PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות לקראת רכב שטח ראשון

snirm
29-06-19, 18:44
שלום לכולם

אשמח לעזרתכם בנוגע לרכב שטח ראשון.
זוג + ילדה בת כשנתיים (+ לפעמים תצטרף הכלבה) אוהבים טבע וטיולים והחלטנו להיכנס לעולם רכבי השטח.
לא מחפשים טיולים עם דגש על עבירות וזחילת סלעים, אבל כן נשמח לרכב שלא יגביל יותר מדי.
ביום יום הרכב ישמש את אשתי לנסיעות עירוניות (גן, סופר) ובמהלך סוף השבוע כרכב המשפחתי.
בנוסף יש גם סיריון לנסיעות שלי לעבודה, אפשרי להישאר עם רכב בודד למספר ימים במקרה של תקלה.

תקציב של כ40K, עם מתיחה קלה לצורך יישור קו ראשוני (משתדל לבצע כרגע את רוב הטיפולים בעצמי).

לאחר חיפוש בפורום וביד 2 נראה שהאופציה הכי טובה עבורנו היא גרנד ויטרה 2007-2008.
רוב הרכבים בתקציב עברו את ה150K, אשמח להתייחסות מבחינת אמינות.

תודה לכולם.

1. תקציב - צריך להביא בחשבון שההוצאות על רכב שטח גבוהות בד"כ משמעותית מהוצאות על רכב פרטי!א. מה התקציב לרכישת הרכב? 40K.
ב. האם התקציב שציינת כולל מבחינתך את עלויות התיקונים, השיפורים והתחזוקה (לפחות של ששת החודשים הראשונים) או שמדובר במחיר הרכישה בלבד ויהיה מימון נפרד לעלויות התחזוקה? מעדיף שכן, במיוחד שמדובר בעבודה עצמית.
ג. האם אתה מסוגל להתמודד עם הוצאה חד פעמית גדולה יחסית (למשל 5,000-10,000 ש"ח) לתיקון הרכב אחת לכמה שנים?

2. גודל / קיבולת הרכב - כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? כלב? קוף? האם לעיתים תרצו לעשות טיול של מספר ימים עם לינת שטח?
זוג + ילדה בת שנתיים + כלבה שתצטרך לעיתים. רוב הטיולים של יום-יומיים.

3. נסועה שנתית ותחזוקה:א. כמה קילומטרים הרכב יעשה בשנה? כמה ק"מ להערכתך יהיו לצרכי טיול (כולל את הטיול בשטח עצמו ואת הנסיעה הלוך וחזור) וכמה נסיעה שוטפת שאינה קשורה לטיול? 15K.
ב. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע (האם תוכלו לעיתים להשלים עם כמה ימים שבהם הרכב מושבת לצרכי טיפול ולא יכול לשמש לנהיגה)? יום יומי, כן ניתן להשבית למספר ימים לצורך תחזוקה עצמית.
ג. האם כל התחזוקה תתבצע במוסכים / בעלי מקצוע או שיש ידע טכני / רצון / כוונה לביצוע תחזוקה עצמית (לפחות חלקית)?
ד. האם מקום המגורים הוא באזור מרכזי עם מוסכים ואנשי מקצוע זמינים במרחק נסיעה סביר או בפריפריה הרחוקה מאזני מקצוע / מוסכים? אין בעיה.

4. אופי השימוש והטיולים:
א. האם מתכננים לנסוע רק בשבילי עפר ודרכי כורכר כבושות, האם רק טיולים רגועים בחיק הטבע, האם טיולים שלעיתים ידרשו מעבר מעלה קשה / מדרגת סלע וכו'? לא מחפשים טיולי עבירות, כן נרצה רכב שלא יגביל יותר מדי את המסלולים האפשריים.
ב. אם טיילתם ברכבי שטח בעבר או שיש קבוצה המטיילת עם רכבי שטח שאתם חושבים להצטרף אליה מדי פעם לטיול - מהם רכבי השטח של אנשי הקבוצה? לחלק מהטיולים יצטרף דאסטר 4X4.
ג. מהם המקומות המאתגרים ביותר שבהם עברתם / תרצו לעבור או שטיול שתרצו להשתתף בו עבר? (גם אם רק ראיתם תמונות של טיול שטח שעניין אתכם ויודעים לציין את שם המקום או המסלול).

