PDA

צפייה בגרסה מלאה : הכנת סובארו לגרוטראלי

mosher
08-06-19, 10:47
בוקר טוב.
אודה להמלצות לבעל מקצוע להכנת סובארו לראלי גרוטראלי.
תודה

מוטי ג.
08-06-19, 10:59
תבדוק עם ארנון מלאכי, מוסך אנדורו פרדס חנה.

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

פלג_
08-06-19, 16:11
מוסך?

אתם מעט מאבדים את הנקודה לדעתי.
להכין את האוטו זה 50 אחוז מהכייף, דאגנו לבצע את אז יחד (שלושה חברים) גם מי שפחות טכני וזה בעדינות, דאג לבירות ונישנושים.

הנחנו הכנו הכל לבד, כמה ימים עבודה ועם כל השאריות שרק מצאנו, לנו עוד היו תנאים מצויינים יחסית לבצע זאת.
אבל גם מי שביצע את הדברים בבית נהנה לא פחות, ישן קצת פחות.

לא מזמן תפסתי טרמפ על משאית זבל שלקחה את הלאגסי שלנו לפח, חבל.
אני מניח שהיו דברים שהיו יכולים לעזור לכם כמו תושבות להגבהה של איזה 70 ממ.
מיגונים וכו'

זאת רק המלצתי, תהנו

ishc
08-06-19, 16:28
מוסך?

אתם מעט מאבדים את הנקודה לדעתי.
להכין את האוטו זה 50 אחוז מהכייף, דאגנו לבצע את אז יחד (שלושה חברים) גם מי שפחות טכני וזה בעדינות, דאג לבירות ונישנושים.

הנחנו הכנו הכל לבד, כמה ימים עבודה ועם כל השאריות שרק מצאנו, לנו עוד היו תנאים מצויינים יחסית לבצע זאת.
אבל גם מי שביצע את הדברים בבית נהנה לא פחות, ישן קצת פחות.

לא מזמן תפסתי טרמפ על משאית זבל שלקחה את הלאגסי שלנו לפח, חבל.
אני מניח שהיו דברים שהיו יכולים לעזור לכם כמו תושבות להגבהה של איזה 70 ממ.
מיגונים וכו'

זאת רק המלצתי, תהנו+1
גרוטראלי מזמן איבד את הקסם המקורי.
אם בכל זאת חשקה נפשכם בבעל מקצוע.
מוסך סער בכפס אולי יזרום עם השיגעונות שלכם

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

elephant man
11-06-19, 12:00
+1
גרוטראלי מזמן איבד את הקסם המקורי.

אתה סתם נעלב שאף אחד לא בוחר בדייהו רייסר יותר

אומי5
12-06-19, 15:56
מצטרף להמלצות, זה לא רק העבודה העצמית, זה הגורטאיות של הרכב.
מבלי להכנס לזה שכבר מזמן רוב הרכבים שם שווים יותר מ3500 ש"ח, הרבה מהרכבים שם ממש לא גרוטאות, במסע שלי היו רכבים שהיו שווים לפחות 10.

כל הקטע הוא להצליח לשרוד עם רכב שאתה מפחד שלא יגיע בכלל לנקודת ההתחלה.

ואם נלך רגע לצד הפרקטי, כשתתקעו, ההכרות עם הרכב וה"שיפורים" תעזור לכם לתקן ולהחלץ.

בכל מקרה תהנו מכל רגע זו חוויה אדירה.

דרור ברלי
12-06-19, 23:47
לכל אלה שעדיין קופצים על רעיון הגרוטאראלי/גרוטאשטח/גרוטלוג/גרוטאזיבי שכבר כל כך נדוש ולא מקורי ועד עכשיו אני מנסה להבין מה בדיוק כל כך מגניב בו,
בחיאת, תשאירו כמה סובארו אימפרזה ישנות לסטודנטים ושאר תפרנים שצריכים אותן כרכב ליומיום?....

אומי5
13-06-19, 05:55
האתגר החוויה והגיחוך בלקחת רכב שאפילו סטודנטים לא רוצים ולהצליח להעביר אותו מסלול שטח די ארוך.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

opl
13-06-19, 07:41
זה כישרון עצוב למצוא את הרע בכל דבר.

asafk
13-06-19, 08:15
זה גנטי.

אסף.

