PDA

צפייה בגרסה מלאה : צינור דלק

RONI
03-02-06, 23:21
לאחר הרכבת המיכל,!
יש רטיבות לאורך צינור הדלק,אולי יבש אולי חור.
איזה סוג צינור עלי להחליף?
אורך כמטר וחצי,קוטר פנימי כ10 ממ.
דרך אגב, הצינור עובר לאורך הקורה השמאלית,ביחד עם צמת חשמל,וצינוריות בלם.
וליד כל אלה עובר צינור האגזוז,כ5-7 סמ ליד ובמקביל לכל זה.לא מסוכן?
האם צינור הדלק צריך להיות שם?ואם כן מה חסינותו לחום?

נמרוד
05-02-06, 10:31
ההגיון אומר שהנזילה היא לא מהצינור עצמו, אלא מאזור החיבור - תבדוק שוב ושוב את החיבור שעבדת עליו.

אם זה בכל זאת הצינור, אז מדובר על צנרת פלדה (לא נחושת בשום פנים ואופן) שאתה יכול לקנות די בזול בחנויות שמתעסקות בהידראוליקה. השיטה הטובה ביותר היא לפרק את הצינור הישן וללכת איתו בתור דוגמא, ולבקש שיעשו לך אותו דבר מבחינת חומר, קוטר, אורך, סיומות (צריך להיות flair, או הבלטה היקפית כזאת על הקצה, כדי למנוע מהצינור הגמיש להחליק ולהתנתק). אני יכול לתת לך כתובות בחיפה.

RONI
05-02-06, 23:22
לאחר בדיקה מקיפה,הנזילה היתה מהחיבור של הצינור הגמיש לפיה היוצאת מהמיכל.
הצינור הוחלף לכל אורכו,עד למשאבה,הקצוות חוזקו בבנדים כפולים.הוחלף מסנן.
מדוע היציאה מהמיכל,שיש עליה ניפל,וממנה יוצאת צינורית{בלחש}נחושת אינו תקין בשום פנים ואופן??

נמרוד
06-02-06, 09:25
אל תהיה בטוח שמדובר בצינורית נחושת - סביר להניח שלא. אם כן, אני מנחש שזה אלתור שהתווסף לג'יפ עם השנים. אם מדובר על אורך קצר בין צינורות גומי - זה לא קריטי, כי הוא מבודד מרעידות. צינור נחושת טוב להובלת נפט וגז בבתים - בשימוש סטטי. ברכב הצינורות רועדים, כל הזמן, ומתעייפים כתוצאה מכך, ונחושת פשוט חלשה מדי לאורך זמן. צנרת בלמים/דלק ברכב עשויה מפלדה תמיד.

itay-rover
06-02-06, 12:49
נמרוד,
תרשה לי לחלוק עליך בנושא צינור הנחושת ונחושת באופן כללי.הנחושת מוגדרת למיטב ידיעתי כבעלת גבול התעייפות אינסופי.זה לא אומר שלא תצליח לשבור נחושת (או להגיע למאמץ הכניעה שלה)בהפעלת מאמץ מחזורי,אבל ביחס למתכות אחרות היא נילקחת בחשבון כבעלת גבול התעייפות אינסופי(או מחזור מאוד גבוה).
לעניין הולכת הדלק בצינור נחושת,לדעתי לא צריכה להיות בעיה עם זה,כיוון שלא מדובר על לחצים גבוהים וכאן יתרון הפלדה לא משחק,ותיאורטית,דווקא יש יותר סיכויי שהפלדה תיכשל לפני הנחושת!(כתוצאה מרעידות)

במעשי:
לדעתי תעשה מה שיותר נוח........רק תעשה את זה טוב!!!!
אתה גם יכול להשתמש לאורך כל הקו בצינור גומי משורין המשמש להידראוליקה(אני מתכוון לצינור ללחץ גבוה שמשוריין ברשת פלדה)

asafk
06-02-06, 12:53
הבעיה של נחושת היא הקשיית מעוותים. אחרי שכופפת את הנחושת פעם אחת, גבול ההתעייפות שלה יורד לכמעט אפס- היא מפסיקה להיות אלסטית כמעט לחלוטין ומתקשה מאוד. במצב כזה, לא הרבה רעידות יגרמו לסדק.

אסף.

חנן-ג'יפולוג
06-02-06, 13:26
תסתכלו בפרק ההקדמה של היינס בספרים שלהם. גם הם כותבים במפורש לא לשים ברכב צינורות אלומיניום או נחושת, אלא רק צנרת פלדה, עקב בעיית עמידות בויברציות.

RONI
07-02-06, 18:23
אחיי היקרים!
הסבר:בתחתית המיכל ישנו ניפל עם הברגה.זו היציאה של הדלק מהמיכל,
בתוך הניפל הושחל צינור נחושת באורך של כ 10 סמ זה הכל .
כמו שנאמר צינור בקוטר 10 ממ באורך 10 סמ,הוא חוזק עם אום מצמודת+גומיית איטום+דיסיקית נחושת רגילה+דיסקית נחושת פתוחה כמו מתפצלת.כאשר מהדקים את האום נסגרת הדיסקית עג הצינור בלחץ.
זה לענין הנחושת.כולה ס1 סמ אורך,אל זה חובר צינור עמיד לחץ וחום{כל העסק עובר במקביל כ 7 סמ מצינור הפליטה!!!} מהודק עם שני בנדים לנחושת מצד אחד ,ולכניסה למשאבת הדלק צד שני.
כמובן מאובטח עי אזיקונים יפה לאורך הקורה.

eliv1
07-02-06, 20:02
הבעיה של נחושת היא הקשיית מעוותים. אחרי שכופפת את הנחושת פעם אחת, גבול ההתעייפות שלה יורד לכמעט אפס- היא מפסיקה להיות אלסטית כמעט לחלוטין ומתקשה מאוד. במצב כזה, לא הרבה רעידות יגרמו לסדק.

