PDA

צפייה בגרסה מלאה : גניבות רכבים ושמירה על שלנו על ידינו/רשויות החוק.

הירשפלד יובל
20-11-19, 14:57
https://m.ynet.co.il/Articles/5628826

מה לנו כי נלין שאנחנו לא מסוגלים לשמור על הרכבים שלנו , אם גם רשויות החוק לא מסוגלות .
כנראה צדק מי שאמר שחיילים/שוטרים פוחדים יותר מהפצ'ר/מח'ש מאשר מגנבים/עבריינים.
אני גר ליד מוחיים שועפת. מחנה פליטים שגם מג"ב אינו שש להכנס אליו. יום אחד , לא מזמן אני קורא במרשתת שכוח כלשהו , אזרחי/ משטרתי/ מג"ב נכנס לשם והצליח להוציא משם אוטוביאנקי ג'וניור אספנות שנגנבה. שאלתי את עצמי : מעניין מיהו בעל הרכב שהצליח להפעיל חב' ביטוח/משטרה/מג"ב ? , ע"מ להחזיר/לחלץ את רכבו.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

geva dover
20-11-19, 15:03
זו בעיה רצינית...
אני קבוע נוסע על כביש 40 לעבודה, תמיד בין המקטע של צומת אוהלים ועד טללים יש המון ניידות. כאן לא הבעיה, הבעיה מתחילה כאשר אתה רואה אותם משתוללים ליד הניידות וחלקן אדישות כי הן ויתרו מראש והחלק השני יוצאות למרדף אבל בסופו של דבר לא נכנסות להם לתוך הפזורות איפה שרוב הרכבים נכנסים להתקרר באזור הדרום..

הירשפלד יובל
20-11-19, 15:35
זה בקשר לגניבות.כבר כתבתי בפוסט אחר שבבית חנינא בי-ם , B.M.W בד"כ סדרה 3 לסוגיה , SEAT שונות והונדה סיביק בד"כ , מבצעות " דריפטים " החל מ 19:00-20:00 בערב בכיכרות וכבישים ואין פוצה פה/אוכף. כשאני רואה את אחד מ-3 רכבי החב' הנ"ל על הכביש לידי , אני שומר מרחק , לא יודע מה יהיה התעלול הבא שלו. זה נכון ליהודים וערבים גם יחד ואני יכול להבין בהקשר לתקנה 380 למה מש' התח' מתנגד להנמכות ושיפורי מנוע למרות שחלקנו חוטאים בכיוון השני - הגבהות ושימוש לא מושכל בהן.

GodsFather
20-11-19, 15:41
. זה נכון ליהודים וערבים גם יחד ואני יכול להבין בהקשר לתקנה 380 למה מש' התח' מתנגד להנמכות ושיפורי מנוע למרות שחלקנו חוטאים בכיוון השני - הגבהות ושימוש לא מושכל בהן.

עד לטענה שלך לעניין התקנה, זרמתי.

אין קשר בין זו לבין אלה שעושים צלחות בכיכרות.

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

הירשפלד יובל
20-11-19, 16:09
עד לטענה שלך לעניין התקנה, זרמתי.
אין קשר בין זו לבין אלה שעושים צלחות בכיכרות.

דיברנו על זה בעבר בהקשר לאגו וכמו שדרור ציין/הגדיר : של מי יותר גדול. שיפורים טכניים כגון הגבהות/הנמכות מאפשרות טכנית למתוח קצת יותר את גבולות הרכב וכאן נכנס הנושא האישי מה כל אחד מאיתנו עושה עם השינויים שבוצעו. ודנו על כך בעבר על ( האחרונים היו פג'ארו ורנגלר ) אלו שמתחו/מותחים את גבולות הרכב /פיזיקה/ חוקי המשיכה/כבידה.

GodsFather
20-11-19, 16:47
נכון, ואלה לא מי שנתת בדוגמה

Mor Gurevich
20-11-19, 19:10
באותו הקשר אך מכיוון שונה:
אני מאמין שאתם זוכרים את סרטון גניבת הwk במדבר שעלה כאן לאחרונה.
אז התפתח דיון אם מותר או אסור לבצע ירי כדי לעצור את הגנבים, כאשר לשון החוק ברורה - פתיחה באש תותר בהינתן התנאים הבאים: לתוקף יש אמצעי, כוונה ויכולת לסכן את חיי או חיי הזולת.
ברשותכם, אני רוצה לקחת אתכם לתחום האפור. האם גניבת רכב שיש בו את כל הציוד ההכרחי להישרדות עבורי ועבור משפחתי (מים, מזון וכו), בלב המדבר ובמקום לא מטוייל, ללא קליטה סלולרית - מהווה סכנת חיים לדעתכם? האם מצב כזה עומד בתנאים שמתירים פתיחה באש?

הירשפלד יובל
20-11-19, 20:05
כבעל נשק שומר חוק : שלילי חזק. גם אם במקרה קיצון התרשלת כאבא והשארת ילד ברכב והרכב נגנב איתו (דבר שקרה לפני כמה שנים בי-ם , לאחר שנגנב , הגנב הבחין שיש ילד ברכב , הוריד אותו בצד הדרך כנראה כדי לא להיות מואשם בחטיפה ) , לא נראה לי שמותר לך לירות לכיוונם או אפילו גלגלי הרכב. מים , מזון וכו' לא נראה לי יעזרו לך מול הפרקליטות אם פגעת/הרגת מישהו.

Mor Gurevich
20-11-19, 20:49
אני חושב שבדוגמה שאתה הבאת, יש פחות מקום לפרשנות משום שסכנת החיים לילד היא ברורה. לכן, בניגוד לדעתך, אני רוצה להאמין שבמקרה כזה הייתי יורה וגם מצליח להתגונן בבית משפט.

הדוגמה שאני הבאתי פחות חד משמעית (אם בכלל נכון להשתמש במושג "חד משמעי" בסוגיות הללו) ובכל זאת הייתי שמח לקבל פרשנות נוספת.

zerez
20-11-19, 20:54
לדעתי חד משמעית לא, זאת לא סכנה מיידית שאם תשתמש בנשק תוכל למנוע אותה.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

איל מ
21-11-19, 09:18
הגנה עצמית (בניסוח כלשהו שקראתי, לא זוכר איפה) מדברת לא רק על שלמות גוף אלא גם על הגנה על רכוש. אולי זה היה בטפסים של הרשיון "מפעל ראוי" שהיה לי פעם.

Dan Mil
22-11-19, 09:43
אם הגנבים מנסים לדרוס אותך (או לפגוע בכל דרך אחרת ) או את הנלווים אליך ... ומשתמע מכך שיש סכנה לחייך או לנלווים.
נראה לי שיש עילה סבירה לשימוש בנשק להגנה עצמית.
בנוהל אזהרה ולאחר לפי המצב .

zerez
22-11-19, 11:10
בהדרכה האחרונה שעשיתי לפני כמה חודשים המדריך טען שאין יותר נוהל אזהרה,
מצד שני השימוש בנשק מותר רק כשאין ברירה אחרת, כלומר אם הגנב ניסה לדרוס אותך ואתה יכול לזוז הצידה כדי למנוע את הפגיעה אז אסור לך להשתמש בנשק.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

-->