PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ לפני חיפוש

Lior Rachmani
24-08-19, 01:44
שלום
שנים לאחר שמכרתי את הסמוראי ומאז הגעגועים מחזירים אותי לחפש את הג'יפון הבא שלי..

1. תקציב - צריך להביא בחשבון שההוצאות על רכב שטח גבוהות בד"כ משמעותית מהוצאות על רכב פרטי!א. מה התקציב לרכישת הרכב? 35K
ב. האם התקציב שציינת כולל מבחינתך את עלויות התיקונים, השיפורים והתחזוקה (לפחות של ששת החודשים הראשונים) או שמדובר במחיר הרכישה בלבד ויהיה מימון נפרד לעלויות התחזוקה? מחיר רכישה
ג. האם אתה מסוגל להתמודד עם הוצאה חד פעמית גדולה יחסית (למשל 5,000-10,000 ש"ח) לתיקון הרכב אחת לכמה שנים? כן

2. גודל / קיבולת הרכב - כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? כלב? קוף? האם לעיתים תרצו לעשות טיול של מספר ימים עם לינת שטח? זוג או בודד, כמה ימים טיול יהיה לעתים תכופות, לא מחייב בגאז' גדול אפשרי גם גגון.

3. נסועה שנתית ותחזוקה:א. כמה קילומטרים הרכב יעשה בשנה? כמה ק"מ להערכתך יהיו לצרכי טיול (כולל את הטיול בשטח עצמו ואת הנסיעה הלוך וחזור) וכמה נסיעה שוטפת שאינה קשורה לטיול? סביבות ה20K , ללא חישוב ק"מ לטיולים
ב. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע (האם תוכלו לעיתים להשלים עם כמה ימים שבהם הרכב מושבת לצרכי טיפול ולא יכול לשמש לנהיגה)? יום יומי
ג. האם כל התחזוקה תתבצע במוסכים / בעלי מקצוע או שיש ידע טכני / רצון / כוונה לביצוע תחזוקה עצמית (לפחות חלקית)? יש ידע טכני בסיסי ורצון ללמוד(בגדר האפשר, נגיד לתקן גיר לא יקרה XD)
ד. האם מקום המגורים הוא באזור מרכזי עם מוסכים ואנשי מקצוע זמינים במרחק נסיעה סביר או בפריפריה הרחוקה מאזני מקצוע / מוסכים? אזור מרכזי עם מוסכים בסביבה, לא ידוע על מוסכים מקצועיים לדגמים מסוימים
4. אופי השימוש והטיולים:
א. האם מתכננים לנסוע רק בשבילי עפר ודרכי כורכר כבושות, האם רק טיולים רגועים בחיק הטבע, האם טיולים שלעיתים ידרשו מעבר מעלה קשה / מדרגת סלע וכו'? גם רגוע וגם עבירויות
ב. אם טיילתם ברכבי שטח בעבר או שיש קבוצה המטיילת עם רכבי שטח שאתם חושבים להצטרף אליה מדי פעם לטיול - מהם רכבי השטח של אנשי הקבוצה? גימיני,טרופר,טראנו,לאנד קרוזר
ג. מהם המקומות המאתגרים ביותר שבהם עברתם / תרצו לעבור או שטיול שתרצו להשתתף בו עבר? (גם אם רק ראיתם תמונות של טיול שטח שעניין אתכם ויודעים לציין את שם המקום או המסלול).

5. העדפות ותנאי סף - האם יש תנאי סף?

א. גיר אוטומטי/ידני
ב. מנוע דיזל/בנזין
ג. תצורה (טנדר, קצר, ארוך...)
ד. גיל הרכב - חדש בלבד? משומש בן שנים ספורות? רכב אספנות? משומש

6. האם עד כה "ננעלת" על סוגי רכב מסויימים? לחלופין, יש "וטו" על סוגי רכב מסויימים?
שומר על ראש פתוח, חושב על גימיני בעיקר

ishc
24-08-19, 07:32
במילה אחת ג'ימני שמחיריו קצת התמתנו לאחרונה.
הייתי משתדל ומחפש VVT ידני.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

איל מ
24-08-19, 12:07
אני הייתי חושב דווקא על טרופר קצר. יותר נעים אל ומ- הטיול. ויותר ורסטילי, אם רוצים לטייל פתאום עם עוד מישהו. בלי שנכנסתי ליד 2, אני חושב שבתקציב ניתן למצוא אחד מהשנתונים האחרונים שכבר מוכן לשטח. גם שטח רציני.

כמובן שגם לנדקרוזר קצר יהיה מצוין, אבל לא בתקציב הזה.

erezgur
24-08-19, 16:06
גימני גם כאן היא התשובה הברורה ביותר (ציינת שצריך להכיל נהג ולכל היותר נוסע אחד...).
יש היצע סביר של רכבים בתקציב שלך, הוצאות האחזקה יהיו מאד סבירות ובכלל - זו קנייה שכנראה לא תצטער עליה.

צודק גם איל, שאם אתה מוכן להוצאות מעט גבוהות יותר (כנראה), התקצבי מאפשר גם SUV גדולים ומרווחים יותר. הטרופר הקצר הינו הגדול ביותר מבין הרכבים הקצרים ויאפשר שפע של מיקום בתוך הרכב לעד שני נוסעים ללא צורך בגגון.