אסף.

אסף, אתה יכול להרחיב על נושא הקשיית מעוותים? לא ממש הבנתי (אבל כן מכיר את כל הנושא של מאמץ/מעוות וגבול התעייפות)...

אתה אומר בעצם, שאחרי שהחומר עובר את מאמץ הכניעה שלו (מעבר מתחום אלסטי לפלסטי ע"י הכיפוף הראשוני) הוא בעצם משנה את גבול ההתעייפות שלו? משהו לא כ"כ ברור לי כן.

נמרוד
07-02-06, 23:26
אחיי היקרים!
הסבר:בתחתית המיכל ישנו ניפל עם הברגה.זו היציאה של הדלק מהמיכל,
בתוך הניפל הושחל צינור נחושת באורך של כ 10 סמ זה הכל .
כמו שנאמר צינור בקוטר 10 ממ באורך 10 סמ,הוא חוזק עם אום מצמודת+גומיית איטום+דיסיקית נחושת רגילה+דיסקית נחושת פתוחה כמו מתפצלת.כאשר מהדקים את האום נסגרת הדיסקית עג הצינור בלחץ.
זה לענין הנחושת.כולה ס1 סמ אורך,אל זה חובר צינור עמיד לחץ וחום{כל העסק עובר במקביל כ 7 סמ מצינור הפליטה!!!} מהודק עם שני בנדים לנחושת מצד אחד ,ולכניסה למשאבת הדלק צד שני.
כמובן מאובטח עי אזיקונים יפה לאורך הקורה.

רוני, היה ברור לי משום מה שמדובר על סיקס רגיל, ופתאום לא מסתדר לי כל עניין המשאבה... עכשיו בדקתי בפרופיל שלך ומדובר על CJ3A - כבוד! אז הסיפור קצת שונה ולא מוכר, ואם יש לך בג'יפ בן 50 שנה צינור נחושת - מי אנחנו שנעביר ביקורת. ברכב מודרני, לפחות מכמה עשרות השנים האחרונות, לא תמצא צנרת דלק מנחושת.

ronenlev
19-02-06, 00:08
נמרוד,
תרשה לי לחלוק עליך בנושא צינור הנחושת ונחושת באופן כללי.הנחושת מוגדרת למיטב ידיעתי כבעלת גבול התעייפות אינסופי.זה לא אומר שלא תצליח לשבור נחושת (או להגיע למאמץ הכניעה שלה)בהפעלת מאמץ מחזורי,אבל ביחס למתכות אחרות היא נילקחת בחשבון כבעלת גבול התעייפות אינסופי(או מחזור מאוד גבוה).
לעניין הולכת הדלק בצינור נחושת,לדעתי לא צריכה להיות בעיה עם זה,כיוון שלא מדובר על לחצים גבוהים וכאן יתרון הפלדה לא משחק,ותיאורטית,דווקא יש יותר סיכויי שהפלדה תיכשל לפני הנחושת!(כתוצאה מרעידות)

במעשי:
לדעתי תעשה מה שיותר נוח........רק תעשה את זה טוב!!!!
אתה גם יכול להשתמש לאורך כל הקו בצינור גומי משורין המשמש להידראוליקה(אני מתכוון לצינור ללחץ גבוה שמשוריין ברשת פלדה)

אין חיה כזאת שנקראת "חומר עם גבול התעייפות אין סופי"
גבול ההתעייפות תלוי במספר המחזורים ובעצמת המחזורים.
למתכות יש גבול מאמץ מסויים שאם החומר יעבוד במאמץ קטן ממנו "תיאורטית" הוא לא יתעייף. לא יתעייף הכוונה שיחזחיק מעמד מעל 10 בחזקת 8 מחזורים.

itay-rover
19-02-06, 09:52
אין חיה כזאת שנקראת "חומר עם גבול התעייפות אין סופי"
גבול ההתעייפות תלוי במספר המחזורים ובעצמת המחזורים.
למתכות יש גבול מאמץ מסויים שאם החומר יעבוד במאמץ קטן ממנו "תיאורטית" הוא לא יתעייף. לא יתעייף הכוונה שיחזחיק מעמד מעל 10 בחזקת 8 מחזורים.

לצורך העיניין ,עבור מעוותים קטנים,בשונה מפלדה,שבה יש תלות כפי שציינת במספר המחזורים וגודל המאמץ,אנחנו יכולים להניח בקירוב טוב, ושוב,עבור מעוותים קטנים,שלנחושת גבול התעייפות אינסופי.

כמובן שזו הנחה תיאורטית,אבל היא מאפשרת לנו "מושג" כלשהוא בבחירת חומר מסויים לייעוד מסויים.
כמובן שזו הערכה גסה מאוד אבל למקרה הספציפי שלנו היא מספיקה בהחלט.

-->