PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש גי'פ לסופי שבוע

0xZZZZ
26-09-19, 23:37
אני מתלבט האם לקנות ג'יפ, ואם כן איזה ג'יפ

המצב הקיים:
יש לי רכב אחד מיצובישי מיראז' 96 מנוע 1.3 קטן ידני שמשמש אותי לכל הנסיעות. הוא מאוד אמין (0 עלויות מעבר לטיפולים)

אני שוקל לקנות ג'יפ כדי לטייל נגיד 1-2 סופי שבוע כל חודש. לטייל=לסוע לחוף, לטייל קצת בהרים, לא לטפס סלעים בכוונה (אני מעדיף להקיף) או לסיים במוסך. להנות עד הגבול שבו האוטו לא נשבר.
אני רגיל לסוע על רכבים ידניים. זה הג'יפ הראשון שלי. ברוב הנסיעות עם הג'יפ לא אסע מעל 4 אנשים ולכן לא רואה סיבה טובה לקנות ג'יפ גדול.

יש שתי אפשרויות מבחינתי:
א. לקנות עוד ג'יפ. זה יכול להיות ג'יפ ברמת אמינות ככה ככה, כי הוא יסע רק 1-2 סופשים בחודש. אפשר מנוע גדול\קטן.
ב. להחליף את האוטו בג'יפ. אם אני בוחר באופציה הזו אז אני צריך ג'יפ אמין כי אני טס הרבה ולא יכול להיות בספק אם אאחר לשדה התעופה. ואני גם צריך מנוע קטן בגלל חסכון דלק והביטוח משמעותית זול יותר כשהמנוע בגודל שקטן מ 1.5 ליטר

הדגמים שאני רואה בשוק בתקציב שלי:
פג'רו 2.5-2.8 ליטר שנים 1992-1994
טויוטה RAV4 1995-1998
סוזוקי ויטרה 1988-1998
סוזוקי סמוראי 1990
סוזוקי ויטרה 1994-1994, 2000-2006
סוזוקי ג'ימני 1998-2005

הסמוראים והפג'רואים כבר משופצים לשטח ונסעו איתם בשטח לא מעט. מרבית הג'ימני והויטרות החדשות לא נסעו בשטח.

האם לדעתכם עלי לקחת את אופציה א' או ב'?
אני נוטה יותר לכיוון אפשרות א' כי אני חושש שבין הג'יפים שאני יכול לקנות לא אמצע משהו יותר אמין מהמיצובישי ואני לא מוכן להכנס לרכב בדרך לשדה התעופה ולגלות שהוא לא נוסע....

אני לא ממהר אז אשמח שתמליצו לי על דגמים ושנתונים ואני אחכה חודש חודשיים עד שיהיה אחד טוב בנמצא
אם יש דברים ספציפים שכדי לפיהם לסנן את הרכבים אשמח לדעת (נגיד לא גיר X באוטו Y, רכב מסוג G עד T קמ, וכדומה)

(עברתי על הרבה הודעות עבר בנושא, אבל הם היו לפני עשר שנים, ויכול להיות שבכלל תגידו שכל הרכבים האלה ישנים מידי ואני מנסה משהו לא אפשרי...)
תודה לכל מי שקרא עד לכאן, חג שמח!

ronbs
27-09-19, 00:07
גימיני לא מתאים ל 4 מבוגרים
ראב 4 אני לא מחשיב כגיפ
קח בחשבון בשנתונים האלו מחיר אחזקה גבוה

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

erezgur
27-09-19, 09:29
ברוך הבא לפורום,

שים לב שפתחת שרשור בפורום ספציפי לרכבים של חברת JEEP, למרות שאתה שואל ומתלבט על רכבי שטח מיצרנים שונים. יש לנו תת פורום יעודי לסיוע לגיפאים חדשים והתלבטויות לפני רכישה של רכב שטח, באותו פורום יש שרשור נעוץ עם שאלון שאם תענה בקצרה תשובות ךשאךות שבו יהיה קל יותר לעזור ולכוון אותך.

בהצלחה!