דרור ברלי
13-06-19, 08:25
מישהו שאל אותי איזה רכב אני ממליץ לסטודנט תפרן. שיהיה זול ואמין. רצוי ידני.
יריתי מהמותן "סובארו אימפרזה".
ענה לי "כמעט אין כאלה יותר, כולן הלכו לגרוטראלי. נשארו רק כמה אוטומטיות".
ובאמת לא פשוט למצוא היום אימפרזה ידנית. כולן חוסלו בגרוטראלי, כפי שכל המיצובישי קינג הידניים מתו במשעולי הראלי-רייד.

בהתחלה, כמו בכל ההתחלות. זה היה רעיון מגניב. מקורי, בועט. מה בדיוק ניסו להוכיח פה? שאפשר לרדת למדבר גם בלי ג'יפ?... טוב, נו. שיהיה. אבל זה היה יוצא דופן והיו כתבות בעיתונים שפמפמו את זה. ואז צצו מסעות גרוטאות כמו פטריות אחרי הגשם. כל מגזר ותת מגזר הקים לו מסע גרוטאות משלו וזה נהיה... נדוש. בנאלי. לא מיוחד ולא מעניין יותר.

"עד 5000 שקל" הם הגדירו בהתחלה. אבל בישראל כמו בישראל זה הולך וזוחל ומתפתח לכיוונים הידועים - אני ראיתי לפחות מפלצת גרוטראלי אחת שבנויה ומוכנה בהקפדה יתרה כמו מכונית מירוץ אמיתית לכל דבר ועניין ב-30,000 טבין ותקילין אם לא יותר. אם זה הולך לכיוון הזה אז למה לטרוח בכלל?.... כבר יש ג'יפים לא רעים בסכום כזה. בסוף זה ייגמר ב"ספורט מוטורי"?...עוד תחביב אליטיסטי למיליונרים בלבד?...

אז מה רע בגרוטראלי? שום דבר לא רע. אם זה עושה לכם כיף, תהנו. מצידי אפילו תחצו את המדבר רכובים על חד-אופן. אותי זה לא מעניין.

opl
13-06-19, 09:05
מוזר, נראה שדווקא מעניין אותך מאוד...

לכל ספורט, תחביב וכו יש אבולוציה, הסתעפויות, כך גם ל"גרוטארלי" או לקונספט שנולד או יותר נכון קיבל חשיפה ממנו.

אני מפרגן כשאפשר ולדעתי יש מקום, גם פה הקימו אירוע מקסים שכזה. נכון שאחד ההסתעפויות לקחו את זה קצת רחוק יותר (מדי) מהבסיס, אבל בכיף שיהיה להם.

ולבוא לזה בתלונה שבגללם אין יותר רכבים זולים לסטודנטים זה קצת תמוהה בעניי.

נמרוד
13-06-19, 10:09
מישהו שאל אותי איזה רכב אני ממליץ לסטודנט תפרן. שיהיה זול ואמין. רצוי ידני.
יריתי מהמותן "סובארו אימפרזה".
ענה לי "כמעט אין כאלה יותר, כולן הלכו לגרוטראלי. נשארו רק כמה אוטומטיות".
ובאמת לא פשוט למצוא היום אימפרזה ידנית. כולן חוסלו בגרוטראלי, כפי שכל המיצובישי קינג הידניים מתו במשעולי הראלי-רייד.

בהתחלה, כמו בכל ההתחלות. זה היה רעיון מגניב. מקורי, בועט. מה בדיוק ניסו להוכיח פה? שאפשר לרדת למדבר גם בלי ג'יפ?... טוב, נו. שיהיה. אבל זה היה יוצא דופן והיו כתבות בעיתונים שפמפמו את זה. ואז צצו מסעות גרוטאות כמו פטריות אחרי הגשם. כל מגזר ותת מגזר הקים לו מסע גרוטאות משלו וזה נהיה... נדוש. בנאלי. לא מיוחד ולא מעניין יותר.

"עד 5000 שקל" הם הגדירו בהתחלה. אבל בישראל כמו בישראל זה הולך וזוחל ומתפתח לכיוונים הידועים - אני ראיתי לפחות מפלצת גרוטראלי אחת שבנויה ומוכנה בהקפדה יתרה כמו מכונית מירוץ אמיתית לכל דבר ועניין ב-30,000 טבין ותקילין אם לא יותר. אם זה הולך לכיוון הזה אז למה לטרוח בכלל?.... כבר יש ג'יפים לא רעים בסכום כזה. בסוף זה ייגמר ב"ספורט מוטורי"?...עוד תחביב אליטיסטי למיליונרים בלבד?...

