PDA

צפייה בגרסה מלאה : טראנו דיזל קצר אוטומט או סוזוקי ג'ימני

Oren grishman
08-07-19, 11:34
היי.
לאחר חיפושים ממושכים מצאתי שני כלים שעל פניו נראים שמורים מאד ונכנסים בתקציב של עד 20k.

הראשון הוא ניסאן טראנו דיזל אוטומט קצר שנת 1999.
ברכב הוחלף גיר, הבעלים נראה כאחד שהשקיע והרכב נראה במצב טוב מכנית.

השני הוא סוזוקי ג'ימני אוטומט שנת 1999.
כאן הגיר אחרי שיפוץ, עדיין באחריות וגם כאן הבעלים נראה כאחד שהשקיע.

אני יודע שהטראנו מרווח הרבה יותר, והגימני עביר יותר.

שניהם די עונים על רוב הצרכים, אם כי ה טראנו קצת יותר בגלל שהוא מרווח יותר ופחות עגלה על הכביש - יהיה כרכב שלישי בבית מיועד לטיולים שבילים ומעברים וכנים קלים עד בינוניים.

השאלה היחידה שטרם מצאתי לה תשובה, היא עד כמה יקרה התחזוקה של הטראנו דיזל אוטומט? ועד כמה קשה למצוא חלפים לרכב הנ"ל?

תודה רבה מראש

andy.shaked
08-07-19, 11:50
טראנו דיזל 2.7 לא יקר לאחזקה ורכב אמין כל עוד מטפלים ולא מחפשים קיצורי דרך
כל החלקים קיימים בשוק
יש מועדון פעיל מאוד ועוזרים בכל מצוקה

#המדען_המטורף

Oren grishman
08-07-19, 11:52
טראנו דיזל 2.7 לא יקר לאחזקה ורכב אמין כל עוד מטפלים ולא מחפשים קיצורי דרך
כל החלקים קיימים בשוק
יש מועדון פעיל מאוד ועוזרים בכל מצוקה

#המדען_המטורף

היי. תודה.
אפשר קישור למועדון?
לג'ימני ראיתי שיש קהילה מאד גדולה שזה בהחלט יתרון משמעותי ולא ידעתי שגם לטארנו יש.

erezgur
08-07-19, 16:53
אני מניח שבאותו תקציב, הג'ימני יהיה צעיר משמעותית...

נשלח מהנייד שמתעקש "לתקן" את האיות...

Oren grishman
08-07-19, 17:01
אני מניח שבאותו תקציב, הג'ימני יהיה צעיר משמעותית...

נשלח מהנייד שמתעקש "לתקן" את האיות...

היי. דווקא לא.
המחירים של ה ג'ימני הרבה יותר יקרים מהטראנו.
לפחות לפי מה שאני רואה בשוק.

asypeer
08-07-19, 19:22
הבעלים של הג׳ימני חי בסרט, אתה יכול למצוא רכב צעיר ב3-4 שנים ב20 אלף. ממליץ לך להוסיף עוד 5-7 אלף ולקחת ג׳ימני 2006 עם המנוע המעט יותר חזק וגיר בר-שיפוץ.

Sent from my iPhone using Tapatalk

dudu
08-07-19, 23:11
.

אני יודע שהטראנו מרווח הרבה יותר, והגימני עביר יותר.

בלי לקבוע איזה רכב יותר נכון לך ואיזה מהכלים הספציפיים במצב טוב יותר - על מה מבוססת הקביעה שהג'ימיני עביר יותר?
למיטב הבנתי כששני הרכבים במצבם המקורי יש לטרנו יתרון על הג'ימיני.

andy.shaked
09-07-19, 08:05
יש שמועה כזאת שרכב עם 2 סרנים חיים עדיף על רכב עם סרן חי אחורי בלבד...
לך תבין את האנשים

#המדען_המטורף

geva dover
09-07-19, 10:48
יש שמועה כזאת שרכב עם 2 סרנים חיים עדיף על רכב עם סרן חי אחורי בלבד...
לך תבין את האנשים

#המדען_המטורף

זה בגלל היילקסים/פטרולים/ רנגלרים שהם בעלי סרנים חיים ועבירים מאוד. אפשר להגיע עם גימני לרמת עבירות כזו אבל נדרש להשקיע המון לעומת ההיילקסים/פטרולים/רנגלרים. לדעתי אין יתרון פה לגימני, שניהם שווים. תעשה סיבוב ותרגיש מה יותר מתאים לך ולפי זה תחילת.
אה.. ומועדון טראנו מאוד מאוד מאוד פעיל, מאוד ממליץ עליו, יש לי רק חוויות טובות ממנו

נדב ש.
09-07-19, 11:20
זה בגלל היילקסים/פטרולים/ רנגלרים שהם בעלי סרנים חיים ועבירים מאוד. אפשר להגיע עם גימני לרמת עבירות כזו אבל נדרש להשקיע המון לעומת ההיילקסים/פטרולים/רנגלרים. לדעתי אין יתרון פה לגימני, שניהם שווים. תעשה סיבוב ותרגיש מה יותר מתאים לך ולפי זה תחילת.
אה.. ומועדון טראנו מאוד מאוד מאוד פעיל, מאוד ממליץ עליו, יש לי רק חוויות טובות ממנו

היילקסים עם סרן חי עד שנתון מסויים.
כנ"ל גם לנדרובר דיסקברי.