5. העדפות ותנאי סף - האם יש תנאי סף?

א. גיר אוטומטי/ידני עדיפות לאוטומט, אפשרי גם ידני.
ב. מנוע דיזל/בנזין לא משנה.
ג. תצורה (טנדר, קצר, ארוך...) טנדר גם אפשרי במידה ויש משהו מעניין...
ד. גיל הרכב - חדש בלבד? משומש בן שנים ספורות? רכב אספנות? משומש.

6. האם עד כה "ננעלת" על סוגי רכב מסויימים? לחלופין, יש "וטו" על סוגי רכב מסויימים?

assafy
29-06-19, 20:04
התקציב שלך מוגבל ובתקציב הזה מן הסתם לא תמצא רכב עם קילומטרז נמוך.
גראנד וויטארה אופציה טובה והגיונית. אולי הכי הגיונית בישבילך.
אם תרצה ללכת לכיוון הרכבים היותר גדולים ומוצקים אז ניסאן פאת'פיינדר עם קצת קווץ' במחיר, רקסטון, יונדאי טראקן וקיה סורנטו יכולים להיות אופציות טובות.
ציינת דאסטר, כאלו עדיין לא נכנסים בתקציב?
אם רכבים ללא הילוך כח זה גם אופציה אז סובארו פורסטר.

snirm
29-06-19, 20:28
ידוע לי שהתקציב מעט מוגבל, לכן באתי להתייעץ לגבי אמינות הרכבים בטווח.
במידה וכל האפשרויות עתידות להביא איתם צרות ותקלות נעדיף לחכות עם הקנייה...

דאסטר עדיין גבוה מעל התקציב, אחרת הוא באמת הבחירה המתבקשת.

erezgur
29-06-19, 21:28
ברוך הבא ותודה על התשובות המלאות לשאלון שלנו.

מבחינתי התשובה היחידה שהיא מעורפלת היא לגבי רמת העבירות (כי "רכב שלא יגביל אותנו בכל המסלולים האפשריים" פירושו רכב עבירות קשוח...) אבל ברור שעדיין אינך יודע להגדיר זאת טוב יותר.
אם רמת הטיולים של דאסטר סטנדרטי היא המדד, אז בהחלט כמו שהוזכר כאן - גרנד ויטרה היא בחירה אפשרית טובה, שווה להסתכל גם על סובארו (xv או פורסטר)

נשלח מהנייד שמתעקש "לתקן" את האיות...

guy888
29-06-19, 21:53
גראנד ויטארה 2007 - לא לכולם יש esp . עדיף אחד עם.
שיפור העבירות מורגש מאד.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

snirm
29-06-19, 22:21
ברוך הבא ותודה על התשובות המלאות לשאלון שלנו.

מבחינתי התשובה היחידה שהיא מעורפלת היא לגבי רמת העבירות (כי "רכב שלא יגביל אותנו בכל המסלולים האפשריים" פירושו רכב עבירות קשוח...) אבל ברור שעדיין אינך יודע להגדיר זאת טוב יותר.
אם רמת הטיולים של דאסטר סטנדרטי היא המדד, אז בהחלט כמו שהוזכר כאן - גרנד ויטרה היא בחירה אפשרית טובה, שווה להסתכל גם על סובארו (xv או פורסטר)

בתור אחד שרק נכנס לתחום קצת קשה לי להגדיר..
אפשר להגיד באמת שאופי הטיולים הוא מה שמתאים לדאסטר סטנדרטי.

גראנד ויטארה 2007 - לא לכולם יש esp . עדיף אחד עם.
שיפור העבירות מורגש מאד.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
הבנתי שמשנת 2008 כל הרכבים עם ESP, אמת?