אז מה רע בגרוטראלי? שום דבר לא רע. אם זה עושה לכם כיף, תהנו. מצידי אפילו תחצו את המדבר רכובים על חד-אופן. אותי זה לא מעניין.אבל לא הבנתי איך זה באשמת הממשלה.

dudu
13-06-19, 12:48
אבל לא הבנתי איך זה באשמת הממשלה.

בשנות ה80 ישראל הייתה היבואנית השנייה בגודלה של המותג סובארו (אחרי ארה"ב). ועכשיו ביבי וכו'.

ככה נראים טיעונים ברשתות החברתיות בשנים האחרונות. גיפולוג = שמורת טבע.

opl
13-06-19, 12:58
זה באשמת הממשלה כי היא לא דאגה לתחבורה ציבורית והסטודנטים נאלצים לרכוש סובארו.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

איל מ
13-06-19, 15:44
בשנות ה80 ישראל הייתה היבואנית השנייה בגודלה של המותג סובארו (אחרי ארה"ב). ועכשיו ביבי וכו'.

ככה נראים טיעונים ברשתות החברתיות בשנים האחרונות. גיפולוג = שמורת טבע.

ג'יפולוג ממש לא שמורת טבע.
אותם טיעונים בדיוק (עם הזהירות המתבקשת כדי לא לעבור על חוקי הפורום) מופיעים כמעט בכל שרשור שאינו טכני נטו.
לעניין סטודנטים,
תתעוררו,
את רובם לא מעניין אוטו ב10,000, הם משעבדים את עצמם להלוואה לא הגיונית "בתנאים נוחים" וקונים רכבים חדשים, או במקרה הטוב, רכבים כמעט חדשים.

אחר כך הם גם בוכים שהקוטג' יקר.

ולעניין גרוטאראלי, בעיני זה סופר מגניב, ואני לגמרי מבין את הכיף של לחצות את המדבר ברכב שלא אמור לעשות את זה, על כל האתגרים שלפני ותוך כדי. על הדרך גם לדעת שלא תגיע לפשיטת רגל בגלל זה. לעשות את זה לפחות פעם אחת. בשביל הצחוקים והחוויה.
(אגב, זה לא חייב להיות בכלל במסגרת מאורגנת. נראה לי הרבה יותר נחמד להתארגן כמה חברים בשניים שלושה צוותים).

ishc
13-06-19, 15:58
אתה סתם נעלב שאף אחד לא בוחר בדייהו רייסר יותרלא נעלב, זה האוטו הכי טוב בעולם ושכולם יקפצו.
עובדה, נקנה ב-1500 ש"ח, נסע בשטח 3 ימים כולל מעלה זרון וחזר הביתה על כביש 6 ב-110 [emoji12]

דרור ברלי
13-06-19, 18:42
אמרתי משהו על ממשלה? יש כאן ממשלה בכלל?
זה רק אתה נמרוד, כשאין לך משהו חכם יותר להגיד.

"סטודנט תפרן" זה לצורך העניין גם תיכוניסט תפרן או חייל משוחרר תפרן, או כל תפרן באשר הוא.

ואם בא לו לתפרן דווקא אימפרזה מסוף הניינטיז, כי זו מכונית עמידה ואמינה? אז כבר אין. כי כולן הוקרבו על מזבח מסעות הגרוטאות. לא שאכפת לי במיוחד ממסעות הגרוטאות, מלכתחילה לא התלהבתי מהשגעת הזו. זה סתם מטופש בעיני.

מסע גרוטאות זה משהו שהיה מגניב פעם, בגלל הראשוניות. היום, כשזה כבר לא חידוש וכולם מכירים את זה, אני חושב שזה כבר לא מגניב ולא מעניין יותר. מה בתכל'ס כל כך מצחיק בלחבוט גרוטאת פרייבט ישן באבנים?... מה אני מפספס?... הרי כל בדואי ראוי לשמו או לשבטו, עושה את זה מגיל 3 בערך, בלי מגבלת טסט בתוקף, רשיון נהיגה כלשהו או תקציב, בגרוטאת טנדר-סובארו או טויוטה קורולה שממילא גנובה. לרדת במעלה זרון?... אפשר לרדת עם הגרוטאה גם בזיק או בגרופית או בעשוש או איפה שתרצו והיא תישאר על הגלגלים ואולי גם תצליח להמשיך לנסוע אחר כך. גם כדורגל מפונצ'ר יורד כל מעלה.
מה זה משנה בעצם. אם לנסוע במדבר בפרייבט ישן זה משהו שכל כך מצחיק אתכם, וואלה, תצחקו. יותר מצחיקים אותי כל ה-SUV המפונפנים של היום, שרובם מתאימים לנסיעת שטח הרבה פחות מהדייהו רייסר ב-1500 שקל של צחי.

