PDA

צפייה בגרסה מלאה : הפת'פיינדר של יגאל

יגאל81
15-07-19, 15:48
עברו 4 חודשים עם הפת'פיינדר החדש, והגיע הזמן לכתוב כמה מילים.

תקציר - הרכב עונה על כמה שחיפשתי, אבל בנקודה התחתונה אני לא ממש בטוח שהוא בשבילי.

קצת היסטוריה - הרכב הקודם היה סוזוקי ג'מני שהיה לי מושלם ושימש אותי נאמנה מעל 6 שנים. באותם 6 שנים המשפחה התרחבה, עברתי בין מקומות, והג'ימני התגלגל להיות רכב יום יומי בפקקים לעבודה. בנוסף כבר לא ממש טיילתי ולשים 2 ילדים בתוכו זה גם לא תענוג, אז הגיע הזמן לעבור הלאה.

מכרתי את הג'ימני לפני כשנה וחצי ועברתי לקטנוע. השדרוג בחיים היה משמעותי. הדרך לעבודה התקצרה בחצי, הכל מרגיש נוח יותר ופשוט יותר עם קטנוע. ולאישה יש יפנית אוטומטית שמשמשת בסופי שבוע לכל המשפחה.
אחרי כמה שבועות גם האישה שלא אהבה את הרעיון הייתה חייבת להודות שהבקרים הרבה יותר רגועים כשאני לא צריך לנסות לתזמן את היציאה מהבית עם הפקקים ואני מגיע הבייתה דקות אחרי שסמסתי לה "יוצא"

עברה שנה נוספת, והסטטסיטיקה הבלתי נמנעת קרתה ועשיתי תאונה עם הקטנוע. תאונה טפשית וקטנה, נזקים מינימליים לקטנוע, כמה שפשופים אצלי וזהו.
התאונה פלוס געגועים לטיולים התחילו את הניצוץ לקנות רכב נוסף. רכב לטיולים, לסופי שבוע, ואם צריך שיהיה גם לעבודה, ואולי בהדרגה אוותר גם על הקטנוע.

אז קניתי ניסאן פת'פיינדר, שנת 2007, כמעט 300 אלף קילומטרים על השעון וסטנדרטי לחלוטין.

בארבעת החודשים האחרונים הרכב ענה על כמה מה שרציתי מהרכב:

* נוח - הנסיעה המנהלתית נוחה ממש, גם לי וגם לאשה ליד, וגם לילדים מאחורה. נוח מאוד גם להוציא ולהכניס אותם לכסא תינוק ולבוסטר.
* מקום - בשפע - השורה השלישית מקופלת קבוע, ואני יכול לזרוק לתא מטען כל מה שאני רוצה בלי לחשוב פעמיים.
* גגון - בהמשך למקום מאחורה גם יש מקום על הגג, והרכב כבר שימש להעביר ארונות מאיקאה ועצים מהמחסן עצים לפרוייקט בחצר.
* צריכת דלק - גבוהה יותר ממה שציפיתי, אבל מכיוון שאני בקושי נוסע איתו, אז זה לא שיקול גדול.
* טיולים - במעט מאוד שהספקתי לעשות איתו הוא סיפק את הסחורה ובנוחות מלאה

אבל....

משהו בנקודה התחתונה חסר. אני לא ממש מתחבר לרכב.
חלק מהעניין זה שאני לא מטייל איתו כמו שרציתי. המשפחה פחות זורמת עם הטיולים, ובימי חופש נראה שתמיד צצים דברים חשובים יותר לעשות.

החניה ברחוב שלי מאתגרת, וכבר שכחתי כמה נהניתי כשעברתי לקטנוע ואני פשוט שם אותו מול הבית.

בפעמים הבודדות שבחרתי לקחת את הרכב לעבודה התחרטתי על כך מהר מאוד ורק התגעגעתי לעקוף את כל הפקקים על השוליים.

124930

anery
15-07-19, 17:00
רק תיזהר מהעכביש...