אם מישהו יכול להוסיף לגבי אמינות הגרנד ויטרה זה יהיה מעולה.

snirm
01-07-19, 19:20
רכב שעבר החלפת סרן קדמי, מה המשמעות? כמה זה נפוץ?

לפי הבעלים הרכב נעצר באמצע נסיעה והמוסך החליט שיש להחליף את הסרן, התיקון בוצע במורשה סוזוקי.

שאר נתוני הרכב נשמעים טוב. מטופל בזמן, הגבהה מיגון וצמיגי 50/50.

erezgur
01-07-19, 19:28
בגרנד ויטרה זו תופעה די ידועה. הדיפרנציאל הקדמי המקורי מאלומיניום, אז אם החליפו לברזיל, רק הרווחת...

נדב42
01-07-19, 19:32
זה דור שני, אין אופציה לדיפרנציאל מברזל ואני לא יודע אם הוא סובל מאותה רגישות כמו הדור הראשון, בטח אם יש בקרת אחיזה ...

ערן CJ
02-07-19, 06:52
יש עוד אפשרויות שיכולות לקדם אותך בשנתונים:
סנגיונג אקטיון - כלי שטח עם יכולות מפתיעות ואפשרויות שיפור טובות. ב 40K תוכל בקלות להגיע למודל 2010.
כנ"ל קיירון. רקסטון קצת גדול מידי להסתובבות של אשתך בעיר, אבל לא הייתי פוסל. ההבדלים במידות אינם עצומים, תא חניה שיתאים לאחד, בד"כ יתאים גם לאחרים.

אילולי הק"מ הגבוה הייתי ממליץ על SUV אמריקני מפנק וזללן. אלו כלים נהדרים לשטח עד רמה בינונית.

ערן CJ

Asaf-a
02-07-19, 07:29
לפותח השירשור:
לקמ השנתי הצפוי, דאסטר יחסוך לך כ6000 ₪ בשנה על דלק בהשוואה לשאר האופציות שהוזכרו, תכניס זאת לחישוב.

גראנד ויטארה, סאניונג וכו' אוטומטיים, זה אומר 1:8 קמ לליטר ביום יום.

אם דאסטר מספק אותך ביכולות וגיר ידני עובר בבית, הייתי מתאמץ להגיע אליו תקציבית.

אחרת זו קניה בזוקר...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

snirm
03-07-19, 11:33
ערן, אקטיון נפסל על הסף בעקבות העיצוב המרהיב. נבדוק את הרקסטון.

לצערי אני לא מוצא כרגע דאסטרים בטווח מתיחה קלה :(
נמשיך לחפש בסבלנות אחר גרנד ויטרה / דאסטר.

ערן CJ
03-07-19, 14:38
אכן סאנגיונג המציאו סקאלה חדשה של כיעור בעיצוב כלי רכב.

אפילו אישתי ניסתה להסביר לי שלא הכל זה פונקציונליות, שיש לעדן את הדברים שאני בוחר בקצת יופי.
אז עניתי: "אצלי זה או יופי או פונקציונליות! אין מקום לשניהם ביחד. הנה...אותך בחרתי בגלל היופי." בקיצור. הלילה אני ישן על הספה בסלון...

ערן CJ

snirm
03-07-19, 18:13
לפחות לא אמרת לה שבחרת בה בגלל הפונקציונליות. אני בספק אם הסלון עוד היה נגיש ;)

snirm
21-03-20, 16:18
באיחור קל נרכש דאסטר דיזל 4X4.
תודה לכל מי שסייע!

erezgur
21-03-20, 16:26
תתחדש !

מצאת בתקציב המקורי מפתיחת השרשור?

בתקווה שהתקופה הנוכחית תעבור במהרה וכולנו נוכל לנסוע יותר לטיולים ולהיפגש בשבילי הארץ.

snirm
21-03-20, 16:54
נדרשה תוספת קלה, אבל הרכב נרכש עם טסט ארוך ואחרי טיפול גדול ככה שזה די התקזז.

גיא
21-03-20, 17:08
תתחדש ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

-->