PDA

צפייה בגרסה מלאה : מיצובישי האנטר 2013 כבסיס לרכב טיולים?

or_t
25-10-19, 23:45
נקרתה בידי הזדמנות לקניית האנטר 2013 ידני רמת אבזור GL עם קילומטרז נמוך בסביבות 90 אלף ש"ח . לרכב אין שום שיפור מיגון או הגבהה אז מניח שאצטרך להשקיע לא מעט בלהביא אותו לדיגום טיולים ונשאלת השאלה האם הוא פלטפורמה טובה לכך?
תודה מראש לעונים!

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

boaz avrahami
26-10-19, 07:09
בעיקרון כן.
תבדוק את המנוע. נדמה לי שיש להם בעיות התחממות וטורבו.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

איל מ
26-10-19, 08:55
טני חושב שאתה מתבלבל

נמרוד
26-10-19, 09:22
פות"ש ציין שמדובר על ידני. הבעיות שבועז הזכיר מאפיינות אוטומט. הקילמטראז' אכן נמוך. זה יכול להיות רכב טיולים נהדר.

יובל48
26-10-19, 10:14
כבעלים של האנטר 2011 אוטומטי ב5 השנים האחרונות,לא חוויתי מעולם בעיית התחממות.
מיגון,הגבהה ופגוש אחורי מסיבי,כמו זה של וו גרירה (ללא הוו עצמו)יתנו לך רכב טיולים עם הרבה מקום לציוד.
גודל הרכב וזוית הנטישה הגרועה יחייבו אותך בנהיגה זהירה ביציאה מערוצים ומיכשולים דומים.

ד ו ר ו ן
26-10-19, 10:55
נקרתה בידי הזדמנות לקניית האנטר 2013 ידני רמת אבזור GL עם קילומטרז נמוך בסביבות 90 אלף ש"ח . לרכב אין שום שיפור מיגון או הגבהה אז מניח שאצטרך להשקיע לא מעט בלהביא אותו לדיגום טיולים ונשאלת השאלה האם הוא פלטפורמה טובה לכך?
תודה מראש לעונים!

איזה סגנון טיול?..

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

or_t
26-10-19, 11:27
איזה סגנון טיול?..

Sent from my iPhone using Tapatalk Proטיולי המדבר הסטנדרטים , בלי שאיפות לכמריר ....

or_t
26-10-19, 11:28
כבעלים של האנטר 2011 אוטומטי ב5 השנים האחרונות,לא חוויתי מעולם בעיית התחממות.
מיגון,הגבהה ופגוש אחורי מסיבי,כמו זה של וו גרירה (ללא הוו עצמו)יתנו לך רכב טיולים עם הרבה מקום לציוד.
גודל הרכב וזוית הנטישה הגרועה יחייבו אותך בנהיגה זהירה ביציאה מערוצים ומיכשולים דומים.יש דרך לטפל בזוית נטישה (חוץ מהגבהה)?

boaz avrahami
26-10-19, 11:44
שכח מה שאמרתי. התכוונתי למאגנום.
אין לי שום מושג לגבי ההאנטר.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

nirs
26-10-19, 11:57
יש דרך לטפל בזוית נטישה (חוץ מהגבהה)?

1. להעלות את גלגל הספייר לתא המטען.
2. אם חייבים לגרור, וו גרירה נשלף במקום קבוע.
3. למיטב ידעתי, אין אפשרות לקצר את הארגז הקיים חוקית. יתכן וניתן להרכיב ארגז חילופי קצר יותר (מכיר לפחות טויוטה אחת שעשתה את זה חוקית).

Sent from my iPhone using Tapatalk

asafk
26-10-19, 12:25
אולי הארגז של הדגם הקודם מתאים לאחר קיצור שילדה.
אבל קודם מטיילים אחר כך מחליטים אם הזווית נטישה באמת מפריעה.
(לדעתי זו נקודת התורפה העיקרית של הדגם)

אסף.