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

JohnnyEnglish
16-07-19, 21:02
נשמע שזה לא אשמת הרכב ,
אתה בשלב אחר בחיים מבחינת המשפחה וסדרי העדיפויות.
בנוסף, אתה פשוט מתגעגע לניידות שהקטנוע מאפשר לך.
כמה צריכת הדלק ממוצעת?
מה עלויות האחזקה? נדרש יישור קו?

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

יגאל81
23-07-19, 15:41
רק תיזהר מהעכביש...

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

העכביש הוחלף כפעולה יזומה על ידי הבעלים הקודם, אז אני לא דואג בגזרה הזו.

נשמע שזה לא אשמת הרכב ,
אתה בשלב אחר בחיים מבחינת המשפחה וסדרי העדיפויות.
בנוסף, אתה פשוט מתגעגע לניידות שהקטנוע מאפשר לך.
כמה צריכת הדלק ממוצעת?
מה עלויות האחזקה? נדרש יישור קו?
Sent from my SM-J730F using Tapatalk

אני בהחלט לא חושב שזו אשמת הרכב. הוא לגמרי עומד בציפיות ועושה את מה שצריך. אני כנראה הגדרתי את העדיפויות לא נכון.
בפועל ביום יום אני עדיין עם הקטנוע. והפת'פיינדר כרגע הוא רכב סוף שבוע וטיולים שבינתיים זה מעט מאוד.
אני משער שגם לא עזר שקניתי אותו בדיוק בסיום עונת הטיולים הטובה ועם התחלת החום הגדול.

צריכה הדלק היא 1:6.5 (דיזל) - בהחלט מאכזב. לא ציפיתי להרבה, אבל חשבתי שיהיה יותר טוב מזה.

הרכב עצמו במצב טוב בשביל רכב בן 12 שנה. ונראה שתוחזק טוב במהלך השנים. אני סך הכל הבעלים השלישי, כשאצל הקודם הוא היה 5 שנים ולפני כן 7 שנים אצל הבעלים הראשון.

היישור קו שהיה לי דחוף במיידי היה החלפת צמיגים. הצמיגים היו במצב מזעזע ודי בבלגן. נראה שהחליפו איזה צמיג אחד במשומש רק בשביל לעבור טסט. (אני יודע שזה קצת סותר שכתבתי לפני רגע שהרכב תוחזק טוב).
בנסיעה מהמוכר אלי הביתה נדלקה לי מנורת ESP והרכב מגביל את המהירות ל-80 קמ"ש. זה קרה לי פעמיים באותה נסיעה, למרות שעם המוכר נסעתי לא מעט וגם נסיעות מהירות והתקלה לא קרתה.
המנורה נדלקה פעם נוספת בכביש מהיר שבוע לאחר מכן.
אני די משוכנע שזה קשור למצב הצמיגים ולחיסור איזון בין הצמיגים הקדמיים. החלפתי מיד ל-4 צמיגי maxiss 771 חדשים, והבעיה מאז לא חזרה.

יישור קו נוסף יותר קשור לזה שלא בדקתי מספיק טוב, ולזה שהמוכר קצת מרח אותי. לא שמתי לב שזה שהמנורה הקדמית לא עובדת זה לא רק מנורה שרופה, אלא רפלקטור שבור. מחיר לימוד גבוה - החלפתי את שני הפנסים הקדמיים בעבודה עצמית - מקווה למצוא את הזמן לכתוב על זה כמה מילים

ד ו ר ו ן
23-07-19, 16:36
אם זה המצב, אז כדאי כבר יישור קו אמיתי של שמנים ופילטרים.

Slowly..

amitaikl
23-07-19, 17:20
ואני מגיע הבייתה דקות אחרי שסמסתי לה "יוצא"
124930

פה טעית! אתה מסמס "יוצא", שותה עוד כוס קפה, מחליף איזה משפט עם חבר, בדיקת פוסטים חדשים בג'יפולוג ורק אז! אתה עושה ריפליי להודעה של עצמך עם "עכשיו יוצא + סמיילי עצוב" ויוצא. :)

