PDA

צפייה בגרסה מלאה : חדש - אפשר להעלות תמונות מהמחשב האישי לפורום!

Jeepolog
05-02-06, 15:42
באיחור רב אך בשעה טובה, מהיום ניתן להעלות קבצי תמונות מהמחשב שלכם ישירות לפורום, כמקובל באתרים רבים באינטרנט.
ניתן להעלות קבצי תמונות כגון jpg וgif, בגודל של עד 100 קילוביט ורוחב של עד 800 פיקסלים. תמונות גדולות יותר אין טעם להעלות לפורום, אנא הקטינו בעזרת כל תכנת גרפיקה. ממשק העלאת התמונות מוכר ופשוט ומופיע מתחת לחלון כתיבת ההודעה.

ניתן להעלות עד שלוש תמונות בכל הודעה. לכל משתמש רשום יש הקצאת נפח של מספר מגה-בייטים, מספיק לכמה מאות תמונות, והקצאה זו תוגדל מדי פעם בהתאם לצורך - מבחינתכם זה אמור להיות שקוף, אבל אם מישהו נתקל במצב של אי-אפשרות להעלות קבצים נוספים , לאחר שהעלה כבר הרבה מאד תמונות, זאת כנראה הסיבה. במקרה כזה, פנו לאחד ממנהלי הפורומים וההקצאה שלכם תוגדל.

אנא התיחסו להעלאת תמונות באותו כבוד שאנחנו מייחסים בג'יפולוג למילה הכתובה. אחסון תמונות ורוחב פס עולה כסף, ויותר מזה, מתבטא בפגיעה בביצועים - מפריע לכולם. אנחנו נדאג לשדרוג האחסון והמהירות בהתאם לצרכים האמיתיים, אבל מה שלא יהיה, תמונות מיותרות ושאינן קשורות לאתר הן בזבוז משאבים - וגם מעצבנות.

נשמח מאד להקצות נפח נוסף לכל המעוניין עבור תיעוד פרוייקטים, readers-rides, טיולים מיוחדים וכן הלאה - בקשו מאחר ממנהל האתר בהודעה פרטית.

ניתן ורצוי להמשיך לקשר לתמונות מרחבי האינטרנט בדיוק כמו עד היום - במידה והתמונה לקוחה מאתר כלשהו, אנא קשרו ישירות אליה, ולא בתהליך העקיף של הורדת התמונה למחשב, והעלאתה לפורום. השתמשו בפורום כדי להעלות תמונות, ציורים, שרטוטים יחודיים שלכם, ותרגישו חופשי גם לקשר לתמונות המאוחסנות בג'יפולוג בפורומים אחרים - שיתוף משאבים וכבוד הדדי, זה שם המשחק.

לעזרה בתפעול, אנא השתמשו בשרשור זה.

בברכה,

הנהלת ג'יפולוג

עירא
05-02-06, 16:20
למה רוחב עד 800?
בעידן שבו הרזולוצייה הממוצעת היא 1024X768

עירא

lizard
05-02-06, 16:54
אם כבר מדברים על תמונות ושיפורים לאתר, יש מצב לBLOGים שישמשו כיומני שיפוץ וכדומה?
אם אי אפשר בגלל מקום אז אני מאמין שאוכל לנדב את אחד השרתים שלי באינטרנט.

זאביק
05-02-06, 16:58
אם כבר מדברים על תמונות ושיפורים לאתר, יש מצב לBLOGים שישמשו כיומני שיפוץ וכדומה?

מה רע בשרשור פורום עבור זה ?
פשוט כל פעם תוסיף עוד הודעה לשרשור ?

lizard
05-02-06, 17:08
מערכת בלוגים נראת לי יותר מתאימה אבל זה באמת לא קריטי.
בעיקרון הרעיון הוא שבעבור כל תאריך (הרי מערכות בלוגים מבוססות תאריך) יהיה תגובות. במערכת פורומים התגובות של הצופים נכנסות בתוך השירשור. למי שרוצה לראות את היומן באופן רציף זה יכול להפריע. אבל באמת שזה לא קריטי.

במערכת בלוגים טובה אפשר ממש לעשות דף בית או אתרון קטן לכל משתמש/רכב.
מאחר וזה גוזל משאבים אני מוכן לנדב שרת שלי.

אמנון
05-02-06, 19:02
ניתן להעלות עד שלוש תמונות בכל הודעה.
מדוע? נראה לי שזו הגבלה מיותרת שיוצרת אפקט שלילי.
ניקח לדוגמא, תיעוד פרויקט הרכבת משאבת הגה כוח ב-CJ. יש לי 29 תמונות של הפרויקט.
בשביל לעלות את כולן אני צריך לכתוב 10 תגובות, מיותר לגמרי.

אז, אני לא אומר שצריך לאפשר 30 תמונות בכל הודעה.
אבל 3 זה מגוחך. משהו כמו 6 - 10 נראה לי סביר יותר. (8 תמונות זה אופטימלי :p ).

אני מוסיף תמונה משעשעת שלא קשורה, לבדוק את הפונקציה.
;)

אמנון
05-02-06, 19:10
5 דקות זה לא מספיק זמן לערוך את ההודעה!!