ד ו ר ו ן
26-10-19, 12:36
1. להעלות את גלגל הספייר לתא המטען.
2. אם חייבים לגרור, וו גרירה נשלף במקום קבוע.
Sent from my iPhone using Tapatalk
הגלגל ספייר מתחת לרכב נמצא בתוך משולש הזוית נטישה, הוא לא המגבלה שלך.
וו גרירה הוא לעומת זאת מחרשה שתוקעת במעברים בשטח ומעבירה חבטות לקצה שילדה.

נשלף זה פתרון טוב.

ד ו ר ו ן
26-10-19, 12:41
טיולי המדבר הסטנדרטים , בלי שאיפות לכמריר ....
מעל ומעבר.
אני שם רגע בצד את סוגיית איכות הרכב עצמו, כי אין לי נסיון עם האנטר, יש לא מעט עם מגנום.
אבל כפלטפורמה סטנדרטית של ״טנדר״ כרכב טיולים למה שתארת זה יכול להיות נהדר ויכול להיות פחות.
(אני מאד בעד)
יש לך נסיון עם טנדרים ככלל?

שיפור בסיסי של מתלים הוא מומלץ מאד לכל הטנדרים כדי לשפר איכות חיים בשטח מעבר לשיפור זוית הנטישה.
השיכוך הוא המהותי, ואותו תרגיש רוב הזמן.

or_t
26-10-19, 16:15
מעל ומעבר.
אני שם רגע בצד את סוגיית איכות הרכב עצמו, כי אין לי נסיון עם האנטר, יש לא מעט עם מגנום.
אבל כפלטפורמה סטנדרטית של ״טנדר״ כרכב טיולים למה שתארת זה יכול להיות נהדר ויכול להיות פחות.
(אני מאד בעד)
יש לך נסיון עם טנדרים ככלל?

שיפור בסיסי של מתלים הוא מומלץ מאד לכל הטנדרים כדי לשפר איכות חיים בשטח מעבר לשיפור זוית הנטישה.
השיכוך הוא המהותי, ואותו תרגיש רוב הזמן.יש לי ניסיון עם דימקסים בצבא. לא עם האנטר ובטח לא עם השנתון הזה, שמסכים עם מה שנאמר כאן על כך שזוית הנטישה היא המגבלה העיקרית של הדגם הזה.
מצד אחד, לא רוצה לפספס הזדמנות לרכב במצב טוב שעל הנייר עונה על הדרישות שלי.
מצד שני, לא רוצה להשקיע מאה אלף ש"ח ברכב טיולים ואז לגלות שהלוואי והוא היה דימקס (היילקס אף פעם לא היה על הפרק).

איל מ
26-10-19, 16:22
בתור התחלה,
הוא יותר טוב מהדימקס בכל פרמטר שקשור לשטח. לוודא שיש נעילת דיפרנציאל.
אם הרכב באמת מציאה, לא הייתי מהסס.
אני נוסע עם דיסקברי, והגעתי למסקנה שלטיולים שלי היום (כבר לא טיולי גיבורים, אלא טיולי משפחה), הוא אוברקיל מטורף. כל טנדר 4*4 היה מספיק לי היום. כולל אלו שנחשבים לא קרביים בעליל.

or_t
26-10-19, 17:34
בתור התחלה,
הוא יותר טוב מהדימקס בכל פרמטר שקשור לשטח. לוודא שיש נעילת דיפרנציאל.
אם הרכב באמת מציאה, לא הייתי מהסס.
אני נוסע עם דיסקברי, והגעתי למסקנה שלטיולים שלי היום (כבר לא טיולי גיבורים, אלא טיולי משפחה), הוא אוברקיל מטורף. כל טנדר 4*4 היה מספיק לי היום. כולל אלו שנחשבים לא קרביים בעליל.אתה מפתיע אותי כאן: להאנטר יש רק 136 כ"ס וזוית נטישה בעייתית. למה אתה אומר שהוא עדיף על דימקס מאותו שנתון?