לעניין הרכב 1:6.5 זה לא סביר. רכב גדול, אבל דלק צריך להיות לכיוון 1:8.5/9

anery
23-07-19, 17:22
[QUOTE] העכביש הוחלף כפעולה יזומה על ידי הבעלים הקודם, אז אני לא דואג בגזרה הזו.
/[QUOTE]
אגיד לך למה כתבתי לך על העכביש.
שכן קנה לפני שנה בערך פת'פיינדר (רצה ג'יפ, פת'פיינדר עולה בערך חצי מל"ק), וקרא על סכנת העכביש. קרא לי שאראה לו איפה נמצא העכביש. בלי להכיר את הרכב מצאתי מיד את העכביש והראתי לו. הוא לא עשה החלפה יזומה.
בנסיעה הארוכה הראשונה שהוא עשה, לרמת הגולן, העכביש התפוצץ, הרכב התחמם בשניות, והלך מנוע.
הבחור שם 20 אש"ח על התיקון ומכר את הרכב...
כך שאכן העכביש הזה זו סכנה ברורה ומיידית.

moriseven
25-07-19, 20:44
אם מעניין אותך יש לי נעילה קידמית לרכב שלך

יגאל81
22-08-19, 21:04
לעניין הרכב 1:6.5 זה לא סביר. רכב גדול, אבל דלק צריך להיות לכיוון 1:8.5/9

אתה צודק מאוד. מביך אותי להגיד אפילו איזה טעות חישוב עשיתי בשביל להגיע למספר הזה.
עברתי שוב על התדלוקים שלי. היו מעט מאוד כאלה בינתיים. התדלוק הראשון היה חודש וחצי אחרי הקנייה כי קיבלתי אותו עם מיכל כמעט מלא.
ומאז תדלקתי בערך פעם בחודש.

אז המספרים נעים בין 1/8 ל 1/8.9 - עדיין לא מעט. אבל בהחלט הקלה לדעת שככה זה צריך להיות.

חזרתי מכמה ימים בצפון עם המשפחה. נסיעה ראשונה רצינית עם כולם. והרכב לגמרי סיפק את הסחורה. לכולם היה נוח וישנו מצויין, מאחורה או לידי. לי חסרה קצת הדוושה דמה להניח עליה את רגל שמאל. לא ברור לי למה ויתרו עליה ברכב שאמור להיות יוקרתי.

הנסיעה ארוכה, שיוט בכביש 6 נעים, שקט ומהיר (אולי מובן מאליו, אבל צריך לזכור שהרכב הקודם היה ג'ימני)

הקטע עם המזגן המפוצל שמקרר גם את הילדים מאחורה בהחלט להיט. מה שכן, אני לא סובל את מערכות המיזוג שמתעקשות שהן יותר חכמות ממני.
אני רוצה להפעיל אוויר שיכנס מבחוץ בלי סחרור פנימי של אוויר, והמזגן מתעקש להדלק. כל פעם זה דורש לחיצה על יותר מדי כפתורים בשביל להגיע למצב הזה.

תא המטען היה בדיוק מה שרציתי. זרקתי לשם חוץ מהמזוודה עם הבגדים גם את האופנים של הילדה, הבימבה של הילד, העגלה שלו ושאר שלל זבל לכמה ימים. בלי לטרוח לסדר ולארגן. הכל נכנס בקלות ובנוחות.

מסקנות עיקריות מהנסיעה - אני צריך לארגן מיכל מים נוח לשטיפת ידיים/רגליים

ModChiP
23-08-19, 05:31
מקווה שאתה רוכב עם מיגון מלא, קסדה מלאה,מעיל, מגיני ברכיים או מכנסי מגן, כפפות, נעלים סגורות.

הזכרת לי את הפקק הראשון שלי שעברתי עם אופנוע, אין על ההרגשה הזו.

איל מ
23-08-19, 10:21
מקווה שאתה רוכב עם מיגון מלא, קסדה מלאה,מעיל, מגיני ברכיים או מכנסי מגן, כפפות, נעלים סגורות.

הזכרת לי את הפקק הראשון שלי שעברתי עם אופנוע, אין על ההרגשה הזו.

זה מה שקורה כשרושמים הודעות בחמש בבוקר ;)

ModChiP
23-08-19, 20:37
חמש וחצי, אל תגזים.
לצערי אני רואה הרבה רוכבי דו"ג בלי ציוד מינימאלי, הכביש רע ואכזר, מספיק נפילה קטנה לקלף את העור כמו פומפיה.