אולי תנסו מסע חוצה מדבר בקטנועי טייפון (אחד כזה שכבר שנתיים לא מניע ואין לי זמן לבדוק למה (בטח פלאג, כרגיל) נרקב אצלי בחניה). או מסע וספות. או חוצה-נגב בדילוגים על רגל אחת עם כוס מים על המצח.

מוטי ג.
13-06-19, 18:46
דרור.... היה כבר סוזוקי rv50 אפילו שניים.... אז טייפון זה כבר פאסה,או לדברייך משעמם.

opl
13-06-19, 18:50
בתגובה הראשונה עוד חשבתי שאתה צוחק. בתגובה השניה הבנתי שלא... בשלישית אני חושב שאתה מועמד ראוי להחליף את מתי המקלל ז"ל. הזוי בעיניי שאתה ממש כועס על העובדה שאין היצע רכבים מסוג מסויים למאותגרים כלכלית בגלל שאלה שימשו ל"ספורט מוטורי" עם או בלי גרשיים.

חם היום...

דרור ברלי
13-06-19, 18:51
חוצה-נגב בדילוגים על רגל אחת עם כוס מים על המצח.

אז תנסו את זה.

אומי5
13-06-19, 19:59
גם לטייל בנגב עם סופה פתוחה זה לא בדיוק המצאה מקורית.

עושים את זה כי זה כיף, לא כי אף אחד לא עשה לפני.

וכן זה מצחיק כשזה באמת זול, כיום ההרשמה כבר עולה כמו הרכב.

פלג_
13-06-19, 21:28
אמרתי משהו על ממשלה? יש כאן ממשלה בכלל?
זה רק אתה נמרוד, כשאין לך משהו חכם יותר להגיד.

"סטודנט תפרן" זה לצורך העניין גם תיכוניסט תפרן או חייל משוחרר תפרן, או כל תפרן באשר הוא.

ואם בא לו לתפרן דווקא אימפרזה מסוף הניינטיז, כי זו מכונית עמידה ואמינה? אז כבר אין. כי כולן הוקרבו על מזבח מסעות הגרוטאות. לא שאכפת לי במיוחד ממסעות הגרוטאות, מלכתחילה לא התלהבתי מהשגעת הזו. זה סתם מטופש בעיני.

מסע גרוטאות זה משהו שהיה מגניב פעם, בגלל הראשוניות. היום, כשזה כבר לא חידוש וכולם מכירים את זה, אני חושב שזה כבר לא מגניב ולא מעניין יותר. מה בתכל'ס כל כך מצחיק בלחבוט גרוטאת פרייבט ישן באבנים?... מה אני מפספס?... הרי כל בדואי ראוי לשמו או לשבטו, עושה את זה מגיל 3 בערך, בלי מגבלת טסט בתוקף, רשיון נהיגה כלשהו או תקציב, בגרוטאת טנדר-סובארו או טויוטה קורולה שממילא גנובה. לרדת במעלה זרון?... אפשר לרדת עם הגרוטאה גם בזיק או בגרופית או בעשוש או איפה שתרצו והיא תישאר על הגלגלים ואולי גם תצליח להמשיך לנסוע אחר כך. גם כדורגל מפונצ'ר יורד כל מעלה.
מה זה משנה בעצם. אם לנסוע במדבר בפרייבט ישן זה משהו שכל כך מצחיק אתכם, וואלה, תצחקו. יותר מצחיקים אותי כל ה-SUV המפונפנים של היום, שרובם מתאימים לנסיעת שטח הרבה פחות מהדייהו רייסר ב-1500 שקל של צחי.

אולי תנסו מסע חוצה מדבר בקטנועי טייפון (אחד כזה שכבר שנתיים לא מניע ואין לי זמן לבדוק למה (בטח פלאג, כרגיל) נרקב אצלי בחניה). או מסע וספות. או חוצה-נגב בדילוגים על רגל אחת עם כוס מים על המצח.

