PDA

צפייה בגרסה מלאה : קפיצים מעל הסרן

combina347
02-02-06, 22:20
יש בידי תושבות לסרן כדי להעביר את הסרן מתחת לקפיצים
אני צריך את כל מה שאתם יודעים ופשוט תשפכו מידע
נתחיל בכך שאני צריך מידע על כיוון הדריבשאפט והתייחסות לכך שאני עם קפיצים של סיקס
במידה והתושבות החדשות ישבו במקביל לתושבות התחתונות האם אני חייב בריתוכים או פשוט
לחזק?

תנו לי עוד מידה וחומר כדי לעורר בי עוד שאלות.

yehudap9
03-02-06, 12:15
גם אני רציתי להעביר את הקפיצים מעל לסרן אך אנשי מקצוע אמרו שזה לא מומלץ ויעשו בעיות בטסט לתשומת ליבך

מורי
03-02-06, 13:20
אהלן קובי.מומלץ למקם את כל החלקים ללא ריתוך במקומם לבדוק מרחקים וזויות ואז לרתך.כמו כן במידה ואתה עם קפיצים רכים ח ו ב ה לבנות TORQUE BAR שימנע סיבוב של הסרן (AXLE WRAP)
אחרת תחליף כל יומיים פלאנג'ים שבורים של הדרייבשאפט.
עשיתי פעם עבודה כזאת והכל נכתב מנסיון.חוץ מזה שיש לי שני סרנים עם תושבות מרותכות מעל הסרן
למכירה אם תהיה מעוניין.

אלון_ק
03-02-06, 18:41
עזוב שטויות, אל תחזור על סאגת המתלים. יש קיטים שלמים להסבה כזו, כולל הי-סטיר (או קרוסאובר), תושבות מדוייקות, קלינים, ספייסרים... הכל כולל הכל, בדוק, מתוכנן ומדוד בול. גיאומטריות נכונות, הכל מוכן לריתוך על הסרן.

אתה בטוח שאתה רוצה להשאר עם סרן של סמוראי ל33? אם זה רק ל 31, לא הייתי הולך על הSPOA בינתיים.

אם אתה בכ"ז מחפש מידע לגבי ההסבה, תעשה חיפוש בכל האתר - יש את כל מה שאתה רוצה לדעת ויותר.

combina347
03-02-06, 19:45
אלון את ספרינג אובר אני רוצה לעשות כדי להרים את השאקלים לקצה או מעל אמצע הצמיג
חוץ מזה שאני יקבל עוד גובה ז"א עוד המון גובה
את הקפיצים של הסיקס עשיתי כדי לקבל רכות של נסיעה ומהלך מתלה גדול ז"א ממש גדול
הבעיה היחידה שלי כרגע היא רוחב אני צריך גאנטים כמו של כפיר אך אני מעדיף אורגינליים ולא עשויים

אני צריך לכוון זווית לסרן כדי לתקן בגלל הגובה שיהיה לי במעבר
אני צריך להוריד את הסרן מעט למטה משום שכשאני נותן גז הסרן עולה למעלה ועם קפיצים כמו שלי מי יודע כמה הוא יעלה
השאלה הנוספת היא לאן אני מחבר את המוט שמייצב את הסרן מתנועות למעלה ולמטה ואיזה אורך אני צריך בדיוק השאלה נובעת מכך שנוצרים לי שני מוטות שמחוברים לי לסרן האחד הדריב שאפט והשני המייצב וכאשר הסרן ניפתח או במהלכי מיתלה מוזרים האורכים בינהם חייבים להשתנות ובעצם המוט מייצב מגביל לי את מהלכי המיתלה אלה אם אבנה לו ציר על הסרן או על התושבת העליונה כדי לאפשר מהלך מיתלה מירבי
לפי ראייה שלי כדי למנוע את הבעיה הזו עליי לחבר מוט עם פלטות לשילדה בדיוק מעל החיבור של הטרנספר עם הדרייבשאפט וזרוע קטנה שתנמיך את החיבור של המוט מייצב לגובה החיבור של הדרייבשאפט לטרנספר וכך לדעתי אני יוצר שני מוטות מקבילים ותנועה שווה של שניהם עם תוספת של ציר על אחד מהחיבורים של המוט מייצב כדי למנוע הגבלה של מהלך מיתלה

dizza man
04-02-06, 21:05
"המוט שמייצב את הסרן מתנועות למעלה ולמטה "=טורק בר מוט שיחזיק את המומנט המופעל על הסרן וגורם לשבירת דרייבשאפטים ופיתול קפיצים

