PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה: 2 ברגים שבורים מתוך 5 בגלגל הימני

Ruoven
30-06-19, 10:50
יש לי מצובישי אאוטלנדר שנת 2009 וכשהחלפתי גלגל נשברו 2 ברגים עם האום
השאלה שלי עד כמה זה חמור וכמה יעלה לתקן את זה
תודה מראש

נמרוד
30-06-19, 11:16
זה לא חמור ולא מסובך.

הברגים האלו מכונים גוז'ונים או Wheel stud, ואתה גם יכול להחליף לבד אם אתה רוצה. הם נכנסים בדפיקה עם פטיש או עם מלחציים יעודיים מהחלק האחורי של הנאבה. בדרך כלל צריך לפרק את מכלול הגלגל אבל אני לא מכיר את הרכב הספציפי שלך. זה בעצם עיקר העלות - פרוק והרכבה של מכלול הגלגל, וזה יעלה כמה מאות שקלים במוסך.

הנזק אגב נגרם בשעת סגירת אומי הגלגל בפעם האחרונה, מן הסתם על ידי עובד פאנצ'ריה שסגר הרבה יותר מדי חזק עם פטיש האויר.

shachar
30-06-19, 12:54
מי שסגר את השניים שנשברו, סגר גם את השלושה ששרדו...

הייתי מחליף את כולם באותה הזדמנות

gilur
30-06-19, 13:51

מחשבה טובה :) !!!

Ruoven
30-06-19, 14:20
זה לא חמור ולא מסובך.

הברגים האלו מכונים גוז'ונים או Wheel stud, ואתה גם יכול להחליף לבד אם אתה רוצה. הם נכנסים בדפיקה עם פטיש או עם מלחציים יעודיים מהחלק האחורי של הנאבה. בדרך כלל צריך לפרק את מכלול הגלגל אבל אני לא מכיר את הרכב הספציפי שלך. זה בעצם עיקר העלות - פרוק והרכבה של מכלול הגלגל, וזה יעלה כמה מאות שקלים במוסך.

הנזק אגב נגרם בשעת סגירת אומי הגלגל בפעם האחרונה, מן הסתם על ידי עובד פאנצ'ריה שסגר הרבה יותר מדי חזק עם פטיש האויר.

הבורג הארוך(גוז'ונים) פשוט נשבר בתוך האום.
קלעת בול, אכן העובד פנצריה נלחם עם הברגים האלו ולא הבנתי למה לוקח לו כל כך הרבה זמן להבריג 5 ברגים, עכשיו אני מבין.
האם זה בסדר לנסוע ככה למוסך או להזמין גרר?
המוסך הכי קרוב 5 דקות נסיעה

- - - Updated - - -

יודע מה העלות פחות או יותר להחליף את כל החמישה?

shachar
30-06-19, 14:23
הבורג הארוך(גוז'ונים) פשוט נשבר בתוך האום.
קלעת בול, אכן העובד פנצריה נלחם עם הברגים האלו ולא הבנתי למה לוקח לו כל כך הרבה זמן להבריג 5 ברגים, עכשיו אני מבין.
האם זה בסדר לנסוע ככה למוסך או להזמין גרר?
המוסך הכי קרוב 5 דקות נסיעה

- - - Updated - - -

יודע מה העלות פחות או יותר להחליף את כל החמישה?אם מפרקים את המכלול, העלות של עוד גוזון לא משמעותית..
באותה הזדמנות תבדוק כמה יתר הגלגלים מחוזקים.

ובכמה דקות נהיגה כנראה שלא תשבור את האחרים.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Ruoven
30-06-19, 23:38
כמה עולה רק האום ומאיפה אפשר להשיג אותו?

elibaba
01-07-19, 09:14
האומים הם לרוב סטנדרטיים לכל היפניות/קוריאניות ובכל פנצ'ריה יש כאלו בערימות.

נמרוד
01-07-19, 10:49
גם את האומים וגם את הגוז'ונים אפשר לקנות בחנויות חלקי חילוף בכל אזור תעשיה גדול בארץ.

אלון
10-07-19, 20:03
לי זה קרה מזמן עם הפאגרו הזקנה
כל בורג עלה 15ש"ח. אום ניקל חדש עלה 10 . בחנות חלקי חילוף סטנדרטית. לא במורשה!!! שם זה יעלה פי 5~10 להחליף לפעמים קל לפעמים קשה יותר . אם יש גישה אז בדפיקה ושארית הגוזון-פין יעוף אחורה והחדש יכנס קצת קשה. אפשר להתחיל עם פטיש ואז להתחיל להבריג עליו אום רגיל ללא כיפה עד שיכנס סופית. ברכבים ישנים (כמו שלי חחח) לפעמים צריך זז-קל וחימום

בןבן
14-07-19, 08:16
מילא גלגלים אבל ככה סוגרים כל בורג ברכב... חוסר הבנה מוחלט ברוב המוסכים, חוסר ידיעה מה זה ''טורק סגירה'' של ברגים .גם במנוע גם במיגונים גם בברגי מיכל השמן. זה פשוט הזוי מה שקורה כאן בארץ. עקב כך ,אני למשל מקפיד על סגירה ידנית של הגלגלים בכל מקום ''מקצועי'' שבו נדרשה פתיחה שלהם. דהיינו,מוסך או פנצריה.
ברגי הגלגלים לא אמורים להיות סגורים בכל הכוח. זה בנוי כך שאפילו סגירה ידנית מספקת! אלו גוזונים קוניים!!! סביבות 14 -15 ניוטון מטר זאת סגירה ידנית עם ידית קצרה של 40 סמ ולא בכל הכוח.

איל מ
14-07-19, 08:26
אין מצב שהמומנט הוא 14/16 ניוטון מטר. לפחות פי חמש מזה.
את המומנטים שאתה ציינת ניתן לסגור עם מפתח t והם דומים יותר למומנטים של ברגי מכסה שסתומים.
לצורך העניין ידית מומנט בינונית של 3/8 מתחילה ב14 n/m וקשה מאוד לדייק איתה במומנט הזה בגלל שזה בקצה הסקאלה שלה.

opl
14-07-19, 09:32
סתם דוגמא

From the online Russian Sevice Manual for 2013 Pajero.
"Tightening torque: 115 ± 10 Nm."

Interestingly the Challenger wheel nuts are done up tighter!
"Tightening torque: 128 ± 9 Nm"

nir.samo
15-07-19, 02:31
סיפור.
כשהיה לי פנצר ברכב שכור בארה"ב הפנו אותי למוסך, המכונאי רץ ושאל איזה שנה האוטו - אח"כ הבנתי שזה בשביל לדעת מה המומנט הנדרש והוא חיזק את כל האומים עם מד מומנט.
כשהחלפתי גלגלים בירושלים לא הרבה אחרי ביקשתי לחזק לפי מומנט במקום אימפקט אויר.. אמרו לי שאם אני רוצה אני יכול לסגור בעצמי.

Sent from my H3123 using Tapatalk

-->