PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת מנוע לטויוטה היילקס 98

Pinokyo
30-10-19, 12:57
שלום לכולם

אני איש היילקס כבר למעלה מ-20 שנה, וברשותי היילקס 98 שכנראה הלך לו המנוע עקב התחממות.
סיפור המעשה בקצרה, שנה שעברה המנוע המקורי הלך, המנוע פורק והורכב מנוע משומש מיבוא במקומו, תהליך החלפת המנוע היה מלווה בהמון תסכול והמון כסף ( גם לי וגם למוסך שעבד על הרכב), כ- 4 מנועים שהגיעו שחלקם חזרו כמו שבאו וחלקם נראו תקינים למראית עין אבל לאחר הרכבה נמצא שהם תקולים פורקו והוחלפו, כך היה עד שנמצא המנוע הראוי שלבסוף הורכב על הרכב והיה תקין.
מאז נסענו על הרכב למעלה מחצי שנה ולמעלה מ 10000 קילומטר, בספטמבר האחרון עשינו טיול לצפון במהלך הטיול החל עשן לבן (שהתברר בדיעבד שנבע מכשל של הטורבו שטפטף שמן לכיוון צינור הפליטה), הרכב סחב רגיל לחלוטין ולא נראתה צריכת שמן חריגה. בעליה למסעדה בסוף העליה הרכב התחמם, עצרתי וכיביתי מנוע מיד! המים ביעבעו חיכיתי להתקררות מוחלטת בדקתי מים, הוספתי כ- 2 ליטר (מים לרדיאטור) המשכנו בנסיעה תוך מעקב צמוד גם על שעון הטמפ וגם בדיקה פיזית מתחת למכסה מנוע אחת לכמה דקות- הרכב נסע רגיל, לא התחמם, לא איבד מים ולא הייתה לו שום בעיית הנעה.
מהון להון באיזה שהוא שלב הילדים ואשתי נשארו ברכב לבד למעלה מחצי שעה כשזה עומד עם מזגן, בזמן הזה הרכב התחמם וקדח לו מחום למשך זמן רב מבלי שהם היו מודעים לכך....
הרכב הגיע למוסך בגרירה, נמצא שהתרמוסטט היה תפוס, הוחלף התרמוסטט ושופץ הטורבו עקב העשן הלבן שהוזכר קודם לכן.
הרכב נסע רגיל, ללא עשן אבל אז שמתי לב שבמיכל עודפים עולה מפלס המים. החלפתי פקק וזה עדיין המשיך ובנוסף בעליה לירושלים מחוג הטמפרטורה טיפס ל 3/4... מעולם הוא לא עובר את החצי... הרכב חזר למוסך ונמצא שהראש סדוק. הראש הוחלף בראש חליפי סיני, הוחלף רדיאטור לחדש, נבדק הפאן קלאצ' ונמצא תקין, הוחלפה משאבת מים וכל מה שצריך בהחלפת ראש.
מלבד מה שהוחלף בפעם האחרונה במהלך השנה גם שופצה משאבת הסולר, מזרקים והוחלף הקלאצ' במעמד החלפת המנוע.

העניין שלאחר התיקון האחרון הרכב מנפח ומתחמם.

וכאן מגיעה השאלה, כיוון שכל השרשורים שאני מצאתי בעניין החלפת מנוע לטויוטה היילקס 98 הם ישנים האם מישהו מכיר יבואן אמין למנועים אלו ( מנועי 2L) המיובאים מיפן עם ק"מ נמוך ?
האם ניתן לקנות מנועים כאלו חדשים גם היום ? והאם חדשים אפשר רק דרך היבואן הרשמי ?
מישהו מכיר מוסך טוב, אמין והוגן שמכיר היטב טויוטות היילקס מהשנתון הזה ?

tooshey
30-10-19, 15:09
למצא מנוע יבוא טוב להילקס בימינו זה לא פשוט.
המנועים שמגיעים מחו"ל כבר לא צעירים ובמצב לא משהו.
זה לא תלוי ביבואן מסויים, פשוט זה מה יש.
עם סבלנות והשקעת זמן ומאמץ בחיפושים ניתן למצא מנוע יבוא שנראה טוב, אבל לא כל אחד בנוי לחיפוש כזה.

הכי בטוח זה לקחת מנוע גמור, שהתבלה באופן טבעי, לא בטראומה, ולעשות לו אוברול מלא.
כך תדע בדיוק מה יש לך ביד.
מנוע מקורי חדש לגמרי ניתן לקנות בטויוטה כמובן, אבל המחיר יהיה גבוה מאד.
מאד מאד מאד...
במהלך השנים הגיעו לארץ מנועים חדשים, חליפיים, לא מקוריים טויוטה, תוצרת סין.
סחורה באיכות נמוכה.

לא שמעתי על מישהו שהביא מנוע טויוטה ביבוא אישי באופן עצמאי.

חוץ מהצד הטכני יש את הצד הכלכלי.
איני בטוח שכדאי להמשיך ולהשקיע באוטו שלך.
תמכור אותו כמו שהוא ותתקדם להילקס 2002 ומעלה.

בברכה,טושי

ZBIC
04-11-19, 09:39
הי,
הייתי במצב הזה לפני 4 שנים בקירוב ועשיתי שיפוץ מלא למנוע ואני מרוצה.
אשמח לתת לך פרטים נוספים בפרטי. מצאתי מקום לא יקר ואני מרוצה מהתוצאה.

בנוגע לפן הכלכלי, זה לא כלכלי להחזיק רכב שטח..
גם לי יש הילקס 98, ואהבה לא מודדים בכסף.

מעבר לכך, עשיתי 3 תוספות קטנות מאוד לרכב שמבטיחות שמירה על המנוע.
הוספתי חיישן טמפ שמחובר לבית הטרמוסטט ומפעיל זמזם חזק,
הוספתי זמזם חזק לנורת לחץ השמן.
ואני תמיד מחליף שמן ומוסיף את התוסף הזה, https://www.oks-germany.com/en/products/oks-300-mos-mineral-oil-concentrate/.

את התוסף אני לא קונה במוסך, אבל המוסחניק סיפר לי כשהבאתי את החומר לטיפול, שהוא פתח מנוע של פאסט דיזל אחרי 750K והיה צריך להחליף רק את הרינגים אחרי שימוש ב MOS ( החומר הפעיל בתוסף).
נשמע דמיוני אבל זו עדות שמיעה. אם על אדות שמיעה מדברים, אז בהקשר לאותו התוסף, כתוב עליו שישקיט את המנוע. לא האמנתי אבל זה קרה.

עוד 9 שנים לאספנות...

Pinokyo
05-12-19, 10:43
תודה לכל מי שהגיב.
החלטתי לנסות בכל זאת להחליף מנוע.
נכון לפחות לעכשיו, אני עדיין מחפש מנוע ראוי אבל עדיין ללא הצלחה.
אם מישהו מכיר, שומע על על מנוע ראוי מיבוא ממישהו אמין עם ק"מ נמוך, מקורי שלא עבר טראומה אשמח לקבל פרטים.

-->