איל מ
26-10-19, 17:48
כי לדי מקס אין נעילה, ובלי קשר, פיזית בשטח הוא תמיד הסתבך יותר (לא נכנסתי למפרטים טכניים אז אני לא יודע מה רשום להם על הנייר).

ד ו ר ו ן
26-10-19, 18:00
המנוע זה ממש לא פקטור ליכולות שטח.

דימקס בשטח זה אחד הפחות טובים.
זויות בטן ומרכב בכלל, גשר גיר נמוך מאד.
מתלים רופסים.
אין נעילה.

or_t
26-10-19, 18:30
המנוע זה ממש לא פקטור ליכולות שטח.

דימקס בשטח זה אחד הפחות טובים.
זויות בטן ומרכב בכלל, גשר גיר נמוך מאד.
מתלים רופסים.
אין נעילה.ואת כל הבעיות האלה להאנטר אין? נדמה לי שיש לו נעילה, אבל הוא חתיכת טנדר ארוך....

ד ו ר ו ן
26-10-19, 19:03
כולם ארוכים באותן הפרופורציות.
ההבדלים הם באיכות חיים בתא הנוסעים, ובהתאמה לשטח.

הדימקס היה הרכב שהכי פחות נהנתי ממנו בשטח.

לטריטון גם על הנייר יש נתוני שטח טובים יותר.

איל מ
26-10-19, 19:06
קרא את זה:
https://cars.walla.co.il/item/3142582
הדימקס הגיע למקום האחרון.
(ואני גם מתקשה להאמין לנתון של זוית נטישה 27, בעוד שההילקס וההאנטר עם 21-22).

or_t
26-10-19, 19:36
קרא את זה:
https://cars.walla.co.il/item/3142582
הדימקס הגיע למקום האחרון.
(ואני גם מתקשה להאמין לנתון של זוית נטישה 27, בעוד שההילקס וההאנטר עם 21-22).
כולם ארוכים באותן הפרופורציות.
ההבדלים הם באיכות חיים בתא הנוסעים, ובהתאמה לשטח.

הדימקס היה הרכב שהכי פחות נהנתי ממנו בשטח.

לטריטון גם על הנייר יש נתוני שטח טובים יותר.שימו לב שאני מדבר על האנטר 2013 בגרסתו הכי בסיסית ידנית.

asafk
26-10-19, 19:42
אם דימקס הוא קנה המידה - ההאנטר הסטנדרטי יהיה כוכב בשטח.

אסף.

ד ו ר ו ן
26-10-19, 19:51
אם דימקס הוא קנה המידה - ההאנטר הסטנדרטי יהיה כוכב בשטח.
אסף.
מה שהוא אמר.

or_t
26-10-19, 20:14
מה שהוא אמר.אוקיי נהדר. כרגע אני מטייל עם טרופר ארוך : כמה אני צפוי "לשלם מחיר" בעבירות של הרכב (שוב - מטיילים בנחלי הדרום, לא יותר)?

איל מ
26-10-19, 20:20
נחלי הדרום זאת הגדרה לא טובה. יש אוטוסטראדות ויש מקומות מאוד טכניים.
סה"כ ברוב המקומות לא תרגיש הבדל (מעבר לעניין הנוחות.
במקומות מסוימים תצטרך לבנות קצת יותר כדי לעבור. ובהרבה מעברי ערוצים אתה תחרוש עם הסרגל האחורי.
כמובן ששוה לך להגביה כמה שניתן, ואם אפשר גם להרים ולהכניס את הטמבון ברזל האחורי. למעלה ופנימה.

asafk
26-10-19, 20:29
בסופ"ש שעבר הזדחלנו במורד צניפים אחרי שיירה שכללה האנטר סטנדרטי. עם תת-צמיגים מקוריים ואותה שלוחה אחורית ארוכה.
עם טרופר לא היית משקיע תשומת לב במדרגה שבסוף הירידה. עם ההאנטר היו צריכים שם מכוון. זה לא נורא, אבל תצטרך להתרגל.
אני מניח שאחרי הגבהה (לא גדולה כי אולדמן מגביהים רק ב 10 מ''מ כי זה מה שגאומטריית המתלה הקדמי מאפשרת), וצמיגים במידה נורמלית - הכל ייראה פשוט יותר.