אלון_ק
05-02-06, 16:31
אני רוצה לעשות כדי להרים את השאקלים לקצה או מעל אמצע הצמיג
לא סיבה טובה, אתה לא תשפר זויות גישה עם SPOA אלא אם תגביה את הSPOA הרבה מאוד. תחשוב באיזה גובה סופי נמצאים השאקלים שלך היום מעל האדמה, תחשוב באיזה גובה הם יהיו עם SPOA (ואותם צמיגים), אל תשכח שלפני SPOA אתה משטח אותם, אתה תגלה שזה בדיוק אותו דבר. במקרה של 33 אתה חייב לעבור לSPOA, אז זו סיבה טובה.

אני צריך גאנטים כמו של כפיר
לדעתי אתה צריך סרן יותר טוב, לא ג'אנט אחר.

אני צריך לכוון זווית לסרן כדי לתקן בגלל הגובה שיהיה לי במעבר
ולהאריך דרייבשאפט. כיוון הסרן זה קל, פיניון מקביל לטרנספר, אבל הדרייבשאפט יהיה בעיה. SPOA וRUF זה יותר מדי לדרייבשאפט רגיל (רגיל=עם הספייסרים שתצטרך). תתחיל לחשוב על קרדן כפול.

שכשאני נותן גז הסרן עולה למעלה
WTF? אתה מתכוון שיש לך AXLE WRAP?

לאן אני מחבר את המוט שמייצב את הסרן מתנועות למעלה ולמטה
צד לשלדה, צד לסרן.זרוע A לא טובה לך, אתה תגביל את המהלך שלך איתה; לך על משהו כמו מוט רדיוס.

ואיזה אורך אני צריך בדיוק
זה רק אתה יכול לחשב, לא אני דרך האינטרנט. כמה פתיחה וסגירה יש למתלה, מה המידות בדיוק, איפה הסרן ממוקם... כלל אצבע: שמור על אורך מוט קרוב ככל האפשר לאורך הדרייבשאפט.

אל תחשוב על המוט המייצב שלך. זרוק אותו לפח, תבנה חדש. אתה לא יכול לשמור עליו עם SPOA - יש לך גיאומטריה שונה לחלוטין. כנ"ל חלקים רלוונטים במערכת ההיגוי.

combina347
08-02-06, 00:20
אלון בקשר להארכת דרייב שאפט כבר דאגתי לזה עם דרייב שאפט של לנד רובר
בקשר לזה שהסרן עולה במכת גז אז התשובה להוריד אותו מעט וכך הוא מתיישר בנסיעה
סרנים אני מתכוון להחליף אך לא כל כך מהר אני מחכה לראות כמה הם סוחבים.
בקשר למוט מייצב אחורי אני חושב שיש לי לתכנן עוד המון יש לי המון רעיונות ואני צריך לראות כיצד אני מיישם אותם
אני חושב מה לעשות עם הבולמים כרגע ומנסה למצוא להם זוויות חדשות להתנהגות אחרת בכביש ובשטח

אלון_ק
08-02-06, 10:03
בקשר להארכת דרייב שאפט כבר דאגתי לזה עם דרייב שאפט של לנד רובר
לא משנה מה כבר עשית, זה ישתנה שוב כשתעבור לSPOA. אולי הדרייבשאפט הזה יספיק, אולי לא, אבל אתה לא יכול לעשות משהו בגיאומטריה אחת ולצפות שהוא יתאים לשניה.

בקשר לזה שהסרן עולה במכת גז אז התשובה להוריד אותו מעט וכך הוא מתיישר בנסיעה

מצטער, עוד לא הבנתי על איזו תופעה אתה מדבר. AXLE WRAP? SQUAT? איזה סרן בכלל, קדמי או אחורי?