אחרי שנים עם היילקס, ועוד כמה עם לנדקרוזר אני חייב להודות שהטיול שהכי נהנתי בוא עד היום זה היה הגרוטלוג.
אני לא יודע על מה אתה מדבר, אכפת לי אם זה לא מקורי כבר, אם היה עוד אחד כזה הייתי משתתף בכייף ונהנה באותה מידה.
אפילו בעלי הג׳יפים הרציניים שליוו אותנו היה נראים כאלו בשמחה היו מתחלפים.
אגב, אני חושב שבעקבות הטיול הזה ירדתי מהלנדקרוזר למיני וואן ולשטח קניתי סמוראי, משהו ב"גרוטאות" האלו הרגיש לי הרבה יותר כייף בשטח מלנדקרוזר ממוזג

לא נשאר רכבים לסטודנטים, נו באמת.
אני צעיר ממך אני חושב בכמה שנים וגם בתקופה שלי זה כבר לא היה רכב סטודנטים.

דרור ברלי
13-06-19, 21:50
לטייל במדבר בג'יפ זה לא מקורי וגם לא חוכמה. לא עושים מזה עניין.
אבל יש מספיק שבטוחים שלצאת בגרוטאת 2X4 צבעונית ולעשות הרבה רעש זה כנראה עדיין סוג של שוס בעיני מישהו או משהו.
אז איך זה שכל חובבי הגרוטראלי כאן מחזיקים בהמות 4X4 ולא מטיילים קבוע במדבר בגרוטאת אימפרזה בת 20?... הרי לפי מה שאתם מתארים זה הרבה יותר מגניב.... ממש סתירה מובנית.

בלי קשר, אני לא יודע כמה מסעות גרוטאות כבר נערכו, אבל נתקלתי לפחות בשתי שאריות ממסע כזה או אחר שעדיין נותרו במדבר אחרי ששבקו חיים (אחת אני זוכר בוודאות ביציאה ממעלה המרסבא לכיוון בקעת הורקניה) כנראה שאם זה אוטו של גרוש ורבע אז אחרי שנדמו הדי הצחוקים, לא משתלם לפנות אותו מהשטח. אז משאירים אותו ליופי, שגם הדורות הבאים ייהנו.

ואתם אומרים שלא רק שרמת ההכנה של הגרוטאות כבר זולגת למחוזות המקצועניים, עכשיו גם ההרשמה נהייתה יקרה?..... למה אני לא מופתע? הרי זה הפך לסוג של עסק. יש כבר תקנות ונדרשים כל מיני אישורים? רשיונות?... ביטוחים?.......... זו תחרות?... יש פרסים?... גביעים? משהו?.... הקיצר, וישמן ישורון ויבעט.

אם כבר לרדת לשטח בפרייבט - בזמנו, צור שיזף כתב על טיול ארוך שעשה עם הילדים שלו במדבר בסובארו לאונה ישנה. לא גרוטראלי, בלי תקנון, בלי הרשמה, בלי רעש וצלצולים. סתם טיול. הגיע לכל מיני מקומות די רחוקים ונהנה מאוד. הוא לא הפך את זה ל"ראלי" ולא ל"מגניב", לא היו שם צחוקים וגיחוכים, הוא לא הפעיל משרד יח"צ ולא הזמין עיתונאים ולא חיפש שיסקרו אותו בחדשות ולא עשה מזה עניין. הלאונה האומללה היתה בסך הכל כלי שמביא אותו אל המדבר ומוציא אותו ממנו בחזרה הביתה. עם זה אני בהחלט יכול להתחבר.

איל מ
13-06-19, 22:23
חברה,
לא לכעוס על דרור, הרי...
124503

אומי5
13-06-19, 22:33
אף אחד לא אמר שזה יותר מגניב מג'יפ.
זה לא.
אבל זה כיף ומצחיק.

אני לא יודע איזו גרוטאה מצאת וכמה זמן היא הייתה שם. אני מניח שאם זה היה של גרוטראלי ספציפית זה היה מפונה, הם דאגו למחוק גרפיטי שהזכיר אותם, אז להשאיר גרוטאה בשטח? אולי לקח כמה ימים לפנות....

ההרשמה יקרה כי הם מארגנים יותר מידי וגם מתפרנסים מזה.
אם כבר מסע אתגרי, אז לא צריך מטבח נייד בערב.