0xZZZZ
27-09-19, 21:48
גימיני לא מתאים ל 4 מבוגרים
ראב 4 אני לא מחשיב כגיפ
קח בחשבון בשנתונים האלו מחיר אחזקה גבוה

בוא נגיד שמדובר ב 4 חבר'ה צעירים בני 20-30 שמוכנים להתכלב קצת מאחורה :)

ראב 4- קיבלתי
מה זה מחיר אחזקה גבוה?

אם אני מוצא ג'ימני\סמוראי עם פחות מ 150אלף ק"מ ומנוע מקורי, זה אומר שאני גם נכנס לאחזקה הגבוהה? כמה ק"מ הרכבים האלה עושים עד שמתחילות הצרות הגדולות?

0xZZZZ
27-09-19, 22:00
ברוך הבא לפורום,

שים לב שפתחת שרשור בפורום ספציפי לרכבים של חברת JEEP, למרות שאתה שואל ומתלבט על רכבי שטח מיצרנים שונים. יש לנו תת פורום יעודי לסיוע לגיפאים חדשים והתלבטויות לפני רכישה של רכב שטח, באותו פורום יש שרשור נעוץ עם שאלון שאם תענה בקצרה תשובות ךשאךות שבו יהיה קל יותר לעזור ולכוון אותך.

בהצלחה!

אני חושב שהתבלבלת כי השרשור נמצא בפורום "ג'יפאים מתחילים+יעוץ לפני קנייה", בכל אופן הנה תשובות לשרשור הנעוץ:

1. תקציב - כ 2000-5000 יורו לקנייה ואז נגיד עוד 1000 ליישור קו. אני קונה את הרכב בקפריסין, אתה יכול לראות את שוק היד שנייה פה: https://www.bazaraki.com (https://www.bazaraki.com/)
הרכב צריך להחזיק שנתיים, אחרכך אמכור. אני מוכן להרחיב את התקציב כמה שצריך (כפול ויותר) אם אקבל רכב משמעותית אמין יותר וגם רכב שמחזיק ערך ואוכל למכור אותו אחרכך עם הפסד סביר.

2. הרכב צריך להכיל 2-4 אנשים. כאשר אם יהיו 4 אנשים אני מניח שלא נסחוב ציוד. כנראה נישן בשטח בקיץ אבל זה יהיה מינימליסטי (ציליה וציידנית). אם יהיו 2 אנשים אז נדחוף הכל על הכיסאות מאחורה

3. הרכב יעשה פחות מ 4000 קמ בשנה וזה רק לטיולים. אם לא רק לטיולים אז אפשר להוסיף לזה עוד 8000.
אם אני קונה ג'יפ בתור רכב ראשי אז צריך שהוא יהיה אמין ואז אכניס אותו למוסך לטיפולים כי אין לי זמן. אם אקנה בתור רכב משני אז לא אכפת לי לעשות טיפולים בעצמי כל עוד יש הוראות איפהשהו.
יש מוסכים במרחק נסיעה, אני גר באזור מרכזי.

4. השטח פה לא הררי במיוחד, ואפשר להקיף כמעט כל שביל עם שביל אחר. אין לי נהנה מעליית מדרגות בצורה ספורטיבית, אבל אם יהיו פה ושם כמה ואצטרך אשמח להיות מסוגל לעלות אותן.
אני מתכנן לטייל לבד והדבר שאני הכי שונא זה להתקע עם רכב שלא עובד, אז האמינות חשובה מאוד. המטרה העיקרית זה להגיע לחופים נסתרים ולכל מיני מקומות אינטימים בשטח.

5. העדפות - ידני, רכב סגור כי חם פה בקיץ וכי יורד לא מעט גשם בחורף. עדיף מנוע קטן מ1500 כי הביטוח מאד יקר

אני בעיקר מנסה להשיג כמה שיותר רכב בכמה שפחות כסף, והדבר שלא מוכן להתפשר עליו זה האמינות

תודה למגיבים

שגיא S
27-09-19, 23:37
לך תעשה סיבוב על ג'ימני. אם יתאים לך בגודל אז תפור עליך מבחינת כל השאר.

ronbs
28-09-19, 00:15
כמו שאמרתי תשכח להכניס 4 מבוגרים לגימני.
גימיני זה גיפ ל 2 + ילד קטן
גימיני זה רכב אמין מאוד בתנאי שתקנה רכב טוב.

-->