בולמים זה קלי קלות. מאחור בונים גשר חדש בין שתי התושבות הקיימות ואז אתה יכול למקם גם בולמי 12'' בלי בעיה. מקדימה מעיפים את בית הבולם הקיים ובונים אחד דומה, רק שיגיע עד החלק העליון של בית הגלגל. מספיק לבולמי 12'' עם SPOA של 6'.

combina347
11-02-06, 03:02
היום הנחתי את הרכב על הסרנים עם ספרינג אובר והרכב נראה פיצוץ
אך נתקלתי בבעיה בזוית של הקרדן ביציאה מהטרנספר מה עושים?
האם אני חייב קרדן כפול או שיש פיתרון לזה? במידה וכן איפה אני יכול למצוא אנשים שמכינים קרדן כפול
אני צריך אותו לדרייב שאפט של לנד רובר (זה הדרייב שאפט החדש שלי)

combina347
11-02-06, 03:06
הרכב יושב עכשיו על הסרנים ללא ריתוכים. מה שנישאר לי לעשות זה:
לגרד את התושבות של היובולט הסרן הקידמי כי הן מפריעות לתושבות החדשות.
לרתך וקראתי שיש לרתך בעדינות ולאט לאט משום שהסרן דק מאוד ויש סכנה לפגיעה
אני צריך להחזיר את הרכב לשאקלים האורגינאלים למנוע נידנודים

arik6699
11-02-06, 09:15
הרכב יושב עכשיו על הסרנים ללא ריתוכים. מה שנישאר לי לעשות זה:
לגרד את התושבות של היובולט הסרן הקידמי כי הן מפריעות לתושבות החדשות.
לרתך וקראתי שיש לרתך בעדינות ולאט לאט משום שהסרן דק מאוד ויש סכנה לפגיעה
אני צריך להחזיר את הרכב לשאקלים האורגינאלים למנוע נידנודים
הסרן ממש לא דק ! אני השחזתי את הריתוכים של התושבות המקוריות בשביל לעשות SPOA וריתכתי
בהמפרז' גבוהה .
אגב שהשחזתי את הריתוכים נכנסתי יותר מידי לסרן... הוא לא דק!!!

אלון_ק
11-02-06, 11:38
לא דק, אבל אתה לא רוצה לגרום לעיוותים בסרן... לאט לאט, לא יותר מ-3 ס"מ של ריתוך בכל פעם, חכה עד שהריתוך מתקרר לפני המשך.לגבי הדרייבשאפט, לך לגרינגראס ליד רמת גן (רח' הקישון, מול קניון איילון). לך לשם רק אחרי שהSPOA מורכב, תן לו למדוד לך את המידות הנדרשות של הכל. הוא יודע מה הוא עושה.

combina347
11-02-06, 13:13
תודה רבה
זה באמת נכון כתוב שלא לרתך הכל ברצף כי הסרן יתעווט ויש לרתך כל פעם קצת ולחכות שיתקרר
ורק אח"כ לתפור הכל
אני באמצע התירגום אם יהיו עוד דברים חשובים אני אכתוב אותם.
להכין קפיצים מעל הסרן זה לא ניראה לי קשה אך אני מחפש ללמוד את הכיוונים וההערות הקטנות
כדי לא לפספס דבר

אלון_ק
11-02-06, 13:26
קשה זה לא, אבל כמו כל דבר בחיים אפשר לעשות את זה שיעבוד ואפשר לעשות את זה מיטבי. ניצול מירבי של המתלה, פגיעה מינימלית בזויות, עלות ומשקל מינימלי של התוספות - הכל שאלה של תכנון נכון ומוקדם. אתה יכול פשוט לבנות בלי באמת לנבור בנושא, אבל אתה תקבל הפתעות - דרייבשאפט שלא מתאים, זויות לא נכונות שאין דרך לתקן מלבד קרדן כפול וכו'... ראית כבר עם מערכת המתלים שזה לא נורא, אפשר גם כך ולכן קח בחשבון שכשאני רושם לך - או לכל אחד אחר - הערה בנוגע לתכנון, זה אולי עדיף לעשות את זה כך אבל לא חובה.

90% מהסדנאות (בארץ) עובדות על ניסוי וטעיה ותראו איזה יופי של כלים הם בונים בסופו של דבר. אם כל התיאוריה מבהילה אתכם, אל תדאגו - זה לא בשמיים, זה קטן עליכם ואתם תצליחו לבנות מערכת עובדת גם אם אלון אמר שצריך אחרת.

-->