אסף.

אייל
26-10-19, 22:40
צמיגים הם החלק הבעייתי של הדגם הזה. צריך לבדוק האם ניתן לעלות מידה למשהו גבוה יותר ללא שינוי רוחב כי אחרת אתה מתחיל להיכנס לענייני כנפונים והם יקרים מדי.
רכב שטח נהדר. נוח יחסית לטנדר. עבירות טובה, נעילה אחורית אמיתית. לי הוא היה מאוד נוח משך 3 שנות הליסינג שלו.

דרור ברלי
26-10-19, 22:56
שים לב

אם יש שם בקרת משיכה וגם נעילה אחורית, הפעלת הנעילה מנטרלת את בקרת המשיכה.
מין שטות כזו של מיצובישי שקשה לי להבין למה.

אני יודע שהאנטר זה לא טריטון אבל הם מאוד דומים ואם זו אינדיקציה בשבילך ליכולת עבירות בטיולים שלך - טריטון סטנדרטי, צמיגי כביש קטנים, עמוס, עבר את אמבטיית חמרן וטיפס ממנה דרומה בלי שום בעייה, בלי נזקים ובלי להתעכב על שום מדרגה או אבן.

כוח מנוע לא בעיה. אני יודע ש-136 כ"ס נשמע לך פחות מהמתחרים, אבל בתכל'ס המומנט מאוד דומה והגיר הידני מקזז משהו מהפסדי הכוח של האוטומטי. כוח וביצועים אף פעם לא היו בעיה בהאנטר ובטריטון. גם מגנום נסע טוב יותר ממה שהיה ניתן לצפות מ-100 כ"ס בלבד.

נוחות: כדי שיהיה נוח, מוכרחים לשדרג משהו במתלים. לפחות לשפר יכולת שיכוך, אחרת זה בועט כמו חמור על אקסטאזי. או שתזרוק 300 ק"ג בארגז. תצטרך להגדיר מה אתה דורש ממנו - הוא בנוי להעמיס טון בארגז ולגרור עגלה ולכן הקפיצים האחוריים קשים כמו בטון. אם זה אוטו לטיולים בלבד, צריך לרכך אותו מאחור וזה בפירוש יבוא על חשבון יכולת העמסת מטען כבד.

איל מ
26-10-19, 23:37
אגב (אזהרה- סטיה מהנושא).
בלי להכיר אפילו קצת את מערכת העברת הכוח והמחשב של הטריטון/האנטר,
אני משוכנע שניתן להתגבר על העניין הזה של ביטול הtc.
בלנדרובר כוח הקהילה והאינטרנט הצליח להתגבר על בעיות לא פחות מורכבות (הורדת גובה רכב מעל מהירות מסוימת בדיסקו 3, ביטול tc במעבר לדיפלוק בדגמים המוקדמים של הדיסקו 2, ועוד).
גישור פשוט ושליטה חיצונית בנעילה ובחיווי שהיא נותנת לא נשמע כמו משהו מסובך מדי. ניתן להוסיף גם חיווי עצמאי כדי לדעת האם נעול או לא.

or_t
27-10-19, 00:09
שים לב

אם יש שם בקרת משיכה וגם נעילה אחורית, הפעלת הנעילה מנטרלת את בקרת המשיכה.
מין שטות כזו של מיצובישי שקשה לי להבין למה.

אני יודע שהאנטר זה לא טריטון אבל הם מאוד דומים ואם זו אינדיקציה בשבילך ליכולת עבירות בטיולים שלך - טריטון סטנדרטי, צמיגי כביש קטנים, עמוס, עבר את אמבטיית חמרן וטיפס ממנה דרומה בלי שום בעייה, בלי נזקים ובלי להתעכב על שום מדרגה או אבן.