לגבי האפשרות לעשות את זה לבד...
נו אני לא צריך לספר לך....

אגב המועדון שגדל מזה עושה דברים מאוד יפים כמו בניית "רכבי מרוץ" לילדים נכים.
חפש פרה גרוטראלי, אתה עלול למצוא את עצמך מתנדב שם.

גיתאי נוה
14-06-19, 04:03
בוקר טוב.
אודה להמלצות לבעל מקצוע להכנת סובארו לראלי גרוטראלי.
תודה
אתה מוזמן להצטרף אלינו ללמוד את הרכב לעומקי-העומקים ב"סוויץ' בראש", ואחרי הראש - ללכלך את הידיים: https://www.switch-barosh.com/

תוך חודשיים אני מבטיח לך שלא תצליח להבין איך בכלל העלית שאלה כזאת מלכתחילה...
הנא\עה מובטחת :cool:

asafk
16-06-19, 18:19
אני חושב שמצאתי ציטוט ראוי שיסביר את רעיון הגרוטאשטח ועוד... (במיוחד השורה הראשונה)

Freedom's just another word for nothing left to lose,*
Nothing don't mean nothing honey if it ain't free, now now.*
And feeling good was easy, Lord, when he sang the blues,*
You know feeling good was good enough for me,*
Good enough for me and my Bobby McGee.*

אסף.

dudu
16-06-19, 22:22
....

elephant man
24-06-19, 07:53
לא הבנתי.
אפשר להכין סובארו לגרוטארלי במוסך או לא?

kobiarava
02-07-19, 15:16
לגבי שאריות גרוטראלי שננטשו בשטח- אצלנו בשטח ננטשו 2 פגרים כאלה לפני כשנה או קצת יותר, בשולי דרך המערכת בערבה, וכשהסיור הצבאי מצא אותן זה לא היה מצחיק בכלל, הקפיצו את כל העולם, משטרה, חבלנים, רבש"צים, נקודות ביקורת על כביש הערבה ומה לא, וזה כי מישהו חשב שאלה רכבי מבריחים או משהו כזה... כשאני הגעתי למקום וראיתי את הרכב הראשון מיד הבנתי במה מדובר, ובסוף לקחו עוד כמה שבועות עד שהמשטרה שלחה גרר לפנות אותם

קובי

מוטי ג.
02-07-19, 15:24
ומאיפה אתה יודע שזה לא היה סתם טריגר להקפיץ את הגזרה לתרגולת?

איל מ
02-07-19, 16:07
אין לי מושג מה היה במקרה ההוא,
אבל אני כן מכיר את הצבא קצת.
תרגילים, תרגולים, והקפצות תרגול, במיוחד אם מערבות גורמי חוץ, הם משהו שמתכננים ומתאמים מראש (ועם הרבנ כאב ראש ואישורים) ולא כדרך אגב, "כי יש פגר שמתאים על הגדר".

opl
02-07-19, 16:54
מעניין, למה המשטרה הייתה צריכה לשלוח גרר? אין דרך לזהות את בעלי הרכב?

המשוטט
02-07-19, 17:28
מעניין, למה המשטרה הייתה צריכה לשלוח גרר? אין דרך לזהות את בעלי הרכב?

Sent from my Mi A1 using Tapatalkכי כך מגדילים את התשלום שבעל הרכב ישלם

גרר + אחסנה

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אומי5
03-07-19, 12:53
לגבי שאריות גרוטראלי שננטשו בשטח- אצלנו בשטח ננטשו 2 פגרים כאלה לפני כשנה או קצת יותר, בשולי דרך המערכת בערבה, וכשהסיור הצבאי מצא אותן זה לא היה מצחיק בכלל, הקפיצו את כל העולם, משטרה, חבלנים, רבש"צים, נקודות ביקורת על כביש הערבה ומה לא, וזה כי מישהו חשב שאלה רכבי מבריחים או משהו כזה... כשאני הגעתי למקום וראיתי את הרכב הראשון מיד הבנתי במה מדובר, ובסוף לקחו עוד כמה שבועות עד שהמשטרה שלחה גרר לפנות אותם

קובי

יש לך תמונות?
אם זה באמת גרוטראלי, ולא אחד המקבילים, אשמח להעביר למארגנים. אני בטוח שיקחו לתשומת ליבם.

-->