לפותח השירשור, מיכוון שלא ענית על השאלון בראש הפורום קשה לכוון אותך מה באמת יתאים לך...
רכב זה הרבה יותר ממנוע או גיר.
דיזל כעקרון מיועד לעשות יותר ק"מ על פני הבנזין אחרת אין הצדקה להחזיק אחד.
בדיזל מן הסתם(ודיזל ישן בפרט) ההוצאות גדולות יותר בגלל מערכות מורכבות כמו משאבת הזרקה, מזרקים וכו'.

מעבר לזה צריך לבדוק טוב את המצב הכללי של הכלים, בטראנו בוקסות משולשים ובוקסות בכלל, חופשים, נזילות, שילוב 4x4, מערכת קירור וכו'.

בג׳ימיני בוקסות במוטות רדיוסים ואוזניים, מערכת קירור, שילוב 4x4, גלי הינע, טיימינג אם בוצע ומתי, חופשים ורעשים מייסבים וכו' וכו'.

ממליץ לקרוא עוד על 2 הכלים כאן באתר וברשת בכלל.

Oren grishman
09-07-19, 11:24
היילקסים עם סרן חי עד שנתון מסויים.
כנ"ל גם לנדרובר דיסקברי.

לפותח השירשור, מיכוון שלא ענית על השאלון בראש הפורום קשה לכוון אותך מה באמת יתאים לך...
רכב זה הרבה יותר ממנוע או גיר.
דיזל כעקרון מיועד לעשות יותר ק"מ על פני הבנזין אחרת אין הצדקה להחזיק אחד.
בדיזל מן הסתם(ודיזל ישן בפרט) ההוצאות גדולות יותר בגלל מערכות מורכבות כמו משאבת הזרקה, מזרקים וכו'.

מעבר לזה צריך לבדוק טוב את המצב הכללי של הכלים, בטראנו בוקסות משולשים ובוקסות בכלל, חופשים, נזילות, שילוב 4x4, מערכת קירור וכו'.

בג׳ימיני בוקסות במוטות רדיוסים ואוזניים, מערכת קירור, שילוב 4x4, גלי הינע, טיימינג אם בוצע ומתי, חופשים ורעשים מייסבים וכו' וכו'.

ממליץ לקרוא עוד על 2 הכלים כאן באתר וברשת בכלל.

היי נדב.
האמת שהם עניתי בהרחבה על השאלון אבל בשרשור אחר. משום מה אף אחד לא ענה שם :-(
הנה הקישור למה שעניתי:

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/112824-%D7%94%D7%AA%D7%99%D7%99%D7%A2%D7%A6%D7% 95%D7%AA-%D7%A7%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%AA-%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%A9%D7%98%D7%97

תאמין לי שקראתי וחקרתי לעומק ועדיין חוקר.
פשוט ראיתי שחלק אומרים שתחזוקה של דיזל הרבה יותר יקרה ולחלק לא, אז הלכתי לאיבוד קצת ובגלל זה שאלתי כאן.

נדב ש.
09-07-19, 11:44
אז לפי הקישור ששמת- 2 אנשים, 2000 ק"מ בשנה, רכב לסופ"ש בלבד...
ג׳ימיני תפור פה.
יש לי חברים בעלי ג׳ימיני מהשנתונים האלה כולל קרוב משפחה אחד, הוא לא כזה עגלה... אל תישכח בשני המיקרים מדובר ברכב בן 20.

Oren grishman
09-07-19, 11:50
אז לפי הקישור ששמת- 2 אנשים, 2000 ק"מ בשנה, רכב לסופ"ש בלבד...
ג׳ימיני תפור פה.
יש לי חברים בעלי ג׳ימיני מהשנתונים האלה כולל קרוב משפחה אחד, הוא לא כזה עגלה... אל תישכח בשני המיקרים מדובר ברכב בן 20.

לפי הנתונים היבשים באמת עושה רושם שהגימני יותר מתאים על פניו, אבל הצפיפות ונוחות הנסיעה חשובה לי מאד, במיוחד כשמדובר בנסיעה ארוכה וממושכת.

מה גם שבתקציב של עד 20k היחידים שראיתי הם בשנתונים הישנים יותר, אלא עם הגיר הבעייתי שמצריך שיפוץ באזור ה 200,000 קילומטר.

מעריך את המענה והתשובות.

נדב ש.
09-07-19, 12:29
ריפרפתי ביד 2 מסקרנות, ב 20k יש שנתונים 2003/4...

ממליץ ללכת לבדוק ולעשות נסיעה להיתרשם.

asypeer
09-07-19, 13:27
יש היצע גדול מהביקוש, תעקוב אחרי המודעות ותראה שזה אותם רכבים כל שבוע. מבקשים 25 אבל ישחררו גם ב20 למישהו רציני..

Oren grishman
09-07-19, 14:07
יש היצע גדול מהביקוש, תעקוב אחרי המודעות ותראה שזה אותם רכבים כל שבוע. מבקשים 25 אבל ישחררו גם ב20 למישהו רציני..

אתה מדבר על הג'ימני?

asypeer
09-07-19, 19:06
כן, אבל לא רק. אנשים חושבים שזו מניה שהערך שלה רק יעלה..

-->