כוח מנוע לא בעיה. אני יודע ש-136 כ"ס נשמע לך פחות מהמתחרים, אבל בתכל'ס המומנט מאוד דומה והגיר הידני מקזז משהו מהפסדי הכוח של האוטומטי. כוח וביצועים אף פעם לא היו בעיה בהאנטר ובטריטון. גם מגנום נסע טוב יותר ממה שהיה ניתן לצפות מ-100 כ"ס בלבד.

נוחות: כדי שיהיה נוח, מוכרחים לשדרג משהו במתלים. לפחות לשפר יכולת שיכוך, אחרת זה בועט כמו חמור על אקסטאזי. או שתזרוק 300 ק"ג בארגז. תצטרך להגדיר מה אתה דורש ממנו - הוא בנוי להעמיס טון בארגז ולגרור עגלה ולכן הקפיצים האחוריים קשים כמו בטון. אם זה אוטו לטיולים בלבד, צריך לרכך אותו מאחור וזה בפירוש יבוא על חשבון יכולת העמסת מטען כבד.אמבטית חמרן היא הקצה העליון שלי אז נשמע שהוא יעשה את העבודה.
הגבהה והחלפת בולמים היא לגמרי ברשימה. יש משהו נוסף שאפשר לעשות כדי לרכך אותו? נהוג להוציא/להחליף עלים?
אגב (אזהרה- סטיה מהנושא).
בלי להכיר אפילו קצת את מערכת העברת הכוח והמחשב של הטריטון/האנטר,
אני משוכנע שניתן להתגבר על העניין הזה של ביטול הtc.
בלנדרובר כוח הקהילה והאינטרנט הצליח להתגבר על בעיות לא פחות מורכבות (הורדת גובה רכב מעל מהירות מסוימת בדיסקו 3, ביטול tc במעבר לדיפלוק בדגמים המוקדמים של הדיסקו 2, ועוד).
גישור פשוט ושליטה חיצונית בנעילה ובחיווי שהיא נותנת לא נשמע כמו משהו מסובך מדי. ניתן להוסיף גם חיווי עצמאי כדי לדעת האם נעול או לא.זה הדגם הכי בסיסי כך שאין בקרת משיכה, רק נעילה אחורית.

ד ו ר ו ן
27-10-19, 00:16
הגבהה והחלפת בולמים היא לגמרי ברשימה. יש משהו נוסף שאפשר לעשות כדי לרכך אותו? נהוג להוציא/להחליף עלים?
קפיץ טוב יותר מהמקור.

עד כמה שישמע הפוך מההגיון, רוב קפיצי ההגבהה הם עם קבוע קפיץ גבוה יותר מהמקור, אבל כיול הקפיץ שונה, ומייצר איכות נסיעה טובה יותר.

אז הוצאת עלה יכולה דווקא להרע, כי הכיול של הקפיץ ייפגע ותפסיד לא רק פגיעה ביכולת העמסה לטיולים אלא גם בנוחות הכללית בשטח.

דניאל מאירי
27-10-19, 09:05
אני מטייל עם ויגו.
כדי להקטין את בעיית הזוית, כמובן הגבהה,
אך החלפתי פגוש אחורי לפגוש גבוה יותר והעליתי את הוו שיישב עליו.
השיפור מאוד משמעותי.
דניאל

or_t
27-10-19, 10:48
אני מטייל עם ויגו.
כדי להקטין את בעיית הזוית, כמובן הגבהה,
אך החלפתי פגוש אחורי לפגוש גבוה יותר והעליתי את הוו שיישב עליו.
השיפור מאוד משמעותי.
דניאלהגיוני מאד. תודה.

איך הוצאות האחזקה על רכב כזה לעומת ג'יפ שבע מקומות? יש הבדל משמעותי?

-->