחות יש לו הכנה ל-33

Slowly..

גלעד .ג.
14-05-19, 17:10
ל33 לא צריך 4.88...

ד ו ר ו ן
14-05-19, 18:41
ל33 לא צריך 4.88...
בהיילקס סרן חי מקדימה זה בדיוק מה שצריך כדי להחזיר את יחסי ההעברה למצב עם 31.

נסעתי על רכב כזה, מרגיש טוב מאד.

Slowly..

GodsFather
17-05-19, 09:21
תם הטקס...

אלדר
17-05-19, 09:29
תם הטקס...

Sent from my LON-L29 using Tapatalkאפשר להגיד תתחדש?

גיא
17-05-19, 09:58
תם הטקס...

קולולולולו

תתחדש !!!!

nirs
17-05-19, 10:11
תם הטקס...

לא נשלם בלי תמונות...

נדב ש.
17-05-19, 10:53
תם הטקס...

כולם לעמוד לשירת התקווה.

- - - Updated - - -

לא נשלם בלי תמונות...

+1.

GodsFather
17-05-19, 11:30
קודם תנחשו...

למעט המעורבים וקרובי משפחה.

ד ו ר ו ן
17-05-19, 11:35
סמוראי ארוך אספנות

Slowly..

אלדר
17-05-19, 11:40
דאציה

נמרוד
17-05-19, 11:57
סאברבן

Asaf-a
17-05-19, 12:01
סאניונג

OFF-RoaD
17-05-19, 12:01
קל, טוארג.

ד ו ר ו ן
17-05-19, 12:02
MF אבל אדום

Slowly..

נדב ש.
17-05-19, 12:15
סובארו.

גיא
17-05-19, 12:24
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20190517/8af21a7cb148bb4ee2acdec1db617dc1.jpg

את זה ?

erezgur
17-05-19, 12:49
גימני 2019 חדש מהניילונים

opl
17-05-19, 12:59
את ההיילקס של אסף שהיה של נמרוד שהיה של _____

המשוטט
17-05-19, 13:48
MF אבל אדום

Slowly..חוץ מצהוב של התעשייתי אני לא מכיר עוד צבע....

ראבק .....MF זה לא JD שמחליף צבעים ;-)

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
17-05-19, 13:51
בגלל זה הלכתי על אדום!

שיהיה מיוחד!

למרות שבחקלאי יש גם לבן.

Slowly..

גלעד .ג.
17-05-19, 13:54
בהיילקס סרן חי מקדימה זה בדיוק מה שצריך כדי להחזיר את יחסי ההעברה למצב עם 31.

נסעתי על רכב כזה, מרגיש טוב מאד.

Slowly..

נסעתי עם 4.88 ו33 כ3 שנים והמנוע צורח ב100, היום על 35 יותר נורמלי...

ד ו ר ו ן
17-05-19, 14:06
נסעתי עם 4.88 ו33 כ3 שנים והמנוע צורח ב100, היום על 35 יותר נורמלי...
עם גיר מקורי, זה התיקון ביחסי העברה שצריך כדי להחזיר את מנוע 2L לרצועת כוח המקורית במעבר מ-31 ל-33.

זה ממש לא אמור לצרוח, לא מספרית ולא ברעש.
עובדתית, עם 31 ב-100 קמ״ש המנוע הזה עם 4.56 המקורי באסור הנוחות שלו.

Slowly..

גלעד .ג.
17-05-19, 14:08
אמור זה באמת נכון, בגלל זה התקנתי את ה4.88...

בפועל לא נדרש... ואפילו מפריע.

ishc
17-05-19, 16:22
איך חזרתם לזה פתאום?

פורסטר?

erezgur
17-05-19, 17:18
טרופר

...נכתב מהנייד, סליחה על השגיאות

nirs
17-05-19, 17:30
דיפנדר?

tallevi
17-05-19, 17:30
היילקס ישן...

ד ו ר ו ן
17-05-19, 18:08
איך חזרתם לזה פתאום?

הדליקו את כולנו והשאירו לבלבל במוח..

Slowly..

אלדר
17-05-19, 18:20
הדליקו את כולנו והשאירו לבלבל במוח..

Slowly..בטח יצא לטייל

GodsFather
17-05-19, 19:09
בטח יצא לטייל

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalkצדקת פעמיים היום.

וזה גם המקום להודות לעשרות המסייעים מהפורום המשובח הזה שהזכירו לי שוב כמה זו משפחה בעצם.
הפניות ברקע וכמובן אלה שפינו מזמנם ובאו איתי לבדוק ולייעץ, ללא תמורה ועם רוחב לב... מדהים כל פעם מחדש.

תודה מיוחדת שמורה לגיא, רבות עוד ידובר על פועלך.

המשך כאן https://r.tapatalk.com/shareLink?url=http%3A%2F%2Fwww%2Ejeepolo g%2Ecom%2Fforums%2Fshowthread%2Ephp%3Ft% 3D112349&share_tid=112349&share_fid=22239&share_type=t

opl
17-05-19, 19:44
124223

אני לא אלכלך שם בנושא. אבל איך עוברים מהיילקס 96 לדאסטר? מה הקשר בין השניים? רמת גימור לעומת רכבים מקבילים מאותה תקופה?

אלדר
17-05-19, 19:59
צדקת פעמיים היום.

וזה גם המקום להודות לעשרות המסייעים מהפורום המשובח הזה שהזכירו לי שוב כמה זו משפחה בעצם.
הפניות ברקע וכמובן אלה שפינו מזמנם ובאו איתי לבדוק ולייעץ, ללא תמורה ועם רוחב לב... מדהים כל פעם מחדש.

תודה מיוחדת שמורה לגיא, רבות עוד ידובר על פועלך.

המשך כאן https://r.tapatalk.com/shareLink?url=http%3A%2F%2Fwww%2Ejeepolo g%2Ecom%2Fforums%2Fshowthread%2Ephp%3Ft% 3D112349&share_tid=112349&share_fid=22239&share_type=t

Sent from my LON-L29 using Tapatalkהולך למלא לוטו [emoji41]

נדב42
17-05-19, 20:06
אבל איך עוברים מהיילקס 96 לדאסטר? מה הקשר בין השניים?

אתה לא מבין את הקשר בין הרצוי למצוי ?
בין מה שהלב רוצה למה שהרשויות מרשות ?

Sent from my Pixel 3 using Tapatalk

GodsFather
17-05-19, 20:42
124223

אני לא אלכלך שם בנושא. אבל איך עוברים מהיילקס 96 לדאסטר? מה הקשר בין השניים? רמת גימור לעומת רכבים מקבילים מאותה תקופה?פספסת קצת במהלך השרשור שעברנו לדון בעוד אופציות. בפועל גם בדקתי כמה היילקסים. הטובים היו מעבר לתקציב והבינוניים מעבר לרמת הסבלנות שאני יכול להקדיש בסטטוס החדש שאני נכנס אליו.

היילקס יגיע באספנות... אולי

asafk
17-05-19, 21:10
124224

אסף.

-->