יגאל81
23-08-19, 22:24
אני רוכב ממוגן ברובי. האמת שרק בלי מגני ברכיים ושם היה השפשוף העיקרי.
אני רוכב רק עם נעליים אבל משתמש בנעליים הרגילות שלי. זאת אומרת ספורט או נעלי טרקים. וגם זוג הנעליים הלך בתאונה. לפחות הגנו מספיק.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

ModChiP
25-08-19, 05:22
יש היום אווברפאנס של רוויט שהם נוחים מאוד, בעיקר שאתה בקטנוע ויש לך מקום לשים את רוב הציוד.

יגאל81
19-10-19, 21:52
הזכרתי במשפט את עניין הפנסים. הגיע הזמן לפרט קצת.

בקנייה ראיתי שפנס אחד לא עובד, הנחתי שהוא שרוף. אם הייתי מסתכל שנייה אחת יותר לעומק הייתי יכול לראות שהרפלקטור בפנים שבור וזה לא סתם מנורה שרופה. על חוסר תשומת לב (ומריחה של המוכר) צריך לשלם.
אחרי כמה ימים שמתי לב שהפנס השני מתמלא אדים בשעות הבוקר, זה לא משהו שיכולתי לעלות עליו במעמד המכירה. אבל אם כבר מחליפים פנסים, אז אחליף את שניהם.

חשמלאי רכב נתן לי הצעה של 1600 ש"ח לפני מע"מ ולפני התמקחות.
מחיר זוג פנסים באתרים השונים הוא 1100 ש"ח, כולל מע"מ וכולל משלוח.

בדיעבד, אם הייתי יודע כמה עבודה מעורבת אולי הייתי כן משאיר את זה לחשמלאי.
אבל עדיף ככה - חסכתי 700 שקל ולמדתי הרבה על הרכב. וסך הכל העבודה לא באמת מסובכת. אבל דורשת פירוק של לא מעט פלסטיקים.

שלב ראשון צריך להסיר את הגריל הקדמי, נעזרתי בשני הסרטונים האלה:
https://www.youtube.com/watch?v=9LXbo_0yEkY
https://www.youtube.com/watch?v=A2GrYKaWMPY

מצאתי לא מעט סרטונים אחרים עם פגושים דומים אך לא זהים.
בגדול מדובר על 6 קליפסים בחלק העליון. ולקח לי זמן להבין שאצלי קיימים רק 4 מהקליפסים ועוד 2 בברגים קודחים, שכמובן גם הוברגו חזק מדי וגרמו לשברים בפלסטיקה. (בתמונה למטה - בכחול איפה שהיה קליפס, באדום איפה דחפו בורג ושברו את הפלסטיקה)
אז כבר למדתי שבעבר החלק הזה פורק ועל ידי מוסך חאפר שהתקמצן על קליפסים בשקל וחצי.
עוד 4 קליפסים בחלק התחתון (באחד הסרטונים מופיעים 6)

הורדת הגריל חושפת את הברגים שמחברים את הפנסים. חוץ מאחד ממזר שבשבילו צריך להמשיך לפרק.

שלב הבא על פי הספר הוא הורדת הצמיגים על מנת להוריד את כיסוי הפלסטיק מעליהם.
מדובר גם פה על ברגים לכל האורך וקליפס אחד. צריך לשים לב שיש גם שני ברגים שמגיעים מלמטה. אחד מתחת לדלת ואחד מתחת לפגוש.
אני הצלחתי להוריד את הכיסוי בלי לפרק את הצמיג עצמו. במקום אחד השתמשתי במברג שמן קצר.

בדיעבד, ככל הנראה אפשר לפרק רק הברגים מהחלק הקדמי של המגן פלסטיק ולעקם אותו קצת על מנת להגיע לבורג הנסתר.

מרגע שכל הברגים שוחררו זו כבר עניין פשוט של פירוק החשמל מהמנורות, הוצאת הפנס וחיבור פנס חדש.
הרכבה בסדר ההפוך.

126171
126172
126173

-->