PDA

צפייה בגרסה מלאה : שינוים במבנה הרכבים בבית

nahmany
05-10-19, 21:39
היי אנשים טובים
מה נשמע?
אשמח לעזרתכם, לפני כ3 שנים קניתי את הרכב שטח הראשון שלי גימני 2008, נהנתי ממנו כל רגע והשקעתי בו בלי סוף!
לצערי הרב לפני כשבוע וחצי, רגע של פזיזות ובלבול מכרתי אותו על מנת להשקיע בפרייבט שיתאים לי ולאשתי וגם בגלל העובדה שאני נוסע הרבה!

אני רוצה לחזור לעולם ואני מתלבט על איזה כלי.
1. תקציב - א. מה התקציב לרכישת הרכב 25 אלף
ב. האם התקציב שציינת כולל מבחינתך את עלויות התיקונים, השיפורים והתחזוקה (לפחות של ששת החודשים הראשונים) או שמדובר במחיר הרכישה בלבד ויהיה מימון נפרד לעלויות התחזוקה: להערכתי ניתן להוסיף עוד 5,6 אלף במהלך החצי שנה הראשונה
ג. האם אתה מסוגל להתמודד עם הוצאה חד פעמית גדולה יחסית (למשל 5,000-10,000 ש"ח) לתיקון הרכב אחת לכמה שנים?כן

2. גודל / קיבולת הרכב - כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? כלב? קוף? האם לעיתים תרצו לעשות טיול של מספר ימים עם לינת שטח? הרכב מיועד לי ולאשתי זוג צעיר, אין מגבלה של מקום אפשר דגם קצר או ארוך

3. נסועה שנתית ותחזוקה:א. כמה קילומטרים הרכב יעשה בשנה? כמה ק"מ להערכתך יהיו לצרכי טיול (כולל את הטיול בשטח עצמו ואת הנסיעה הלוך וחזור) וכמה נסיעה שוטפת שאינה קשורה לטיול? הרכב מיועד להיות רכב לטיולים, להערכתי ייסע אחת לשבוע לכן מעריך שהוא יעשה פחות מ10 אלף ק"מ בשנה גג 5-6 אלף

ג. האם כל התחזוקה תתבצע במוסכים / בעלי מקצוע או שיש ידע טכני / רצון / כוונה לביצוע תחזוקה עצמית (לפחות חלקית)? בעל ידע טכני בסיסי אך לרוב אלך לטיפולים במוסך בו טיפלתי עד כה בגימני
ד. האם מקום המגורים הוא באזור מרכזי עם מוסכים ואנשי מקצוע זמינים במרחק נסיעה סביר או בפריפריה הרחוקה מאזני מקצוע / מוסכים? כן במרכז הארץ

4. אופי השימוש והטיולים:
לרוב מטיילים עם עוד זוג חברים בעלי סמוראי, ועוד חבר בעל פראדו ארוכה. כמו כן יוצא גם לבד.
הטיולים מגוונים לעיתים רגועים תחת שבילי כורכר, לעיתים בדיונות, וכאשר אני לבד אז עושה יותר טכני, מעלות, עבירויות, קיים שימוש בהילוך LOW. הרכב יסע בכל שטח שהוא.

5. העדפות ותנאי סף - האם יש תנאי סף?

א. גיר אוטומטי/ידני - עדיף ידני אך אפשר גם אוטומט
ב. מנוע דיזל/בנזין - לא משנה
ג. תצורה (טנדר, קצר, ארוך...) - לא משנה
ד. גיל הרכב - חדש בלבד? משומש בן שנים ספורות? רכב אספנות? חדש לא בא בחשבון, מאחר וזה רכב לסופי שבוע פחות חשוב הגיל אך חשוב שהוא בסדר מכנית. מבחינת רכב אספנות עדיף כי הביטוח זול יותר אך האחזקה לא תמיד.

6. האם עד כה "ננעלת" על סוגי רכב מסויימים? לחלופין, יש "וטו" על סוגי רכב מסויימים?
המחשבות מרובות ובגלל זה פונה אליכם.
חשבתי לרדת בשנתון ולקנות גימני כי הייתי מרוצה אך חשוב הגיוון
הקיה ספורטאז הישנות, טראנו, 4 ראנר, גראנד ויטרה הישנות, סמוראי, הילקס, ווינר, מגנום, איסוזו איפון
אשמח לעזרה!
תודה

asafk
05-10-19, 22:17
אתה כבר יודע את התשובה. עוד ג'ימני.

אסף.

ishc
05-10-19, 23:30
או סמוראי סביב שנת 90 ואז הוא אספנות אבל הוא יעניש אותך באיכות חיים נמוכה לטיול וחזרה.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

erezgur
06-10-19, 09:49
יהיה קשה להציע לך משהו יותר מתאים מגימני.
נסועה מעטה, טיולי עבירות, 2 אנשים, תקציב נמוך... נסה למצוא שוב גימני....

נשלח מהנייד

ronbs
06-10-19, 11:16
עשיתה טעות גדולה,
מציע לא לחזור לגימיני הקטו, אתה נשוי בעתיד המשפחה תגדל עדיף כבר לקחת רכב 4 דלתות לדעתי ויטרה.
אם אין לך תקציב, לחכות שנה ולחסוך קצת כסף

-->