PDA

צפייה בגרסה מלאה : מזגן מקרר לסירוגין D-MAX

asafpeleg
07-07-19, 07:14
שלום,
איסוזו D-MAX 2004. מזגן מקרר מצויין 2 דקות, מפסיק קירור וחוזר חלילה.
בדיקת וואקום מצויינת, לא חסר גז (650 גרם).
החלפתי מסנן מזגן (באמת היה מלוכלך), חשבתי שהבעיה נפתרה (האינטרוולים התארכו) אך לא.
מאייד המזגן נראה בסדר, גם ספיקת האוויר מרגישה טובה (זרימת אוויר טובה דרך הפתחים).
קצת בספק לגבי טרמוסטט המאייד (לא מצאתי ברשת, אנסה לפנות ל UMI).
לפני שמחליפים חלקים (טרמוסטט\מאייד מזגן), יש עוד משהו שאני יכול לבדוק?
תודה למשיבים.
בתמונה הטרמוסטט (?)124815

ד ו ר ו ן
07-07-19, 11:26
טיפ ממתקן מזגנים לרכבי עבודה וחקלאות:

תבדוק קודם כל שהרדיאטורים לפי הסדר לא חסומים מגיפה בין צלעות הקירור.
הראשי והמזגן, זה לפני הכל.

לכ חייב שהרכב יתחמם, זה עדיין יכול להשפיע על המזגן.

אח״כ, תבדוק שהמאוורר של הרכב אכן נכנס לעבודה באמת ולא רק מסתובב.

אם הוא מכני, תבדוק האם המצמד תקין, יכול להיות שיש לו מספיק אויר לקירור המנוע אבל לא בשביל המזגן, במיוחד בנסיעה איטית.

בדיקת לחצים עשית?

Slowly..

asafpeleg
07-07-19, 22:13
רדיאטורים נקיים,
מאורר של הרכב (פאן קלאץ) מרגיש תקין,
מאורר מזגן חשמלי נכנס לפעולה.
איש מזגנים עשה וואקום, מילא גז לפי המשקל הדרוש ולא איתר דליפות\נזילות.

נדב ש.
07-07-19, 22:49
כשהוא מפסיק לקרר תסתכל על המדחס מזגן ותראה אם הקלאץ׳ שלו משולב או מתנתק, אם הוא מתנתק צריך לאבחן האם הבעיה במדחס או שיש משהו אחר במערכת שגורם לו לצאת משילוב.

נמרוד
08-07-19, 11:28
אם מערכת המיזוג עצמה נבדקה ונמצא תקינה (לחצים, דליפות וכו') תופעה כמו שאתה מתאר שמתחילה להופיע בקיץ נובעת הרבה פעמים מהתחממות של המנוע. כשהמזגן נכנס לפעולה הוא גורם לעלייה של עוד כמה מעלות, המחשב מרגיש את זה ומכבה את המזגן, מה שמוריד כמה מעלות, המדחס נכנס לפעולה שוב, והתהליך חוזר על עצמו.

זו התחממות שהיא גבולית, לכן לא רואים אותה בשעון החום הרגיל של המנוע. הסיבה להתחממות היא בסבירות גבוהה רדיאטור סתום חלקית (מבפנים, נקיון חיצוני אני מבין שכבר עשית).

tallevi
08-07-19, 13:09
להבנתי, זו דווקא התחממות משמעותית שכן אמורה להיות מורגשת בחיווי שעון החום.

בכל מקרה, תבדוק את עניין שילוב המדחס. זה יתן לך אינדיקציה לאן ללכת. אם הוא מתנתק, אז זאת בעיית פיקוד, אם לא - בעיית מיזוג...במערכת המיזוג עצמה - בדרך כלל סתימה איפשהו במערכת - בדרך כלל שסתום התפשטות לא תקין...

טל.

asafpeleg
09-07-19, 08:17
אם מערכת המיזוג עצמה נבדקה ונמצא תקינה (לחצים, דליפות וכו') תופעה כמו שאתה מתאר שמתחילה להופיע בקיץ נובעת הרבה פעמים מהתחממות של המנוע. כשהמזגן נכנס לפעולה הוא גורם לעלייה של עוד כמה מעלות, המחשב מרגיש את זה ומכבה את המזגן, מה שמוריד כמה מעלות, המדחס נכנס לפעולה שוב, והתהליך חוזר על עצמו.

זו התחממות שהיא גבולית, לכן לא רואים אותה בשעון החום הרגיל של המנוע. הסיבה להתחממות היא בסבירות גבוהה רדיאטור סתום חלקית (מבפנים, נקיון חיצוני אני מבין שכבר עשית).

בדקתי הבוקר:
מנוע קר לגמרי (אחרי לילה בחנייה), התנעתי הדלקתי מזגן ויצאתי.
יש עדיין את הניתוקים האלה (אני ממש שומע את הריליי פותח\סוגר...).
אני חושד בטרמוסטט מאדה (חיישן נגד קפיאה) גם בגלל שמקורי ב UMI עולה 72 ש"ח וגם כי כשהוצאתי את המסנן הישן של המזגן ראיתי שהמגעים שלו קצת העלו קורוזיה. אגב באותה הזדמנות, הצצתי על המאייד של המזגן והוא נראה טוב מבחוץ יחסית לזוועות שראיתי ברשת.
אחליף את החיישן ואעדכן.

asafpeleg
14-07-19, 10:34
מעדכן:
החלפתי את החיישן נגד קפיאה ביחידה הפנימית. 70 ש"ח למקורי, לא עזר.
פירקתי את מאורר המזגן, ניקיתי מגעים גם לו וגם לחיישן לחץ גבוה (?) שיושב לפני המעבה של המזגן. לא עזר.
המזגן עדיין מקרר לסירוגין, כלומר מקרר, ולאחר 2 דק' יוצא אוויר לא קר וחוזר חלילה.
התיאשתי, מזגן לא מקפיא זה עוגמת נפש בארץ.
פניתי למוסך הקרוב אליי, מכונאי גאון ומנוסה. שאל כמה שאלות, אמר שלפעמים הבעיה היא מכנית- התריס של החימום\בורר מצב הקור (הכחול אדום הזה) לא תקין במכוניות ישנות.
התכופף עם פנס, וואלה- שבור. הזיז אותו ידנית למצב הקר ביותר, אמר שעד שצריך חימום או הפשרת אדים למשוך ככה.
הסאגה מאחורי, אפילו לא חשבתי על זה , אין תחליף לניסיון.
קר לאישה ולילדים ובא לגואל רצון.

-->