אז הנה התמונה, רק לבדוק את הפונקציה.

נמרוד
05-02-06, 20:14
8 תמונות אתה אומר זה המספר האידיאלי? אוקי, נאפשר שמונה, לא נראה לי בעייה...

חמש דקות עריכה זה הדיפולט, כמה דקות צריך לדעתך? עשר ? אין מצב לעריכה בלתי מוגבלת, מספיק שאחראי הפורומים מנצלים את אפשרות העריכה שלהם וכבר היו מקרים של אי הבנות ובלבול בשרשורים. חוץ מזה שזה משהו עקרוני, אנשים צריכים לעמוד מאחורי מה שהם כותבים, ועריכה בלתי מוגבלת תפתח פתח לכל מיני ליצנים...
אגב, תמונת הנסיון שלך אמנון, זה בדיוק הדברים שאנחנו לא רוצים לבזבז עליהם מקום בשרת :twisted:

אני מבקש מכולם, לא לעשות נסיונות - זה עובד. כשאתם תרצו להכניס תמונה לדיון אמיתי - תכניסו.

אמנון
05-02-06, 20:29
אני לא אומר שצריכה להיות אפשרות עריכה לא מוגבלת (בפורומים שכן צריך, כותבים + RR, אז כן).
אבל 5 דקות זה מעט מדיי. הנה, בשרשור הזה לא הספקתי לערוך תוך 5 דקות ונאלצתי לפרסם עוד תגובה.
אז, 15 דקות, נראה לי יותר סביר.

כמובן, לשיקולכם בלבד.

בקשר לתמונה של קריימר, חד פעמי בלבד, לא יקרה שוב.

סולי
06-02-06, 21:55
תודה רבה לכם על התוספת המבורכת.

אמנון
06-02-06, 22:01
אני זורק לאוויר עוד עניין בהקשר של התמונות -
נכון לעכשיו כשלוחצים על התמונה, לא נפתח חלון חדש והדפדפן מעביר אותך לתמונה, ולחיצה על "הקודם" מחזירה אותך לפורום.

נראה לי יותר נוח וכדאי שכאשר לוחצים על פתיחת תמונה, היא תפתח בחלון חדש.

עוד נק' למחשבה.

(אני מכיר את האפשרות של לחצן ימיני על התמונה - פתיחה בחלון חדש, בכל זאת..).

shmil
20-02-06, 20:08
לא ברור לי אך מכניסים תמונות כך שיופיעו בתוך ההודעה, ולא מוקטנות בסופה.

ולא מדובר על תמונות המאוחסנות על שרתים אחרים, אלא תמונות המועלות לכאן, כחלק מהאופציה החדשה.

עירא
20-02-06, 20:44
אופצייה אחת, אחרי שצרפת את התמונות, ללחוץ על תצוגה מקדימה, ולהכנס לתמונה, להעתיק את השורה של ה- ADDRESS BARבעזרת Ctrl+C (או להיכנס ל-PROPERTIES ולהעתיק את המקור של התמונה)
וללחוץ BACK, ובחלון העריכה ללחוץ על הצלמית (ICON) של התמונה, לרשום בשורת הכתובת את מה שקודם העתקנו בעזרת Ctrl+V
הנה דוגמה לקישור לתמונה של אמנון מלמעלה:
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=20

עירא

אמנון
20-02-06, 20:45
כשאתה מעלה תמונה, קישור אליה מופיע תחת המסגרת "אפשרויות נוספות", הנה:

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=207
לחיצה על שם התמונה תפתח דף חדש עם התמונה.

ואז כמו תמיד, לחצן ימני והעתקת הכתובת, והכנסתה לפונקציה המתאימה "הכנס תמונה" בחלון כתיבת ההודעה.

shmil
20-02-06, 20:54
ואני שברתי את הראש וקיללתי את פונקציית העריכה החסרה...

:wink:

תודה.

גיא
25-02-06, 19:28
למה בוטלה האפשרות לערוך ?

וגם, האם אפשר בבקשה להוסיף סוג קבצים נוסף לאפשרויות העלאת תמונות של png ? תודה בשם אנשי הפינגוין החופשיים.

נמרוד
26-02-06, 12:09
png - לא נראה לי שתהיה בעייה... בשביל הסקרנות, במה זה שונה או עדיף מjpg?

לגבי עריכה - יש עם זה קצת בעיות. בטיפול.

גיא
27-02-06, 02:20
אין הרבה הבדל מבחינת הדחיסה, פשוט זאת ברירת המחדל של לינוקס מכיוון ש JPG הוא קנייני ובתכל'ס אסור בשימוש ללא רשות של נידמה לי sun microsystems אם אני לא טועה ( יכול להיות גם apple אני לא זוכר )

PNG הוא חופשי.

תודה.

noamk
27-02-06, 22:06
מדוע בחלק מהפורומים אי אפשר להעלות תמונות?

נמרוד
27-02-06, 22:09
באיזה מהפורומים אי אפשר להעלות תמונות??

noamk
27-02-06, 22:28
בפורום ספורט מוטורי.
יש רק "אפשרויות שונות" ו"מעקב אחרי הנושא".
אין את האפשרות להצמיד קבצים.

noamk
27-02-06, 23:11
השתנה, תודה.

-->