Lior Rachmani
24-08-19, 17:56
בחיפושים לאחרונה עולה כי לא קיים כמעט ידני בשוק , ולרוב (משום מה) המחיר גבוהה יותר מהאוטומטי. (שנתונים 08-10 )
אוטומטי גם בא בחשבון במידה ויש לו קולר גיר, הבנתי שזאת אחת המחלות של הגימני.
למען האמת - בטווח מחיר שציינתי, לא מצאתי גימיני סביר (רובם כבר עברו שיפורים וק"מ לא מועט , בין 230-300).

בקשר לטרופר - החשש הוא שהבלאי הטבעי גדול יותר מן הסתם מהגימיני עקב שנתון אחרון לייצור ב04 (תקנו אותי אם אני טועה)
מספיק שהולכים 2 אינג'קטורים והכסף זורם ...
האם הוא מוגדר כרכב אמין ?

Raccoon
24-08-19, 19:23
בחיפושים לאחרונה עולה כי לא קיים כמעט ידני בשוק , ולרוב (משום מה) המחיר גבוהה יותר מהאוטומטי. (שנתונים 08-10 )
אוטומטי גם בא בחשבון במידה ויש לו קולר גיר, הבנתי שזאת אחת המחלות של הגימני.
למען האמת - בטווח מחיר שציינתי, לא מצאתי גימיני סביר (רובם כבר עברו שיפורים וק"מ לא מועט , בין 230-300).

בקשר לטרופר - החשש הוא שהבלאי הטבעי גדול יותר מן הסתם מהגימיני עקב שנתון אחרון לייצור ב04 (תקנו אותי אם אני טועה)
מספיק שהולכים 2 אינג'קטורים והכסף זורם ...
האם הוא מוגדר כרכב אמין ?צריך לקחת בחשבון שג׳ימני וטרופר (וגם לנד קרוזר טראנו וכדומה) הם רכבים מאוד שונים מבחינת תחזוקה שוטפת (ללא קשר לאמינות).
פשוט בגלל הגודל והכמויות - כמות השמן שתחליף בכל טיפול בג׳ימני היא בערך חצי ממה שתחליף ב-suv, הצמיגים בג׳ימני כנראה יעלו משמעותית פחות כי הם קטנים יותר וכו׳.

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

Lior Rachmani
25-08-19, 18:28
הכיוונון הוא גימיני בהחלט אבל ממה שאני רואה קשה למצוא רכב מתוחזק טוב
יש המלצות על אתרי מכירה?

moti_d
26-08-19, 01:30
יש לי לנד קרוזר פראדו 2002 קצר ללא תוספות כלי בתול שבקושי ראה שטח בתקציב שלך צור קשר 0523945530

Lior Rachmani
14-10-19, 22:12
בחיפושים עולה כי גימיני מתוחזק במצב טוב עד 35K כמעט ולא סביר למצוא..
עד כמה כדאי להתרחק מרכבים עם מיגונים והגבהות ?

האם יש עוד אפשרויות?
מה לגבי גרנד ויטרה? 06-08?
חוץ משתיית דלק, האם יש עוד חסרונות?

zerez
15-10-19, 07:44
למה אתה רוצה להתרחק מרכבים מוגבהים וממוגנים?
אני אישית מתרחק מרכבים משופרים ההגזמה אבל רכב משופר זה רק יתרון?
אני גם די בטוח שחלק מהרכבים שנמכרים כלא משופרים הם כאלה שהשיפורים שהיו בהם פורקו ונמכרו בניפרד.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Tzvika-Pick
15-10-19, 09:21
בחיפושים עולה כי גימיני מתוחזק במצב טוב עד 35K כמעט ולא סביר למצוא..
עד כמה כדאי להתרחק מרכבים עם מיגונים והגבהות ?

האם יש עוד אפשרויות?
מה לגבי גרנד ויטרה? 06-08?
חוץ משתיית דלק, האם יש עוד חסרונות?
לדעתי דווקא אפשר למצוא ג'ימנים סבירים ואפילו סבירים פלוס ב-35 אלף ש"ח. אני רואה פה ושם מודעות שנראות נחמד בקבוצות של סוזוקי בפייסבוק.
למה להתרחק מרכב שיש לו מיגונים? זה הרי הדבר הראשון שאתה תרכיב אחרי שתקנה את הרכב ותרצה לרדת לשטח. כנ"ל לגבי הגבהות - אם הן מאושרות ברישיון, למה להתרחק? כי זה אומר שהרכב נסע בשטח? אז מה? זה רכב שטח, הוא מיועד לנסוע בשטח. זה לא אומר כלום על מצבו של הרכב. אתה מוזמן להגיע אלי לשכונה ולראות ג'ימני ישן בלי הגבהות ובלי מיגונים שנראה כמו פח זבל על גלגלים ובכל פעם שהוא מניע אתה אשכרה שומע את המנוע סובל. כמה רחובות משם חונה ג'ימני מוגבה, משופר, צמיגי שטח, גגון ופנסי ערפל. אבל מה, ישר רואים עליו שהוא שמור ומטופל באהבה. אני הייתי מעדיף לקנות את השני.

לגבי גרנד ויטארה 2006 ומעלה - מעבר לצריכת הדלק הגבוהה משמעותית, מדובר בג'יפון עם יכולות שטח סבירות. הדגש על ג'יפון, כי יכולות השטח שלו נחותות משמעותית משל הג'ימני. מצד שני יכולות הכביש שלו גבוהות משמעותית משל הג'ימני.
אם כבר הייתי הולך לכיוון של הויטארה אז אולי אחת ממודל 2005-6, מהצורה הישנה. זה עדיין רכב שטח טוב עם סרן אחורי חי ופוטנציאל שיפורים לא רע, אבל חזק, נוח ומרווח מהג'ימני.

-->